PDA

View Full Version : Cilat shtete i keni vizituar deri tani ?


vushtrria
27-05-04, 20:09
NA TREGONI SA SHTETE I KENI VIZITUAR DERI ME SOT

lazdrani
27-05-04, 20:46
17 shtete :wink:

Honesty^uk.
28-05-04, 00:07
pershendetje Vushtri
une vetem 8 shteteve ua kam shkelur token :lol: :lol:

Barbaroza
28-05-04, 09:13
Une vetem 5 :wink:

betimi_15
28-05-04, 10:29
Une 6 shtete

anna
28-05-04, 12:08
5 shtete :lol:

Vera
29-05-04, 09:15
une per vete vetem Germanys, Austris,Italis,Malit te Zi,Shqiperis,dhe natyrisht dihet Kosoves.

Po a bon me tregu se ne cilat shtete keni qen e jo vetem 5 ose 6 apo cka po di une dhe nuk tregoni se cilat jan ato...

Me nderime Vera

kakadu
29-05-04, 09:23
Jam nga Maqedonia ndwrsa kam vizituar twrw ish Jugosllavinw, Italin, Austrin, Greqin, Bullgarin dhe Turqin

vushtrria
29-05-04, 09:27
ju pershendes te gjithve vera qe besa mir e ke

une per vehten time i kam vizitue keto shtete.FRANCEN,GJERMANIN,SPANJEN,BELGJIKEN,TURQIN, AUSTRIN,ITALIN,BULLGARIN,HUNGARIN,POLONIN,RUMANIN, GREQIN,

me nderime vushtrria

Naki
29-05-04, 10:28
kame kaluar ne disa shtete te Evropes juglindore dhe qendrore ku kame pershtypje te mira .
kame vizituar 8 shtete, planifikoje te vizitoje shtetet e skandinavise ne pese vitete e ardhshme.
me nderime Naki :!:

Kodra
13-07-05, 21:56
**********
**********
**********


vushtrriaaaaa, tė pėrshėndes i nderuar

Unė deri mė tash kam vizituar 12 shtete.

Suedezėt janė Populli mė i urtė qė kam parė deri mė tash.
Nė Gjermani ėshtė Hektik e madhe.


Me Nderime

Kodra

e_martumja
13-07-05, 22:07
une plotttttttt KOSOVA,ULQIN- MALI I ZI, TUNISI, SHQIPER, ZVICRA, GJERMANIJA, FRANCA, ITALIJA, GREQIJA, TURKIJA, dhe kysmet ne list jane Egipt dhe thailande :wink:

e_martumja
13-07-05, 22:16
une plotttttttt KOSOVA,ULQIN- MALI I ZI, TUNISI, SHQIPER, ZVICRA, GJERMANIJA, FRANCA, ITALIJA, GREQIJA, TURKIJA, dhe kysmet ne list jane Egipt dhe thailande :wink:kuku harrova edhe Maqedonijen, nje ndodhje qe me ndodhi ne aeroport ne shkup, sa u zbrita nga aeroporti te dera na rethun taxistat, ishte mbas luftes te kosoves, hera e pare qe shkova ne ks vetem dhe kishte nje vite qe isha nuse, kuku shkova pa burre sefte a e njoft askend.
Mu nqiti nje taxist nuk me like rrahat mi merrke me zor valigjet une haxhami u tutsha po mi vjedh, aj gjynah e kish pas me fitu pak pare u nervozova dhe u ngrita ne kemb tu i bertit dhe, ne at moment po afrohet vjerra ime, me nervozen tybe se njoft nuk e kam, po afrohet dhe po thot popo qika jeme eshte, 2 her popo qika jeme eshte , une sa u ula dhe dhojsha oh zot cfar njerz jane ketu, dhe vjerri tha per 2her bash qika jeme eshte, u zgjova ne kemb mi thon "rrobt krejtve se mami im eshte ne ch" kur ma ngjiti per qafe dhe shyqyr nuk e hapa gojen dhe e kuptova kush eshte,etc...

Panopticon
13-07-05, 22:59
Nga Maqedonia jam. Dmth numer (1) Maqedonia. Vazhdojme me tjerat:

(2) Kosove
(3) Bullgari
(4) Serbi
(5) Bosnje e Hercegovine
(6) Kroaci
(7) Austri
(8) Gjermani (vetem pjesen e Bavarise)
(9) Turqi
(10) Arabia Saudite
(11) Japoni

Mduket krejt i permenda :wink: , nese kam harru dicka, paraqitna prape.

Juaji,

Panopticon.

Krokodilli
14-07-05, 07:21
shtetet Ballkanike
Kosova
Shqiperia
Bullgaria-Sofia
Greqia-Athina, Platamone
Serbia
Maqedonia-Shkupi, Tetova
Mali i zi - Ulqini

shtetet Evropiane

Austri-Viena
Turki-Istambul
Britani-London

shtetet Aziatike


Malezia - Singapore
Tailanda-Bankok
Indonezia-Bali, Gjakarta
Emiratet Arabe-Dubai


qytetet Australiane

Sydney
Melbourne
Adelaide
Perth

dr1ta
14-07-05, 12:37
Maqedoni
kosove
Mal i zi
Kroaci
Itali
Gjermoni
Turqi
Spani
Franc
Nederland
Norvegji
Suedi
Danimark

Se shpejti ne angli ose portugali :roll:

Kupid
14-07-05, 22:57
Kosova, SHiperia, UK, Greqia, Italy, Kanad, ish-Yugoslavia.

Luana
14-07-05, 23:18
shtetet Ballkanike
Kosova
Shqiperia
Bullgaria-Sofia
Greqia-Athina, Platamone
Serbia
Maqedonia-Shkupi, Tetova
Mali i zi - Ulqini

shtetet Evropiane

Austri-Viena
Turki-Istambul
Britani-London

shtetet Aziatike


Malezia - Singapore
Tailanda-Bankok
Indonezia-Bali, Gjakarta
Emiratet Arabe-Dubai


qytetet Australiane

Sydney
Melbourne
Adelaide
Perth

Sa keq bre ncncncn krejt krejt mire veq ma te mirin vend nuk paska pas shans me e visitu Canada mister :wink:

Krokodilli
15-07-05, 06:20
shtetet Ballkanike
Kosova
Shqiperia
Bullgaria-Sofia
Greqia-Athina, Platamone
Serbia
Maqedonia-Shkupi, Tetova
Mali i zi - Ulqini

shtetet Evropiane

Austri-Viena
Turki-Istambul
Britani-London

shtetet Aziatike


Malezia - Singapore
Tailanda-Bankok
Indonezia-Bali, Gjakarta
Emiratet Arabe-Dubai


qytetet Australiane

Sydney
Melbourne
Adelaide
Perth

Sa keq bre ncncncn krejt krejt mire veq ma te mirin vend nuk paska pas shans me e visitu Canada mister :wink:

hhaha pershendetje Luana,, se shpejti kam plan ta vizitoj
USA, New York dhe Los Angeles,, po ashtu pas USA nuk do te vdes pa shku edhe ne Toronto

Luana
15-07-05, 13:55
hhaha pershendetje Luana,, se shpejti kam plan ta vizitoj
USA, New York dhe Los Angeles,, po ashtu pas USA nuk do te vdes pa shku edhe ne Toronto
Je i mire se ardhur :wink:

nji porosi po ta dho , kur te bejsh me ardhe ne Canada mos harro me ma sjell pak mish te Kangaru se e kam merak at viron :lol: :lol: :lol:

Daja POLIC
15-07-05, 15:57
hemmmmmm 1 zwicren,italin,anglin ka edhe shum shtete tjera qe kam kaluar neser autostrad por nuk am ndalur :lol:

Krokodilli
25-07-05, 08:55
hhaha pershendetje Luana,, se shpejti kam plan ta vizitoj
USA, New York dhe Los Angeles,, po ashtu pas USA nuk do te vdes pa shku edhe ne Toronto
Je i mire se ardhur :wink:

nji porosi po ta dho , kur te bejsh me ardhe ne Canada mos harro me ma sjell pak mish te Kangaru se e kam merak at viron :lol: :lol: :lol:

haha edhe une e kom merak shum te njejtin viron ,, ska mish ma te mir se te kangaroos.... po nuk muj me pru mishin se prishet gjat udhetimit,, po ta bi do mish te terun te kangaroos ohhhhhh me kapi uria ......
tung se nuk e harroj porosin... :wink: pershendetje..

vendeve qe i kam vizitu ju shtohet edhe nje shtet.....
isha ne vizit nje javore ne
Zelanda e Re- New Zealand :arrow: WELLINGTON

Bleta
08-08-05, 16:51
6 deri tash[/quote]

halla e madhe
11-08-05, 19:58
Deri tash 15 shtete 8)

laliloli
11-08-05, 21:16
Deri tash 15 shtete 8)

te lumte halle nuk po te mbetka merak edhe me vdek :lol: :lol: :lol:

Reana
13-08-05, 07:27
Deri tash 15 shtete 8)

halla po me ben konkurence si duket :lol: :lol: :lol: :arrow: une 16 shtete (pa e llogaritur Kosoven, Maqedonine dhe Malin e Zi) ne 4 kontinente :lol: :lol: :lol: sinqerisht, pa shaka :lol: ...
listen me mire s'po e postoj :lol:

Krokodilli
13-08-05, 09:02
Deri tash 15 shtete 8)

halla po me ben konkurence si duket :lol: :lol: :lol: :arrow: une 16 shtete (pa e llogaritur Kosoven, Maqedonine dhe Malin e Zi) ne 4 kontinente :lol: :lol: :lol: sinqerisht, pa shaka :lol: ...
listen me mire s'po e postoj :lol:

TE PAKTEN NA TREGON KONTINENTET,,,,,

SE NESE NUK PASKE QEN NE AUSTRALI PRA PASKE SHKU NE AFRIKE :wink:

eksplozivi
15-08-05, 15:05
Maqedoni
Greqi
Turqi
Angli
Skotlande
Gjeorgji
Armeni
Azerbejxhan
Mozambik
Malawi.

halla e madhe
16-08-05, 22:36
Deri tash 15 shtete 8)

halla po me ben konkurence si duket :lol: :lol: :lol: :arrow: une 16 shtete (pa e llogaritur Kosoven, Maqedonine dhe Malin e Zi) ne 4 kontinente :lol: :lol: :lol: sinqerisht, pa shaka :lol: ...
listen me mire s'po e postoj :lol:
Qe Reana loqke po te tregoj kue ku isha gjate kesaj periode te jetes sime:
1.Shqiperi
2.Greqi
3.Turqi
4.Hungari
5.Cekosllovaki
6.Zvicer
7.Itali
8.Lichtenstein
9.Gjermani
10.Danimarke
11.Suedi
12.Angli
13.Monako
14.Spanje
Irlande 8)

Krokodilli
17-08-05, 05:42
Deri tash 15 shtete 8)

halla po me ben konkurence si duket :lol: :lol: :lol: :arrow: une 16 shtete (pa e llogaritur Kosoven, Maqedonine dhe Malin e Zi) ne 4 kontinente :lol: :lol: :lol: sinqerisht, pa shaka :lol: ...
listen me mire s'po e postoj :lol:
Qe Reana loqke po te tregoj kue ku isha gjate kesaj periode te jetes sime:
1.Shqiperi
2.Greqi
3.Turqi
4.Hungari
5.Cekosllovaki
6.Zvicer
7.Itali
8.Lichtenstein
9.Gjermani
10.Danimarke
11.Suedi
12.Angli
13.Monako
14.Spanje
Irlande 8)
kur te arritni mi shetit shtetet qe ka shetit Krokodilli athere lajmerohu ne tel :) , halla e madhe po te pelqejka evropa shum,,, nuk paske dal jasht evropes ende..... dil dil shih bukuri te ndryshme se bota eshte e madhe :wink:

Krokodilli
17-08-05, 05:52
[quote="Krokodilli"][quote="Luana"][quote="Krokodilli"]shtetet Ballkanike
Kosova
Shqiperia
Bullgaria-Sofia
Greqia-Athina, Platamone
Serbia
Maqedonia-Shkupi, Tetova
Mali i zi - Ulqini

shtetet Evropiane

Austri-Viena
Turki-Istambul
Britani-London

shtetet Aziatike


Malezia - Singapore
Tailanda-Bankok
Indonezia-Bali, Gjakarta
Emiratet Arabe-Dubai
Kina-Shanghai - muri kinez
Japonia-ujdhesat HONSHU
Vietnami-Hanoi

Zelanda e Re (New Zealand- Wellington)


Australia

Sydney (NSW)
Melbourne (state of Victoria)
Adelaide (Southern State)
Perth (West State)

Domira
17-08-05, 07:32
Kam qene ksajde ne shtetet Ballkanike.

Sa kam deshire te vizitoj vende te ndryshme te botes sepse njeriu pasuron shpirtin dhe fiton dituri kur takon njerez me kultura tjera, menyra te tjera te te jetuarit dhe te menduarit.

Shpresoj se do te me realizohet deshira.


Ju pershendes

halla e madhe
17-08-05, 09:16
[quote="Krokodilli"][quote="Luana"][quote=Krokodilli]shtetet Ballkanike
Kosova
Shqiperia
Bullgaria-Sofia
Greqia-Athina, Platamone
Serbia
Maqedonia-Shkupi, Tetova
Mali i zi - Ulqini

shtetet Evropiane

Austri-Viena
Turki-Istambul
Britani-London

shtetet Aziatike


Malezia - Singapore
Tailanda-Bankok
Indonezia-Bali, Gjakarta
Emiratet Arabe-Dubai
Kina-Shanghai - muri kinez
Japonia-ujdhesat HONSHU
Vietnami-Hanoi

Zelanda e Re (New Zealand- Wellington)


Australia

Sydney (NSW)
Melbourne (state of Victoria)
Adelaide (Southern State)
Perth (West State)

Krokodilli_kur po me kujtohet qe gjysherit dhe gjyshet tona nuk kane pase kushte te shetisin Kosoven,mua po me duket qe tri here botes ju sjella rrethe rrotull :wink: :lol:

Krokodilli
17-08-05, 10:34
[quote="Krokodilli"][quote=Luana][quote=Krokodilli]shtetet Ballkanike
Kosova
Shqiperia
Bullgaria-Sofia
Greqia-Athina, Platamone
Serbia
Maqedonia-Shkupi, Tetova
Mali i zi - Ulqini

shtetet Evropiane

Austri-Viena
Turki-Istambul
Britani-London

shtetet Aziatike


Malezia - Singapore
Tailanda-Bankok
Indonezia-Bali, Gjakarta
Emiratet Arabe-Dubai
Kina-Shanghai - muri kinez
Japonia-ujdhesat HONSHU
Vietnami-Hanoi

Zelanda e Re (New Zealand- Wellington)


Australia

Sydney (NSW)
Melbourne (state of Victoria)
Adelaide (Southern State)
Perth (West State)

Krokodilli_kur po me kujtohet qe gjysherit dhe gjyshet tona nuk kane pase kushte te shetisin Kosoven,mua po me duket qe tri here botes ju sjella rrethe rrotull :wink: :lol:

hahaha e vertet eshte halla e madhe,,,,, jo Kosoven po nuk dihet a i kan shetit fshatrat perreth fshatit ku kan jetu :) ... tung te pershendes

experti_lu
19-08-05, 15:43
une i kam vizituar,
11,shtete.
mase shumti me ka pelqyer HOLLANDA.

laliloli
19-08-05, 21:10
Deri tash 15 shtete 8)

halla po me ben konkurence si duket :lol: :lol: :lol: :arrow: une 16 shtete (pa e llogaritur Kosoven, Maqedonine dhe Malin e Zi) ne 4 kontinente :lol: :lol: :lol: sinqerisht, pa shaka :lol: ...
listen me mire s'po e postoj :lol:

Reana 16 shtete i ke vizituar ,pirolla te qoft.Ai une qytetet me i numeruar nuk e di a do te me dalin kaq :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
21-08-05, 16:01
Vendet qe un kam vizituar jan :

Bullgari
Vijen
Germani
Paris
Franc
Holand
Belgjik

Shpresoj se do vizitoj edhe shum vende tjera :wink:

Nice_BoY
30-08-05, 13:12
Bullgarin
Hungarin
Qekoslovakin
Bosnjen
Croacin
Greqin
Italin
Zvicrren
Gjermanin
Begjiken

Marigona-KS
30-08-05, 13:51
Kosovė
Maqedoni
Mali i zi
Serbi
Hungari
Austri
Itali
Francė
Zvicėrr
Gjermani

Deri me tani nuk kam shkuar larg por shpresoj qe se shpejti diku larggggg

Dulia
30-08-05, 16:41
Kosov
Shqiperi
Republikat e ish jugoshvabis
Austri
Gjermani
Holand
Danimark
Bugari
Turqi
Hungari
Belgjik
Suedi
Siri
Kinė
Franc

Kastri
30-08-05, 16:42
Kosovė
Maqedoni
Mali i zi
Serbi
Hungari
Austri
Itali
Francė
Zvicėrr
Gjermani

Deri me tani nuk kam shkuar larg por shpresoj qe se shpejti diku larggggg


................................
.................................

Marigona e nderuare ishalla shkone larggggggggggg,ne Xhenet(veq kur te plakeshe ).
Mos me nem allahile,po bane qka te dueshe valla,se une veq per te mir tane e pata.
ikaaaaaaaaaaaaaaaaa,diku afer.

Flaka_1
02-09-05, 21:27
Kam kaluar 9 shtete :arrow:

i_zjarrrti
03-09-05, 00:00
Shqipėrinė, Gjermaninė, zvicrrėn, Belgjikėn, Francėn, Italinė, Shtetet skandinaveze, Bullgarinė, Rumuninė, Austrinė (ka edhe shtete tė tjera, nga lindja dhe pernendimi).

laliloli
06-09-05, 17:13
Vendet qe un kam vizituar jan :

Bullgari
Vijen
Germani
Paris
Franc
Holand
Belgjik

Shpresoj se do vizitoj edhe shum vende tjera :wink:


Ne Austri a ke qene Sy_kalterta ?dhe ky Parisi prej kur more qenka bere shtet :lol: :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
06-09-05, 18:52
Ne Austri a ke qene Sy_kalterta ?dhe ky Parisi prej kur more qenka bere shtet :lol: :lol: :lol: :lol:
ahhahahaha oo t'vrafshin ty hoo :lol: :lol: Un kam cek vendet qe kam vizitu more dreq hahaha :wink: :wink:

vjeshta
06-09-05, 18:54
Vendet qe une kam vizituar jan:

Kosova
Serbia e Mali i Zi
Bullgaria
Hungaria
Ukraina
Polonia(deri ne kufi)
Shqiperia
Italia
zvicerra
Kroacia
Sllovenia
Austria
Gjermania (ku po shum qetash po e di).