PDA

View Full Version : Fati e deshi ashtu...si do tė vepronit?


Barbaroza
31-05-04, 09:40
Te nderuar diskutues,kemi degjuar se shume cifte perveq se jane ndare nga shkaqe te ndryshme,ata i ka ndare edhe diqka shume e dhimbshme,diqka qe na godet ndoshta edhe kur nuk e presim,per te mos u takuar me kurre ne kete bote me ate qe dashurojme,me vdekjen e njerit partner.
Si mendoni ju per veten tuaj,a do te martoheshit perseri,te krijonit nje jete te re me partner te ri,apo do ti mbesnit besnik/e te dashurit/es?
Kjo pyetje vlen per te dyja gjinite!

Vera
31-05-04, 10:02
Pershendetje

Une per vete kam pas rastin te shof qe dy cifta jan dashuruar sa nuk shkon me andej, dhe per fat te keq burri ka vdekur dhe e la te ngraten nuse te re 23 vjeqare, dhe ajo me kalimin e kohes ashtu kah mosha 35 vjeqare u martua perseri, edhe pse ajo vet ka then qe kurr me nuk do martohaet pas burrit qe i shkoj, dhe me kete deshta te them se nuk eshte jeta se si e paramendojm ne kete qast por cka vjen nuk i dihet, keshtuqe nuk duhet ti dorzohesh jetos, por ta vazhdosh dhe ta jetosh. Pse mos ta krijoj njeri nje familje tjeter nese nuk ka femij fare, une se paku keshtu mendoj.


,,,,,,Vera

Honesty^uk.
31-05-04, 10:24
Pershendetje Barbaroza,
Tema juaj eshte realitet qe ndodh ne jeten e perditshme, por nuk i deshiroj askujt nje fat te tille.
Pavaresisht se sa shume e kane dashur njeri tjetrin nje cift, dhe kur njeri humbet partnerin e vet me te dashur , une mendoj se ai/ajo duhet qe te jetoj jeten , pra te ece perpara te krijoje familje tjeter, pasi nuk duhet shikuar prapa dhe te jetoje me te vdekurin,, sepse sido qe te veproj edhe nese merr vendime extreme , perseri nuk do te arrije te ktheje prapa ate qe zoti e ka shkruar te ndodhe ashtu.


PS. ketu une kam folur vetem nese mosha eshte nen te 40

Maca
31-05-04, 23:07
hmmmmm kjo esht veret diqka shum e tmershme edhe pse sme ka ndodhur por po tme kishte ndoshur se di si do te veproja...kisha dhen shum qe vetem edhe niher ta takoj ta njeri qe te bisedoj me te dhe a existon edhe nje mundesi per tu bashkuar ne dy,nese aj kishte then ''jo''athe zod ta kisha zgjat shum thjesht isha pajtuar me fatin tim dhe kisha kqyr kismetin tim heheh :wink: ndoshta herdo kurdo do ta kisha kuptuar shakun se pse aj person nuk ka mujt te jet burri jem dhe do te rahatohem me pergjigjen...

Tung Nga Maca :twisted:

Murgesha
01-06-04, 09:05
I gjalli me te gjallin, i vdekuri me te vdekurin.
Edhe pse eshte shume e veshtire vetem te mendohet e tilla, prap se prap jeta duhet te vazhdoje. Ne rastet kur femije nuk ka nje qift i goditur nga kjo fatkeqesi eshte me lehte.
Te ne meshkujt martohen pas nje kohe te shkurte e sa i perket femrave jemi te shkelura edhe ne ket drejtim. Gruaja e ve duhet te mbikqyr femijet dhe zakonisht me vdekjen e burrit te saj ne nje menyre apo tjeter ajo eshte bere kurban i femijeve te vet. Edhe ka qene shume e drejte kjo gje. Nena nuk ben te lere femijet e vet per nje burre, me ket gje pajtohem ne menyre kategorike. Ajo qe nuk pajtohem ne ket rast eshte se pse krijohen shume thashetheme per grate e veja. Edhe nje grua e ve pa marre parasysh moshen se kur ka mbet e tille ka te drejte te gezoj jeten e saj private, pa ju perzier askush.
Besoj se edhe kjo do te ndryshoje ne te ardhmen.
Barbaroza pershendetje per temen, me te vertet ke prek nje moment kyq ne jeten tone.

