PDA

View Full Version : Pse e rrefuzova djalin qe e dua.....


ALENA
21-06-04, 09:52
nuk e di pse po shkruaj ketu, por ndoshta pse nuk me njeh askush.....
dhe mundem ta shprehi dhemjen time qe e mbaj ne zemer dhe qe nuk e din askush(nuk mundem ti tregoj as shoqes me te ngusht)
Ai qe ma shprehi dashurin qe e ka ndaj meje ishte shoku im qe e njohja me vite....Por un si budallaqe, veprova si akull dhe i thash mos te shpresoj se ne dy nje dit do te bashkohemi, dhe si arsye i thash se nuk dua ta prishi shoqerin qe e kemi....
Un reagova si nje femi i vogel,por ne at moment nuk isha un vet, i ndegjova te tjeret....Ata me than se un dhe ai nuk do te kishim ardhmeri se bashku. E tash e mallkoj vetveten, pse nuk e ndegjova zemren time po te tjeret...
Tash ai ish-shoku im, banon ne nje vend te tjeter(shkaku im e nderroi edhe vendbanimin)...
Nuk e di se nese i tregoj ati ket qka po ju tregoj un juve a me beson.. me duket se ai tash ka tjeter femer.....

POr gjdo dit qe vjen me mungon me teper.....Nuk e di as vet, e kam humbur njeriun qe e dua, dhe do ta humbi edhe vetveten nese nuk kthehet ai tek un

tung tung

Cool_Boy
21-06-04, 10:36
Pershndetje ALENA

Valla po me vjen keq se si pake vepru keshtu,e pa besueshme krejt njerzit keqyrin me gjet nje njeri qe don per jete e ju merefozu nuk ehste edhe gje e bukur por nejse kjo eshte be more nuk mundesh ta kthesh prap....Por prap shkoni ju tek aje shprejha dashurin merrja mend e mos e humb veten se nese te ke dasht prap do te don ty....

kalofshi bukur Cool_Boy

VARDARI
21-06-04, 11:30
-Alena po te pergjigiem thum thjesht pse e ke refuzuar
Po ju them se nuke e keni vlersuar se vazhdimisht e keni pas afer.
Ky problem nuk esht vetem me ty moj Alena.
-Se ne pergjthsi vajzat tona e kan ket si pik te dobet ma shume e vlersojn nje te panjohun se sa nje qe e kan pran vetes.
-Alena ju thuani se Por un si budallaqe, veprova
Pse ? Po te theme se ne ato momente me siguri ke shpresu dhe ke pas bindje se dot jap oferte X djali tjeter? Tash ajo pune te ka deshtuar dhe prap don ti kthehesh kety shokut
-Alena te them se edhe nga ana jote nuk esht ferr qe ket zotriun ta trajtojsh si gom rezerve, a me kupton moj Alena.?!!!!!!!
-Alena per ne fund mendimi im eshte qe ta thirish ne bised ose ne tel ska rendesi kryesorja te komunikojsh moj Alen.
-Thuaja lirisht se e dashuron por te lutem kesaj radhe Alena mos ta trajtojsh si gom rezerve makines? duhet shum ma shum ti kushtojsh rendesi kty djalit dhe mos u merzit per sukses se suksesi dote vjen vete por vetem me sinqeritet pra ky esht mendimi im per ju .
Tash ju e dini ma mire alena punen tuaj por me rendesi e3shte te veproni pa asnifar paragjykimi ju deshiroj fat......

