PDA

View Full Version : Ēfar mendoni a ndikon e kaluara juaj ne martes?


Blondina
18-06-04, 11:48
E hapi ket tem se kam deshir te di sa ndikon e kaluara juaj ne mares,,P.sh nese shkon me ndoken edhe nuk mundesh te martohesh me te apo edhe ne ket koh degjon shum fjal qe thuajn kalo me shum knaqu se sta di burri etjj...Flmn per mirkuptim besoj se ska keqkuptime ketu..
Tung Blondina pres pergjigjjen tuaj.. :wink:

dita girl
18-06-04, 12:19
Sa i perket kesaj teme,do thoja se askush nuk do merr ndonje vendim definitiv,sepse ka raste kur e kalura pengon(nese personi vazhdon t'a perseris te kaluaren),dhe ka raste kur nuk pengon e kaluara(kur personi nuk e perserit te njejten periudh nga e kaluara),......sipas mendimit tim nese dikush gabon dhe mandej nuk e perserit te njejtin gabim atehere ai gabim duhet t'i falet,dhe ketu mendoj se e kaluara nuk mund te kete ndonje peshe te madhe,.......

anna
18-06-04, 13:43
varet prej partnerave dhe normale nga e kaluara qe ke pase

Angel_of_love
18-06-04, 23:49
Me vjen mire qe keni zgjedhur ket se une mendoj se nje djal dhe nje vajz duhet qe te ju shiqohet pak e kaluara e saj dhe e ti.
Njeriu nga e kaluara merr mend dhe hup kshtu qe mendoj se mund te ka pengesa e kaluara e nje njeriu me ate qe mendon se ka mirekuptim tani, por ky esht si te them lloj fati, sepse njeriu esht i krijuar nga Zoti qe te jet me i zgjuari ne ket bot per te mire, dhe poashtu me i zgjuari per me vepruar gjera jo te mira. Kshtu qe mendimet gjith andet kalojn dhe mund te jet se ta perserit ate qfar ka ber me par pasi esht e lodhur me ket qe jeton.
Sigurisht se ka vajza dhe djem te cillet kan deshire 1 here te kan funn dhe pastaj ta marrin 1 vajz te cillen e konsiderojn si angel, por tash vje ne pytje se a esht aj apo ajo e vlevshem apo i vlefshem per ket qe merr qe esht i cilli apo e cilla shume shume ma e apo i mire me te kaluaren e ti/saj.

Hahah edhe ne zhdo rast shiqohet e kaluare, ja nje veture qe deshiroj ta blej javen e ardhshme shiqoj sa miles i ka te kaluare e jo mem lan ne rrug ma vone.

Me respect kalofshi mire e nderuar
Besoj se kam dhan ate mendim qe kam ashtu siq mujta me gjith deshire.

Blondina
19-06-04, 12:40
Flmn shum qe jeni pergjigjur ne ket tem..Edhe un pajtohem me mendimin e juaj,,se e kaluara ma mer mendja se ndikon ne martes..

turisti
27-08-04, 10:52
Pershendetje Blondina. Une mendoj nese pertneret dijne se ēka dojne ne jete,ateherit e kaluara nuk ka rol e as efekt. Nese partneret jane emocionalisht te pa pjekun,ateherit e shfrytezojne ēdo ngaterrese pe t'ia permendur partnerit tjeter-te kaluaren. :wink:

nitushe
09-09-04, 17:21
po tash mvaret sesa duhen se ai para se me u martu e ka pranu ate se me te gjitha te metat qe i ka pas e ska qka pendohet tani :P

Jana
24-04-11, 18:19
Jo nuk pengon ... ni person mund te ket nje te kaluar shum te hidhur por ne momentin qe e gjen personin qe e don dhe te perkrah ... duhet te harrosh te kaluaren dhe te ecesh perpara ...

