PDA

View Full Version : A jeni penduar pėr zgjedhjen qė keni bėrė????????


Honesty^uk.
02-07-04, 22:48
Dikur bėmė plane pėr tė ardhmen tonė,mė pas zgjodhėm dhe u zgjodhėm,tashmė e kuptojmė qė dicka mė e mirė do tė ishte
Mbase jo,gjithsesi...
DASHURI,PUNĖ,ATY KU JETOJMĖ...
Zgjedhja shpesh varet dhe nga ne,influencuar nga momentet dhe ambjente.
Gjithėsesi,tė diskutosh nė kėtė temė nuk vėrteton pendimin.
Diskutim tė mbarė.

Vera
04-07-04, 09:24
Pershendetje

Edhe pse nuk kam zgjez ne jeten time deri me tash gjera te rendesishme, perveq vendit se ku jetoj, por une mendoj se njeriu asnjeher nuk eshte i kenaqur me ate se cka arrin, nuk po them ne dashuri se ajo eshte dicka tjeter, por unemndova per gjera me te thjeshta. Pra une nuk jam e penduar me ate se cka kam zgjedh por nganjeher nuk jam e kenaqur me vet jeten.

Naki
04-07-04, 12:02
Pershendetje Autorit te temes :!:
Ne faza te rritjes dhe zhvillimit qe nga mosha para shkollore e deri ne keto vite,zgjedhjet e mija ne segmente te ndryshme kane qene modeste ,te realizueshme nga nje here jo te parashikuar nga stuhit e kohes te ndare gjeografikishte por gjithsesi te kryer me vullnetin reciproke.
Ate qe kame sote ne jeten time i plotesone deshirat personale ,familjare dhe kjo me jepe vullnete qe perzgjedhjet jane relative dhe duhet te jemi te knaqur -postimin time po e perfundoje me nje fjali qe dele nga populli - shendoshe me qene se te tjerat vijne me kohe.
me nderime Naki :!:

RRUSHI
07-07-04, 06:37
Pershendetje

Edhe pse nuk kam zgjez ne jeten time deri me tash gjera te rendesishme, perveq vendit se ku jetoj, por une mendoj se njeriu asnjeher nuk eshte i kenaqur me ate se cka arrin, nuk po them ne dashuri se ajo eshte dicka tjeter, por unemndova per gjera me te thjeshta. Pra une nuk jam e penduar me ate se cka kam zgjedh por nganjeher nuk jam e kenaqur me vet jeten.
Vera i bashkangjitem komentit ten ... :!:

yllka
08-07-04, 10:43
Ne pergjithesi jam e kenaqyre,mundet edhe pake te jete me mire por prapeseprape krenohem me kete qe kam...Yllka :wink:

Murgesha
08-07-04, 14:38
Ne jeten tone bejme plane, kemi enderra, sfidojme ne periudha te ndryshme, ndonjeher kur kthejme veshtrimin mbrapa, shohim te metat dhe gabimet, triumfet e sukseset. Njeriu per nga natyra eshte lakmitar, kurre nuk ngopet me ate qe posedon. Deshira per te pas me teper nganjeher na ben egoist dhe nuk i shohim te mirat qe na rrethojne. Lufta e perhershme per te qene me teper se sa jemi eshte lufte e kendshme, me plot te papritura sa te gezuara aq edhe te dhimbshme. Lum ai/ajo qe ka arriturr te triumfoje mbi shpirtin e eger, qe dasht e pa dasht egziston te cdo njeri, ata jan njerez te lumtur qe dijn cka dojn jeta per ta eshte e bukur ashtu si eshte. Mendoj se te tille nuk ka shum. Une se paku nuk bej pjese ne ate grup. Jam e kenaqur deri dikund per zgjedhjet dhe vendimet jetesore ama gjithnje kam mendimin se po te mos e kisha bere kete, pa marre parasysh se cka, do te ishte me e mire zgjedhja tjeter. Kjo eshte jeta dhe une uli koken ne shenje mos pajtimi per misterin e quajtur jete!!!!!