anna
01-06-04, 10:01
jeta vazhdon ska kuptim qe une te mbaj zi per tere jeten :P :P :P :P

mirsad
10-06-04, 14:22
eshte nje teme qe kerkoje nga perendia mos ti qelloje askujte ne jete...

une nuk mendoje se dashuria qe ke apo ka per partnerin eshte te kalojshe jeten e vetmuat apo vetmuar...(kur mosha ka arritur moshen 50 vjecare ndrishon puna)

tani te shkruaje dy pjese te shkurtera nga nje person qe enjihni te gjithe dhe nje person tjeter nuk e njihni te gjithe..ngaqe njeri aktor..tjeteri dijetar...


QARLI QAPLIN.......ja se si i tha partneres kur ajo po vdiste,,,

e dashur partnere me lejo te shprehi dashurine time ndaj jushe..ku kerkoje falje qe po te le te ikish vetem per ne boten tjeter....une do vazhdoje me te gjallet kurse ju me fatin e zi qe na ndau neve....
nuk do te harroje kurre..por jeten doe vazhdoje......

NOT kjo na tregone se i gjalli me te gjallet i vdekuri me te vdekurit......


kurse nje dijetare(ne te njejten kohe prozator)i shprehet te dashures se vete edhe pse ajo nuk vdese por ndahen nga nje shkake familjare.....

Kete liber ia kushtoje asaj qe u zhyt sebashku me mua ne mes te gjembave/ferrave,kur une gjakosesha ajo gjakosej dhe ndien dhimbej nga plaget e egoizmit te dashurise, qe pikojne gjak te marra sebashku ne luften e kesaj dashurie te helmuar qe perfundoi me ndarjen tone te pergjimoneshme..... ....


edhe kjo na tregone se mundet te kalojshe jeten i vetmuare....


NOT....pa tjeter se duhet te mendojme vazhdimin e jetes e jo negativitetin esaje...

mirupafshim

VARDARI
11-06-04, 13:57
-Me siguri dot kisha izolu vetveten jo rethin por vetveten
me siguri se nuk dot kisha qene psh ne forum

Gentiana
11-06-04, 14:40
Pershendetje Barbaroza, dhe kjo tem me pelqej.
Vdekja,,, sigurisht se gjdo njeri duhet nje her te vdes, dhe nuk thojn kot: Njerzit e mir i merr Zoti afer vetit, dhe po sikur tme ndodh nje gje e till nuk di qka kisha ber, ne njeren an them se do ti rri besnike gjithmon, po ne tjetren an mendoj se ka shum menyra qe mos ta harroj, dhe per ta vazhduar jeten nuk dmth se do ta harroj, apo se nuk do ta dua... Sigurisht se ai qe te don do te doj qe ta jetosh jeten e/i lumtur... Nuk e di, ndoshta e kisha jetuar jeten, ngase jeta vazhdon, po kjo mvaret siq tha Murgesha nese do te kishim femij.
Nena do te sakrifikohet per femijet e vet dhe kte do ta beja edhe un pa hamendje......

Genta

Barbaroza
30-06-04, 21:02
Duke ju falenderuar qe jeni angazhuar ne temen,desha edhe une te shpreh nje pikepamje timen.
Nese njeri qift mbetet i vetmuar me rastin e vdekjes se partnerit te tij/saj,edhe une kisha thene se jeta duhet vazhduar pavaresisht asaj se jemi lenduar rende.Kisha per te thene per femren qe nese mbetet e vetmuar ne moshe te re,atehere,eshte plotesisht e arsyeshme qe ta gjeje nje fat tjeter pa marre parasysh a ka femije apo jo dhe ta vazhdoje jeten,ashtu siq them edhe per meshkujt!
Por,ne moshe te shkuar,martesa me duket shume e palogjikshme per te dyja gjinite!

