PDA

View Full Version : Thashė... Pak humor edhe prej meje...


Albanam
26-06-04, 15:32
- Biroooo, zgjohu, koha ėshtė pėr tė shkuar nė shkollė!!!
- Por, nėnė, nuk dua tė shkoj!
- Pse bir!?
- Sepse nxėnėsit mė urrejnė, kurse arsimtarėt mė kanė zili!
- Dėgjo biri im. Ka dy arsye pse duhet patjetėr tė shkosh nė shkollė: e para, sepse tani mė ke mbushur 45 vjet, kurse e dyta, sepse ti je drejtori i shkollės!!!

Albanam
26-06-04, 15:38
Si bie njeriu nga kati i dhjetė, e si nga kati i parė?
- Ai nga kati i dhjetė kėshtu: Aaaaaaaaaaaa... bum!
- Ai nga kati i parė kėshtu: Bum... aaaaaaaaaaaa!

Albanam
26-06-04, 15:45
I drejtohet mėsuesja Agronit:
- Agron, a ke mėsuar ti pėr sot?
Agroni hesht. Mėsuesja pyet pėrsėri, kurse ky ia kthen:
- Mė falni mėsuese, por asgjė nuk dėgjoj prej kėtu.
- Si bre nuk dėgjon! Dil ti nė dėrrasė, e unė do tė ulem nė vendin tėnd, mė pyet diēka, ta provoj a dėgjohet.
Agroni del nė dėrrasė tė zezė dhe thotė:
- Mėsuese, ēfarė bėnit dje me fqiun tuaj nė shtėpinė e tij?
Mėsuesja ngritet e thotė:
- Auuu... Paj, vėrtet kėtu asgjė nuk dėgjoheshka!

K-man
26-06-04, 16:57
nuk po te shiten....

Barbaroza
26-06-04, 18:28
K-man,si mund te na e definosh me mire kete shprehjen tende???!!!!!!

Albanam
26-06-04, 19:41
Ha ha ha!

Humor i mirė ishte edhe postimi yt K-man!
Ma merr mendja se pėr tė na bėrė tė qeshim e pate, apo jo!?

Murgesha
26-06-04, 19:42
Ha ha ha!

Humor i mirė ishte edhe postimi yt K-man!
Ma merr mendja se pėr tė na bėrė tė qeshim e pate, apo jo!?

Sigurisht. :lol:

uliksi31
26-06-04, 21:29
Albanam, ty te shkon fjala si te humori se te feja, vec vazhdo. :idea:

vushtrria
27-06-04, 15:56
albanam te pershendes dhe te them se me pelqejne shum shkrimet e tua suksese

Albanam
27-06-04, 23:06
Pėrshėndetje edhe pėr ju, Uliksi31 dhe Vushtrria. Dhe falėnderit pėr fjalėt e mira. Zoti ju shpėrbleftė.

Me respekt,
Albanam

Albanam
27-06-04, 23:10
Vozitet njė djalė i ri nė motoēikletė dhe rastėsisht godet njė zog nė fluturim. I vie keq, ndalet dhe e vėren se zogu ėshtė gjallė. E dėrgon nė shtėpi, e vendos nė kafaz dhe i ofron bukė e ujė. Pas disa orėve zogu zgjohet, shikon rreth vetes dhe fillon tė pendohet:
- Grila, bukė, ujė... e paskam mbytur motoēiklistin!

Dr. Leone
29-06-04, 12:36
pershendetje ALBANAM jeni i mrekullueshem krejt krejt i kam dit ama se edhe vica dinme tregu kret sepasna dit po hajt le te jete perhajr metoda e re hahahahaha shum vicat e fort e ke pkut krejt.
me respekt per ty
Dr. Leone

Albanam
29-06-04, 23:26
O pėrshėndetje edhe pėr ty Dr. Leone!

Falėnderit pėr komplimentet.
E po, mendova pak tė inkuadrohem edhe kėtu, te bota e humorit, sa pėr njė argėtim tė lehtė.
Nuk di sa ia qėlloj me kėto barcoleta, por mendova ta provoj tė postoj...

Me respekt,
Albanam

lazdrani
30-06-04, 18:55
I drejtohet mėsuesja Agronit:
- Agron, a ke mėsuar ti pėr sot?
Agroni hesht. Mėsuesja pyet pėrsėri, kurse ky ia kthen:
- Mė falni mėsuese, por asgjė nuk dėgjoj prej kėtu.
- Si bre nuk dėgjon! Dil ti nė dėrrasė, e unė do tė ulem nė vendin tėnd, mė pyet diēka, ta provoj a dėgjohet.
Agroni del nė dėrrasė tė zezė dhe thotė:
- Mėsuese, ēfarė bėnit dje me fqiun tuaj nė shtėpinė e tij?
Mėsuesja ngritet e thotė:
- Auuu... Paj, vėrtet kėtu asgjė nuk dėgjoheshka! :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Albanam me ke sjelle gazin :wink:

Honesty^uk.
03-07-04, 00:41
Doktori

- Doktor, ju lutem shpejt. Djali im ka kaperdire nje brisk rroje.
- Po vij menjehere. A keni bere ndonje gje deri tani ?
- Po, u detyrova me u rru me briskun e gruas.