Barbaroza
09-07-04, 11:24
Nga gjerat kryesore ne jete,ende s'kam bere zgjedhje dhe nuk di cfare te them!

turisti
28-07-04, 02:33
Jo .Sicili e ka udhen e vet,mendimin e vet dhe idejet e veta... :wink:

Honesty^uk.
28-07-04, 17:19
Jo .Sicili e ka udhen e vet,mendimin e vet dhe idejet e veta... :wink:


Kete e di se {SICILI} secili e ka mendjen e vet idete e veta
por mundohu here te tjara te kuptosh domethenien e temave

turisti
28-07-04, 19:25
Tung juve forumistave. Zotriut Honesty^uk- mundoju mos m'i korigjue gabimet e vogla teknike,por mundoju me e kuptue pergjegjjen.Te pershendes. :wink:

Honesty^uk.
28-07-04, 22:36
Tung juve forumistave. Zotriut Honesty^uk- mundoju mos m'i korigjue gabimet e vogla teknike,por mundoju me e kuptue pergjegjjen.Te pershendes. :wink:Nuk eshte turp nese dikush te korrigjon kur je gabim, dhe une nuk desha te ndalem ne gabime sepse te gjitha ishin gabim dhe nuk desha te humbi kohe kot.
Per te kuptuar une kuptoj vetem ata qe dine te shprehen, sepse nuk kam ndonje intuite te jasht zakonshme per tu lexuar njerezve trurin

megjithate flm per pershendetjen

turisti
28-07-04, 23:21
:wink: :cry: :P :P :wink: :wink: :wink:

nitushe
09-09-04, 10:36
Jam e kenaqur ka edhe ma mire po shpresoj qe me kohe ti arrij edhe ato :lol:

livoreka bicio
18-09-04, 17:33
deri sot nuk jam penduar gjdo zgjedhje qe kam ber edhe nese nuk kan qen mjaft gjana me seriozitet dhe jam i knaqur qe nuk baj gjera per pendim dhe shkoj i sigurt.. :wink: pershendetje... :wink:

Gjumashja
05-11-04, 15:42
deri sot nuk jam penduar gjdo zgjedhje qe kam ber edhe nese nuk kan qen mjaft gjana me seriozitet dhe jam i knaqur qe nuk baj gjera per pendim dhe shkoj i sigurt.. :wink: pershendetje... :wink:

:lol: :lol: :lol:

Kloni
05-11-04, 16:53
NUk do te thote te pendohesh, zgjedhje aq te papranueshme akoma nuk kam bere, por njeiru mund te mos jete i kenaqur cdohere, prandaj edhe mesohet qe cdo here e me mire me zgjedhe.
Une nuk jam penduar ne asnje zgjedhje dhe as nuk jam kufizuar ne zgjedhje...
Shyqyr qe te jepet mundesia me zgjedh, po lere cfare pendimi!

Honesty^uk.
05-06-05, 22:49
Dikur bėmė plane pėr tė ardhmen tonė,mė pas zgjodhėm dhe u zgjodhėm,tashmė e kuptojmė qė dicka mė e mirė do tė ishte
Mbase jo,gjithsesi...
DASHURI,PUNĖ,ATY KU JETOJMĖ...
Zgjedhja shpesh varet dhe nga ne,influencuar nga momentet dhe ambjente.
Gjithėsesi,tė diskutosh nė kėtė temė nuk vėrteton pendimin.
Diskutim tė mbarė.


Akoma jo dhe s'besoj se do te ndjehem i penduar

florian
05-06-05, 22:52
Dikur bėmė plane pėr tė ardhmen tonė,mė pas zgjodhėm dhe u zgjodhėm,tashmė e kuptojmė qė dicka mė e mirė do tė ishte
Mbase jo,gjithsesi...
DASHURI,PUNĖ,ATY KU JETOJMĖ...
Zgjedhja shpesh varet dhe nga ne,influencuar nga momentet dhe ambjente.
Gjithėsesi,tė diskutosh nė kėtė temė nuk vėrteton pendimin.
Diskutim tė mbarė.

te pendohem jo nuk jam penduar ::::
per mendimin tim mir ke ber qe sje penduar.

Honesty^uk.
05-06-05, 23:23
te pendohem jo nuk jam penduar ::::
per mendimin tim mir ke ber qe sje penduar.