Murgesha
30-06-04, 21:07
Eh Barbaroza spajtohem me ty.
Po me duket se se paske ndegjuar shprehjen "Pleqeria do shoke"
Ne rini edhe mos me e pas dikend afer e perballon vetmine e ne pleqeri besa eshte me veshtire.

Barbaroza
30-06-04, 21:12
Po ndoshta mund te jem gabim Murgeshe pasi ende s'jam ne ato vite te thella pleqerie,por kur i shoh disa pleq 70-80 vjeq qe kerkojne nuse e vete kembet nuk i mbajne,lere qe behem nervoze por edhe qeshem shume sikletshem.Nese ata kane djem,rejat,mbesat e nipat,per cfare qellimi u duhet gruaja ne ate moshe te shtyre qe nuk jane te afte as per te ecur :wink: :idea: :?:

Murgesha
30-06-04, 21:18
Barbaroza po te thash moj se bash ne pleqeri te duhet burri ose gruaja.
Djemte, vajzat e rejat e sotit kofshin per hise te vet, se tybe spo ja nin me as per babe e nane e lere me per vjehrri.
Nuk eshte krejt ashtu siq po mendon se cka ju vyen gruaja a burri pasi menxi mbahen ne kembet e veta. Por eshte nevoja per nje njeri e me i qajt hallin njeri tjetrit.

Barbaroza
30-06-04, 21:23
Ndoshta,ndoshta jam gabim,por kisha thene nese gruaja mbetet e ve,a i nevoitet edhe asaj nje plak per t'i qare hallet bashke? :wink:

Murgesha
30-06-04, 21:29
Ndoshta,ndoshta jam gabim,por kisha thene nese gruaja mbetet e ve,a i nevoitet edhe asaj nje plak per t'i qare hallet bashke? :wink:

Po moj si jo? :wink:

Barbaroza
30-06-04, 21:32
Po de po,mire shume po te ishte keshtu ne realitet por cka te bejme se nuk veprohet keshtu :wink:

lazdrani
30-06-04, 21:49
Vella nuk di cka me ju thane ne kete teme.Veshtire te paramendoje kete situate.Por nje dua te them P.SH nese une vdese para kohe dhe Nusja ime mbetet e Re,Ajo eshte plotesisht e lire te vendose edhe nje here Fatin e saje.Besoje qe edhe te kunderten do te vendosja.Po te jem i moshuar dhe kam femije e nipa e mbesa nuk do te kerkoja me Fate,por do te rrija Plake,Gjyshe i mire e i urte. :wink:

Rokeri
30-06-04, 22:49
Po ndoshta mund te jem gabim Murgeshe pasi ende s'jam ne ato vite te thella pleqerie,por kur i shoh disa pleq 70-80 vjeq qe kerkojne nuse e vete kembet nuk i mbajne,lere qe behem nervoze por edhe qeshem shume sikletshem.Nese ata kane djem,rejat,mbesat e nipat,per cfare qellimi u duhet gruaja ne ate moshe te shtyre qe nuk jane te afte as per te ecur :wink: :idea: :?:

Natyrisht se edhe ti do tė vijėsh nė ato vite pleqnije,natyrisht nėse tė mbanė shėndeti ēė tė dėshiroj me gjithė zemėr.
Mirėpo njė mbaje mendė:Ndjenjat nuk plakėn kurrė,trupi i njeriut plakėt mirėpo ndjenjat mbesin tė njėjta, si ke njė i ri.Ti e pėrdore termin nuse,mirėpo mė mirė tė thoje njė shoqe tė jetės.
Deri mė tani u trajtua vetėm vdekja si arėsye pėr ndarje tė njė qifti,por ka edhe arsye tė tjera p.sh.:
Paaftėsija e njėrit bashkėshort tė ketė fėmijė,ose tradhtija e njėrit,pastaj brutaliteti i njėrit ndaj tjetrit(pėrgjithsisht i burrit ndaj gruas) e kėshtu me radhė.