murrizi
24-04-11, 18:26
Jo nuk pengon ... ni person mund te ket nje te kaluar shum te hidhur por ne momentin qe e gjen personin qe e don dhe te perkrah ... duhet te harrosh te kaluaren dhe te ecesh perpara ...
Jana i paske nxjerr kto tema tė fjetura qysh motiiiiii, mos na shastris pash zoten, ather e kam pas emnin blondin

Jana
24-04-11, 18:30
Jana i paske nxjerr kto tema tė fjetura qysh motiiiiii, mos na shastris pash zoten, ather e kam pas emnin blondin

Ishin disa tema shum interesante ... besoj qe ja vlen ti diskutojm edhe ne antaret qe jemi me te ri...dhe shum po me pelqen disa mendime ...poashtu pi verej nje ndryshim ...jo qe ka kalu shum koh por ja qe gjerat ndryshojn ...

Te pershendes ...

valiii
24-04-11, 19:02
Jo nuk pengon ... ni person mund te ket nje te kaluar shum te hidhur por ne momentin qe e gjen personin qe e don dhe te perkrah ... duhet te harrosh te kaluaren dhe te ecesh perpara ...

Ketu me duket se behet fjale per te kaluaren e femrave sepse asnje femre "nuk" i pengon e kaluara e mashkullit te jetes, nisem nga fakti se asnje femere s'ka qef me marr per burr nje mashkull virgjin ose qe s'ka pas kurr asnje eksperience te pakten edhe me ndonje femer tjeter...
Psh: ti e din qe nuk je para tek burri yt po thush ishalla jam e mrama ama e kunderta qendron ndryshe, nese ti ke te kaluar dhe ta paska ba hallall... Ta ka ba jo qe eshte i civilizum po ta ka ba hallall se s'ka pas qarre, nejse !!!
Tash, nje ngatrese sado e vogel xhelozie tipi ta permend te kaluaren e hidhur, cdo e dalme duhet shmangur vendet ku mund te pengoje prezenca e ish-ve etj etj...

P.S| po te drejtohem me "Ti" po mos e merr personale sepse po flasim ne pergjithesi.

Jana
24-04-11, 19:13
Ketu me duket se behet fjale per te kaluaren e femrave sepse asnje femre "nuk" i pengon e kaluara e mashkullit te jetes, nisem nga fakti se asnje femere s'ka qef me marr per burr nje mashkull virgjin ose qe s'ka pas kurr asnje eksperience te pakten edhe me ndonje femer tjeter...
Psh: ti e din qe nuk je para tek burri yt po thush ishalla jam e mrama ama e kunderta qendron ndryshe, nese ti ke te kaluar dhe ta paska ba hallall... Ta ka ba jo qe eshte i civilizum po ta ka ba hallall se s'ka pas qarre, nejse !!!
Tash, nje ngatrese sado e vogel xhelozie tipi ta permend te kaluaren e hidhur, cdo e dalme duhet shmangur vendet ku mund te pengoje prezenca e ish-ve etj etj...

P.S| po te drejtohem me "Ti" po mos e merr personale sepse po flasim ne pergjithesi.

Po te kuptoj dhe normal qe se marr si personale .... Si kam kto probleme por besom qe edhe mi pas pa problem i kisha kalu ...

Nuk do te thot se nje femer me nje te kalune s'mundet me qen grua e mir ...kur dikand e don, e don ashtu si eshte dhe e pranon ashtu si eshte ... s'ka te bej k'tu me qare a pa qare .... ja e don ja se don ...

Personalisht kam pas ratin mi pa nje djal qe ka qen i dashuruar ne nje prostitut edhe dojke mi marr en shpi po ajo nuk pranojke... dashnia nuk vet ...e kur s'ka dashni ja nisin jo e ki pas ata e jo kta... kto sene sinqerisht jan muhalife ...edhe s'kisha mujt mi kalu jeten me nje person aq te ult i cili ne nje moment t'keq ti cek pikat e dobta ...

Eshte e veshtir me fol per ksi raste te ne ... smundesh mi gjet dy persona qe i kan mendimet e njejta n lidhje me kete tem ...