Barbaroza
21-06-04, 12:02
VARDARI,keto qe ia paske shkruar Alenes,mendoj se ajo nuk i meriton.Ajo s'ka shkruar se e ka lene ate djale gome rezerve,por s'ka qene e sigurte si te veproje dhe ne kete rast nuk e ka degjuar zerin e zemres se saj por zerin e njerezve tjere.Te lutem VARDARI,tjera here te jesh me i arsyeshem ne mendimet kur i jep sepse ne kete menyre i ofendon te tjeret ne vend se t'u japesh nje keshille te mire si duhet vepruar!

lazdrani
21-06-04, 12:15
VARDARI,keto qe ia paske shkruar Alenes,mendoj se ajo nuk i meriton.Ajo s'ka shkruar se e ka lene ate djale gome rezerve,por s'ka qene e sigurte si te veproje dhe ne kete rast nuk e ka degjuar zerin e zemres se saj por zerin e njerezve tjere.Te lutem VARDARI,tjera here te jesh me i arsyeshem ne mendimet kur i jep sepse ne kete menyre i ofendon te tjeret ne vend se t'u japesh nje keshille te mire si duhet vepruar!
Ke te drejt Barbaroza.
Alena kurre nuk eshte vone te kisha udhezuar te kerkoshe takim me djalin qe ju e doni dhe te bisedoni hapure,besoje qe do te keni fat qka te uroje nga zemra.Kurre nuk eshte vone :wink:

VARDARI
21-06-04, 12:18
VARDARI,keto qe ia paske shkruar Alenes,mendoj se ajo nuk i meriton.Ajo s'ka shkruar se e ka lene ate djale gome rezerve,por s'ka qene e sigurte si te veproje dhe ne kete rast nuk e ka degjuar zerin e zemres se saj por zerin e njerezve tjere.Te lutem VARDARI,tjera here te jesh me i arsyeshem ne mendimet kur i jep sepse ne kete menyre i ofendon te tjeret ne vend se t'u japesh nje keshille te mire si duhet vepruar!

-E nderuara Barbaroz me beso se me keq kuptua-Kam desht me thane se ma e aryeshem dot kishte qene qe ma shume ty vlersojm ata qe i kemi pran neshe.
-A ai gom rezerve ka qene shprehje figurative ose qe tme kuptojsh aferisht ka edhe nje shprehje tjeter .Ujti shkon por gori jet ne vend te vet.
Ky gur esht ai djal qe alena e dashuron dhe mendoj se nuk ka asgje te keqe kur i them qe te hy ne komtakt te komumikoj pa asni far paragjikymi a me kupton moj e nderuara Barbaroz te pershendes sinqerisht te betohem se nuk ka qene synimi im ndaj Alenes qe ta ofendoj
tek e fundit ta lem Alenen le te sqarohet nese e ndjehet ajo e ofendume atere ok un i jap llogari Alenes

Alena te lutem sqarohu a ka pak te vertet ketu kur e keni refuzu kategorisht te dashurin tuaj? A ka pas ndikim rethi shoqrija ne vendimin tuaj?
Nese ka pas ndikim shoqerija juaj e ajo shoqri esht(goma rezerve) Ta them me aforizem ,,,,,
BARBAROZA edhe nje here te pershendes
-Me respekt
VARDARI

Barbaroza
21-06-04, 12:32
Edhe une te pershendes VARDARI dhe me vjen keq nese i kam keqkuptuar fjalet e tua,por disi ajo shprehja "gome rezerve"m'u duk shume e pavend ne rastin e Alenes,megjithate,ju nuk e paskeni menduar ne menyre negative.Por kjo shprehje u pergjigjet me teper femrave te pandergjegjshme dhe sipas shkrimit te Alenes kuptova se ajo vuan per ate dashuri akoma, sepse po ta kishte lene"gome rezerve"asnjehre s'do ta kish qare koken per te me.
Ndersa Alenen e kisha keshilluar qe te bisedoje edhe njehere me te,ketu s'ka asgje te keqe,por gjithnje te jete e kujdesshme sepse ka njerez qe mund te te keqkuptojne dhe kete rast e marrin si hakmarrje,ne kete rast ndaj Alenes.
Suksese Alena!

VARDARI
21-06-04, 12:48
-Barbaroza me vjen mir qe jemi mir kuptuar po prap e perseris se
Alena per momentin esht sjelle me pandergjeshmeri(e kam fjalen per sjelljen e momentit per gestin e saj e perseris PER MOMENTIN) qe te mos keq kuptohemi .Nuk diskutohet per karakterin e Alenes a esht a nuk esht e ndergjeshme.

