PDA

View Full Version : A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!?


Faqet : [1] 2

Engjellushja
11-06-04, 20:43
Un mendoj se po..............! Dhe c dot ket ma shum suksses nese mendojn t dyt keshtu, dhe c dot zgjat dashuria der n pik t fundit t Jetes! Dhe nese jan shumica keshtu, ju garantoj c dot keni ardhmeri m t lumtur dhe Dashuri m t embel (sic i ka hije Dashuris) se c ka Ekzituar m par :-)

anna
12-06-04, 16:56
mendoj se po njeher duhet me pase shok pastaj burre funksionon me mire :wink:

Murgesha
12-06-04, 19:03
Engjellusha dhe anna, sot po jetojme ne nje kohe te civilizuar.
Normal se ka kohe qe edhe ne kulturen shqiptare gruaja dhe burri me teper funksionojne si shoke se sa si burre e grua.

Naki
12-06-04, 20:23
Ku eshte dashnija eshte edhe bereqeti,pas tyre vjene edhe lezeti haaaaaaaaaa keshtu kame ndegjuar kur isha femije nga pleqerit.
ne trende te ketyre dy dekadave te fundit,mesazhet e pleqerve jane bere sinonim i bashkeshortesise se vlerave civilizuese ku ne radhe te pare roli klasike burr dhe grua eshte- e vete kuptueshme dhe qdo lidhje e shendoshe perceptohet si nje lidhje e nje qifti qe funksionon si shoqe dhe shoke me nje kurorzim te nje caktimi te statusit familjar.

Engjellushja
12-06-04, 21:00
Shum leht esht t thot njeriu: jena duke jetuar n jeten t Civilizar !

Shum leht esht t martohet:!!

Shum leht t Dashurohesh..!!

Por e dini cka esht veshtir,.....

Ta mbash !!

VARDARI
12-06-04, 21:25
-Shum normale eshte qe buri dhe gruja dhe anasjelltas pik se pari jane shoke jete a titulli buri ose gruja jan formale si shprehje o burr ose o grue
prandaj vete shprehja kur thuam per burin bashk-shorti (shorti-shoku)ose
per gruan bashke-shortja(shoqja) e jetes
-Un perveti keshtu e kuptoj se raportet duhen te jene shok-shoqe

Vera
13-06-04, 08:22
Une mendoj qe nese burrin nuk e ke pas shok d.m.th nuk mund ta kesh as burr po mendoj si ne kohrat e vjetra si tash.

Vera

Honesty^uk.
13-06-04, 09:59
Ne te gjitha lidhjet po nuk egzistoj shoqeria ateher kjo lidhje nuk do te kete jete te gjate, keshtu qe edhe marredheniet burre dhe grua i forcon gjithnje e me shume konsiderimi i njeri-tjetrit SHOKE.

qika_pr
13-06-04, 14:58
Mendoj se patjeter duhet ta kesh shok te mir
Nuk funksionon ndryshe lidhje

Engjellushja
13-06-04, 15:42
Shum shum Respekt t madh juve t gjithve......se gjith e kam dit dhe kam mbajt ket mendje, se si Femrat shqitare m t mirra dhe t ndershme ska askund....

p.S: t gjith Mashkuj Shqipetar ankohen Pse smundem t jet me femra shqiptare t lira si m t huaja per ket m interesoj ta di

Ju lumt goja t gjithave :-)
Ju pershendes me shum Respekt "Engjellushja"

Gentiana
13-06-04, 19:08
Ne te gjitha lidhjet po nuk egzistoj shoqeria ateher kjo lidhje nuk do te kete jete te gjate, keshtu qe edhe marredheniet burre dhe grua i forcon gjithnje e me shume konsiderimi i njeri-tjetrit SHOKE.

Pajtohem edhe un plotesisht me mendimin e juaj Honesty^UK.

RRUSHI
15-06-04, 06:47
Heeeee po si mor shok e shoqe ---- besa une per vehte me nje shoqe te mir nuk kisha mundur te flej , ndersa me gruan po :wink: :wink: :wink:
SHOQERI + DASHURI = MARTES :shock:

lazdrani
15-06-04, 09:47
Heeeee po si mor shok e shoqe ---- besa une per vehte me nje shoqe te mir nuk kisha mundur te flej , ndersa me gruan po :wink: :wink: :wink:
SHOQERI + DASHURI = MARTES :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hajde RRushi Hajde :wink:

turisti
30-07-04, 23:08
Tung,tung juve. "GRUAJA DHE BURRI-MIQET DHE ARMIQET ME NJI JASTEK".

Se pari,duhen te behen shoke,pastaj shoqeria gradualisht ( edhe nese e meriton ) kalon ne dashuri,e ajo ne martese. Pastaj mvaret se si zhvillohet relacioni mes tyre dhe qka do te behen prej fjalijes se larte shenuar.... :P :P :P :P :P

m_tetovari
29-08-04, 16:54
qashtu asht turisti , "DY ARMIQ ME NJE JASTEK"
po prap varet se ndonjehere "ITS NOT MENT TO BE " :?

shpendi_norwey
18-09-04, 22:43
po ashtu esht pa e pas ni here shok edhe me Studjuar nuk mundehs me bo burr por edhe koj ven edhe per femra se pa e pas shqe nuk mundesh me pas grua eheheeh :P :wink:

DannyAus
19-09-04, 17:24
KUR BURRI DHE GRUJA NUK MUND TE FLASIN ME NJERI TJETRIN SI SHOK ATHERE NUK QUHET BASHKESHORT,,, GRUJA DHE BURRI GJITHSESI DUHET TE JEN TE AFERT,, SHOK,, DASHNOR NORMAL.... BA E DASHURU NJERI TJETRIN NUK THIRRET BURR E GRU,,, NESE NUK E DASHURON E NUK TE DASHURON SHKURT SJENI BURR E GRU

ShEjToNkA
21-09-04, 22:06
Ptjetėr se duhėt ta ketė ,gurja burrin edhe shok edhe dashnor , si dhe anasielltas ,burri guanė, se pėrndyshe ajo nuk mundė tė quhet bashkėshorti nė ditėt e sotme.
E pėr tė pasur njė bashkėshorti me plotė kuptimin e fjalės ,duhėt tė exiztoin kėto pra , qė tė jenė mesveti edhe shok ,edhe burr dhe grua edhe dashnorė.

Tomori
21-09-04, 22:56
Ptjetėr se duhėt ta ketė ,gurja burrin edhe shok edhe dashnor , si dhe anasielltas ,burri guanė, se pėrndyshe ajo nuk mundė tė quhet bashkėshorti nė ditėt e sotme.
E pėr tė pasur njė bashkėshorti me plotė kuptimin e fjalės ,duhėt tė exiztoin kėto pra , qė tė jenė mesveti edhe shok ,edhe burr dhe grua edhe dashnorė.

hehehehe hej moj graaaaaaaaaa mkeni qudit bre,po krejt punet i dini dhe i zbatoni e juuu, a ka baheni me nje an se sdini tybe kurgja bash shejtonka ini, va pranoj baheni dashnore shoqe, grue, mbas havas en kshtu em ashtu e gjitha esht e arsyeshme te ju hahahaha :wink:

Gentiani
23-09-04, 18:22
A mundet ta ket Gruaja,Burrin:Dashnor,Shok apo vetem Burr!??

Nė kohėrat e reja jo vetėm ato ēka i paska pas shkruajtur Engjellushja, por Gruaja mundet ta ketė Burrin edhe nė nja dhjetėra verzione tjera :wink: :lol: :lol: :lol:

shpendi_norwey
27-09-04, 20:46
Ashtu esht Engjellushe nuk esht vetem me u martuar edhe me kryer obligim e martesen por duhet qe te kesh grua shoqke edhe ateher ki me pas ni jete te lumtur edhe te gezuar se perndrysh nuk ma merr menja qe mundet me shkuar deri ne fund te jetes me ate person nese nuk i ke keto se nuk esht vete me pas grua edhe me ikryer ato obligime qe i takojn gruas ose burrit por duhet me pas edhe shoke te jetes qe me i kuptuar do gjera e keshtu :wink:

Lozonjarja
28-09-04, 14:22
Mendimi im eshte se gruaja ne martese perveq se duhet te jete nje grua dhe bashkeshorte e suksesshme,ajo duhet te jete edhe nje shok i mire,poashtu edhe burri,duhet qe per cdo problem te jene te mirekuptueshem me njeri tjetrin sepse nuk eshte jeta interesante qe burri dhe gruaja te duhen veq per shtrat.

Engjellushja
30-09-04, 10:05
Mendimi im eshte se gruaja ne martese perveq se duhet te jete nje grua dhe bashkeshorte e suksesshme,ajo duhet te jete edhe nje shok i mire,poashtu edhe burri,duhet qe per cdo problem te jene te mirekuptueshem me njeri tjetrin sepse nuk eshte jeta interesante qe burri dhe gruaja te duhen veq per shtrat.


:wink: :wink: :wink:

Shum mendim i mir...
E ke merituar t them: Ishalla ke Fat per Fat :wink:

Barbaroza
01-10-04, 12:06
Edhe une e pershendes mendimin e Lozonjares!

Agroni22
01-10-04, 18:39
PO NESE DUHEN MUNDET ME PAS PSE JO .

Maca
02-10-04, 15:01
mmm A krejt shokt me i ba burra a,qa po folni bre ju qy...

Nese un kam nje shok,un ose aj japim sinjale dashurije dhe nese pajtohemi ather kjo periudh menjeher kalon ne dashuri,bashkim...

Por a do te martohesh me ate a jo esht pytje e madhe sidomos ne ket koh qe ka ardh..Sjau nin qe e keqperdorin nje vajz qy..

Por un mendoj se gruja burrin pasi qe martohen,e ka shok ajo veq dihet,sepse edhe shoqerija ndan ne shum deg...Dhe njeren prej deges e kan burri dhe gruja...

Veq edhe diqka,ne qfar menyre mendoni ju ta kesh burrin shok,ashtu si i ke edhe shoket tjer,ncuk ashtu ska jo..gabim! :roll:

kulleri
02-10-04, 16:39
e ktu me q e edhe burr edhe shok tutna qe gruja te merr neper kam po me provu nuk asht kurgja a edhe burr edhe dashnor jovalla s e ne se i ban te dyjat ateher gruja nuk asht grue por asht dashnore e ktu duhet me ba dallimin ne mes gruas edhe dashnores te gruja mu kan q e asht taman grue ka hise veq aji qe eka marr per grue kurse te dashnorja aty nuk mirret vesh shum s e kush asht pronar d.m.th gruaj asht si pron personale e dashnorja asht pron shoqerore kshtu me e konsideru gruen si dashnore ateher gruja e ndrron statusin prej prones personale del ne pron shoqerore e kjo nuk ban hiq valla 8)

Engjellushja
04-10-04, 18:34
mmm A krejt shokt me i ba burra a,qa po folni bre ju qy...

Nese un kam nje shok,un ose aj japim sinjale dashurije dhe nese pajtohemi ather kjo periudh menjeher kalon ne dashuri,bashkim...

Por a do te martohesh me ate a jo esht pytje e madhe sidomos ne ket koh qe ka ardh..Sjau nin qe e keqperdorin nje vajz qy..

Por un mendoj se gruja burrin pasi qe martohen,e ka shok ajo veq dihet,sepse edhe shoqerija ndan ne shum deg...Dhe njeren prej deges e kan burri dhe gruja...

Veq edhe diqka,ne qfar menyre mendoni ju ta kesh burrin shok,ashtu si i ke edhe shoket tjer,ncuk ashtu ska jo..gabim! :roll:


Na Falni Mac,por sigurisht e din se si mendoj ta kesh dhe shoq ! Mendja ime: Kur e kam Burrin, dua ta kem dhe shok, me fol me at per gjdodh dhe per dreq tmallkum" se kur e kam Burri, hmmmmmm cfar m yven shoku, apo a dot ta lejon ty burri, tjeterkend ta kesh shok !?!? Sbesoj" por e kupton se si mendova....Ose e ki Burrin shok ! Ose kur t martohesh ska Shok " por shoqeeeee !!

Maca
04-10-04, 18:47
Engjellusha po te kuptoj,por qofse martohesh me te dashurin ather automatikisht e ke shok,te dashur,burr etj...
Dhe kur shkon per te ver niqaj aj te thot se ne kohet e mira dhe te kqija deri kur vdekja na ndan...
Kshtu qe un nisem nga ajo se burri gruan ose gruaja burrin e ka shok...

Qoftese martohesh me msit esht tjeter pune,dhe aty ka secrete ne shumicen e rrasteve sepse esht puna msitit e jo pun dashurije me kupton...

Dhe pasi qe te martohesh nuk d.m.th se nuk do te kesh shoqerij femrore edhe mashkullore sepse p.sh shoqet e mija jan te martuara disa edhe kan burra edhe ata dalin me shoqerij neper party me mua e tash veq pse martohesh me humb te gjitha a...

Per ate te thash se un nuk mundem te gjith shoket ti bej burra edhe qe e ndaj shoqerin ne shume pjes,kurse njera prej shum pjeses ma te madhe i takon burrit tim te ardh'shem...

Besoj se jam shum e qart...?

Te pershendes.. :wink:

Naki
22-04-05, 15:34
Ku eshte dashnija eshte edhe bereqeti,pas tyre vjene edhe lezeti haaaaaaaaaa keshtu kame ndegjuar kur isha femije nga pleqerit.
ne trende te ketyre dy dekadave te fundit,mesazhet e pleqerve jane bere sinonim i bashkeshortesise se vlerave civilizuese ku ne radhe te pare roli klasike burr dhe grua eshte- e vete kuptueshme dhe qdo lidhje e shendoshe perceptohet si nje lidhje e nje qifti qe funksionon si shoqe dhe shoke me nje kurorzim te nje caktimi te statusit familjar.