Hajra
24-04-11, 19:24
........dikund ndikon dhe dikund jo, mvaret krejt se sa real kane qene me njeri tjetrin, ne qoftese dikush genjen ai ne fakt ka genjyer veten dhe mund ti kushtoi shtrenjet, mirepo nese njeriu hyne ne martes i sinqert dhe pa genjeshtra ateher eshte mundesia e vogel qe te kete probleme me te kaluaren.

emine
24-04-11, 21:12
po ndikone,une sdo pranoja te jetoja me nje ish kriminel,apo drogirash,a deri diku kufiri i gjthqkafit edhe pse do toleroja shume gjera ,prep them gjithqka smundem me akceptu tek e kaluera e njerzve,

tipi engjellor
25-04-11, 21:43
une mendoj qe keto gjera qe ne fillim te sqrohen pra te flietet se me kohen tani ndikojne keq edhe ne martes ......qdo qift mundet te kete problem me kete sado qe paraqiten liberal ....me kohe me mire se dikur vone eshte keq disa gjera tejkalohen po ka gjera qe njerzit smund te i kalojne ....

Kaqanikasja
26-04-11, 08:56
mvaret se sa kan qen real qiftet ne mes vete rreth te kaluares se tyre se nqs nuk e kan treguar realitetin per te kaluaren e tyre ne fillim te tani i lojn punet nje nga nje tju de nga e kaluara ateher qdoher do te ken probleme

emine
19-02-12, 17:26
Qfar mendoni a ndikon e kaluara juaj ne marets.

qysh jemi popull kreativ ,edhe pse nuk i shkruajm fjalet si duhet prap ja arrijm mi kuptu tjeret:biggrin:

Gega 1
19-02-12, 18:17
Me qene te dyte me t`kalueme,e kane ma lehte.
E kaluemja jeme s`ndikon.

Murgesha
19-02-12, 18:44
Me qene te dyte me t`kalueme,e kane ma lehte.
E kaluemja jeme s`ndikon.

Mirė i paske punėt, garant sja ke tregu kurr tė kalumen :wink:

lovely
19-02-12, 18:48
Perderisa e don qat insan, je i/e sincerte me to, e pranon qashtu qysh osht, e kaluara mbetet e kaluar.
Kerkush nuk munet me ndryshu t kalumen. Ajo nuk permenet kurre mo.

Zero Cool
19-02-12, 18:52
jo !

Murgesha
19-02-12, 18:54
Perderisa e don qat insan, je i/e sincerte me to, e pranon qashtu qysh osht, e kaluara mbetet e kaluar.
Kerkush nuk munet me ndryshu t kalumen. Ajo nuk permenet kurre mo.


Ha,hahahahaahahahahah kam lexu dikund, qė arma mė e fortė e gruas ėshtė me ja ditė tė kalumen burrit pėr me e pėrdorė sa herė tė jetė nevoja :tongue:

Gega 1
19-02-12, 18:55
Mirė i paske punėt, garant sja ke tregu kurr tė kalumen :wink:
Nuk bo me shti rragje n`shpi,m`ka thane shefja.
Sa e pata pa Madonen,qe ke t`u knu n`TV,s`di qka m`ka pshtu llafi,
shefja m`tha si rrept;
le se rren duhet me kane,veq po flet m`u m`ba xheloze.
A u ba?!
U ba!,tha.
Ma s`kena fole per qasi muzike.
As une more nuk e di cfare t`kalume kane njerezit ? :biggrin:

Zero Cool
19-02-12, 18:55
Ha,hahahahaahahahahah kam lexu dikund, qė arma mė e fortė e gruas ėshtė me ja ditė tė kalumen burrit pėr me e pėrdorė sa herė tė jetė nevoja :tongue:

A thu kjo e karakterizon femren ?

Murgesha
19-02-12, 18:55
jo !


Ncncncncncnc tregoni bre drejt, po ta dije qė gruaja e jote i ka pas edhe nja 3 a 4 para teje a kishe mujt me nejt rahat kur ajo kish shku diku vetėm??

