PDA

View Full Version : KOMPLIMENTE PER AUTORET E POEZIVE


Naki
30-05-04, 18:56
TE NDERUAR POETE DHE VIZITORE TE FAQES SE POEZISE :!:
ME QELLIME QE TE MOS HUMBET VLERA E POEZIVE ME DISKUTIME;JU LUTEM TE POSTOJME KOMPLIMENTETE PER POETETE NE KETE TEME
ME NDERIME NAKI

Naki
30-05-04, 19:11
POEZIT TE DR LEONE
I lexoje me shume endje vargjet tuaja poetike,qe kane nje rime dhe harmoni te sinkronizuar ,vargjet tuaja kane perplot emocione,jane udherrefyes te normave morale.
poezit tuaj sidomos ato qe i kushtuat Mergimit,Duart e Gjyshes jane per mua nder poezite me artistike-me nderime Naki

Vera
30-05-04, 19:24
POEZIT E DR.LEONE

Ne keto poezi eshte e pa mundur qe ti lexoj njeriu dhe mos te ndjej dicka ne zemer. Une i lexoj me kenaqsi keto poe zi dhe zotriut Dr.Leone i deshiroj suksese te metejshme.

POEZIT E NAKIT

Po ashtu poezit e zotri Nakit kur i lexoj me duket se jam personazh i tyre dhe i lexoj me kenaqsi dhe me knaqin gjat leximit, poashtu ketij poeti i deshiroj suksese ne te ardhmen.

Poashtu poezit e te tjerve i lexoj me kenaqsi edhe ato i bejn njerzit qe te ndihen poashti sikurse edhe vet poezia.


Me kenaqsi Vera

Naki
30-05-04, 19:28
POEZIT E FLORIANIT

Poezija per Forumin,per Atdheun jane te shprehura ne vargje me nje stile te veqante te rrjedhshum qe per lexuesin sjelle shume emocione.
ju jeni poeti yne qe me se miri perdorni gjuhen folklorike.
dashurija,pasionet e viteve 90" kane ne vete vete nje emocin te dyfishte te zhgenjimit dhe shpreses qe ndoshta dielli Rete do ti neutralizoje.
me respekt Naki

Naki
30-05-04, 19:39
POEZIT E ZANES

CELULA E PARE E FAQES SE POEZISE;POETE E EMOCIONEVE QE AQ MIRE I SHKRUAN DASHURISE ;POEZIJA -TE DUA ESHTE NDER POEZIT ME TE PREFERUARA PER MUA :

Naki
30-05-04, 19:55
POEZITE E LAZDRANIT

POETE QE I SHKRUANE NE MENYRE ARTISTIKE NDJENJAVE SHPIRTERORE:ATDHEUT MIQEVE TE DASHURE :
VARGJET POETIKE TUAJA KANE NJE ROMANTIZEM ME NDJENJA TE PASTERTA:
JU JENI NDER POETET E PARE TE KESAJ FAQE-ME RESPEKT NAKI

Dr. Leone
30-05-04, 19:59
Pik se pari te pershendes Naki per ket tem kaq te bukur mua me pelqen poezit por ne vecanti poezit e NAKIT dhe te ZANES dhe ju uroj te vazhdoni keshtu
me respekt
Dr. Leone

Naki
30-05-04, 20:07
POEZITE E BARBAROZES

JU JENI SUPRIZA E KESAJ FAQE;QE SJELLE FRESKI ME EMOCIONE TE RILINDURA ;VARGJET TUAJA POETIKE SIDOMOS NE POEZINE VJESHTE NE ZEMREN TIME ESHTE SHUME E PELQYER NGA UNE-ME NDERIME NAKI

Naki
30-05-04, 20:26
POEZITE E HONESTY _UK

POETE LIRIKE ME NJE GJUHE TE PASTER LETRARE-ARTISTIKE;MONOLOGU I SHPREHUR NE VARGJE SIDOMOS NE POEZINE PER TY ESHTE NJE MREKULLI NE VETE-VETE .
ABC;POEZI KRONOLOGJIKE ME SINONIME ESHTE NJE POEZI E VEQANTE QE BENE POETIN ARTIST TE VERTETE-JENI I MREKULLUESHEM.
ME NDERIME NAKI

Naki
30-05-04, 20:48
POEZIT E CAKIT
ISHIN NJE KOHE TE GJATE HITE TE FAQES SE POEZISE;POETE QE AQ MREKULLUESHEM POSTONE VARGJE LIRIKE VOLUMINOZE;SIDOMOS POEZIJA LOTI I ARTE TREGONE AFTESIT ARTISTIKE TE KETIJE POETI:
NJE PERSHENDETJE TE VEQANTE PER JU CAKI;KOHEVE TE FUNDITE VREHET MUNGESA JUAJ-ME NDERIME NAKI

Naki
30-05-04, 20:57
POEZITE E TIANES-JETA IME NE MERGIM
TE DUA TE DUA
POEZITE E ENISI 2004-JETA E HIDHUR
KUR MBAROJNE ENDRRAT
JANE VARGJE TE SHKELQYERA QE I LEXOJE ME ENDJE:

PASTAJ POEZITE E MICKOJES ;COOL BOY;VERES;AFERDITES;ALBANAM BRIKENDES DHE TE TJEREVE JANE PASURIJA E FAQES SE POEZISE:

florian
30-05-04, 21:56
naki ju falenderoj per fjalet e bukura te shkruara per mua e per te gjith ne qe shkruajm poesi .

ju uroj ju gjith poeteve te forumit shkrime te mbara dhe te bukura qoft ky vit per ju nje vit i mbar e plot me suksese per te gjith ju poetet qe jeni shum e shum te mir . :wink:

Dr. Leone
31-05-04, 11:55
Naki te pershendes edhe njiher gjithashtu te falenderoj per fjalet e bukura qe keni shkruar per poezit e mija thjesht poezit e mija jan poezi te njeriut te merzitur jasht mase dhe nuk din ta ngushllon veten tjetrqysh pervetem se me poezi ku i shpreh ndjenjat e mija por mos haro se indriti qe eshte ne faqe ka postuar ai ketu dy poezi me duket te ndahemi ai eshte nji shok i imi i afert eshte nji poet qe ka shkruar shum poezi por ja qe sika pru ende ketu se eshte ne dia forume tjera por shkruan shum bukur.
ju pershendes edhe njiher edhe ty florian me pelqejn shum poezit tua.
Me respekt
Dr. Leone

lazdrani
31-05-04, 22:10
POEZITE E NAKIT

Ju i nderuar ishit i pare qe hapet dhomen Kopshti Poetik,ne kete forum qe dhate nje dritare te bukure Dardanise,ku shume Autore te talentuar shfrytesojne rastin qe te shkruajne poezi te bukura...Ju ishit ai i nderuar qe me dhate kurajo qe te shkruaj poezi...Te kam lakmi dhe me plote deshire i lexoje vargjet tuja me endje...
Ju permendet shume Emra me larte qe plotesisht jane te mire po ashtu duke mos harruar edhe zotin Psigologu qe po ashtu ka poezit e bukura.Te pershendes perzemersisht i nderuar.Lazdrani

INDRITI
01-06-04, 08:08
Naki te pershendes edhe njiher gjithashtu te falenderoj per fjalet e bukura qe keni shkruar per poezit e mija thjesht poezit e mija jan poezi te njeriut te merzitur jasht mase dhe nuk din ta ngushllon veten tjetrqysh pervetem se me poezi ku i shpreh ndjenjat e mija por mos haro se indriti qe eshte ne faqe ka postuar ai ketu dy poezi me duket te ndahemi ai eshte nji shok i imi i afert eshte nji poet qe ka shkruar shum poezi por ja qe sika pru ende ketu se eshte ne dia forume tjera por shkruan shum bukur.
ju pershendes edhe njiher edhe ty florian me pelqejn shum poezit tua.
Me respekt
Dr. Leone

Hahahahahahahahahahahahahahhaahahahha.

O Leone se kisha ne plan me te kthehem ketu por pasi pashe kete post me detyrove te kthehem.

Flm qe i keni lexuar dhe i vleresoni poezite e mija.

Ah do kisha deshire qe te perdhendesja te gjithe anetaret e dardanise po ashtu ty ne vecanti me kete poezi.

Leone! pasi ta lexosh futja nje gote uje te ftohte e mbas ujit nje aspirine qe te ulen temperatura.
Me respekt Indriti.

INDRITI
01-06-04, 08:15
shoh dallendyshet qe ikin larg
dhe gjethet qe u zverdhen pak
mbi vreshta tutje bryma ra
perse ti s'vjen ,pse nuk vjen pra?

eja ne krahe te te mbaj
te t'admiroj te vdes pastaj
dhe ta ve koken qe me dhemb
mbi gjoksin tend,mbi gjoksin tend

a te kujtohet koha valle
ku te dy bridhnim neper livadhe
kur une te ngrita pupel n'ere
me mijra here,me mijra here

ne bote gjenden femra plot
qe syte i kane me zjarr e lot
te arta qofshin ato gra
si ti nuk ka si ti nuk ka....

ti drite do sjellesh e kthjellim
ne jeten time ,shpirtin tim
ti mbi cdo yll ke bukuri
e dashur moj,e shtrnjta ti

vjeshta tani mbi fusha zvedh
rrafshnaltat i shkretoi perreth
po bien fletet ca nga ca
perse ti s'vjen,pse nuk vjen pra?

Dr. Leone
01-06-04, 12:58
ِAh Indrit ti duhet met vra se tshkoj jeta me loja ti edhe me hajgare ..
ok te pershendes edhe pse poezija me ka fascionu.
me respekt
Dr. Leone

Naki
04-06-04, 13:27
Poezit e Preshevarit

Poet i emocioneve qe aq bukur dhe me nje rime harmonike postone vargje lirike,pershkrues artistik i ndjenjave qe burojne nga shpirti.
I lexoje me shume deshire poezit tuaja - Ju pershendes ku do qe te jeni Naki

Naki
04-06-04, 13:33
Dy poet te ri te kesaj faqe abi-bbc dhe Canabis , ju pergezoje per postimete juaja ju jeni freskija e ketije forumi vazhdoni te zbukuroni faqen e poezise .
me nderime Naki

florian
04-06-04, 16:37
KURR POESI ME TE MIRA
NUK U SHKRUAJTEN
KURR POESI ME TE BUKURA
NJERIU NUK SHKRUAJTI
KURR NJE FORUM NUK
ENDRON TE KET POET TE TILL


KURR KOVAC NUK NXORRI SHPATA
QE VRASIN ME SHUM SE KETO POEZI
KURR POESI ME TE KENDSHME
BUZA NUK LEXOJ AS ATEHER QE U VERBOVA

DHE BUZET E TUA POEZIT LEXONIN
DHE ME KEQ ARDHJE GJUHEN KAFSHONIN
DHE BUZQESHJEN JU TE RREMBENI

JENI TE GJITH POET TE SHKELQYER :wink:

Naki
07-06-04, 14:47
Florian ne bashkerishte mbjellem lulet me te bukura ne vargje,dhe ne kete menyre vendosem shtyllat e nje atmosfere te ngrohte ne kete forum.
mire mbetshi ku do qe te jeni

ARMANI
07-06-04, 15:59
Pershendes te gjithe ata qe kane shkruar ne kete rubrike te bukure.Koplimet Lazdran se me te vertet i paske disa poezi qe trupi po te dridhka.Po ashtu Floriani,Naki,DR Leone e keshtu me rralle.Kalofshit mire dhe vetem perpara se jeni me te mirit 8)

florian
07-06-04, 21:44
Pershendes te gjithe ata qe kane shkruar ne kete rubrike te bukure.Koplimet Lazdran se me te vertet i paske disa poezi qe trupi po te dridhka.Po ashtu Floriani,Naki,DR Leone e keshtu me rralle.Kalofshit mire dhe vetem perpara se jeni me te mirit 8)

te faleminderit armani per komplimentet , urimet e mia edhedardanis qe e beri te mundur kete. :wink:

florian
07-06-04, 21:48
Florian ne bashkerishte mbjellem lulet me te bukura ne vargje,dhe ne kete menyre vendosem shtyllat e nje atmosfere te ngrohte ne kete forum.
mire mbetshi ku do qe te jeni

NAKI !!!! pershendetje e urime si juve edhe FAMILIES TENDE .

KETO SHTYLLA QE NE KEMI VEN DO BEJME TE PA MUNDUREN PER TI RRITUR AKOMA ME SHUM DHE TE GJITH SE BASHKU DO KRIJOJME NJE ATMOSFER ME TE MIR SE KJO E ME TE KENDSHME .

URIME I NDERUAR FLORIAN :wink:

Dr. Leone
10-06-04, 12:02
Preshevari te pershendes dhe beso se thell me kan prek vargjet e tua sidomos keta me titullin "Ca vargje qe rodhen nga shpirti" jeni i mrekullushem ju uroj sukses te matutkeshem.
Deshuroj tia kaloni mir.
Me respekt
Dr. Leone

fisniku
10-06-04, 19:33
I nderuari Albanam,
Poezia qe e keni postu me ka pelqy shume.
Zoti te shperbleft,
Me respekt Fisniku.

Albanam
12-06-04, 15:53
I nderuari Fisnik!

Tė falėnderoj pėr urimet tua.
Mė vie mirė qė ju ka pėlqyer poezia qė kam shkruar. Shpresoj qė kėshtu tė jetė edhe me poezitė tjera qė do tė arrij t'i postoj te KOPSHTI POETIK.

Edhe ju keni respektin tim,
Albanam

Naki
12-06-04, 20:50
Zt. Albanam vargjet tuaja poetike kane sjelle freski dhe arome te kendshme jane nder lulet me te bukura te kopshtit poetike.
me respekt lexoje postimet tuaja qe kane nje edukate te shprehur ne stile pedagogjike,me nderime Naki

Albanam
14-06-04, 09:33
Tė falėnderoj pėr pėrshėndetjet dhe fjalėt e mira i nderuari dhe respektuari Naki!

Gjithsesi se kontributi im te poezitė ėshtė shumė mė i vogėl se sa i yti dhe shumė tė tjerėve kėtu, por edhe pse shkruaj mė rrallė, mė ėndje i lexoj poezitė e tė gjithėve, e tė juajat veēanėrisht. Dhe kam njė respekt tė veēantė pėr ju personalisht dhe punėn qė po bėni.

Me respekt,
Albanam

Naki
15-06-04, 11:01
Kopshti poetik po merr ngjyrat me te bukura,postimi i poetit te ri VARDARI ne kete faqe me poezin Alfabeti eshte nje senzacion dhe sjelle freski.
zt.Vardari ju pershendes ,talenti i juaj ne vargje poetike eshte nje mrekulli,vetem vazhdoni keshtu-me respekt Naki :!:

Murgesha
15-06-04, 11:41
Kopshti poetik po merr ngjyrat me te bukura,postimi i poetit te ri VARDARI ne kete faqe me poezin Alfabeti eshte nje senzacion dhe sjelle freski.
zt.Vardari ju pershendes ,talenti i juaj ne vargje poetike eshte nje mrekulli,vetem vazhdoni keshtu-me respekt Naki :!:

Ju jap te drejte Naki.
Edhe une elxova poezine e Vardarit dhe me pelqeu shume.
Vardari komplimente.

VARDARI
20-06-04, 21:56
-Naki Murgesha ju falemderohem per komlimentin tuaja, qe me uroni me sinqeritet nga ana juaj. Me ce ipni kurajo per te ardhmen.
Ju falemderohem edhe nje here FALIMDERIT zoja te nderuara

Naki
21-06-04, 19:55
Per ate qeshje t"embel
plot sinqeritet
po te shifte hena
pa fjale kish me mbete.

Komplimenti im,per Engjulleshen fillon me vargje te shkeputura nga poezite qe ka postuar,une kame lexuar te gjitha poezit tuaja dhe kame mbete pa fjale,vargjet tuja kane nje lirike me nje rime harmonik qe te bene te ndihesh i uritur dhe te mos ndalesh se lexuari.
do te veqoja poezine me nje malle qe me shume endje kame lexuar.
me nderime NAKI :!:

Tomori
23-06-04, 15:26
I lexova poezit e Engjulleshes dhe te Vardarit dhe me kane lane shum pershtypje me pelqyen shume.
Engjullesha Vardari komplimente.

Naki
23-06-04, 17:56
I nderuari lazdran dy poezit e fundit tregojne talentin tuaje te pa shterreshem,me respekt Naki :!:

Engjellushja
23-06-04, 20:25
:wink: FLM shum "Tomor" dhe Mirsevini dhe c lexoni :wink:


T pershendet "Engjellushja"

Naki
28-06-04, 18:43
Respekt per poetin Dr Albanam,duke lexuar poezine qe kujtoni femijerine shprehu emocionin time do te doja me gjithe deshire te kthehem per nje kohe ne periudhen e femijerise,sidomos ne kohen kur KF Prishtina luante ne ate kohe ne ligen e pare te Federates Futbollistike.
me nderime Naki :!:

lazdrani
28-06-04, 20:22
:wink: FLM shum "Tomor" dhe Mirsevini dhe c lexoni :wink:


T pershendet "Engjellushja"
Engjellushja&Tomori me vjen keq per fshirjen e postimeve te fundit edhe pse Zotri Naki kishte theksuar me pare....Une kam fshire vetem komentete e juaja...Pa keqkuptime por sidoqofte mundeni kety te beni komplimente ne kete Teme ...
E drejta per te gjithe, ju pershendes te dyve ku do qe te jeni.Lazdrani

Engjellushja
28-06-04, 22:21
Edhe un deshirova c t jet Faqja e paster, vetem me poesia :wink: gjdo gj ka vendin e vet, por sdisha si tja bej e gjora :wink: Nejse tash ti ma bere at FLM shum


Tung t pershendes

Peja
29-06-04, 14:50
Was ist herrlicher als Gold? fragte der König. "Das Licht " antwortete die schlange.

Peja
29-06-04, 15:04
Du willst schon fort ?Es ist noch langst nicht tag: Es war die nachtigall und nicht die lerche, die deinen Ohr ins bange innre drang: Sisingt bei Nacht auf den Granatbaum dort:Gelibter glaub"s es war die Nachtigall . duhet me lexu me kujdes qe ta kuptojsh :wink: [/i]

Naki
29-06-04, 18:57
Du willst schon fort ?Es ist noch langst nicht tag: Es war die nachtigall und nicht die lerche, die deinen Ohr ins bange innre drang: Sisingt bei Nacht auf den Granatbaum dort:Gelibter glaub"s es war die Nachtigall . duhet me lexu me kujdes qe ta kuptojsh :wink: [/i]
Ne kete faqe flitet apo shkruhet shqip,ju mund te postoni ne gjuhen gjermane ne faqen BISEDONI NE GJUHET TE HUAJA.
Per ndryshe Postimi i juaj ishte mjaft domethenes.
te ruajme se bashku cilesine dhe te respektojme rekomandimet.
me nderime naki :!:

Naki
05-07-04, 12:24
Kthiza mire se vini ne faqen e poezise,ju inkurajoje per vargjet e para ,vetem vazhdoni.
me nderime Naki

lazdrani
11-07-04, 19:10
I nderuari Flori temen me poezi ne gjuhe te huaj kam levizur ne rubriken
"Bisedoni ne gjuhe te huaj" :wink: Per mirkuptim lazdrani :wink:

ShEjToNkA
15-07-04, 01:40
Komplimente,komplimente,dhe shum komplimente ,pėr poezit e juaja.......

Hyra dhe lexova, dhe do veqoja ktu poezit nga:Naki,Lazdrani,Barbaroza ,Honesty,Caki ,Engjellushja,Dr Leoni e shumė tė tjer , tė cilat poezi mė bėnėn shuuuumė pėrshtypje.....Ju pėrgėzoj edhe njė herė Komplimente pėr Poezit............. :wink:

Naki
15-07-04, 20:48
per Poetet,Vala-Fadili-Fisniku qe postuan vargjet e para ne kete Forum ju pergezoje per freskin qe dhuruat faqes se poezise,mos ngurroni talentin i juaj eshte i pa mohushem,me nderime Naki :!:

Naki
22-07-04, 10:05
LOLOKU MIRE SE ERDHE NE FAQEN E POEZISE,QDO POSTIM NE VARGJE SJELLE FRESKI JU PERSHENDES KU DO QE TE JENI-NAKI

florian
23-07-04, 18:13
LOLOKU MIRE SE ERDHE NE FAQEN E POEZISE,QDO POSTIM NE VARGJE SJELLE FRESKI JU PERSHENDES KU DO QE TE JENI-NAKI

I BASHKANGJITEM KETIJ URIMI , DHE TE UROJ SHKRIME TE TJERA SE SHKRIMET TUAJA JANE ME TE VERTET TE KENDSHME. :wink:
URIME PER PUSHMET KUDO QE JENI ME RESPEKT FLORIAN .

PERSHENDETJE I NDERUAR NAKI

lazdrani
02-08-04, 11:13
Shejtonka te pershendes dhe njeherit komplimet per vargjet tuja te bukura :wink: Te pyes me ka pelqyer shume :wink: Vazhdoni edhe me tutje te shkruani :wink: lazdrani

Loloku
02-08-04, 11:27
Arti tė fisnikron shpirtin

Gentiana
09-08-04, 19:25
Poezia e Litii-t: Lutja me pelqen shum,kompliment....

ShEjToNkA
09-08-04, 23:20
Shejtonka te pershendes dhe njeherit komplimet per vargjet tuja te bukura :wink: Te pyes me ka pelqyer shume :wink: Vazhdoni edhe me tutje te shkruani :wink: lazdrani

Lazdrani , pasi hyra kėtu me i dhanė komplimentet e mia , e diktova qė mė paske bėr njė kompliment dhe nuk munda tė dal pa tė falenderuar.
Atėher ,tė flm pėr komplimente ,po ashtu edhe ju mbeteni tė pėrshndetur nga ana ime!Litii pranoj komplimentet e mia , i lexova poezit e juaja dhe mė tė vėrtet mė pėlqyan shumė ,vėrtet mirton komplimente ,vetėm vazdhoni kėshtu ,tė pėrshdnes

Honesty^uk.
11-08-04, 19:37
Komplimente,komplimente,dhe shum komplimente ,pėr poezit e juaja.......

Hyra dhe lexova, dhe do veqoja ktu poezit nga:Naki,Lazdrani,Barbaroza ,Honesty,Caki ,Engjellushja,Dr Leoni e shumė tė tjer , tė cilat poezi mė bėnėn shuuuumė pėrshtypje.....Ju pėrgėzoj edhe njė herė Komplimente pėr Poezit............. :wink:te falenderoj shejtanka per komplimentet tuaja
kalofsh bukur

Naki
16-08-04, 20:30
Shejtonka dhe Litii,se pari ju falenderoje per thesarin qe dhuruate faqes se poezise freskia verore eshte e juaja ,knaqesia duke lexuare vargjet eshte e imja.
me shume respekt Naki

Naki
19-08-04, 21:28
Kompliment per vargjet e bukura,ju keni zbrite si nje meteor ne faqen e poezise ,ju lumt Mickoja.
me nderime Naki

mickoja
20-08-04, 09:32
I nderuari Zoteri Naki ju falenderoj per komplimentet tua,shpresoj se dhe ju sa ma shpejt do t`na sillni prap vargje te bukura,ju pershendes me respekt un mickoja

Naki
21-08-04, 11:19
Lona vargjet qe postuat jane nje lule e fresket ne faqen e poezise,ju pershendes ku do qe te jeni.

Lona
21-08-04, 19:10
Pershendetje Naki dhe te falemenderoj shume per komplimentet e juaja
por mos hero se edhe ti je nje poet i famshem.
Kalofsh bukur kudo te jesh....

Me respekt
LONA

ShEjToNkA
22-08-04, 22:32
z-Naki ,tė flm pėr fjaltė e juaja. Por kėnaqėsia ėshtė e edhe e imja qė kam rastin tė postoj pozeit e mija ,nė njė vendė tė till ku ka njerzė sic jeni ju qė din t'i vlersojn!

Ku do qė je ,mbetėsh i pėrshndetur nga unė!

Naki
24-08-04, 19:33
Komplimenti im per Poeten fillon me vargje te shkeputura nga postimi i saje.
S"ka Lule pa Zambak
Ska Zemer pa Gjake
Ska Dimer pa Stuhi
Ska Rini Pa Dashuri

vargjet tuaja kane nje rime dhe harmoni Rinore,ju pershendes Kullerka dhe me te vertete vargjet jane kull.
tung Naki

Naki
30-08-04, 18:34
Pershendetje per Poetet e rinje te forumit Dardania,per respektin qe kame ndaj jush po shkoqiti disa vargje nga poezit e juaj.

Lazdranja -Dasma e Pritur

Kur e Humba te Dashuren
menduam se e humba Dashurine
Kengen dhe Rinin

Again-Mergimtari -Lamtumire

Lamtumire per here te fundit
Kthe koken edhe nje here
me kurre s"do te takohemi
as ne vjeshte as ne pranevere.


Vushtrria-Forumi Dardania

O ju Shoke o ju Vllazni
Ejani hyni te Dardania
Sepse ketu ju pret Knaqesia
te fala keni nga Vushtrria


Shkodran-Vuajtjet e Emigranteve

Kam 14 vjet qe jame larguar
Njerezit e mi i kame harruar
Shume shoke e miq jane martuar
As ne dasem nuk kame muajt me shku

Te nderuar LAZDRANJA, AGAIN-MERGIMTARI, LITI, VUSHTRRIA, ALB-MONTREAL, SHKODRAN Ju Pershendes ku do qe te jeni per vargje te bukura qe postuat dhe knaqesine qe dhuruat faqes se poezise-Me Respekt NAKI

Naki
10-09-04, 21:17
Dikur Iliri
Pastaj Arberi
Me vone Albani
E tash Shqiperi

Keto jane vargjet qe i Kushtohen atdheut te postuara Nga Poetja VERA ,Lexuesi Vrene Dashurin qe ka poetja per atdheun,vargjet kane ne vete nje harmoni qe te bejne te uritur te mos ndalesh se lexuari.
edhe poezit tjera me kane lene pershtypje te mire,me respekt- per ju Vera .
Me nderime Naki

Naki
13-09-04, 23:34
Te shkruash vargje poetike me nje sinkronizim te shkelqyer,me satira humoristike dine vetem Autorja e Vargjeve qe i dedikone Forumit dhe forumistave SHEJTONKA.
Me nderime Naki

Naki
20-09-04, 20:06
Per poetin e ri te forumit Xoni Komplimentin do te filloje
me keto vargje te shkeputura nga poezija TE LUTEM MOS SHKO

Sa shume lule
per ty kame mbledhur
dhe ne zemren time
i kame mbjellur
te lutem mos shko...........

Mire se vini ne faqen e poezise ,postimet tuaj te para ne vargje lirike jane nje freski per lexuesin ju lumte vetem vazhdoni.
me nderime Naki

Naki
21-09-04, 20:29
Leo uk,mire se vini me postimet e para poetike ,vargjet tuaja jane nje freski e faqes se poezise ,ju deshiroje argetime te mire ne forumin Dardan .
me nderime Naki

Naki
23-09-04, 17:49
Shefkiu,se pari komlimentet e mija poezija lindja me ka pelqyer,vetem vazhdoni te freskoni faqen e poezise.
me nderime Naki

Naki
29-09-04, 20:28
POEZIT TE DR LEONE
I lexoje me shume endje vargjet tuaja poetike,qe kane nje rime dhe harmoni te sinkronizuar ,vargjet tuaja kane perplot emocione,jane udherrefyes te normave morale.
poezit tuaj sidomos ato qe i kushtuat Mergimit,Duart e Gjyshes jane per mua nder poezite me artistike-me nderime Naki

Rikthimi i juaj ne faqen e poezise freskone shpirtin dhe mendjen e poeteve,plotesishte perkrahu Shejtonken dhe Zt. Albanam .
Me nderime Naki

shefkiu
29-09-04, 21:18
Pėrshėndetjet e mija i nderuar Naki edhe unė i kam lexuar poezit tuaj dhe tė them tė drejten.i kam lexuar mė shumė se nga njėherė, se mė kanė pėlqyer, keni prekur segmente shumė tė gjėra ku njeriu ,do tė thotė lexuesi mund ta identifikoj veten nė poezi tuaja .

Naki
30-09-04, 19:59
Pėrshėndetjet e mija i nderuar Naki edhe unė i kam lexuar poezit tuaj dhe tė them tė drejten.i kam lexuar mė shumė se nga njėherė, se mė kanė pėlqyer, keni prekur segmente shumė tė gjėra ku njeriu ,do tė thotė lexuesi mund ta identifikoj veten nė poezi tuaja .

Flm.shefkiu,eshte e vertete se qdo poezi e imja eshte e lidhur dhe e inspiruar ne segmente te ndryshme ,dhe jane 100% burim autoktone.
jame me se i lumtur qe poezit qe postoje per lexuesin te jene qdo here te fresketa .

Naki
30-09-04, 20:08
Komplimentin time per poeten me te re te forumit do te filloje me disa vargje te shkoqitura nga dy poezit te postuara sot.

Qka done me te thene
qka done me te shkru
qka done me teper
se fjalen te Dua

eshte kjo Nita-ch, poezit tuaja te postuara sote jane dy lule qe japin arome te kendeshme ne faqen e poezise mire se vini ne familjen e madhe te poeteve te forumit.
me nderime Naki

mickoja
01-10-04, 16:26
E pershendes Xonin se e kish shkrua nje poezi shum te bukur..

Murgesha
04-10-04, 08:58
Asgjė!!

Asgjė mė tepėr se dashurinė
S'munda tė japė
Dje
Asgjė mė teper se fjalėn
S'mundem tė japė
Sot
Asgjė mė tepėr se heshtjėn
S'mundem tė japė
Nesėr .....

Shejtonka mė pėlqeu shumė kjo Poezi.
Shejtonkė dhe poete ēka nuk ndėgjon njeriu tek ti. :lol: :wink:

Naki
05-10-04, 17:59
Krejt qka ki ne zemer
Syte po te tregojne
I njohe
ata sy qe dashurojne

Jane keto vargje poetike te postura nga poetja e re e forumit Maca.
pranoni komplimentete e mija,vetem vazhdoni te freskoni faqen e poezise
me nderime Naki

Maca
05-10-04, 20:13
Naki flm per kompliment,po mundohna disi...

I kam lexuar edhe disa poezia nga ti ishin shum te bukra...Bravo :wink:

ShEjToNkA
08-10-04, 16:29
Asgjė!!

Asgjė mė tepėr se dashurinė
S'munda tė japė
Dje
Asgjė mė teper se fjalėn
S'mundem tė japė
Sot
Asgjė mė tepėr se heshtjėn
S'mundem tė japė
Nesėr .....

Shejtonka mė pėlqeu shumė kjo Poezi.
Shejtonkė dhe poete ēka nuk ndėgjon njeriu tek ti. :lol: :wink:

E po c'tė bėjshė ,ėshtė cka ėshtė kėshtu me qenė se :wink:
Se me qenė engjull edhe poete nuk ėshtė edhe fortė interesant , ama keshtu po del ma xeher :lol: :lol:
Mė vjen mirė qė tė ka pėlqy poezia.

Naki
10-10-04, 20:22
Te shkruash poezi do te thote te keshe imagjinate ne perdorimin e e simboleve,metaforave ,alegorizma.
Komplimentin time per Qiken _Pr po filloje me disa vargje te shkeputura nga poezija Dashurija ne Katror.

Teorem e Pitagores eja
behu hipotenuse mbi krahet e mi
e mos lejo qe grafikanet
e Dashurise sone
te jene Divergjente ........

Respekt per Imagjinaten dhe shprehjet gjeo-matematike.
kame lexuar dy here kete poezi dhe ende kame etje te lexoje.
te pershendes ku do qe te jesh qe dashurija te behet Adicion ne levizje te njetrajteshme me nje shpejtesi te deshiruar ne nje rruge te shkurte.

Me nderime Naki

Murgesha
11-10-04, 23:42
Drite ka dal,por Dielli ska ra.
Tere mbreteria fest po ka.
Dardanien me bashkua
Nje darke solemne me na e shtrua.

Se 3 mije antar vec kan kalua
E na akoma sjena harxhua
Keshtu Lazdrani filloj me u ankua
Cou Murgeshe ti nese don me u cua
Edhe ftesat ti me na i hazrua
Se krejt antarve po dojm me jav cua......

Ulliks pėrshėndetje pėr kėto vargje kaq tė bukura.

uliksi31
12-10-04, 16:26
Drite ka dal,por Dielli ska ra.
Tere mbreteria fest po ka.
Dardanien me bashkua
Nje darke solemne me na e shtrua.

Se 3 mije antar vec kan kalua
E na akoma sjena harxhua
Keshtu Lazdrani filloj me u ankua
Cou Murgeshe ti nese don me u cua
Edhe ftesat ti me na i hazrua
Se krejt antarve po dojm me jav cua......

Ulliks pėrshėndetje pėr kėto vargje kaq tė bukura.

Falemderit e nderuar. Edhe une ju pershendes :)

Naki
13-10-04, 10:19
Kompliment Shejtonka per vargjet e postuara ne poezin Kame mesuar se
ju pershendes adäääääääää

ShEjToNkA
13-10-04, 10:25
Kompliment Shejtonka per vargjet e postuara ne poezin Kame mesuar se
ju pershendes adäääääääääNaki , ju flm pėr komplimente. Gjithashtu tė pershndes.
Qyssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Naki
13-10-04, 20:36
Mire se vini ne faqen e poezis Zt Krokodil,postimi i juaj ne vargje lirike ne poezin per forumin eshte nje mjeshtri e shkelqyeshme qe ka rime dhe dinamike,harmoni me nota vokaliste.
me respekt Naki

Krokodilli
14-10-04, 19:10
Mire se vini ne faqen e poezis Zt Krokodil,postimi i juaj ne vargje lirike ne poezin per forumin eshte nje mjeshtri e shkelqyeshme qe ka rime dhe dinamike,harmoni me nota vokaliste.
me respekt Naki

FLM Naki,, te pershendes

Naki
16-10-04, 10:01
I Perndjekuri i dashurise

Une jame i burgusuri i yt
rrojr mr pranga qe ti mi ki vene
po qudi as qelia nuk me mbyti
dhe s"me mbyti as dritarja e zeze


Jane keto vargje te poetit te ri :arrow: Spo-Ma-nin te forumit Dardan
Komplimentete e mija per ju .
me respekt Naki

Naki
16-10-04, 10:09
Per poetet Medina,Bronx ,Lulikras- Ju shprehi mireseardhje , respektin per Freskimin dhe Begatimin e faqes se poezise.
Me nderime Naki

JooP
16-10-04, 15:32
J E T A

Jeta te ben ta urresh dhe veten,
jeta i bashkon t`padrejten dhe t`drejten.
Jeta sikur vjen poashtu dhe shkon,
jeta sdin te urren as te dashuron.

Jeta asht e gjat nese e jetojm,
jeta asht si keng qe kurr se degjojm.
Esht mu sikur era qe frym dhe se ndjejm,
Jeta gjithku gjindet por nenuk e vrejm.

Jeta asht e till askush se kupton.
jeta nuk asht jet nese nuk e don.
Jeta nje her t`falet jeto siq din ti,
Se nje her do vdesesh prap do jet msheftsi...

JooP komplimentet e mija! kjo poezi shum me pelqej,esht po sikurse ne vargje kur flasim per Jeten. Pra edhe nje her kompliment, dhe vetem vazhdo kshtu.
Gjdo te mire.

Genta Flm per Komplimetin e nderuar..mbetesh e pershendetur poashtu dhe nga ana ime...

Naki
21-10-04, 20:03
Postimi i vargjeve lirike tani shume te kerkuara nga shume forumiste qe kane lexuar me pare vargjet e poetit Psikologu jane freskija e Faqes se poezise.
Rikthimi i juaje me Vargjet te postuar sot eshte nje dhurat e pritur dhe ndere qe te kemi ne mesi tone.

Po shkoqiti disa vargje nga poezija PRITA

Prita,qe syte e mi
te vixellojne nga gezimi
prita..........
qe te jeme ai
ne jeten tende
prita

Me nderime Naki

Naki
30-10-04, 13:28
Ju deshiroje mireseardhje Poeteve LotDrini -Altini Uk-Mrika-ne faqen e poezis ,Komplimentet e mija per vargjet e para poetike te postuara nga ju ne kete forum.
me nderime Naki

lazdrani
24-11-04, 13:39
Pershendetje nga zemra per zotri Psikologun :wink:
Me vjen mire qe prape merre kohe te shkruash,poezia per te gjithe ishte me te vertete e bukure.Lazdrani

Naki
29-11-04, 15:26
Mire se Vini ne Forumin Dardan dhe ne faqen e poezise,Zt Ekonomist(Mirsad),Postimet tuaja ne vargje Lirike ka nje rime te shkelqyer ju pershendes dhe ju ftoje qe te postoni edhe me tutje.
Tani po shkoqiti disa vargje qe me pelqyen me se shumti nga poezit tuaja.

Une dhe TI

Ju kur mendoni per mua
une mendoje per ju
Mendimet tona Takohen ne enderr
Troket para se te futesh ne Zemer..................

Me nderime Naki

Naki
30-11-04, 20:53
mickoja shkruajti:
shum me pčlqyen keto vargje vetum vazhdo keshtu Joop suksese..
...Flm Mickojaaa,,,mbetesh e pershendetur...
_________________
Me Pyeten:Qfar ke ne Dor?ju thash:Kam nje zemer.dhe e qela,kur pash emri yt ishte aty..Me pyeten:Qfar ka brenda?Ju thash:Dikush qe sdo ta kem kurr...

Naki
03-12-04, 18:23
Ylberi_beAnėtarėsuar: 09 Sep 2004
Mesazhe: 97
Vendodhja: Belgjik
Postuar: Sun Oct 17, 2004 11:12 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

tung barbaroza poezit e tua qenkan magjepse dhe shum te natyrshme


me pelqejn shum poezit

dikur edhe une shkruja dhe recitoja

urime dhe shum suksese .

Pershendetje nga zemra
Nuk do te leshoj se e imja je
si nuk e vren si nuk po e sheh
si nuk e kupton se kjo zemer qan
qe kur spo te shoh dhe afer ste kam

evro_albAnėtarėsuar: 13 Sep 2004
Mesazhe: 12

Postuar: Thu Dec 02, 2004 11:53 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

poezi te mrekullueshme ....
URIME!!!!
_________________
Edhe unė ty(njėherė mė tepėr)

KriSTaL
06-12-04, 12:57
Drite ka dal,por Dielli ska ra.
Tere mbreteria fest po ka.
Dardanien me bashkua
Nje darke solemne me na e shtrua.

Se 3 mije antar vec kan kalua
E na akoma sjena harxhua
Keshtu Lazdrani filloj me u ankua
Cou Murgeshe ti nese don me u cua
Edhe ftesat ti me na i hazrua
Se krejt antarve po dojm me jav cua......

Ulliks pėrshėndetje pėr kėto vargje kaq tė bukura.

Murgesha mos me harro per ftes dhe mueeeee

Diana007
06-12-04, 14:03
Syri mė loton
mendja tek TI mė shkon
TY kurrė s'tė harron
buzėqeshjen tėnde dėshiron
ėmbėlsinė tėnde adhuron
buzėn tėnde shijon
flokun tėnd ledhaton
shtatin tėnd ėndėrron
n'prehėrin tėnd frymon
tiktakun e zemrės sate dėgjon
dėgjon se pa TY s'mund tė rron
ndaj, syri im pėr TY loton
dhe mendja tek TI prore mė shkon...


Respekt per Ty Engjellushe vertet me pelqejn poezit e tua , ka shum qe me pelqejn ,por kjo me pelqen shum si me prek ne zemer dyqysh, i pergezoj edhe autoret e tjer vertet poezi te mira jan.

Ju pershendes te gjithve dhe sukses per te gjith ju qe shkruni poezi :wink:

lazdrani
07-12-04, 01:23
Pershendes Agronin22,mire se vini ne Kopshtin Poetik.Vazhdoni edhe me tutje te shkruani.Lazdrani te pershendet ku do qe te jeshe :wink:

Agroni22
07-12-04, 17:49
Pershendes Agronin22,mire se vini ne Kopshtin Poetik.Vazhdoni edhe me tutje te shkruani.Lazdrani te pershendet ku do qe te jeshe :wink:faliminderit per komplimentet lazdran

Naki
09-12-04, 22:16
ekonomisti4Anėtarėsuar: 29 Nov 2004
Mesazhe: 4
Vendodhja: Gostivar
Postuar: Thu Dec 09, 2004 7:56 pm Titulli i mesazhit: tung

--------------------------------------------------------------------------------

Engjellushja shkruajti:
Dashuria vetem m "Fjal

Mjegullohen ngadale
kujtimet e mia
dal prane detit
dhe me mbyt vetmia
me kitare ne duar
bej dy tri fjale
me kaltrine e detit
du per tu c'mall.

Po s'u be i imi
aj s'u be kurre
zemra here ngrin
e here digjet furre
Asgje s'ka mbetur
me ne jeten time
vec dashurise se humbur
dhe ato kujtime.


pershendetje engjrllushe nga ipadiplomuari_gostivar dhe komplimente edhe per kete poezin tuaj edhe shejtonka kishte shkruar mire. me respekt nga Gostivari
_________________
"Xheneti ėshtė nėn kėmbėt e nėnave"

Naki
09-12-04, 22:27
Mire se Vini Ne faqen e poezise Cicerrima :!:
Postimet tuaja ne Vargje dhe proze kane sjelle freski Kompliment per vargje te bukura Lirike,Mua me pelqeu me se shumti Kjo strofe.


NE VITET E PJEKURIS,
NE NETET E GJATA DIMERORE,
KUJTOJ DITET E RINIS,
PUTHJET E BOTES FEMERORE.

Me nderime Naki

Naki
15-12-04, 20:53
ME PRIT SONTE NE ENDER DO TE VIJ!
POR MOS U ZGJO!!!!! PERSERI FLI.
SDO TROKAS NE DERE ,
AS NUK DO TE ZGJOJ ,
DO TE PUTH CA HERE ,
DHE BUZET DO TE KAFSHOJ .
MOS LEVIZ TE LUTEM ,
AROMEN TENDE DUA TE NDJEJ.


Zt. Florian Vargjet e juaja jane nje freski e veqante , ju vini si nje suprize e veqante e vitit 2004.
Ju pershendes ku do qe te jeni.
Naki

florian
17-12-04, 12:22
JU FALENDEROJ ZOTI NAKI PER FJALET TUAJA , DHE GJITHASHTU JU UROJ SUKSESE KUDO QE JENI . JENI NJE NGA PERSONAT E KETIJ FORUMI QE UN KAM NJE RISPEKT TE VECANTE.

Naki
24-12-04, 12:43
Barbaroza
Moderator/e


Anėtarėsuar: 09 Jan 2004
Mesazhe: 6948
Vendodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postuar: Wed Dec 22, 2004 6:58 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

CICERRIMA,i lexova me vemendje keto shkrimet tua e sidomos kjo e fundit ishte e mrekullueshme.Te uroj shume fat ne jete,te uroj qe dallget e jetes te te bartin diku ku do te gjesh veq lumturi dhe dashuri.Fundja,keto i kerkon zemra e dashuruar!
_________________

CICERRIMAAnėtarėsuar: 01 Nov 2004
Mesazhe: 20
Vendodhja: ULQIN
Postuar: Thu Dec 23, 2004 6:22 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

FALIMINDERIT PER KOMPLIMENTE ZONJE APO ZONJUSHE.EDHE UN, GJITHASHTU TE DESHIROJ SUKSESE DHE LUMTURI NE JETE. SA I PERKET ZEMRES SE DASHURUAR...VERTET ISHTE DIKUR SHUME E DASHURUAR.KETU, NE KETE FORUM,GJETA MPREHJE,NGASHERIM,RINGJALLJE... DHE ME DUKET SE KETU ESHTE EDHE NJE PERSON QE DIKUR MA NXIU JETEN.ANDAJ,PO VEPROJ NE KETE MENYRE...E NDJEJ QE DO I LEXOI.
EDHE NJEHERE, TE PERSHENDES PERZEMERISHT.

yllka
26-12-04, 21:54
CICRRIMA POEZIT TUJA PO ME PELQEJNE SHUME,TE LUTEM SHKRUAJ EDHE ME TUTJE.KOPLIMENT :arrow: YLLKA

CICERRIMA
27-12-04, 18:00
CICRRIMA POEZIT TUJA PO ME PELQEJNE SHUME,TE LUTEM SHKRUAJ EDHE ME TUTJE.KOPLIMENT :arrow: YLLKA

flm, yllka . Do mundohem te gjej inspirimin dhe te shkruaj.Kur te mungoj do sjell ato qe i kam shkruar qe moti.Edhe nje here, te falenderoj dhe te uroj te kalosh caste te bukura ne kete forum.

halla e madhe
27-12-04, 18:07
Cicerrima_Ndjehem e mahnitur nga shrimet tua!Sidomos ne tregimin e dyte nuk i permbajta dot lotet,ai tregim mi keputi gjymtyret,me dukej se e kame perjetuar dikund ate ngjarje!TE LUMTE!!!Ke prirje fantastike :!: Pershendetje,dhe suksese ne jete...Halla e madhe

CICERRIMA
27-12-04, 19:11
Cicerrima_Ndjehem e mahnitur nga shrimet tua!Sidomos ne tregimin e dyte nuk i permbajta dot lotet,ai tregim mi keputi gjymtyret,me dukej se e kame perjetuar dikund ate ngjarje!TE LUMTE!!!Ke prirje fantastike :!: Pershendetje,dhe suksese ne jete...Halla e madhe

FLM MOJ HALLA E MADHE...PO PER CILIN TREGIM E PATET FJALEN MOJ HALLE?

DEA
27-12-04, 19:19
Cicerima je i mrekullueshem , ke shprehje shume te mira poetike.

halla e madhe
27-12-04, 19:54
Cicerrima_tregimi ishte "TI JE AJO",edhe te tjerat jane mahnitse :!: I lexoj me deshire :!:

Barbaroza
27-12-04, 21:31
CICERRIMA,nuk e di nese i lexon keto Iliriana apo ku gjendet tash,por une u ndjeva shume keq,me beso.Thone,s'ka gje me te keqe kur e humb ate qe e do me se shumeti dhe kete thenje e verteton edhe kjo qe ke shkruar!
Po te them kompliment,nuk e di nese e merr per te tille,por po te them se jane shume prekese keto qe po shkruan.
Nuk e di se si ka mundesi qe dikush ta ktheje "permbys"dashurine e dikujt qe te eshte perkushtuar me shpirt!!!!!!!!!

CICERRIMA
27-12-04, 21:43
CICERRIMA,nuk e di nese i lexon keto Iliriana apo ku gjendet tash,por une u ndjeva shume keq,me beso.Thone,s'ka gje me te keqe kur e humb ate qe e do me se shumeti dhe kete thenje e verteton edhe kjo qe ke shkruar!
Po te them kompliment,nuk e di nese e merr per te tille,por po te them se jane shume prekese keto qe po shkruan.
Nuk e di se si ka mundesi qe dikush ta ktheje "permbys"dashurine e dikujt qe te eshte perkushtuar me shpirt!!!!!!!!!

BARBAROZA...NUK JANE TE GJITHA TE PERJETUARA.SHPIRTI DHE IMAGJINATA IME E GJEJNE INSPIRIMIN EDHE TE NGJARJET E RRETHIT TIM.TE ATO QE KANE PASUR PERJETIME TE NGJAJSHME ME ATO TE MIAT PARA ..DISA VITEVE. POR DUA TE JEM I SINQERT..E KAM PERJETUAR TEPER TRAGJIKISHT NJE NDARJE NE JETE.NDOSHTA FAJIN E KA SHPIRTI IM ROMANTIK.POR BESO QE KETO SOT JANE VETEM KUJTIME E ASGJE ME TEPER SEPSE JAM FAMILJARE DHE BILE SHUME I KUJDESSHEM DHE PERGJEGJES PARA FAMILJES SIME TE MREKULLUAR. TE FALENDEROJ PER KOMPLIMENTE...

Barbaroza
27-12-04, 21:48
CICERRIMA,atehere me vjen mire qe tani je nje njeri familjar,qe keto gjera tani nuk ndikojne ne jeten tuaj.
Te deshiroj jete te lumtur prane atyre qe i do dhe te duan!

Gentiana
06-01-05, 02:01
Vertet lumi nuk mbaroi
Po ku mbeti e jona dashuri
Parajsa ne ferr u shnderrua
Lumi mbeti pa ne te dy

Agrokos (Agron) komplimentet e mia per poezit tua,qe me t'vertet me pelqyen.
Shpresoj te na shkruash shum poezi te tilla,njeherit edhe te uroj mire se ardhje...

Me nderime
Genta

ShEjToNkA
07-01-05, 03:34
Vertet lumi nuk mbaroi
Po ku mbeti e jona dashuri
Parajsa ne ferr u shnderrua
Lumi mbeti pa ne te dy

Agrokos (Agron) komplimentet e mia per poezit tua,qe me t'vertet me pelqyen.
Shpresoj te na shkruash shum poezi te tilla,njeherit edhe te uroj mire se ardhje...

Me nderime
Genta


Edhe unė i bashakngjitėm kėti Komplimenti! :wink:

lazdrani
14-01-05, 15:12
Pershendes te nderuarin Psikologun dhe njeherit kam kompliment per Autorin e poezise

Dy zemra :wink:

Naki
15-01-05, 16:04
Plaga ka sherim te mjeku
por shpirti nuk sherohet
ai vetem shtirret
perderisa krejt te hargjohet

Kush e don veteveten
i don edhe te tjeret
e kush plagos shpirta
ashtu me vonė do ti kthehet.

Jane keto vargje nga Poezija Ndarja te poetit Psikologu,Kompliment Zoteri .
ju pershendes ku do qe te jeni.
Naki

Naki
15-01-05, 16:10
Me shume deshire lexova keto vargje nga poeti Shefki Morina,kompliment
I nderuar vazhdoni te begatoni faqene poezise.


I ndaluar ėshtė shikimi
ndjenjat qė pėr ty kam
tė ndaluar e kam dashurin
dhe pa ty dashuri nuk kam

Mallkoj ēdo gjė qė na ndan
jetoj jetėn e zbrazt pa ty
tė presė nė jeten e amshuar
e ndalulura dashuri

Me nderime Naki

Naki
15-01-05, 16:15
Gishtat me drdhen malli me djege
Vetmia me shpie ne sketerr
Gjithqka me behet monoton
Eja te lutem mos me le te mjere

Flisni o yje nga larte
Si e gjykoni kete dashuri
Apo te behem edhe une ylle
E te digjem ne gjithesi

Jane keto vargje poetike te shkoqitura nga poezit e poetit Agrokos,ju deshiroje mireseardhje shprehi Knaqesine dhe komplimentin time per vargje te bukura.
Me nderime Naki

shefkiu
15-01-05, 18:03
I nderuar Naki ju pėrshėndes pėrzemėrsisht dhe mė vjen mirė qė ju pėlqeu poezia ime ,vetėm desha njė sqarim ,mbiemri im ėshtė Rudari e jo Morina

princ of MN
17-01-05, 23:57
CICERRIMA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> E kam ditur une se ti ke gabuar profesion.............Bravo je NJESHI Te prsh. me me vargjet e kenges 10000000000000000000000000............. here te kujtoj sonte

Naki
19-01-05, 19:29
I nderuar Naki ju pėrshėndes pėrzemėrsisht dhe mė vjen mirė qė ju pėlqeu poezia ime ,vetėm desha njė sqarim ,mbiemri im ėshtė Rudari e jo Morina

Zt Shefki me falni per ndrrimin e mbiemrit ishte i pa qellimeshem.
tung Naki

florian
21-01-05, 16:46
NUK KA SHUM SI TI TE JESH POET E TE LAVDEROSH TE TJERET

SHIKONI E LEXONI TE NDERUAR POET , SHPRESOJ TA KUPTONI SE AI QE E KA SHKRUAR MERITON PERSHENDETJEN E TE GJITHEVE PRA URIME E VAZHDO TE SHKRUASH SE ME TE VERTET SHKRUAN SHUM SHUM BUKUR.

Hija E Mjegulluar


Ne Fokusim Prizmash
reflektohen ngjyra te ngrohta
Ne Konin e mbrehte
Hija humbe Nga Mjegulla

Gjuha e persjatur
Ngulfone me prarimin e Diellit
Mjegulla per gjete Lumit
Zhduke Rrokaqejte te ilustruara
me ngjyrat e ngrohta.

Alegorizem e hijes
Mbetet Mjegulla e Reflektuar
qe jetone ne lageshtine
Nga Ujerate e Avulluara

A E KENI PARA SYSH KUSH ESHTE AUTORI ?

Agroni22
21-01-05, 18:12
komplimentet e mia shkojn per nakin e shejtonken

halla e madhe
27-01-05, 21:20
Ekonomisti4_poezit tua jane fantastike,por qka me ra ne sy poezija "kater keshilla vetes" ajo eshte prej poetit tone te ndjer Azem SHkreli...Pershendetje :wink:

dardha
28-01-05, 11:29
Komplimente edhe nga ana ime per te gjithe ato qe shkruajne poezi edhe pse si kam lexua akoma te gjitha :wink:

ekonomisti4
28-01-05, 12:36
Ekonomisti4_poezit tua jane fantastike,por qka me ra ne sy poezija "kater keshilla vetes" ajo eshte prej poetit tone te ndjer Azem SHkreli...Pershendetje :wink:
Ju falemenderit per kritiken dhe njekohesisht ju falemenderit shume qe i pelqeni poezite e mia.
"kater keshilla vetes", poezi ndoshta eshte e poetit te madh Azem Shkrelit, por me duket se eshte e ndryshuar, vetem qe titulli eshte i tij.
ok mua me pelqejne kritikat.
me respekt nga Gostivari

Naki
29-01-05, 15:11
Atje ka dėshira, atje ka tė mira
Kėtu ka gjithēka po sjanė tė miat
Atje kisha varfėrinė, lumturinė
Kėtu kam pasurinė, vetminė.

Kompliment per keto vargje te bukura ,poetes dhe mikeshes sime Murgeshes

Naki
29-01-05, 15:21
Do te marr nje stilolaps blu
e do te shkruaj mbi te bardhe
ne oxhak do te hedh ca dru
dhe do te ngrohem ne flake

Zt.Indrit
Kompliment per te gjitha poezit tuaja,une shkoqita keto vargje qe me pelqyen me se shumti.

Me respekt Naki

ShEjToNkA
31-01-05, 17:42
Kush nėnėn ka humbur,
Parajsėn tokėsore se ka shijuar
Pėrgėdheljet, ledhatimet, kujtimet
Pė gjithė jetėn tė mohuara.

___________________________________________

E nderuara Murgeshė ,prano komplimente nga unė, pėr poezit e juaja.Veqmas pėr poezin Djimbje!!

Naki
05-02-05, 21:45
KercovariAnėtarėsuar: 20 Sep 2004
Mesazhe: 2212
Vendodhja: Zuerich/ch
Postuar: Fri Feb 04, 2005 9:39 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Murgesha shkruajti:
Dhimbje.

Shumė vite kanė kaluar
Shumė vite qė mė mungon
Prehėrin tėnd me vite e dėshirova
Fjalėn nėnė qė kurrė nuk e shqiptova

Pa emrin tėnd buza mė ėshtė tharė,
Pa qeshjen tėnde kam mbetė e vrarė
Tė thėrisja nė dėshpėrim, tė dėshiroja nė gėzim
Thirrjet e mia nuk arrinin dot nė amshim

Ti ishe engjull kur ike prej kėsaj bote
Dhimbjen nuk e kuptoja se ēdo tė thotė
Ty t`u hapėn dyert e amshimit
E mua mu hap dera e rėndė e jetimit

Unė tani vetė nėnė jam, si ti dikur
“ Ku tė kam nėna ime” spraj sė kėrkuari
Tė dėshiroj mė shumė se kurrė
Ta hjek nga zemra mallin pėrvėluar

Kush nėnėn ka humbur,
Parajsėn tokėsore se ka shijuar
Pėrgėdheljet, ledhatimet, kujtimet
Pė gjithė jetėn tė mohuara.


Te shkruash keto vargje te dhimbshme dhe me plot emocion........Autor i thjeshte?.Me tutje s`kam koment!Lot.lot.lot.dhe prape lot!
_________________
Me mire sot se neser,s“dihet.


turistiAnėtarėsuar: 25 Jul 2004
Mesazhe: 6590
Vendodhja: Nederland
Postuar: Fri Feb 04, 2005 11:59 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Murgesha shkruajti:
Dhimbje.

Shumė vite kanė kaluar
Shumė vite qė mė mungon
Prehėrin tėnd me vite e dėshirova
Fjalėn nėnė qė kurrė nuk e shqiptova

Pa emrin tėnd buza mė ėshtė tharė,
Pa qeshjen tėnde kam mbetė e vrarė
Tė thėrisja nė dėshpėrim, tė dėshiroja nė gėzim
Thirrjet e mia nuk arrinin dot nė amshim

Ti ishe engjull kur ike prej kėsaj bote
Dhimbjen nuk e kuptoja se ēdo tė thotė
Ty t`u hapėn dyert e amshimit
E mua mu hap dera e rėndė e jetimit

Unė tani vetė nėnė jam, si ti dikur
“ Ku tė kam nėna ime” spraj sė kėrkuari
Tė dėshiroj mė shumė se kurrė
Ta hjek nga zemra mallin pėrvėluar

Kush nėnėn ka humbur,
Parajsėn tokėsore se ka shijuar
Pėrgėdheljet, ledhatimet, kujtimet
Pė gjithė jetėn tė mohuara.


Murgeshe e nderuar,

Nenat nuk vdesin kurre,ani qe na mungojne dhe lojne zbrastira te thella ne shpirtera dhe zemra tona per gjithmone.Sa eshte ajo zbrasti me e thelle,aq eshte nostallgjia per nenat e dashura me e forte.


Dhimta e ketyre fjaleve me ka prekur kendej kompjuterit.

Respekt,TURISTI._________________
ĒDO GJĖ ĖSHTĖ E KALUESHME,A MĖ I KALUESHMI ĖSHTĖ NJERI.DrenicakiAnėtarėsuar: 01 Dec 2004
Mesazhe: 847
Vendodhja: Franca
Postuar: Sat Feb 05, 2005 8:22 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Murgesha shkruajti:
Dhimbje.

Shumė vite kanė kaluar
Shumė vite qė mė mungon
Prehėrin tėnd me vite e dėshirova
Fjalėn nėnė qė kurrė nuk e shqiptova

Pa emrin tėnd buza mė ėshtė tharė,
Pa qeshjen tėnde kam mbetė e vrarė
Tė thėrisja nė dėshpėrim, tė dėshiroja nė gėzim
Thirrjet e mia nuk arrinin dot nė amshim

Ti ishe engjull kur ike prej kėsaj bote
Dhimbjen nuk e kuptoja se ēdo tė thotė
Ty t`u hapėn dyert e amshimit
E mua mu hap dera e rėndė e jetimit

Unė tani vetė nėnė jam, si ti dikur
“ Ku tė kam nėna ime” spraj sė kėrkuari
Tė dėshiroj mė shumė se kurrė
Ta hjek nga zemra mallin pėrvėluar

Kush nėnėn ka humbur,
Parajsėn tokėsore se ka shijuar
Pėrgėdheljet, ledhatimet, kujtimet
Pė gjithė jetėn tė mohuara.

Vertetė poezi per qdo lavdatė, urime autorit! me preki shumė sepse unė as qe e jam njohur ledhatimin e nėnės e vertet me mungon! je e mrekullushme ,qe shkruan gjėra te tilla!

Naki
09-02-05, 17:48
MacaAnėtarėsuar: 31 May 2004
Mesazhe: 1348
Vendodhja: !...SwIsS...!
Postuar: Tue Feb 08, 2005 6:10 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Wooow Abr shum poezi e bukur teper a,shum me pelqej komplimente Arb vetem vazhdoo...

Te pershendes...
_________________

Naki
17-03-05, 14:28
LuanaAnėtarėsuar: 09 Nov 2003
Mesazhe: 1911
Vendodhja: xhungell
Postuar: Thu Mar 17, 2005 6:40 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Shume po me pelqejn poezit e tua , mos vall je poet


Te pershendes
_________________turistiAnėtarėsuar: 25 Jul 2004
Mesazhe: 7173
Vendodhja: Nederland
Postuar: Thu Mar 17, 2005 1:39 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Me shume realitet jane te shkruara.

Me respekt,
TURISTI.


Keto komplimente i dedikohen Mikut dhe poetit te forumit Psikologut

Psikologu
17-03-05, 21:55
Pershendetje I nderuari Naki

Faleminderit per komplimentet dhe menimet e juaja.
Kan nderin edhe te ju pergezoj edhe per shkrimet e juaja te bukura dhe kuptimplota.

I nderuar .

Ne pyetjen se a jam poet , atehere me mbetet te them se jam poet dhe shkrimtar dhe shkruaj qe afer me shumė se 25 vite qysh se ne bankat shkollore.

Mos e merrni ketė si lavd nga ana ime ju lutem , vetem deri me tash kam te botuara 18 libra me permbajtje te poezis dhe romane dhe ne qershor del edhe libri i 19 i cili ėshtė rreth folklorit dhe etnologjis shqiptare.
Besoj se pastaj u bien ne dorė edhe studimet psikologjike te cilat do i botoj sa me shpejt ne gjuhen shqipe.

Paqi sukses dhe fat dhe rezultat ne rrugen e juaj i nderuar.
Mos i ndalni shkrimet se ato me pelqejn dhe vazhdoni me tutje.

Syksese


Me nderime

Psikologu

florian
19-03-05, 16:37
me fal nese
nese pa pritur hyra ne zemren tende
me fal nese pa pyetur u zhyta ne syt e tu
ne ato pellgje te kaltra
ku shkelqente perjetesisht drita e diellit

nuk desha te lendoj
nuk kisha aspak deshir
desha vetem te notoja
ne ato pellgje i lir .

Murgesha
26-03-05, 19:25
Oh ...sa dhemb shprti i shkret
nuk ka askush qe mundet ta dij
me shumė dhembė se akoma e don
dhe atė e mbanė njeriu si fshehtesi.

Psikologu.


Rrespekt pėr ty i nderuar.

Psikologu
26-03-05, 19:49
Oh ...sa dhemb shprti i shkret
nuk ka askush qe mundet ta dij
me shumė dhembė se akoma e don
dhe atė e mbanė njeriu si fshehtesi.

Psikologu.


Rrespekt pėr ty i nderuar.


Pershendetje e nderuara Murgesha.

Te uroj ditė te mirė e te gezuara kudo qe ndodhesh.

Nderime

Naki
28-03-05, 21:27
GURI SYLAJAnėtarėsuar: 21 Mar 2005
Mesazhe: 14
Vendodhja: Gjermani
Postuar: Fri Mar 25, 2005 7:29 pm Titulli i mesazhit: Guri Sylaj per NAKIN

--------------------------------------------------------------------------------

Inderuari Naki
Ju falenderoj perzemersisht per komplimentin.
Deshira ime eshte qe te jem sa me i pranueshem dhe me i afert me te gjithe antaret e ketj forumi dhe me te gjithe shqiptaret e sidomos me ata qe jan larg Trojeve Etnike.
Guri Sylaj
_________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret t'i njohin, ata, duhet t'a njohin realisht-veteveten.

Urime Naki.


Poezit e juaja janė pjesė e dashuris kombetare, njerzore dhe aq me teper janė te dalura nga thellsia e zemres..dhe shkurt te themė janė te shkruara me inteligjenc dhe talent te madhė.
Vetem vazhdoni perpara.


Te uroj suksese ne te adhmen .

Me nderime per ju

Psikologu

_________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret t'i njohin, ata, duhet t'a njohin realisht-veteveten.

Naki
29-03-05, 19:15
Te shkojm bashku te ato ara
e te lumi Drini i bardhė
aty kam une femirin
atje kam gezimin e parė.


Jane keto vargje te shkeputura nga poezija Pranvera ,respekt per poetin Psikologu.

Me nderime Naki

Naki
30-03-05, 10:35
MALLI I GURBETQARIT

XXXX XXXX

XXXX XXXX

Me ka marr malli te ulem ne sofer
nje buke misri cope me e nda
ne njerin krah te kem pran motren
ne tjetrin krah pran t'kam nje vlla.


Guri Sylaj respekt per keto vargje shume emocinale.

Me nderime Naki

Psikologu
30-03-05, 15:58
Te shkojm bashku te ato ara
e te lumi Drini i bardhė
aty kam une femirin
atje kam gezimin e parė.


Jane keto vargje te shkeputura nga poezija Pranvera ,respekt per poetin Psikologu.

Me nderime Naki


Pershendetje Naki i nderuar.

Gjithė te mirat per ju.

Me nderime

GURI SYLAJ
05-04-05, 11:15
Pershendetje dhe shume rrespekt per keto vargje te tjerrura e te thurura si kosshere bletesh, ne dukje pakesa te thjeshta por perbrena plote blete e edhe me shume mjalte.

Ju pershendes dh suksese.
Guri sylaj

halla e madhe
05-04-05, 13:10
Psikologu_Komplimentet e mija per Juve!!Poezite e juaja jane fantastike,ato mallengjejne sa here qe lexoj....vetem vazhdoni,keni nji thesar te rralle vargjesh :!:

Psikologu
06-04-05, 01:17
Psikologu_Komplimentet e mija per Juve!!Poezite e juaja jane fantastike,ato mallengjejne sa here qe lexoj....vetem vazhdoni,keni nji thesar te rralle vargjesh :!:


Faleminderit e nderuar per vlersimin.

Ju pershendes kudo qe jeni dhe ju deshiroj qdo tė mirė.

Nderime dhe respekt si gjithmon per ju:

Psikologu

Naki
08-04-05, 18:37
Dashuria e parė


Per dashuri kan shkruar te tjeret
tash edhe une po shkruaj
akoma e kam ne zemer
edhe pse kaluan vite dhe muajJane keto vargje te poezise Dashuria e pare te Poetit Psikologu,nga respekti qe kame per autorin shkeputa keto vargje qe me pelqyen me se shumti.

Me respekt Naki

Naki
08-04-05, 18:47
Deshiroja te isha pran teje,
per te perqafuar.

Edhe pse je larg,
je qdo here me mu.

Te kam ne zemren time,
dhe nuk mundem kurre me te harru.


Giovanni respekt per vargjet poetike,une shkeputa keto vargje qe me pelqyen nga poezia Nenes Time .
Ju pershendes ku do qe te jeni,mirembeteshi.

Naki

Psikologu
08-04-05, 19:30
Ne Shikim te pare


Per here te pare
Syte magjepse
Pushtuan Neuronin
qe Tansmeton
energji Dashurije


Duarte pergdhelin
Pulsimet e damareve
Te rytmizuar
ne nje cilklon te kuq

Dashuri e pare
ne shikim te pare
Adrenalin e riaktivizuar
deri ne maksimum

Buzet belbezojne
zeri Melankolik
thure Akordin
Nje Diell do te na ngrohe
ne duet.Janė keto vargje te poetit tonė Naki.

Talent , gjalleri , modesti dhe kulturė te veqantė ne boten e artit letrar i nderuar.

Thurur ne menyren e inteligjences.
Urime dhe suksese ne shkrimet e juaja te begatshme si gjithmon.

Nderime si gjithmonė per ju:

Psikologu

Naki
18-04-05, 17:10
DUKE QARE FEMIJERIN .ME QAJN SYT NATEN NE PERENDIM
ME QAN SHPIRTI PER CDO KUJTIM
DHE KUJTIM SA VIJN E RRALLOHEN
BASHK ME DHIMBJET
QE PERKUNDRAZI SHTOHEN.!!

NUK KAM ME LOT !
DESHPERIM KAM PLOT
KALOVA JETEN E RINIS
DUKE KUJTUAR
QE S'JETOVA DITET E FEMIRIS


shkrirje e ndjenjave shpirterore nga kujtesa duke reflektuar Femijerin, I nderuari Florian respekt per keto vargje te bukura.

Naki

Naki
18-04-05, 17:22
Autoren e re te Faqes se poezise i deshiroje mireseardhje ne Dardani.

E nderuara Tushe,vargjet tuaja jane nje specifike e veqante e komunikimit ne vargje,reflektojne shume vuajtje shpirterore, mllef deshiroje qe kjo faze te jete e kaluar qe ardhmerija te jete e gezuar.

Ku do qe te jeni Ju pershendes.

Naki

Naki
19-04-05, 09:23
Po vi nga qyteti i endrrave
mendoj per qytetin e gjumit
dhe ja mengjesi serisht
paska zbardhur ketu
streheve te rruges prita,
prita deri sa te ndalet shiju
te gjitha endrrat i takova
ne ni enderr
athua cila deg rritet ne guret e
ketyre germadhave
kur te takoj endrren serisht do te flas
per gjumin...

Znj. Tushe me keni Fascionuar me keto vargje,respekt vetem vazhdoni ju jeni freskija e Faqes se poezise dhe lulja E kopshtit te poezive Pranverore.

Me nderime Naki

Naki
23-04-05, 12:07
GODITJE NE ZEMER
NE NJE DREJTIM ,SI
NJE LIBER QE DESHIRON
TE LEXON...
LEJO ATE TE TINGELLON
KINSE DO TE FLUTURON.


Jane keto vargje te postuara nga Brikenda,respekt ju keni talente ju inkurajoje qe te shkruani dhe te keni Inspirim te pa shterreshem.


Miku i juaj Naki

Naki
23-04-05, 18:49
Aty ku fillon heshtja
nise friga.
Kapak mbi kapak.
Per t'a thy frigen
mjafton vetem nje fjale,
fjale qe e thyen heshtjen.
Jane keto vargje poetike te postuara nga poeti Guri Sylaj.

Respekt i nderuar,me pelqen stiili i juaj lirik ku vargjet tuaja kane nje Rime dhe inspirim i reflektuar ne Intelegjenc.

Ku do qe te jeni ju pershendes.

Naki

Naki
25-04-05, 20:27
ZanaAnėtarėsuar: 04 Nov 2003
Mesazhe: 789
Vendodhja: Austri
Postuar: Mon Apr 25, 2005 7:10 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Nuk tham tjeter veq me ke lan pa FJAL dhe me LOT ne sy..RESPEKT!!!!!

Zana_________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
CICErrrIMA

FALIMINDERIT ZANA...
ESHTE DUKE RA SHI DHE VENDOSA TA BEGATOJ PAK KETE FORUM ,SA HERE E KAM THENE, RINGJALLES PER MUA.PER FAT TE KEQ I KTHEHEM KOHE PAS KOHE,NUK JAM SHUME I RREGULLT POR ESHTE FORUMI ME I PREFERUAR PER MUA.KETU KA TALENTE TE PAZBULUAR...NE KETE JAM I BINDUR QE DITEN E PARE.
EDHE NJEHERE, FLM PER RESPEKTIN.

Naki
25-04-05, 20:34
M_u_k_iAnėtarėsuar: 25 Apr 2005
Mesazhe: 3
Vendodhja: no comment!
Postuar: Mon Apr 25, 2005 1:10 am Titulli i mesazhit: Re: tung tushe

--------------------------------------------------------------------------------

tushe te pershendes shume shume shume, edhe poezit e juaja jane shume shume te mira vetem perpara se mu me kane pelqy shume komplimente prej mukit tushe veq vazhdo._________________
rrini rrini se gati qaji se un apet vi e jav qes najo

Naki
25-04-05, 20:42
Shprehu respektin time te pa rezerve per Cicerrimen,Guri Sylaj,Psikologun,Tushen,Leta vushtrrija .
Poezit e juaja jane lulet Pranverore qe sjellin arome te fresket ne Faqen e poezise.

Me Nderime Naki

GURI SYLAJ
25-04-05, 20:55
PERSHENDETJE TE SINQERTA PER JUVE -NAKI DHE PER TE GJITHE DASHAMIRET E POEZISE:
JU FALEMNDERIT PER KOMPLIMENTET E BERA POR MOS HARRONI SE POETI ESHTE SI FEMIU; CDO FJALE E MIRE E TRIMERON :
EDHE NJEHERE PERSHENDETJE E RRESPEKT PER JUVE DHE PER DARDANINE TONE:

GURI SYLAJ

florian
27-04-05, 17:35
PERSHENDETJE TE GJITH POETEVE . E NE VECANTI POETEVE QE KAN SHKRUAR E PUBLIKUAR POEZI NE KETE FORUM PERSHENDETJE TE SINQERTA NGA FLORIAN VAZHDONI KESHTU SE KY ESHT ME I MIRI FORUM . pershendetje dhe moderatoreve :wink:

e_martumja
05-05-05, 14:42
Pershendetje edhe nga meje per keto poezi te mrekullueshme .


Eja mos prit qė tė vij bashkė me shiun
mė gėzo nė kėt dit tė vetmisė
nuk mjaftojn vetėm letrat qė mi shkruan
eja ta kalojm natėn sė bashku ne tė dy.

Erėsira dhe qetėsia neve tė na shoqėron
nė dhomėn e vogėl ku dot rim
nė terin e natės tė dalim tė shetisim
e neve tė mos na sheh as njė njeri.

Dy zemrat atėher dot jen tė gėzuara
cdo shprazėtirė do ta mbulojn dot
nė mes dikur kan qen tė co

Nė vetmi jeta nuk jetohet
ate shum mir ti e din
mos mė shkruaj e mos mi ngren ndjenjat
e mos mė thuaj se pėrsėri ti dot vish.

Se un po tė pres si i vėrbuar
tė tėkem pėrsėri nė krahėrtor
letrat qė tani ti po mi shkruan
pėrsėri po mė detyrojn tėt kujtoj.Ky eshte nje poezi te nje shokut nga gjilani qe vertet ka qillu poet i mrekullueshme.

Naki
23-05-05, 11:31
NE TEH TE VESHTRIMIT TEND
'ne teh te veshtrimit tend'
te mprehtė si anza -
prehet ne zgabim
ashku i vrullit tė zėrit gojėhapur
si kokė ushtari ne tehshpate
ne nje dyluftim te gabuar
e,
pelcasin arteriet e vrugta
te deshirave te ndryera
shperthejne dikund afėr
kujtime te brishta qull -
e treten si fluska bore tė lagshtė
mbi faqet e mėrdhezura
e,
renkimet e baladave
i len gojėhapur

ti je zanore e zanuar -
nė preftim pshėretimash

ne teh te veshtrimit tend
prehet krahu i vetulles sate
- krahdallendyshe
kullon zanore tė etshme
aq shumė tė ėmbla
me tu ngjitė buzėt e shkrira
e ne damare te vetulles
gufon afshi spirrė brėngash

ne teh te veshtrimit tend
tė mprehtė si zana -
prehen ushtri deshirash
ne beteja te kujtimeve te brejtura
dikund nė antikė -
e,
ne fund luan koken ne shenje pohimi
fituese i rrokullisė me kembe -
i kthen mbarė trupat e premtimeve qorre
tė rėna pa namnishan

O ti je zanore e zanuar -
n'preftim psheretimash!

Fror, 26. 2005.
_________________
Dashuria ndaj atdheut eshte fuqi perendie!I nderuari Odise :!:

Ishte Knaqesi te lexoje Shpirtin poetik te Vargjeve te postuara Nga ju.
Pena e juaj U shkrifte ne flori
koha dhe mundi ne dashuri
Qe te na dhurosh
edhe shume e shume poezi.

Me respekt Naki

Odise
24-05-05, 00:14
Jufalemnderit, Vlla Naki!Juaji,
Odise

yllka
24-05-05, 10:25
Enderra

Mbrem pashe veten
afer nje Orkestre,
luaja Violinen...
Kur tonet e saj luja
Kisha dridhje ne Zemer
Ajo dinte te luante tonet
e saja me benin te pikelluar

O Violin,qaje ke meshire
me mua dhe fatin tim ....
Luajmi te gjitha kenget
me te bukura,luaj ato
per mua me dashuri dhe lehte...

Kur Violina ndjeu deshirat e
mia te luante si duhej,
Melodia e saj ishte ishte e qarte
sikur ajo qante ne Tonet e poshte dhe larte...
_________________
Komplimente Lazdran se me te vertet jeni talent :wink: Yllka e juaj

yllka
24-05-05, 10:27
ZEMRA

E GJATE SI NJE
FIJE E KOMES SATE,
E PA MBULUAR NE
QESHJEN TENDE
ZEMRA E PLAGOSURE

NJE DITE DO TE VIJE
NE ZEMREN TENDE TE BUKUR
TE BIE BORE...

GODITJE NE ZEMER
NE NJE DREJTIM ,SI
NJE LIBER QE DESHIRON
TE LEXON...
LEJO ATE TE TINGELLON
KINSE DO TE FLUTURON.
NAKI BESOJE QE TE KA PELQYER POEZIA IME


:shock: Brikenda me ke befasuar :wink:

yllka
24-05-05, 10:32
Reflektim Lotesh

Ne Syte tuaja
reflektohen Lote
te shpreses
Lote te dhimbjeve
Lote per te Shijuar
Jeten Rinore.


Ne Fetyren tuaj
Reflektohen Deshira
te Kenduara ne djepin
si ninull
Te behem Plake katundi

Ne Duarte tuaja
Reflektohen Ledhatime
Ngrohtesi Shpirterore
te deshirave
Te jetoi edhe disa vite.

Ne kembet tuaja
Reflektohen
Hapat e shpreses
qe stuhija Kancerogjene
te mposhtete

Nga Shpirti dhe Zemra
Plaget pikojne gjake
te shperlare ne nje deshire
Me Kthene Kengen e Ninullave


19.5.2005 Mainz
_________________
I Dashuri Poet Naki
Poezit tuja jane te shkelqyera
por edhe shume prekese...
Jeni talent dhe te them te drejten
ju jeni i vetmi Antare qe me keni
sjelle lotin ne vargje tuja ...
Harmonia dhe Lumturia qofte gjithmone
me ju dhe familjen tende...
ZOTI JU BEKOFTE


Yllka e juaj

Naki
24-05-05, 13:24
I Dashuri Poet Naki
Poezit tuja jane te shkelqyera
por edhe shume prekese...
Jeni talent dhe te them te drejten
ju jeni i vetmi Antare qe me keni
sjelle lotin ne vargje tuja ...
Harmonia dhe Lumturia qofte gjithmone
me ju dhe familjen tende...
ZOTI JU BEKOFTE


Yllka e juaj
_________________
I EM FOR YOU

Mikesh e nderuar,Lotet nga nje here jane pasqyrim i shpirtit .
Ju dergoje te fala te perzemerta per tej Oqeanit kesaj radhe me nje kenge te Danit dhe Afrimit :arrow: Tufa Tufa .

I Juaji Naki

Naki
26-05-05, 19:03
Ti, ma mbushe zemren ngazellim
Ti, ma rrite deshiren
Ti, ma shtove gezimin
Ti, me dha shume te mira
Ti, u bere pjese e shpirtit tim.

Jane keto vargje poetike te postuara nga Zt. Dreni. ne poezin Lules.
Kompliment i nderuar,Talenti i juaj ne vargje poetike eshte Nje frut i Lindur dhe ju inkurajoj te vazhdoni te begatoni faqen e poezise vertete me kane pelqyer Stili i juaje lirik,vetem vazhdoni.

Me nderime Naki

Naki
26-05-05, 19:07
I nderuari Dilingjija vargjet e para poetike te postuar ne dardani me kane fascionuar per stilin e veqante dhe kapacitetin e talentit.

Mos ngurroni vetem vazhdoni te shkruani.

Me nderime Naki

Naki
26-05-05, 19:14
DO RRISH DHE DO QASH
PO NUK JAM ME ATY
KAM LINDUR PERSERI
KAM LINDUR VEC PER TY .[/b]


Flori i nderuar,si gjithmone Shkelqeni dhe sjellni vargje shpirterore.

Kompliment per poezin e fundit .

me nderime Naki

Naki
26-05-05, 19:20
Poetes se re Tushja i shprehi Kompliment per Shkrirjen e emocioneve dhe brengat ne poezin e fundit.
Vetem vazhdoni keni talent.

Me nderime Naki

Naki
27-05-05, 18:21
GURI SYLAJAnėtarėsuar: 21 Mar 2005
Mesazhe: 213
Vendodhja: Gjermani
Postuar: Fri May 27, 2005 4:33 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Dilinxhi, te falem nderit per keto vargje!!!!!
_________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret t'i njohin, ata, duhet t'a njohin realisht-veteveten.

florian
30-05-05, 20:54
LABI URIME PER SHKRIMET PO KJO ME PELQEU ME SHUM
zemra zemres
i bon lutje...
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

florian
30-05-05, 21:06
GURI SYLAJ NJE NGA ATA QE POEZIN E KAN NE GJAK ME SA DUKET SA VJEN DHE FRYMEZOHET ME SHUM , VECOVA NJE POEZI QE ME PELQEU
PER TY TOKA IME

Rruge egjate rruga e Drinit
kalon neper token time,
fale me shendet Shqiperi
dhe Ty Kosove Trime.

Rruge e gjate rruge e mergimit
kalon neper zemren time,
qaje me lote ketu ne dhe te huaj
per ty Toka Ime.

Njera rruge eshte plot uj
tjetra eshte plot lote,
lotet e mi per Ty Atdhe
Drini s'i zen dot.

Do te vij dite e bardhe
te ju kam me ardhe,
syte t'i laj ne Dri,
ne Kosove pushken te marr
e te dal ne kufi
per Kosoven time,
per ty Nene Shqiperi
u gezofshim more.
Guri Sylaj '94
KOMPLIMENTE

florian
30-05-05, 21:10
DO RRISH DHE DO QASH
PO NUK JAM ME ATY
KAM LINDUR PERSERI
KAM LINDUR VEC PER TY .[/b]


Flori i nderuar,si gjithmone Shkelqeni dhe sjellni vargje shpirterore.

Kompliment per poezin e fundit .

me nderime Naki

Me nderime i nderuar Naki ju falenderoj per komplimentet por edhe poe zit e tua jan me te vertet fantastike me pelqejn shum .

Me respekt miku i juaj Florian .

Nexhati
03-06-05, 21:54
Krenaria e kombit


Si gjithherė ndjenje e freskuar
Si gjithherė zemra pulson me shpejtėsi
Si gjithherė shkėlqen krenaria shqiptare
Si gjithherė ne Ringun ka Fanelle Kombėtare.

I lindur ne Kosove ne djepe Dardanie
I rritur ne metropole te Evropės
I Edukuar ne fryme patriotizmi
Sportiste qe shkėlqen ne ring.

Krenaria shqiptare shkėlqen
Ne palestrat sportive
Ēdo metropol ja ka lakmi
Flamuri dardan
valon ne kraharorin e tije.

Krenaria e kombit
quhet Luan Krasniqi
qe ne kėmbe mobilizoje
gjithė shqiptarin dhe tere diasporėn .

Komplimentet e mia zoteri per kete poezi se me te vertet na ka kenaq Luani

Naki
05-06-05, 20:10
ASAJ QE E LEXON


Kur tė lezosh keto vargje
dije mirė se ty ti kushtoj
se aq shumė te dua ty
dhe shumė te adhuroj.


Kur tė shkon mendja tek une
mendo se tash jam aty
tė perqafoj mė dashuri
ti puthi ata dy sy.

Kur tė me kerkosh naten
ne dhomen tende me erresir
mos e ndjej veten te vetmuar
se ne zemer me ke , aty kam hyrė.


Kur do te vjen dita
te perqafoj siq zemra kerkon
dhe se bashku mua dhe ty
mengjesi tė na zbardhonė.

Kur tė ma falesh zemren
tė dish se ta fali edhe jeten
tė themė se te dua,
Besoje te verteten.

Kur tė lexosh keto vargje
ulu pak dhe mendo
besoje ne veten tende
se une jam ai qė te do.

Kur ti bashkojm zemrat
sdo tė ndahen pėr jetė
sepse aq shumė tė dua
besoje ketė tė vertetė.Mikut timė Psikologut
Kompliment per Kėtė poezi qė ka njė Rimė te shkėlqyer.

Me shumė respekt Naki

Naki
05-06-05, 20:11
Krenaria e kombit


Si gjithherė ndjenje e freskuar
Si gjithherė zemra pulson me shpejtėsi
Si gjithherė shkėlqen krenaria shqiptare
Si gjithherė ne Ringun ka Fanelle Kombėtare.

I lindur ne Kosove ne djepe Dardanie
I rritur ne metropole te Evropės
I Edukuar ne fryme patriotizmi
Sportiste qe shkėlqen ne ring.

Krenaria shqiptare shkėlqen
Ne palestrat sportive
Ēdo metropol ja ka lakmi
Flamuri dardan
valon ne kraharorin e tije.

Krenaria e kombit
quhet Luan Krasniqi
qe ne kėmbe mobilizoje
gjithė shqiptarin dhe tere diasporėn .

Komplimentet e mia zoteri per kete poezi se me te vertet na ka kenaq Luani

Ju Faliminderit Zoteri Nexhati

Naki
05-06-05, 20:19
KULLA E DUGAGJINIT

Kulla i leshon za kulles
Dugagjini flet
djelmenine po e bene gati
Kosova po i tehrret.

Kulla e Dugagjinit
me frenxhi prej guri
djelmenin po e bene gati
se po i therret Flamuri.

Kethehet nga mergimi
si oshtime orteku
Lulja e Dugagjinit
Trimi SALI CEKU.

Po vjen nga Tropoja
nje djal Dugagjini
me mauzere ne dore
LUAN HAJREDINI.

Vijn djemte e Kosoves
me arme e me shoke
kan ba be ne Flamur
per me e mbrojt kete toke.

Djemte e Dugagjinit
te fala i qojne Drenices
pushke e fishek ke
ne kulla te Smolices.

Ne Junik deri ne Drenice
jemi gardh si lisa,
aty ku nje vritet,
ngriten kater plisa.

Kulla e Dugagjinit
rriti breza e breze,
i rrite djemte per pushke
si Dielli me rreze.

Kulla e Dugagjinit
Kulle e Tokes Shqiptare,
Djep e istikam
i Ushterise Clirimtare.


Zotėri Guri Sylaj,Ju shprehi Komplimenti timė dhe Knaqėsin qė ju kemi ne mesinė tonė,Jeni poetė i madhė Atdhetar.

Ku do qė tė jeni Ju pershendes me shumė Respekt.

Naki

Naki
05-06-05, 20:28
**********
**********
**********

ShqiptarisOj Shqiptari
me brigjet e tua
je e bukur
unė shumė tė dua

Historia jote
shumė tregon
kohė tė vėshtira
pėrballon

Do jemi,do jemi
tė gjithė sė bashku
sė paku njėher
tė dalim haku


Janė Keto Vargje poetike tė Postuara Nga i Nderuari Kodra qe Kanė sjellur njė freski ne Faqėn e Poezis .
Mirė se Vini Nė Sofren Dardane tė Poetėve

Naki

GURI SYLAJ
06-06-05, 03:52
Naki . ju falenderoi perzemersisht per vlersimin e bere .
Kudo qe jeni, jeni i pershendetur.

Guri Sylaj

argomenti .
15-06-05, 13:49
pershendes te gjith poetet qe kan shkruar ne kete faqe dhe ju uroj shkrime te kendshme .

argomenti .
15-06-05, 21:23
kur i shkruhet nenes cdo poezi esht e mir.

nuk esht akoma koha
e jotja esht bukuria
mi te gjitha ngrihet krenare
kercen kendon nen pemen e moshes

nuk esht akoma koha
NEN e bekuar qe ne nje lis
te me kthehesh .
qe me hijen tende te me bekosh .

vetem syt tradhetojn kohen
qe shenja te ka len .
drit kan brenda por koha
beri te sajen dhe te konsumoj
sic konsumon deti bregun e ti

pak nga pak ai ndricim
i la vendin rrudhave
si bregu me rer qe avash avash
nje shkembi i le vendin e tij .

nuk esht akoma koha NEN
nuk esht akoma koha per te shkuar????????