PDA

View Full Version : Qfar mendoni per prostitutkat shqiptare..


Blondina
25-05-04, 12:21
Ndoshta e keni diskutu ket tem ma heret po ja qe me beri te shenoj prap,shkaku se nje dit ishe nje emisjon ne TV daneze dy oresh per prostitutkat e Kosoves ne Angli qe u bajshin nga Kosova dhe u shitshin ne atje,,,,,e vertet u nidem keq te gjith shqipetaret d.m.th qe shikum at program.. Te nesermit e dikutojshin ne shkoll at program...E keshtu qe kisha pas deshir te di mendimin e juaj nese keni mundesi mu pergjigj....Flmn per mirkuptim..Pres shkresat e juaja

Cool_Boy
25-05-04, 12:41
Nuk po di qka me te then moj qiki ama edhe qita nese e bejn ma spo lejkan tjera gjera pa be.................

Blondina
25-05-04, 12:48
Valla nuk di Cool_Boy vetem nje di me ta then se jam tmerru kur e kam par at program..Bile te nesermit ardhshin shoqerija tu me pyt a e ke par at program nga marrja qe me vike thojsha se kam par "edhe pse e kisha par"edhe ju thojsha sesht e verte qe kan qen shqipetar mirpo i pari e i diti dikur e kishin pas par te gjith zdisha qfar te them me :oops: ..Vetem ju thash se ju ka perzi me ndonje shtet tjeter se skan qen shqipee.. :!: :!:

lazdrani
26-05-04, 14:28
Pa koment :!: :idea:

Njoni
26-05-04, 14:36
:shock: :shock:

Pershendetje Ritmi i rruges!!!!!!!!!!!


KU........................... KU KU............PER NE!

Murgesha
26-05-04, 14:38
Ke te drejte Blondina edhe une e kam pare ate emision. Ngjarja ndodhe ne Angli ku mafia shqiptare te paraqitur me emer e mbiemer oraganizon shitjen dhe blerjen e vajzave jo vetem shqiptare. Eshte per tu denuar nje akt i tille. Mirepo politika daneze pak eshte e komplikuar ketu. Nuk e kuptova se me cfare qellimi i kushtoi jo me pak se dy ore nje emisioni te huazuar nga mediat angleze.
Eshte per tu qajtur fati i vajzave shqiptare te marrurra me dhune e te detyruara me force te bejne punen e prostitutes.
Eshte edhe per te ardhur turp e per tu skuqur kur te nesermen te ndalon shoqeria e te pyet se cka mendon ti rreth asaj.
Zoti i marrofte ata maskarenj qe fitojne para nga mishi vashes shqiptare.
Por ketu nuk mund te fajesojme viktimat e marrurra me dhune e te detyruara me force te ushtrojne ate zanat.
Medet per ne shqiptaret nuk di se cka te them tjeter.

betimi_15
26-05-04, 15:45
Valla bre zdi une se kom pa .Po hej a dojshin vet ato prostitutkat me ba sex me qata a me zor..... :roll:

Blondina
26-05-04, 16:23
Flmn qe ju paskeni pergjigj temes...Beti nje rast e qiten per nje vajz shqipetare..Vajzat e Kosoves kinse i kishin mashtru e ju kishin than se po dojm me u martu me ato. Kur i kan pru ne Angli i kan shit..Mirpo bash nje vajz e tregoj tregimin e vet,,e kishin mar at vjaz psikologet anglez. 6 Muaj e kishin majt mirpo mbas 6 muaj ajo ish kthy prap ne vend te punes d.m.th edhe pse kishin tentu anglezet me hjek nga aty por ajo prap ishte kthyer..

Engjellushja
10-06-04, 20:34
M fal c shprehem keshtu por.......... Asaj Femre me cila esht Prostitutk, mos emerr per Femer !!! Ishalla nuk e shoh dhe ishalla kur nuk m del ajo Prostitutk SHQIPTARE perpara(jo vetem shqiptare, per t gjitha Femra e kam Fjalen) !!!!! Se kam me qky si dreqin dhe me at c ben pare bashk m t !!!!!!! Tek e mbramtja, (nese esht varferi e madhe) Femra duhet t jet.... zoj dhe t behet Nene ma e mira ne Bot e jo Prostitutk!!!! Se Femra esht nj gje ma e mira dhe ma e vlershme c ekziston n ket Universum, pa t kur sdot behet nj generation sic i ka hije Jetes s mir e t lumtur!>>Femra Majmunin e Derin e shendroj n Njeri, se Femara ka qen e para dhe dot mbet e para c dhuroj Dashuri t Sinqerte me t gjitha dhe t gjithve, si Mashkujve dhe Femijve! Per ket t gjithve ju shtroj dy pyetje........::

1. Qka dot t behet nese t gjitha Femrat ishin Prostitutke?
2. Dhe a dot ket m Dashuri t Sinqeret:??

VARDARI
10-06-04, 21:34
Engjullesh po ne nefar menyre te gjitha jan ,prostitute, jo ne kuptimin e prostitutes te mirefillt

E moj Engjellush qka i takon prostitutes
te njejten gje e shijojn te gjith femrat tjera.
Mos ma mer per te madhe po baj shaka

Engjellushja
11-06-04, 11:59
P.S; t gjithat Femrat jan/ behen, Prostitutke por a e in kur: KUR SHKOJN TE BURI !!! T pershendes..... dhe “nuk jan t gjithat por n gjdo Femer exsitosn nj Kurv e vogel hahahahahhah, por prostitutka esht fjala c nuk i takon femrave c kan Visionin Islamik......

VARDARI
11-06-04, 12:45
Plotsisht jam dakort me ju 100%n gjdo Femer exsitosn nj Kurv e vogel hahahahahhah,

Engjellushja
11-06-04, 19:52
Si ka then aj/ajo i menquri : Nese esht nj Femer Kurv atehere esht:
1. Kurv hesapi (ben hesap) cka paret pra (Prostitutk)hahahahahahha e nese sesht atehere behet tek Kasapi?Ajo behet kur shkon te Burri (Kasapi) hahahahahahahahah ska qare se ajo esht Tradit....sikur Bajrami kur vjen hahahahahahahh

nezi
16-06-04, 09:27
Kjo teme eshte shume e prekshme, dhe aktuale, ne ditet e sotme,... Pore kurre nuk mendoj se nje femer me dehire , bene nje pune te tille, e them per vajzat tona Shqiptare, duke perjashtuar x raste,... Pore mire thot Murgesha se keto behen te detyruara nga Vllezerit shqiptare mafijoz!!!
rasti me i ri eshte qe ndodhi ne Veri te Shqiperis vajza 17 vjeqare beri vetvrasje duke u furrur ne litare, sepse ishte e detyruar pikrisht nga vllezerit e saje nga nena dh babai,, te ciliet deshironin, qe motra e tyre te extradohej ne itali te bente punen e prostitutkes... keshtu qe nje 17 vjeqare zgjodhi vdekjen me me ndere, se sa te behej prostitutk, andaj mos akuzoni femrat, se ato nuk jane fajtore... Pore fajet i kane lakmiqaret mafijoze, qe perfitojne para te pista duke shitur trupin e femrave Shqiptare.. ( Zoti i denoft ata qe merren me gjera te tilla ).... FEMRA SHQIPTARE, shquhej per moral, ishte krnari e kombit, nene shembullore qe me shume vuajtje rriti bjt dhe bijat e saje.. Shume femra shqiptare me me deshire pranuan te coptohen, me thik nga bishat serbe se sa, te perdhunohen... andaj mos kaloni te quani femren "(kurve") nese ajo eshte e dashur ne shtratin e bashkeshortesis... Kjo eshte mekat...!!!!
Denoni ato grupe mafijoze qe rrjta e tyre eshte zgjeruar, kudo ne trojet etnike shqiptare... Pore ndihmoni keto te reja, pa fajin e tyre.. !!!

Cool_Boy
16-06-04, 10:15
Si ka then aj/ajo i menquri : Nese esht nj Femer Kurv atehere esht:
1. Kurv hesapi (ben hesap) cka paret pra (Prostitutk)hahahahahahha e nese sesht atehere behet tek Kasapi?Ajo behet kur shkon te Burri (Kasapi) hahahahahahahahah ska qare se ajo esht Tradit....sikur Bajrami kur vjen hahahahahahahh

Besoj se nuk eshte per tu qeshur,vasha nuk eshte prostitut kur te shkon te burri ok se "Allahu ati i kofshmi fal" e ka len qe te martomi e nuk mundesh te thaush vasha behet prostitut kur te shkon te burr se aja e ka vetem nje burr dhe nuk po i merr para ati ok dhe as ai asaj ok...

Cool_Boy

Murgesha
16-06-04, 11:21
Si ka then aj/ajo i menquri : Nese esht nj Femer Kurv atehere esht:
1. Kurv hesapi (ben hesap) cka paret pra (Prostitutk)hahahahahahha e nese sesht atehere behet tek Kasapi?Ajo behet kur shkon te Burri (Kasapi) hahahahahahahahah ska qare se ajo esht Tradit....sikur Bajrami kur vjen hahahahahahahh

Engjellushja me vjen keq per ty dhe per ket mendim tendin.
Femra te burri nuk bahet Prostitukte por bahet e zoja e vetvetes dhe nene ne dasht Zoti.