Albanam
03-07-04, 15:20
Si pranohen policėt e rinj?


Akti i parė

INSPEKTORI: Sa bėjnė 2 + 2?
KANDITATI PARĖ: 4!
INSPEKTORI: Shkėlqyeshėm, je i pranuar se po shihet se je intelektual.


Akti i dytė

INSPEKTORI: Sa bėjnė 2 + 2?
KANDITATI DYTĖ: 5!
INSPEKTORI: Por, 2 + 2?
KANDITATI DYTĖ: Ėėėėė, 4!
INSPEKTORI: Je i pranuar, sepse je i gjindshėm.


Akti i tretė

INSPEKTORI: Sa bėjnė 2 + 2?
KANDITATI TRETĖ: 6!
INSPEKTORI: Por, 2 + 2?
KANDITATI TRETĖ: Ju thashė, 6!
INSPEKTORI: Keni kujdes, 2 + 2?
KANDIDATI TRETĖ: 6 ore!!!
INSPEKTORI: Je i pranuar, sepse je kėmbėngulės!

Albanam
27-07-04, 16:23
Shkon njė njeri, pothuajse i tėri tullac, te berberi per t’i shkurtuar flokėt. Duke dashur tė shfrytėzojė momentin dhe tė paguajė mė pak tė holla, i thotė berberit:
- “Zotėri berber, sigurisht se nuk do tė mė kėrkoni shumėn e njėjtė tė tė hollave sikurse edhe tjerėve, sepse edhe ju po e shihni se sa flokė kam”.
- “Hmmm. Vėrtet nė rastin tėnd nuk kam shumė flokė pėr tė shkurtuar, por do tė humbi shumė kohė duke hulumtuar pėr t’i gjetė qimet”, ia ktheu berberi.

Albanam
08-08-04, 13:32
Vjen njė student i pasur nė provim. Profesori e pyet:
- Ku ėshtė hudhur bomba e parė atomike?
Studenti nuk e di dhe i paguan profesorit qė ta kalojė.
Pas tij futet nė provim njė student i varfėr.
- Ku ėshtė hudhur bomba e parė atomike?, pyet sėrish profesori.
- Nė Hiroshimė e Nagasaki, pėrgjigjet studenti.
- Kur?
- Nė vitin 1945.
- Sa njerėz kanė vdekur?
- Tre milionė!
- Emrat, kolegė, emrat!!!

Albanam
22-08-04, 12:33
U nis njė njeri pėr nė treg pėr tė blerė njė gomar. Rrugės takoi njė shok i cili e pyeti se ku po shkonte.
- "Pėr tė blerė njė gomar", ia ktheu ky.
- "Thuaj Inshallah (nėse do Zoti)", i tha shoku.
- "Tani nuk ėshtė vendi pėr Inshallah, tė hollat i kam nė xhep e gomari ėshtė nė treg", me krenari i tha njeriu.
Duke shkuar rrugės, ia vodhėn tė hollat nga xhepi. U desh tė kthehet duarthatė. Rrugės sėrish e takoi shokun e vet.
- "Ē'u bė me gomarin?", e pyeti ky.
- "M'i vodhėn tė hollat, Inshallah!", u pėrgjigj ai.
- "Tani nuk ėshtė vendi pėr Inshallah", ia priti shoku.

Marv_pimp
31-08-04, 20:49
ish kan ni shqiptar amerikan edhe gjerma..kishin hi ni dhom terr kishin than kush nuk tutet me hi qaty ata jan tut ku shqiptari e ka dhez shkrepce e ka pa...hahaha

lazdranja
02-09-04, 12:30
tung te pershendes Albaman me te vertet kam qeshure shum me ni barcolet .............

doktori "Kam per ty nje lajm te keq dhe nje lajm shume te keq"
pacienti "vertet, me mire me jep lajmin e keq me pare"
doktori "nga rezultatet e analizave rezulton qe te kane mbetur vetem 24 ore jete"
pacienti "obobobobobo, e cfare mund te kete me keq se kaq"
doktori "jam perpjekur te kontaktoj me ju qe djeTestamenti i Nanos

Nano vdiq. Avokati i tij lexon testamentin e Nanos para njerezve te tij me te dashur:

"Gruas time te dashur i le 5 vila me gjithesej 50 hektare toke. Po ashtu i le edhe 1,000.000.000 dollare amerikane. Gjithashtu, i le nje vend prane meje kur te vdese.
Rojeve te mij ju them te bejne kujdes qe ajo te mos me tradhetoje, keshtu, ata do te kene nje rroge mujore nga une, prej 300 dollare.