Murgesha
19-02-12, 18:57
Nuk bo me shti rragje n`shpi,m`ka thane shefja.
Sa e pata pa Madonen,qe ke t`u knu n`TV,s`di qka m`ka pshtu llafi,
shefja m`tha si rrept;
le se rren duhet me kane,veq po flet m`u m`ba xheloze.
A u ba?!
U ba!,tha.
Ma s`kena fole per qasi muzike.
As une more nuk e di cfare t`kalume kane njerezit ? :biggrin:

Lexo ēfarė i shkrova Zero Coolit, e njėjta vlen edhe pėr ty Gego :biggrin:

Zero Cool
19-02-12, 18:57
Ncncncncncnc tregoni bre drejt, po ta dije qė gruaja e jote i ka pas edhe nja 3 a 4 para teje a kishe mujt me nejt rahat kur ajo kish shku diku vetėm??

Oj shefice, ne momentin kure e pranoj at fakt dhe kure vendosi me u martu me ate, edhe 1 milion nese i ka pase nuk ndikon ne mua, poooor
ketu pytja eshte a ndikon psh e kalumja ime ( e jo e asaj) ne martese, ose une po e keqkuptoj kete titull ! ?

lovely
19-02-12, 18:57
Ha,hahahahaahahahahah kam lexu dikund, qė arma mė e fortė e gruas ėshtė me ja ditė tė kalumen burrit pėr me e pėrdorė sa herė tė jetė nevoja :tongue:


Masi paske kesh qatje n fillim, po e di qe qerkuz je tu bo.:biggrin:

E ne dashni, ne dashni, kurr insani dashnise, as nuk tenton me ia marr ftyren ose me ia mshel gojen:wink: e le mo me ia permen t kalumen, e n kete rast, sigurisht t keqe.

Te veset e shqiptarit e kam shkru; me ia msu tjetrit pikat e dobta, edhe me i keqperdor n momentet ma t vshtira.

lovely
19-02-12, 18:58
Oj shefice, ne momentin kure e pranoj at fakt dhe kure vendosi me u martu me ate, edhe 1 milion nese i ka pase nuk ndikon ne mua, poooor
ketu pytja eshte a ndikon psh e kalumja ime ( e jo e asaj) ne martese, ose une po e keqkuptoj kete titull ! ?


Merre qysh dush Kuller:biggrin:

Zero Cool
19-02-12, 19:00
Merre qysh dush Kuller:biggrin:

Une tregova llovushke, po eperseris, nese e di te kaluaren e saj dhe nese vendosi , atehere edhe krejt mashkujt e dynjas nese kan pas pune me ta ska me pase ndikim per te ardhmen time me "ate" pikėquditėse

Murgesha
19-02-12, 19:01
E hapi ket tem se kam deshir te di sa ndikon e kaluara juaj ne mares,,P.sh nese shkon me ndoken edhe nuk mundesh te martohesh me te apo edhe ne ket koh degjon shum fjal qe thuajn kalo me shum knaqu se sta di burri etjj...Flmn per mirkuptim besoj se ska keqkuptime ketu..
Tung Blondina pres pergjigjjen tuaj.. :wink:

Shkova u konsultova me Blondinėn Kuller, sa po muj me e pa qenka nė pytje ma shumė e kaluara e gruas se ajo e burrit :biggrin:

lovely
19-02-12, 19:02
Une tregova llovushke, po eperseris, nese e di te kaluaren e saj dhe nese vendosi , atehere edhe krejt mashkujt e dynjas nese kan pas pune me ta ska me pase ndikim per te ardhmen time me "ate" pikėquditėse


Mire de, une jam e knaqne me pergjegjjen tane :biggrin:

Zero Cool
19-02-12, 19:05
Shkova u konsultova me Blondinėn Kuller, sa po muj me e pa qenka nė pytje ma shumė e kaluara e gruas se ajo e burrit :biggrin:

T`kallxova, thuj Bjondines :biggrin:

Mire de, une jam e knaqne me pergjegjjen tane :biggrin:

Mos u knaq shume se sdu mu martu me ty :tongue::eek::biggrin:

Gega 1
19-02-12, 19:06
Lexo ēfarė i shkrova Zero Coolit, e njėjta vlen edhe pėr ty Gego :biggrin:
Murgeshe,njeri i dane senet ne fillim.Dy-tri fjale jane,s`ka shume.
I flet njeri,qysh folet shkurt e shqip :

A je mire ti ?
Mire jom!,thote.

A je krejt ?!
Tej qetu,krejt jom!,n`paste thane. :biggrin:

A po vjen me mue ?!Vec s`du me i ra pizhman!Ma mire kujtou nihere mire!
U kujtue,qukujtue,edhe e vendos :
Po bre vallahi!Kah t`shkojsh ti,edhe une me ty!

Tash mashkllat qe jon zemer mire si une,n`shej respekti per vendosmenine e saj,e bojne shefe,ia lane punt`e shpise ne dore.


Nuk harrova :
pergjigja per pyetjen tande eshte ma nalt, e dyta :biggrin:

lovely
19-02-12, 19:07
T`kallxova, thuj Bjondines :biggrin:Mos u knaq shume se sdu mu martu me ty :tongue::eek::biggrin:


Ncncncc

mshoj fshise qiti shkrimi edhe qati mi tye, se ktu nuk e pytja a po martohesh me mue:biggrin: edhe plus asaj ingjja o martu e martu e , nuk due ma hahahahahaa

Murgesha
19-02-12, 19:10
Gegė e Zero Cool, u mundova me lon sheja qė jam ka flas pėr shaka.

Nuk duhet qė e kaluara tė ndikoj nė jetėn e ardhme tė njė qifti, jam shumė dakord me fjalėt tuaja qė fillimi tė luhet me karta tė hapura, ti jipet shancė tė ndėrtohet ardhmėria pa u pėrsėrit e kaluara.

Zero Cool
19-02-12, 19:13
Gega :-D

llovushke :-D edhe une bona hajgare qy, plus se kam dite qe je e martume e tash po te tham paq jete te gjate e te lumtur martesore :)

shefice, tybe ti hajgare, e une te verteten e se vertetes te thash.

Gega 1
19-02-12, 19:20
Gegė e Zero Cool, u mundova me lon sheja qė jam ka flas pėr shaka.

Nuk duhet qė e kaluara tė ndikoj nė jetėn e ardhme tė njė qifti, jam shumė dakord me fjalėt tuaja qė fillimi tė luhet me karta tė hapura, ti jipet shancė tė ndėrtohet ardhmėria pa u pėrsėrit e kaluara.

Me i ra trup,me pak fjale,qysh mendoj une;
partneret duhet me qene te sinqerte me njani tjetrin qe nga fillimi.Nese jane te sinqerte me njani tjetrin, dhe e vendosin te jetojne bashke,kane gjasa te kene
ardhmeni.

emine
19-02-12, 19:23
Gegė e Zero Cool, u mundova me lon sheja qė jam ka flas pėr shaka.

Nuk duhet qė e kaluara tė ndikoj nė jetėn e ardhme tė njė qifti, jam shumė dakord me fjalėt tuaja qė fillimi tė luhet me karta tė hapura, ti jipet shancė tė ndėrtohet ardhmėria pa u pėrsėrit e kaluara.

jo nuk ndikone
e nese ai tipi ka qen kriminel,vrases,burgjev e ti mas martese e merr vesh,jo gjithmone tolerohen gjitha,

Zero Cool
19-02-12, 19:29
Me i ra trup,me pak fjale,qysh mendoj une;
partneret duhet me qene te sinqerte me njani tjetrin qe nga fillimi.Nese jane te sinqerte me njani tjetrin, dhe e vendosin te jetojne bashke,kane gjasa te kene
ardhmeni.

O shoq pajtohem em ty, kure don mu martu me dikend, nuk genjen i thua te gjitha qka jane e sjane me rendesi nga e kaluara yte, dhe nese ajo pranon, por edhe ti nese e pranon te kaluaren e saj, pse ma vone duhet nxjerre probleme nga ajo ?
Thjesht vetem ata te cilate jan pa "UN", bejne kesi gjera.

As nuk duhet genjy sepse genjeshtra del heredo kure, keshtu qe nese don kryt rehat duhet tregu dhe duhet pranu. Perndryshe alternativa eshte me kqyr vet naj qike te kojshis prej se u rrit e derisa u ba e madhe per martese e me marre per veti, nuk kontrollohet jeta e askujt bre ashtu, duhet pranu, duhet fale por nuk duhet perserite asgje nga ajo qe mund te prishe familjen.
Mos e bej ate qe ske qef me ta be ty !

Antika
19-02-12, 19:32
Ēfar mendoni a ndikon e kaluara juaj ne martes?

Pernime a ndikon e kaluara jone ne martese e ne jete ne pergjithesi !

Une mendoj se po.
Nje e kaluar me trauma ,apo nje e kaluar shume e lumtur dhe e shendoshe, sigurisht qe ndikon!

lovely
19-02-12, 19:43
Ēfar mendoni a ndikon e kaluara juaj ne martes?

Pernime a ndikon e kaluara jone ne martese e ne jete ne pergjithesi !

Une mendoj se po.
Nje e kaluar me trauma ,apo nje e kaluar shume e lumtur dhe e shendoshe, sigurisht qe ndikon!


Ktu po bohet fjale per nje te kaluar speciale, qe per neve shqiptaret osht fort foooort me ransi, dmth kah uqkuri. Ma n thjeshtesi, virgjiniteti. Sa frajera i ka pas nusja, a o kan e fejune? a e ka lyp kush? se edhe mos me lyp kerkush osht problem, se duhet me pas diqka qe nuk e ka lyp kush hahahahahaha ;P

E nuk po bohet fjale per t kalumen n pergjithesi :wink:

Murgesha
19-02-12, 19:50
jo nuk ndikone
e nese ai tipi ka qen kriminel,vrases,burgjev e ti mas martese e merr vesh,jo gjithmone tolerohen gjitha,

Thash kur flitet qė nė fillim me karta tė hapura.

Pra ti tregohen njėri tjetrit tė gjithat.

Antika
19-02-12, 19:54
Ktu po bohet fjale per nje te kaluar speciale, qe per neve shqiptaret osht fort foooort me ransi, dmth kah uqkuri. Ma n thjeshtesi, virgjiniteti. Sa frajera i ka pas nusja, a o kan e fejune? a e ka lyp kush? se edhe mos me lyp kerkush osht problem, se duhet me pas diqka qe nuk e ka lyp kush hahahahahaha ;P

E nuk po bohet fjale per t kalumen n pergjithesi :wink:

Po ,ke te drejte ! Une lexova vetem titullin e jo mendimin e blondines! :P

Ktu le te pergjigjen zoterijte ! Mendoj se varet nga personi sa e arsyeton vehten, pike se pari , e mandej me tjetrin me lehte e ka !

( :biggrin:)

emine
19-02-12, 20:07
Thash kur flitet qė nė fillim me karta tė hapura.

Pra ti tregohen njėri tjetrit tė gjithat.

letra te hapta ,qaty a problemi se a munesh prej fillimi pshm,,,
Me taku qiftin e Makreshit e me te than ne fillim qeso senesh si en forum,ai haptas po te thote po ec e pajtohu ti qe aj tane jeten ka pes here ndite te bjeh shahdet

Murgesha
19-02-12, 20:09
letra te hapta ,qaty a problemi se a munesh prej fillimi pshm,,,
Me taku qiftin e Makreshit e me te than ne fillim qeso senesh si en forum,ai haptas po te thote po ec e pajtohu ti qe aj tane jeten ka pes here ndite te bjeh shahdet


Nuk ėshtė krahasim i duhur, mundet me qenė ai i dashur qė ment tė lojnė pėr te. Tė lutem mos tė ngatėrrojm besimin me dashurinė.

