PDA

View Full Version : Cilen gjuhe/muzike e preferoni??


Cool_Boy
30-06-04, 12:22
Tung

Deshta tju pyes juve se cilen Gjuhe te botes e preferoni me shume dhe pse?? Po ashtu edhe muziken???

Dine kjo pyetje behet per gjuhen qe jue e preferoni mbas gjuhes Shqipe(gjuhen e dyte) se dihet gjuhen shqipe e dujm te gjihte...

Cool_Boy

anna
30-06-04, 17:56
me pelqen shume gjuha italiane por muziken me shume angleze e preferoj

lazdrani
30-06-04, 18:14
Gjuhen Amtare -Shqip :wink: Preferoje gjuhen Gjermane,Angleze,Italiane nga pake dhe disa gjuhe tjera sllave :wink:
Muziken Shqip,Anglisht,Gjermanisht, Italisht,Turqisht dhe Arabisht :D :wink:

Vera
30-06-04, 18:17
gjuha te cilen e pelqej ne muzik eshte ajo Angleze dhe Italiane

Spanjolle, Turke, Arabe po ashtu me pelqejn

Barbaroza
30-06-04, 20:45
Pas shqipes,gjuha qe me pelqen kur e degjoj ne kenge apo ne te folur eshte gjuha angleze.
Pastaj,veq per ti degjuar vetem ne kenge me pelqejne italishtja,greqishtja,turqishtja dhe disa gjuhe sllave!

aferdita
30-06-04, 21:01
se pari Shqip
pastaj englisht
tani arabischt,
turqisht,
spanjollisht edhe gjermanisht nganjehere

mr_beni
01-07-04, 15:55
Pas gjuhes shqipe me pelqen gjuha gjermane dhe angleze

Muzika me se shumti muzika Angleze me pelqen

dita girl
01-07-04, 19:39
Se pari gjuha e nanes,dihet gjuha shqipe,e mandej me pelqen shume anglishta dhe italishtja!

Naki
01-07-04, 19:46
Gjuhet e huaja Angleze,Gjermane dhe Italiane i preferoje,ndersa gjuha franqese me duket gjuhe e bukur kur flitet edhe pse nuk kame njohuri ne kete gjuhe.

Muzika amtare eshte nr 1 per mua, pastaje muzika orientale dhe muzika Italiane.
me nderime-Naki :!:

Gentiana
01-07-04, 22:39
Mua per vete,(dihet mbas shqipes) me pelqen Spanisch, dhe Anglisht.

Dhe po ne keto gjuh e preferoj edhe musiken!!!!

mickoja
02-07-04, 18:06
Muzika ne gjuhen shqipe asht ma e mira

turisti
30-07-04, 18:00
Tung juve.Prej muzikes,jane shume pake qe nuk i pelqej.Me pelqen dhe posaqerisht e ndegjoj kur t'bjere shiu muziken instrumentale te PAUL MAURIAT ORCHESTRA.Sa i perkrt gjuheve,une nuk baj dallime,vetem a e kuptoj te mirem vesh,dhe e kisha dallue TELEPATIJEN. :P :P :P :wink:

livoreka bicio
07-08-04, 21:53
mua me pelqejn gjuha shqipe dihet,italish,, gjermanisht, englisht,dhe qdo nj gjuh tjeter q e kuptoj pa mar parashysh se si tingllon, dhe ketyre gjuhve ja bashkangjes edhe muziken...

blusky
11-08-04, 15:01
Gjuha engleze, si krejt bota muzika poashtu.

m_tetovari
14-08-04, 19:37
tung krejtve.
pas shqipes preferoj anglishten ndersa per muzike pelqej me shume muziken rock ,blues ,popullore dhe pop .

turisti
18-08-04, 23:02
Gjuha - e dashurise,

Muzika - YLLI NN QEPALL ( duet SARAQINI/KELMENDI). :P :wink:

Prveq gjuhs shqipe m plqen anglishtja dhe m s shumti spanishtja ngase tingllon bukur.. Muzika jazz.. E preferuara ime ka qen dhe do t jet gjithmon Eda Zarri...

nitushe
09-09-04, 09:27
gjuha qe me pelqen osht anglishtja,spanjollishtja, italishtja
e muzika anglisht, greqisht, spanjollisht

(lena)
21-12-04, 13:53
SE PARI SHQIP..TANI E PREFEROJ GJUHEN ITALJANE,SPANJOLLE
DHE GJUHEN FRANQEXE....


DHE MESE SHUMTI ME PELQEJN KENGAT ANGLISHT DHE SHQIP


JU PERSHENDES NGA ZEMRA TE GJITHVE!!!! :lol:

Gjumashja
08-07-05, 17:46
gjuhet qe em pelqejn jane angleze, spanjolle, kurse muzika veq anglishtem pelqen

e_martumja
08-07-05, 21:19
Gjuhen angleze sepse eshte very nice :lol: kurse muziken e preferoj ne gjuhen frenge dhe angleze.