Djalit tim i le nje vile, nje Lexus te Madh dhe nje Jaguar. Po ashtu edhe 1,000.000. dollare amerikane.

Vajzes time i le dy hotele, nje Jaht dhe 500.000 dollare amerikane.

Partise time te dashur i Llampadarin tim prej ari qe e quaj "Djelli Im" i cili ta ndricoje mire, sigurisht kur te kete drita.

Popullit? Popullit po i le vete popullin. Kaq."

Firmosur nga Fatos Thanas Nano d.v., Klubi i Nates "Pylli i Pish Poros", 31 Mars 2004

Albanam
03-09-04, 23:19
Pėrshėndetje edhe pėr ty lazdrane!
Mirė se erdhe te kjo temė e humorit. Shpresoj tė kalosh ēaste tė bukura.
Tė falėnderit edhe pėr barcoletat e ofruara...

Me respekt,
Albanam

Albanam
06-09-04, 15:31
Komandanti i stacionit policor i urdhėroi policėt e stacionit qė tė rreshtohen sipas shkollės qė kishin tė kryer.
U formuan rreshtat me 4 vjet shkollė, me shkollė fillore, shkollė tė mesme dhe shkollė tė lartė. Mirėpo njė polic i gjorė mbeti askund dhe sillej vėrdallė nga rreshti nė rresht.
Dikur Komandanti u zemėrua dhe e pyeti:
“Ēka ėshtė puna me ty qė nuk po zė vend askund!?”
“Por… unė nuk kam shkollė fare!", u pėrgjigj i gjori.
“Atėherė pra dil pas meje!”, i tha Komandanti.

enesi_21
06-09-04, 20:59
Pershendetje per te gjithe une enesi_21 desha ti thoja disa humore qe kane ndodhe ne kohen e Muhamedit a.s. nga vet sahabet (shoket e Profetit a.s.)

Rebiah Ibn Uthman, radiallahu anhu, ka thėnė:

Se njė beduin(fshatar) erdhi tek Pejgamberi a.s. Ai e uli deven e tij jashtė xhamisė sė shenjtė dhe hyri brenda pėr ta takuar Pejgamberin a.s.. Disa nga sahabėt i thanė Nueimen Ibn Amrit :' Nėse e ther kėtė deve dhe ngopesh me ushqim, Pejgamberi do ta paguajė atė'.
Pa vonuar Nueimen e theri deven. Kur beduini doli nga xhamia dhe e pa tėrė kėtė, filloi tė bėrtasė:'O Muhamed! Dikush e paska therur deven'. Pejgamberi doli dhe pyeti njerėzit se kush e kishte bėrė kėtė. Njerėzit i thanė se Nueimeni e kishte bėrė kėtė. Tash Pejgamberi a.s. doli pėr ta kėrkuar atė. Ai e gjeti Nueimenin nė shtėpinė e Debas. Ai ishte fshehur nė njė dhomėz dhe kishte vėnė degė, lėvore dhe gjethe tė thata tė hurmės mbi trupin e tij. Dikush thirri se nuk e kishte parė, por mu ky njeri tregoi vendin kur Nueimen po fshihej. Pejgamberi e nxorri atė nga aty dhe fytyra e tij ishte e mbuluar me pluhur dhe gjethe tė hurmės. Pejgamberi e pyeti atė se kush kishte kėrkuar prej tij qė ia ta bėnte kėtė. Ai tha:'O i dėrguar i Allahut! Mu kėta njerėz qė ta treguan vendndodhjen time kėrkuan qė unė ta bėja kėtė'. Pejgamberi filloi t'ia heqte gjethet dhe lėvoret nga koka e tij ndėrsa qeshte.
Transmetuesi tha se mė vonė Pejgamberi ia paguajti ēmimin pėr deven atij beduinit. [el-Istiab, vėll.3, f.575 dhe Isabeh, vėll.3, f.570]

enesi_21
06-09-04, 21:22
Pershendetje nga vellau juaj ne besim enesi_21

Umm Selemeh, radiallahu anha, ka thėnė:

Se Ebu Bekr r.a. shkoi nė qytetin e Busras pėr tė bėrė tregti. Me tė ishin Nueimen dhe Suweibit ibn Hermeleh, dhe tė dytė ishin qė kishin pasė luftuar nė betejėn e Bedrit.
Suweibiti menaxhonte furnizimin e karavanit. Nueimeni i kėrkoi atij qė t'i jepte ushqim. Me kėtė rast, Suweibit tha:'Prit pak deri sa tė vijė Ebu Bekr'. Nueimen ishte njė person mendjemprehtė dhe tallės. Ai shkoi tek njė grup njerėzish tė cilėt kishin prurė shtazė ngarkuese. Ai u tha atyre:'A dėshiron ndokush nga ju tė blejė njė rob?' Ata u pėrgjigjen pozitivisht. Nueimen tha:'Ai rob Arab ėshtė njė person i besueshėm dhe ka mundėsi qė tė thotė sė s'ėshtė rob. Nėse e lini pėr shkak tė kėtyre fjalėve, atėherė mos mė fajėsoni, dhe mos e theni marrėveshjen'. Tregtarėt u pajtuan me kėtė. Kėta njerėz e blenė atė pėr dhjetė deve. Nueimen solli devetė dhe duke treguar nga Suweibiti, ai u tregoi atyre se ai ishte robi. Tregtarėt thanė [Suweibitit]:'Ne tashmė e dimė se do ta thuash kėtė' [dmth se ai s'ėshtė rob]. Tash tregtarėt e lidhėn Suweibitin pėr qafe dhe munduan ta merrnin nė vendin e tyre. Nė ndėrkohė vjen Ebu Bekri, dhe ai u njoftua lidhur me tėrė kėtė. Ebu Bekr dhe shoku i tij shkuan tek kėta tregtarė dhe ua kthyen atyre devetė e tyre. Kėshtu ata e blenė prapė Suweibitin. Mė vonė kur Pejgamberi a.s. qe njoftuar pėr kėtė incident, ai qeshi.
Pejgamberi dhe sahabėt vazhduan tė qeshnin me kėtė rast pėr njė vit tė tėrė. [Ahmed, Ebu Daud, el-Tejelisi, el-Isebeh, vėll.2, f.98, el-Istiab, vėll.2, f.126 dhe vėll.3, f.576]

Albanam
23-09-04, 16:32
Pėrshėndetje vėllazėrore edhe pėr ty enesi_21!

All-llahu tė shpėrbleftė pėr inkuadrimin tėnd dhe humorin nga periudha pejgamberike qė na ofrove kėtu.

Me respekt,
Albanam

Albanam
23-09-04, 16:38
Shkon njė djalė i ri nė bisedė pėr punė tek njė punėdhėnės.
- "O ēun, a ta merr mendja se ke aftėsi pėr tė kryer punė tė llojllojshme?", pyeti punėdhėnėsi.
- "Po si, mendoj se mundem. Pėr tre muaj tė fundit kam punuar nė dhjetė vende tė ndryshme!", ia kthen djaloshi.

Albanam
23-09-04, 16:48
Hyri profesori nė klasė dhe vėren njė djalosh se si sillet rreth radiatorėve, andaj fillon t'i bėrtasė:
- "Ēfarė bėn ti atje, pėrse nuk ulesh nė vend pėr tė mėsuar sikur gjithė tė tjerėt. Hajde tani mė trego kur filloi Lufta e Parė Botėrore?"
- "Nuk e di", ia kthen me gjakftohtėsi djaloshi.
- "Turp tė qoftė! E kur ka ndodhur revolucioni francez?", pyet sėrish profesori.
- "Nuk kam lidhje, mua mė dėrguan kėtu nga nxehėtorja pėr tė kontrolluar instalacionin e nxemjes!", ia kthen djaloshi.

bredhi
25-09-04, 09:55
Thash te tregoj edhe une nje barcolet qe e öexova ne nje faqe te internetit ne gjuhen gjermane :
Nje qift i ri ne anen tjeter te muritte varrezave koka kan duke qu dashuri ,dhe ne ato qaste kalon nje djalosh i vetmuar dhe degjon ne anet tjetr te murit klithmat oh ih oh ih dhe kalon ne anet tjeter te murit dhe e sheh at djaloshin mbi nje vajz ,dhe i thot te lutem ma lesho pak ,aj i thot ik more ky prap te lutem vetem pak dhe keti i shkon ne nerva dhe i thot or djal merre lopaten dhe nxjerre edhe ti nja se ketu ka boll

bredhi
25-09-04, 10:00
po e tregoj edhe nje :shkon njeher nje djal me lyp pun ne nje firm dhe merren vesh per pun po ky e pyt at pundhensin per pages ,
kurse aj i thot se ne fillin e ke kaq po mbas tre muajve do ta rriti ,ky i per gjigjet ateher po vij mbas tre muajve po ja nisi

Fu*c u all
13-10-04, 20:16
Pershendetje te gjithve dhe po shfrytezoj rastin, qe edhe une si anetare i ri, te tregoj nje barcolete.