Domira
19-02-12, 20:10
Ndikon ndikon edhe e kaluara ime edhe e gjithkujna. Niher n'at t'nxet duket mire por herdo kur pa ndiku per te keq ajo pune (e kaluara e kam fjalen), care se ka. E tash sa durojn njerzia ajo asht mesele tjeter.

emine
19-02-12, 20:11
Nuk ėshtė krahasim i duhur, mundet me qenė ai i dashur qė ment tė lojnė pėr te. Tė lutem mos tė ngatėrrojm besimin me dashurinė.

valla une krejt i qes ne kanar si te miat si te tjereve,a feja a sen i rendesishem,gadi ma i rendesishme send per momentin,dashte e sdashte duhet ngatrru

lovely
19-02-12, 20:12
letra te hapta ,qaty a problemi se a munesh prej fillimi pshm,,,
Me taku qiftin e Makreshit e me te than ne fillim qeso senesh si en forum,ai haptas po te thote po ec e pajtohu ti qe aj tane jeten ka pes here ndite te bjeh shahdet


Jaran, kur t kallxon n vakt, nese nuk t pelqen, e len me kohe. Dmth atehere nuk vjen deri te kjo pyetja ktu, qe aq shume na dul muhabet sonte me to.:biggrin:

Murgesha
19-02-12, 20:13
valla une krejt i qes ne kanar si te miat si te tjereve,a feja a sen i rendesishem,gadi ma i rendesishme send per momentin,dashte e sdashte duhet ngatrru

Po, ke tė drejtė, sidomos kur kemi plot ksajde qė as te humori nuk jan nė gjendje me ba humor pa e pėrzi pak edhe fenė aty pari.

Domira
19-02-12, 20:19
Jaran, kur t kallxon n vakt, nese nuk t pelqen, e len me kohe. Dmth atehere nuk vjen deri te kjo pyetja ktu, qe aq shume na dul muhabet sonte me to.:biggrin:

Lovushk mfal qe po nderhy por ata/ato qe e kan me sherr kurre nuk t'kallxojn sen me vakt :tongue::biggrin:

emine
19-02-12, 20:20
Jaran, kur t kallxon n vakt, nese nuk t pelqen, e len me kohe. Dmth atehere nuk vjen deri te kjo pyetja ktu, qe aq shume na dul muhabet sonte me to.:biggrin:
Jaran shemull pe marr,se tybe as qe kam kohe me vete disa njerz qka dojne,qofshin me ylli en ball


e lash se ju prish dikujte humori

lovely
19-02-12, 20:24
Lovushk mfal qe po nderhy por ata/ato qe e kan me sherr kurre nuk t'kallxojn sen me vakt :tongue::biggrin:


jo fal t kofte:biggrin: po minushi tha psh t kallxon n fillim per fe e sun e duron, edhe une i kallxova qe t kallxon n fillim, e ki kallaj, se i dan udht qaty.:wink:

lovely
19-02-12, 20:26
Jaran shemull pe marr,se tybe as qe kam kohe me vete disa njerz qka dojne,qofshin me ylli en ball


e lash se ju prish dikujte humori


Jaran, mos u gut qishtu, nuk o puna me vet disa njerez, po me njerin qe don me qu jete me to osht fjala ktu. :wink:

Domira
19-02-12, 20:27
jo fal t kofte:biggrin: po minushi tha psh t kallxon n fillim per fe e sun e duron, edhe une i kallxova qe t kallxon n fillim, e ki kallaj, se i dan udht qaty.:wink:

Po de se kur t'kallxon masi ti renis ni kallabllak fmi ska cka t'vyn e kallxumja :tongue::biggrin:

lovely
19-02-12, 20:28
Po de se kur t'kallxon masi ti renis ni kallabllak fmi ska cka t'vyn e kallxumja :tongue::biggrin:


Une gjithe flas, veq per sene qe kom pervoje. N kete drejtim, nuk kom pas pervoje, fatmirsisht, po gjithmone duhet me u munu me gjet zgjedhje :smile:

Domira
19-02-12, 20:33
Une gjithe flas, veq per sene qe kom pervoje. N kete drejtim, nuk kom pas pervoje, fatmirsisht, po gjithmone duhet me u munu me gjet zgjedhje :smile:

Me pervojen tende ti ja del me gjet zgjidhje patjeter, te uroj suksese :smile:

emine
19-02-12, 20:36
Jaran, mos u gut qishtu, nuk o puna me vet disa njerez, po me njerin qe don me qu jete me to osht fjala ktu. :wink:

jaran nuk kam marr tfurken me tjerr,kure ban muhabet rrjedhin shum fjale qe munden mos me ba me jeten e njerit po me qen gjana qe kan te bajn me realitetit e jo vec me fiu fiu qysh kena qejf mu kan,e a bahet a tjeter muhabet

Murgesha
19-02-12, 20:42
jaran nuk kam marr tfurken me tjerr,kure ban muhabet rrjedhin shum fjale qe munden mos me ba me jeten e njerit po me qen gjana qe kan te bajn me realitetit e jo vec me fiu fiu qysh kena qejf mu kan,e a bahet a tjeter muhabet

Shuj loqkė, ti a po don me na bo krejtve tė Unta a??

Edhe ajo me mendjen folke veq drejt, po ke ka na tranon mbarė njė forum ha,hahaahahahahahaha

tipi engjellor
19-02-12, 20:45
une mendoj qe me fillim qdo gje duhet te sqarohet qe pastaj me vone te mos kete ndikim ne martes.....ndoshta mund te kete ne qoft se nuk i sqaroj disa gjera....

Hajra
19-02-12, 23:15
......do te thoja "mvaret" nga shume faktor mbi te gjitha ne ate se sa kuptoheni dhe duheni me ate persone, nese dashuria arrine permasat kulminante, sigurisht qe gjdo gje tejkalohet, edhe e kaluara.

emine
19-02-12, 23:18
Shuj loqkė, ti a po don me na bo krejtve tė Unta a??

Edhe ajo me mendjen folke veq drejt, po ke ka na tranon mbarė njė forum ha,hahaahahahahahaha
nuk baj ma muhabet me ty,...se spo na shkone muhabeti si ne te kaluaren:tongue:

Domira
19-02-12, 23:20
jaran nuk kam marr tfurken me tjerr,kure ban muhabet rrjedhin shum fjale qe munden mos me ba me jeten e njerit po me qen gjana qe kan te bajn me realitetit e jo vec me fiu fiu qysh kena qejf mu kan,e a bahet a tjeter muhabet

e po de ndojher ashtu, ndojher keshtu :smile:

thellenza
21-02-12, 15:16
Varet se si ka qene e kaluara. Dashuria perballon shumecka. Martesa qe lidhet me dashuri zakonisht eshte e sukseseshme... kshtu po mendoj une. :tongue:

thellenza
23-02-12, 12:21
Ktu po bohet fjale per nje te kaluar speciale, qe per neve shqiptaret osht fort foooort me ransi, dmth kah uqkuri. Ma n thjeshtesi, virgjiniteti. Sa frajera i ka pas nusja, a o kan e fejune? a e ka lyp kush? se edhe mos me lyp kerkush osht problem, se duhet me pas diqka qe nuk e ka lyp kush hahahahahaha ;P

E nuk po bohet fjale per t kalumen n pergjithesi :wink:
Nese te lyp e nuk don ti, ki dicka,
nese nuk te lyp ki dicka,
edhe te mesi dikund apet ki dicka...belivallha boll fshtir eshte me kon shqiptar:biggrin:, se jemi hyp se t'vrava zhdryp se t'vrava.

Veq tjerave pytja eshte cka quajm "frajer". Kam pa njerz qe thojne per mashkuj qe veq i kan fishkllu dikujt rruges, 'qe ky frajeri i filanes'.

Lovush te shnes te citova se i lexova tona qeto shkrime, e mu jep me thone qito cka e thash :).