PDA

View Full Version : QFAR MENDONI JU PER MARTESEN MA SHUM SE NJE GRUA ????


prizrenasi
21-05-04, 22:01
mund ta jepni mendimin tuaj , me qe ne vendin ton nuk eshte tradit e perhapur, si mendoni jeten dhe martesen ma shum se nje grua ??flm

VARDARI
26-05-04, 18:06
Martesa me ma shum se nje grua esht mrekulli te kishte pas ligj ketu te ne se edhe me kater gra martesat jan valide un per veti e kisha respektu ket ligj shum te vlefshem se ne ket form harmonizohet jeta edhe ma mir por per fat te keq ne hapsiren ton nuk egziston ky ligj fisnik dhe shum i paster si loti por cka me ba ...

qika_pr
04-06-04, 14:25
kuku
martesa me shum gra katastrof ish kane
a

VARDARI
04-06-04, 16:52
[quote="qika_pr"]kuku
martesa me shum gra katastrof ish kane
a[/quote
-Pse moj qik kuku tek atere vjen mrekullia siq i thun kta ktuit konkurencija hej moj qiko atere tamam shiheshte kush esht grue e kush bur.
Se konkurenca e ban dveten paramendo ty ti kiesh edhe nja dy ortake si ishe sjell me burin qe te vish ne rend ha ha ha

{qika flas per krejt grat ty qika te permens simbolikisht te lutem mos mu prek se e kam per te gjitha}

E jo si jeni tash ju te gjinis femrore ketu keni ba monopol jeni pa konkurenta dhe normal nuk jeni te aktivizume siq duhet ha ha ha

ArMMeNDii
05-06-04, 00:25
Martesa me ma shum se nje grua esht mrekulli te kishte pas ligj ketu te ne se edhe me kater gra martesat jan valide un per veti e kisha respektu ket ligj shum te vlefshem se ne ket form harmonizohet jeta edhe ma mir por per fat te keq ne hapsiren ton nuk egziston ky ligj fisnik dhe shum i paster si loti por cka me ba ...

Pershendetje juve vardari ti po me hapit mu me qeto qe paske shkru ska ligj sdi per ty qka eshte Ligji ose si e kupton Fjalen Ligj per me i pas 4 gra si po thu ti nuk te vyn kurafar ligji ama se a do te jesh i lumtur edhe a do te mujsh ta ndajsh zemren ne 4 pjes te barabarta se edhe tja dhurojsh secilse njejt zemern un per vete po te kisha pas mundsi edhe ata qe kan 2 gra do ti denoja me nje denim shum te rrept e leje ma ma shum se dy po nje pytje vardari sikur te ish kan e kunderta 1 grua me u martu me 4 burra qdo beje ti ore mendo mir para se te nxjerresh ketu diqka ose te shpresh ndonje mendim smundesh me than pastert si loti se ke gabim mos i kqyr muslimanet qe jetojn ne shtetet arabe ..

progoni
05-06-04, 00:58
Vardari ti fore,a po menon qe kazanov.
vallha qitash kto qikat te kan lŰshu livadhit si mos me kan.

Hajt bacit se daja i jem para nja 30 vjeteve i ka pas kto fore ,
e pat ber hore gruja e vet, tha un per pa burre kisha nejt te baba,
ky me ngue odave kuku tan ma paten pas kajt hallin e lig pej shneti,
ku veq musteqe,si hyke ne qiler tŰ ja futke gjumŰ,i dilshin boll fjalet e odeva, ndoshta.
E une flej vetem.
met daja tu fol me vehten.
Vardari ti e ke tastaturen.

mus na u prek se dajes tem i ka kan qashtu.

burri me dy gra kemishen pa la(thojn tek ne)

Murgesha
05-06-04, 01:10
Martesa me ma shum se nje grua esht mrekulli te kishte pas ligj ketu te ne se edhe me kater gra martesat jan valide un per veti e kisha respektu ket ligj shum te vlefshem se ne ket form harmonizohet jeta edhe ma mir por per fat te keq ne hapsiren ton nuk egziston ky ligj fisnik dhe shum i paster si loti por cka me ba ...

Po valla mrekulli. Gra te pa kenaqura kurre, burre qe veq shikon ne kojshi se kush po vjen musafir e me ik pak prej shtepise e poteres. Ani plus me dasht e me dhane zoti bereqet e me fale femij prej te kater grave hajde dasem qe bahet ne ate shtepi. Po m┤doket se po e shof nje burre zi te ketille. Me nje grua te vjen rendi me ba nje nate pushim, e me katra as nje gjyse nate. Ajo grua qe e ka rendin don te plote hyzmetin, edhe skane faj te ngratat jo, se duhet me prit 3 net per me e pas naten e kater burrin ne shtrat, ose me keq, kam degjuar se ata burra qe kane me shume gra i nderrojne ato cdo jave, ateher i duhet te pres tre jave. Cka mendoni sa do te durohet nje grua 3 jave dite pa burre? Nuk jane shume por kur e di se ne dhomen ngjitur e ka burrin me tjetren ne shtrat edhe aq me teper i hin flaka, e lum kojshia apo djelmia per rreth.
Ju burrat qe doni me i pase kater gra, ky eshte realiteti e mos tjav nin hiq si te doni merrni edhe nga shtate. :lol:

VARDARI
05-06-04, 01:32
Martesa me ma shum se nje grua esht mrekulli te kishte pas ligj ketu te ne se edhe me kater gra martesat jan valide un per veti e kisha respektu ket ligj shum te vlefshem se ne ket form harmonizohet jeta edhe ma mir por per fat te keq ne hapsiren ton nuk egziston ky ligj fisnik dhe shum i paster si loti por cka me ba ...

Pershendetje juve vardari ti po me hapit mu me qeto qe paske shkru ska ligj sdi per ty qka eshte Ligji ose si e kupton Fjalen Ligj per me i pas 4 gra si po thu ti nuk te vyn kurafar ligji ama se a do te jesh i lumtur edhe a do te mujsh ta ndajsh zemren ne 4 pjes te barabarta se edhe tja dhurojsh secilse njejt zemern un per vete po te kisha pas mundsi edhe ata qe kan 2 gra do ti denoja me nje denim shum te rrept e leje ma ma shum se dy po nje pytje vardari sikur te ish kan e kunderta 1 grua me u martu me 4 burra qdo beje ti ore mendo mir para se te nxjerresh ketu diqka ose te shpresh ndonje mendim smundesh me than pastert si loti se ke gabim mos i kqyr muslimanet qe jetojn ne shtetet arabe ..

ArMMeNDii shkruajti
mos i kqyr muslimanet qe jetojn ne shtetet arabe

Un Vardari po i them

-Ma mir me i kqyr muslimanet qe jetojn ne shtetet arabe

Se sa se me i kqyr krishteret homoseksual PEDERASTA qe jetojne ne Evrope

-ArMMeNDI ju keni ne dispozicion dy varijante te zgjidni

1) Muslimane Arabe qe ti perkasish kesaj variante te pare duhet te kesh kater gra

2)Krishtere Evropjane qe ti perkasish kesaj varianti te dyte duhet te martohesh me bur
pra bur me bur--- ose--- grua me grua

-Cilin variant do ta kishit zgjedhur ju ArMMeNDI ?

prizrenasi
05-06-04, 16:13
albmuslim-ku jam plotsisht me mendimin tend ,por kam njo vrejtje murgeshes , se aj qe i mer 4 gra ne fen islame duhet seciles tjav jep hakit ,dhe te gjithta ti doj nesoj ,por normal se ndonjeren mund ta doj me shum se tjerat , dhe muslimani qe i merr 4 gra eshte e ndaluar qe ti mbaj ne nje shtepi qe mos te perqahen ose mos te ken zili nermes veti ,dhe islami thot qe te jen te gjitha njesoj dhe ti barazoj ajo , dhe ne qoftese nuk mundet qe ti merr 4 ather mundet edhe nje ..

keshtu ja ka lejuar Zoti muslimanit qe te mund te martohem me shum se 4 ,..
psh ;eshte i martuar me nje grua mund qe burri te kep epshin te madh dhe ne kohen e mestracjoneve aji nuk mund qe ben mardhenje me gruan e tij ,ather Allahu gx.sh ja ka lejear qe te martohet me tjetern , qe mos te bije ne prostucjon .keshtu zoti e ka vendosur ligjine tij per te miren e njeriut ..

ky eshte medimi im flm shum juve por ju e keni mendimin e juaj .

markopollo
06-06-04, 19:05
poligamia eshte per mendimin tim idiotizem-----------------------asgje tjeter duke shtuar edhe nje :ngarkese konfesionale............................tek shqiptaret kjo nuk ka qene dikur por tani dikujt po i konvenopn sepse po e shesin b... per pare is perpara

markopollo
08-06-04, 17:56
pa shiqo djali i mire mos e merr kaq tragjike kete shprehje sepse nuk eshte aq e keqe nese e kupt on ne fakt se cka do te thot idiotizem atehere nuk do te hidheroheshe por nese nuk e din me duhet te jem i detyruar qe ta spjegoj ty dhe shum te tjereve................pra idiotizmi eshte shkalla e ulet e vetdijes njerezore qe ben pjese ne kategorine e fundit ,gjegjesisht ne te treten ok............allahi qofte me ty dhe te gjithe ata qe besojne dhe nuk jan religion -losers ok
:arrow:

anna
10-06-04, 12:20
jam kunder marteses me shume gra

hana
10-06-04, 15:19
jo jo abolutisht jo ,nuk e di se si mund te jetoj nje familje ne harmoni kur nje burr mund te kete me shum se nje grua,perkundrazi familja do te shkatrrohet do fillojn xhelozit,kontradiktat,problemet mes grave..........
Besoj se nqs duam te ecim perapra e te integrohemi ne Evrop duhet te ecim me ligjet e Evropes ,besoj se nje grua duhet ti mjaftoj nje burri nqs jo atehere ai burr te mos martohet kurr.

markopollo
11-06-04, 19:23
---- APO E SHEH SE EDHE TEZAJKA ANNA PO PAJTOHET ME MU::::::::::::HAAAAAAAAAAAAAA

prizrenasi
16-06-04, 14:49
ej veq nji fjaldashta mi ja than hanes <Hana mvaret shum arsyen e marteses ma shum senje grua ,e mas kesoj vij rregullat e tjera te grat qe mos te bien ne gjelozi e zili etj ,.. nese burri i martuar me dy gra dhe aji qon jet mo te ne nje shtepi aji kurr nuk dot behet rahat ne at stepi kjo gje eshe e qart ne te gjitha gjerat, por deshta te them se burri duhet qdo njeres tja ndertoj nje shtepi te saj qe mos te bien ne konflikt ,e ne qoftese nuyk ka mundesi ather martohet vetem me nje ,siq e kam cekur ne fillim te temes Hana .flm th gjithve ..... ... une e di qe tek ne ne vendin ton kjo tradit nuk eshte e perhapur por nese martohemi ma shum se me nje dh jav japin te drejtat e tyrte ne gjith aspektet si ne shtepiqe mos te jetojn se bashku si ne pasuri qe ti ket te dyat njesoj pasurin ,e ne qoftese e ka nga babai i saj ather nuk e pengon........... etj ,. ather dot ndholl ne lumturi ne familje ne femij dhe shoqri .!........ siq e ceka ne fillim te temes nese e ka burri epshin e madh edhe gruaja e tij i vjen koha e mestracjoneve ,si mundet aj qe ta kryej eprishin e tij,e per kete gje Zoti yne na ka lejuar martesen ma shum se me nje grua ,qe mos te bien aj burr ne prostuticjon e ne ndalesa ne Allahut xh .sh .flm meduket se me keni kuotuar sidomos ti markpollo haha .flm te gjithve .ehe ti hana .nashta me kuptuar .

prizrenasi
16-06-04, 14:54
Hana e kamedhe nje keshill per ligjin e evropes qe thua ne duhet te hecin me ligjin e evropes te rrejshum ejo te drejt qe njeriu e ka vendosur at ligj ,dhe njeriu nuk i drejt neligj prveq neqoftese gjykon dhe e ben ligjin sikur ja ka treguar Allahu xh,sh dhe zoti i tij se njeriu eshte i dobet ne mendje per caktuar nje ligj ne nje popull .flm shum

Cool_Boy
17-06-04, 13:07
Perhsndteje

Per mua kjo nuk eshte e pranueshme si ti kesh dy gra pernjhere ose ta leshojsh njeren e ta marresh tjetren,nuk i marr lakmi kesaj tradite....

Merre nje kalo mjeten mire ta kaq jo me shume

Cool_Boy

anna
18-06-04, 13:39
---- APO E SHEH SE EDHE TEZAJKA ANNA PO PAJTOHET ME MU::::::::::::HAAAAAAAAAAAAAA

e pastaj hahahhaha......................

markopollo
22-06-04, 19:58
duro zemer duro ti....................................ne gjermani ska lumturi------------ana te keshilloj qe ta degjoni veren e oruqve..ok


ju kerkoj falje qe shkrova jasht temes ok

anna
21-07-04, 19:34
duro zemer duro ti....................................ne gjermani ska lumturi------------ana te keshilloj qe ta degjoni veren e oruqve..ok


ju kerkoj falje qe shkrova jasht temes ok


pse qfare ka thene ajo :wink:

turisti
27-07-04, 23:49
Tung juve.Poligamia eshte e shtrejt,jo rentabile a pas shume vite behet DISKUTABILE. :wink:

nitushe
09-09-04, 18:20
valla e kisha myt artaken ose burrin se kur te martohna kam qef burri tamon me kane veq i jemi e jo nje jave te une e nje jave te tjetra :twisted:

turisti
09-09-04, 23:44
valla e kisha myt artaken ose burrin se kur te martohna kam qef burri tamon me kane veq i jemi e jo nje jave te une e nje jave te tjetra :twisted:

Pershendetje - nitushe-. " Burri eshte i gruas deri te dera e sokakut ". :wink:

nitushe
10-09-04, 09:41
turisti e gruja :?:

turisti
10-09-04, 16:28
turisti e gruja :?:
Gruaja eshte ne zemren e burrit. :P

emine
22-01-09, 18:22
kjo a palidhje,sjeni ka mundi ka ni gru me e fry buke,e po mundi sote me mi marre dy,,,,,

mu me duken kta njerz me munges te siguris ne vete,me karakter te dobte,pa fije morali....

thellenza
25-01-09, 00:29
Mendoj se eshte nje enderr e disa mashkujve qe nuk ngopen kurr,e cila ne diten e sotit edhe vetem enderr mund te mbetet per ta. :biggrin: Une dikund mund ta besoj se ka mashkuj qe dojn me shume se vetem nje grua, por nuk mund ta besoj se mund te gjejn sot aq leht femra qe pranjon te behen gru e dyte, ose te pranojn edhe nje grua tjeter per burrin e tyre. (Tybistekfa). Perndryshe mendoj se nuk jan bash normal ata njerz qe kan me shume se nje grua.

Konti1
25-01-09, 00:43
Mos u ngutni mos u ngutni... ktu, kili vili bijat.., dojn mu kap me Allahun pse e ka lejuar..., Ai (Allahu xh .sh ) e din pse e ka lejuar, kadalni gjarija mos kceni perpjet....

Qdi lindje femren e plak per dy tri vite, dhe femra jo gjitheher eshte ne disponim per seks, o diqka tjeter... me than une, valla ja shtrej zullumun burrit qe shpirtin ne fyt ja bi..., ndoshta per nje kohe ok, por jo gjithmon, sepse ju jeni te ngarkuara me barre, gjat asaj kohe duhet gjihtmon perkujdesje.. jo emocionale, jweni te ndishme.. nuk rehatohni, aj srahatohni kur jeni shnosh e mire...se lere me kur jeni me ngarkesa,etj etj , gjat asaj kohe per seks nuk jeni... her her edhe ata duhet me ju rue, tani kur jeni ne samafor te kuq.. gjithashtu.. shpesh jeni me pengesa... , tani problemi me rrit thmin... d.m.th nuk jeni gjithmon ne dispozicion per...., kaj here bile shqiptarken gjithmon duhet pak si me zoreee.. ose ose me lute kaj here, diku me i q.. nonen shpull se veq qet shkelem se o katroqqqqq...

Mashkulli kur vjen prej rruge,pune, etj etj ka nevoj me prit gruja me qehre.. naj masazh me ja bo ni qlodhje... hahah e jo me pas ai gajle, jo kjo o ne samafor te kuq.. me prite tu kan o tjetra tazeee... aty q e ka te dyten, se jo tjetra u shkue ne gjini haha gjithmon rezerva eshte mire a....

Po ju femrat shqiptare nuk e kuptoni udhzimin dhe obligimin e Allahut, prandaj edhe jeni te brumosura sipas konventave te gjeneves...qata krekosni si shota....

Guri i madh
25-01-09, 01:24
ata jan qita vehabistat qe po dojn ket fenomen me e legjitimue edhe ne KOSOV kjo po i bjen sikur me ja pas dikujt do pare borgj e aj borgjlia me ardh te dera me e kerkue borgjin e ky borgjlia me i gjet bare huaa dikujt nga dritarjaeshedibilah ket fenomen e kam sjell neper kok edhe veq kjo formul me doli

Konti1
25-01-09, 01:34
Izi izi.... o guri, ka prej gurve qe nga frika e Allahut k nxojn vend tu rrokullis,ka prejh tyne qe rrjedh uje prej tyne, ka prej tyne qe ska bereqet hiq... veq ekziston.. si lloj i tokave ashtu eshte edhe i gurve... ka toke qe sjep bereqet, e mos je edhe ti guri i asaj pjese te tokes... e veq ekziston dhe per qudi kot e punon apo bon perpjekje me e shti me dhan bereqet sjep.., e kjo o keq a....

Une nuk e kam bere te lejuar (Allahu xh.sh ) e ka lejuar, Ai i cili me lejen e tij dhe vullnetin e Tij, ke ardh ne kete dynjha dhe frymon dikund.

Lexo me teper.. mos u perqednro vetem ne KOMB, KOmbi anej knej...

Guri i madh
25-01-09, 01:38
Izi izi.... o guri, ka prej gurve qe nga frika e Allahut k nxojn vend tu rrokullis,ka prejh tyne qe rrjedh uje prej tyne, ka prej tyne qe ska bereqet hiq... veq ekziston.. si lloj i tokave ashtu eshte edhe i gurve... ka toke qe sjep bereqet, e mos je edhe ti guri i asaj pjese te tokes... e veq ekziston dhe per qudi kot e punon apo bon perpjekje me e shti me dhan bereqet sjep.., e kjo o keq a....

Une nuk e kam bere te lejuar (Allahu xh.sh ) e ka lejuar, Ai i cili me lejen e tij dhe vullnetin e Tij, ke ardh ne kete dynjha dhe frymon dikund.

Lexo me teper.. mos u perqednro vetem ne KOMB, KOmbi anej knej...po qka po thot ky allahu a ka te drejt edhe gruja me pas ma shum se nji burrky zoti jon do me than i shqiptarve po thot nji burr mundet me pas vetem nji grue edhe anasjelltas

LOJETARI
25-01-09, 01:41
Mos u ngutni mos u ngutni... ktu, kili vili bijat.., dojn mu kap me Allahun pse e ka lejuar..., Ai (Allahu xh .sh ) e din pse e ka lejuar, kadalni gjarija mos kceni perpjet....

Qdi lindje femren e plak per dy tri vite, dhe femra jo gjitheher eshte ne disponim per seks, o diqka tjeter... me than une, valla ja shtrej zullumun burrit qe shpirtin ne fyt ja bi..., ndoshta per nje kohe ok, por jo gjithmon, sepse ju jeni te ngarkuara me barre, gjat asaj kohe duhet gjihtmon perkujdesje.. jo emocionale, jweni te ndishme.. nuk rehatohni, aj srahatohni kur jeni shnosh e mire...se lere me kur jeni me ngarkesa,etj etj , gjat asaj kohe per seks nuk jeni... her her edhe ata duhet me ju rue, tani kur jeni ne samafor te kuq.. gjithashtu.. shpesh jeni me pengesa... , tani problemi me rrit thmin... d.m.th nuk jeni gjithmon ne dispozicion per...., kaj here bile shqiptarken gjithmon duhet pak si me zoreee.. ose ose me lute kaj here, diku me i q.. nonen shpull se veq qet shkelem se o katroqqqqq...

Mashkulli kur vjen prej rruge,pune, etj etj ka nevoj me prit gruja me qehre.. naj masazh me ja bo ni qlodhje... hahah e jo me pas ai gajle, jo kjo o ne samafor te kuq.. me prite tu kan o tjetra tazeee... aty q e ka te dyten, se jo tjetra u shkue ne gjini haha gjithmon rezerva eshte mire a....

Po ju femrat shqiptare nuk e kuptoni udhzimin dhe obligimin e Allahut, prandaj edhe jeni te brumosura sipas konventave te gjeneves...qata krekosni si shota....


Konti e kam nje pyetje ,pergjigju real !

Nese baba yt ta kish trajtue nanen qysh po na udhezon ti qysh duhet te sillemei ndaj femrave ,A i kishe dal nanes tende ndihme ?

emine
25-01-09, 08:46
Mos u ngutni mos u ngutni... ktu, kili vili bijat.., dojn mu kap me Allahun pse e ka lejuar..., Ai (Allahu xh .sh ) e din pse e ka lejuar, kadalni gjarija mos kceni perpjet....

Qdi lindje femren e plak per dy tri vite, dhe femra jo gjitheher eshte ne disponim per seks, o diqka tjeter... me than une, valla ja shtrej zullumun burrit qe shpirtin ne fyt ja bi..., ndoshta per nje kohe ok, por jo gjithmon, sepse ju jeni te ngarkuara me barre, gjat asaj kohe duhet gjihtmon perkujdesje.. jo emocionale, jweni te ndishme.. nuk rehatohni, aj srahatohni kur jeni shnosh e mire...se lere me kur jeni me ngarkesa,etj etj , gjat asaj kohe per seks nuk jeni... her her edhe ata duhet me ju rue, tani kur jeni ne samafor te kuq.. gjithashtu.. shpesh jeni me pengesa... , tani problemi me rrit thmin... d.m.th nuk jeni gjithmon ne dispozicion per...., kaj here bile shqiptarken gjithmon duhet pak si me zoreee.. ose ose me lute kaj here, diku me i q.. nonen shpull se veq qet shkelem se o katroqqqqq...

Mashkulli kur vjen prej rruge,pune, etj etj ka nevoj me prit gruja me qehre.. naj masazh me ja bo ni qlodhje... hahah e jo me pas ai gajle, jo kjo o ne samafor te kuq.. me prite tu kan o tjetra tazeee... aty q e ka te dyten, se jo tjetra u shkue ne gjini haha gjithmon rezerva eshte mire a....

Po ju femrat shqiptare nuk e kuptoni udhzimin dhe obligimin e Allahut, prandaj edhe jeni te brumosura sipas konventave te gjeneves...qata krekosni si shota....

shume mire pe dini ju ligjet e udhrat e Allahut,se nuke ka pas ZOTI pune tjeter,pose me na msu si me ba sex e mu martu me 7 gra e burra,,,,a se kuptoni se kto jan ligjet e urdhrate e Arabise,qka na lidhe neve me Arabine e Vatikanin ,Na jemi Shqiptare !Ame duket keni harru se prej kah vini?:rolleyes:

ju e dini shume mire pse ka mbete ky ligj ne Arabi,shaku i luftrav te atehershme,pse sjellni argumente e fjale te kota?

ABC
25-01-09, 08:55
Mos u ngutni mos u ngutni... ktu, kili vili bijat.., dojn mu kap me Allahun pse e ka lejuar..., Ai (Allahu xh .sh ) e din pse e ka lejuar, kadalni gjarija mos kceni perpjet....

Qdi lindje femren e plak per dy tri vite, dhe femra jo gjitheher eshte ne disponim per seks, o diqka tjeter... me than une, valla ja shtrej zullumun burrit qe shpirtin ne fyt ja bi..., ndoshta per nje kohe ok, por jo gjithmon, sepse ju jeni te ngarkuara me barre, gjat asaj kohe duhet gjihtmon perkujdesje.. jo emocionale, jweni te ndishme.. nuk rehatohni, aj srahatohni kur jeni shnosh e mire...se lere me kur jeni me ngarkesa,etj etj , gjat asaj kohe per seks nuk jeni... her her edhe ata duhet me ju rue, tani kur jeni ne samafor te kuq.. gjithashtu.. shpesh jeni me pengesa... , tani problemi me rrit thmin... d.m.th nuk jeni gjithmon ne dispozicion per...., kaj here bile shqiptarken gjithmon duhet pak si me zoreee.. ose ose me lute kaj here, diku me i q.. nonen shpull se veq qet shkelem se o katroqqqqq...

Mashkulli kur vjen prej rruge,pune, etj etj ka nevoj me prit gruja me qehre.. naj masazh me ja bo ni qlodhje... hahah e jo me pas ai gajle, jo kjo o ne samafor te kuq.. me prite tu kan o tjetra tazeee... aty q e ka te dyten, se jo tjetra u shkue ne gjini haha gjithmon rezerva eshte mire a....

Po ju femrat shqiptare nuk e kuptoni udhzimin dhe obligimin e Allahut, prandaj edhe jeni te brumosura sipas konventave te gjeneves...qata krekosni si shota....

e more smoto,a ti gjith i gatshum a,ik more qyqye mos i mer ftyren vetit me kta shenime , ti kokshe qyqe n tana ont,a nashtaj duhet 7 gra me ta majt me ta q.. naj here ik qyqe ik se kelbe forumin o kelban me kto shenime t lodhta ik se po dal po vjelli qaty pi kti shenimi bre MUT i MUTAVE

Zana_ch
25-01-09, 12:34
Mos u ngutni mos u ngutni... ktu, kili vili bijat.., dojn mu kap me Allahun pse e ka lejuar..., Ai (Allahu xh .sh ) e din pse e ka lejuar, kadalni gjarija mos kceni perpjet....

Qdi lindje femren e plak per dy tri vite, dhe femra jo gjitheher eshte ne disponim per seks, o diqka tjeter... me than une, valla ja shtrej zullumun burrit qe shpirtin ne fyt ja bi..., ndoshta per nje kohe ok, por jo gjithmon, sepse ju jeni te ngarkuara me barre, gjat asaj kohe duhet gjihtmon perkujdesje.. jo emocionale, jweni te ndishme.. nuk rehatohni, aj srahatohni kur jeni shnosh e mire...se lere me kur jeni me ngarkesa,etj etj , gjat asaj kohe per seks nuk jeni... her her edhe ata duhet me ju rue, tani kur jeni ne samafor te kuq.. gjithashtu.. shpesh jeni me pengesa... , tani problemi me rrit thmin... d.m.th nuk jeni gjithmon ne dispozicion per...., kaj here bile shqiptarken gjithmon duhet pak si me zoreee.. ose ose me lute kaj here, diku me i q.. nonen shpull se veq qet shkelem se o katroqqqqq...

Mashkulli kur vjen prej rruge,pune, etj etj ka nevoj me prit gruja me qehre.. naj masazh me ja bo ni qlodhje... hahah e jo me pas ai gajle, jo kjo o ne samafor te kuq.. me prite tu kan o tjetra tazeee... aty q e ka te dyten, se jo tjetra u shkue ne gjini haha gjithmon rezerva eshte mire a....

Po ju femrat shqiptare nuk e kuptoni udhzimin dhe obligimin e Allahut, prandaj edhe jeni te brumosura sipas konventave te gjeneves...qata krekosni si shota....gjeja ma e ult qe ekziston ne ket bote ashte me i pas per te njejten kohe ma shum se ni grua....une kshtu e menoi .


E ty konti lutem qer motra jote te jetoi ni jet te till ose ma mir me thon vajza jote te jetoi me ni burr qe ka ma shum se ni grue atehet kan per me tu hap syte por ashte vone se syt e tua kan per tu ber qorr nga fundementalizmi yt qe posedon .

~AnnA~
25-01-09, 16:00
Jam totalisht kunder poligamise!! Mirepo dhe dicka:

Me kalim kohe,numri i vajzave do vi gjithnje duke u rritur(se paku keshtu e shikon shkenca)! Pse?
sepse:
Tek meshkujt (tek te cilet pala e kromozomeve eshte XY),kromozomi Y vjen cdohere duke u dobesuar...
tek femerat kemi palen kromozomike XX(dhe mu ketu qendron dallimi mes mashkullit dhe femeres,ne Autozomin-palen e kromozomeve-te 23-te)
gjate fekondimit ,qe te linde mashkull duhet te marre pjese kromozomi Y ne fekondim...meqe ky kromozom sa vjen e me pasiv po behet,ne fekondim do marre pjese kromozomi X...dmth XX do jete femer...ne kete rast,do kemi me shume femera se sa meshkuj....Tani,pa keqkuptime,une thash dhe me lart qe jam kunder marteses me shume gra,mirepo:

Nga ky numer i madh i femerave do kemi tre lloje te zgjedhjeve:
-qe nje numer i madh i femerave te mbesin te pamartuara(gje qe do ishte kunder natyres)
-nje numer i madh i femerave te perdoren per prostitucion(gje qe gjithashtu eshte jasht cdo norme njerezore dhe natyrore)
-dhe ne fund martesa e nje burri me shume se nje grua...

nga kjo dal ne konkludim,qe me e mire poligamia,sesa rasti i dyte.....!!!

Arkza
25-01-09, 16:22
Mos u ngutni mos u ngutni... ktu, kili vili bijat.., dojn mu kap me Allahun pse e ka lejuar..., Ai (Allahu xh .sh ) e din pse e ka lejuar, kadalni gjarija mos kceni perpjet....
Zoti mos e bofte kete e as mos ndodhe mu kap Per Udhrin e tij !!!!

Qdi lindje femren e plak per dy tri vite, dhe femra jo gjitheher eshte ne disponim per seks, o diqka tjeter... me than une, valla ja shtrej zullumun burrit qe shpirtin ne fyt ja bi..., ndoshta per nje kohe ok, por jo gjithmon, sepse ju jeni te ngarkuara me barre, gjat asaj kohe duhet gjihtmon perkujdesje.. jo emocionale, jweni te ndishme.. nuk rehatohni, aj srahatohni kur jeni shnosh e mire...se lere me kur jeni me ngarkesa,etj etj , gjat asaj kohe per seks nuk jeni... her her edhe ata duhet me ju rue, tani kur jeni ne samafor te kuq.. gjithashtu.. shpesh jeni me pengesa... , tani problemi me rrit thmin... d.m.th nuk jeni gjithmon ne dispozicion per...., kaj here bile shqiptarken gjithmon duhet pak si me zoreee.. ose ose me lute kaj here, diku me i q.. nonen shpull se veq qet shkelem se o katroqqqqq...

Hajjjj Tyben asnjera s'eshte kjo arstyje qe i ka Leju Zoti me i marre 7 Gra jo por kjo eshte krejt me deshir kush i ka punet le ti merre 7 a jo gjithqysh me i pas qdo Burr 7 Gra , dhe s'eshte Arsyja qe i ka Leju per keto siq e seke ti me lart , P/SH Muhabeti e ka Marre Hatixhen sepse i ka ardhe gjynah me lan vetun edhe pse ka qen ma e vjehrre se ky por s'ka dash me lan Vetun si Vjeshuke , me kete ka deshte me ja u o me dije se edhe pse jan Vejushk e eshte me e Vjetrre sen te keqe s'ka ketu , me rendesi eshte qe ka qen zonje e ndreshme edhe pse ate kohe ka punu ajo tregti me Muhametin !!! Nese e ke lexu dikun per kete gje !?

Mashkulli kur vjen prej rruge,pune, etj etj ka nevoj me prit gruja me qehre..
Shume e sakt kjo dhe me vend :D
naj masazh me ja bo ni qlodhje...
Po Qysh joooo veq s'po di a me i thirr edhe grat e kojshive :P:D
hahah e jo me pas ai gajle, jo kjo o ne samafor te kuq.. me prite tu kan o tjetra tazeee... aty q e ka te dyten, se jo tjetra u shkue ne gjini haha gjithmon rezerva eshte mire a....

Edhe ketu je Gabim shume se Muhameti Kurr su Deshpru me grat te veta a u kan me Semafor te kuq apo te Verdhe kurr Qendrimin se ka ndrru ndaj atyreve per Kundrazi veq qka e ka shtu Dashurin me shume ndaj tyreve Keshtu ka than Ajshja :)
Po ju femrat shqiptare nuk e kuptoni udhzimin dhe obligimin e Allahut, prandaj edhe jeni te brumosura sipas konventave te gjeneves...qata krekosni si shota....
Eh Femrat Shqiptare te mira jan shume ... e sidomos ne Kohrat e Nanave tona se te sotit Mjacccc Tyben .. jan mush sherr e jan mushe mend po me duken po Hakmerren nadj gjinsi te kunder :D:D
Hajte Ishalla Zoti Bon Hajr me neve hee :)

Fshatari
25-01-09, 19:17
Eh Femrat Shqiptare te mira jan shume ... e sidomos ne Kohrat e Nanave tona se te sotit Mjacccc Tyben .. jan mush sherr e jan mushe mend po me duken po Hakmerren nadj gjinsi te kunder :D:D
Hajte Ishalla Zoti Bon Hajr me neve hee :)
Tash edhe pak na vjen pranvera e i qeteson edhe femrat pak!
Nje pershendetje per mikeshen time, Arkezen!
Eshte e mbushur mend shume! Sherr nuk ka te kjo vajze bujare!

Konti1
25-01-09, 20:19
po qka po thot ky allahu a ka te drejt edhe gruja me pas ma shum se nji burr
ky zoti jon do me than i shqiptarve po thot nji burr mundet me pas vetem nji grue edhe anasjelltas
Guri i madh, Zoti im eshte Zoti yt , Krijus i qdo gjeje, i vetemi dhe i pa shoq.Keshtu qe lexo pak me mire prap po te them
mos u mundoni me shit fore ketu...
O dost, qyre qka o puna, statusin e nenes e dua dhe e respektoj edhe pse ndoshta ne karakter ajo nuk ndryshon nga femrat tjera...
gjithmon duhet gjet nje balansim a, jo tash pse e kam nane.. po thot nana mbyte dyjen djali i jem per qef temin, deshmoje
une me u quee me mbyt per hater te nones, kto sene jon budallki a, Une me shume e dua Allahun xh.sh se pindirt e mi
edhe pse Ai ( Allahu ) nuk ka nevoj per dashurin time,mirpo jemi te udhzuar dhe fundi i fundit Ai eshte Krijues, pas Tij vjen
i derguari i tij Muhamedi s.a.v.s ,pas tij vijn prindrit.
Keshtu qe une me me deshire heshti dhe kam frike me thene haptas apo me kundershtue diqka qe Allahu e ka lejuar a,se sa me kundershtue une udhzimin dhe me u mundue me u bo me i menqur se Allahu/Krijusi.
Urtesia e Allahut eshte ne qdo gje qe ka lejuar dhe ka ndaluar per neve si krijes njerzore, ne nuk mundemi me dite kurre me mire se Krijusi
Inxhja hatixhe em tha ni dite edhe kjo fjal me mend, Kur ne e blejm nje kerr,pc apo diqka... gjithmon e kemi edhe broshuren me msuar udhzimet si me veprue me te, me perdore etj etj... keshtu qe edhe neve Allahu xh.sh na ka krijuar dhe Ai e din pse e ka lejuar e qysh e tek.
Jo ktu tulifar gjarije, qe as emrin veti sja ka lan... kur ka lind e po munohet me dematue ate qka Allahu e ka obliguar per te miren tone

************************************************** ****************

thellenza
25-01-09, 23:17
Jam totalisht kunder poligamise!! Mirepo dhe dicka:

Me kalim kohe,numri i vajzave do vi gjithnje duke u rritur(se paku keshtu e shikon shkenca)! Pse?
sepse:
Tek meshkujt (tek te cilet pala e kromozomeve eshte XY),kromozomi Y vjen cdohere duke u dobesuar...
tek femerat kemi palen kromozomike XX(dhe mu ketu qendron dallimi mes mashkullit dhe femeres,ne Autozomin-palen e kromozomeve-te 23-te)
gjate fekondimit ,qe te linde mashkull duhet te marre pjese kromozomi Y ne fekondim...meqe ky kromozom sa vjen e me pasiv po behet,ne fekondim do marre pjese kromozomi X...dmth XX do jete femer...ne kete rast,do kemi me shume femera se sa meshkuj....Tani,pa keqkuptime,une thash dhe me lart qe jam kunder marteses me shume gra,mirepo:

Nga ky numer i madh i femerave do kemi tre lloje te zgjedhjeve:
-qe nje numer i madh i femerave te mbesin te pamartuara(gje qe do ishte kunder natyres)
-nje numer i madh i femerave te perdoren per prostitucion(gje qe gjithashtu eshte jasht cdo norme njerezore dhe natyrore)
-dhe ne fund martesa e nje burri me shume se nje grua...

nga kjo dal ne konkludim,qe me e mire poligamia,sesa rasti i dyte.....!!! kukuu mos vet hiq, veq sa cikat i kam une ne farefisin tone qe edhe 10-15 vjet bohen per martese..! Ishalla veq na ndihmon Zoti e nuk na nxen koha e pologamise pra.:biggrin:

thellenza
25-01-09, 23:19
shume mire pe dini ju ligjet e udhrat e Allahut,se nuke ka pas ZOTI pune tjeter,pose me na msu si me ba sex e mu martu me 7 gra e burra,,,,a se kuptoni se kto jan ligjet e urdhrate e Arabise,qka na lidhe neve me Arabine e Vatikanin ,Na jemi Shqiptare !Ame duket keni harru se prej kah vini?:rolleyes:

ju e dini shume mire pse ka mbete ky ligj ne Arabi,shaku i luftrav te atehershme,pse sjellni argumente e fjale te kota?Po cfar Arabie moter, cka kemi na lidhje me Arabine ? Keto "ligje" i kane maru ata qe ja u kona keto sende... le te shkruajn ne cfar do libere te doj, se shume per qefin e mashukullit me duket ky "ligj"!!!

valiii
26-01-09, 01:17
Jam totalisht kunder poligamise!! Mirepo dhe dicka:

Me kalim kohe,numri i vajzave do vi gjithnje duke u rritur(se paku keshtu e shikon shkenca)! Pse?
sepse:
Tek meshkujt (tek te cilet pala e kromozomeve eshte XY),kromozomi Y vjen cdohere duke u dobesuar...
tek femerat kemi palen kromozomike XX(dhe mu ketu qendron dallimi mes mashkullit dhe femeres,ne Autozomin-palen e kromozomeve-te 23-te)
gjate fekondimit ,qe te linde mashkull duhet te marre pjese kromozomi Y ne fekondim...meqe ky kromozom sa vjen e me pasiv po behet,ne fekondim do marre pjese kromozomi X...dmth XX do jete femer...ne kete rast,do kemi me shume femera se sa meshkuj....Tani,pa keqkuptime,une thash dhe me lart qe jam kunder marteses me shume gra,mirepo:

Nga ky numer i madh i femerave do kemi tre lloje te zgjedhjeve:
-qe nje numer i madh i femerave te mbesin te pamartuara(gje qe do ishte kunder natyres)
-nje numer i madh i femerave te perdoren per prostitucion(gje qe gjithashtu eshte jasht cdo norme njerezore dhe natyrore)
-dhe ne fund martesa e nje burri me shume se nje grua...

nga kjo dal ne konkludim,qe me e mire poligamia,sesa rasti i dyte.....!!!

Eshte mekat te mbulohet kaq shpejt ky shkrim nga chit chatet dhe individualizmi i temes (qysh tu kish duk nona jote e qysh tu kish duk me qene motra jote)... Basta por favor :)
Pikerishte Anna, edhe sot ne nje shtet Afrikan (me ka dal nga mendja se per cilin shtet behet fjale) femra ne raport me mashkullin eshte 7-1, pra ata nuk kane tjeter rrugedalje ose te zgjedhin poligamine ose ndonjerin nga opcionet tjera qe ke parashtruar ose ose me bo vaki ata me gjyku me kushtetute "tu kosovs" kishin p'shtu (shpetuar) me ftyre ... Kish kercite homoseksualizmi si n'moraše (keshtu themi ketej nga vi une), 'demek' ju kish shtuar edhe nje opcion. Por po dihet cili opcion eshte me i moralshmi qe i pershtatet kohes te cilen (pritet te vije) e ka parashikuar shkenca . Sipas te gjitha gjasave kjo duhet te jete urtesia e fjaleve Hyjnore ...

Pershendetje .

Arkza
26-01-09, 11:55
Tash edhe pak na vjen pranvera e i qeteson edhe femrat pak!
Nje pershendetje per mikeshen time, Arkezen!
Eshte e mbushur mend shume! Sherr nuk ka te kjo vajze bujare!Hhahhahahahahahahahaha Keshtu tu njet me Nje person shume te mequm dhe u musha sherr e mendje :D:D
Gjithashtu dhe ty te Pershendes shume O Fshatari .... :wink: Dhe Gezohem qe te shoh Serisht ketu :smile:

>>{SpOnGeBoB}<<
26-01-09, 16:07
Shife ti qetash jo kromozomja jo hemoglobidja jo erotricidja. O shoq kerkush nuk e shtin kan mu martu me 7 a 8 edhe budalle ma te madh ne dynje edhe jashte dynjeje ne past se qata qe menojne mi martue qikaq. Meshoj ne zeze shoq schwarzarbeit njo me letra e 70 ne zeze pse a po vjen kush me te kontrollue e me ti ngjehen sa i ki me letra a sa pa letra. Edhe ne fund qysh e paska japen qajo Anna ne tioremen e sajna po del shoq qe ma mire osht Poli-gjarija :tongue:

Eddi
03-02-09, 14:21
Jam totalisht kunder poligamise!! Mirepo dhe dicka:

Me kalim kohe,numri i vajzave do vi gjithnje duke u rritur(se paku keshtu e shikon shkenca)! Pse?
sepse:
Tek meshkujt (tek te cilet pala e kromozomeve eshte XY),kromozomi Y vjen cdohere duke u dobesuar...
tek femerat kemi palen kromozomike XX(dhe mu ketu qendron dallimi mes mashkullit dhe femeres,ne Autozomin-palen e kromozomeve-te 23-te)
gjate fekondimit ,qe te linde mashkull duhet te marre pjese kromozomi Y ne fekondim...meqe ky kromozom sa vjen e me pasiv po behet,ne fekondim do marre pjese kromozomi X...dmth XX do jete femer...ne kete rast,do kemi me shume femera se sa meshkuj....Tani,pa keqkuptime,une thash dhe me lart qe jam kunder marteses me shume gra,mirepo:

Nga ky numer i madh i femerave do kemi tre lloje te zgjedhjeve:
-qe nje numer i madh i femerave te mbesin te pamartuara(gje qe do ishte kunder natyres)
-nje numer i madh i femerave te perdoren per prostitucion(gje qe gjithashtu eshte jasht cdo norme njerezore dhe natyrore)
-dhe ne fund martesa e nje burri me shume se nje grua...

nga kjo dal ne konkludim,qe me e mire poligamia,sesa rasti i dyte.....!!!

bravo ANNA
edhe une mendoj si valii eshte mekat te mbulohet ky shkrim nga keto postimet e disave
ketu mesoni dhe dicka me shume
mos e keni koken vetem me tu renduar por perdoreni dhe per te vra pak trunin nuk do ju bente keq u garantij

Murgesha
03-02-09, 20:13
Nese parashikimet shkencore per kromozonet XY dhe XX jan te gabuara (jo cdo parashikim shkencor eshte cdo her i sakte http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif) e ndodh krejtesisht e kunderta, ka meshkuj me shumice e femra me pakice, ju qe kaq shum po i gezoheni ketij "parashikimi shkencor" a do te pranonit qe gruaja juaj te jet grua edhe e 7-8 burrav tjerŰ????

Zana_ch
03-02-09, 20:27
Nese parashikimet shkencore per kromozonet XY dhe XX jan te gabuara (jo cdo parashikim shkencor eshte cdo her i sakte http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif) e ndodh krejtesisht e kunderta, ka meshkuj me shumice e femra me pakice, ju qe kaq shum po i gezoheni ketij "parashikimi shkencor" a do te pranonit qe gruaja juaj te jet grua edhe e 7-8 burrav tjerŰ????


hallall Murgesha per bes shum mir e ki thon ket mendim , tash kisha pas dershir me vrejt se qfar do shkruajn mashkujt !!

shfletuesi_
03-02-09, 20:37
Nese parashikimet shkencore per kromozonet XY dhe XX jan te gabuara (jo cdo parashikim shkencor eshte cdo her i sakte http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif) e ndodh krejtesisht e kunderta, ka meshkuj me shumice e femra me pakice, ju qe kaq shum po i gezoheni ketij "parashikimi shkencor" a do te pranonit qe gruaja juaj te jet grua edhe e 7-8 burrav tjerŰ????

Nuk do dihej BABAI i femijeve pastaj kush eshte... Kshtu qe nese nje burre ka 7 gra dihet qe babai i te gjithe femijeve eshte ky...

Dhe pse boll zor eshte me mbajt nje grua leje me 2 apo 3..

Jana
03-02-09, 21:12
As qe muj me paramendu as kurr nuk e kisha leju nje gje te till....edhe shum palidhje shum e padrejt em doket...

Murgesha
03-02-09, 21:20
Nuk do dihej BABAI i femijeve pastaj kush eshte... Kshtu qe nese nje burre ka 7 gra dihet qe babai i te gjithe femijeve eshte ky...

Dhe pse boll zor eshte me mbajt nje grua leje me 2 apo 3..

Po, po ashtu eshte.

Paj tybe edhe ai burr i 7 grave veq me emer mund te jet baba i te gjithe femijeve (a nuk jan grate te pabesa?) se pak si zor me e gjet nje qe te rrin ne bese e le mo 7 njeheresh.

Zoti lejon martesen me 4 gra e nese ke mundesi edhe me me teper, dhe ne fund as ai nuk beson se ato gra femijet i kan me po ate burr, sa qe kur te vdesim na thirr ne emer te nenav (e sigurta e mundshme) e jo ne ate babait. (gjithmone i pasigurt)

shfletuesi_
03-02-09, 21:28
Po, po ashtu eshte.

Paj tybe edhe ai burr i 7 grave veq me emer mund te jet baba i te gjithe femijeve (a nuk jan grate te pabesa?) se pak si zor me e gjet nje qe te rrin ne bese e le mo 7 njeheresh.

Zoti lejon martesen me 4 gra e nese ke mundesi edhe me me teper, dhe ne fund as ai nuk beson se ato gra femijet i kan me po ate burr, sa qe kur te vdesim na thirr ne emer te nenav (e sigurta e mundshme) e jo ne ate babait. (gjithmone i pasigurt)


Vetem qe sduhet ber dallime ne mes tyre ti doj te gjitha njesoj, e njeriu smund te jet i drejt kurr me te gjithe, kshtu qe me se miri eshte qe t'jet me nje dhe mos te provoj me shume se kurr smund te jet i drejt me te gjitha.

Une thash dhe me lart 1 mezi po e mbajn njerezit.

emine
10-04-09, 21:50
Po, po ashtu eshte.

Paj tybe edhe ai burr i 7 grave veq me emer mund te jet baba i te gjithe femijeve (a nuk jan grate te pabesa?) se pak si zor me e gjet nje qe te rrin ne bese e le mo 7 njeheresh.

Zoti lejon martesen me 4 gra e nese ke mundesi edhe me me teper, dhe ne fund as ai nuk beson se ato gra femijet i kan me po ate burr, sa qe kur te vdesim na thirr ne emer te nenav (e sigurta e mundshme) e jo ne ate babait. (gjithmone i pasigurt)


:tongue: :biggrin:

emine
10-04-09, 21:52
Nuk do dihej BABAI i femijeve pastaj kush eshte... Kshtu qe nese nje burre ka 7 gra dihet qe babai i te gjithe femijeve eshte ky...

Dhe pse boll zor eshte me mbajt nje grua leje me 2 apo 3..


sa andrrat i shofin meshkujte:biggrin:

Tomori
01-05-09, 20:43
Kursesi nuk ben me nje grrua..gabim trashanik kjo shum jet monotone me kalu krejt jeten me nje grrue...:wink:

Murgesha
01-05-09, 22:14
Kursesi nuk ben me nje grrua..gabim trashanik kjo shum jet monotone me kalu krejt jeten me nje grrue...:wink:

Vllaško shuj se ka edhe ma zi se me kalu krejt jeten me nje grue.

lovely
01-05-09, 22:22
Vllaško shuj se ka edhe ma zi se me kalu krejt jeten me nje grue.

me kalu me dy a? hahahahahahahahahahaa

Murgesha
01-05-09, 22:27
me kalu me dy a? hahahahahahahahahahaa

Jo, loškŰ me e lonŰ edhe qajo ška e ka se haahahahahahahahahahaha

lovely
01-05-09, 22:29
Jo, loškŰ me e lonŰ edhe qajo ška e ka se haahahahahahahahahahaha


jo moj, me e lan edhe qajo qe e ka, e gjon tjetren n dakik :biggrin:

Guri i madh
01-05-09, 22:32
qysh ka than aj i moqmi ik nga borqlia qe ka ardh te dera e jap pare me fajde nga dritarja , eshidibilah

Murgesha
01-05-09, 22:34
jo moj, me e lan edhe qajo qe e ka, e gjon tjetren n dakik :biggrin:


Valla ne ditŰ tŰ sodit u bo vŰshtirŰ pŰr gjithška oj loškŰ, e as gratŰ spo nxihen mo me kojajllŰk, se po tŰ iki njŰ pi qet vedit behone qŰ s`tŰ hiqen kurrmŰ hahahahahaahahah.

YanYan
01-05-09, 22:45
Martesa me me shume se nje grua?
Poligami!
Nuk e konceptoj dot nje gje te tille & me duket krejtsisht e pa pranueshme dhe jashte normales.
Le qe burrat sot me zi po mbajne nje grua...dokan edhe ma shume se nje lol.

Guri i madh
01-05-09, 22:51
Martesa me me shume se nje grua?
Poligami!
Nuk e konceptoj dot nje gje te tille & me duket krejtsisht e pa pranueshme dhe jashte normales.
Le qe burrat sot me zi po mbajne nje grua...dokan edhe ma shume se nje lol.po thojn sivjet vera ka me kan me bereqet livadhet 3 tri her kan me u kosit

LuLjaa
01-05-09, 22:55
po thojn sivjet vera ka me kan me bereqet livadhet 3 tri her kan me u kosit

Ishalla, lume ata qe jan katunar paskan me pas pune sivjet namin :D

YanYan
01-05-09, 23:00
LuLjaa taman e the :P

Guri i madh...e kisha fjalen per gru jo dashnore:)

Oqeani
01-05-09, 23:01
Martesa me me shume se nje grua?
Poligami!
Nuk e konceptoj dot nje gje te tille & me duket krejtsisht e pa pranueshme dhe jashte normales.
Le qe burrat sot me zi po mbajne nje grua...dokan edhe ma shume se nje lol.

Po don me thene njee kam me "letra" e tjerat ne te "zeze "....

Murgesha
01-05-09, 23:01
Ishalla, lume ata qe jan katunar paskan me pas pune sivjet namin :D

Kam frigŰ qŰ paskan mu mbushŰ qytetet katundar se hahahahahahaahahahahahah

LuLjaa
01-05-09, 23:05
Kam frigŰ qŰ paskan mu mbushŰ qytetet katundar se hahahahahahaahahahahahah

Jo, jo bash per keta s'ki ška tutesh se paskan me pas pune bejagi si shume
e s'kan vakt me dal n'sheher :D

Murgesha
01-05-09, 23:07
Jo, jo bash per keta s'ki ška tutesh se paskan me pas pune bejagi si shume
e s'kan vakt me dal n'sheher :D

A moj Lule po katandart jan dembela, ikin prej gjith asaj pune qe po i pritka hahahahahahahahahaahahah

Guri i madh
01-05-09, 23:12
LuLjaa taman e the :P

Guri i madh...e kisha fjalen per gru jo dashnore:)esht me randsi me kalue dimirin me pas naj stog me san se kashta nuk po hahet hhhhaaaaaaaaaaaaaaaaa pak hajgare

YanYan
01-05-09, 23:15
Po don me thene njee kam me "letra" e tjerat ne te "zeze "....
Ti duhet ta dish me mire ;)
Pa te ofendu ty apo kend tjeter ktu, burrnia nuk tregohet me sa femra
mundesh me dal/mbajt pernjeheresh. A je i zoti me e majt e me rujt
ate qe ke...kjo asht burrni. Po nejse se po dalim ne nje teme tjeter
qe se prek kete te tanishmen.

Mendimin tim per kete teme e dhashe njehere e skam ca shtoj me.

LuLjaa
01-05-09, 23:16
A moj Lule po katandart jan dembela, ikin prej gjith asaj pune qe po i pritka hahahahahahahahahaahahah

Ojj dade ncukk be ma t'zot se katunart s'ka joo, e pse dalim ka ni here n'sheher s'eshte kurgja moj edhe ata kan qef me dal dikah mu shetit me pi naj sok e keshtu ,, mos kesh ti qyhh hahahahaaa

Oqeani
01-05-09, 23:19
Permirsim gabimi

Permirsoj shkronjen : m -dukee zevendesuar me - n

Do te thot - kam me fjalen kan

flm

LuLjaa
01-05-09, 23:20
Ti duhet ta dish me mire ;)
Pa te ofendu ty apo kend tjeter ktu, burrnia nuk tregohet me sa femra mundesh me dal/mbajt pernjeheresh. A je i zoti me e majt e me rujt
ate qe ke...kjo asht burrni. Po nejse se po dalim ne nje teme tjeter
qe se prek kete te tanishmen.

Mendimin tim per kete teme e dhashe njehere e skam ca shtoj me.
Qeshtu be kallxoj ktij Oqeani se ky keshtu ka qef fije per pe me ja spjegu :D

Oqean a morre vesh ška ta tha a jo :D ehhh

Oqeani
01-05-09, 23:25
Lulja perkthema moj ... a po e paske etiketuar me te kuqe, ku po e din edhe ti se ngjyrae kuqe eshte ajo e dashnise...

LuLjaa
01-05-09, 23:32
Lulja perkthema moj ... a po e paske etiketuar me te kuqe, ku po e din edhe ti se ngjyrae kuqe eshte ajo e dashnise...
Per qata qe po bahet fjal ketu e bana me te kuqe edhe thash nashta se sheh :D
s'kam ška me perkthy se shqip ka fol, kur une e kam marr vesh ška tha, ti qysh se merr ihaaaa

Oqeani
01-05-09, 23:38
Per qata qe po bahet fjal ketu e bana me te kuqe edhe thash nashta se sheh :D
s'kam ška me perkthy se shqip ka fol, kur une e kam marr vesh ška tha, ti qysh se merr ihaaaa

Eh une pak i trashe ka truri, e ju femrat kur eshte fjala per diš, siš eshte dashuria ...

LuLjaa
01-05-09, 23:41
Eh une pak i trashe ka truri, e ju femrat kur eshte fjala per diš, siš eshte dashuria ...

ăka na femnat se s'morra vesh qaty?
edhe mos mu ban seriozz se nuk t'ka hijeee :P

Oqeani
01-05-09, 23:43
ăka na femnat se s'morra vesh qaty?
edhe mos mu ban seriozz se nuk t'ka hijeee :P

ahahaha ani de po bahem katundar ... Per dashuri po kupton e per femrat nuk po kuton !

LuLjaa
01-05-09, 23:48
ahahaha ani de po bahem katundar ... Per dashuri po kupton e per femrat nuk po kuton !

Qyshh, qyshhhh se nuk po nijjj :eek:

PS. Hey a din pi kurit sum ke ba caffe, aa :)

Oqeani
01-05-09, 23:49
Mu ka djege xhezva ... edhe per ate krisi papušja sot me sabah !!!

LuLjaa
01-05-09, 23:53
Ani n'filgjan bane s'ka dert ....... hajt atjee posht se ketu na rrehin me fol ma shume

Oqeani
01-05-09, 23:56
Per martesen me me shume se me nje ... veshtire, me nje po kris papušje a me me shume ... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

baba-plak
03-05-09, 16:27
bet vallha kush se ka

GURI SYLAJ
03-05-09, 16:38
arrest shtepiak!!!

ALlma
10-05-09, 17:24
Mjer ai per veti mi pas 2 gra shpyrti te hunda do i vije....:biggrin:

Oqeani
10-05-09, 17:28
Nje papuše po me krise , e me qene dyyyyyhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ALlma
10-05-09, 17:45
Nje papuše po me krise , e me qene dyyyyyhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifduhesh em humb kreit prej shpis hhehehe:wink:

Oqeani
10-05-09, 17:47
duhesh em humb kreit prej shpis hhehehe:wink:

Mos mendon qe ta ruaj papušen per kujtim !!!

ALlma
10-05-09, 17:49
Mos mendon qe ta ruaj papušen per kujtim !!!aspak sdi ambet em rujt eka shki tu sjell nashta ajo...:biggrin:

Oqeani
10-05-09, 17:50
aspak sdi ambet em rujt eka shki tu sjell nashta ajo...:biggrin:

I mbeledh grrimat haaha