Me nderime Naki

Kavaleri
24-04-05, 22:13
Nje Grua nese se ka Burrin edhe Burr po edhe Shok..nk esht e Lumtur.
Normal qe mundet ta ket edhe shok.
Pershendetje Autorit.

experti_lu
26-04-05, 03:57
une mendoj se gruja,mund ta ket burrin.
-shok,burre,dashnor,nese ka harmoni dhe mirekupin ne bashkeshorti?

Daja POLIC
05-05-05, 19:28
Shum leht esht t thot njeriu: jena duke jetuar n jeten t Civilizar !

Shum leht esht t martohet:!!

Shum leht t Dashurohesh..!!

Por e dini cka esht veshtir,.....

Ta mbash !!

Me RESPEKT e lexova cka keni shkruajt ketu eshte shum e drejt kjo se shumica njerzve kan vetem fjal. JO kushtu JO ashtu, por krejt ndryshe veprojn ne rehalitet. bay :arrow:

puqi
06-05-05, 20:38
o burr duaje gruan
duaje burrin oj gru
respekt per njeri-tjetrin
kapuni si mishi me thu :!:PA E PASUR SHOK[shoqe] S'MUND TA KESH DASHNOR/e PA E PASUR DASHNOR/e SMUND TE KENI LUMTURI.

halla e madhe
14-12-05, 06:55
o burr duaje gruan
duaje burrin oj gru
respekt per njeri-tjetrin
kapuni si mishi me thu :!:PA E PASUR SHOK[shoqe] S'MUND TA KESH DASHNOR/e PA E PASUR DASHNOR/e SMUND TE KENI LUMTURI.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jo jo,edhe si mishi per thua nuk do te ishte e preferushme..dashurija e tepert te ngulfate ...dashuri reciproke :wink: 8)

ninnela
18-12-05, 22:11
Nese nuk e ndjej se trija kto gjera nuk mund ti gjej tek ai njeri,se ashtu dua ta kem edhe shok te jetes edhe burre ehde dashnor,ateher nuk martohem me te kurre,por normal kete duhet te jem e zonja dhe ta nuhati me kohe,se pastaj behet vone :lol: :wink:

Objektiviteti
19-12-05, 11:09
Nese nuk jane ato trija se bashku, atehere nuk eshte fjala per dashuri, por per nėnrenditje. Dashuria e vertete duhet t“i posedoje ato tri cilėsi, dhe keshtu jetojne ne nje harmoni dhe kenaqesi absolute. Grate jane te mrekullueshme, nese atyre u lihet hapsire dhe horizont dmth. nese nuk komandohen, ato behen te mrekullueshme. Une jam i lumtur!

Gjumashja
19-12-05, 11:33
mundet ta kete edhe shok e burr e krejt tamon ka me kon qifti i lumtur

pokeri
24-12-05, 16:41
GRUAJA MUND TA KETĖ BURRIN, BURRĖ EDHE SHOK.
- DASHNOR E KA NJĖ TJETĖR!!!

Psikologu
23-03-06, 22:46
GRUAJA MUND TA KETĖ BURRIN, BURRĖ EDHE SHOK.
- DASHNOR E KA NJĖ TJETĖR!!!

Atehere kesaj i thenkan "Lavire "

P.S.Kerkoj falje nga lexuesit pėr shprehjen e tillė.

Arb
24-03-06, 00:12
Atehere kesaj i thenkan "Lavire "

P.S.Kerkoj falje nga lexuesit pėr shprehjen e tillė.

varet se cfare "mbjell" gruaja...

Reana
24-03-06, 00:53
Sa keq...kur shoh kesi mendimesh...kujtohem kush i ka edukuar keto krijesa...

shume, shume keq...

Arb
24-03-06, 00:56
Sa keq...kur shoh kesi mendimesh...kujtohem kush i ka edukuar keto krijesa...

shume, shume keq...

Ani de, femra ka planin e vete. Ta bej thjeshte martese hesapi. Te jete ne kunore te dikujt. Te kete license per ...

Ka edhe plani qe ta bej ose mos ta bej shok apo dashnor... Mbjell cka mbjell, e me kohe e korr...

Reana
24-03-06, 01:33
Allahu te rahatofte edhe ty ishalla:tongue: , e ben licence martese edhe ti tani....:cool:

Kalt
24-03-06, 09:22
Nese nuk e ndjej se trija kto gjera nuk mund ti gjej tek ai njeri,se ashtu dua ta kem edhe shok te jetes edhe burre ehde dashnor,ateher nuk martohem me te kurre,por normal kete duhet te jem e zonja dhe ta nuhati me kohe,se pastaj behet vone :lol: :wink:

Pergjigja me e qelluar!
Nese per bashkeshorten nuk je burre, shok dhe dashnor, atehere nuk je asgje me teper vecse nje mashkull i marre me qira prej nje femre!
Femra i kerkon te trija bashke, sepse vete natyra ja ka fale asaj kete dhunti, pra qe te jete njekohesisht grua, shoqe dhe dashnore!
Ajo kerkon partner te kompletuar!

Pershendetje Ninnela dhe te prifte fati!

trimi99
27-03-06, 01:24
pershendetje,

Po kyqem edhe une ne kete teme!

Per punen e gruas dhe burrit, para disa vitev gruja te ne ishte ROB,rralle ajo grue qe ka pase jaran, e kohet e sodit, une kame ardhe ne perfundim se si ta gjen vendin edhe gruja edhe burri! flas per mentalitetin ton shqiptar!

HappyLinda
31-03-06, 23:07
A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!?

Hmmm, Une mendoje se gruaja me burrin duhet te ken mardhenje te mira, te jen te lire te shprehin at cka mendojne dhe deshirojne, te jen tolerante ne disa raste. E me e rendesishmja eshte te kuptohen, edhe komunikimi. E sa i perket ta kesh burrin edhe shok une mendoje se burri duhet ket vendin e vet si burre edhe respektin e burrit. Edhe burrit duhet krijuar dhe lejuar anen private te tij. Duhet ber dallimi ne mes shokut edhe burrit, edhe anasjelltas. Burri duhet te ket respektin dhe dashurine e dalluar nga ajo shoqerore.

Prishtinasja_
13-02-07, 00:39
PO

Mendoj se nuk duhet kesh burrin vetem burre por edhe shok , partner etj.

lyra2
05-05-07, 08:42
JO

Burri eshte burre ,raportet duhet te jene ne kete segment burre-gru,e nese e ben shok ateher ajo terheqja e "mashkullit " humbet.Kish qen mire bile ta kemi edhe pak dashnor.

~AmaZonA~
05-05-07, 08:57
Po nuk ka dashuri, shoqeri mes dy pėrsonave edhe martesa do jete e mangėt kėshtu qė pėr mendimin timė burrin duhet ta kesh shoke,dashnore e pastaj edhe burr...

LABI
05-05-07, 13:14
JO

Burri eshte burre ,raportet duhet te jene ne kete segment burre-gru,e nese e ben shok ateher ajo terheqja e "mashkullit " humbet.Kish qen mire bile ta kemi edhe pak dashnor.

Kjo varet shume nga botekuptimet individuale, per ate se cfare per nje person do t'thote mashkulle/burre , apo femer/grua ...

Ne nje periudhe jo shume te larget ne kulturen shqiptare femrat-burrin, burrat-femren ---- e kane perceptu ( i kane perkushtuar vemendje vetem cilesive te seksist ) vetem si objekt per permbushjen e motivit seksuale dhe biologjik (riprodhues ) ... i/e bardhe , i/e madhe , e gjane ....
Tani keto atribuime per t'vleresuar cilesit e nje mashkulli , apo femre kane ndryshuar - apo ndoshta jane shtuare, plotesuar .

Tani per femren nje mashkull nuk eshte burre , vetem se i ploteson favoret seksuale ... Jo rralle here ndodhe qe ne botekuptimet e femrave - per ate se cfare nje mashkulle e bene burre - eshte edhe solidariteti (ndihmesa rreth puneve te shtepise , berja drekes, ndihmesa rreth perkujdesjes se femijeve. etj ) .

Poashtu edhe per mashkullin; Atributet e nje femre/gruaje - nuk kerkohen/ perqendrohen vetem ne plotesimin, permbushjen e favorit seksuale .... Pse eshte e shtatehedhur, e bukur , barbike ... cka po e di une!!! Tani burri nuk ka nevoj per barbika, qe se hapin gojen (s'fole e urte za me goje s'qet !!apo verr me goje s'bone !!!)...
Burrii ka nevoj per nje grua qe din t'komunikoj , t'eshte e pavarur, qe ka nje profesion, pasion ....

Mashkulli s'ka nevoj per barbika qe se hapin gojen apo qe s'dine te komunikojne ... Tani industria dhe tekonologjiaa bashkekohore prodhon kukulla , barbika , vazo , lulee... me bollek... Per t'i pushuar syt , per t'a vendosur , ngujuar ne nje dhome, qoshee, komodine ... ... ka mjaftt .Tani botekuptimi per te bukuren, dashurine, per femren/gruan , mashkullin/burrin kane ndryshuar .

Arkza
05-05-07, 13:25
Jo More .... edhe Babgjysh Mundesh me pas
phaaaaa qfare pytjesh palidhje
po Normal qe munde me pas gjithqka nese i ke Raportet emira me te :redface:

lyra2
05-05-07, 15:07
pajtohem lola1 ,plotesisht me ty.nese behemi te sinqerta dhe shkruajme ate qe e deshirojme me se tepermi te nje burre,ashtu eshte ....e per ndihmen rreth shtepise e marim nje punetore apo punetor.

eshte krejt banale nese themi qe nuk e deshirojme nga partneri edhe te jete me ato virtytet me te mira qe mund te kete dikush,por mbi te gjtha BURRE. qe kur kollitet me u dridhe
ahhahaha

LABI
05-05-07, 15:31
pajtohem lola1 ,plotesisht me ty.nese behemi te sinqerta dhe shkruajme ate qe e deshirojme me se tepermi te nje burre,ashtu eshte ....e per ndihmen rreth shtepise e marim nje punetore apo punetor.

eshte krejt banale nese themi qe nuk e deshirojme nga partneri edhe te jete me ato virtytet me te mira qe mund te kete dikush,por mbi te gjtha BURRE. qe kur kollitet me u dridhe
ahhahaha

Ekzistojne pikepamje biologjike dhe bio-psikologjike , qe thone: femrat per nga natyra jane te krijuara qe te nenshtrohenn...kane NATYRE MAZOHISTE ( knaqesine me te madhe perjetojne kur mashkulli ushtron pushtetin me force, dhune mbi to - Dhe se eksitimi i tyre ngritet kur ato e ndjejne kanosjen e integritetit te tyre ... cofte psikologjiisht / verbalisht < me kercenime,fyerje> , apo edhe fizikisht <me rrahje, shkaktim te dhimbjeve trupore> )

Mirepo , kjo pikepamje mbetet vetem nje pseudo-pikepamje... e ndertuara me shume mbi parime iracionale, paragjykimi ...
Opinioni juaj flet carte per nje socializim ( edukim ) ne ambient-socio-kulturore - Patriarkal ( i llojit klasik) .... Shoqeria Kosovare eshte shoqeri patriarkale .. Bile bile me nje fare menyre , i tere rendi shoqerore boterore (global) eshte me nje fare menyre i mbikqyrur nga burrat .. eshte nje fare shoqerie patriarkale ( por me liberale , qe dallon nga ajo klasike ) .

lyra2
05-05-07, 17:31
Lola1 dhe labi keni mendime shum te kunderta ne shiqim te pare por pak me thell te analizohet diku bashk jeni ne mendime .as njeri nuk po e hudhni krejt poshte pushtetin e burrit e asnjeri nuk po e pranoni deshiren e gruas te burri "pushtet apo nenshtrim"
pra pajtohem me te dy juve veq me ate se burrin shok kuuurrr,

KURR NUK DO TE JETOJA MA NJE BURRE QE DESHIRON TE ME BEHET SHOK-QE,se shok kam pas mjaft edhe para martese po kam kwerku BURRE.
pra lola dhe labi analizoni se diku afer jeni me parime ..veq pak labi i ka ra si skajeve e jo bash mesit !!!!!!!!

RiannA
09-05-07, 11:53
Nese nuk e ke dashnor dhe shok, nuk mundesh as burr me pas!

LABI
09-05-07, 15:24
Lola1 dhe labi keni mendime shum te kunderta ne shiqim te pare por pak me thell te analizohet diku bashk jeni ne mendime .as njeri nuk po e hudhni krejt poshte pushtetin e burrit e asnjeri nuk po e pranoni deshiren e gruas te burri "pushtet apo nenshtrim"
pra pajtohem me te dy juve veq me ate se burrin shok kuuurrr,

KURR NUK DO TE JETOJA MA NJE BURRE QE DESHIRON TE ME BEHET SHOK-QE,se shok kam pas mjaft edhe para martese po kam kwerku BURRE.
pra lola dhe labi analizoni se diku afer jeni me parime ..veq pak labi i ka ra si skajeve e jo bash mesit !!!!!!!!


Nese per ty burri - nenkupton vetem plotesimin e nevojave seksuale dhe biologjike...
S'ke nevoj te hysh me ndonje bashkesi jetese me mashkull hiqq... Keto motive mund te plotesohen edhe pa kriju bashkesi martesore

Bile sa i perkete riprodhimit biologjik , vazhdimesis se ekzistences se species . Teknika dhe mjetet e komunikimit masiv, kete e ka be edhe me te leht dhe me te mire te mundshme...

