PDA

View Full Version : Pse dy ēifte nuk janė tė barabartė nė bukuri .....etj


prizrenasi
24-06-04, 16:31
e bera ket pytje se kam hasur shum ,qifte qe nuk jan te barabart ne bukuri .psh .e sheh nje bukurosh eper dore nje dredhajk e tvjen gjynah aj me te .tjeter ,e sheh nje bukuroshe e perdore nje shtramafq me to .a mund dikush mem tregu pse ndodh kjo dashuri me qe i kan te dyt pyt ne ball. apo mundet vetem dashuri interesi ...psee??

Murgesha
24-06-04, 16:35
Prizrenas, ne dashuri nuk eshte primare bukuria.

prizrenasi
24-06-04, 16:37
vallah shum katastrof aa. apo fati i tyre eshte keshtu .edhe une per veti shum rrall e hiq qe i kam pa dy qifte te bukur ne te gjitha aspektet .dhe te barabat ne buru ja gjillion ajo e bukur ja qillon aj i keq ,,
une per veti e kam shoqen miss prizreni ajo eka te dashurin katastrof .um vjen gjyunah prej saj ka ta shoh edhe i tham .pse qik se gjeta naj njo mat mir .e gjithmon ma kthen ..kshtu ish fati .
edhe te du duhen e kalojn jet te mir por nuk jan te barabat ne bukuri .a mun te na tregon pse ndodh kjo gje ,kurr nuk kam mundur ta di pse ???

prizrenasi
24-06-04, 16:44
oj murgesh bukuria luan nje rol te madh ne dashuri ,dhe eshte elemet i dashuris .

turisti
06-08-04, 20:33
Tung Prizrenasi.Dy qifte nuk jane barabart ne bukuri sepse kendi yt i shiqimit e deformon realitetin.Dua te them se si mashkulli si femra,mundohen gjithmone me gjete partnerin i cili i pershtatet nevojave te tyne.Nese mashkulli eshte " nje shtramafq ",ajo dmth se vajza ka pritur teper gjate. Nese vajza eshte " nje dredhajk ",ajo dmth se mashkulli eshte martue me te paren cilen e ka takue ( normalisht se jo asnjona se po bej hajgare).Tash seriozisht: nese sheh ndonji qift,kur mos merr konkluzat e shpejta sepse pershtypja e pare eshte shumhere e rremė.Dikush e kerkon parnerin ( po foli per te dy anet ) te menqur,dikush me " diplome ",dikush me " kulete " ,dikush me ndjenja e dikush e kerkon partnerin- MANEKEN - ( vetem per reklame). Mendoj se isha mjaft i kjarte. :P :wink:

nitushe
09-09-04, 17:53
hajt bre se qe osht ajo fjala e urt ,,harrni prej thesi kapet'' ashtu edhe ne dashuri qiftet jane

Jana
24-04-11, 18:17
...kur dikend e dashuron e shikon me syt e zemres ... nuk e shikon pamjen fizike...

Por tash ky feomen eshte bo diqka e zakont tek ne ... se kur i sho disa mashqi t'buker e qe jan martu me femra nga 100kg , mezi qe ecin rruhes... ncncncncncncn me kthy em vjen ...
Por shpresoj t'bohet mir edhe ktu edhe s'kan nevoj me bo sakrifica te tilla per kushte ekonomike ...

tipi engjellor
01-05-11, 21:55
pse qysh i ka fal zoti qka me ba te gjithe nuk jane te njejt .....disa po i vrej ne ate qe qenka keshtu ...ashtu a vetn hiq se shef hahahah ata qe paragjykojne keshtu jane shume te ulet...

roadrunner
02-05-11, 17:29
Vete doktor Orhanin :P

emine
19-05-11, 18:36
ajo qka se ke dhe te mungone e kerkon tek tjetri per tu ba qyfte e qebapa me to,thjesht pune fati e jo gjithmone e vertete

elvio
23-05-11, 23:23
Ndoshta lutja i degjohet dikujt,edhe si degjohet tjetrit?

Teksa pashe temen e shtruar me erdhi ndermend nje bisede e krijuar me dike qe ish nga qyteti i Kuksit!

Isha vec 15 vjec,edhe ai here dy mbi moshen time,edhe na pyetjet e mija ne lidhje me martesen me mbleseri,i cili ish martuar e ai sipas zakonit me tha nje histori.

Dikur vite me pare ne nje fshat jetonte nje djale i pashem,me nje fizik te mire,edhe vinte nga nje familje e respektuar ne ate zone i cili ish mjaft i respektuar.

Nderhyn miqesia,edhe me lidhjen e ciftit (nuse per djalin)lidhej miqesi e re,edhe vjen dita e marteses,ku djali per here te pare do shihte nusen e tij.

Sapo hyn ne dhome i afrohet,edhe i ngre duvakun nuses se tij,ku c'te shihte.

Me e madhe ne moshe,e vuajtur ne fytyre,madje edhe disa dhembe i mungonin.
Shpejt ul duvakun djali,edhe niset drejt deres,kur arrin e kap per dore nusja edhe i thote ndal!
Ku shkon?

Kam nje jete tha djali,edhe lutem.Zot me jep rrisk e fat te kem nje vajze te gjate,te bukur,hijeshi e cila do me shoqeroje ne vazhdim,por sikurse duket s'paska thene ashtu per mua.

Po iu pergjigj ajo.

Te njejten lutje bera e une.
Nje djale te bukur,pasi s'jam vete,te gjate pasi s'jam vete,te zgjuar pasi dua te mesoj nga ia,EDHE JA.