Alena un prap po ta perseris lirisht gjej menyre qe te kotaktojsh dhe thuaja pa paragjykime se e dashuron thuaja shum leht esht siq je shpreh ketu ne forum thuaja aty.Ke besim se edhe ai po te pret te jesh e sigurt per kte Alena thuaji mos e mer tragjike punen mos u izolo ne vetveten thuaji dot kesh sukses
Alena ja edhe un si BArbaroza te uroj suksese
Alena ne e kemi me sinqeritet afroju .....

Gentiana
21-06-04, 14:43
Alena te pershendes, e lexova me vemendje ket shkrimin tend,E di se nuk ke nevoj qe ne te msojm ty, ngase msues askush nuk mundet te behet njeriut te pjekur, apo njeriut se din diqka per Jeten, per keshilla gjdo njeri esht i mirse ardhur... te kthehem temes, thojn njeriu nga gabimet meson, dhe edhe ti vet po e din se ke gabuar, dhe po tja thuash po keto fjal qe i ke shkruar ketu, besoj se do te te jep edhe nje shanc, dhe po ashtu thojn kurr nuk esht von per fjalet : me fal, apo: te dua!!!! Nuk po e zgjas, ngase edhe tjeret (Barbaroza) i paska shkruar fjalet qe edhe un mendoj, keshtu qe me mbet vetem te uroj fat, dhe te kesh sukses....


Genta

markopollo
21-06-04, 16:12
:oops: shprehi keqardhjen time per kete qe te ka ndodhur ty ,por duhet ta kuptoni nje gje qe edhe gjeratv e hidhura jan pjese percjellse te jetes suaj..........eshte veshtire qe te shkruash diqka qka ti nuk e ke perjetuar por mendoj qe me mire eshte qe te dashuroni dike dhe te ndaheni e deshtuar pa humbur kohen me te sesa te ndaheni atehere kur e e perjetuar castet me te mira me te......mendoj une keshtu ,kurse sa i perket tjetres ane nuk e meriton aj n jeri qe ti te vuash per ate sepse ne fakt nuk ka paur dashuri reciproke..........te uroj fat :arrow:

Murgesha
22-06-04, 09:27
Alena degjo zerin e zemres sate, se zemra nuk gabon kur jep keshille.

ALENA
22-06-04, 11:13
te gjithve juve qe moret pjes dhe qe ndihmuat aq shum me keto fjal te mira dhe keshillat besoj se do te me ndhimojn mua ne te ardhshmen per ta fituar djalin qe e humba vet....
Po me duket se disa ketu prej jush qe me shkruajt paskan perjetu njesoj rasti dhe e din se si e njej veten....
Me duket se rrethira e shoqeris sime nuk qenka shum e mir, se gati se te gjith kan qen kunder kur ai donte te bashkohet me mua, pse nuk e di as vet, por edhe un isha naive dhe nuk e ndegjova zemren time...

Por nejse, dhe tash do te mundohem te hy prap ne kontakt me ish-shokun tim.....
Po perseritem edhe njeher nuk di se si te falemenderehom te ju te gjith...Me tvertet jeni shum te sjellshem dhe te menqur.....
UN ju deshiroj ju gjith te mirat dhe nje DASHURI te lumtur

ALENA

markopollo
22-06-04, 20:03
ori alena nese nuk ma merr si kunderrespekt ti nuk e ke humbur djalin sepse de fakto ti nuk e ke pasur dhe mos i ngaterro gjerat ma mire se nuk e ke provuar se ndoshta nuk te kish pelqyer dhe ndoshta edhe ti kishe me lenduarate apo jo............e di qe eshte veshtire qe te mos lendohet dikush qe dashuron dikend........kaq nga t.g :arrow:

Loqki
22-06-04, 21:16
pershendetje ALENA

Se pari te kisha then se nuk ban me u bazue ne shkrimet e mija? po edhe te te tjereve kur eshte fjala per dashurin e nje qe ke ndaj nje shoku se ti e di apet me mire se qka ndjen per te .
Une kisha me then se shumica e njerzve ketu te ne nuk e kuptojn gabimin keshtu qe edhe sikur ti te kerkosh prap dashurin e shokut qe ke pas ti eshte e mundur qe ai tash te trajtoj ndryshe kur e shef se ti vrapon pas ti,po nuk eshte e sigurt kjo qka thom une se nuk kam qef me me pa sherrin dikush mua, se dikush i shef gabimet nga te tjeret po dikujt i ndodhin personalisht ato gabime keshtu qe nuk ban me u pendue shum me u ba tash pishman deri ne ate mas sa qe me u ba PESIMIST ne jet,
po sigurisht qe ti je ajo qe ke me vrejt nga ai shoku qe ke pas me veshtrime te ndryshme si me shikim pasi tash nashta ka kalue nje koh qe nuk jeni basht e sigurisht kur ta pash per nga afer prap mundesh me vrejt se a NDJEN hale ai dashuri per ty edhe ne une te kisha than jo me komunikue per mes telefonit nese e don vertet pasi eshte dashuri e sinqert nga ana e te dyve MERITON ndeshje SY me SY ,edhe eshte e udhes kur ta takon {ne qoft se vren se ende te don se nese NUK VREN shenja se ende te don eshte ma mir me u largue nga ai se mundesh me gabue edhe ma shum} me kerku faljen dhe me fol fjalet e shpirtit per ta bindur se vertet e ke dasht po ka ndodh qka ka ndodh ok
kerkoj falje nese mendoni se kam GABUE diqka
e te DESHIROJ bashkim sa me te shpejt me personin qe ka me te ba te LUMTUR ne jet

ALENA
23-06-04, 08:16
hej lajm te keq,

dje e takova at dhe mundova ti tregoj pse kam vepru ashtu, dhe se tash e di se kam gabuar.....I kerova edhe falje...Ai me ndegjoj me vemendje por ne fund tha:

"ALENA me ndegjo mir te lutem. Ti mir e din se te kam dashtur dhe jam munduar me te gjitha te bashkohem me ty, por ti e din vet si ke reagu. Tash ka kaluar nje koh e gjat dhe shum gjera kan ndryshu.Asgje nuk esht me si ather. Dhe un jom i zont, do te fejohem edhe pak.Mfal por ti erdhe shum von. Un tash do te jetoj jeten time e ty te deshiroj gjdo te mir ne jet.
POR nje le ta dish, edhe pse me ke lenduar shum, ti gjithmon e ke nje vend ne zemren time. Dhe jam i bindur se as te fejumen time nuk mund ta dua me shum se si te kam dasht ty me nje koh"

Un mbeta e hutuar kur i ndegjova keto fjal dhe nuk mundesha te them me as nje fjal. Dhe mbeta nje koh te gjat ne at vend duke menduar, kot e kot. Nuk di se si te veproi me. Edhe pse e dua un nuk mundem te luftoj per me kthy prap tek un. Me vjen keq te mundohem ta prishi me femren e tij. Ati i deshiroj un gjdo te mir ne jet, shpresoj se ajo e fejuara e tij at do ta respekton dhe nuk e hidheron, se ai ket nuk e meriton. Ja ky ishte rasti i djehit.
Jam lodhur tuj mendu dhe tu e gjyku veten, por nuk po mund te bej asgje....
Ah sdi as vet me se qfar po shkruaj un, ndoshta po ju nervozoj me hallet e mia, por vetem ketu po mundem te shprehi ket problem
Tung se spo di as qka me shkrua momentalisht....

ALENA

Cool_Boy
23-06-04, 10:58
Pershndetje ALENA

E lexova shkrimin tende me vemendje por deshta te them nuk duhesh ta mbytesh veten tuj mendu per nje shanc qe ka shku e qe nuk kethet me qe keshtu keqtr dhe gjej nje dashuri tjer e mos gabo ne kete por gjeje dashurin tjetr per jete e mos u pendo me,jeta vazhdon ti duhesh te jesh e vetdishme dhe duehesh me harry ate se nuk te qet ne dite nese ti mendon tere diten e tere naten...

Sukse ne jete dashuri,ju deshiroj nje jete te lumtur dhasht zoti qe te ahrorni ate te kaluar se me shpejt...

Cool_Boy

markopollo
23-06-04, 11:58
a zanat e ka shqiptari me shit frajerllak ne vende publike.............................por qka te bejm te tille jemi he kuku per ne---------------ti alena a fore po luan ti :arrow:

sexybrikenda
23-06-04, 15:17
ALENA MBAJE VETEN QIKO,DHE MOS TA NDIEN AQ SHUME SE MASHKUJ SA DUASH.EDHE DIQKA SPE KUPOI EX DASHNORIN,ME NJEHERE ME TJETREN DIQKA PA LIDHJE,MENDOI SE PASKA PAS SERIOZISHT ME TY SE PAKE I KISH PASE HIJE ME LUFTUE PER DASHURIN E JUVE.NEJSE FATE TE MIRE NE JETEN TENDE.BRIKENDA :P

m_tetovari
27-07-04, 12:52
pershendetje alenes dhe gjith te tjereve ne kete forum .
deshta te them se esht nje shkrim shum prekes i alenes ,vecanrisht ky i fundit !
eshte shum veshtire kur mendon se me te vertete mendon pak me ndryshe per dikend,e sqaron me vetvehten ket gje se ka dicka me shum se vec nje shoqeri ,dhe del dicka si ky rasti i alenes,por mendoj se nuk ja vlen te merremi me te kaluaren se mundemi vec dem vetvehtes me i shkaktu ??!?! alenes i kisha thene ta "merr vehten me t mir" se ndryshe nuk ban ! dhe se ka edhe me keq !
per ket se ka edhe me keq deshta me e shkru edhe msn time
[email protected] dhe folim najher nese te duhet dikush per me fol !tung se jeta vazhdon

turisti
28-07-04, 02:11
Ka momente ne jete kur eshte e rende mbi te gjithave me vendos mire.Sa po mundohemi me mire,po del me keq.... :wink:

livoreka bicio
28-07-04, 12:50
gjithsesi pajtohem me pergjygjen e barbarozes q beri ndaj vardarit edhe un mendoj q nuk e paska kuptuar bash mir rastin e alenes por nuk ka rendesi gjo send mund q t keq kuptohat.sepse Alena mendoj q ishte shum e sinqert. pershendes t gjith ciaooo. :!:

emine
04-06-08, 07:10
nuk e di pse po shkruaj ketu, por ndoshta pse nuk me njeh askush.....
dhe mundem ta shprehi dhemjen time qe e mbaj ne zemer dhe qe nuk e din askush(nuk mundem ti tregoj as shoqes me te ngusht)
Ai qe ma shprehi dashurin qe e ka ndaj meje ishte shoku im qe e njohja me vite....Por un si budallaqe, veprova si akull dhe i thash mos te shpresoj se ne dy nje dit do te bashkohemi, dhe si arsye i thash se nuk dua ta prishi shoqerin qe e kemi....
Un reagova si nje femi i vogel,por ne at moment nuk isha un vet, i ndegjova te tjeret....Ata me than se un dhe ai nuk do te kishim ardhmeri se bashku. E tash e mallkoj vetveten, pse nuk e ndegjova zemren time po te tjeret...
Tash ai ish-shoku im, banon ne nje vend te tjeter(shkaku im e nderroi edhe vendbanimin)...
Nuk e di se nese i tregoj ati ket qka po ju tregoj un juve a me beson.. me duket se ai tash ka tjeter femer.....

POr gjdo dit qe vjen me mungon me teper.....Nuk e di as vet, e kam humbur njeriun qe e dua, dhe do ta humbi edhe vetveten nese nuk kthehet ai tek un

tung tung

MA mire a ne jete me te met Igjrom ,sa mu pendu (mi shkul flokt e kres) ....................