Ke sajte te ndryshme te dhuruesve (donorve ) te spermes dhe vezeve . nga Blond , brune, me predispozita fizike me te mire te mundshme...:biggrin: Pa kurrfare kushtezimi te mundshem..
Tani me per teknologjine mbaresimi dhe ripordhimin e species se njeriut nuk eshte nje sfide , probleme i madhe....Mund te kesh pasardhes edhe pa u martu... :wink:

lyra2
10-05-07, 13:00
Nese per ty burri - nenkupton vetem plotesimin e nevojave seksuale dhe biologjike...
S'ke nevoj te hysh me ndonje bashkesi jetese me mashkull hiqq... Keto motive mund te plotesohen edhe pa kriju bashkesi martesore

Bile sa i perkete riprodhimit biologjik , vazhdimesis se ekzistences se species . Teknika dhe mjetet e komunikimit masiv, kete e ka be edhe me te leht dhe me te mire te mundshme...

Ke sajte te ndryshme te dhuruesve (donorve ) te spermes dhe vezeve . nga Blond , brune, me predispozita fizike me te mire te mundshme...:biggrin: Pa kurrfare kushtezimi te mundshem..
Tani me per teknologjine mbaresimi dhe ripordhimin e species se njeriut nuk eshte nje sfide , probleme i madhe....Mund te kesh pasardhes edhe pa u martu... :wink:
..po mire LABI,sa e sa shoqe ke pas dhe nuk ke shiqu te ajo"femer" ne kuptimin emocional,ateher pra pse nuk vendosim te martohemi me njerin nga ata vetem pse na pelqen si shok...por presim shum kohe deri sa te paraqitet nje qe te pakten te na ngjall emocione ..cfar deshiron edhe ti edhe une ...PSE pra ,e per ato sitet per zgjedhje te pasardhsit nuk kemi nevoj bile ne shqiptaret se kemi BURRA mjaft nese edhe vet ua japim at rol ,por kam kerkuar me shum nga femrat qe burrin mos ta trajtojne gjithmon si diqka qe nuk e qmojme sa duhet ...respekt dhe falenderim per pergjegjet....

Virti
10-05-07, 19:25
... nuk kam qene ne ate "konference" :tongue: :biggrin:

lyra2
11-05-07, 18:19
Nese per ty burri - nenkupton vetem plotesimin e nevojave seksuale dhe biologjike...
S'ke nevoj te hysh me ndonje bashkesi jetese me mashkull hiqq... Keto motive mund te plotesohen edhe pa kriju bashkesi martesore

Bile sa i perkete riprodhimit biologjik , vazhdimesis se ekzistences se species . Teknika dhe mjetet e komunikimit masiv, kete e ka be edhe me te leht dhe me te mire te mundshme...

Ke sajte te ndryshme te dhuruesve (donorve ) te spermes dhe vezeve . nga Blond , brune, me predispozita fizike me te mire te mundshme...:biggrin: Pa kurrfare kushtezimi te mundshem..
Tani me per teknologjine mbaresimi dhe ripordhimin e species se njeriut nuk eshte nje sfide , probleme i madhe....Mund te kesh pasardhes edhe pa u martu... :wink:
..jo e nese vendosi per ndonje dhurues ,te kisha zgjedh ty LABI se bile do te jesh nje burr i mire e ma shum shok e i kishi ba edhe punet e shtepise me at te uruaren qe te kish zgjedhe ,pra kisha me pas nje re te "lumtur";)

SoKoLi-i-Maleve
12-05-07, 06:01
Nese nuk e ke burrin ,dashnor dhe shoke,atehere vaj halli se qfar jete do kalojsh me te.

lyra2
12-05-07, 14:55
..shum ma mire se ti qe je edhe shok i grus tande ,se rrezik qe shok ka shum e nuk ban dallim mandej si une qe e dalloj veq nje BURR e shokt jan krejt tjere...

LABI
12-05-07, 17:14
..jo e nese vendosi per ndonje dhurues ,te kisha zgjedh ty LABI se bile do te jesh nje burr i mire e ma shum shok e i kishi ba edhe punet e shtepise me at te uruaren qe te kish zgjedhe ,pra kisha me pas nje re te "lumtur";)


Shihh shihh !! Po te shkojkan mesitenit per dore ha ?!.. hahah .
S'ka te keqe po qe se bashkeshortet ndihmojne njeri tjeterin .S'ka pune te percaktuara biologjikisht per femra , apo per mashkuj. Ndarjet e puneve, roleve gjinore, me shume jane pjelle e nje kulture te caktuare... Nuk ekzistojne punet tipike per femra, apo per mashkuj.

Pergjegjesiste dhe rolet ne familje duhet t'i rregullojne s'bashku bashkeshortet qe kane hy ne nje lidhje martesore . Duke pasur perhere parasysh parimin e barabaresise dhe jo-diskriminimit .
Une se kam te veshtire , pasi qe jam rrite ne nje fryme (kulture) te solidaritetit ndermjet bashkeshorteve..
Nder shtate ditete e javes 3-4 here e pergadite babi dreken ... apo e kunderta mami !!
Kur e pergadite mami dreken , babi pergadite sallaten , ose servon pjatat ne tavoline.

Ndihmon rreth puneve te shtepise......Hekurosjen per sa vite qe eshte ne martese mami im s'dine cka eshte t'i hekurose nje here kmishen , apo t'i fshij kepucen babit ... Perkundrazi shpesh ndodhe qe ai i hekuros kostumet apo i fshin kepucet e saja - ne menyre qe te nesermen ajo te shkoj ne pune e rregulluare...

Burreria nuk matet me keso gjera ;Te pakten jo ne realitetin e tanishem te krijuare.

Arb
12-05-07, 17:16
Lab burri...

Leji femnat he burre te llomotitin per "baradyzine gjinore" e mos ua jep krahin. A pak po te doket qe na u kane tranu a?

lyra2
12-05-07, 17:27
..ta kisha dhan qiken ty LABI po vallai po ma lazdrojshe e te hyp ne qafe pastaj,
.nje nene e ka pas nje djal te martuar dhe gjithmon i ka pengu pse i ndihmon shum nuses ,bile e ka quajt ate qyqan e nusen idiote ,ndersa dhendrrin qe i ka ndihmu vajzes se saj e ka quajt "djale me dalt ne at dynja" i mire i sjellshem i ban punt si ma e mira grue ..fat bre ka pas qika jeme.


..ani pra burri le ta vazhdon fline ku e lash e une po dal e po ia laj veturen...e nashta e baj edhe une shok bree se marova tu i nejt te dera edhe kamt po ia laj sa her vjen ne shpi,edhe me ba mos me qen uji taman apo me ia gudulis ma jep nje te shtyme ,veq nasht se ai eshte BURRRRR.

LABI
12-05-07, 17:30
Lab burri...

Leji femnat he burre te llomotitin per "baradyzine gjinore" e mos ua jep krahin. A pak po te doket qe na u kane tranu a?

hahahah :biggrin: . Mirecenia tyre e permireson edhe mirecenien tone . Une femren e shof pjese te nje teresie, mekanizmi pa te cilen s'mund t'hecim po qe se ajo qalon .

LABI
12-05-07, 17:32
..ta kisha dhan qiken ty LABI po vallai po ma lazdrojshe e te hyp ne qafe pastaj,
.nje nene e ka pas nje djal te martuar dhe gjithmon i ka pengu pse i ndihmon shum nuses ,bile e ka quajt ate qyqan e nusen idiote ,ndersa dhendrrin qe i ka ndihmu vajzes se saj e ka quajt "djale me dalt ne at dynja" i mire i sjellshem i ban punt si ma e mira grue ..fat bre ka pas qika jeme.


..ani pra burri le ta vazhdon fline ku e lash e une po dal e po ia laj veturen...e nashta e baj edhe une shok bree se marova tu i nejt te dera edhe kamt po ia laj sa her vjen ne shpi,edhe me ba mos me qen uji taman apo me ia gudulis ma jep nje te shtyme ,veq nasht se ai eshte BURRRRR.


hahaah Eshte mire te provohet te ndrrohen rolet ne pune ... Ndoshta me shume do te vleresoheshin ne ate menyre punet dhe perkushtimet ndaj njeri tjeterit

Tomori
12-05-07, 18:11
Nese nuk e ke dashnor dhe shok, nuk mundesh as burr me pas!
Egzakte shoqja e dashur..!

Reana
13-05-07, 21:50
Burri eshte per t'i sjellur gjitha paret ne shtepi qe gruaja ti bleje fustanet me te bukura per te shkuar ne dasma dhe ahengje me shoqet e veta:biggrin: !
burri aty mundet vetem te pengoje; keshtuqe lirisht mundet te shkoje ta shikoje televizorin dhe futbollin-gjithe diten bile:biggrin: !

Pupi
13-05-07, 21:54
Njera nder arsyet pse disa nga femrat Shqiptare kan mbetur akoma pa u martuar..... hö höhöhöhöhö

LABI
13-05-07, 21:59
Burri eshte per t'i sjellur gjitha paret ne shtepi qe gruaja ti bleje fustanet me te bukura per te shkuar ne dasma dhe ahengje me shoqet e veta:biggrin: !
burri aty mundet vetem te pengoje; keshtuqe lirisht mundet te shkoje ta shikoje televizorin dhe futbollin-gjithe diten bile:biggrin: !

heheh :biggrin:

Reana
13-05-07, 22:54
heheh :biggrin:

Po de!
cka po te duhet burri si shok??? me ardhe me ty gjithekund?:biggrin:
bahhhh....le te kqyr basket e futboll e filma, etj, etj mos ta harrojme kafen e burrave ku mundet te shfryhet mire duke folur per politike,,,ka plot aktivitete me te cilat mund te merret pa e penguar gruan!

Era1
14-05-07, 00:03
..shum ma mire se ti qe je edhe shok i grus tande ,se rrezik qe shok ka shum e nuk ban dallim mandej si une qe e dalloj veq nje BURR e shokt jan krejt tjere...

Cudi qe ti dike dhe jeten e te tjereve....

lyra2
14-05-07, 00:20
Cudi qe ti dike dhe jeten e te tjereve....

..kam aftesi moj..

Era1
14-05-07, 00:55
..kam aftesi moj..
Ti paske mbiaftesi.

lyra2
14-05-07, 15:10
heheh :biggrin:

..he he he pra,qashtu e kane "shokte",blejne fustane e te gjitha por edhe u pengon me qen gjithkun me te ,le rahat grun pra...banu "shok" i mire

LABI
14-05-07, 15:16
..he he he pra,qashtu e kane "shokte",blejne fustane e te gjitha por edhe u pengon me qen gjithkun me te ,le rahat grun pra...banu "shok" i mire

Cdo njeri ka nevoj per ate komoditet ... :wink:

Virti
18-05-07, 01:33
te gjitha ngapak! :biggrin:

Sy_kaltra
20-05-07, 19:56
Po qe se nuk jan shok se pari , as te dashur as te jetojne bashke nuk eshte e mundur,veq nese ajo lidhje mbahet me zore per shkaqe te ndryshme...

Jana
01-05-08, 16:15
Per me kon nje martse e mir mendoj qe patjeter duhet me qen kto trijat.....

uck_aksh
09-05-08, 15:17
A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1334394#post1334394)

deri me sod po me ka burr, shok, dashnor.

edhe un e kam gru, shoqe, dashnore, edhe e kam shpirt hahahahahahah

>>{SpOnGeBoB}<<
12-05-08, 15:59
ah gjithqka mundet me pasen a, vetum le ta kene burre ma se pari e masnej tjerat rend nuk ndalen hiq.

Lona
26-08-08, 14:02
Duhet ne fakt ta ket dashnor, shok, mik, burr tegjitha duhet ne te kunderten ska harmoni..

Trina_1
02-11-08, 16:30
Shok + Dashnor = burr i mir :biggrin:

DEA
03-11-08, 10:57
Mund ti kesh te gjitha tek burri, nese di ti gjesh ato....apo edhe ti fitosh..

shfletuesi_
03-11-08, 10:59
Mund ti kesh te gjitha tek burri, nese di ti gjesh ato....apo edhe ti fitosh..

Po e vertet....

DEA
03-11-08, 11:01
Po e vertet....

Normal qe eshte e vertet...........................flas nga pervoja.

shfletuesi_
03-11-08, 11:18
Normal qe eshte e vertet...........................flas nga pervoja.

Atehere bindi keta te temes..

Penelope
11-12-08, 15:33
U binda , ne fakt jam bind kahere

LABI
11-12-08, 15:55
Ne kete jete perballe cdo force nenshtruese , pothuajse gjithehere ekziston rruga e devijimit , ndryshimit te mendimit, pendeses, meshires, , perqmimit

si pran autoriteteve te shtetrore
te pran dashurise
si pran Zotit (duke interpretu librat e shenjeta dhe perfaqesuesit e feve)

etj etj !

dashnori i emines
11-12-08, 23:35
Po more... trijat ngapak.

Dashnor, dihet me ja dhan hakun..... pe dini ju kur edhe ku...!

Shok, kur te rrefehet diqka apo kanoj propozim naj here, ama jo shpesh a

Burr, kur duhesh me i dal ne mbrojtje kur te tjeret e sulmojn sepse qdo femer kerkon mashkull ne kuptimin burr strehim tek burri, mirpo edhe vet naj here me shpullat kur bohet pa rreh a, se lypin a,sikur per buk qe untohen..

qika_pejes
12-12-08, 10:30
me dashte tonat kur kan mirekuptim dytit

emine
12-12-08, 16:56
Prej burrit duhet mu rujt si prej gjarprit,,,,,(gjyshja thojke)

emine
12-12-08, 16:57
Po more... trijat ngapak.