Loqki
01-07-04, 07:38
Pėrshėndetje JUVE pėrshėndetje Barbaroza

Unė kisha me than po qė se ndodh vdekja e njerit bashkshort pa marr parasysh burrit apo gruas,unė mendoj se nė vitet e para ėshtė vėshtir me shiju njė FATĖ tjetėr pasi kjo ndarje ashtu TRAGJIKE kėrkon KOHĖ pėr me shėru plagėn.e pėr dikon ėshtė PLAG e pashėrueshme?
Po prap se prap unė mendoj se nuk ban me u LIDHĖ shumė vetėm me njė dashuri tė njė mashkulli apo femre PO DUHET ME DASHT JETĖN NĖ PĖRGJITHĖSI kėshut qė ma mirė ėshtė me u mundue me kan i-e lumtur edhe pas vdekjes sė dashurisė,kuptohet nuk mundesh me kan ma KURRĖ i-e LUMTUR si DIKURĖ po jeta duhet me u vazhdue.
Sa i pėrket a ka e veja fėmi edhe si duhet me veprue pėr at nuk e di mirė qka tė them pėr te ne shqiptarėt ma mirė unė mendoj ėshtė me ndejt PA U MARTUE tu marr parasysh MENTALITETIN qė e kemi na?

Cool_Boy
01-07-04, 11:06
Jeta ime kushton me shtrejt qe keshtu nuk kam nevoj me mbajt te zi per dikund tjetr.........

Cool_Boy

dita girl
01-07-04, 11:28
ESHTE FAKT SE Q'DOKUSH DUHET TE PAJTOHET ME REALITETIN SADO QE ESHTE I HIDHUR,POR VETEM NJE GJE NUK DUHET HARRUAR SE JETA VAZHDON PA MARRE PARASYSH SA JEMI TE LENDUAR,DHE NE DUHET TE MUNDOHEMI QE JETEN TA JETOJME SA ME ME PAK VUAJTJE,....NESE VENDOSIM QE TE MOS GJEJME NJE DASHURI TE RE,ATEHERE GJITHMON DO T'A KEMI FIKSIM DASHURIN(PERSONIN) E HUMBUR DHE SHPIRTIN Q'DO HERE DO TA KEMI TE LENDUAR,....PO NESE DO PERPIQEMI TE GJEJME NJE DASHURI TJETER(TE MARTOHEMI) ME KALIMIN E KOHES SADOPAK DO TE NDJEHEMI ME TE SIGURT DHE NATYRISHT DHEMBJA DO TE ZBEHET,.......KY ESHTE MENDIMI IM,.....SHPRESOJ QE NJE FAT TE TILLE KURR ASKUSH MOS TA PROVOJ...

turisti
29-07-04, 23:12
I pershendes te gjithe pjesmaresit ketu,ne veqanti Barbarozen dhe Murgeshen.Me lejoni qe edhe une ta postoj mendimin tim.E kuptoj dhe Barbarozen dhe Murgeshen edhe sicella ka te drejta ne menyren e vet.Ta spjegoje.Kur eshte njeriu i ri,mundet mu betue,mundet dhe me qendrue,por jeta i ka ligjet e veta,rrjellat e veta-jeta i NDERRON DESHIRAT.Nese plaku ne Kosove lyp mu martue,ajo eshte "skandaloze".Nese plaku ne perendim lyp mu martue eshte per shaqet e vetmijes.Ne Kosove gjat jetes, ne martese,gruaja per plakun ka qene TELEFON sepse nepermjet asaj i zoti i shpijes ka marr informatat e nevojshme per antaret e shpijes (per femijet,nuset...)dhe gjendjen ne shtepi(mos te harojme se gruaja eshte temeli i shpijes),e kur vdese gruaja,po jet plaku pa TELEFONIN e vet.....kjo vlen per moshen para pleqerijes se plote. Te gallet me gjalle-te vdekurit me t'vdekur . Vdekja nuk eshte ne faktin e vdekjes.Njeriu eshte i vdekur kur askush nuk e permend.Lidhje me martesat pas vdekjes se te dashurit/res,mos haroni: KOHA ESHTE FILTERI I VUAJTJES. :cry: :cry: :cry:

nitushe
09-09-04, 10:34
jeta osht e omel duhesh me jetu edhe nese te ndodh ajo tragjedi :arrow:

Barbaroza
04-12-05, 19:49
A ka ndonje prononcim akoma ne kete teme :?:

Kalt
04-12-05, 19:54
A ka ndonje prononcim akoma ne kete teme :?:

Murgesha paska qene me realistja ne pergjigje.
Jam plotesisht i nje mendimi me te.
Jeta vazhdon, ndersa dhimbja dhe kujtimet per te kaluaren mbeten deri ne frymen e fundit.
Megjithese uroj qe te mos e provoje askush, sepse eshte e rende.

laliloli
04-12-05, 20:21
Te nderuar diskutues,kemi degjuar se shume cifte perveq se jane ndare nga shkaqe te ndryshme,ata i ka ndare edhe diqka shume e dhimbshme,diqka qe na godet ndoshta edhe kur nuk e presim,per te mos u takuar me kurre ne kete bote me ate qe dashurojme,me vdekjen e njerit partner.
Si mendoni ju per veten tuaj,a do te martoheshit perseri,te krijonit nje jete te re me partner te ri,apo do ti mbesnit besnik/e te dashurit/es?
Kjo pyetje vlen per te dyja gjinite!

Barbaroza pershendetje per kete teme qe paske riaktivizuar.
Edhe une mendoj qe jeta duhet te vazhdoje ,ne menyre qe mos te na krijohet nje vuajtje e perjetshme.Por ajo qe mua me brengose eshte se shume femra te reja qe mbeten te veja jane te shtrenguara te jetojne te mbyllura, duke u cenuar edhe te drejtat elementare te tyre .Ato jo vetem qe e kane te kufizuar lirine e te dalurit por njekohesisht edhe lirine e te folurit.Ato sundohen pameshirshem nga vjehrrite ,kunetet,kunatat....dhe njekohesisht iu ndalohet tiu pergjigjen dikujt nese therret tek porta ,ose edhe te ndaluar te kapin te parat dhe te pergjigjen ne telefon .......
Eshte e padrejt qe nje mashkull ne pleqeri te kerkoj nuse ,e femrat e reja te mbesin te vuajn perjete.Nese e kane mundesine qe te kujdesen per femijet dhe te martohen pse jo.


Lali

schütze
04-12-05, 22:30
Pershendetje Barbaroza per temen,se me te vertet esht nje tem ne te cilen mund te bisedohet shum e shum koh por pa rezultat me shumic vota
Kur flitet per ket tem duhet njeriu me menduar shum por prap nuk din se qka te thot
Un mendoj se me rendesi asht qe askujt mos ti cenohet e drejta e jetes se tij-saj,se nese e gjykojm nje rast te till,pse gruja apo burri martohet pas nje marese qe ka pas,nese ne e perkrahum nje rast te till ne menyr pozitive gjejm fjal pa mbarim,por nese nuk e perkrahum prap gjejm fjal pa mbarim,e mendoj se mendimet e hershme jan te gutshme dhe me rezultat shum her te pa pritur,sepse jeta sjell te pa pritura qe ndoshta as njeriun nuk i ka paramenduar ndonjeher,se edhe ne jeten e perditshme ndodhin gjera qe dita ne dit ndryshojn mendimet apo e gjith drejtimi i jetes.
me gjith at qfar te ndodh jeta vazhdon,me rendesi asht qe qdo kush te jetoj ashtu si deshiron,dhe ti arrit qellimet e veta qe mesiguri asnje ne jet nuk i deshiron se sa i deshiron njeriu vet vetes