Barbaroza
16-06-04, 13:50
As une nuk pajtohem me mendimin e Engjellushes,bile kur e lexova ne fillim shkrimin e saj u habita shume!!!!!!!!!!

betimi_15
16-06-04, 14:00
Si ka then aj/ajo i menquri : Nese esht nj Femer Kurv atehere esht:
1. Kurv hesapi (ben hesap) cka paret pra (Prostitutk)hahahahahahha e nese sesht atehere behet tek Kasapi?Ajo behet kur shkon te Burri (Kasapi) hahahahahahahahah ska qare se ajo esht Tradit....sikur Bajrami kur vjen hahahahahahahh

Engjellushja me vjen keq per ty dhe per ket mendim tendin.
Femra te burri nuk bahet Prostitukte por bahet e zoja e vetvetes dhe nene ne dasht Zoti.
as une valla spajjtohna me kit fare Engjellushen se kjo e zoja skish men ne kry mas pari veq po folke si qakall e mullinit .hahaha

VARDARI
16-06-04, 16:05
Si ka then aj/ajo i menquri : Nese esht nj Femer Kurv atehere esht:
1. Kurv hesapi (ben hesap) cka paret pra (Prostitutk)hahahahahahha e nese sesht atehere behet tek Kasapi?Ajo behet kur shkon te Burri (Kasapi) hahahahahahahahah ska qare se ajo esht Tradit....sikur Bajrami kur vjen hahahahahahahh

Engjellushja me vjen keq per ty dhe per ket mendim tendin.
Femra te burri nuk bahet Prostitukte por bahet e zoja e vetvetes dhe nene ne dasht Zoti.

-Ketu behet fjale per keq kuptimimin e kesaj pjese te shkrimit te Engjulleshes se ky shkrim nuk eshte bindja e Emgjulleshes por nje pergjigje reale ndaj shkrimit tim

Engjullesh po ne nefar menyre te gjitha jan ,prostitute, jo ne kuptimin e prostitutes te mirefillt
E moj Engjellush qka i takon prostitutes
te njejten gje e shijojn te gjith femrat tjera.
Mos ma mer per te madhe po baj shaka.

-Ja tash te shohim mendimin e Engjulleshes para ksaj shkrimit
provokative:

M fal c shprehem keshtu por.......... Asaj Femre me cila esht Prostitutk, mos emerr per Femer !!! Ishalla nuk e shoh dhe ishalla kur nuk m del ajo Prostitutk SHQIPTARE perpara(jo vetem shqiptare, per t gjitha Femra e kam Fjalen) !!!!! Se kam me qky si dreqin dhe me at c ben pare bashk m t !!!!!!! Tek e mbramtja, (nese esht varferi e madhe) Femra duhet t jet.... zoj dhe t behet Nene ma e mira ne Bot e jo Prostitutk!!!! Se Femra esht nj gje ma e mira dhe ma e vlershme c ekziston n ket Universum, pa t kur sdot behet nj generation sic i ka hije Jetes s mir e t lumtur!>>Femra Majmunin e Derin e shendroj n Njeri, se Femara ka qen e para dhe dot mbet e para c dhuroj Dashuri t Sinqerte me t gjitha dhe t gjithve, si Mashkujve dhe Femijve! Per ket t gjithve ju shtroj dy pyetje........::

1. Qka dot t behet nese t gjitha Femrat ishin Prostitutke?
2. Dhe a dot ket m Dashuri t Sinqeret:??

Engjellushja
16-06-04, 18:49
:oops: Hajgare bera pakes :( krejt pi merrni vesh........Vetem hajgaret spi kuptoni :? Ani.....ani une tash ja nisi me kajt :cry:

Murgesha
22-06-04, 09:37
:oops: Hajgare bera pakes :( krejt pi merrni vesh........Vetem hajgaret spi kuptoni :? Ani.....ani une tash ja nisi me kajt :cry:

Engjellushja besoj se tani je ngopur se qari. Tjera mos bej hajgare te zeza :wink:

turisti
07-08-04, 23:25
Jupershendes dhe ju lus qe mos ta merrni bukvalisht fjalen " prostitute " aq tragjikisht sepse prostitucioni eshte zanati me i vjeter ne bote i cili gjithnji lyp kuadrot e reja....Prostitutat jane shumehere femrat shume te mira ( shpyrterisht ),por ndonjihere jeta nuk na pyet per deshirat,por na vendos para nevojes, dhe shkurte, je i detyruar ose ta pranosh ose ta refuzosh...E tash pse Shqiptare?- po edhe Shqiptare jane femrat... :cry:

anna
20-08-04, 19:31
OK KAM MESHIRE PER DISA PREJ TYRE PO NQS ATO E BEJNE KETE PUNE ME QEF LIRISHT DO TI PUSHKATOJA NJE NGA NJE

turisti
21-08-04, 16:23
Pershendetje ANNA.E respektoj edhe mendimin tan,por mos u ngut me konkluzat sepse ne jete ,ne nuk dijme se qka na bjen e nesermja.Ndoshta shumica e ketyre femrave kan qene dhe kan pasur jete normale....Zanati iprostitutave nuk eshte aq i tmershem se sikur te jesh PROSTITUTE NE KARAKTER....Ēka dua te them?:te jesh prostitute,nji dite egziston mundesia te qetsohesh dhe te fillosh jetes normale,a te jesh PROSTITUTE NE KARAKTER ( si njera,ashtu dhe gjinia tjeter)-e aty sherim nuk ka ,sepse karakteri duhet te ndertohet dhe mirembahet ose eshte i denuar te shkaterrohet..... :wink:

Tomori
07-05-05, 16:27
Si ka then aj/ajo i menquri : Nese esht nj Femer Kurv atehere esht:
1. Kurv hesapi (ben hesap) cka paret pra (Prostitutk)hahahahahahha e nese sesht atehere behet tek Kasapi?Ajo behet kur shkon te Burri (Kasapi) hahahahahahahahah ska qare se ajo esht Tradit....sikur Bajrami kur vjen hahahahahahahh
hahaha moj Engjellushe, me ke shti me kesh me te madhe...

Daja POLIC
07-05-05, 18:20
spo di cka te them :? :?

pse bre nuk na kan bo neve meshkujve Prostitutana isham knaq :lol: :lol:

rafet llapjani
03-06-05, 00:01
tung te djithve une ibashkangjitem mendimit te murgeshes,se sa iperket prostuticionit te femrave shqitaret fajtore jeme vete na mashkujt shqitare mi shikue ato emisione pona vjene turp pore ne jeme ata mashkuje qe motrate tona ikemi prue deri ne kete dere evone vazen e motra nakadale gjumi tuneg

Kurvani
03-06-05, 12:36
Nuk muj te shtoj diqka kur prostitucioni ne qdo Shtet esht i lejuar,pra dhe per ket nuk jam diqka kundra.

Psikologu
03-06-05, 14:46
Nuk muj te shtoj diqka kur prostitucioni ne qdo Shtet esht i lejuar,pra dhe per ket nuk jam diqka kundra.

Ketu ne Suedi , denimi pėr prostitucion pėr shitje ose blerje denohet nga ligji deri ne 3 vite burg pa asnjė kusht.Kjo veper e keqe duhet tė ndalohet edhe ne vendin tonė , sa me shpejt, dhe dhashtė Zoti qe njė ligjė i tillė hyp ne fuqi sa me shpejt.
Askush nuk mundet tė shet , nese i tjetri nuk blenė.!!!

Kurvani
03-06-05, 16:22
Nuk muj te shtoj diqka kur prostitucioni ne qdo Shtet esht i lejuar,pra dhe per ket nuk jam diqka kundra.

Ketu ne Suedi , denimi pėr prostitucion pėr shitje ose blerje denohet nga ligji deri ne 3 vite burg pa asnjė kusht.Kjo veper e keqe duhet tė ndalohet edhe ne vendin tonė , sa me shpejt, dhe dhashtė Zoti qe njė ligjė i tillė hyp ne fuqi sa me shpejt.
Askush nuk mundet tė shet , nese i tjetri nuk blenė.!!!
aha ok..
Vetem se me mir te ket shtepija publike ku njeriu ka faqen e bardh shkon maron qef dhe hec se sa me shku pe din ti mas e met pa dikush ma keq.
kur ta kqyrsh mos me pas shtepija publike do ket malltertime ndaj grave dhe do hup siguria e gruas.
Mir por dhe me mbyll nuk do ishte keq vetem se do kishte me shum malltertime siq po ndollin ne perendime dhe me femije.

Ne Qeki pash para do dite ne tv, Pro7 me kamer te fshehur se dhe femija 10-13 vjeqe mashkull apo femer nuk luante rol u shitke per 300 eurosh!! d.m.th se ky popull i perendimit nuk esht normal.

florian
03-06-05, 16:28
mendoj qe ka pak prostituta qe per her te par e kan bere me qef ose e kan vendosur vet qe te behen prostituta , por gjithsesi ato jan hedhur ne rrug per her te par me dhun .

Kurvani
03-06-05, 16:33
mendoj qe ka pak prostituta qe per her te par e kan bere me qef ose e kan vendosur vet qe te behen prostituta , por gjithsesi ato jan hedhur ne rrug per her te par me dhun .

pak jan ato te cilat dhunohen si p.sh te taivanit,apo me mir te them ato te shqiperis ato gennjehen se gjaja do gjej nje vend pune kur ne fak kur vjen ne itali dueht te punoj me prostucion.
Mire por kur flas per shumicen, shumica e bejn me deshir.

Gentiani
03-06-05, 18:17
Temė e stėrvjetėruar pėr diskutim!