:wink:

emine
18-05-08, 09:36
Dikur bėmė plane pėr tė ardhmen tonė,mė pas zgjodhėm dhe u zgjodhėm,tashmė e kuptojmė qė dicka mė e mirė do tė ishte
Mbase jo,gjithsesi...
DASHURI,PUNĖ,ATY KU JETOJMĖ...
Zgjedhja shpesh varet dhe nga ne,influencuar nga momentet dhe ambjente.
Gjithėsesi,tė diskutosh nė kėtė temė nuk vėrteton pendimin.
Diskutim tė mbarė.

nuke do pendohem kurr;)

lovely
18-05-08, 09:48
Dikur bėmė plane pėr tė ardhmen tonė,mė pas zgjodhėm dhe u zgjodhėm,tashmė e kuptojmė qė dicka mė e mirė do tė ishte
Mbase jo,gjithsesi...
DASHURI,PUNĖ,ATY KU JETOJMĖ...
Zgjedhja shpesh varet dhe nga ne,influencuar nga momentet dhe ambjente.
Gjithėsesi,tė diskutosh nė kėtė temė nuk vėrteton pendimin.
Diskutim tė mbarė.


JO..................

DEA
18-05-08, 10:54
Ka shume gjera te vogla qe do te thoja nese me ipet rasti ndoshta do ti beja me mire...

Honesty^uk.
18-05-08, 10:58
Ka shume gjera te vogla qe do te thoja nese me ipet rasti ndoshta do ti beja me mire...

Pra edhe nje menyre PENDIMI:cool:

DEA
18-05-08, 11:01
Pra edhe nje menyre PENDIMI:cool:

Thashe gjera te vogla, shpesh kur jam e ashper me femijet ndoshta per momentin nuk shoh zgjidhje tjeter, me vone kur mendohem shoh qe zgjidhje ka plot.....................


Pra sikur ne moment te me ipej rasti ta permisoja , em siguri se od te gjeja fjale me te mira, e me kete dua te them se ma mire eshte mendohemi para se te flasim, se pasi ta kemi thene ateher, veq mendojme kot...


" Fjalen sa nuk e ke thene eshte rob i yti, posa ta thuash behesh rob i saj"

Honesty^uk.
18-05-08, 11:05
Thashe gjera te vogla, shpesh kur jam e ashper me femijet ndoshta per momentin nuk shoh zgjidhje tjeter, me vone kur mendohem shoh qe zgjidhje ka plot.....................


Pra sikur ne moment te me ipej rasti ta permisoja , em siguri se od te gjeja fjale me te mira, e me kete dua te them se ma mire eshte mendohemi para se te flasim, se pasi ta kemi thene ateher, veq mendojme kot...


" Fjalen sa nuk e ke thene eshte rob i yti, posa ta thuash behesh rob i saj"

E nderuar shoqe DEA
pa marre parasysh dhe pa dashur te ndalem ne analize te shkrimit tend,
une them se cdo gje qe ne e shohim mbrapa dhe nuk duam qe te kishte qene ashtu, ateher kjo eshte nje lloj Pendimi ne vetvete, sepse po te na ishte dhene perseri mundesia ne do te reagonim,do ta benim ndryshe, etj,etj

DEA
18-05-08, 11:08
E nderuar shoqe DEA
pa marre parasysh dhe pa dashur te ndalem ne analize te shkrimit tend,
une them se cdo gje qe ne e shohim mbrapa dhe nuk duam qe te kishte qene ashtu, ateher kjo eshte nje lloj Pendimi ne vetvete, sepse po te na ishte dhene perseri mundesia ne do te reagonim,do ta benim ndryshe, etj,etj

Ke te drejte, se edhe nese jane te vogla, prap jane pendim, plotesisht e drejt, veq edhe mund te them nuk mund te ekzistoj njeri qe s`eshte penduar ndonjeher, sic thuhet ne shkrimet e larteshenuara, me duket diqka e pamundur...

Honesty^uk.
18-05-08, 11:16
Ke te drejte, se edhe nese jane te vogla, prap jane pendim, plotesisht e drejt, veq edhe mund te them nuk mund te ekzistoj njeri qe s`eshte penduar ndonjeher, sic thuhet ne shkrimet e larteshenuara, me duket diqka e pamundur...

..... une kam lexuar shkrimet e mesiperme dhe kur thuhet ,nga kushdo qofte ai/ajo antar/e, se nuk jemi penduar
une them se PENDIMIN e kane perceptuar si nje zgjedhje madhore te jetes si psh, martesen,lidhjen me dike, etj,etj
keshtu qe eshte mese e pamundur qe dikush ne nje menyre apo nje tjeter
te mos ndjehet i penduar per te kaluaren e vet