Dashnor, dihet me ja dhan hakun..... pe dini ju kur edhe ku...!

Shok, kur te rrefehet diqka apo kanoj propozim naj here, ama jo shpesh a

Burr, kur duhesh me i dal ne mbrojtje kur te tjeret e sulmojn sepse qdo femer kerkon mashkull ne kuptimin burr strehim tek burri, mirpo edhe vet naj here me shpullat kur bohet pa rreh a, se lypin a,sikur per buk qe untohen..

Ty ta kallte reja nikun....

jadore
12-12-08, 17:00
Prej burrit duhet mu rujt si prej gjarprit,,,,,(gjyshja thojke)

qy; e jemja edhe ma keq thonte , dy hasem ne nje jastek..
(hajde e mos ju tut mandej , kush nuk i tutet dushmonit hahahahhaha )

Jana
12-12-08, 18:26
Une kam deshir qe me pas shok,dashnor....me kan shum e lir me Burrin tim...edhe dishka qikjo fjala BURR hiq sem pelqen....s'di pse....?

gjini
12-12-08, 18:46
Prej burrit duhet mu rujt si prej gjarprit,,,,,(gjyshja thojke)
sa bukur e paska pas than gjyshja oj emine....
po prej gjarperit mundesh me ike por prej qenit smundesh kurr me ike se te nxan kudo.

po shok

selvija
12-12-08, 20:58
Po qfar burrin me pas shok pash juve,,ku guzoj mi kallzu se qka po shkruj ketu apo dikund tjeter,,,mreh dhamet menjeher si kasap,,,jetni pa selvin seshpejti:redface::biggrin:

Bubulina
12-12-08, 21:00
Po qfar burrin me pas shok pash juve,,ku guzoj mi kallzu se qka po shkruj ketu apo dikund tjeter,,,mreh dhamet menjeher si kasap,,,jetni pa selvin seshpejti:redface::biggrin:

hahahhahahaaahhahahahhahaha

ShEjToNkA
12-12-08, 21:05
Po nuk e pate edhe shok mė mirė mos ta kesh as burrė fare!
Pėr mendimin tim vec sa mė thėnė kam burrė dhe me pėrfaqėsu vetėn si tė martuar me njė burrė nuk ėshtė dicka e mirė, e mirė ėshtė atėherė kur thua pėr burrė kam njė shok.

gjini
12-12-08, 22:31
Po nuk e pate edhe shok mė mirė mos ta kesh as burrė fare!
Pėr mendimin tim vec sa mė thėnė kam burrė dhe me pėrfaqėsu vetėn si tė martuar me njė burrė nuk ėshtė dicka e mirė, e mirė ėshtė atėherė kur thua pėr burrė kam njė shok.

OJ SHEJTONKE , qyqy ti kishe spe din se qka jan burrat e qka bojn grat mos me i hetue burri...
mos u bani kishe spo e dim se !!!!
me e dite na burrat qka boni ju grat asnje martese nuk kishte pas jete ma shum se 5 vite
e me dit ju granimi qka dreqin bajm na mashkujt se burra nuk jemi as nje jave skishit nejt bash me neve
selvije a e kom mire une???????????

gjini
12-12-08, 22:33
Une kam deshir qe me pas shok,dashnor....me kan shum e lir me Burrin tim...edhe dishka qikjo fjala BURR hiq sem pelqen....s'di pse....?


Jana, nuk po du me ta prish por nje keshill nga une plaku i kesaj mahalle:

kurr mos e trego burrit apo te dashurit ate qka ske nevoj ti tregosh. ska edhe burre edhe dashnor edhe sshok!!
kjo nuk funksionon

ShEjToNkA
12-12-08, 22:44
OJ SHEJTONKE , qyqy ti kishe spe din se qka jan burrat e qka bojn grat mos me i hetue burri...
mos u bani kishe spo e dim se !!!!
me e dite na burrat qka boni ju grat asnje martese nuk kishte pas jete ma shum se 5 vite
e me dit ju granimi qka dreqin bajm na mashkujt se burra nuk jemi as nje jave skishit nejt bash me neve
selvije a e kom mire une???????????
Jo, s'jam me mendimin tėnd.
Nuk mendoj ashtu dhe kam shumė arsyje sepse aty ( nė atė cift) ku ka sekrete s'ka asgjė tė mirė dhe tė vlefshme. Pėrse tė mos e dij burri cdo gjė rreth gruas? Pėrse tė mos flas pėr cdo gjė gruaja me burri nė vend se tė flitet me ndonjė shoqe a po shok??
Jo, jo mė mirė, qoftė keq apo mirė; qoftė hall apo dert; qoftė gėzim apo hidhėrim, tė bėhet me burrin nėn kulmin e shtėpis se sa jasht shtėpisė me shok apo shoqe.
Komunikimi i ndėrsjelltė ėshtė cels pėr njė harmoni mes cifti!

MemphiSx
12-12-08, 22:48
Se a mundet se di! Por mendoj qe ma shum se burre duhet ta kesh edhe shok.Po se ndave te miren dhe te keqen me grua/burrin ateher edhe jeta bashkeshortore ska kuptim!

simpatia e emines
12-12-08, 22:49
Nuk folet me shejtonk jo per qka do...,perpasra kur e ka dit gruja qe burri ka nje sekret armen p.sh, e kan kshillue me dorzue apo me hjek armen se... krejt dyjeja e dijn.
gruja edhe pse eshte e prime ska nevoj me i rras hunt ne sekretet e burrit.

Emine, a pe ki ma leht tasht hahahah

Uh tu kallt privati ty
ps; burr duhet me kon me grue me tu tute pak se perndryshe dashnor e shopk, sa shokin e dashnorin mundet me pas gruja ihaaa...... snalet reni deri ne pleqni

emine
12-12-08, 22:57
Nuk folet me shejtonk jo per qka do...,perpasra kur e ka dit gruja qe burri ka nje sekret armen p.sh, e kan kshillue me dorzue apo me hjek armen se... krejt dyjeja e dijn.
gruja edhe pse eshte e prime ska nevoj me i rras hunt ne sekretet e burrit.

Emine, a pe ki ma leht tasht hahahah

Uh tu kallt privati ty
ps; burr duhet me kon me grue me tu tute pak se perndryshe dashnor e shopk, sa shokin e dashnorin mundet me pas gruja ihaaa...... snalet reni deri ne pleqni

nuke kam qu send rond tybeh.....spo e vrej a oshte ma lehte a ma rond:P
ps.niher dashnija tesh simpatija apapapapa mdoket mdu nafaka:P

simpatia e emines
12-12-08, 22:59
Mosd em shti me mar tash endrra e pa realizuar e emines...

juo edhe rond qoin qon...

emine
12-12-08, 23:06
Mosd em shti me mar tash endrra e pa realizuar e emines...

juo edhe rond qoin qon...

ti ban mir me tregu kush je,ta di se kush mi simpatizojke kulet:Pandrrat me jan realizu tana tybeh nashta tujat paskan mete pa u realizu:p

uliksi31
12-12-08, 23:52
Po qfar burrin me pas shok pash juve,,ku guzoj mi kallzu se qka po shkruj ketu apo dikund tjeter,,,mreh dhamet menjeher si kasap,,,jetni pa selvin seshpejti:redface::biggrin:

Skame care pa me respektue kete mendim.:biggrin: Tybe edhe nja e emja en hift me lexua ka me pas cka me pa.:biggrin: Vec martue em kan 6 here deri tash.:biggrin:

lovely
13-12-08, 00:38
Skame care pa me respektue kete mendim.:biggrin: Tybe edhe nja e emja en hift me lexua ka me pas cka me pa.:biggrin: Vec martue em kan 6 here deri tash.:biggrin:

keh keh keh keh keh :biggrin:

kur jam kan me ty Uliks t kam pas hem shok, ham burrec hahahahahahahahahaa

ps, Selvoo, na paske kall :D:D

edhe menimi i Jadores m pelqei, i gjyshes t Jadores ;)

Amina
13-12-08, 01:38
Nuk shkojn te trijat bashke??

sherri
13-12-08, 09:51
Keshtu si paskan mendu disa...nje njeri tri vende "pune" (Burr-shoké-dashnor),po rritet pa-punsia,ne vend qe nje grua me i pas tre,dhe nje burre tri(Burre/Grua,Shoke/Shoqe,Dashnor/Dashnore) automatikisht 6 t'punsum :D:D

thellenza
13-12-08, 16:55
Po more... trijat ngapak.

Dashnor, dihet me ja dhan hakun..... pe dini ju kur edhe ku...!

Shok, kur te rrefehet diqka apo kanoj propozim naj here, ama jo shpesh a

Burr, kur duhesh me i dal ne mbrojtje kur te tjeret e sulmojn sepse qdo femer kerkon mashkull ne kuptimin burr strehim tek burri, mirpo edhe vet naj here me shpullat kur bohet pa rreh a, se lypin a,sikur per buk qe untohen..shume shume shume i njfoshem po me dukesh. Po kush ta ka tregu kete rruge bre?:biggrin:

Pytjes: Mendoj se mund ta kete te triat, por vetem nese ka fat.

Zogu_1
13-12-08, 18:02
Kur don gruja gjitha jane te mundshme,sepse eshte nje begatim i jetes se lumtur

ps.Thellenza,edhe mue po me duket KY,i ngjofshem sikur bagja po me duket nga kolli......hahahahahah

thellenza
13-12-08, 19:20
Kur don gruja gjitha jane te mundshme,sepse eshte nje begatim i jetes se lumtur

ps.Thellenza,edhe mue po me duket KY,i ngjofshem sikur bagja po me duket nga kolli......hahahahahah
Nese po tu duket edhe ty, athere veq bagja yt duhet me kon ky..mos vet bre. :biggrin:

Dallandyshja_718
14-12-08, 18:02
Burr dhe mjafton...se mos po behet teper me e pas edhe shok edhe dashnor...:biggrin:
E ēka atehere me shoqerine dhe dashnoret e forumit, p.sh.:biggrin: :biggrin:

selvija
14-12-08, 20:11
Burr dhe mjafton...se mos po behet teper me e pas edhe shok edhe dashnor...:biggrin:
E ēka atehere me shoqerine dhe dashnoret e forumit, p.sh.:biggrin: :biggrin:me dashnoret e forumit po jet veq mi thu thojt gishtat mes veti ,,,ja edhe pak me vjen skam nevoj per ju ggagaggaga..:biggrin:

Elina
14-12-08, 21:38
Sa interesant dicka,,,nuk e di si behet dallimi...burre,,,dashnor dhe shok tek i njejti person ...per tek burri e kam fjalen .Une kishe tek bashkeshorti i gjen te gjitha keto :rolleyes:
Me duhet me u sille si me shpesh tek kjo teme...me mesu me shume...se dy lidhje nuk i kam ne kete drejtim :biggrin:

Penelope
14-12-08, 23:11
Nese ka fat te takoje njeri te mire ne kuptimin e plote te fjales, mund ta kete se pari dashnor e mandej burre, e shok per tone jeten, se nje i tille femren e vete e don ,nderon, edhe kujdeset per te nje jete te tere..

dashnori i emines
14-12-08, 23:38
Rasisht hyna ketu, kur po i lexoj knej...

Xuki edhe knej po qkepke lula.... e poi lypke msn hahah

a jan gjarijat tona ksajde naj njo... tju kallxoj qwka o burri e shoku e sene vene
bagj edhe knej po sillesh a.

Ku ma nijti eren eminja....

Lona
19-12-08, 09:40
Nese nuk e ka dashnor-shoke- burr-nuk mund te kete edhe jete te lumtur

OgNaT
09-01-09, 21:07
Nese nuk e ke grun gjithqka ne jet.. ateher jeten e ke vetem me GRU dhe askend tjeter. ( shpresoj qe e kuptoni qka dashta me than )

DEA
16-01-09, 08:32
Gruaja mundet, nese burri eshte i gatshem te jete shoke, dashnor dhe burre per gruan, poashtu edhe burri mundet ta ket gruan shoqe, grua, dhe dashnore nese ajo eshte e gatshme . Vullneti ,deshira dhe puna te shpiejne drejt qellimeve tuaja.

Intelektual
16-01-09, 12:58
Nuk shkojn te trijat bashke??

Ashtu eshte nuk shkojn te trijat bashke,mund te jesh burre dhe mik i gruas po kurre nuk mund te jesh edhe i dashuri i saj,ma kujtuat nje thenje:"Gruja ideale eshte ajo qe edhe pse te tradhton kujdeset per ty si me qene i dashuri i saj"
Dashurija ndaj te dashurit eshte pasjonante,e zjarret,dhe shume e embel,burri me gruan nuk shfaq te gjithe talentin ne dashuri dhe sex,kur behet fjal per te dashuren ai ben te gjitha qe mundet sepse friksohet se do ti ike

Linka_pz
16-01-09, 13:16
Sa interesant dicka,,,nuk e di si behet dallimi...burre,,,dashnor dhe shok tek i njejti person ...per tek burri e kam fjalen .Une kishe tek bashkeshorti i gjen te gjitha keto :rolleyes:
Me duhet me u sille si me shpesh tek kjo teme...me mesu me shume...se dy lidhje nuk i kam ne kete drejtim :biggrin:


Interesant ,edhe une mendoja dhe enderroja se kur njeriu e gjen fatin e jetes do ti ket te gjitha (ne nje person)e keta shih si na frigojne :biggrin:.