schütze

Iam
04-12-05, 23:30
hmmmm...Barbaroza tema aktuale...ishalla nje fat i till nuk i ndodh ne jet askujt..sipas mendimit tim...meshkujt zakonisht e harrojn ate te kaluaren..edhe fillojn je te re...ndersa te femnat..e kan nje koh me te gjat..po edhe ato prap fillojn jet te..re po ka raste..se i mbesin besnik..dashuris se vjeter.....

po sipas meje..jeta duhet te vazhdoj...

Psikologu
09-12-05, 01:45
Te nderuar diskutues,kemi degjuar se shume cifte perveq se jane ndare nga shkaqe te ndryshme,ata i ka ndare edhe diqka shume e dhimbshme,diqka qe na godet ndoshta edhe kur nuk e presim,per te mos u takuar me kurre ne kete bote me ate qe dashurojme,me vdekjen e njerit partner.
Si mendoni ju per veten tuaj,a do te martoheshit perseri,te krijonit nje jete te re me partner te ri,apo do ti mbesnit besnik/e te dashurit/es?
Kjo pyetje vlen per te dyja gjinite!


Temė e cila ėshtė pėr analiza tė mėdha!!!

Ndodhin shumė gjėra ne jetė , sepse jeta nė rastet e vdekjes edhe vendos ashtu siq don ajo vetė , pa pyetur aspak.
Qė tė i besohet dikuj pas ketij rasti ėshtė shumė gjė e veshtirė ,sepse nuk mundet tė jetė edhe e lehtė , sidomos nes enjeriu ka femij .
Por edhe nese njeriu ndahet nga diksuh qė e ka dashur shumė , ėshtė edhe ajo e veshtirė tė kalohet menjihere nė ndonjė dashuri.
Duhet tė kaloj njė kohė e gjatė qė tė mirret njė vendim i tillė pėr tė i besuar jeten dikuj nė tė ardhmen.
Kam pasur shumė raste tė takimeve nė ditet e mia , por ishte e pamundur tė i besohet dikuj , dhe se nuk e besoj qė edhe do ti bėsoj , sepse cdo gjė me duket vetem e vetem me interes dhe me prapavij tė ndonjė interesi nė sfera tė ndryshme.
Qė ti besoj dikuj nė tė ardhmen , ėshtė e pamundur sot pėr sot , arsye kjo qė nuk fillohem nga ndjenjat por nga logjika , e dikush edhe i lejon ndjenjat ta udheheqin nė jetė por une jo .
Ndoshta gebim?!

Murgesha
21-05-08, 22:09
Valla tash kam arritė nė pėrfundim qė martesė kurr mė hiq.

Jepni edhe ju mendimet e juaja.

DEA
21-05-08, 22:11
Une po e dha mendimin e nafakes tem, kur e pata vet njeher me tha: mu martu mo kurr hiq, o kurr hiq, hiq bre hiq hahahahahahaha

luckyman
21-05-08, 22:18
Valla tash kam arritė nė pėrfundim qė martesė kurr mė hiq.

Jepni edhe ju mendimet e juaja.ØThojn se martesa eshte sikur nje shpelle,te gjithe kane qefe te futen ne at shpell mbas nje kohe (t^shkurt :biggrin:) te dalin nga shpella!!

spo di ,a e kome keq a dallash :biggrin:

Guri i madh
21-05-08, 22:25
une nuk e die moti u kan ajo pun veq e die se kur jam martu ne krejt kosoven 5 apo 6 vet kan qen te martuar

Murgesha
21-05-08, 22:26
ØThojn se martesa eshte sikur nje shpelle,te gjithe kane qefe te futen ne at shpell mbas nje kohe (t^shkurt :biggrin:) te dalin nga shpella!!

