PDA

View Full Version : Testi !! Di ta degjosh zemren ct thot.....???


Zeshkane_04
21-06-04, 18:44
A mund ta zbulosh se cka deshiron zemra jote? Mund t ndodh t jesh e bindur se e do at Prs...., kurse aj/ajo pas dy ditshe t ik apo behet i merzitshem.?? C t mos kesh hamendja t tilla n koken tende, duhet ti mesosh ti njohesh deshirat e tua t verteta, sepse zemra gjithmon ta tregon rrugen e drejt.......

Kur ta do zemra................

1. M s lehti esht t genjesh per:
A: Mirqenien e t tjerve
B: Frike
C: Smira

2. N qiell m s miri esht t shohesh:
A: Zogun
B: Ret
C: Gjurmet e aeroplanit

3. Filmat horor:
A: T argetojn
B: T mahnisin
C: T friksojn

4. Pas ktheses esht:
A: Palacoja i hareshem
B: Deti
C: Dhuesi

5: Kisha deshiruar t kem lindur:
A: N shekullin e ardhshem
B: N mesjet
C: n kohen e gurit

6. Deshiroj t vdes nga:
A: Ideali
B: Dashuria
C: Organet e tretjes

7. Nga udhetimet perher sjell:
A: Suvenire
B: Provoja t reja
C: Kujtime

8. Era q hyn n dhom sjell:
A: Freskin
B: Vjeshten
C: Pluhurin

9. Nuk mund ta marresh me mend nj princ pa:
A: Kal
B: Pelerin mbreterore
C: Pallat

10: M s lehti mund ta fikesh:

A: Qiriun
B: Deshiren
C: Cigaren


M s shumti pergjigje A:

E njeh mir zemren tende dhe di ti interpretosh ndjenjat e tua: ke arritur shkall t dukshme t qetesis shpirterore, di t mendosh me koken tende dhe t marresh vendime pa ndikimin e stereotipve t rethines apo t ndonj presoni psikik. T lumt!

M s shumti pergjigje B:

E di se duhet ta desgjish zemren tende dhe shpesh i analizon veprimet dhe deshirat e tua. Porse nganjeher ke frik se do t kesh mall m t madh se miket e tua ose se do t marresh vendim t cilin nuk do t ta miratojn t tjeret pastaj ndalesh t frensosh dhe t ndermarresh hapa nga t cilet m shum kan dobi t tjeret se ti. ke nevoj edhe per fare pak koh t piqeshplotesisht dhe tia kushtosh vetes gjith kujdesin.

M s shumti pergjigje C:

Ti nuk e degjon fare zemren tende cka t thot, as q t shkon mendja t mendosh se cka esht ajo q do t mund t t bente t lumtur. E ben jeten tende duke e perpjekur q tu ndihmosh edhe t tjerve. Per fat t mir, ke mjaft koh sa t dish si ti pranosh deshirat tua personale si m t rendsishmin yll mengjesi pas t cilit do t duhej t shkoje. m s miri do t ishte sikur t filloje menjeher......................

Ju uroj fat n Dashuri :wink: Kur ta do zemra idea:

Murgesha
22-06-04, 09:11
Mua me dolen 5A, 2B, 3C, :lol:

aferdita
22-06-04, 17:10
mua me dolen 4A,2B,2C

Murgesha
22-06-04, 17:20
mua me dolen 4A,2B,2C

Gjilanase jemi bre :wink: :lol: :lol:

aferdita
22-06-04, 17:22
mua me dolen 4A,2B,2C

Gjilanase jemi bre :wink: :lol: :lol:

:wink: :)

lazdrani
22-06-04, 18:01
8A-1B :wink:

turisti
15-08-04, 18:56
Ju pershendes.Une kam: A-6, B-2, C-2. :P

Engjellushja
23-08-04, 00:36
M s shumti pergjigje A:

ju pershendes t gjithve

Tomori
23-08-04, 14:18
M s shumti pergjigje A:

ju pershendes t gjithve

He Engjullesh ne radhe te pare me gezon fakti se je shendosh e mire po ku na humbe????!!!!! Ah dreq je......kam qen vazhdimisht ne ankth te madhe per ty zojushe....mir de dot te sqarohemi ....ne emajl p......!!!!!

IZI30
07-08-05, 14:55
3c,10a :roll: :roll:

e_martumja
23-08-05, 21:36
5A, 1 B, 3 C