Eline ,mire the ti na duhet me shpesh te sillemi kendej dhe te kuptojme diqka me shume rreth kesaj ...
.....po hajt mori se kemi kohe boll i mesojme

Arkza
16-01-09, 13:24
Po ka mundesi edhe kjo me ndodhe por qdo gje Varet keto nga Femrat !
Se sa e Sinqert eshte ndaj Burrit te saj , se sa e kujdeshme , se sa dashuruar , se sa e lir , se sa shume qka kjo varet veq nga Femrat por per Fat te keqe keto tipa jan te rralla sepse Femrat kurr ne jet te vet nuk bone sa duhet te sinqerta me burrin te vet !

LuLjaa
16-01-09, 14:17
Nese Burri eshte i sinqert ndaj gruas, edhe gurja eshte ndaj burrit besoj..

Munet me pas gjithēka burrin e jo vetum burr nese e don teper.

PS. Arkza mos u prek ti ēka t'foli une se s'jam kunder kurgja po vetum pe tham menimin tem.. :))

Arkza
16-01-09, 14:18
Nese Burri eshte i sinqert ndaj gruas, edhe gurja eshte ndaj burrit besoj..

Munet me pas gjithēka burrin e jo vetum burr nese e don teper.

PS. Arkza mos u prek ti ēka t'foli une se s'jam kunder kurgja po vetum pe tham menimin tem.. :))Hhahahhahah Qikoooooooooo mos me njek qyyyy :D:D

LuLjaa
16-01-09, 14:30
Hhahahhahah Qikoooooooooo mos me njek qyyyy :D:D

Paj kur pot shoh qe ke shkru dikun, pe di se eshte diēka interesante edhe po vi, se keshtu fort si kqyri temat,, pritoj valla se jo qe diēka

LABI
16-03-09, 15:34
Gruja eshte si patatja , edhe bukė edhe gjellė !!

(edhe nene, edhe grua, edhe dashnore edhe shoqe , edhe mike edhe )

Te pakten keshtu per burrin ( e per gruan s'di ) .

:biggrin: :biggrin:

Penelope
18-03-09, 22:13
mund te jete e mundur ta kete dashnor, shok ,burre edhe shumqka tjeter.Thjeshte MIK te shpirtit dhe jetes.Diku lexova se nje lidhje , apo dashuri mes dy personave eshte shume e forte atehere kur ata ndiejne afersi shpirtrash, kane shpirta binjake (verwandte Seelen). Vetem dashuri, adhurim nuk mjafton..

turisti
20-03-09, 22:05
Nese nuk e ka dashnor-shoke- burr-nuk mund te kete edhe jete te lumtur

Kjo eshte teme per tek :biggrin: Destani :biggrin: ,a ??

emine
26-03-09, 21:55
Gruja eshte si patatja , edhe bukė edhe gjellė !!

(edhe nene, edhe grua, edhe dashnore edhe shoqe , edhe mike edhe )

Te pakten keshtu per burrin ( e per gruan s'di ) .

:biggrin: :biggrin:
a patate po dokemi na femrat a:eek:

Isinqerti25
26-03-09, 21:56
E ktu qenka puna pak me thell Mundet en dy menyeret te jet............

03-05-09, 05:23
nese nuk e ka, atehere e nxan edhe nje dashnor dhe bohet me burre e dashnor;)

Idila
15-04-10, 12:23
Njė shoqe mė shumė se e dashur, njė mike mė shumė se njė grua. Njė burrė qė nuk e shikon nė kėtė mėnyrė gruan e tij, nuk e ka grua por thjesht njė lodėr.

Lapsi
15-04-10, 17:05
Gruaja shoqe nuk behet

YanYan
15-04-10, 17:07
Gruaja shoqe nuk behet
Pse jo? A nuk e quajne shoqja e jetes?

turisti
15-04-10, 17:24
Vetem burre,kjo mjafton se ashtu eshte me teper se cdo send,a nganjihere e ka dhe :biggrin: Bull :biggrin: ...........

Lapsi
15-04-10, 17:28
Pse jo? A nuk e quajne shoqja e jetes?pikerisht, te kuptuarit e gruas si shoqe ka krijuar anomali ne vete familje
Gruaja nuk eshte shoqe e jetes, eshte nder

Idila
15-04-10, 17:42
Siē thashė edhe mė lartė njė burrė nėse nuk e sheh nė kėtė mėnyrė gruan e tij, por si njė lodėr nėpėr shtėpi duke i sjellė njėherė ngazėllim e mė pas mėrzitje tė pakufishme, nė kėtė rast arrin gruaja qė tė kthehet nė marionetė, dhe nga njė marionetė nė njė copė akulli, sepse ajo nuk ėshtė bishė por njė qenie e rrallė qė meriton respekt, mirėnjohje, dashuri.

YanYan
15-04-10, 17:56
pikerisht, te kuptuarit e gruas si shoqe ka krijuar anomali ne vete familje
Gruaja nuk eshte shoqe e jetes, eshte nder
Anomalia ne familja nuk krijohet nga te kuptuarit e gruas si shoqe por nga
faktore te ndryshem si mosbesimi, mungesa e respektit, tradhetia, etj etj.

Nje grua smund ta kete burrin e vet vetem burre, ose vetem dashnor, ose vetem shok.
Ky kompromis mes te dyve ka per baze kombinim e te trejave bashke.
...burre sepse eshte personi qe do jete spektator i jetes se saj dhe babai i femijeve te saj
...dashnor sepse eshte personi qe do ndaje intimitetin
...shok sepse njeri-tjetrin do e ken shokun/shoqen me te ngushte ku do ndajne gjithcka

(Eshte thjesht mendim personal eee :smile:)

Lapsi
15-04-10, 18:18
Ceshtjen duhet trajtuar pak me drejte. Jemi te lodhur nga paraqitjet civilizuese qe kane synim sekset e mbrapshta. Martesa nuk duhet kuptuar thjeshte per kenaqesi dhe defrime. Ajo behet per dicka me madheshtore, per te ndertuar familje, per te siguruar vazhdimesi dhe pavdekshmeri kombit, per te shpetuar nga hallakatja mendimet dhe ndjenjat e individit. Barazimin e gruas me shoqen shkakton zhvleresimin, banalizimin, shformimin e institucionit familje. Gruaja asnjehere nuk kaparqet dicka te dores se dyte, ndonje ene te palare por ajo eshte nje perle qe duhet ruajtur si syte e ballit. Gruaja eshte ndere, ku burri gjene prehje...
Me ne fund, mos pranoni mendime majtas apo djathtas, por behuni te qendres: burri eshte per gruan ashtu sic eshte gruaja per burrin e jo per shokun/ shoqen

emine
15-04-10, 18:27
Po spate partnerin shok dhe ti besosh ateher si munde te quhet kjo lidhje interes sexual ,apo interes me pas dikend qaty me ti maru dy kulq pitje e nja 5-6 femije,,,kshtuqe gjith ato martesa qe kane arrite te ken njeri tjetrin shok/shoqe shifen si martesa te sukseshme dhe afat gjate ,i adhuroja prinderit e mije kure prezentoni njeri tjetrin si shoke te jetes,po ashtu bashkeshorti/ja ,,,

turisti
15-04-10, 18:49
Po spate partnerin shok dhe ti besosh ateher si munde te quhet kjo lidhje interes sexual ,apo interes me pas dikend qaty me ti maru dy kulq pitje e nja 5-6 femije,,,kshtuqe gjith ato martesa qe kane arrite te ken njeri tjetrin shok/shoqe shifen si martesa te sukseshme dhe afat gjate ,i adhuroja prinderit e mije kure prezentoni njeri tjetrin si shoke te jetes,po ashtu bashkeshorti/ja ,,,

http://www.youtube.com/watch?v=mUGxmnBja14

shfletuesi_
15-04-10, 19:02
>>>>>>>>>>>>>>>> go go go gooooo

roadrunner
15-04-10, 22:14
mvaret prej kohes, vendit, edhe situates :D

premium
15-04-10, 22:18
... mundet me pas edhe kundershtar ne ring

paa ēfare teme !

turisti
16-04-10, 13:52
Po spate partnerin shok dhe ti besosh ateher si munde te quhet kjo lidhje interes sexual ,apo interes me pas dikend qaty me ti maru dy kulq pitje e nja 5-6 femije,,,kshtuqe gjith ato martesa qe kane arrite te ken njeri tjetrin shok/shoqe shifen si martesa te sukseshme dhe afat gjate ,i adhuroja prinderit e mije kure prezentoni njeri tjetrin si shoke te jetes,po ashtu bashkeshorti/ja ,,,

E moj Emine,po koha dhe moda kan qene ashtu,sepse ,ateherit nuk ke mujt me thone :

Kjo eshte :biggrin: bashkeshortja e kojshiut :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahaha.

emine
16-04-10, 20:15
E moj Emine,po koha dhe moda kan qene ashtu,sepse ,ateherit nuk ke mujt me thone :

Kjo eshte :biggrin: bashkeshortja e kojshiut :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahaha.
hahhahahahhahhah hej breh qka kujtohesh ti,:tongue: ,,shkrova seriozisht po ju pi kapni fjalte bethprap gjeth:rolleyes:

turisti
16-04-10, 21:34
hahhahahahhahhah hej breh qka kujtohesh ti,:tongue: ,,shkrova seriozisht po ju pi kapni fjalte bethprap gjeth:rolleyes:

Valla Emine bash seriozisht tu kum pergjegj,a une edhe e prezentoj shoqen nganjihere me:

:biggrin: plaka ime :biggrin: ,hahahahahahahahahaha,edhe cka- asgje sepse koherat ndryshojne dhe cdo gje ndryshon dhe nuk eshte serioz si perpara..........

teutaA
16-04-10, 21:38
Valla Emine bash seriozisht tu kum pergjegj,a une edhe e prezentoj shoqen nganjihere me:

:biggrin: plaka ime :biggrin: ,hahahahahahahahahaha,edhe cka- asgje sepse koherat ndryshojne dhe cdo gje ndryshon dhe nuk eshte serioz si perpara..........

ahhah ti e thierr qysh duesh se ste kushtezon tema ndersa ne duhet te jemi te kujdeseshme se me thierr plak mos po dalim jasht rregullave te temes:wink:

turisti
16-04-10, 21:41
ahhah ti e thierr qysh duesh se ste kushtezon tema ndersa ne duhet te jemi te kujdeseshme se me thierr plak mos po dalim jasht rregullave te temes:wink:

Gjithmone kam qene me dale jashte TEMES ne suaza normale,perndryshe vetem me pergjegjjen,cdo tem e humb tematiken e vet..........dhe postojme 1-2 pergjegje dhe heshtim pastaj.........

vjeshta
17-04-10, 11:40
:biggrin: plaka ime :biggrin: ,hahahahahahahahahaha,edhe cka- asgje sepse koherat ndryshojne dhe cdo gje ndryshon dhe nuk eshte serioz si perpara..........


Hahhaaaaaaa ,edhe baba im e thirrke te veten ashtu ,ndersa fqinji qe e kishim afer e thirrke nuse .Nje dite fqinji po i thote pse more po e thirre keshtu gruajen? Baba ju gjegj : kur tź plaket e thirri nuse .hahhaaaaaaaaaaaaa.


Ma perkujtove baben edhe ti qyyyyyy ..hahaaaaaaaaaaa

Dreni30
17-04-10, 12:10
Perzieni krejt kėto nė njė pjatė edhe provone se cfarė shije ka. hahahahaahahahaahahahaahahahaahahahaahahahahahahah

turisti
17-04-10, 17:57
Hahhaaaaaaa ,edhe baba im e thirrke te veten ashtu ,ndersa fqinji qe e kishim afer e thirrke nuse .Nje dite fqinji po i thote pse more po e thirre keshtu gruajen? Baba ju gjegj : kur tź plaket e thirri nuse .hahhaaaaaaaaaaaaa.


Ma perkujtove baben edhe ti qyyyyyy ..hahaaaaaaaaaaa

Jo,edhe une e thirri -nuse-,a ka edhe shume pseudonime tjera .....:biggrin: ,hahahahahahahaha.

roadrunner
17-04-10, 19:48
thirre loqk se po t'perzihen hahahah :PJo,edhe une e thirri -nuse-,a ka edhe shume pseudonime tjera .....:biggrin: ,hahahahahahahaha.

turisti
17-04-10, 20:32
thirre loqk se po t'perzihen hahahah :P

Valla.............prej loqkes e derit tek ...........:biggrin: ,hahahahahahahahahaha.

roadrunner
17-04-10, 20:32
Veq ne emer mos gabo ahahahah

Valla.............prej loqkes e derit tek ...........:biggrin: ,hahahahahahahahahaha.

turisti
17-04-10, 20:39
Veq ne emer mos gabo ahahahah

Jo ej,nuk gaboj.................:smile:

emine
17-04-10, 21:31
simas qetyne l***v te forumit sban ,se duhet dajak ,a me dashnoret ban me pas shoqni,,,,breh fara ju hupte qatje ku ska as han as dilli

roadrunner
17-04-10, 21:44
Oj emine rri...lej hiqmu tyne, se qetu llamatitin e sterpikin ekranin tan diten, dej ti ze gruja ne internet e tju kerset tenxherja per kreje, shkrujn kta. tani mas ni jave masi ti shnoshen mallungat, hijn apet thojn juve stupc duhet me ju rre hahahahaahahsimas qetyne l***v te forumit sban ,se duhet dajak ,a me dashnoret ban me pas shoqni,,,,breh fara ju hupte qatje ku ska as han as dilli

Dreni30
17-04-10, 22:39
Ncuk askush nuk guxon me i perzi, hahahahahaahahahahahaahahahah

emine
17-04-10, 22:42
Ncuk askush nuk guxon me i perzi, hahahahahaahahahahahaahahahah
ani kqyre ky kishe po di me da punen me marifet

Idila
17-04-10, 22:43
Njėherė thua kėshtu

Ncuk askush nuk guxon me i perzi, hahahahahaahahahahahaahahahah
e njė herė thua kėshtu


Perzieni krejt kėto nė njė pjatė edhe provone se cfarė shije ka. hahahahaahahahaahahahaahahahaahahahaahahahahahahah


:tongue:

Dreni30
17-04-10, 22:46
ani kqyre ky kishe po di me da punen me marifet

hhahahahahaahahahahahahaahahahahahahahaahahahahaah ahahaha jo, por deshta me tregu se perziemja e jep shijen ma tė mirė de, hahahah

shfletuesi_
17-04-10, 22:46
Qka qkaaa

Guri i madh
17-04-10, 22:47
po qysh po i lexoj do shkrime qato kan qef me pas burrin magar me ja qit shalen me ngarkue e me i grah deri sa te ngordh


edhe me e etiketuepo fatmirsisht nuk jan krejt po kogja shum ishin

Idila
17-04-10, 22:55
po qysh po i lexoj do shkrime qato kan qef me pas burrin magar me ja qit shalen me ngarkue e me i grah deri sa te ngordh


edhe me e etiketuepo fatmirsisht nuk jan krejt po kogja shum ishin
Guri, nuk besoj se dikush do tė donte ta ketė burrin e saj gomar (magar de).
Si thua ti se na pėlqen ta ēojmė ush-ēuksh a?
Jo bre Guri je gabim, je shumė gabim!

Mė kot ėshtė tė bėj sqarime mė tutje...

Guri i madh
17-04-10, 23:00
Guri, nuk besoj se dikush do tė donte ta ketė burrin e saj gomar (magar de).
Si thua ti se na pėlqen ta ēojmė ush-ēuksh a?
Jo bre Guri je gabim, je shumė gabim!

Mė kot ėshtė tė bėj sqarime mė tutje...


po nuk mbeti fjal fyse pa u fol burri gjithmon fajtor kurr nuk u fol se disa femna po e keq perdorin lirin qe ju takon me norma njerzore


po deri kur mashkulli pagun mashkulli shkon me ndreq viza ne kodren e dragodanit e kur te merr vizen niderlasun unbefristet i tho burrit tash po due me jetue vetem


nuk po tham ne pergjithsi po shum kishte qe e dojn vizen e jo burrin


ju pershendes

roadrunner
17-04-10, 23:01
jo guri gabim je, na dijm mi ndrru pozitat, se menojm per pleqni :biggrin:


e ti? a pi rri permi magarices? a e ke etiketu hala? apo qashtu po rrini te dyt te pa e ngarku shalen njani tjetrit, derisa te ngordhni.


po qysh po i lexoj do shkrime qato kan qef me pas burrin magar me ja qit shalen me ngarkue e me i grah deri sa te ngordh


edhe me e etiketuepo fatmirsisht nuk jan krejt po kogja shum ishin

roadrunner
17-04-10, 23:07
Jo Guri, nashta kejt sjon ashtu, se tish kon ashtu yhyy sa rastet tragjike i kishe pas deri sot, skish pas te njehme.Qe nje rast per ty. U martu nje vajze e Gjilanit ne fshatin Bresalc, e mor me vize burrin ne Zvicer. Aj ia boni nje vajz edhe e la ne Bresalc me nane e babe te vet, derisa vajza e tij i boni 7 vjet. Nanen aj e ka pas te smut, keshtu qe nusja normal e ka la e shperla pa pertese. Nje dite niset burri i saj me ardh per Kosove me e pa nanen se i keqsohet gjendja, i piket zvicranka permas veq ka me ardh, se qe sa vjet jem bashk kurr sta kam pa nanen. Aj normal ka kembngul per jo. Qfare ndodhi? Ai u nis me kerr, kurse kjo i hypi aeroplanit. Kur mrrin ne prishtine i hyp taksit i thot qom nqet ven. Kur ka mrri gruja tij para tina, gruja shqiptare e ka qel deren. E qfare ndodhi ketu?

Normal, E***eta e vogel mbeti jetim, tu pas nan e babe


Kurse aj pisi mbet pa grua, dhe i la kater femije jetima (se me tjetren i kish pas edhe tre)


Qka duhet me i bo ktij sipas teje?po nuk mbeti fjal fyse pa u fol burri gjithmon fajtor kurr nuk u fol se disa femna po e keq perdorin lirin qe ju takon me norma njerzore


po deri kur mashkulli pagun mashkulli shkon me ndreq viza ne kodren e dragodanit e kur te merr vizen niderlasun unbefristet i tho burrit tash po due me jetue vetem


nuk po tham ne pergjithsi po shum kishte qe e dojn vizen e jo burrin


ju pershendes

Guri i madh
17-04-10, 23:12
[quote=roadrunner]Jo Guri, nashta kejt sjon ashtu, se tish kon ashtu yhyy sa rastet tragjike i kishe pas deri sot, skish pas te njehme.Qe nje rast per ty. U martu nje vajze e Gjilanit ne fshatin Bresalc, e mor me vize burrin ne Zvicer. Aj ia boni nje vajz edhe e la ne Bresalc me nane e babe te vet, derisa vajza e tij i boni 7 vjet. Nanen aj e ka pas te smut, keshtu qe nusja normal e ka la e shperla pa pertese. Nje dite niset burri i saj me ardh per Kosove me e pa nanen se i keqsohet gjendja, i piket zvicranka permas veq ka me ardh, se qe sa vjet jem bashk kurr sta kam pa nanen. Aj normal ka kembngul per jo. Qfare ndodhi? Ai u nis me kerr, kurse kjo i hypi aeroplanit. Kur mrrin ne prishtine i hyp taksit i thot qom nqet ven. Kur ka mrri gruja tij para tina, gruja shqiptare e ka qel deren. E qfare ndodhi ketu?

Normal, E***eta e vogel mbeti jetim, tu pas nan e babenuk ja vlen me juve me bisedue ne ket tem me vjen keq qe kurr nuk vrajta se ju keni shpreh keqardhje per kto dy kufoma te familjes kryeziu qe pa dyshim fajin kryesor e ka Dinorja

roadrunner
17-04-10, 23:15
AS me ty sja vlen hiq me fol tyben, se ti shume ndjeve keqardhje, ton diten e lume Dinorja lavire. Hec bre bac kqyrni grat e juve, se kollaj kejt folni per grat e huja, e tjuvet se dini ku i kini hiq.

Marre per ty. Qe tybe nguzofsh ti tandes mi bo zo, e vjen ktu shfryesh[quote=roadrunner]Jo Guri, nashta kejt sjon ashtu, se tish kon ashtu yhyy sa rastet tragjike i kishe pas deri sot, skish pas te njehme.Qe nje rast per ty. U martu nje vajze e Gjilanit ne fshatin Bresalc, e mor me vize burrin ne Zvicer. Aj ia boni nje vajz edhe e la ne Bresalc me nane e babe te vet, derisa vajza e tij i boni 7 vjet. Nanen aj e ka pas te smut, keshtu qe nusja normal e ka la e shperla pa pertese. Nje dite niset burri i saj me ardh per Kosove me e pa nanen se i keqsohet gjendja, i piket zvicranka permas veq ka me ardh, se qe sa vjet jem bashk kurr sta kam pa nanen. Aj normal ka kembngul per jo. Qfare ndodhi? Ai u nis me kerr, kurse kjo i hypi aeroplanit. Kur mrrin ne prishtine i hyp taksit i thot qom nqet ven. Kur ka mrri gruja tij para tina, gruja shqiptare e ka qel deren. E qfare ndodhi ketu?

Normal, E***eta e vogel mbeti jetim, tu pas nan e babenuk ja vlen me juve me bisedue ne ket tem me vjen keq qe kurr nuk vrajta se ju keni shpreh keqardhje per kto dy kufoma te familjes kryeziu qe pa dyshim fajin kryesor e ka Dinorja

Guri i madh
17-04-10, 23:18
[quote=roadrunner]AS me ty sja vlen hiq me fol tyben, se ti shume ndjeve keqardhje, ton diten e lume Dinorja lavire. Hec bre bac kqyrni grat e juve, se kollaj kejt folni per grat e huja, e tjuvet se dini ku i kini hiq.

Marre per ty. Qe tybe nguzofsh ti tandes mi bo zo, e vjen ktu shfryesh

Idila
17-04-10, 23:36
po nuk mbeti fjal fyse pa u fol burri gjithmon fajtor kurr nuk u fol se disa femna po e keq perdorin lirin qe ju takon me norma njerzore


po deri kur mashkulli pagun mashkulli shkon me ndreq viza ne kodren e dragodanit e kur te merr vizen niderlasun unbefristet i tho burrit tash po due me jetue vetem


nuk po tham ne pergjithsi po shum kishte qe e dojn vizen e jo burrin


ju pershendes
I nderuar, nė qoftėse burri bie deri nė atė nivel sa qė tė bėhet dhe vegėl nė duart e gruas, atėherė e pastė mendja mė qafė. Kaq di kaq them.

P.s. Ju pėrshėndes gjithashtu.

lovely
17-04-10, 23:40
jo guri gabim je, na dijm mi ndrru pozitat, se menojm per pleqni :biggrin:


e ti? a pi rri permi magarices? a e ke etiketu hala? apo qashtu po rrini te dyt te pa e ngarku shalen njani tjetrit, derisa te ngordhni.


valla bre nuk po t ka hije me u shpreh qishtu! merre qysh dush!

Guri i madh
18-04-10, 00:11
I nderuar, nė qoftėse burri bie deri nė atė nivel sa qė tė bėhet dhe vegėl nė duart e gruas, atėherė e pastė mendja mė qafė. Kaq di kaq them.

P.s. Ju pėrshėndes gjithashtu.


po deshte apo nuk deshte me ligjet e evropes mashkulli esht gjithmon fajtor ai i cili gjithmon duhet me pague i nenshtruar i perbuzur po edhe me krye te nxanun


me keq ardhje po e them po shum shqiptarka barazin gjinore po e keqperdorin

sidomos ato qe vin nga kosova ne shtetet perendimore


mue personalisht nuk me mundon ky fenomen po ne qe jetojmi larg vendlindjes nga frika e asimilimit po kemi deshir qe pasardhsit ton me i martue me shqiptar shqiptarka per me i rezistue asimilimit


po fatkeqsisht ata qe po vin nga kosova nga te dy gjinit po vin veq per viz e jo per lidhje te sinqert martesore

lovely
18-04-10, 00:16
po deshte apo nuk deshte me ligjet e evropes mashkulli esht gjithmon fajtor ai i cili gjithmon duhet me pague i nenshtruar i perbuzur po edhe me krye te nxanun


me keq ardhje po e them po shum shqiptarka barazin gjinore po e keqperdorin

sidomos ato qe vin nga kosova ne shtetet perendimore


mue personalisht nuk me mundon ky fenomen po ne qe jetojmi larg vendlindjes nga frika e asimilimit po kemi deshir qe pasardhsit ton me i martue me shqiptar shqiptarka per me i rezistue asimilimit


po fatkeqsisht ata qe po vin nga kosova nga te dy gjinit po vin veq per viz e jo per lidhje te sinqert martesore


shume e vertete Guri!

Murgesha
18-04-10, 00:20
po deshte apo nuk deshte me ligjet e evropes mashkulli esht gjithmon fajtor ai i cili gjithmon duhet me pague i nenshtruar i perbuzur po edhe me krye te nxanun


me keq ardhje po e them po shum shqiptarka barazin gjinore po e keqperdorin

sidomos ato qe vin nga kosova ne shtetet perendimore


mue personalisht nuk me mundon ky fenomen po ne qe jetojmi larg vendlindjes nga frika e asimilimit po kemi deshir qe pasardhsit ton me i martue me shqiptar shqiptarka per me i rezistue asimilimit


po fatkeqsisht ata qe po vin nga kosova nga te dy gjinit po vin veq per viz e jo per lidhje te sinqert martesore


Vallahi o Guri zgjidhja me e mir eshte:

Ka shqiptare sa te duash ne Gjermani, pse nuk po martohen djemt me ato shqiptare qe jetojn ne gjermani pasi qe edhe kan mentalitetin e njejt po po shkojn me marr vajza ne kosove, kur vetem tash po dihet se po pranojn me u martu vetem per letra??

lovely
18-04-10, 00:22
Vallahi o Guri zgjidhja me e mir eshte:

Ka shqiptare sa te duash ne Gjermani, pse nuk po martohen djemt me ato shqiptare qe jetojn ne gjermani pasi qe edhe kan mentalitetin e njejt po po shkojn me marr vajza ne kosove, kur vetem tash po dihet se po pranojn me u martu vetem per letra??

qe pse;


" mue personalisht nuk me mundon ky fenomen po ne qe jetojmi larg vendlindjes nga frika e asimilimit po kemi deshir qe pasardhsit ton me i martue me shqiptar shqiptarka per me i rezistue asimilimit "


:biggrin:

Murgesha
18-04-10, 00:25
qe pse;


" mue personalisht nuk me mundon ky fenomen po ne qe jetojmi larg vendlindjes nga frika e asimilimit po kemi deshir qe pasardhsit ton me i martue me shqiptar shqiptarka per me i rezistue asimilimit "


:biggrin:

Po shum ma mir me u martu dy shqiptar qe jetojn ne Gjermani e mi pshtu qe te dy asimilimit, dhe kan thuja te njejtin mentalitet se sa me shku me marr nuse dhe "nuse" -> (per meshkuj e kam fjalen) pi Kosove, me ju qit pite te nxehta e qaj masdarke ha,hahaahahahahahaaha

lovely
18-04-10, 00:28
Po shum ma mir me u martu dy shqiptar qe jetojn ne Gjermani e mi pshtu qe te dy asimilimit, dhe kan thuja te njejtin mentalitet se sa me shku me marr nuse dhe "nuse" -> (per meshkuj e kam fjalen) pi Kosove, me ju qit pite te nxehta e qaj masdarke ha,hahaahahahahahaaha


po ata dyte kan nis mu asimilue kapak, kishe per me jau kthy adetet e Kosoves, me marr njo atje a din, e ata kur po vijne, po e knaqin krejt tani hahahahahahahahahaahahha

ps; shumica ;)

teutaA
18-04-10, 00:29
shueni allahile o ti njeri thirrne veq ruenu se po ju vran kush

Murgesha
18-04-10, 00:31
po ata dyte kan nis mu asimilue kapak, kishe per me jau kthy adetet e Kosoves, me marr njo atje a din, e ata kur po vijne, po e knaqin krejt tani hahahahahahahahahaahahha

ps; shumica ;)


Vallahi me ato cka po shof kendej ka jetoj une, nuk o ne pytje fare asimilimi po krejt diqka tjeter! :biggrin:

lovely
18-04-10, 00:32
shueni allahile o ti njeri thirrne veq ruenu se po ju vran kush


tybe une hon e don i kam thirr kta t mite "o ti njeri" , Hasanin, Guri Sylajn, Uliksin, etj etj hahahahahahahaha.