spo di ,a e kome keq a dallash :biggrin:

Edhe keq e edhe dallash, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Nėse nisem nga martesa ime nuk ėshtė edhe aq keq sa thuhet jo, por nuk mund tė garantojė se martesat e tė gjithėve janė si e imja.
Veq ishalla e lo plakin tė vendosė se ēka do tė baj nėse fati e don ashtu se kam gjithnjė njė bindje qė nuk do tė mė vijė rradha mua hahahahaahahah. Hiq ama hiq nuk e du titullin vejushkė bre, e pasi qė deri mė tani shumica e dėshirave mė janė plotėsuar besoj qė Zoti ka bėrė marrėveshje me mua e ma plotėson edhe kėtė dėshirė. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
21-05-08, 22:26
ØThojn se martesa eshte sikur nje shpelle,te gjithe kane qefe te futen ne at shpell mbas nje kohe (t^shkurt :biggrin:) te dalin nga shpella!!

spo di ,a e kome keq a dallash :biggrin:

Tetja Zyrafet thojke, nje qyp me mjalt, qe pak shtres me mjalte e ka, e mandej fillon tuj u perzi me m**, dikur thojke del krejt ne m**, veq me te thane te drejten une kur u bona me u fut ne martes, prej tute qe po dal ne m**, fort me grad po e ha mjalten:smile:, e kogja mire po qenron, po me duket kisha pas fat se shitesi kish qene real:smile:

Murgesha
21-05-08, 22:28
Tetja Zyrafet thojke, nje qyp me mjalt, qe pak shtres me mjalte e ka, e mandej fillon tuj u perzi me m**, dikur thojke del krejt ne m**, veq me te thane te drejten une kur u bona me u fut ne martes, prej tute qe po dal ne m**, fort me grad po e ha mjalten:smile:, e kogja mire po qenron, po me duket kisha pas fat se shitesi kish qene real:smile:


Gjė s`mora vesh ēka shkrove kėtu mė lart???

DEA
21-05-08, 22:29
Gjė s`mora vesh ēka shkrove kėtu mė lart???

Me rrotlla ke:biggrin:

Jana
21-05-08, 22:31
Se pari ishalla Zoti nuk em provon.....

Ne keto raste varet se qsyh te ka lan personi qe e ki dasht....
Kurr ne jet skisha mujt me harru kjo dihet....po qe em kish lan me femije kurr sisha martu....?
Po nese kish ndodh para se me kirju familje....normal pas nje kohe kisha dasht spaku nje femij me pas....
Ndoshta edhe mos me dasht mu martu mo kurr...skisha mujt pa femij smuj me paramendu jeten...kohen kur do jem me e vjeter...thjesht dua te perjetoj ndjenjen e prindit.....

luckyman
21-05-08, 22:33
*Murgesha*,*DEA*,perbes ma keni mbush menden me ju thone prindve me ma gjet nje nuse!!:biggrin:

emine
04-06-08, 06:51
Te nderuar diskutues,kemi degjuar se shume cifte perveq se jane ndare nga shkaqe te ndryshme,ata i ka ndare edhe diqka shume e dhimbshme,diqka qe na godet ndoshta edhe kur nuk e presim,per te mos u takuar me kurre ne kete bote me ate qe dashurojme,me vdekjen e njerit partner.
Si mendoni ju per veten tuaj,a do te martoheshit perseri,te krijonit nje jete te re me partner te ri,apo do ti mbesnit besnik/e te dashurit/es?
Kjo pyetje vlen per te dyja gjinite!


Tu kan e sigurte 100% se Ai s'ma kish majte zijen (as besnikrin) Nes eune kisha dek para tij...kisha vazhdu me jetu prep,me deshte,me leju mu deshte,,,prahe sote me partnera gjall spo te qenrojne besnik/ke e lemo kure desin......EDHE UNE KISHA BA SI KREJT BOTA, sote a smadhu diqka dynjeja,,,,:mad: