PDA

View Full Version : Foto nga trojet shqiptare.


Murgesha
29-05-04, 00:47
Syri i Kalter Sarande.

http://www.shqip.dk/modules/coppermine/albums/userpics/10011/normal_syri_i_kalter_1_jpg.jpg

Gentiana
29-05-04, 11:09
http://www.bardhimed.8m.com/images/gjakovapictures.jpg http://www.intermult.net/kvall/zymberi/Geografi/images/gjakova.jpg

GJAKOVA

Murgesha
12-06-04, 01:10
Saranda

http://home.planet.nl/~megen283/information/Foto/saranda-1.jpeg

dr1ta
25-10-04, 13:42
http://www.b-info.com/places/Macedonia/republic/images/240.gif

dr1ta
25-10-04, 13:43
http://www.b-info.com/places/Macedonia/republic/images/sachz/skopje1.gif

dr1ta
25-10-04, 13:47
http://www.b-info.com/places/Macedonia/republic/images/sachz/ohrid2.gif

dr1ta
25-10-04, 13:50
Struga
http://faq.macedonia.org/images/struga.panorama.jpg

dr1ta
25-10-04, 13:57
Gostivari
http://www.geocities.com/lajme8reja/1111agostivari.JPG

dr1ta
25-10-04, 13:58
Diber
http://www.geocities.com/lajme8reja/dibrapanorama1afr.JPG

Murgesha
08-12-05, 13:40
Pamje nga Rugova

http://albaner.nu/wallpapers/rugova_1.jpg

Murgesha
08-12-05, 13:41
Pamje nga Mirusha

http://albaner.nu/wallpapers/mirusha_1.jpg

http://albaner.nu/wallpapers/mirusha_2.jpg

Krokodilli
11-12-05, 08:31
pamje nga fshati Himare, bregdeti Shqiptar

http://www.shqiperia.com/foto/riviera2001/images/himare_5_jpg.jpg

Krokodilli
11-12-05, 08:36
Sarande-Shqiperi

http://www.shqiperia.com/foto/riviera2001/images/sarande_1_jpg.jpg


Ksamil- Bukuria e Shqiperis

http://www.shqiperia.com/foto/riviera2001/images/ksamil_1_jpg.jpg

Bunkeret e xhaxhit Enver, te shenderruar ne Biznese te vogla te plazheve

http://www.shqiperia.com/foto/albums/riviera2/IM003129.jpg

Shqiperi

http://www.shqiperia.com/foto/albums/riviera2/IM003015.jpg

Krokodilli
11-12-05, 08:39
Himare- Shqiperi

http://www.shqiperia.com/foto/riviera2001/images/himare_6_jpg.jpg

Krokodilli
11-12-05, 09:32
fshat ne Drenice

http://www.bh.org.il/swj/czech%20republic/018%20Czech%20Republic/15_N153-27-Kosova-H-scenic.jpg

Lona
13-12-05, 10:13
http://faq.macedonia.org/images/polog.jpg

Fushe Pologu-Te

Lona
13-12-05, 10:20
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/psapka1_h.jpghttp://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Makedonija/pop_sapka/psapka2_h.jpg

Kodra e Diellit - Tetove ( vend turistik me i preferuar).

Lona
13-12-05, 10:37
http://www.tetova.de/modules/myalbum/fotot1/971.jpg

sherri
14-12-05, 00:57
Muzeu Kombtar

sherri
14-12-05, 00:59
Muzeu Kombtar

albioni_nl
21-04-06, 17:52
http://i3.tinypic.com/w1fatd.jpg

ULQINI

albioni_nl
21-04-06, 17:55
http://tinypic.com/t5t9uw.jpg

Prishtinasja_
26-07-06, 20:05
"Qielli mbi Prishtinė" http://www.albaner.nu/wallpapers/prishtina_11.jpg

Prishtinasja_
26-07-06, 20:08
"Pamje nga Tirana natėn "

http://www.albaner.nu/wallpapers/tirana_4.jpg

Prishtinasja_
26-07-06, 20:12
"Qyteti i Mitrovices natėn"

http://www.albaner.nu/wallpapers/mitrovica_1.jpg

Prishtinasja_
26-07-06, 20:30
" Kanioni i Mirushes "

http://www.forumkatolik.com/galeria/albums/userpics/10007/kanioni%20mirusha.jpg

Prishtinasja_
26-07-06, 20:45
"Pamje nga Bjeshket e Nemura" (Rugove /fshati Shtupeq )

http://www.forumkatolik.com/galeria/albums/userpics/10007/bbbb.JPG

Prishtinasja_
26-07-06, 20:50
"Guri i shpuar tek Gryka e Kacanikut "

http://www.forumkatolik.com/galeria/albums/userpics/10008/gryka.jpg

sckorpion
28-07-06, 18:26
Disa foto nga qyteti i Gostivarit foto te viteve te 50_ta dhe te dites se sotme.

sckorpion
28-07-06, 18:31
FOTO TE QYTETIT TE GOSTIVARIT QYSH NGA VITET E 50_TA DHE TE DITES SE SOTME
PIKTORI NGA GOSTIVARI

sckorpion
28-07-06, 18:37
Edhe pse vete jam nga Gostivari, keshtu qe pata deshire te prezentoj edhe une qytetin tim me disa foto qe kame pase te viteve te 50_ta dhe disa foto te kohes se sotme.
Ne kete rast e falemenderoj edhe ate qe ka hape kete rubrike per te prezentuar trojet shqipetare,
me respekt nga Mirsad Osmani - Gostivar
student i artit figurativ

AL-STAR
24-11-06, 15:11
liqeni I Dibres

DEA
24-11-06, 15:33
Ujvara e Mirushes-Kline


http://static.flickr.com/85/224332585_2d655fe5ea_b.jpg

sckorpion
02-12-06, 12:42
Ne kete foto eshte nje fshat i rethines se Gostivarit ku para decentralizimit ne Maqedoni ka qene komune ne vete dhe ka qene nje nder komunat me te sukseseshme ne Maqedoni.

AL-STAR
02-12-06, 19:30
Liqeni _ Dibres e Madhe.

AL-STAR
02-12-06, 19:40
Ja dhe nje pamje nga liqeni DIBRA E MADHE

Zana_ch
02-12-06, 19:49
Kisha Katolike ne Bishtazhin te Gjakoves


http://www.euinkosovo.org/upload_gallery/Catholic%20Church%20Bishtazhin%20Gjakova.jpg

sckorpion
03-12-06, 12:03
pershendetje Zana, tema eshte foto nga trojet shqipetare e jo monumentet fetare, pasi qe ju keni pase deshire qe te prezantoni nje kishe katolike te gjakoves atehere me plot kenaqesine time do ta paraqes edhe une Xhamine e Pashes apo Xhamia e Larme e Tetoves edhe pse nuk eshte vendi per ti paraqite ketu.

Prishtinasja_
03-12-06, 17:44
"Lugu i Shkodres" ne Rugove

http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=83314&stc=1&d=1163118091

Prishtinasja_
03-12-06, 17:55
Prizreni

http://djlim.8m.com/images/prizreni.jpg


http://www.peshkupauje.com/wp-content/uploads/2006/07/Prizreni.jpg

Prishtinasja_
03-12-06, 18:02
Gjyteti i Gjilanit , gjate dimrit

http://www.perlepnica.org/foto1/albums/userpics/10001/normal_giLan07.jpg

Prishtinasja_
03-12-06, 18:05
Prishtina

Pamje mbi lagjen "Dardania"

http://www.tabibito.de/balkan/jpg4/prishtina.jpg

Prishtinasja_
03-12-06, 18:07
Prishtina

Lagja "Dardania"

http://www.euinkosovo.org/upload_gallery/Picture%20003.jpg

Prishtinasja_
03-12-06, 18:15
"Struga"

http://www.macedoniancities.com/struga/struga01.gif

http://makedonia.eu.org/gallery/images/struga_01.jpg

Prishtinasja_
03-12-06, 18:20
Liqe ne Rugove :smile:

http://www.istogu.com/modules/coppermine/albums/userpics/normal_Liqe_RUGOVE%7E0.jpg

Prishtinasja_
03-12-06, 18:21
Burimi i "Drini te bardh" (Radac)

http://www.istogu.com/modules/coppermine/albums/userpics/normal_Drini%7E0.jpg

Prishtinasja_
03-12-06, 18:22
Pamje nga Rugova

http://www.istogu.com/modules/coppermine/albums/userpics/normal_Rugova.jpg

sckorpion
05-12-06, 17:00
Ketu ne keto foto jane Bjeshket e Sharit dhe Kodra e Diellit mbi qytetin e Tetoves.

AL-STAR
06-12-06, 19:26
Ja ca pamje nga -Dibra e Madhe.


Liqeni.
Busti i Skenderbeut.

Pamje nga Dibra e Madhe.

Zana_ch
06-12-06, 20:39
pershendetje Zana, tema eshte foto nga trojet shqipetare e jo monumentet fetare, pasi qe ju keni pase deshire qe te prezantoni nje kishe katolike te gjakoves atehere me plot kenaqesine time do ta paraqes edhe une Xhamine e Pashes apo Xhamia e Larme e Tetoves edhe pse nuk eshte vendi per ti paraqite ketu.hahaha............pse more a nuk ashte ajo Kishe ne trojet Shqiptare a ......uaaaaaa qka tregove
Ne Shkoder(Shqipri)
http://www.eulimnos.org/Bilder/shkodra%20radtourist.jpg


Liqeni dhe ajroporti i Gjakoves
http://panairi-kosova.com/images/gjakova_aeroporti.jpg

ARI_03
06-12-06, 20:45
Pamje nga Saranda...http://www.saranda.nl/foto/img/15.jpghttp://www.saranda.nl/foto/img/1.jpg

ARI_03
06-12-06, 20:49
Pamje nga Shkupi.....naten,,,
http://galeria.albasoul.com/6557?g2_serialNumber=2

Kalaja e Shkupit naten....

http://galeria.albasoul.com/6524?g2_serialNumber=2

AL-STAR
07-12-06, 19:31
Me qe po afrohemi ne muajin e dimrit ja dhe ca pamje me debore nga Dibra e Madhe.
Pamje te mrekullueshme.

Prishtinasja_
07-03-07, 23:14
"""PRISHTINA""""" :biggrin::biggrin::biggrin:

http://i1.trekearth.com/photos/31211/prishtina.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 23:15
PRISHTINA NATEN :smile:

http://www.ymcaks.com/images/Prishtina7.gif

Prishtinasja_
07-03-07, 23:23
PEJA:biggrin::biggrin:

http://www.albanian.ca/images/peja.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 23:24
Sharri, Brezovica


http://www.albanian.ca/images/brezov.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 23:28
"Ura e Ibrit" e cila ndan Mitrovicen :frown:

http://www.euinkosovo.org/upload_gallery/Bridge%20over%20River%20Iber%20in%20Mitrovica%202. jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 23:32
Pallati i Rinisė dhe Sporteve ne Prishtine

http://www.euinkosovo.org/upload_gallery/Picture%20034.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 23:38
"Ura e shejnt" Gjakove


http://www.kulturserver.de/home/illyria/nentor2002/2003_08_11_gjakova_06.jpg


http://www.kulturserver.de/home/illyria/nentor2002/2003_08_14_gjakova_13.jpg

Prishtinasja_
07-03-07, 23:40
Liqeni i Radoniqit ėshtė njė liqe artificial nė komunėn e Gjakovės. I krijuar nė vitet e '80-ta, liqeni mori emrin e fshatit i cili u pėrmbys pėr krijimin e tij. Radoniqi furnizon me ujė rreth 214.000 banorė tė qyteteve tė Gjakovės dhe Rahovecit si dhe fshatrave pėrreth. Ai po ashtu pėrdorėt pėr ujitjen e 10,500 ha tokė.

http://www.kulturserver.de/home/illyria2002/2003_08_13_gjakova_13.jipg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:12
Liqeni i Pogradecit Shqiperi


http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/760.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:13
Zbulime antike ne afersi te Pogradecit...


http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/758.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:18
Alpet Shqiptare

http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/698.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:22
Laguna e Butrintit shtrihet ne detin Jon dhe perfaqeson bregdetin jugor te vendit. Ajo ka nje shtrirje prej 1630 ha dhe eshte e lidhur me detin me nje kanal. Ne pjesen jugperendimore e lagunes ka nje tjeter kanal qe lidh lagunen me liqenin e Rrezes.http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/691.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:23
Lumi Shkumbin buron nė malin e Valamares (Shqipėri) dhe duke rrjedh nėpėr njė lugin tė ngusht e reliev tė thyer derdhet nė Detin Adriatik. Gjatėsia e kėtij lumi ėshtė 181km ndėrsa prurja e ujit arrin vlerėn mesatare vjetore prej 61m kub/sek.

http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/678.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:28
Lumi Vjosa ėshtė njė lum, i cili buron nė veriperėndim tė Greqisė nė Epir dhe derdhet nė Shqipėri nė Detin Adriatik.Lumi rrjedh nga malet e Pindos nė lindje tė Janinės, kurse burimi gjendet nė malin Mavrovouni. Rrjedha e tij vazhdon nė drejtim tė veriperėndimit pėr nė Shqipėri. Lumi ka njė gjatėsi prej rreth 272 km, prej tė cilave 80 km nė territorin e Greqisė, kurse rreth 192 km brenda territorit tė Shqipėrisė.http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/682.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:31
" Ura e Mullicanit " -- Dibra e Madhe


http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/655.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:33
Pamje nga rrethina e Kaēanikut


http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/623.jpg

http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/622.jpg

Prishtinasja_
08-03-07, 00:35
Rreth 50 km prej Gjakoves ose ne afersi te Klines-Kosove gjindet bukuri e rralle natyrore - ujevarat e Mirushes, shum pak te njohura. :biggrin:http://www.tetova.de/modules/myalbum/foto/599.jpg

uliksi31
09-04-07, 17:03
http://img443.imageshack.us/img443/889/07qs2.jpg (http://imageshack.us/)

GURI SYLAJ
28-04-07, 18:04
Galeria ime 009

Murgesha
10-05-07, 08:06
Njė sqarim:

Fotot qė kopjohen nga forumet e tjera vBulletin sė pari duhet tė ruhen nė kompjuterėt tuaj e pastaj nėpėrmjet adresave tė ndryshme qė janė pėr upload* tė fotove (kėrkoj falje por nuk po di si ta shprehi fjalėn upload nė gjuhėn shqipe) mund ti postoni si foto nė Dardani.

Lidhjet nė tė cilat nuk paraqiten fotot fshihen tė gjitha.

Murgesha!

Jana
14-10-08, 00:48
http://i186.photobucket.com/albums/x212/PoRoJLiA/3-6.jpg

Oqeani
14-10-08, 22:02
Shkolla ku kreva - shkollen e mesme


http://www.presheva.com/foto/tendryshme/2008/skenderbeu-080308-4.jpg

Oqeani
14-10-08, 22:04
http://www.presheva.com/foto/dites/2008/presheva-160608.jpg

Oqeani
14-10-08, 22:06
http://www.presheva.com/foto/dites/2008/branaRahovices-290608.jpg

gazi-de
17-10-08, 10:57
http://members.fortunecity.com/tonig/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/berati.jpg

Etnical
17-10-08, 11:46
http://www.tiranalive.org/album/data/500/medium/albania_alp.jpg (http://www.tiranalive.org/album/showphoto.php?photo=3100&size=big&cat=&ppuser=5194)

ALPET SHQIPTARE NE TROPOJ

Jana
20-10-08, 09:40
http://i186.photobucket.com/albums/x212/PoRoJLiA/4-6.jpg

Jana
20-10-08, 09:41
http://i186.photobucket.com/albums/x212/PoRoJLiA/6-4.jpg

Jana
20-10-08, 09:42
http://i186.photobucket.com/albums/x212/PoRoJLiA/7-5.jpg

Jana
20-10-08, 09:42
http://i186.photobucket.com/albums/x212/PoRoJLiA/10-5.jpg

Jana
20-10-08, 09:43
http://i40.photobucket.com/albums/e249/odaime/Albania/Krujaemadhe.jpg

Jana
20-10-08, 09:44
http://i40.photobucket.com/albums/e249/odaime/Albania/Kruja_nga_Kalaja.jpg

Jana
20-10-08, 09:45
Lumi Krena Gjakovė

http://www.gjakovainfo.com/images/Gjakova_017.jpg

Oqeani
01-06-10, 16:46
............ !

gazi-de
01-06-10, 17:06
http://img234.imageshack.us/img234/4986/podujevaxn4.jpg

edlir
02-06-10, 18:04
http://www.concord.al/english/images/stories/pogradeci-ok.jpg

edlir
02-06-10, 18:16
http://image38.webshots.com/39/0/66/95/2539066950059305991GrBXZV_ph.jpg

edlir
02-06-10, 18:17
http://img412.imageshack.us/img412/5301/15768184401682416128253.jpg

edlir
02-06-10, 18:20
http://img.webme.com/pic/a/albparajsa/pogradec_drilon_park3.jpg

Guri i madh
08-06-10, 21:53
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs342.ash1/29282_108663809177009_100001001713994_56230_332192 7_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=74162&id=100001001713994)

LABI
02-08-10, 17:47
http://img834.imageshack.us/img834/7371/83490450.jpg

http://img525.imageshack.us/img525/6179/26803240.jpg

http://img715.imageshack.us/img715/7785/013bfo.jpg


http://img818.imageshack.us/img818/3681/img5281.jpg

Neferta
08-04-11, 16:49
www.nytimes.com/packages/html/world/20071209_KOSOVO_FEATURE/index.html (http://www.nytimes.com/packages/html/world/20071209_KOSOVO_FEATURE/index.html) nga nje reporter i huaji, nese deshironi edhe zerimin shtyeni full skirin, nese dehironi te gjitha fotot ne punde ne te djatht shtypeni galery.

Neferta
11-04-11, 11:52
Koleksioni i Fotografive tė
Josef Sekelit
Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, 1863
(http://www.albanianphotography.net/al/szekely.html)Koleksioni i Fotografive tė
Franc Nopēės
Shqipėri 1903-1916 (http://www.albanianphotography.net/al/nopcsa_photos.html)http://www.albanianphotography.net/graf/flag_hu.gif (http://www.albanianphotography.net/hu/nopcsa_photos.html)
(http://www.albanianphotography.net/al/nopcsa.html)Koleksioni i Fotografive tė
Bajazid Dodės
Maqedoni 1907 (http://www.albanianphotography.net/al/doda_photos.html)
(http://www.albanianphotography.net/al/doda_photos.html)Koleksioni Fotografik i
Misionit Ushtarak
Holandez
Shqipėri 1913-1914 (http://www.albanianphotography.net/al/dmm.html) Koleksioni i Fotografive tė
Maksimilian Lambercit (1)Italia e Jugut 1913-1914
(http://www.albanianphotography.net/al/lambertz_photos1.html)Koleksioni i Fotografive tė
Maksimilian Lambercit (2)Shqipėri 1916
(http://www.albanianphotography.net/al/lambertz_photos2.html)http://www.albanianphotography.net/graf/new.gifKoleksioni i Fotografive tė
Branimir Gushiqit
Shqipėri 1947

(http://www.albanianphotography.net/al/gusic.html)Kollekcion me foto

Zero Cool
15-06-11, 21:14
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248702_137052559702784_100001941234245_246089_5105 648_n.jpg

Jana
15-06-11, 21:59
Gjakova ..
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQcLXDU9JsIYgbO1Xms1F_Bhrj8JP8Ub FsvYfGum1MoPnNZ41ff

VoOoglushja
16-06-11, 11:28
http://www.rocksonte.com/gallery/albums/userpics/10638/normal_Ferizaji.jpg

Zero Cool
26-04-12, 17:02
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/292616_355176914530921_100001158472440_925443_3140 50785_n.jpg