Mu hala sum ka vra kerkush, po po m doket Hasanin ma vrau dikush hahahahahahahahahahahahaha

teutaA
18-04-10, 00:34
tybe une hon e don i kam thirr kta t mite "o ti njeri" , Hasanin, Guri Sylajn, Uliksin, etj etj hahahahahahahaha.

Mu hala sum ka vra kerkush, po po m doket Hasanin ma vrau dikush hahahahahahahahahahahahaha


ahhahahha qashtu de ka than ajo edhe laknuer leja emrin veq te eshte fmija i shnosh hahah edhe ti qysh duesh thirre veq te eshte njeri qe si rrin allltia ne shok hahahhah

roadrunner
18-04-10, 00:35
he se kta ta ngrehin guhen me dana, edhe ti qysh te dush merre. masi na majm magar, edhe te tyne kokan magarica pravalla bre nuk po t ka hije me u shpreh qishtu! merre qysh dush!

lovely
18-04-10, 00:37
he se kta ta ngrehin guhen me dana, edhe ti qysh te dush merre. masi na majm magar, edhe te tyne kokan magarica pra

Guri nuk foli n pergjithesi, foli per ato qe jan qashtu, e ka shume pej tyne, nuk na tha mu as ty, e ti mos i merr krejt qka t flitet per veti qiko....

Lona
22-04-10, 13:09
Gjthcka mund ta kete..shoke, dashnore burre ...

roadrunner
22-04-10, 13:14
A je kah e din ti shume mire, apo veq po ja fut si lopa baglen...pa e lexu mire mos ja bo askujt me gisht, ky jo qe e gjun gurin e i permledh kamt e ik, po edhe shpif se ska me qka mirret, e une kete e kuptova shume shpejt. Edhe kur s'behet fjala per ty, mos i rras hunt ne therra se po qorrohesh e na del pune :biggrin:Guri nuk foli n pergjithesi, foli per ato qe jan qashtu, e ka shume pej tyne, nuk na tha mu as ty, e ti mos i merr krejt qka t flitet per veti qiko....

Qika^Me^Kule
17-05-10, 22:49
Kret mvaret se si asht e lidhun gruja me burrin... apo te dashurin e saj....

per mendimin tim... per me pase nje jete te Lumtur ne familje... burrin duhet me pase Shok.... pastaj Burr....

Zeqiri
21-05-10, 14:52
dy hasum e qesin kryet nenji jastak burri e gruja po kukeni pa gruja mekan shok hahahaha poku keni pa gruja mepas burrindashnor eu po palidhje po vetni bre mozomakeq mozomakeq gruja e merr nji burr ejo niqind burra e munet mei marr edhe kater epes kur tedahet prej njanit e prej tjetrit ama me nji burr jeton e dashnor munet meipas pesdhet eshok pesqind kerkush nuk indal jo veq ajan tezojat meba ball e meqendrue

vjeshta
21-05-10, 18:26
Ngarkese pak e madhe per nje burrė keto 3 funksione !:tongue:

Idila
21-05-10, 18:33
Ngarkese pak e madhe per nje burrė keto 3 funksione !:tongue:
Jo mi, ngarkesėn e ndajnė qė tė dy jek e jek. :d

Murgesha
21-05-10, 18:53
Valla une edhe dashnor, edhe shok edhe burr e kam, :wink: nejse kajher kur me nervozon i thom qe veq burr te kam ha,hahahaahahaahahaahaa

Qika^Me^Kule
21-05-10, 18:55
Valla une edhe dashnor, edhe shok edhe burr e kam, :wink: nejse kajher kur me nervozon i thom qe veq burr te kam ha,hahahaahahaahahaahaa


Euuuu.. bre Shote Galica....:biggrin: qashtu duhej me ja bae....

vjeshta
21-05-10, 19:09
Jo mi, ngarkesėn e ndajnė qė tė dy jek e jek. :d

Duhet edhe orarin me e nda ,se ne q'ore cili funksion hyn ne zbatim ...hahaha

roadrunner
21-05-10, 20:55
Valla spo shkretoj ma mire hahaha

Murgesha
21-05-10, 21:04
Valla spo shkretoj ma mire hahaha

Sigurisht qenke ne tripa te mir sonte, qe spo guxon me shkretu :biggrin:

roadrunner
21-05-10, 21:09
Thash ti ruj t'shkretumet per ma vone po ju slini hahahah :P


Dashta me tha shoqe ton diten, e "grue" ton naten hahahahahahSigurisht qenke ne tripa te mir sonte, qe spo guxon me shkretu :biggrin:

Murgesha
21-05-10, 21:12
Thash ti ruj t'shkretumet per ma vone po ju slini hahahah :P


Dashta me tha shoqe ton diten, e "grue" ton naten hahahahahah


Ha,haahahahaahahahahahaahahah ma mori mendja qe pate me shkretu diqka keshtu :wink:

roadrunner
21-05-10, 21:15
paj si ta boj shok edhe naten, ma mir po flej me nanen tem knaqna hahaahhahaHa,haahahahaahahahahahaahahah ma mori mendja qe pate me shkretu diqka keshtu :wink:

Murgesha
21-05-10, 21:17
paj si ta boj shok edhe naten, ma mir po flej me nanen tem knaqna hahaahhaha


Moj ketu i ke tri mundesi, une te kisha propozu ta kesh dashnor naten e jo shoqe :wink:

roadrunner
21-05-10, 21:19
shok veq diten, naten ja ndrroj sahatin :P hahahaMoj ketu i ke tri mundesi, une te kisha propozu ta kesh dashnor naten e jo shoqe :wink:

Idila
16-08-10, 12:04
Njė shoqe mė shumė se e dashur, njė mike mė shumė se njė grua. Njė burrė qė nuk e shikon nė kėtė mėnyrė gruan e tij, nuk e ka grua por thjesht njė lodėr.
Njė burrė nėse nuk e sheh nė kėtė mėnyrė gruan e tij, por si njė lodėr nėpėr shtėpi duke i sjellė njėherė ngazėllim e mė pas mėrzitje tė pakufishme, nė kėtė rast arrin gruaja qė tė kthehet nė marionetė, dhe nga njė marionetė nė njė copė akulli, sepse ajo nuk ėshtė bishė por njė qenie e rrallė qė meriton respekt, mirėnjohje, dashuri.

Suelaa
16-08-10, 13:08
Mendoj qe duhet me e pase ma shum dashnor edhe burre, e ne disa raste shok jo per her.

arberia
16-08-10, 13:43
,Po,patjeter qe mund ta kete dhe i lumi ai burre qe i ka te tre pozicionet, tek gruaja e vet

tipi engjellor
16-08-10, 15:11
po duhet patjeter qe edhe shok edhe burre se normal duhet edhe komunikimi me pas pra edhe shok.e naten dashnor e ki

Arb
16-08-10, 15:47
Martesa i ka te gjitha. Varet krejtesisht prej qendres se saj te fluturimeve ne hapesire (trunit).

roadrunner
16-08-10, 18:04
edhe asaj ku ateron :P hahahahMartesa i ka te gjitha. Varet krejtesisht prej qendres se saj te fluturimeve ne hapesire (trunit).

elvio
16-08-10, 19:16
A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!?


ajo e para s'figuron

pasi nqs e sheh te till e ka sa per te shuar epshet e saj-dmth s'ka burre,por nje te rastesishem qe epshi i saj i jep drejtim te gjeje eksperienca per te larguar fantazite me kenaqesite e saj seksuale.

shok.
sigurisht po.

se kuptimin figurativ shok,pasi burre grua mish thua thote populli.

me kalimin e viteve hyn merr prizem tjeter optik.


kete te treten se kuptoj burre se kuptoj ekzakt.

roadrunner
17-08-10, 12:29
O tarakooo, a don ta gjej nje nuse hahahah :P..............tpershenes shume, s'po guzoj me te thon shoki hahahaha se ste pasna shoki hahahaahahahhahaahahahahahahahMe pas BURR kto dy tjerat bijn posht, po sot jan BURA me nje (R) edhe tani prej ktina lejohet me pas jebaq.dashnor en pune kollega te punes, en kojshi... edhe ne alldi kur del me punue... te gjithe kta jebaqa i ka nen emrin ''shok''

ej valla

Virti
17-08-10, 23:59
jaran, lajmerohu dhe trego cka me thene qitu.

lovely
18-08-10, 09:19
jaran, lajmerohu dhe trego cka me thene qitu.

jaraneshė, aha... :biggrin: :cool:

Arb
18-08-10, 15:31
A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!?


ajo e para s'figuron

pasi nqs e sheh te till e ka sa per te shuar epshet e saj-dmth s'ka burre,por nje te rastesishem qe epshi i saj i jep drejtim te gjeje eksperienca per te larguar fantazite me kenaqesite e saj seksuale.

shok.
sigurisht po.

se kuptimin figurativ shok,pasi burre grua mish thua thote populli.

me kalimin e viteve hyn merr prizem tjeter optik.


kete te treten se kuptoj burre se kuptoj ekzakt.

Tash, a po na kallxon cka ke dasht me thone?

elvio
18-08-10, 16:53
Tash, a po na kallxon cka ke dasht me thone?

mos i hyj atij mundi ta kuptosh nqs s'mundesh ARB.

E KAM KALLXU

-TREGUAR:cool:

arti69
19-08-10, 23:14
Me kalu mire edhe teze munet me pas se le ma tjeter sen.

Hajra
23-11-10, 21:31
O edhe jaran munet me e pas veq i duhet ka ni here me i than merre shkallen e hyn per dritarje hahahah..

roadrunner
24-11-10, 00:24
Nje njeriu qe qon dashuri i thuhet dashnor. Dmth veq qon dashuri ska obligime tjera, per at edhe e kan perkufizu me fjalen dashnor.
Nese je e martuar, qon dashuri me burrin tend, normal qe eshte dashnor, se ti sflen me to si me nanen tonde qysh ke flejt ktynehera po qon dashuri...munesh me bo shok, se do sene qe si tregohen shoqev e shokit e as vjehrres e nanes, i tregohen burrit....e vetem burr mundet me qen aj edhe kur te eshte vet pa gru, mundesh lirisht mi thon burre se sbahesh burr veq me pas ni gru afer vetes. E burr per grua eshte ai qe e trajton gruan ashtu siq e meriton, qysh e ka lon edhe i madhi Zot, me mbrojt me dasht me respektu mi nejt i sinqert, etj etj qysh vjen full paketa....


A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!?


ajo e para s'figuron

pasi nqs e sheh te till e ka sa per te shuar epshet e saj-dmth s'ka burre,por nje te rastesishem qe epshi i saj i jep drejtim te gjeje eksperienca per te larguar fantazite me kenaqesite e saj seksuale.

shok.
sigurisht po.

se kuptimin figurativ shok,pasi burre grua mish thua thote populli.

me kalimin e viteve hyn merr prizem tjeter optik.


kete te treten se kuptoj burre se kuptoj ekzakt.

roadrunner
24-11-10, 00:26
Po more, si tja ken "psh**rr" najkush sahatin e vjen mas 12've normal qe i kap shkallet se kah dera stja ka ba ngat bile :wink: hahahahaO edhe jaran munet me e pas veq i duhet ka ni here me i than merre shkallen e hyn per dritarje hahahah..

emine
24-11-10, 21:09
hoby psikollogte me te forte jane mledh ne ket forum:biggrin:

tipi engjellor
24-11-10, 22:52
kane more kohe normal krej psikologa dikush duhet me qa drrasa

Hajra
25-11-10, 08:17
hoby psikollogte me te forte jane mledh ne ket forum:biggrin:


Krejt PSYCHO hahahah..

Fshatari
25-11-10, 13:18
Te trijat bashk!
- Me dashnorin ēon dashuni;
- Me shokun bisedon, e me burrin ban diēka tjeter! Nuk shoh kurrefrae kontradiktash ne kete raport te trefisht!

vjeshta
25-11-10, 15:57
Te trijat bashk!
- Me dashnorin ēon dashuni;
- Me shokun bisedon, e me burrin ban diēka tjeter! Nuk shoh kurrefrae kontradiktash ne kete raport te trefisht!


I paske rendu grate ktu Fshatari ,por mbasi burri ia lejon gruas nuk ban me u perzi mo .

emine
26-01-12, 19:29
Burri duhet me qen per gjithqka i gatshem,ndaqsh edhe teze me lujte em ty,per ndryshe so burr i mire hiq

Jana
26-01-12, 19:47
..po valla mundet mi pas gjithqka ...e pa i pas shok ...me kon elir ne q'do aspkt edhe burr ski qysh me pas...palidhje ...

emine
26-01-12, 21:00
..po valla mundet mi pas gjithqka ...e pa i pas shok ...me kon elir ne q'do aspkt edhe burr ski qysh me pas...palidhje ...
e kan te qitun en cellafn e majne per hijshum hahhahhahahhahhh

qka ste dridhet trupi kur te del burri perball qka ke aj sen,bile kure te kullet duhet kulet me tu desh prej tute

heu ska met burr mi ket tok,krejt i myten en qafe te dules burrat e dikurshem:P

tash mi than hajde lujme vizak e tezesh lujne em ty ,veq mos em ta prish qejfin

Arbenito
03-02-12, 10:08
Kot nuk thone se Bashkeshorti/bashkeshortja eshte shoku me i mire i jetes dhe me te duhet te ndash gjithqka , si dhimbjen edhe gezimin etc.
Une mendoj se Bashkeshorti/Bashkeshortja duhet te trajtohet me se pari si shok i jetes , i dashur , njeriu me i afert , burre/grua... Te gjitha servis vijne kur te ngulesh! lol.

Si thot ajo fjala popullore "Lindi , u rrit , jetoj , dhe ne fund u martua!" hehe...

Ajt me te mira dhe ju deshiroj te gjitheve qaste te lumtura ne dashuri dhe jete.

Zero Cool
24-02-12, 16:15
Smundet !

Gruja duhet me pase burrin, burre, dashnorin dashnore, shokun shok, etj.... :tongue:

LaDy_Diaspora
25-02-12, 04:00
Nese lidhja mes dy bashkėshortėve ėshtė e mirė dhe funksionale, atėherė burri jo qė mund tė jetė vetėm shok, por mund tė jetė edhe si vėlla, krejtė varet nga besimi. Shumėkush thotė qė lumturia e pėrsosur ėshtė kur partneri nuk shihet vetėm si i tillė, por nganjėherė merr edhe rolin e njė miku qė tė kėshillon, qė tė ngushėllon, e jo vetėm tė mendojė pėr ato interesat primare (ose mund tė themi primitive) qė kanė shumė meshkuj kur bie fjala pėr gruan e tyre...

Murgesha
25-02-12, 15:11
E pata ndėgju njėherė:

Pas tri vite martes gruaja tė bėhet si vėlla, e burri si motėr.

Kurr si kam ra nė fije pse??

Antika
25-02-12, 16:30
E pata ndėgju njėherė:

Pas tri vite martes gruaja tė bėhet si vėlla, e burri si motėr.

Kurr si kam ra nė fije pse??

A din pse?
A din ti per ligjin e pershtatjes, kameleonet, amebat qe i pershtaten ambientit. Sigurisht qe ,marin zakone e adete prej njeri tjetrit , behen njesoj n'vese e teke si me qen moter e vella :biggrin: e..... S'po di , qashtu kam ni . Kur t'i bish ti n'fije hajde kallxo qitu :tongue:

emine
25-02-12, 17:07
Pata ni
Nese nje femer te ishte mashkull do ta beje shokun me te ngusht,ate duhesh ta martojsh
Njerzit dhe pse kalojne bukur,shume here jan nga qiftet te distancuar,nuk i ndajne gjitha me partneret e tyre,me duket absurde,per qashtu rri me veten,knaqna tu ba llaf:biggrin:

Hajra
25-02-12, 17:09
E pata ndėgju njėherė:

Pas tri vite martes gruaja tė bėhet si vėlla, e burri si motėr.

Kurr si kam ra nė fije pse??


.....hiq nuk pajtohem me kete thenje, po flas per vete ndoshta dikujt edhe i behet, por besoj qe te paket jane edhe ata.

emine
25-02-12, 17:12
E pata ndėgju njėherė:

Pas tri vite martes gruaja tė bėhet si vėlla, e burri si motėr.

Kurr si kam ra nė fije pse??

mire koka puna qe skoka mas dy mujve bile qato sene i han njeri mire

Denim
28-08-12, 11:26
Largohuni nga meshkujt e kėtij lloji


Mashkull qe lavdėrohet

Arritjet e tyre nė punė ose nė fakultet janė gjithmonė tė mahnitshme, por juve nuk u vjen radha ta lavdėroni sepse ai nuk ndalon me lavdėrime egoiste. Secili dėshiron tė jetė i suksesshėm dhe krenar me suksesin e arritur, por zakonisht ata qė lavdėrohen nuk janė nė gjendje tė jenė nė kontakt normal me njerėzit tjerė.

Muzikant i mėrzitshėm

Muzikantėt me tė vėrtetė janė seksi, por vetėm nėse e qėllojnė momentin e duhur pėr tė bėrė muzikė. Aspak nuk janė seksi duke ju treguar gjatė gjithė natės pėr risitė nė plan tė muzikės dhe pėr atė se si dhe ku bėjnė muzikė dhe se sa njerėzit e duan muzikėn tė cilėn ai e kompozon.

Gėnjeshtar dhe matrapaz

Gjithmonė planifikon diēka, dhe nuk bėn asgjė, njeh shumė njerėz tė cilėt do ti ndihmojnė nė punė, kurse nuk ka asnjė fakt pėr ta mbuluar atė. Bėhet fjalė pėr gėnjeshtar i cili me pėrrallat e tija i ngatėrron njerėzit dhe jep imazh tė rrejshėm.

Kameleon

Nė asnjė moment nuk ėshtė mirė tė jeni me ndonjė mashkull i cili shpejtė e ndryshon sjelljen e tij dhe shndėrrohet nė tjetėr personalitet. Kjo mė sė miri mund tė vėrehet kur je edhe ti e pranishme por edhe shoqėria e tij. Nėse pėrnjėherėsh shndėrrohet nė njeri shpelle qė bėrtet dhe juve ju injoron, atėherė mos u befasoni se ai mund ta harrojė tėrėsisht praninė tuaj dhe tė pėrqendrohet tek miqtė e tij.

Burrė vetjak

Nėse pranė jush gjendet ndonjė tė cilit vazhdimisht i duhet para ose shpesh kėrkon ndonjė shėrbim, dhe pastaj humbet pėr disa javė, atėherė bėhet fjalė pėr tip njeriu qėllimi I tė cilit ėshtė ti shfrytėzojė njerėzit.

emine
28-08-12, 15:40
Largohuni nga meshkujt e kėtij lloji


Mashkull qe lavdėrohet

Arritjet e tyre nė punė ose nė fakultet janė gjithmonė tė mahnitshme, por juve nuk u vjen radha ta lavdėroni sepse ai nuk ndalon me lavdėrime egoiste. Secili dėshiron tė jetė i suksesshėm dhe krenar me suksesin e arritur, por zakonisht ata qė lavdėrohen nuk janė nė gjendje tė jenė nė kontakt normal me njerėzit tjerė.

Muzikant i mėrzitshėm

Muzikantėt me tė vėrtetė janė seksi, por vetėm nėse e qėllojnė momentin e duhur pėr tė bėrė muzikė. Aspak nuk janė seksi duke ju treguar gjatė gjithė natės pėr risitė nė plan tė muzikės dhe pėr atė se si dhe ku bėjnė muzikė dhe se sa njerėzit e duan muzikėn tė cilėn ai e kompozon.

Gėnjeshtar dhe matrapaz

Gjithmonė planifikon diēka, dhe nuk bėn asgjė, njeh shumė njerėz tė cilėt do ti ndihmojnė nė punė, kurse nuk ka asnjė fakt pėr ta mbuluar atė. Bėhet fjalė pėr gėnjeshtar i cili me pėrrallat e tija i ngatėrron njerėzit dhe jep imazh tė rrejshėm.

Kameleon

Nė asnjė moment nuk ėshtė mirė tė jeni me ndonjė mashkull i cili shpejtė e ndryshon sjelljen e tij dhe shndėrrohet nė tjetėr personalitet. Kjo mė sė miri mund tė vėrehet kur je edhe ti e pranishme por edhe shoqėria e tij. Nėse pėrnjėherėsh shndėrrohet nė njeri shpelle qė bėrtet dhe juve ju injoron, atėherė mos u befasoni se ai mund ta harrojė tėrėsisht praninė tuaj dhe tė pėrqendrohet tek miqtė e tij.

Burrė vetjak

Nėse pranė jush gjendet ndonjė tė cilit vazhdimisht i duhet para ose shpesh kėrkon ndonjė shėrbim, dhe pastaj humbet pėr disa javė, atėherė bėhet fjalė pėr tip njeriu qėllimi I tė cilit ėshtė ti shfrytėzojė njerėzit.

kjo race eshte e neveritshme

Codexx
28-08-12, 18:40
E pata ndėgju njėherė:

Pas tri vite martes gruaja tė bėhet si vėlla, e burri si motėr.

Kurr si kam ra nė fije pse??

Ani kishe spe kuptojm qa ka dassht me thon... po valla qashtu eshte qysh ke thene.


Si me fjet me agen (vllaun e madhje ) hahaha


ps: sa i perket temes eshte mundur kur gruja te bohet burr te bohet qka jo se.....hahaha a deri sa ti je burr gruja eshte gru edhe ska fjal aty.... per me pleqnu o baba ne ode atje.

Artisti
28-08-12, 19:00
Ani kishe spe kuptojm qa ka dassht me thon... po valla qashtu eshte qysh ke thene.


Si me fjet me agen (vllaun e madhje ) hahaha


ps: sa i perket temes eshte mundur kur gruja te bohet burr te bohet qka jo se.....hahaha a deri sa ti je burr gruja eshte gru edhe ska fjal aty.... per me pleqnu o baba ne ode atje.Baba pa kėshilltar ėshtė oda pa babė!

Kėshilltarėt e babės kush janė?

Sa i pėrket temės, nuk e di se ende nuk jam maltu.


.

Jana
28-08-12, 19:31
...po mundet me kon edhe eshte ...perderisa sje shok me burr s'je sen ....


..

Artisti
28-08-12, 19:37
...po mundet me kon edhe eshte ...perderisa sje shok me burr s'je sen ....


..

Qashtu Jana, tregoju..

Jana
28-08-12, 19:39
..Po de Artist ,, per mendimin tim nese se ki shok edhe sa per qat "pun" ka burra boll ....

valiii
29-08-12, 01:33
...po mundet me kon edhe eshte ...perderisa sje shok me burr s'je sen ....


..

Lejo mualifet viron po cfar shoku ... burrit duhet mi ardhe era e nersetllave edhe e gojes duhon pernryshe smunesh me i thane burr.

valiii
29-08-12, 01:46
..Po de Artist ,, per mendimin tim nese se ki shok edhe sa per qat "pun" ka burra boll ....

shi shi ... mesap qe nima koke lazem ti per 2 "r"-ha". nuk eshte more esenca veq te "ajo puna" pe dihet kjo o viron ama burrin duhet me e pas gjithcka (edhe vlla nese e lyp hesapi) e kom fjelen en kuptimin figurativ demek metafore a pe din ama kur osht puna te ajo puna qe e permene a pe di, ai herifi i gzon te gjitha drejtat dhe posedon sovranitet en krejt trupin tand ama shoku oshte qaty sa me ta bo rafsh se tybe nese je e hjeshme kshtu mu pa po ta garantoje qe krejt qata shok qe i kie me mujt .... pe din ti veq ku e kam fjelen :))

Kur burri oshte burr edhe gruja bahet gru qysh ajo fjela en gjakove " burri t'ban zoje, burri t'ban toje"... pe lo me qekaq se nashta sje ka em kupton :))

Jana
29-08-12, 03:51
O Valiii viron veq qe ja ke zgat pak si shum se en fjel te mijat koke kretj ...e une e kam iri mi ra gat e gat muhabettit ...sa ma shkurt e ma qart ...kush s;kypton s'kam sha mi ba ...

Ti veq muhalife paske shkru ....

E sa per ata punen qe ki thon ...e ki shum gabim se 'lojen' e 'nxehjen ' i ka en dor femra e normal Zoti ja ka kriju mashqiv haletin per qat pun ...amo hiq s'jam me ty se edhe at pun femra e ka en dor....

e sa per t'buker hiq s'jam ...shemtim en dynja jam ..qata edhe kam shok..edhe burrin e kam edhe BURR amo bash BURR (en kervet) edhe shok e vlla e gjithqka ...

shnetin ..

valiii
29-08-12, 04:42
Jana qysh je. a je mire... Visariii bujariii, mama a pe fol baca a pe nin.... dil moter qishtu bojme llaf knaqem. dil o viron se qito s'ta zo dalne.

emine
28-10-12, 08:46
plakat thojshin

Burr e gru jan dy armiqe qe flejne ner nje jorgan

Bona-us
29-10-12, 09:02
Pata ni
Nese nje femer te ishte mashkull do ta beje shokun me te ngusht,ate duhesh ta martojsh
Njerzit dhe pse kalojne bukur,shume here jan nga qiftet te distancuar,nuk i ndajne gjitha me partneret e tyre,me duket absurde,per qashtu rri me veten,knaqna tu ba llaf:biggrin:

Me fal qe te citoj emine, me pelqeu kjo thenje po ku me gjete nje te tille se?