Nje fermer kishte ra ne hall sepse pulat nuk po i benin ve. Keshtu qe ai bleu nje gjel dhe e pagoi ate 1000$. Leshoi gjelin ne oborr dhe gjeli vrap edhe i rroki te gjitha pulat, pas pulave te gjitha patat, delet, lopet dhe me ne fund u shtri ne mes te oborrit. Fshatari vrapoi te gjeli edhe i tah, mos me vdis o gjel, mos gabo me vdek se 1000 $ te kom ble. Gjeli i'a ktheu shuj o papak se po mi trem shqiponjat.

Fu*c u all
13-10-04, 20:23
Ni memec shkon te rrobaqepsi:

mmmmiiiirdiiita, kkkkooooommmm aaaarrdddhhhee me i keeppp niiiii paarrree teeeesha kat.
rrobaqepsi i'a merr masen dhe i thote hajde merri mas ni jave.
mmmiiirrreeeee keeeepmmi aaaaa ppppo nin
o hiq mos ta nin se per merak ka me ti kep, i thote rrobaqepsi.
eeedheee bommmiiii puuuullllaaat e mmmmmddhhaajjja.
o mos ta nin se ka me ti vnu pullat e mdhaja sa koqet e babes ton, i thote rrobaqepsi.
ttiiiii boooffshhh pulllaaattt sssaaa kkkkoooqet e bbbabbbes ttttem, bonnnjjjaaa birrrrraaaat sssaaaa pppiidhdi i nooonees tone.

Fu*c u all
13-10-04, 20:27
nje njeri dite per dite ju lutke zotiit:

O Zot i madhi ishalla pe fitoj lloton, o Zot bre ishalla pe fitoj lloton, o zot bre pse spo ma plotson qet deshire me fitu lloton.
E keshtu lutej ky njeriu me vite te tera po asgje prej ksaj pune. Nje dite u mbledhen te gjithe engjujt e i thane Zotit:

O Zot pse bre nuk po ja plotson deshiren ketij njeriu te gjore qe sa e sa vite po te lutet.
Zoti tha: Oooo une po du me ja plotsu po idioti spe blen tiketen.

Fu*c u all
13-10-04, 20:32
shkojne shiptari, amerikani dhe gjermani te mbreti i Japonise per me ja lyp qiken per gru. Princesha kishte qene nje vajze shume e bukur. Mbreti nuk mundi te vendos se cilit te i'a jep qiken, keshtu qe ju tha:

Cili prej juve hyn ne shpelle dhe ja then komen arushes, shkon menihere edhe e qin princesen dhe e merr per gru.

Hyn amerikani i pari te arusha, ne shpelle degjohen ulurima dhe bertima dhe pas peseminutave del amerikani i maskruar.\

I dyti hyri gjermani dhe poashtu pas 5 minutave del i masakruar.

I treti hyri shqiptari, nga shpella degjoheshin ulurima e klithma ahhh uuhhh ooohhhh iiihhhh dhe pas gjyse ore del shqiptari dhe thte ku eshte princesa t'ja thej komen.

Fu*c u all
13-10-04, 20:40
e pyet msusja Afrimin:

Afrim cka do te ben kur te rritesh?
Do te pi viski dhe do te qi pidha msuse. i'a kthen Afrimi.
Msusja e mllefosur telefonon babit te Afrimit dhe Afrimi han dajak si gjoja. Te nesermen msusja,me ironi, pyet Afrimin te njejten pyetje:
Afrim cka do te ben ti kur te rritesh;
Do te pi koka kolla dhe do ti mshoj karit msuse, ja kthen Afrimi.

Per sot kaq, vazhdojme tjeter dite.
Tunf tung.

galle
26-10-04, 14:30
ejj shoku mos ki qef ne dashuri a qka u ba kshtu koke i kallt ne dashuri shokut kshtu nuk osht mir a veq edhe nese ki qef ne dashuri qite ni tem te re edheshjkruje qe ki qef per dashuri hahahahhaha :lol:

Albanam
28-11-04, 00:05
Para fakultetit qėndron njė njeri, kurse afėr tij njė viē. Afrohet polici dhe i thotė:
- “Ju lutem zotėri, nuk mundet qė kėtu ta mbani viēin, sepse gjendeni nė qendėr tė qytetit”.
- “Nuk ėshtė ky viē, zotėri polic”, ia kthen njeriu.
- “Si nuk ėshtė viē. Ēfarė po mendon ti, se unė jam i marrė apo i verbėr e nuk po e shoh se ky ėshtė viē!?”, i vėrsulet polici.
- “Zotėri polic, ky nuk ėshtė viē, ky ėshtė ryshfet, ndėrsa viēi ėshtė lart nė provim”, i thotė njeriu.

enesi_21
30-11-04, 19:13
Nje dite takohen dy shurdhana ne rruge duke mos e ditur per njeri tjetrin se nuk degjon.
I pari i thote: "heeeeeeeej ka shkon ne pazar aaaaaaa"
Tjeri :" aaaaa ooo jo jo ne pazar ja ka shkoj "
I pari : " aha jo mendova se je ka shkon ne pazar "

mos e merrni per te vertet enesi_21

enesi_21
30-11-04, 19:16
Nje dite takohen dy shurdhana ne rruge duke mos e ditur per njeri tjetrin se nuk degjon.
I pari i thote: "heeeeeeeej ka shkon ne pazar aaaaaaa"
Tjeri :" aaaaa ooo jo jo ne pazar ja ka shkoj "
I pari : " aha jo mendova se je ka shkon ne pazar "

mos e merrni per te vertet enesi_21

Se kam bere disa gabim gjuhesore kerkoj falje

Nje dite takohen dy shurdhana ne rruge duke mos e ditur per njeri tjetrin se nuk degjon.
I pari i thote: " heeeeeeeej a je ka shkon ne pazar aaaaaaa"
Tjeri :" aaaaa ooo jo jo ne pazar jam ka shkoj "
I pari : " aha jo mendova se je ka shkon ne pazar "

mos e merrni per te vertet enesi_21

KriSTaL
06-12-04, 17:03
Kishte qen nje fshata , dhe duke kaluar ne oborrin e , nje shtepie i sheh nje moll , plot kalavesh dhe lakmon ai djali , me i marr nja 2 3 copa, hyp mbi moll dhe , mbas pak del nje vajz e asaj shpije , dhe e sheh ate djalin, ne pem dhe thot :

O TI HAJN QKA JE HYP NE MOLL TE HUJ A, ZHDRYP MOS VJEDH, KY JU PERGJIGJET, SHUJ MOS FOL SHUME SE PO TE ZHDRYPI POSHT , DHE ZHVILLOJ SEX ME TY, AJO QIKA ULET ATY TE TRUPI MOLLES DERI SA TE ZBRET AI DJALI, KUR ZBRET KY DJALI , E MBUSH GJININ ME MOLLA DHE EC PREJ SHPIJE. AJO QIKA I THOT:


O TI DJAL , LE QE QENKE HAJN PO EDHE RRENCCCCCCCCCCCCCCCCCCC ...................

Albanam
08-12-04, 15:05
Rri njė fėmijė i ulur nė treg dhe shet diēka. I afrohet polici dhe e pyet:
- “Ē’farė po bėn kėtu vogėlush?”
- “Jam duke shitur fara tė mollės. 50 denarė njė. Prej tyre bėhesh mė i menēur!”, ia kthen djaloshi.
- “Hmmm. Ma jep njė ta provoj”, i thotė polici dhe paguan 50 denarė.
Polici e gėlltiti farėn e mollės dhe i bėrtet fėmijut:
- “Ore ēun, mė mashtrove, po unė me 50 denarė kisha mundėsi tė blej 2 kilogram molla dhe tė kem mbi 100 fara!”
- “Eeee, e sheh se si vepron, menjėherė fillove tė mendosh mė mirė”, ia kthen djaloshi.
- “Ke te drejtė, m’i jep edhe pesė fara tjera!”, pėrfundon polici.

zeshkani_i_embel
09-12-04, 07:27
Profesoresha dhe Nxensi
profesoresha e biologjis e pyet nxensin:A ke mesuar?
Nxensi i thot po edhe at shum.Prof.mir pra dil tet pyes.
Del Nxensi. Prof. e pyet cili ishte mesimi i fundit?
Nxenesi pergjigjet:Sexi
Profesoresha i thot bravo e ke mbajtur mend.
Nxenesi i thot profesoreshes: e kam mesuar krejt mesimi.
Profesoresha i thot shko ne vend 4 e ki noten.
Nxensi i thot Profesoreshes:a bon mem tregu ti me praktik?

zeshkani_i_embel
09-12-04, 07:38
Qmimi i Kokes

Del ne treg nje shites me 3 koka te njerzve
dhe i afrohen disa myshteri e pyesin per:

Koken e pare:sa kushton?
Thot 500£ se eshte koke e doktorit.

Koka e dyte:sa kushton?
Thot 1000£ se eshte koka e profesorit.

