PDA

View Full Version : Njeri je ti, njeri jam une cili ndaj tjetrit...


Vera
26-05-04, 21:44
Njeri je ti, njeri jam une. Cili ndaj tjetrit kemi rrespekt me shum?

Te nderuar zonja dhe zotrinje kisha desht te degjoj mendimet e juaja rreth kesaj teme.
Permbajtja eshte keshtu:

Si mendoni gruaja apo burri e respekton me shum njeri tjetrin :?: Dhe cili e duron me shum tjetrin :?:

Mendimet e juaja jan te mirseardhuraa

Me nderime e juaja Vera

Honesty^uk.
26-05-04, 22:04
tung Vera
une mendoj se respektimi eshte reciprok ,por ka edhe raste kur njeri nga bashkshortet jo qe nuk e respekton tjetrin , por me dashje apo pa dashje e ofendon biles edhe ne publik,,,dhe kjo ndodh zakonisht tek burrat,te cilet mendoj se duke e nencmuar gruan tregojne se ata jane superior dhe te plotfuqishem ndaj saj.

Barbaroza
27-05-04, 11:03
Me mirekuptim reciprok ne mes bashkeshorteve,edhe e pamundura behet e mundur,se lere mė rrespekti i ndesjelle!

Giovanni
27-05-04, 11:17
Behhhhhhhhh kohve te fundit tek kopjet tona nuk po dihet nse kush eshte burri apo gruaja.
Qe te dy po bejn si po dojn, megjithate gruaja eshte ajo qe respekton burrin me shume.

lazdrani
27-05-04, 20:49
Une e ndegjoje gruan me shume :wink:

Murgesha
27-05-04, 21:08
Reciprokisht, sa ta degjoj me ndegjon. :wink:
Nejse nganjeher kur sndegjoj nuk mungon naj grusht ama une me teper flas :wink:

Barbaroza
28-05-04, 12:10
Une e ndegjoje gruan me shume :wink:

Djema,merrni shembull nga Lazdrani :)

RRUSHI
28-05-04, 19:19
Une e ndegjoje gruan me shume :wink:

Djema,merrni shembull nga Lazdrani :)
Jo une do te marr shembull nga Murgesha ... :wink:

florian
28-05-04, 19:55
ESHTE NJE GJE RECIPROKE RISPEKTI PER PARTNERIN :wink:

vushtrria
29-05-04, 09:11
pershendetje juve te gjithve vera kjo tem eshte e mir qe e keni hapur por pytja nuk eshte ne rregull njeri ti e njeri un ok ne rregull respektimi reciprok po mos dhashte zoti te jet femra dreq e burri melaqe apo e kunderta

me nderime vushtrria

Naki
29-05-04, 10:41
gjinite njerezore , femerore dhe mashkullore duhet te kene barazine,respektin reciproke .
nje partneritete ne baza te shendosha egzistone pa sfida vetem duke respektuar njeri tjetrin,duke komunikuar ne baza te stilit demokratike dhe duke ndermarr vendime me pelqimin e te dyve.

qika_pr
29-05-04, 16:22
Respekti
Respekti eshte shum me rendesi,une e repsektoj shum shum te dashurin
Toleranca dhe repsekti jan shum te lidhura me njera tjetren po zoti nuk ti jep dyjat
une jam me pak tolerante se i dashuri ime,shum shpesh nguli kembe edhe deri sa te bej ate nuk leshoj pe,por nese e kam gabim nuk me vjen marre ose inat nga vet vetja dhe kerkoj falje,neqmimin as nuk ja bej askujt as nuk e lejoj askend te me neqmoj,


tek e fundit gabimi eshte njerezor e falja hyjnore

turisti
31-07-04, 12:00
Ju pershendes. Tolerimi,respektimi dhe interesat e perbashketa e ruajne lidhjen ose martesen. :P :P :P :P

markopollo
10-08-04, 11:09
SIKUR TA DEBONIN NGA VETVETJA MASHKULLI DHE FEMRA TE TRETIN QE NDERHYN NE MES TYRE NUK DO TE KISHTE DIVERGJENCA TE TILLA POR FATKEQSISHT FEMRA ESHTE ME E SHOQERUAR ME ATE QE QUHET DJALLE............................................ ..NDOSHTA QE KA LIDHJE FAREFISNORE ME TE NGUSHT ME TE OSE OSE :arrow:

nitushe
09-09-04, 09:59
te dy palt ama ma shume gruaja valla :wink:

lulikras
12-09-04, 21:27
Hey o njez qekjo tem shum internet a e per ata po shkuj ..
Une per veti e shperhi mendimin tim ai qe njeri dallon veten per te tjerve eshte gabim une per veti keshtu medoj , se ne ket Bote jemi te gjithe te barbart ...!

lulikras
12-09-04, 21:29
Hey o njez qekjo tem shum internet (http://www.ntsearch.com/search.php?q=Intersant&v=56) a e per ata po shkuj ..
Une per veti e shperhi mendimin tim ai qe njeri dallon veten per te tjerve eshte gabim une per veti keshtu medoj , se ne ket Bote jemi te gjithe te barbart ...!

livoreka bicio
20-09-04, 20:11
te dy palet nese jan ne gjendje me pas mirkuptim ne mesin e tyre :!: :wink: ju pershendes :wink:

turisti
21-09-04, 11:53
:P Respekti duhet te jet i dyanshem,a tolerimi me i madh ndaj gruas sepse eshte shume me e ngarkuar. :cry:

Naki
21-09-04, 20:53
gjinite njerezore , femerore dhe mashkullore duhet te kene barazine,respektin reciproke .
nje partneritete ne baza te shendosha egzistone pa sfida vetem duke respektuar njeri tjetrin,duke komunikuar ne baza te stilit demokratike dhe duke ndermarr vendime me pelqimin e te dyve.

ShEjToNkA
21-09-04, 22:00
Patjetėr se duhėt tė jet respekti reciprok nga tė dy palėt ndaj njėrtjetrės,se pėrndyshe s'do funksionoi asgje mirė.
Duhėt tė kenė tė dy palėt pra respektin e merituar , bile nga njė herė edhe kur s'meritohėt , mirė po pėr tė arritur njė gjuhė tė pėrbashkėt ia vlen tė respektohėn edhe do gjėra qė meritojn mė pak respekt ,vetėm e vetėm pėr tė arritur njė funfksion i duhur.

Tomori
21-09-04, 22:33
Patjetėr se duhėt tė jet respekti reciprok nga tė dy palėt ndaj njėrtjetrės,se pėrndyshe s'do funksionoi asgje mirė.
Duhėt tė kenė tė dy palėt pra respektin e merituar , bile nga njė herė edhe kur s'meritohėt , mirė po pėr tė arritur njė gjuhė tė pėrbashkėt ia vlen tė respektohėn edhe do gjėra qė meritojn mė pak respekt ,vetėm e vetėm pėr tė arritur njė funfksion i duhur.

hehehe shejtonk mir e ke,se ban petlla per vete se je femen a!!!
E thua Patjeter duhet te jet respekti reciprok?!!!
E pse me qen patjeter,,, nuk ban ashtu se humb drejtpeshimi o shejtonko
nuk me vjen mir me at thenjen PATJETER nuk esht patjeter, se i respektojm femrat Po dakort. Po un Tomori te them qe nuk esht me kushtezim PATJETER,,,jo bre shejtonk mos ashtu ty e bie muhabetin me tpjell mendja me than hej ju meshkuj qe jeni Patjeter e keni te veshni fustana per hir te reciprotitetit,,,shuj moj shejtonk se tamam shejtonk je hahahahahaha shejtonko :wink:

Naki
05-07-05, 09:58
:P Respekti duhet te jet i dyanshem,a tolerimi me i madh ndaj gruas sepse eshte shume me e ngarkuar. :cry:

laliloli
08-07-05, 19:14
rrespekti duhet te jet i ndersjelle,por per fat te keq tek qiftet tona nuk eshte keshtu,gruaja shpesh eshte e nenqmuar nga burri.

Krokodilli
09-07-05, 10:41
1*ME RRESPEKTO
1*TE RRESPEKTOJ

2*MOS ME JEP RRESPEKTIN QE MERITOJ
2*TE INJOROJ DHE NUK TE KUPTOJ

e-uritura
15-01-12, 15:54
Njeri je ti, njeri jam une. Cili ndaj tjetrit kemi rrespekt me shum?

Te nderuar zonja dhe zotrinje kisha desht te degjoj mendimet e juaja rreth kesaj teme.
Permbajtja eshte keshtu:

Si mendoni gruaja apo burri e respekton me shum njeri tjetrin :?: Dhe cili e duron me shum tjetrin :?:

Mendimet e juaja jan te mirseardhuraa

Me nderime e juaja Vera


Vera, mos je ti unė?

Tek shqiptarėt, psh te Valiii, gruaja e respekton burrin.

Te Gega 1, respekti ėshtė i dyanshėm!

Dtth. Kjo punė dallon.

Por, nė pėrgjithėsi nė botėn e civilizuar, gruaja rspektohet mė shumė.

Tek muslimanėt, gruaja respekton burrin.

Alima, nėse burri i saj e rrah, dhe atij i bjen nga dora stupci ose rrypi, Alimja e merr atė nga toka, ia jep burrit nė dorė, kėshtu qė ai vazhdon dhunėn..

Turqeta!

Alima
15-01-12, 16:04
Vera, mos je ti unė?

Tek shqiptarėt, psh te Valiii, gruaja e respekton burrin.

Te Gega 1, respekti ėshtė i dyanshėm!

Dtth. Nė pėrgjithėsi nė botėn e civilizuar, gruaja rspektohet mė shumė.

Tek muslimanėt, gruaja respekton burrin.

Alima, nėse burri i saj e rrah, dhe atij i bjen nga dora stupci ose rrypi, Alimja e merr atė nga toka, ia jep burrit nė dorė, kėshtu qė ai vazhdon dhunėn..

Turqeta!


...

LOL , ............


Burri im as qe mendon te marre guximin te me rrafe . Jo nga une , por ashtu e ke eduku Krijuesi , ai , pra burri im ( ne te ardhmen kame fjalen ) duhet te jete musliman i devotshem qe i njeh parimet islame , perndryshe nuk pranoj kurore me te .

Ate , pra bashkeshortin time ( in the future ) e ka edukuar Krijuesi te me keshilloi me fjale te mira , first step ;
- second step :te me qortoi me fjale qortuese ,
- third step : te largohet nga shtrati im deri sa une te permiresohem ( that's the most hard step :( ) ...
-fourth step : te me godas me nje diēka sa brusha e dhembeve , dhe ate ne ndoi pjes te trupit ku nuk qone shume dhimbte , dhe pāramendo sa dhemb me te godit dikush me brush te dhembeve ( miswak arabaisht ) .... e pastai te konsultohet me te afermit e mi dhe te afermit e tij , deri ne pajtim , permiresim ... apo eventualisht shkurorezim ! ... Krejt kjo nese une jame prej atyre qe nuk ndegjoj gjera te arsyeshme e jo ēka ti teket atij , pra bashkeshortit time ne te ardhmen ! ... Por une jame e urte honey :P , keshtu qe ne do kuptohemi mes vehte me ate njeriun in future http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gifps.Valiii , ti ēka i ke hesapet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.

emine
15-01-12, 16:08
Njeri je ti, njeri jam une. Cili ndaj tjetrit kemi rrespekt me shum?

Te nderuar zonja dhe zotrinje kisha desht te degjoj mendimet e juaja rreth kesaj teme.
Permbajtja eshte keshtu:

Si mendoni gruaja apo burri e respekton me shum njeri tjetrin :?: Dhe cili e duron me shum tjetrin :?:

Mendimet e juaja jan te mirseardhuraa

Me nderime e juaja Vera

kam degju nje gru kur tha:femra qe nuk di me sundu burrin eshte femer e budallme,burrit i duhet presoi per me ardhe ne vete,burrrit duhet marr gjitha te drejtat aj duhet me qen skllav i gruas tij,,,
ne anen tjeter degjoi gruaja lype dajak,,,,,,
E kshtu njerz noshta edhe funksionone,po sa sgjat dhe cfare pasojash kan fryti i nje qifti(femijet) kur prinderit e tyre lidh dhuna,dhe forca,,,,,

Une e kuptoi boten ndryshe dhe nuk e shofe veten ma nalt se tjetrin ,pos qe eshte shume e nevojshme ti afrojme partnerit ngrohtesi,rrespekt,mirkuptim,pa harru se gjitha jane pjes e nje lidhje ku aty mbizotrone Dashuria!

Alima
15-01-12, 16:15
...

Nje grua kishte shume probleme me burre te saj , dhe nje dite i behet e padurushme e tera, dhe shkon te nje imam per keshillim !

Imami ishte i urte dhe e dinte se gruaja kekronte ndihma me siher , por ky nuk bente siher por ishte prej te urteve ... dhe edhe pse nuk ishte sehirbas , sa per me ja hjek kesaj marakun , i thot ke te bame , dhe me ti hjek te bamet me duhen tri qime nga shpinda e luanit ... mire thote gruaja a s' bene ndryshe , joo thote imami veē qimet e luanit me duhen dhe ate nga kurrizi i tij te jene te ndukura me dore tnede ! Opppa , thote gruaja do ja bi , ngase nuk durohet me ... me urtesin me te madhe gruaja arrine te nduk ato tri qime nga luani , mu nga kurrizi i tij ... pās do kohe kthehet te imami ne fjale dhe i thote , ja qimet , vazhdo sihrin ! Imami i thote , po si arrite ti marresh keto qime nga luani , uuuh thote gruaja , me mjafte durim , mjeshteri , butesi , ja arrita disi ... eh , thote imami , atehere kthehu tek burri yte dhe perdore te njejtat metoda , ngase assesi ai nuk eshte me i ashper e me i rrezikshem se ai luani qe i ke nduk qimet prej tij !


Urtesia , kthen edhe ujin tenelt !


.

winona
15-01-12, 16:19
Ne boten e civilizuar ,eshte normale me pas respekt per njeri tjeterin si gruaja ashtu edhe burri,se fundja njeri eshte ajo ,njeri eshte ai.Mirepo tek ne femra konsiderohet se eshte me pak njeri se sa mashkulli!!!Dhe sa kam vrejtur une shumica e burrave shqiptar kan'' deshirč ''me i rraf gratč e tyre!!!!!Kuptohet po paten mundesi.....

emine
15-01-12, 16:23
Ne boten e civilizuar ,eshte normale me pas respekt per njeri tjeterin si gruaja ashtu edhe burri,se fundja njeri eshte ajo ,njeri eshte ai.Mirepo tek ne femra konsiderohet se eshte me pak njeri se sa mashkulli!!!Dhe sa kam vrejtur une shumica e burrave shqiptar kan'' deshirč ''me i rraf gratč e tyre!!!!!Kuptohet po paten mundesi.....

loqke pse a bote e civilizuar mos u bind se nuk ka rrafje dhe keqtrajtime,mos mendo se ne ket bote femra qenka kaq e cmuar dhe e vlersuar,me fal qe nderhyj po shofe mendim te gabushem,ktheju historis sone dhe koherav te meparshme kam has ne qindra gra(te moshuera) ku kan tregu per rrespektin dhe dashurinqe ju kan fal bashkeshortet e tyre,po dhe ne at kohe po dhe ne at kultur(qe thu ti shqiptare) une kam experienc tjeter ne jete une kurre skam marr as te vetmen shpulle nga babi im,vllau apo dikush i imi ne familje,poashtu kurre nga nje mashkull qe ka qen partner i imi,shqiptar pra jan gjithe
kerkoi ndjese qe te citova

winona
15-01-12, 18:00
loqke pse a bote e civilizuar mos u bind se nuk ka rrafje dhe keqtrajtime,mos mendo se ne ket bote femra qenka kaq e cmuar dhe e vlersuar,me fal qe nderhyj po shofe mendim te gabushem,ktheju historis sone dhe koherav te meparshme kam has ne qindra gra(te moshuera) ku kan tregu per rrespektin dhe dashurinqe ju kan fal bashkeshortet e tyre,po dhe ne at kohe po dhe ne at kultur(qe thu ti shqiptare) une kam experienc tjeter ne jete une kurre skam marr as te vetmen shpulle nga babi im,vllau apo dikush i imi ne familje,poashtu kurre nga nje mashkull qe ka qen partner i imi,shqiptar pra jan gjithe
kerkoi ndjese qe te citova
Nese i kthehem koherave te me parshme,kohes se gjyshes time psh. ajo rrefente se per para gratč shtatezena jan nxjerr ne pune fushe,e shume prej tyre kan lind ne ara duke punuar!Kush ka guxue me u ankue,sepse thoshte ajo burrat kan dite edhe ndryshe ''gruaja donč dajak''se ndryshe nuk kupton ajo,dhe jan krenue burrat e till per punen qe e kan krye...!
Sot ne e dimi se kan ndryshue koherat,mirepo ne katunde sidomos ne ato malore kendohet ende po ''ajo kenga e vjeter''mjerisht.
Une nuk po flasč nga exsperienca ime;se une nuk jam e martueme,s'kam qen e martueme e as e fejueme,jetoj nga puna ime,s'jam e m'varur nga askushi,nuk jetoj ne Kosovč,e ketu ku jetoj ligjet e denojn ashper dhunen ndaj femres..mendimi im.Edhe nuk jam e detyrueme me i respektue ata qe nuk me respektojn,kushdo qofshin ata.Une e thash edhe e them prap,se shume burrave shqiptar ja u lexoj ne sy''DESHIREN''qe kan me i rraf gratč e tyre,por nuk guxojn...eehhh se veq friken e din..se perndryshe...................

