PDA

View Full Version : Qka mendoni na dashurin femrat shqiptare neve qka jemi jasht


Snoopy-de
20-06-04, 21:48
Ume mendoj se ne qka jemi jasht e kemi veshtir me u dashuru ne kosov se mendja narrin qe vajzat atje ne kosov na dashurojn vetem qe jemi te vendosur ketu ne Evrop.

aferdita
21-06-04, 07:15
edhe te djemt eshte ashtu se edhe ne vajzat mendojm qe djemt e kosoves vetem per letra na dojn

dhe ketu eshte per me bisedu ne gjuhet e huaja e jo shqip por nuk eshte ky problemi im :wink:

Snoopy-de
23-06-04, 13:29
Aferdita ich entschulige mich das ich habe albanicht geschrieben hahahahahah :evil: Danke!!!

sexybrikenda
23-06-04, 15:12
VELLA SI ATA JASHT SI ATA MRENDA NE KOSOVE NJEJTE,NJE FARE DE :D

Snoopy-de
25-06-04, 14:17
Entschulige sexybrikenda ich hätte dir gerne geantwortet aber leider habe ich nicht verstanden was hast du gemeint. :( shqip ma kan ndal me fol kety sexybrikenda nuk te kam kupto me vjen keq.

Bis Dann

Barbaroza
09-12-05, 15:37
Ume mendoj se ne qka jemi jasht e kemi veshtir me u dashuru ne kosov se mendja narrin qe vajzat atje ne kosov na dashurojn vetem qe jemi te vendosur ketu ne Evrop.

Snoopy-de,pershendetje per kete teme!

Ndodhe qe ndonje femer te te doje per shkakun se je i vendosur jashte Kosoves,kjo eshte e pamohueshme pasi njoh plot raste te tilla,por askush nuk te shtyen ty qe ta marresh nje vajze nese sheh se ajo ka ndonje interes tek ty!
Une nuk besoj se do ta martoj djalin per shkakun se ndodhjet jashte Kosoves.Mu ky problem me mundon jashte mase.Marr shume gjera parasysh para interesit...!

illyria
27-12-05, 00:46
Ama temė qė paske vendosė bre njeri,e sidomos theksin qė ma paske!?
Me siguri je me prejardhje nga bjeshkėt e Gostivarit ose nga Opoja!?

halla e madhe
22-01-06, 19:01
Ama temė qė paske vendosė bre njeri,e sidomos theksin qė ma paske!?
Me siguri je me prejardhje nga bjeshkėt e Gostivarit ose nga Opoja!?

:shock: Ameba jashtetokesore po na kritikojka theksin dhe prejardhjen :wink:

Agolli
15-02-06, 01:20
Ndonjeher ne jet duhet njeriu te bindet se c do gjė shkon simbas regullores pa mar parasysh se ku gjindesh apo kėnd e takon ka far interesi apo ki ndonje interes.
Duhet te pajtohemi me fatin dhe te nisemi nga e verteta se secilli ka nje interes per dike.
Me sigur si mashkulli poashtu edhe femra qe gjindet ne kosov ka interes per ty jo qe martohet per me ardh ne shtetet e jashtme por e kerkon sigurimin e saj/ti social ku ai sigurim per momentin nuk gjindet ne Kosoven tanė te dashur.
Nese une vetvetiu nisna nga jashti qe ta takoi nje vajz per martes kerkoi diqka qe me len pershtypje jo interesin e femres sepse edhe une kam interes.
REALITETI I NJERIUT I QEL TE GJITHA DYRTĖ DUHESH TE MENDOSH PER VETEN POR TIA RESPEKTOSH MENDIMET E TJERVE

PERDHENDETJE

jadore
12-03-06, 16:02
Aferdita ich entschulige mich das ich habe albanicht geschrieben hahahahahah :evil: Danke!!!

.....si duket ma bene -Snoopy-zmi (lex.... snobizmi) qe dashurine(lex...komunikimin mes nesh ) ta bejme ne gjuhe te huaja..( megjithate perveq gjuheve qe vertet u avansuam si komb ..e shof qe prap te gjithe mbetem me mentalitet te njejete -nuk ndryshum asgje (--qe te mos kete keqkuptime ..fola dhe per veteveten ne kete rast...)

arben-ks
17-03-06, 11:59
E qysh me fol ne qe jena ne kosov (na shqip e vajzat nga evropa gjermonisht) sehst unike mere gjuha s vret askand por vetem mendja, dashuro ken don por mos zemro gjithkend;fjala e keqe ze vend gjithkund por ska peshaq sa per tu favorizua dhe dominua kjo eshte dem per mentalitet e jo per interes.

Krasniqi.N
21-11-07, 10:01
Eshte nje pyetje shume e leht, aq sa veshtir per te dhen pergjegjje,
Dashuria nuk eshte nje gje qe blehet, por lind...
Ne e kemi te parapame dashurinme nje vajz...
Kuptohet se ne mashkujt nuk jemi edhe ata te disciplinuarit, por mua do te me lehtesonte me nje nga gjermania, te jem ne kontakt sesa nga Kosova...

Jana
01-05-08, 16:05
Une mendoj se ka raste te tilla....po smuj mi kuptu pse me leju me shku deri tek ai dyshim....
Kur dy persona jan larg mendoj qe duhet me ndejt en kontakt ma gjat...me kuptu a e don a jo e masnje me vendos.....

uck_aksh
07-05-08, 22:11
Ra nga sistemi edhe gurbeti o jo ne europ po edhe ne hen me jetu mos mendo se kur te shkon ne KS kan me tu kap vajzat per kembe jojo u dek aj vakt.

teutaA
17-05-08, 02:03
Ra nga sistemi edhe gurbeti o jo ne europ po edhe ne hen me jetu mos mendo se kur te shkon ne KS kan me tu kap vajzat per kembe jojo u dek aj vakt.


haahhahhah mos fol ma

qika_pejes
17-05-08, 08:21
Snopy ki drejte deri dikun ama sjan krejt vajzat ashtu sepse ne kohe te sodit shume vajza kan oferta jashte ama numri i vogel eshte i tyre qe dojne me pranu nje oferte te jashtme ka shume qe si ben pershtypje a eshte jashte a ne kosove per to eshte me rendesi qai person se si eshte