Koka e tret:sa kushton?
Thot 1500£ se eshte koka e Bariut.
E pyesin pse koka e Bariut eshte me e shtrejt?
Shitesi:sepse eshte ende e pa zhvilluar.

zeshkani_i_embel
09-12-04, 07:49
Profesori i Gjeografis dhe Nxensja

Prof.pyet Nxenesen:ku gjendet Oqeani i Qet tregom me gisht ne hart?
Nxenesja:kerkon sa kerkon nuk mund ta gjej.
Prof.e pyet:a e gjete?
Nxenesja:jo hala prof. se eshte ne qetesi Oqeani nuk leviz uji.
Prof.i thot:kerko deri sa tet laget gishti.

flm per mirkuptim
tungggggggggggg

dr1ta
09-12-04, 14:14
Profesori i Gjeografis dhe Nxensja

Prof.pyet Nxenesen:ku gjendet Oqeani i Qet tregom me gisht ne hart?
Nxenesja:kerkon sa kerkon nuk mund ta gjej.
Prof.e pyet:a e gjete?
Nxenesja:jo hala prof. se eshte ne qetesi Oqeani nuk leviz uji.
Prof.i thot:kerko deri sa tet laget gishti.

flm per mirkuptim
tungggggggggggghahahahhahha

zeshkani_i_embel
09-12-04, 20:57
Profesori i Gjeografis dhe Nxensja

Prof.pyet Nxenesen:ku gjendet Oqeani i Qet tregom me gisht ne hart?
Nxenesja:kerkon sa kerkon nuk mund ta gjej.
Prof.e pyet:a e gjete?
Nxenesja:jo hala prof. se eshte ne qetesi Oqeani nuk leviz uji.
Prof.i thot:kerko deri sa tet laget gishti.

flm per mirkuptim
tungggggggggggghahahahhahhadrita mos kesh shum se pot bien infrakt hahahahaha
kalo bukur

erita
17-12-04, 19:47
hej a kan ni nxans ne klas shum problemtik edhe ka menu sha te baje ni dite ka thene ha te pordhi.
i ka ardh kur tja ka fut be pordh kete klasa e kan ni.kap msusja per krahi dil jasht idiot. ki ka dal jasht e ka hap dritaren dhe ka than:e nanen e shqiptareve po logjiken e dobt e kan un ja futa pordh ata i lane me mare ere te keqe mu me citen me mar ajr te paster.

Dreni30
22-12-04, 10:27
Humori
Njehere nje fshatar kishte shkuar ne pazar per te shitur dru me gomarin e tij. Pasi i shiti drut fshatari vendosi ti blej disa gjera dhe te kthehet ne shtepi. I lodhur nga pazari dhe vendosi te blej edhe buke e dikund rruges te pushoj pak dhe te han buke. Dhe keshtu shkoi tek nje qebabtore bleu buke dhe disa qebab. Ndau buken pergjysme dhe i futi qebabet brenda ne buke, i pshtelloi mire dhe u nise. Dikund kah gjysma e rruges u lodh dhe aty afer gjeti nje burim uji, ku dhe u ule te pushoj dhe te hane buke.
Muar buken nga kesja, e leshoi aty afer ne bare, perskaj uji dhe liroi edhe gomarin qe edhe ai te pushoj e te han pak bar. U kthye e mori buken dhe filloi ta hane. Aty afer ujit nje bretkoc e vogel kishte kcyer brenda ne buke dhe fshatari i lodhur nuk e hetoi fare e filloi te hane buke. Kur e verejti se dicka neper dhemb po bene, Kek- mek...... tha ai: - ndac kek e ndac mek se me pare te kam ble dhe vazhdoi keshtu te hane.

Dreni30
27-12-04, 02:18
Berberi

Njehere njeni shkoi te berberi per t`u rruajtur dhe kur hyri brenda i tha berberit: duhesh te me rrujsh fytyren edhe posht, ani i tha berberi, por behet 100 banka ani vec me me rrujt mire. Nejse berberi e rrujti posht dhe nalte e zotriu shkoi te shtepia. Naten...... dhe gruaja e paska hetuar. Njeri cka ke ba, ai ju pergjegj kurgja kesh te berberi u rrujta. Aha mire sa tu ba? Ai tha 100 banka, valla pra po shkoj edhe une neser m`u rru. Burri i tha mirede shko. Te nesermen shkoi gruaja te berberi dhe i tha se jam ardhe me u rrujt. Burri im ka qene dje e une erdha sot, mire i tha berberi. Gruaja e pyeti; sa behet? Ai ju pergjegj, 200 banka.-Sa! - po burrin tim e ke rru per 100 banka e pse mu 200?! E valla aty kam pas ku me u majt e te ti nuk kam ku mbahem.

tung tung

Albanam
12-01-05, 00:56
Pėr kush e di tė satėn herė mėsuesja ia tėrheq vėrejtjen Valonit tė vogėl:
- "Valon, ti dje sėrish nuk erdhe nė shkollė!"
- "Po mėsuese, u sėmur gjyshja ime", ia kthen Valoni.
- "Secilėn herė kur nuk vjen nė shkollė, ti arsyetohesh se gjyshen e ke pasur tė sėmurė, andaj edhe nuk tė besoj mė pėr kėtė gjė", i bėrtet mėsuesja.
- "Keni tė drejtė mėsuese. Edhe ne kemi filluar tė dyshojmė se gjyshja ėshtė duke aktruar sėmundjen!", pėrgjigjet Valoni.

Albanam
12-01-05, 01:00
Hyn njė njeri me vrap nė kafene dhe bėrtet:
- "Kush ėshtė ai qė e shpėtoi djalin tim nga mbytja nė det?"
- "Unė e nxorra djalin tuaj nga uji", ia kthen dikush.
- "E ku ia le kapelėn ore!?"

Albanam
12-01-05, 01:06
Ecin tre policė rrugės dhe gjejnė tre granata dore. Njėri i thotė tjetrit:
- "Hej, tė shkojmė e t'ia dėrgojmė komandirit!"
- "E ēka bėjmė nėse na eksplodon ndonjėra?", ia kthen tjetri.
- "Mos ke dert, do t'i themi se i kemi gjetur vetėm dy!", pėrgjigjet i pari.

Dreni30
15-01-05, 07:07
Njeni kishte shkuar ne barnatore per te blere barna. Ai prej rruges cigaren ndezur dhe hyn brenda. Infermerja i tha: axho shyme cigaren se ketu nuk lejohet duhani. Ai u kthye dhe i tha:- moj bi po ketu nuk paska kurgja qe kallet. Une e kam kall cigaren ne pleme plote me kashte e sane e s`u kall kurgja e ketu? Cka kallet?


Tung, tung Dreni30

Dreni30
23-01-05, 10:07
Njehere shkoi daja te nipat per te ngrene dreke dhe nejse ma shtrohet sofra dhe po hajne buke. Kur erdhi koha me nda mishin, ja nisen nipat daja eshte i joni kap copen me te mire per veti edhe tjetri ashtu. Daja mbeti i habitur dhe tha: Pa banum bre njehere te hujin!!??

Dreni30
23-01-05, 10:19
Njehere nje udhetar apo musafir e zuri rruga dhe duhej qe dikund te te ndalet dhe te lyp buke. Nejse troket te nje dere dhe i zoti shpise e shtin mbrenda. Kur vjen koha e bukes, ulen rreth sofres dhe po hajne buke.
I zoti i konakut apo shpise i thot merr ngadale zotri. Njehere e njehere, mirepo ata te tjeret po hane shpejt e s`po ndalen hiq. Kur i tha se treti here musafiri u ndale, more ndali ti ata te tut se une ma vec me lane krejt ma ngadale ku me shku ma.

Dreni30
23-01-05, 10:40
Disa fshatar ktyne here paskan pase mungese te krypes dhe cka me ba qohet nje familje dhe mundohet me e zgjedh problemin e krypes.
Vellau madh thot se do ta gjejme faren dhe ta bjellim.
Dhe keshtu vijne ne perfundim e lavrojne aren dhe e qesin faren(krypen).
Prit se po bien krypa, prit ska kurgja nuk bine. Tash ndalen dhe bisedojne vellaznit. Mos e ka hanger dicka faren e krypes thot njeni, valla ndoshta po se deri tash u kan dasht me bi. Keshtu pas bisedes e moren pushken dhe shkuan te ara e me rujt kush e ka hanger faren. Pa prit mas duel nje karcyll(karkalece) i zi nga dheu. Vellau si ishte duke e shiquar karcyllin tha e gjeta se qeky naj paska hanger faren. Vellau ishte i shtrire duke e shikuar, karcylli i kerceu ne ball. Tjetri vella me pushke ne dore po i thot mos luj vella se e kam marr ne nishan. Gjujti dhe e vrau vellaun ne midis te ballit e karcylli ra ne toke pa e gjetur asgje.

blledi
20-03-05, 02:12
ishte nje njeri i varfun edhe ai i lutet zotit me ja dhan 1000 euro edhe shkon disa dit ai veq tu u lut ,kur nje dit tu kalu para poste i gjan 900 euro,edhe thot ky njeri,o zot mos mi qo ma me post sa ka 100 po mi marrin
ndoshta ju ka pelqye ju pershendes te gjitheve jeni shum te mir