Murgesha
15-01-12, 18:26
Nese i kthehem koherave te me parshme,kohes se gjyshes time psh. ajo rrefente se per para gratč shtatezena jan nxjerr ne pune fushe,e shume prej tyre kan lind ne ara duke punuar!Kush ka guxue me u ankue,sepse thoshte ajo burrat kan dite edhe ndryshe ''gruaja donč dajak''se ndryshe nuk kupton ajo,dhe jan krenue burrat e till per punen qe e kan krye...!
Sot ne e dimi se kan ndryshue koherat,mirepo ne katunde sidomos ne ato malore kendohet ende po ''ajo kenga e vjeter''mjerisht.
Une nuk po flasč nga exsperienca ime;se une nuk jam e martueme,s'kam qen e martueme e as e fejueme,jetoj nga puna ime,s'jam e m'varur nga askushi,nuk jetoj ne Kosovč,e ketu ku jetoj ligjet e denojn ashper dhunen ndaj femres..mendimi im.Edhe nuk jam e detyrueme me i respektue ata qe nuk me respektojn,kushdo qofshin ata.Une e thash edhe e them prap,se shume burrave shqiptar ja u lexoj ne sy''DESHIREN''qe kan me i rraf gratč e tyre,por nuk guxojn...eehhh se veq friken e din..se perndryshe...................

Mė fal Winona.

Edhe kėtu ku jetoj unė ligjet e dėnojnė dhunėn ndaj gruas, por edhe pse dėnimet janė tė "ashpra" ka sa tė duash dhunė ndaj gruas, dhe nė tė shumtėn e rasteve dhunuesit nuk marrin dėnimin e merituar.
Kam njoftė e njof vendase qė me vite tė tėra jan rraf brutalisht prej burrave tė vet dhe qė janė pajtu me njė gjė tė tillė, duke menduar se faji ėshtė vetėm i tyre dhe se ėshtė nė rregull qė burri e rraf.
Me kėtė po dua po tė them, se ka burr qė arrin ta bind gruan se pa e rraf nuk arrin tė jetė e zonja tė bėj asnjė punė e femra sikur pajtohet me kėtė, bile po nuk u rraf sė paku njėherė nė ditė nuk din as me ja fillu punės.

Jo vetėm burrat shqiptar jetojnė me dėshirėn pėr ti rrafė gratė e veta, raste tė tilla gjen tek tė gjithė popujt e besa edhe te pjesėtarėt e popullit tė vendit qė jeton ti. Kjo nuk spjegohet ndryshe pos, se ka meshkuj tė dobėt qė nuk dijnė si tė arrijnė tė njohin gruan ndryshe pos pėr mes rrafjes!

Kalimero
15-01-12, 18:40
un,qiki gjiks mindoj qishtutne,qe.Ngoni !

si un kohen e vjeter si un kohen qishti.grun nuk bon mus me dhunu :biggrin::biggrin: Purnrishe ,gabonjna shum gabojna


njeri jom u njeri o ajo ,viq u e dhunoj tibe ,qe:biggrin:

Abetare
17-01-12, 07:56
un,qiki gjiks mindoj qishtutne,qe.Ngoni !

si un kohen e vjeter si un kohen qishti.grun nuk bon mus me dhunu :biggrin::biggrin: Purnrishe ,gabonjna shum gabojna


njeri jom u njeri o ajo ,viq u e dhunoj tibe ,qe:biggrin:

Hahahah s'po ma merr mendja se je keshtu ..Kalimer

Kalimero
17-01-12, 21:10
Hahahah s'po ma merr mendja se je keshtu ..Kalimer

pse dijuze, mus bisofsh vet be ,vet ej vet kon dush be. u e dhunoj tibe purgjithnat :biggrin::biggrin:

e-uritura
28-04-12, 16:39
Sikur gratė tė kenė aftėsi tė kuptojnė burrin, asnjėherė nuk do tė kishte divorce.