''Ma solli,,

U degjua lutja ime,,,,,,,,,,,.

Shumehere e shikojme qe ka nje diference edhe ne pamjen fizike,por ne thellesi nje gje verej.

NGJASOJNE NE SHUME DUKURI:smile:

valiii
24-05-11, 17:14
Per ate eshte me mire qe martesa te realizohet ne rini, sa me axhami qe je aq me sukses ke ne zgjedhje. Te gjitha gjerat jane me te embla, more edhe krejt hakaret n'kofte partneri, ti je dashuru/qorru dhe per ty eshte me i/e miri/a n'bote . E kunderta qendron tek personi ne moshe mesatare/pjekur, ku i shefe me lehte dhe i pengon ēdo detal.
Secila tenxhere e gjene kapakun e vet qe i pershtatet por mvaret se ne cilin aspekt perputhen keto dy gjera . Disa tenxhere te cokrruara e t'lodhme me shpirt gjithmon e kerkojne kapakun e zepterit, po badihava, kombinim pashije qe nuk qendron bukur dhe eshte jeteshkurter.

AliSia
29-07-11, 21:39
ajo qka se ke dhe te mungone e kerkon tek tjetri per tu ba qyfte e qebapa me to,thjesht pune fati e jo gjithmone e vertete

Oj minushe veq te shqiptart nuk jan dy (Qifte te barabarte) se ne perendim te gjithe jan te barabarte!!!
Shume pak ekzistoni !!

Albonita
29-09-11, 04:57
Nuk ka rendesi bukuria me cen e barabarte ..sepse bukurin ja dhuri une.:cool::biggrin:

Kryesoria me cen te barabarte ne tjera menyra!

emine
29-09-11, 07:18
Nuk ka rendesi bukuria me cen e barabarte ..sepse bukurin ja dhuri une.:cool::biggrin:

Kryesoria me cen te barabarte ne tjera menyra!


qka deshte me than:nje mashkull duket i bukur vetem kur ka perkrah nje zoje:tongue:

Giovanni
29-09-11, 07:59
Per te une dihet se nuk kam shanc me e gjet nje te bukur si une ...;)

AliSia
29-09-11, 08:58
Njeri duhet me qeni ma i/e bukur se tjetri..!!

Zero Cool
29-09-11, 14:26
Une e di pse :cool:
sepse spo ka femer te bukur si qe jam une :tongue: :biggrin:

Albonita
29-09-11, 19:19
qka deshte me than:nje mashkull duket i bukur vetem kur ka perkrah nje zoje:tongue:

Ahahahahahahaa..po e sidomos kur ne perzencen e sai mashkuli silet si mbret:rolleyes::biggrin:

AliSia
30-09-11, 08:26
Une e di pse :cool:
sepse spo ka femer te bukur si qe jam une :tongue: :biggrin:


Qe eshte nje fjale popullore.. (kush nuk e levdon veten ju kallet shpija):biggrin::tongue:


P.S per mua ka ekzistuar :biggrin::tongue:

emine
06-10-11, 08:13
Une e di pse :cool:
sepse spo ka femer te bukur si qe jam une :tongue: :biggrin:
hahahahhahahahhahahhahahahhahahahahahahhahahh,cerk uzi

Zero Cool
06-10-11, 08:18
Qe eshte nje fjale popullore.. (kush nuk e levdon veten ju kallet shpija):biggrin::tongue:


P.S per mua ka ekzistuar :biggrin::tongue:

Veq tregova qysh pom thojne ;)

hahahahhahahahhahahhahahahhahahahahahahhahahh,cerk uzi

thuj qe so qashtu :P

emine
06-10-11, 08:21
Veq tregova qysh pom thojne ;)thuj qe so qashtu :P

hahahhahahhahahhahahhaahha,ika une se ma vodhe mengjesin pata me palu do sene ne orman:P

Zero Cool
06-10-11, 08:22
hahahhahahhahahhahahhaahha,ika une se ma vodhe mengjesin pata me palu do sene ne orman:P
Ooo mfal pra hajt palo palo
ja kalofsh ashtu qysh don zemra yte e flm per biseden n`kete sabah :)

emine
06-10-11, 08:23
Ooo mfal pra hajt palo palo
ja kalofsh ashtu qysh don zemra yte e flm per biseden n`kete sabah :)
po e di se krejt dita ka me te shku mare tash,,,,,

Zero Cool
06-10-11, 08:24
po e di se krejt dita ka me te shku mare tash,,,,,

amen = amin

winona
06-10-11, 13:02
...sepse nuk eshte interesant me qenč te barabart....

taraku-1
06-10-11, 13:21
Mos ma largo shkrimin se nukthash sen keq....

nje shnoll ko me ma qit Zoti qe rrin tuj nem ton diten e lume... qe ta han ymrin pa kreh flok pa gjo hiq...

winona
06-10-11, 13:24
...sepse dikush se meriton nje te bukur...mekatč eshte per besč...

LaDy_Diaspora
06-10-11, 13:57
Ndoshta ajo qė mungon nė bukuri tė jashtme, zėvendėsohet me bukurinė e brendshme...nuk besoj qė bukuria ėshtė qelėsi i njė lidhje tė sigurtė, por duhet t'jenė shpirtrat qė bashkohen, qė ata tė kanė gjuhėn e njejtė...pavarėsisht si dukemi, se bukuria e jashtme shpejtė mund t'prishet, por ajo qė mbetėt gjithėmonė, me vite, ėshtė bukuria e brendshme - karakteri i njė njeriu...