PDA

View Full Version : Qfar interneti perdorni??


aferdita
22-05-04, 19:17
nuk e di a eshte kjo tem por un deshta ta di se si hyni ne internet me internet explorer apo mozilla, un i perdori te dyjta

belicom
22-05-04, 23:29
Pershendetje Aferdita, kjo eshte nje teme qe ti ke zgjedhe, mirepo pyetja jote nuk eshte e formuluar si duhet. Une sa e di egziston vetem nje lloje interneti , vetem se dallon shpejtsia e internetit, lidhja e internetit ose cfare programi perdorim per shfletimin e internetit(Surfim), e pergjegja ime do te ishte se une shfytezoj me shume INTERNET EXPLORERIN.
Tung Tung.

K-man
23-05-04, 04:39
dosti, mos u bo kryfort. aferdite mos ki dasht me pyet se me qfar lidhje te internetit lidhemi, apo qfar programi perdorim per shfetimin e internetit?
Sa per lidhje, une perdori DSL (Digital Subscriber Line), dhe per program, perdori IE (Internet Explorer)

Tung

aferdita
23-05-04, 09:52
pershendetje belicom
me fal qe nuk kam dit te bej pyetjen mire
dhe a nuk e keni installu mozilla kjo eshte me e mire se internet explorer

aferdita
23-05-04, 18:18
pershendetje un_jam
flm per mendimin tend edhe qka thon te tjeret nuk po brengosem fare :wink:

K-man
23-05-04, 23:54
une_jam, sa per shfletimin e internetit, nuk ka lidhje a e perdor IE ose Netscape, apo cilindo program, shpejtsia e shfletimin varet vetem nga shpejtesia e internetit, pra a ke 56kbs (dial-up), DSL, Cable, T1, a cilendo....

K-man
24-05-04, 21:35
une_jam, edhe une jam duke e mbaru fakulltetin e informatikes ne SHBA, edhe i di kogja disa sende, kshtuqe mos me thuj qe ti je zoti i informatikes....

mr_beni
16-09-04, 17:28
Une e perdori DSL

TONINO
19-09-04, 19:57
Aferdita, pershendetje por internet explorer perdoret nė bot jo ma shum se 2% nė bot, pse??? sepse mundesh tė kesh probleme pėr shfetimin e siteve,se apo nuk dota shiqosh faqen e sitit siq duhet...Provo ma mir ta perdor interent explorer...

TONINO
19-09-04, 19:59
Mė fal aferdita se gabim kam shkruar, nuk perdoret mozilla ma shum se 2% nė bot...

arix
21-07-05, 10:56
Lidhjen me internet e bėjė me ADSL.

arix
21-07-05, 11:02
Shfletuesit qė pėrdor janė:Firefox 1.0.6 dhe Opera 8.0.1 pėr Linux

P.S Nė postimin e mėsipėrm harrova ta theksoj! Do tė ishte ky edhe rasti qė admin i forumit apo edhe moderatori nėse e ka kėtė tė drejtė ta lejoj mundėsin e pėrmirėsimit tė shkrimeve.

arber mafai
19-08-05, 11:59
une kam provuar me gozilla por sme ka pelqy sepse ishte shum i kadalshum!!!!! por internet explorer esht shum i shpejt

Elektroliti
19-08-05, 13:51
Mė pėlqen shumė tema vetėm qė nuk ėshtė definuar mirė ajo qė po kėrkohet.
Por duke analizuar pėrgjigjet e tė tjerėve do tė jap edhe unė njė pėrgjigje tė gjerė, si tė thuash, nė tė dy temat, pėr lidhjen e internetit dhe shfletimin e internetit.
Unė pėrdor lidhje kabllovike me LAN me shpejtėsi solide.
Ndėrsa si shfletues (browser) unė pėrdor Avant Browser qė punon mbi bazėn e Internet Explorer-it. Kohė pas kohe e pėrdor edhe Mozilla Firefox-in por shumė rrallė ngaqė nuk mė pėlqen shumė.
E pėrdor ndonjėherė edhe Opera-n.
Nė kohė tė fundit tash qė ka dalė IE 7 beta kėtė po e pėrdor thuaja barabar me Avant Browser-in.

Zero Cool
20-03-06, 00:29
une_jam, sa per shfletimin e internetit, nuk ka lidhje a e perdor IE ose Netscape, apo cilindo program, shpejtsia e shfletimin varet vetem nga shpejtesia e internetit, pra a ke 56kbs (dial-up), DSL, Cable, T1, a cilendo....
haaaajt bac shko shkruj per muslimanizem se spaske kry as qerdhen e informatikes me kete qe po shkrun se le mo fakultet te ICT, shpejtesia e internetit eshte tjeter e shpejtesia e browserit (shfletuesit) eshte diqka tjeter, sa per dijeni shfletuesi ma i shpejte eshte OPERA.

musl|m
25-06-06, 00:15
haaaajt bac shko shkruj per muslimanizem se spaske kry as qerdhen e informatikes me kete qe po shkrun se le mo fakultet te ICT, shpejtesia e internetit eshte tjeter e shpejtesia e browserit (shfletuesit) eshte diqka tjeter, sa per dijeni shfletuesi ma i shpejte eshte OPERA.

Per ty mundet me qen OPERA, po ti nuk ke te drejt te flasesh per te tjeret se per mua shembull nuk ka browser qe e zevendeson IE, tegjitha performancat i ka te tilla qe per mua e ben shfletuesin me te shpejte qe e kam perdor ndonjehere, nderkaq OPERA e cila tenton qe duke i ruajtur ne detaje filet e faqeve te cilat i surfon mundohet qe heren tjeter kur te futesh ti kesh file tegjitha gati dhe te hapen me shpejte. Por ne jemi deshmitar se faqet qe behen update shum shpesh shtohen dite e me shum dhe ne i shfletojme dite e me shum atehere eshte ky fakti i cili OPEREN e ben te pa vlefshem sepse i duhet asaj qe te ben download ēdo here faqet kur i viziton dhe kjo krijon probleme si ne badwith ashtu edhe ne kohe. Opera e ka nje te mire se ne nje dritare mund te surfosh ne me shum faqe, andaj dhe IE versioni fundit e ka kopjuar kete nga OPERA dhe tash edhe IE e ka kete mundesi.