Burrat, shohin vetėm drejtė. Kuptojnė drejtė, dhe me plot dėshirė ndihmojnė njeriun tė cilin e kanė zgjedhur pėr tė ndarė jetėn me tė.

Nėse gruaja ėshtė e aftė, t`i tregojė burrit tė saj, cfarė don, cfarė dėshiron, si i dėshiron gjėrat, si i pėlqejnė gjėrat, ai do i bėnte me plot dėshirė.

Bashkėshortėt.
Komunikimi.

Tė gjitha problemet vijnė si pasojė e moskomunikimit.

Gruaja pret qė bashkėshorti ta kuptojė, vetvetiu.

Gra, burrat nuk janė tė prodhuar nė atė mėnyrė.

Thuaja. Hape gojėn, thuaja shkurt, kjartė dhe haptaz.

Pėrndryshe, ai mėrzitet nga gruaja e pakėnaqur, nga tė bėrtiturat e panevojshme, ti mėrzitesh ngase ai nuk tė kupton, dhe nga ana yte duket sikur atij nuk i plas fare. Nė kėtė mėnyrė, krijohet njė mur nė mes jush, i cili secilėn herė rritet mė shumė, dhe nė fund venitet cdo ndjenjė e bukur pėr njėri tjetrin, dhe zėvendėsohet me irritim tė pafund, me lodhje nga njėri tjetri, me mostolerim, gjithcka nė majė tė hundės, dhe

Vuuup, divorci!

Pra, komunikoni.

emine
28-04-12, 17:40
se une jam qeshtu sic jam:biggrin:

emine
28-04-12, 17:46
Sikur gratė tė kenė aftėsi tė kuptojnė burrin, asnjėherė nuk do tė kishte divorce.

Burrat, shohin vetėm drejtė. Kuptojnė drejtė, dhe me plot dėshirė ndihmojnė njeriun tė cilin e kanė zgjedhur pėr tė ndarė jetėn me tė.

Nėse gruaja ėshtė e aftė, t`i tregojė burrit tė saj, cfarė don, cfarė dėshiron, si i dėshiron gjėrat, si i pėlqejnė gjėrat, ai do i bėnte me plot dėshirė.

Bashkėshortėt.
Komunikimi.

Tė gjitha problemet vijnė si pasojė e moskomunikimit.

Gruaja pret qė bashkėshorti ta kuptojė, vetvetiu.

Gra, burrat nuk janė tė prodhuar nė atė mėnyrė.

Thuaja. Hape gojėn, thuaja shkurt, kjartė dhe haptaz.

Pėrndryshe, ai mėrzitet nga gruaja e pakėnaqur, nga tė bėrtiturat e panevojshme, ti mėrzitesh ngase ai nuk tė kupton, dhe nga ana yte duket sikur atij nuk i plas fare. Nė kėtė mėnyrė, krijohet njė mur nė mes jush, i cili secilėn herė rritet mė shumė, dhe nė fund venitet cdo ndjenjė e bukur pėr njėri tjetrin, dhe zėvendėsohet me irritim tė pafund, me lodhje nga njėri tjetri, me mostolerim, gjithcka nė majė tė hundės, dhe

Vuuup, divorci!

Pra, komunikoni.


Te tregoi dicka per vete,dikure dikure motiii,me humbe shumica kohes ka ju kepi shkepi prej njerzve gjana( rrobaqepse hamallic),,,asni cent nuk jau lypsha,jan kan msu keq msyje e hajde te une,une lej senet e mia keq,,,,pata taku nje grua,ajo ishte artiste,me pat ofru nje projekt me ba bashk,edhe gjate asaj kohe tuj tregu per vete se si humbi kohen per te tjeret me tha
Nese do kerkoje ktyre njerzve vetem 2 euro,,,,apo nese do msoheshe ta vlersojshe punen tende ti japesh cmim ta kesh parasyshe se do kesh perfitim dhe njerzit do te rrespektonin me shume punen tende,pra mesohu mos me humbe kohen me njerz te kote,dhe te cmojshe talentin tende
prej athershit pata mendu mire e ma kurre skam qep dikujte dicka pa pare,jo qe u bana qerak po qudi njerzit shume e cmojne punen time,keshtuqe me e marr ket talentin tand e ba profesione ta dish se krejt qta njerz qka te shajne qetu kan me ardhe me pare mu kshillu tek ti,,,,,,,

nese te kam bezdis ma ban hallall,vec kam qejf mu perzi kaniher bash qaty ku sme takone me shkru:smile: