PDA

View Full Version : VEREJTJE dhe ANKESA!!!!


Faqet : [1] 2 3

Honesty^uk.
10-07-04, 16:04
Te nderuar anetar, duke ditur se askush nuk eshte i perkryer, dhe gabimet jane te pashmangshme, vendosa te hap kete teme ku ne te gjithe mund te shprehim VEREJTJET dhe ANKESAT tona,
pa marre parasysh se ndaj kujt drejtohen, cdo njeri ka te drejten e vet per te shprehur ate qe ai e mendon ndryshe nga te tjeret.

Besoj se kjo teme do te kete perkrahjen tuaj, dhe ketu mund te shprehemi hapur, pa pasur nevoje qe te ankohemi tek moderatore te ndryshem.

Me respekt
Honesty

4peace
10-07-04, 22:09
Pershendetjet e mia

Kjo teme sikur te kishte qene e porositur.

Sot, posa e hapa nje teme, te mos them:ende pa e hapur, nderhyri tipi me nofken K(ala)-man. JU kisha lutur qe kush ka kompetenca te forumi "Feja e Shqiptarit", le ta menjanoje ate shkrim nga aty.


JU falemnderit per mirekuptim!


Fundjave te kendshme!

turisti
28-07-04, 02:57
Pershendetje.Personalisht per mua nuk luan ndonji rol verejtjet ose ankesat sepse i pergjegjna pyetjeve qe me pelqejne,por psiqikisht eshte me mire kur e dijme se egziston vendi i posaqem.... :wink:

Daja POLIC
23-10-05, 23:14
1 verejtje

ne DASHURI edhe SEX

gziston ni teme nga KERCOVARI me duket

Hajde te martohemi ne Forum kafe.

me tregoni ju mua cka lyp kjo teme aty ??? kjo teme e ka vendin ne biseden shoqerore e jo aty? ku gjindet per momentin

flm

iLuSiOni
28-11-05, 20:09
Qe ni sen...

Pse u mshel tema : Kepja (Qepja) e Virgjinitetit

U mshel nga Megrushja per arysje:

"se valla u bisedu tme per virgjinietet..."


Kjo nuk eshte arsyje e volitshme pershkak qe nuk behet pytja
QKA MENDONI PER VIRGJINITET por per qepjen e ti dhe qysh e tek e pse!


Po do e do preken ne tel e nuk dojn me diskutu!!


Nuk eshte e drejt... per msheljen e temes!!

Bond
28-11-05, 20:28
I nderuar iLuSiOni, ju dhe secili diskutues para sė tė regjistroheni e keni lexuar njė rregullore tė shkurtė, ku nė mes tjerash thuhet;

Ju pranoni qė webmasteri, administratori dhe moderatorėt e kėtij forumi kanė tė drejtė tė fshijnė, redaktojnė, zhvendosin apo kycin cdo temė sipas gjykimit tė tyre.

Nuk do tė thot se stafi drejtues do tė nderhyj sipas deshires sė vet, nė asnjė menyr jo por si e kėrkon pak edhe situata.

Me nderime Bond

iLuSiOni
29-11-05, 00:55
Hej... une qitu kam shkru ni mezash...

Pse more po hjekni palidhje!??


ncncnc cfar gjine!!

TONINO
11-04-06, 08:07
Bondi, qe thot nje fjal per dikon njerk eper dikon nėne, une mendoj se asnjeri nga ju nuk e meriton tejet Administrator, as moderator se jeni duke i keqperdorut shkrimet e personave qe shkruajn ne ket forum.
NUk edi ku keni marr at kultur apo leje nga kush ti ndrroni shkrimetm ngjyrat e germave apo Titullin e nje teme qe hapet, a ju duket vetja gjini m'bi te tjeret apo shka ju duket vetja, per muakja eshte met vertet jo ndergjegje, nje njeri qe ska kurr far edukate, apo tash keni ne dor dishka qe mund ta beni dhe e shfytzoni, met vertet turp i madh nga ju, sidomos Murgesha edhe ti Bondi dhe disa tjer, met vertet jeni te padurushem, sikur Murgesha para disa kohe ka pas mudnesi te futet me emer timin ne forum dhe te shkruaj kishe une kam shkruar,ncncnc ket vet nje shqiptar i ndershem e ben, po shqiptari kur u bo dikushi as baben e vet nuk e ka ngjoft,e ju jeni ju, Idiotizem

GjIlAnAsI_cSi
11-04-06, 12:02
Bondi, qe thot nje fjal per dikon njerk eper dikon nėne, une mendoj se asnjeri nga ju nuk e meriton tejet Administrator, as moderator se jeni duke i keqperdorut shkrimet e personave qe shkruajn ne ket forum.
NUk edi ku keni marr at kultur apo leje nga kush ti ndrroni shkrimetm ngjyrat e germave apo Titullin e nje teme qe hapet, a ju duket vetja gjini m'bi te tjeret apo shka ju duket vetja, per muakja eshte met vertet jo ndergjegje, nje njeri qe ska kurr far edukate, apo tash keni ne dor dishka qe mund ta beni dhe e shfytzoni, met vertet turp i madh nga ju, sidomos Murgesha edhe ti Bondi dhe disa tjer, met vertet jeni te padurushem, sikur Murgesha para disa kohe ka pas mudnesi te futet me emer timin ne forum dhe te shkruaj kishe une kam shkruar,ncncnc ket vet nje shqiptar i ndershem e ben, po shqiptari kur u bo dikushi as baben e vet nuk e ka ngjoft,e ju jeni ju, Idiotizem

Doja te pergjigjesha shkrimit tend mbase si antar i stafit te ketij forumi me duhet qe disave te ju mbushim koken se nuk eshte si ju mendoni te mbahet nje forum me 13000 vizitor.
Ne ketu jemi per te mbajt rregull , edhe pse ty ste pelqen ajo qe behet tek nje shkrim , por te tjere i pelqen..

Shkrimet tuaja edhe te nja 30..40 bojaxhive te tjere te forumit nuk e besoj qe ka ngel antar i stafit pa i fshir apo edituar. Shkronjat ku germat jane te medha si parullat ne zgjedhjet parlamentare,shumllojshmeria e ngjyrave qe na e kan kthyer forumin si ylber mbas shiut,por edhe teksti i ketyre shkrimeve,ne nje forum qe vizitohet edhe nga grupime moshash te ndryshme (Adoleshente),bien ndesh me rregulloren.

Dhe shpresoj ne mirkuptimin tuaj,por edhe te gjithe te tjereve.

Gjith te mirat.

TONINO
11-04-06, 13:53
Gjilanasi_csi, A mos eki kalu Ylberin, e jeni ber femen se edhe shkrimin e paske si femnat,...

Espresso
11-04-06, 17:08
Adnani63
Junior Member

Anėtarėsuar: Apr 2006
Postime: 1
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif EJ
************************************************** *********************
************************************************** *********************

http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_offline.gif
I nderuar Bond

Ju kisha lutur te beni nje spastrim ne forum! Ndodh te marr shpesh mesazhe vulgare dhe kercenuese si nga ky antari me nje afishim qe per mua eshte antare i vjeter. Pervec ketij, kame marrur edhe ca mesazhe fyese nga antari me nofken Studenti1 te cilat i kam shlyer.
Une e dij se ky far Adnani63 posedon edhe nofka te tjera dhe thirret si besimtare i devotshem e me tjera nofka me ofendon familjen.

panta_rhei
13-04-06, 00:21
pershendetje,

Per mendimin tim:
ata qe mundohen ta identifikojn fene islame me bin ladenin, talebanet dhe terroristet e tjere, jane me te poshter dhe me terrorista se bin ladeni&co...
ata qe mundohen ta mbrojn islamin permes bin ladenit jan anti-islamista,
ata qe mundohen ta sulmojn islamin permes bin ladenit jan anti-krishta,
(as njera pale dhe as tjetra nuk kan lidhje me fene, por jan asgje me shum se fanatike.primitive dhe injoranta ne qdo aspekt),
Qka ka lidhje me fene masakrimi i femijve te pafajshem ne mes te tregut, ku qdo dit masakrohen mesatarisht 50 njerez te pafajshem ne emer te allahut... cila fe e udhezon nje gje te tille???!!!
pse duhet te akuzohet islami per njerez te semure psiqik dhe terroriste???

dihet shum mir se gjate kohes se krizes BRSS-afganistan, bin ladeni eshte ndihmuar dhe furnizuar nga CIA (amerika), thjesht bin ladeni ka qene aleat i amerikes kunder bashkimit sovjetik... (krejt kjo eshte nje loje shum e flliqt qe luhet ne shpine te islamizmit (lexo: pasurise-naftes-mbizoterimit)... dhe pika e ndjeshme (urrejtja fetare) eshte thjesht mbulese per keto pazarlleqe... (al-jazeeira po mundet e amerika nuk po mundet me e "kap" bin ladenin !!!!!!!!!!????????)

Personalisht mendoj se kriza (problemi) i isalmizmit konsiston ne ate se islamit i mungon KREU fetar(udheheqja unike-qendra), nje qender ku muslimanet do te drejtoheshin dhe do te udhezoheshin per qdo problem qe ka te beje me fene dhe rregullat e saj...
ne mungese te kesaj qendre (KREU), i vjen rendi "turlifar" idioti e terroristi sikur bin ladeni e sadami e kriminela te tjere qe per interesat e tyre dhe te punedhenesve (xhorxh bush psh!!!???) te tyre, te dalin si shpetimtare te islamit dhe te shfrytezojne analfabetet dhe te semuret e tjere per qellimet e tyre... (dikush do te thot se nuk ka nevoj sepse muslimanet udhezohen permes Kur'anit a. m., po pikerisht femijet po masakrohen ne emer te kuranit!!!??? a eshte e drejte kjo ndaj librit te shenjte, terrorizmi e shfrytzon kuranin per qellimet evta, e analfabetet bijne viktim e tij, "shejtani (djalli) per te arritur qellimet e tij, e citon edhe Kuranin edhe Biblen" sipas nevojes")

thene te drejten, un musliman jam por, nuk e kam hallin aspak aty (ne irak-afganistan),
problemi eshte se: qka kerkojne shqiptaret ketu (ne kete problem te irak-afganistanit), kush i ka pyet shqiptart qka me ba e qka mos me ba atje, "kush i q.. bre shqiptart n'vneshtė" per ato probleme atje...
qka lypin shqiptart qe perqahen e shahen per bin ladenin???

ishalla e gjeni...


i kisha lutur moderatoret e ketij forumi, sidomos "shiptarin" Bond, qe te keni me shum' konsiderate para se t'i DEFORMONI postimet...
(apo ndoshta po keni deshire te na tregoni herepas'here se keni arritur te beheni SUNDIMTARė te nje forumi, e se qenkeni bere dikushi),
(tash e kuptoj pse "ju paska prekur" tema "mos t'sunoft shiptari"!!!)

TONINO
24-04-06, 12:05
O veq fshini fshini, ja para disa diteve jam pergjigjur ne Temen "Infotmatika" dhe jan hekur !!! a thua pse ? nuk e kuptoj aspak medimet e juaja, ja e keni koken bosh me vjen keq a, ju duket gjithshka "Pa Cenzur"

Gentiani
24-04-06, 19:21
Ha,hahaaa TONINO!

mos e merr me hov kėtė punė, sepse edhe mua ma kishin larguar shkrimin, edhe pse e solla enkas linkun dedikuar njėrit pėr software download, edhe pse me mė shumė dėshirė hardware i kisha ofruar :tongue: :tongue:.

Kėshtu pra TONINO, gjithēka nuk ėshtė pa cenzurė, por po thonė se gjitha "softwaret" nuk janė legale pėr download dhe upload :tongue:

LEDHATIMI
22-05-06, 15:28
Spirl_girls e perjashtuar nga forumi PSE :confused:

Reana
10-06-06, 05:15
Nje VEREJTJE me shkronja 7-teshe, per stafin ADMINISTRUES te Dardanise!!!!

Dardania.de, NUK ESHTE faqe PORNOGRAFIKE, se paku kjo eshte pershtypja ime.
POR-Nese kjo faqe, ESHTE faqe e materialeve te tilla, i lutem stafit t'i lajmeroje te gjithe anataret e vet sa me pare; jam e sigurte se ka antare te tille QE NUK DO TE KISHIN pasur interesim me, te gjinden ne kete mjedis, une nder te paret.
Por nese Dardania.de NUK eshte faqe pornografike, atehere kerkoj MENJEHERE, menaxhimin ADEKUAT te nen-forumit pa cenzure, dhe largimin e te gjitha materialeve te kopjuara pornografike ne ate pjese te forumit.

PA-CENZURE, s'do te thote PORNOGRAFI.
Si duket akoma kemi individe qe kane nevoje per DEFINIME konceptesh.

Gentiani
10-06-06, 15:14
E ēka po bėrtet me tė madhe heeeeej? :tongue:

Zgjidhja optimale do tė ishte sikur ai nėnforum tė vendoset nėn ēelės, me fjalė tė tjera hyrja me password edhe atė pėr tė rriturit 18 - 105 :biggrin: :wink:

Mendoj qė ato materiale duhet tė largohen ose tė vendoset pacenzura - me cenzurė - password dhe tė jenė nė disponim tė atyre qė posedojnė ēelėsin e asaj porte atje.

GjIlAnAsI_cSi
11-06-06, 23:31
Reana.

Ankesa juaj , eshte me vend por nqs do ishte per ndonje forum apo nenforum qe ka lidhje me fotogaleri te forumit si psh ( Albumi Fotografik ) i cili vizitohet nga te gjith qe nuk e din se cfar mund te kete dhe mund te ndodh aty..!

Fjala per at nen forum qe ti tani po flet te tregon pak me posht se cfar mund te kete ne te..!

Stafi per te mos pat shum probleme ne nenforumet e tjera te forumit Dardania.de kemi vazhdu dhe kemi hap at nenforum per ata qe nuk qe...!

1) Hapin tema qe nuk i perket atij nenforumi.. dhe ne te ka sharje apo dicka qe eshte kunder rregulave te dardanis.
2) Per ata qe hapin tema me sharje apo provokime.!
3) Per ato tema qe kalojn ne chit-chat dhe nuk kan interes dhe nuk vizitohet..!

Si mbas ketyre qe ti thash ty me lart jemi te detyruar qe ti bartim dhe nga njeher edhe ti heqim nga forumi..!

Forumi Dardania vizitohet nga gjith moshat dhe qe jan jasht rregullave te forumit Foto te tilla.. dhe duhet sa me shpejt te hiqen dhe personat qe hedhin foto te tilla duhet te Paralajmrohen dhe te Perjashtohen nga ky forum..!

Shpresoj qe me keni kuptuar.

Gjith te mirat.

4peace
13-06-06, 10:08
Zitat:
Zitat von E_Zjarrta
E hape kete teme pasi e pash ne RTK emisionin me Albin Revolucionarin valle cfar ka ndodhe me ate njeri ai mu duk se me te vertete kishte luajtur pak nga mendja ne koke i sillej verdall vetem nje nje far Revolucioni ......

qa mendoni ju a i duhet Kosoves nje revolucion tani ne kete faze

tung nga e Zjarrta


(r)evolucioni dhe cdo gje tjeter qe leviz eshte i rrezikshem per ata qe ende jane ne gjume (ua prish gjumin)
per ata qe gjendjen ZERO apo status quo-ne (tashme disa dekada), e quajne sukses, e besa edhe pavaresi,qe, sipas gjumasheve, posa nuk e kemi futur ne xhep
per ata qe i kane zene kolltuqet dhe e vjedhin popullin
per ata qe arriten shkallen me te larte te papunesimit, varferise, mjerimit
per ata qe mbushin xhepat e vet e s'iu han palla per popullin e bejne pazar me vet ate popull, megjithese populli eshte sovrani, populli eshte ai te cilit duhet sherbyer e jo VETESHERBIM ne pasurine e popullit...

per te gjithe keta e te ngjashem me keta cdo gje eshte e rrezikshme


Sa per mua: u dhefshin ne kotlluqe nga frika e nje rreziku te tille!


***


Pse shlyhen postimet si ky???

Bond
13-06-06, 12:18
Pse po i shlyeni postimet, o pisa!!!

"Pse po i shlyeni postimet, o pisa!!!"Hehe, i edukuari, i kulturuari dhe i ndershmi 4peace, http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19571 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19571) lexo mesazhin numer 15 pastaj kalo nė faqen e dytė lexo mesazhin e 16, aty e ke pėrgjigjen, pra nuk ka tė fshirė asgjė.

Reana
13-06-06, 15:50
Reana.

Ankesa juaj , eshte me vend por nqs do ishte per ndonje forum apo nenforum qe ka lidhje me fotogaleri te forumit si psh ( Albumi Fotografik ) i cili vizitohet nga te gjith qe nuk e din se cfar mund te kete dhe mund te ndodh aty..!

Fjala per at nen forum qe ti tani po flet te tregon pak me posht se cfar mund te kete ne te..!

Stafi per te mos pat shum probleme ne nenforumet e tjera te forumit Dardania.de kemi vazhdu dhe kemi hap at nenforum per ata qe nuk qe...!

1) Hapin tema qe nuk i perket atij nenforumi.. dhe ne te ka sharje apo dicka qe eshte kunder rregulave te dardanis.
2) Per ata qe hapin tema me sharje apo provokime.!
3) Per ato tema qe kalojn ne chit-chat dhe nuk kan interes dhe nuk vizitohet..!

Si mbas ketyre qe ti thash ty me lart jemi te detyruar qe ti bartim dhe nga njeher edhe ti heqim nga forumi..!

Forumi Dardania vizitohet nga gjith moshat dhe qe jan jasht rregullave te forumit Foto te tilla.. dhe duhet sa me shpejt te hiqen dhe personat qe hedhin foto te tilla duhet te Paralajmrohen dhe te Perjashtohen nga ky forum..!

Shpresoj qe me keni kuptuar.

Gjith te mirat.


Gjilanasi,

flm per pergjegjjen, por fotografite ne fjale, jane larguar menjehere, nga moderatore te tjere.

pershendetje.

Zana_ch
03-07-06, 21:45
Thjesht doja te te pershendes si nje koleg i yti forumist duke kerkuar qe te pakten te largohesh nga ter keto kritika per fene Islame dhe nese ke ndonje urejtje per Islamin dhe muslimanet mos e nxir ne publik se nuk ben se ti si Zana as dem e as dobi si ben dot por un po te keshilloj me plot sinqeritet qe te largohesh nga keta shkrime me ter ket mllef qe po i shkruan.

Nese deshiron mund te flasim edhe ne msn dhe te bisedojme me gjat nese nuk te pengon.

Me shum respekt per ty.
Dr. Leone


Ky ashte veq nja nga postimet qe marre nga "vellezrit" tone SHQIPTAR


P.S
per zotin ke shum respekt o njeri i mjere .

Psikologu
04-07-06, 10:06
Ky ashte veq nja nga postimet qe marre nga "vellezrit" tone SHQIPTAR


P.S
per zotin ke shum respekt o njeri i mjere .

Zana_ch !
Tė pershendes , dhe vazhdo rrugen tende pa nderprerje , sepse kur e verteta fillon tė dal ne shesh , atehere cdo kush mundohet tė e cungoj , dhe pėr tė e pranuarė cungimin , do tė thotė se ke deshtuarė, por duhet folur pėr disa " vėllezer " cdo here tė verteten tė bazuarė ne fakte.
E dij qė u djegė pak , por do tė ju kalon me kohen , tė pakten tė mendojnė si shqiptarė e jo si njerez tė Lindjes sė mesme.
Mesazhe tė tilla jam mesuarė tė marrė qe nga koha.
Tė uroj punė tė mbarė dhe suksese.

Psikologu
06-07-06, 18:38
Hotel_Madrid !

Kush tė jep ty tė drejten tė mbyllesh temat tė cilat nuk janė pėr tu mbyllurė.
E kam fjalen pėr temen " Kush ėshtė Dogzona " dhe cka bjen ne kundershtim ajo temė me dicka , rregullore ose parim tė ketij forumi.
Pse e mbyllė temen e hapur nga une , arsyeja dhe shkaku ose qellimi.
Pse e degjeneron veten me keto sjellje , apo pse gjindesh ne Bordin Drejtues , e me kesi lloje drejtimesh sikur ti qe e drejton , tė duhen akoma disa mesime dhe kuptime per jeten, shoqerin dhe tė drejten e fjales.
Te shkrova edhe ne mp rrethė kesaj .
Tema duhet tė hapet me doemos .

Zero Cool
07-07-06, 10:30
A ka mundesi qe te me lajmeroni arsyjen nese me shlyhet ndonje postim (mp apo ne forum)?

Po te drejtohem ty Bond sepse je i vetmi qe merresh seriozisht me keto pune!

P.S.: E kam fjalen per postimin e bere dje te Moda & Estetika.

Thanks in advance.

GjIlAnAsI_cSi
07-07-06, 22:59
Zero Cool..

Me fillu cdo moderator qe ju fshin shkrimet e tuaja neper temat e forumit ter diten duhet te rrim duke shkruar pm..

Aq shum shkruani jasht rregulles se forumit sa qe cdo dite nga 50 shkrime ju fshihen..!

Ne kemi koh tju mesojm nje her dy her qe mos me vazhdu prap , por forumi dardan dhe stafi i saj nuk ka koh te ju mesoj nga 100 her se si te sillesh apo te shkruash ne forum..

Gjith te mirat.

Zero Cool
08-07-06, 01:42
Zero Cool..

Me fillu cdo moderator qe ju fshin shkrimet e tuaja neper temat e forumit ter diten duhet te rrim duke shkruar pm..

Aq shum shkruani jasht rregulles se forumit sa qe cdo dite nga 50 shkrime ju fshihen..!

Ne kemi koh tju mesojm nje her dy her qe mos me vazhdu prap , por forumi dardan dhe stafi i saj nuk ka koh te ju mesoj nga 100 her se si te sillesh apo te shkruash ne forum..

Gjith te mirat.
Per qe je analfabet Arton e di mire por tash e mesova qe je edhe qorr.
Postimin ja kam drejtu Bond-it e jo ty (e ti sje kurrfar faktori hiq, e sidomos per mu ) e mos e rras hunden ne gjdo mut ! Se ti me dit me mbajt forum ishe kan ndryshe e jo penner i bahnhofit, hajt the qafen e mos em repliko aty ku nukkerkohet nga ti!

GjIlAnAsI_cSi
08-07-06, 04:37
Ja pra pikrisht ketu behet fjal per fjalorin tend qe tregon se nga vjen , dhe kush je , dhe kush te ka mesu.. njeashtu tregon se sa femij je..
Kur dikush i stafit te jep pergjigjeje pa marr parasysh kush , duhet ta dish kur ti je gabim as njeri nuk te del ne krah ty.. Dhe kerkove ti po nuk kerkove te jep pergjigjeje Bond.. ne e kemi pergjithesi ne cdo ankes te pergjigjemi antarve te ketij forumi.. sado pak ta kuptojn pse apo cfar paska ndodh me je shkrim/tem/perjashtim ect ect..

Ateher cfar eshte Gjilanasi apo dikush tjeter ne kete staff aty tregon koha..

Gjith te mirat.

Gentiani
08-07-06, 13:03
E pėrkrah dhe pėrshėndes ēdo moderatorė, i cili shkrimet qė nuk kanė tė bėjnė me tematika tė diskutimeve dhe qė janė tė ēdo nėnniveli, sikur rasti i atij parashtruesit tė ankesės, i cili ka edhe surrat tė pyes se pse po i zhduken shkrimet?!

Zero Cool, ti je qenie tejet, tejet e shėmtuar pėr tė klasifikuar me nivelin njerėzor !

musl|m
08-07-06, 13:39
A ka mundesi qe te me lajmeroni arsyjen nese me shlyhet ndonje postim (mp apo ne forum)?

Po te drejtohem ty Bond sepse je i vetmi qe merresh seriozisht me keto pune!

P.S.: E kam fjalen per postimin e bere dje te Moda & Estetika.

Thanks in advance.

Ti e din vet shum mire se ajo qe ke shkru ka qen JASHT teme andaj dhe ta kan qit at koment JASHT ne berllog.

Me ja nis un me shenu ashtu gjera jasht teme ti kur te kalojsh rastesisht afer ndonje kompjuteri do te ikesh larg aq do te gerrditej ky sen. PISHPIRIK I KEQ

Dhe ke kujdes se po shkon ne berllog i teri...

Mos sheno veq flliqt dhe mos ofendo gjithkend qe te del perpara se nuk je askush dhe nuk fiton asgje, vetem e tregon kulturen tende familjare.

musl|m
08-07-06, 13:47
Pasi qe mbrem kam patur nje takim me disa shoke Musliman dhe pasi qe biseduam gjat dhe kuptova se disa prej tyre dhe disa vellezer te tyre ishin te perjashtuar nga forumi Dardanise e pash te udhes qe te mundohem te ju ndihmoj, shkurt thene kerkoj nga Stafi qe te filterojne mire Listen e te Perjashtuarve sepse vertet ne mesin e tyre ka shum Profesor dhe njerez te ditur e te sjellshem te cilet nuk meritojn te jen ne ate liste.

Kam shkruar shpesh per disa nga problemet serioze te ketij forumi kam biseduar edhe me kryeredaktorin dhe ne shum raste kemi gjet zgjidhje te perbashket, besoj se edhe kete here do te kuptohemi dhe do te merrni nje hap te tille qe djaloshat si loni19 dhe te tjere qe kan shkruar ne kendin fetar dhe i keni perjashtuar ti fshini nga lista e te perjashtuarve dhe tju mundesoni qe te kthehen dhe te shkruajn perseri.

Mendoj se me mire eshte qe ti perjashtoni personalt lloji i Zerro Cool ose Espresso te cilt ne tegjitha postimet e tyre vetem shajne dhe ofendojne ne ate menyr flliqin kulturen e kombit dhe mesojne fjal te ndyta femijeve te gurbetqareve te cilt frekuentojn kete forum.

Mendoj se nuk ka asnje te keqe nga shkrimet e atyre njerezve qe thirrin vazhdimisht per paqe dhe miresi, besoj dhe shpresoj se qe nga koha kur jan perjashtuar e deri me tani eshte ndryshuar shume, dhe tani nuk ka me manipulime te tilla si me pare kur jan shly postimet e atyre qe jan sjellur mire e jan len vetem ata qe kan ofendu vetem e vetem pse behej fjal per Islamin.

Besoj se padrejtesite dhe ata te cilt i kan be keto padrejtesi i keni larguar apo keshilluar qe te mos ket me gjera te tilla ne nje forum ku sejcili ka te drejte te thot mendimin e tij te paster dhe te drejte pa asnje ofendim.

Zero Cool
11-07-06, 08:27
Mendoj se me mire eshte qe ti perjashtoni personalt lloji i Zerro Cool ose Espresso te cilt ne tegjitha postimet e tyre vetem shajne dhe ofendojne ne ate menyr flliqin kulturen e kombit dhe mesojne fjal te ndyta femijeve te gurbetqareve te cilt frekuentojn kete forum.
Prap ta nxanem rregen na a ? Natyrisht se bota juaj njeh vetem dy ngjyra , bardh e zi, dhe kush del nga ajo qe ju e quani bardh e qe ne te vertete eshte zi, ju mundoheni ta zhdukni edhe fizikisht. Megjithate ju po harroni se ky eshte nje forum Shqiptar e jo harap.
Sa i perket flliqjes, ndoshta na po e flliqim ngapak forumin por ju harapo-shqiptaret po e flliqni kombin.
Prejashtimi eshte i mundur edhe nuk do te ishte i pari e as i fundit, por me prejashtim nuk do te thot qe idete e juaja te zymta fituan, perkundrazi. Edhe mos te ishim ne qe ju kundershtojme juve (qe sillni erresiren) atehere egziston mundesia reale qe ju te beheni cope-cope mes veti, te ndare ne sektet e ndryshme, keshtu ma mire keni qka te shkruani kunder neve, dhe keni kujt ti jepni votime negative dhe te knaqni shpirtin sepse ju nuk keni kenaqesi tjeter ne jeten tuaj.
P.S.: Hajt se po te premtoj qe nese do te hapesh ti ndonje forum nuk do te vij aty e ti dhe shoket e tu shkruani qka te doni dhe askush nuk do te ju kundervihet, dhe bane nje forum monofetar.

Daja POLIC
12-07-06, 17:27
Forumi i Dardanis i njeh vetem dy ngjyra , Bardh Dhe Zi ,, bardh eshte pro Ldk dhe zi eshte pro imazhinatave

Bond
23-07-06, 22:07
Espresso


Espresso me cfardo pseudonimi qė tė afishosh, ato do tė fshihen.
I ke dy muaj pushim.


Muslim
Muslim nuk e kam pas ndėrmend tė mirrem me prrallat tua por pasi qė hyra kėtu po tė pėrgjigjem edhe ty.

Thua se; jan disa shokė musliman nė mesin e tė cilėve ka profesor e njerėz tė ditur e tė sjellshėm tė cilėt nuk meritojnė tė jenė nė atė listė!

Qė tė shofish sa e fol tė vėrtetėn ti, ja ku ėshtė lista e tė pėrjashtuarve, e na i numėro sa shok e vėllezer tė shokėve janė tė pėrjashtuar.

Bane duser

http://img458.imageshack.us/img458/3257/baneduserzd4.jpg (http://img458.imageshack.us/img458/3257/baneduserzd4.jpg)

Loni19 ėshtė i vetmi qė ėshtė i pėrjashtuar, edhe atė ėshtė perjashtuar disa herė perkohesisht sikurse ti qė je pėrjashtuar disa herė pėrkohėsisht, por ai prap i ka pėrsėritur ofendimet e sjelljet banale, por edhe pėrkundėr asaj nuk e di pse po gėnjen aq pa krip kur fare mir e din qė loni19 prap shkruan me tjeter pseudonim.


Bond

4peace
27-07-06, 13:23
"Pse po i shlyeni postimet, o pisa!!!"Hehe, i edukuari, i kulturuari dhe i ndershmi 4peace, http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19571 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19571) lexo mesazhin numer 15 pastaj kalo nė faqen e dytė lexo mesazhin e 16, aty e ke pėrgjigjen, pra nuk ka tė fshirė asgjė.


Kush i njeh tipat si ti e din shume bukur se si humbasin shkrimet si sh. e p. e pastaj "kthehen" "pa ndryshime".
T'i njoh une truqet shume bukur o "shefi" i rofumit te perlyer, perlyes i te cilit vet ti je...


!!!

musl|m
29-07-06, 14:56
Muslim
Muslim nuk e kam pas ndėrmend tė mirrem me prrallat tua por pasi qė hyra kėtu po tė pėrgjigjem edhe ty.

Te ju perkujtoj se ju jeni vetem nje sherbetor i anetareve ne kete forum e asesi nje diktator i cili merr guximin te ndjej vehten mbi tegjith ne dhe te na ofendoje njekohesisht duke u kercnuar me perjashtim ne rast se ofendimi kthehet. Te ju perkujtoj edhe kengen e Tunes SKA ME DIKTATURE! Dhe mos u sillni me asnjeher ne ket menyr me anetaret sepse pikerisht ky esht shkaku qe jan larguar shum e shum anetar nga ketu, per shkak se i shkelni te drejtat e anetareve dhe i terrorizoni ata duke i shly postimet dhe ne ate menyr duke ja gerrdit ket forum shqiptar.

Thua se; jan disa shokė musliman nė mesin e tė cilėve ka profesor e njerėz tė ditur e tė sjellshėm tė cilėt nuk meritojnė tė jenė nė atė listė!

Qė tė shofish sa e fol tė vėrtetėn ti, ja ku ėshtė lista e tė pėrjashtuarve, e na i numėro sa shok e vėllezer tė shokėve janė tė pėrjashtuar.

Bane duser

http://img458.imageshack.us/img458/3257/baneduserzd4.jpg (http://img458.imageshack.us/img458/3257/baneduserzd4.jpg)

Loni19 ėshtė i vetmi qė ėshtė i pėrjashtuar, edhe atė ėshtė perjashtuar disa herė perkohesisht sikurse ti qė je pėrjashtuar disa herė pėrkohėsisht, por ai prap i ka pėrsėritur ofendimet e sjelljet banale, por edhe pėrkundėr asaj nuk e di pse po gėnjen aq pa krip kur fare mir e din qė loni19 prap shkruan me tjeter pseudonim.


Bond

Ata nuk qenkan ne liste sepse sigurisht i paska kaluar afati 300 ditesh a Zoti e din per sa dit ju ke dhen ban, ata kan tentuar disa here disa muaj rresht dhe nuk kan pas mundesi te futen dhe ne ate menyr jan humbur shpresat dhe as qe kan tentuar me.

Arsyja me e madhe qe jan larguar shum anetar per te cilt ka nevoj ky forum eshte pikerisht shlyerja e postimeve pa kurrfar arsye gje kjo qe nuk guxon te ndodhe. Edhe mua mi keni shly shum postime, por pak me me kujdes kurse te tjereve ashtu si me kan tregu ju vertet i keni malltretu deri ne ate shkall saqe ato ju urrejne, dhe kudo qe te flas per ket forum tegjith kan te krijuar nje bindje te tille se ketu fjala me e mire per islamin qe nuk i ben dem askujt shlyhet, pse? Per te mbuluar te verteten sigurisht per shkak te frikes se mos dikush po e pranon Islamin dhe e gjith kjo frike ju vije direkt nga Djalli i cili ben ēmos qe te mos vije deri tek pranimi i Islamit nga njerezit.

Kontrolloni vehten gjithashtu dhe bashkpuntoret tuaj se si sillen dhe si veprojne, perndryshe nese nuk do te ket rend per pak vite do te deshtoni dhe nuk do te ket me kush te shkruan ketu pos atyre qe disa prej fjaleve qe ju vije turp ti thojn ne sy te tjereve i thojn ketu ne forum duke u mshefur pas monitori e te tillet jan ata ofendojne dhe flasin gjera te pista dhe qe edhe sot nuk jan pak ka mjaft.

Per fat te keq realiteti eshte ky dhe ju duhet te beni ēmos qe te ndryshoni kete gjendje, juve ju nevojiten intelektual dhe njerez te ditur me qellim qe te shperndani dituri e jo huligana qe ofendojne dhe shperndajne ndytesira. Nese nuk eshte keshtu ateher me tregoni un do te largohem qe sot sepse un jam ketu te mar dituri e jo te mesohem te shaj e te urrej (ashtu si mesova keto muaj qe jam ketu) dhe do te jem Anti Reklamuesi i pare i ketij forumi i cili do te ju tregoj se sa e demshme eshte nje Anti Reklame perball nje Reklame pozitive.

Per fund lus All-llahun qe te zbut zemrat e juaja dhe te ju udhezon gjithashtu mua te me ruaj te mos behem nga huliganet dhe rrugaēet qe jan te shumt ketu, me ruajt qellimin per te marre dhe shperndare dituri e jo fjal fyse.

Pause_Print_Scroll
01-08-06, 06:39
Pershendetje...

I nderuari Bond, e lexova listen e anetareve qe kane ban prej teje...

me intereson Ebu Shejma dhe Alb-musl-ku a jane me ban apo jo...

ndersa sa i perket loni19 e njoh dhe dije se ai nuk shkrun ne forum, qe moti...
a ka ba ofendime nuk e di, sepse une jam i ri ketu ne forum

bye bye

Pause_Print_Scroll
01-08-06, 06:43
Pershendetje...

I nderuari Bond, e lexova listen e anetareve qe kane ban prej teje...

me intereson Ebu Shejma dhe Alb-musl-ku a jane me ban apo jo...

ndersa sa i perket loni19 e njoh dhe dije se ai nuk shkrun ne forum, qe moti...
a ka ba ofendime nuk e di, sepse une jam i ri ketu ne forum

bye bye
harrova te potencoje se me erdhi shume mire qe e paskeni bllokuar Esspreson, mirepo kishte qene qe pushimin me ia dhan ma gjat

bye bye
rrespekt

Studenti1
01-08-06, 23:29
Pershendetje.
Une sa kam ndegjuar di vetem se Bondi eshte me disa ide te vetat personale dhe po preku dikush apo ngacmoi ata ai person perjashtohet.
Sme behet kurre vone dhe as qe merzitem te flas te verteten para gjithve, keshtu me thane per Bondin: "Po ja qeshe LDK-ne i vjen me shume inat se me ja qesh Shqiptarine mbare, Bondi eshte vete Dardania, dhe vete padrejtesia". Ky eshte komenti i disa anetareve te pafat qe kane qene viktima te Perandorit dhe Sunduesit te Perandorise Dardaniane, shoku Bond.
Une edhe po besoj sepse shume anetare po qahen prej tij, e ata nuk qahen per kot, ndersa une u vertetova kur pashe se nje Freskia qe e njoh nga nje forum tjeter, eshte perjashtuar!!!!! Ajo eshte nje shembull tipik i nje edukate te kulluar, nje anetare goje embel dhe me fjale plot dashuri, miqesi, sinqeritet, dhe respekt per te gjithe.
Nese e kam ofenduar Bondin dhe nuk kam thene dicka te verteteta per ate le te me lajmeroje. Pershendetje.

Murgesha
02-08-06, 00:39
Pėrshėndetje.
Muslimi nė mes tjerash shkruan:

Per te mbuluar te verteten sigurisht per shkak te frikes se mos dikush po e pranon Islamin dhe e gjith kjo frike ju vije direkt nga Djalli i cili ben ēmos qe te mos vije deri tek pranimi i Islamit nga njerezit.


Sa pėr informimin tėnd;
"Projekti Dardania.de ėshtė ndėrtuar si njė virtual shqiptar politikisht i pavarur e qė nuk i takon asnjė organizate qeveritare apo joqeveritare, piksynim ka sensibilizimin e vizitorit shqiptar, mė ēėshtje qė i pėrkasin botės sė sotme shqiptare, trendeve tė saj dhe ēėshtjeve thėmelore shqiptare.
Puna jonė ėshte e orientuar kryesisht nė krijimin e urave lidhese nė mes tė bashkkombasve dhe nė mbrojtjen e interesave kombėtare."

Me asgjė ky forum nuk aludon se shėrben pėr thirrje fetare, ēfarėdo ēofshin ato.


Arsyja me e madhe qe jan larguar shum anetar per te cilt ka nevoj ky forum eshte pikerisht shlyerja e postimeve pa kurrfar arsye gje kjo qe nuk guxon te ndodhe.


As edhe njėherė tė vetme nuk ka ndodhė qė shkrimet tė shlyhen "pa kurrfarė arėsye" por janė fshirė dhe do tė fshihen edhe nė tė ardhmen shkrimet fyese dhe ato qė nuk i takojnė interesave shqiptare.

Nese nuk eshte keshtu ateher me tregoni un do te largohem qe sot sepse un jam ketu te mar dituri e jo te mesohem te shaj e te urrej (ashtu si mesova keto muaj qe jam ketu) dhe do te jem Anti Reklamuesi i pare i ketij forumi i cili do te ju tregoj se sa e demshme eshte nje Anti Reklame perball nje Reklame pozitive.

Pėrderisa shumica e forumeve shqiptare rol tė madh i kushtojnė reklamimit tė vetvetes Dardania nuk ka pas e nuk do tė ketė nevojė t`i bėjė vetvetes reklamė kurrė.
Fundja nėse dikujt nuk i rrihet rruga e mbarė i qoftė, Forumi Dardan askujt nuk i ka bėrė ftesa tė veēanta qė tė jenė pjesėtar kėtu.


Une sa kam ndegjuar di vetem se Bondi eshte me disa ide te vetat personale dhe po preku dikush apo ngacmoi ata ai person perjashtohet. Sme behet kurre vone dhe as qe merzitem te flas te verteten para gjithve, keshtu me thane per Bondin: "Po ja qeshe LDK-ne i vjen me shume inat se me ja qesh Shqiptarine mbare, Bondi eshte vete Dardania, dhe vete padrejtesia". Ky eshte komenti i disa anetareve te pafat qe kane qene viktima te Perandorit dhe Sunduesit te Perandorise Dardaniane, shoku Bond.


Unė po ta them se ai qė tė paska thėn ashtu qenka gėnjeshtari mė i madh qė mundet tė egzistojė.
Askush nuk ka qenė "viktimė" e Bondit por kanė qenė viktima tė vetvetes. Pėrkundrazi Bondi si admin e ka dėshmuar veten se ėshtė njeri tolerant deri nė infinit.
Unė nuk e di se kush qenkan ato "viktima" qė ti paske pasur fatin e mirė ti takojsh e tė ankohen kaq shumė, por po tė pyes mos rastėsisht e ke takuar ku edhe Lonin19 dhe ai ti paska hapur sytė se kush na qenka Bondi?

Nese e kam ofenduar Bondin dhe nuk kam thene dicka te verteteta per ate le te me lajmeroje.

Mendjemadhėsi e paturpshme.....

harrova te potencoje se me erdhi shume mire qe e paskeni bllokuar Esspreson, mirepo kishte qene qe pushimin me ia dhan ma gjat

Mė vie mirė qė po tė ardhka mirė, por.......... shumė nga ata qė ti po i kėrkon kanė qenė tė kalibrit tė Esspresos.

musl|m
02-08-06, 00:49
Pėrshėndetje.
Muslimi nė mes tjerash shkruan:


Sa pėr informimin tėnd;
"Projekti Dardania.de ėshtė ndėrtuar si njė virtual shqiptar politikisht i pavarur e qė nuk i takon asnjė organizate qeveritare apo joqeveritare, piksynim ka sensibilizimin e vizitorit shqiptar, mė ēėshtje qė i pėrkasin botės sė sotme shqiptare, trendeve tė saj dhe ēėshtjeve thėmelore shqiptare.
Puna jonė ėshte e orientuar kryesisht nė krijimin e urave lidhese nė mes tė bashkkombasve dhe nė mbrojtjen e interesave kombėtare."

AJO FJALA ME TE KUQE ESHT TEJET QESHARAKE DHE HUDH POSHT TEGJITHA ATO FJALE MIRADIJE QE I THONI PER FD.

PER FAT TE KEQ REALITETI ESHTE NDRYSHE PAK TE SHKRUASH PER LDK AUTOMATIKISHT POSTIMI SHLYHET, MUNDOHENI ME QDO KUSHT TE MBRONI ATE PARTI DHE MBULONI TE KQIJAT E SAJ.

DHE KET E DINE DHE FEMIJET E DJEPIT DHE SHIFET PREJ HENE KSHTU QE MOS I BENI QEJF VEHTES SE SINQERISHT DOREN NE ZEMER JENI SHUM LARG KUALITETIT, ME VULLNET TE PLOTE DO TE JU NDIHMOJA NE PERGADITJEN E NDONJE PLANI PER NDRYSHIMIN E GJENDJES SE KTI FORUMI I CILI DIT E ME SHUM PO BEHET I NJEJTE ME SERBIANCAFE

Murgesha
02-08-06, 01:12
AJO FJALA ME TE KUQE ESHT TEJET QESHARAKE DHE HUDH POSHT TEGJITHA ATO FJALE MIRADIJE QE I THONI PER FD.

PER FAT TE KEQ REALITETI ESHTE NDRYSHE PAK TE SHKRUASH PER LDK AUTOMATIKISHT POSTIMI SHLYHET, MUNDOHENI ME QDO KUSHT TE MBRONI ATE PARTI DHE MBULONI TE KQIJAT E SAJ.

DHE KET E DINE DHE FEMIJET E DJEPIT DHE SHIFET PREJ HENE KSHTU QE MOS I BENI QEJF VEHTES SE SINQERISHT DOREN NE ZEMER JENI SHUM LARG KUALITETIT, ME VULLNET TE PLOTE DO TE JU NDIHMOJA NE PERGADITJEN E NDONJE PLANI PER NDRYSHIMIN E GJENDJES SE KTI FORUMI I CILI DIT E ME SHUM PO BEHET I NJEJTE ME SERBIANCAFE

Shpifėsat nuk janė tė pranuar te Zoti e ju po shpifni pa u turpėruar fare.
Kjo qė ju po thuani demantohet vetėm me nje vėshtrim tek forumi Politika ku gjinden sa e sa tema e shkrime anti LDK.
Pastaj ju mė lart shkruani - "Nese nuk eshte keshtu ateher me tregoni un do te largohem" e tash ktheheni nė rolin e shpėtimtarit ME VULLNET TĖ PLOTĖ DO TĖ JU NDIHMOJA :eek: :eek:
Ik o njeri e shiko punėt tuaja se kėto nuk tė pijnė ujė as te FėMIJĖT E DJEPIT.
Nuk pritet ndihmė (qė s`ėshtė kėrkuar) nga ata qė ndėrrojnė bindjet orė e ēast.

musl|m
02-08-06, 11:19
Shpifėsat nuk janė tė pranuar te Zoti e ju po shpifni pa u turpėruar fare.
Kjo qė ju po thuani demantohet vetėm me nje vėshtrim tek forumi Politika ku gjinden sa e sa tema e shkrime anti LDK.
Pastaj ju mė lart shkruani - "Nese nuk eshte keshtu ateher me tregoni un do te largohem" e tash ktheheni nė rolin e shpėtimtarit ME VULLNET TĖ PLOTĖ DO TĖ JU NDIHMOJA :eek: :eek:
Ik o njeri e shiko punėt tuaja se kėto nuk tė pijnė ujė as te FėMIJĖT E DJEPIT.
Nuk pritet ndihmė (qė s`ėshtė kėrkuar) nga ata qė ndėrrojnė bindjet orė e ēast.

Murgesh, nuk eshte hera e fundit qe luan rolin e keshillueses fetare duke harruar se ke qen gjithmone nje kritikuese e religjioneve dhe vet Zotit, Betohem ne imanin tim se ajo qe kam then nuk eshte shpifje, dhe per kete do te ju bind me fakte dhe argumente nese eshte nevoja. Shum dijetareve ju kam be ftes qe te vijn dhe te shkruajn ketu, ju kam treguar se dijetar te islamit nuk ka fare pak kurse pjesa dermuese jane jo besimtare qe shpifin dite e nate gjera te flliqta per islamin. Ata menjehere kan refuzuar duke u arsyetuar se postimet me te mira fshihen nga frika mos dikujt do ti pelqej islami, kurse nga ana tjeter ofendimet me te flliqta lihen me qellim qe te flliqet islami. Dhe kete e kam perjetuar vet ti e din shum mir sa postime mi ke shly tek tema "Extremistet Musliman braktisin Vitin e Ri" ti e din shum mir se posa kam shenuar realitetin i cili te ka djeg ne palc mi ke fshi postimet, disaher mi ke fshy disa here i kam postu prap deri sa ma bllokove per nje jave me perjashtove nga forumi. PSE? Veq pse ke pas mundesi a? A ke argumente ku un kam ofendu ose kam dal jasht rregullave? Un jam shpreh deri ne kufirin e caktuar qe ka ky forum, ashtu si jan tegjitha postimet ashtu shkruaj edhe un as me mire as me keq, me thuaj pse nje kritik me e vogla drejtuar emrit tend Murgesha shlyhet dhe postuesi ndeshkohet me banned? Pse kur dikush me ofendon mua ose ndonje tjeter e lini pergjithmone?

Mundet te ket plot tema qe kritikojne LDK-ne por ne to ka vetem shpifje te kota te cilat nuk ju djegin, ndersa ne shkrimet ku pasqyrohet realiteti i cili vet juve nuk ju pelqen i shlyni menjeher, si per shembull thenja ime se tegjith ata qe mbeshtetnin Rugoven pas vdekjes se tij dhe publikimit te lajmit se ai ishte i konvertuar ne katolik tegjith ata qe e adhuronin presidentin e tyre ngjallen ne shpirtat e tyre nje lloj dashurie drejt katolicizmit duke len anesh islamin. Dhe ky esht fakt kush ka mundesi le te urdheroj e te na bind se nuk eshte ashtu, por me fakte argumente e jo me shlyerje te postimeve si endacak duke u skuq me vetveten duke u turperu me veprat e juaja haptazi.

Nese mendon ti se ajo qe kam then do te kontriboj ne permisimin e gjendjes pasi qe kam then do te largohem eshte gabim e jo permisim qe nuk duhet ber ateher te lumt dhe e bajsh me shnet ate edukaten tende te paqt. Mundohem sado pak te jem meshirues, te jap shansa te bej saber sepse keshtu me meson Islami nese kjo eshte gabim dhe un duhet te jem kokeforte dhe te luftoj kunder deshires sime per te kontribuar vetem pse kam then do te largohem "nese ky forum ka per qellim krijimin e nje imazhi te lig ndaj shqiptareve" ateher ju kujtoj se kokefortesia, mendjemadhsia, injoranca jan veti te cilat Zoti i urren perkunder Meshires, Sabrit te cilat jan veti kryesore te vet Zotit.

Mos harroni ai i cili te rreh shpinen e asnjeher nuk te kritikon esht armiku yt, ai i cili ti shpalos ne sy gabimet e tua ai sado qe te ofendoj eshte miku yt me i mire.

P.S Mos u mundo te gjesh gabime ne shprehjet e mia dhe ne ate menyr te devijosh e te ikesh nga tema dhe realiteti, me mire eshte qe te ballafaqohesh me realitetin sepse vetem ne ate menyre do te shohesh drite ne te kunderten futeni edhe me fell ne gabime.

Murgesha
02-08-06, 18:02
Ēka ėshtė problemi yt Muslim?
Ankohesh se forumi qenka pro LDK-sė!!
A mos u dashka qė tė gjithė anėtarėt qė janė pro LDK tė vijnė e tė marrin leje nga ti se ēfarė bindje politike duhet tė kenė?
Ankohesh se s`po mundesh tė pėrfitosh anėtarė qė duan ta pranojnė islamin, dhe pėr kėtė ma hjedh fajin mua :eek: :eek: !!!!!
Ēka mė intereson mua me ditė se ēfarė janė qėllimet e shkrimeve tuaja nė kėtė forum?
Po tė flas pėr veten time, nėse unė kam qėllim tė ndėrroj fenė time, nuk do tė hyja nėpėr forume tė lexoj shkrime nga anėtarė qė nuk i njof e qė munden ta quajnė veten dijetarin mė tė madh se askush nuk i ndalon, por do gjeja mėnyra tjera pėr t`u informuar pėr synimin tim. E ndoshta si unė munden tė mendojnė edhe tė tjerė.


Shum dijetareve ju kam be ftes qe te vijn dhe te shkruajn ketu, ju kam treguar se dijetar te islamit nuk ka fare pak kurse pjesa dermuese jane jo besimtare qe shpifin dite e nate gjera te flliqta per islamin. Ata menjehere kan refuzuar duke u arsyetuar se postimet me te mira fshihen nga frika mos dikujt do ti pelqej islami

Mė lind dyshimi se s`qenkan edhe bash dijetarė pėrndryshe nuk do tė kishin frigė tė ballafaqohen me tė vėrtetat edhe po tu fshihen postimet.

Murgesha!

Drinni
02-08-06, 20:49
Shpifėsat nuk janė tė pranuar te Zoti e ju po shpifni pa u turpėruar fare.
Kjo qė ju po thuani demantohet vetėm me nje vėshtrim tek forumi Politika ku gjinden sa e sa tema e shkrime anti LDK.
Pastaj ju mė lart shkruani - "Nese nuk eshte keshtu ateher me tregoni un do te largohem" e tash ktheheni nė rolin e shpėtimtarit ME VULLNET TĖ PLOTĖ DO TĖ JU NDIHMOJA :eek: :eek:
Ik o njeri e shiko punėt tuaja se kėto nuk tė pijnė ujė as te FėMIJĖT E DJEPIT.
Nuk pritet ndihmė (qė s`ėshtė kėrkuar) nga ata qė ndėrrojnė bindjet orė e ēast.

Unė do tė shtoja:
Po tė mė vinte tė zgjidhja mes shkrimeve tė "muslimit dhe Ldk-es"atėher unė detyrohem patjeter tė mbaj anen e Ldk-s!

Vin-Diesel
03-08-06, 15:09
Une kisha preferuar qe ndonjeri prej Userave te hap Temen :Palidhje, edhe te hyj aty e te shkruaj diq Palidhje, sa po shoh ketu Moderatoret shume me te drejt e kan,
1. Si moderator nuk e ka per detyr per me te Pajtu ty me Armik tendin !
2.Si moderator, ajo teme qe nuk e ka vendin ne ate Grupin e temave qe flitet normal se i behet Bartja ne nje vent tjeter!
3. Shume persona ka te Kqij qe gjerat e kqija smund te ja ndalesh kurr ...se ashtu e ka Edukaten Familjare se pari, edhe e Deytyron nese jo Moderatorin ta shlyej ate tem ateher Userin te flas diq kunder asaj teme edhe aty Fillon Konflikt ne mes te Userave !

Edhe nje tem reth Virgjinitetit diq ....per mua ajo tem eshte shuma Palidhje

Respekt per Moderatoret ...deri tash skam Vrejtje sa per Murgeshen e kam verejt se Temat e mija i ka perdor ne nje menyr te rregullt !

Ju Flm !

Vin-Diesel
03-08-06, 15:14
AJO FJALA ME TE KUQE ESHT TEJET QESHARAKE DHE HUDH POSHT TEGJITHA ATO FJALE MIRADIJE QE I THONI PER FD.

PER FAT TE KEQ REALITETI ESHTE NDRYSHE PAK TE SHKRUASH PER LDK AUTOMATIKISHT POSTIMI SHLYHET, MUNDOHENI ME QDO KUSHT TE MBRONI ATE PARTI DHE MBULONI TE KQIJAT E SAJ.

DHE KET E DINE DHE FEMIJET E DJEPIT DHE SHIFET PREJ HENE KSHTU QE MOS I BENI QEJF VEHTES SE SINQERISHT DOREN NE ZEMER JENI SHUM LARG KUALITETIT, ME VULLNET TE PLOTE DO TE JU NDIHMOJA NE PERGADITJEN E NDONJE PLANI PER NDRYSHIMIN E GJENDJES SE KTI FORUMI I CILI DIT E ME SHUM PO BEHET I NJEJTE ME SERBIANCAFE

Ty te jap nje Keshill!
Ate foto se e ke ne forum shlyje, e mos ja merr ftyren Atij personi, se spaska kush me e perkrah !

2. Kur je Kunder popullit tend, apo te ceku (LDK) ateher duhet te te durojm edhe ne sekur persona te thjesht!

3.Ti me kete shkrim SKOKE NE TOKE TE BUKES bre djal

Kalofsh mire !

Pause_Print_Scroll
05-08-06, 09:39
Pershendetje...
Postim drejtuar deri tek moderatoret (edhe administartoret).

Une ka 2 muaj qe shkruaj ne forum, dhe ende nuk me jane modifikuar postimet e mia, (ne perjashtim nese kam cek ndonje web apo kam bere zmadhimin e tepert te shkronjave)... Mirepo ajo cka me intereson, eshte qeshtje rreth anetarit te nderuar Ebu Shejma.

Une Ebu Shejmen, e njoh personalisht dhe kam edhe muhabet me te. Edhe pse eshte teper i ngarkuar me obligime familjare, ai prap ka kohe te lexon, dhe diturine e tij e kane pare shume njerez.

Mbase Ebu Shejma eshte nga Kumanova, une prej qe e njoh, e dij se i gjithe qyteti e dojne per sjelljet e mira te tija, dhe urtesine e tij ne te folurit me njerez. Nuk ka asnje njeri ketu qe te thote se ai shane, apo e rendon dike me fjale.

Mbase edhe njohim e gjithe Kumanova, si njeri nga nje familje e urte dhe qytetare.

Mua me ka ndodhur shpesh here qe ne xhami ta takoj, dhe me therriste qe te shkojme ne internet, dhe aty ai shkruante, ndersa pas 5 min postimet iu modifikoheshin. Ai as nuk perdorte fjale fyerse, e as fjale jologjishme... Mirepo ajo qka ai thoshte, ishte ajo qe disa moderatoreve iu djeg, dhe nuk pajtohen me mendimet e tija.

Mbase po te hysh ne shtepine e Ebu Shejmes, do te habiteni dhe hamendeni se sa shume libra ka ne biblioteken e tij familjarre, gje qe tregon se sa njeri serioz eshte. Ai lexon shume, dhe kur futej per te shkruar tek dardani, atij i fshiheshin postimet apo i bllokoheshte IP-ja. Ai nuk e kishte netin ne shtepi, mirepo dilte aty afer ne nje net, te cilit mbrenda asaj kohe qe ka qene Ebu Shejma duke shkruajtur tek dardani, ia bllokuan te gjithe IP-jat nga moderatorret e forumit Dardania. Bile ai shkonte edhe ne disa nete te disa maqedoneve qe ndoshta atje nuk i bllokojne IP-ja, mirepo edhe atje u bllokuan, dhe mua shpesh me ka ra rasti me nje shok te futem ne net, dhe te lexoj tek Dardania, dhe kam dashur te lexosh, dhe nuk ka pas asnje mundesi per tu futur, mbase IP-jat ishin te bllokuar...

Ndoshta tani ai eshte i lire per te shkruajtur ne Dardani, mirepo ska effekt, mbase shume e keni torturuar, dhe ska besim me tek ky forum, mbase prap ia modifikojne postimet"

p.s.:"Nese forum Dardani, persona si Ebu Shejma, fillojne ti cenzurojne, shume shpejt do ti humb efekti i tij intelektual, dhe do te mbetet forum i tipave per persendetje"

Me rrespekt nga
[email protected]

Kodra
05-08-06, 12:49
**********
**********
**********

I nderuari Pause_Print_Scroll,

pasi shkrimi yt ėshtė i drejtuar pėr Moderatorėt dhe Administratorin,ndjejė pėrgjegjėsi edhe unė ta shpreh mendimin tim,pasi qė edhe unė jam Moderatorė i kėsaj faqje interneti.

Pseudonimi Ebu Shejma,mė kujtohet si pseudonim,por nuk mė kujtohet se,a kam ra ndesh ndonjėherė me tė,nėse po,do tu isha mirėnjohės qė tė sillni fakte!.

Nuk e kuptojė dot se ēka po mendon ti me kėtė fjali :

Mirepo ajo qka ai thoshte, ishte ajo qe disa moderatoreve iu djeg, dhe nuk pajtohen me mendimet e tija.


Nuk e di ēka nėnkuptoni JU me "ju djeg" , tė shkojmė nga ajo qė mendimi juaj ėshtė se Moderatorėve "ju djeg" , por Moderatorėt kanė mendimin se,mendimi juaj ėshtė ra nė kundėrshtim me rregullat e Dardania.de .

Me kėtė dua tė them se, ēdo problem ka njė zgjidhje,ēdo shkrim vlerėsohet nga Moderatori pėrkatės dhe atėherė mund tė vijė ndonjė keqkuptim mes postuesit dhe Moderatorit.Kėto keqkuptime,janė shumė tė vogla,kur postuesi me njė mesazh privat drejtuar Moderatorit pėrkatės, kėrkon sqarim.

Ju lutem tė gjithve,mos e shikoni problemin vetėm nga kėndi juaj,shikoni gjėrat edhe nga kėndi i Moderatorėve,tė cilėt kanė njė punė jo tė lehtė,pėr tė vetmin fakt se,kėtu kemi tė bėjmė me karaktere tė ndryshme,pra drejtėsi tė gjithmbarshme (absolute) nuk ka!!.

Nėse secili shikon gjėrat nga shumė kėnde,atėherė mė beso se,nuk do tė vijė rasti,nuk do tė ketė nevojė qė tė fshihen postimet e kujtdoqoftė.Tė lė tė pėrshėndeturKodra

Pause_Print_Scroll
06-08-06, 18:46
**********
**********
**********
Nuk e kuptojė dot se ēka po mendon ti me kėtė fjali :
Ajo fjali ka kuptimin qe nuk iu pershtatet ideve te tyre, mirepo nese qenka kjo fjale kunder rregullores, une e la menjeher... me falni...!Me kėtė dua tė them se, ēdo problem ka njė zgjidhje,ēdo shkrim vlerėsohet nga Moderatori pėrkatės dhe atėherė mund tė vijė ndonjė keqkuptim mes postuesit dhe Moderatorit.Kėto keqkuptime,janė shumė tė vogla,kur postuesi me njė mesazh privat drejtuar Moderatorit pėrkatės, kėrkon sqarim.
I nderuari moderator, postimet e Ebu Shejma, une jam deshmitar, se si iu ndryshoheshin mbrenda 5 min., qe eshte e pamundur qe mbrenda asaj kohe ta shohin te gjithe moderatoret ate postim, mirepo sigurisht ka qene ndonje moderator qe ia ka fshir menjeher. Ose ka pasur rast ia ka fshire ate qe nuk e ka pelqyer, dhe ka shtuar fjale +.


Ju lutem tė gjithve,mos e shikoni problemin vetėm nga kėndi juaj,shikoni gjėrat edhe nga kėndi i Moderatorėve,tė cilėt kanė njė punė jo tė lehtė,pėr tė vetmin fakt se,kėtu kemi tė bėjmė me karaktere tė ndryshme,pra drejtėsi tė gjithmbarshme (absolute) nuk ka!!.
I nderuar jam shume dakord me ty... mirepo ai (moderator-kush ka qene nuk e di) e tepronte duke ia fshire postimet... edhe zakonisht ato kane qene postime tek Mesime nga Kurani, dhe Mesime nga Bibla dhe Feja e Shqiptarit.


Tė lė tė pėrshėndetur

Gjithashtu...
Pause_Print_Scroll (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=20877)
[email protected]

Murgesha
07-08-06, 13:51
Zotėri Pause_Print_Scroll!
Listėn e diskutuesve tė pėrjashtuar nga ky forum e keni parė.
Kėto qė ti po i shkruan janė dezinformime. Ebu Shejma nuk ėshtė i bllokuar fare, edhe pse ka diskutues tė pa disiplinuar qė kanė pėrdorė atė pseudonim si Loni19 etj.
Shkrimet e Ebu Shejmės nuk janė fshirė asnjėherė pos nė ndonjė rast kur e ka kepėrdorė atė pseudonim Loni19 dhe ka ofenduar.
Sa i pėrket asaj qė thua se i ėshtė bllokuar IP numri fare mirė duhet ta dini arėsyen se nuk ėshtė bllokuar Ebu Shejma po tjetėr kush.
Sa i pėrket pjesėmarrjes tuaj nė diskutime mė vie keq qė mė duhet ti them edhe ty fjalėt veēmė tė thėna nga unė po nė kėtė temė.
Askujt (e konkretisht as ty) nuk ju kemi dėrguar letėrthirrje qė tė jeni diskutues nė kėtė forum.

Murgesha!

Murgesha
07-08-06, 14:01
E nderuar Dogzone.

Nėse ju jeni Dogzona e vėrtet e din shumė mirė si gjindet pasura e kodit tė harruar.
Gjerr nė njė lajmėrim tė mundshėm tė nikut DogZona niku dogZone bllokohet, si dhe shkrimet e saja fshihen tė gjitha.
Kjo bėhet pėr shkak tė mos lejimit tė manipulimeve tė mundshme me kėtė nik.

Murgesha!

Pause_Print_Scroll
07-08-06, 22:55
Zotėri Pause_Print_Scroll!
Listėn e diskutuesve tė pėrjashtuar nga ky forum e keni parė.
Po, e kam pare. Mirepo une nuk jam duke folur tani a eshte i bllokuar, mirepo a ishte, dhe pse i modifikoheshin postimet e nderuar.


Kėto qė ti po i shkruan janė dezinformime. Ebu Shejma nuk ėshtė i bllokuar fare, edhe pse ka diskutues tė pa disiplinuar qė kanė pėrdorė atė pseudonim si Loni19 etj.
Si thua, nickun Ebu Shejma, e ka perdorur loni19?... ma sqaro mbase nuk e kuptoj...


Shkrimet e Ebu Shejmės nuk janė fshirė asnjėherė pos nė ndonjė rast kur e ka kepėrdorė atė pseudonim Loni19 dhe ka ofenduar.
Do te interesohem ta pyes Ebu Shejmen, nese e shoh...


Sa i pėrket asaj qė thua se i ėshtė bllokuar IP numri fare mirė duhet ta dini arėsyen se nuk ėshtė bllokuar Ebu Shejma po tjetėr kush.
Po aty e nderuar ka shume te regjistruar prej atyre IP-jave, sepse eshte net caffe... Mirepo ju (si forum) e keni bllokuar apo modifikuar textet konkretisht Ebu Shejmes dhe Alb-Muslim-ku, te cilet shkruanin prej nje internetetit.


Sa i pėrket pjesėmarrjes tuaj nė diskutime mė vie keq qė mė duhet ti them edhe ty fjalėt veēmė tė thėna nga unė po nė kėtė temė.
Nuk eshte problem, qfar do fjale te me thuash,... sepse kur kam toleruar dhe kam bere durim, ti duroj ato fjale qe forumi dardania e i ka lejuar te dalin ne forum, duke me share, ateher duroj edhe fjale tjera...


Askujt (e konkretisht as ty) nuk ju kemi dėrguar letėrthirrje qė tė jeni diskutues nė kėtė forum.
Pse, mos kam thene, se me keni derguar?!...


Murgesha!
e nderuar mbeteni e pershendetur nga une
Pause_Print_Scroll (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=20877)

[email protected]

Murgesha
09-08-06, 18:40
E nderuar Dogzone.

Nėse ju jeni Dogzona e vėrtet e din shumė mirė si gjindet pasura e kodit tė harruar.
Gjerr nė njė lajmėrim tė mundshėm tė nikut DogZona niku dogZone bllokohet, si dhe shkrimet e saja fshihen tė gjitha.
Kjo bėhet pėr shkak tė mos lejimit tė manipulimeve tė mundshme me kėtė nik.

Murgesha!

Pai qė ēdo gjė u sqarua, niku Dogzone lirohet nga bllokimi.

Studenti1
14-08-06, 11:25
Unė po ta them se ai qė tė paska thėn ashtu qenka gėnjeshtari mė i madh qė mundet tė egzistojė.
Askush nuk ka qenė "viktimė" e Bondit por kanė qenė viktima tė vetvetes. Pėrkundrazi Bondi si admin e ka dėshmuar veten se ėshtė njeri tolerant deri nė infinit.
Unė nuk e di se kush qenkan ato "viktima" qė ti paske pasur fatin e mirė ti takojsh e tė ankohen kaq shumė, por po tė pyes mos rastėsisht e ke takuar ku edhe Lonin19 dhe ai ti paska hapur sytė se kush na qenka Bondi?Mendjemadhėsi e paturpshme.....
Pershendetje. Ndersa tash u vertetova edhe per nje fjale qe ma thane: " Murgesha eshte krahu i djathte i Bondit".
Te pakten e nderuar, mos u heto nga te tjeret se luan rolin e nje advokateje te shkathet e ne kete rast advokate e Bondit. Mos u mundo nje ngjyre qe te gjithe e shohin sic eshte ju ta nderroni sepse sdo te mundeni.
Ata maksimat e rrejshme qe praktikisht jane inekzistente duhet t'i lini anash sepse ato kurre nuk kane zere vend ne forumin dardania, por vetem se teket e anetareve te cilet u inkuadruan se pari dhe me kete moren pergjegjesite e moderatoreve, moderatore te cilet edhe nje shtet te tere do ta kishin percare. Une ju besoj fort shokeve te mij per ate qe me thane, dhe shume shkrime te regjistruara i kam lexuar dhe kam pare shume idiotesira, ndytesira, hipokrizi, e imponim mendimesh dhe kufizim shprehjesh.
Tash e shoh se ndoshta pak mundoheni te ja "zbardhni ftyren" ketij forumi, dhe une do te mundohem te jem pjese e nje ndryshimi ne aspektin pozitiv qe do te jete e mundshme ketu. Me respekt, per ty Murgesha dhe gjithe anetaret.

Studenti1
14-08-06, 11:27
me falni per gabimin gjate citimit.

Berisha-boy
19-08-06, 21:36
A ka mundesi me tregu kush e ka hek ni psotim ne forumin Prezento veten.Ne prezentimin tim sot qe e kam ba u kan ni postim qe ka ba njeri po per fat te keq nuk po me kujtohet si e ka past nikun.Tani kur hyra ne forum e pash qe ajo pergjigjje e atij nikut nuk ishe kan dikush e ka feshi arsyen nuk e di pse.:confused: :confused: :confused: :confused:
Ju kisha lut me tregu kush e ka hek edhe pse ate postim te atij personit.
Ju pershendes

Berisha-boy

Drinni
19-08-06, 22:51
Vėrejtje
Moderatoret:
Mos fleni! Nėse ktu dikush, e ka qejfin dhe i teket tė fyhen nė mėnyren mė banale, ku jeni Ju, pėr ēka jeni ju, ēka do tė thot fjala Moderatorė?
Ndaloni kėta njerėz, fshijeni postimet e tyre, Kam friken Dardania po humb kuptimin e njė faqeje kombėtare. i pranoni tre, i humbėni dhjet!

Murgesha
19-08-06, 23:48
A ka mundesi me tregu kush e ka hek ni psotim ne forumin Prezento veten.Ne prezentimin tim sot qe e kam ba u kan ni postim qe ka ba njeri po per fat te keq nuk po me kujtohet si e ka past nikun.Tani kur hyra ne forum e pash qe ajo pergjigjje e atij nikut nuk ishe kan dikush e ka feshi arsyen nuk e di pse.:confused: :confused: :confused: :confused:
Ju kisha lut me tregu kush e ka hek edhe pse ate postim te atij personit.
Ju pershendes

Berisha-boy

I nderuari Berisha unė e kam fshirė atė shkrim, pasi qė ishte plotėsisht jashtė teme, nuk ja ka vlejt fare as pėr ty qė ta lexojsh.

Berisha-boy
20-08-06, 00:09
OK ska problem Murgesha flm prej teje qe nuk pritove me dhan pergjigjje.Edhe ni sen deshta me dit a e shtit ne ban apo vetum ja feshtit postimet elementi5?Ne qofte se e kini shti ne bane mir ja keni ba se aje nuk kishe kultur fare.

Murgesha te pershendet Berisha-boy prej Prishtine me te mira

Murgesha
20-08-06, 00:23
Vėrejtje
Moderatoret:
Mos fleni! Nėse ktu dikush, e ka qejfin dhe i teket tė fyhen nė mėnyren mė banale, ku jeni Ju, pėr ēka jeni ju, ēka do tė thot fjala Moderatorė?
Ndaloni kėta njerėz, fshijeni postimet e tyre, Kam friken Dardania po humb kuptimin e njė faqeje kombėtare. i pranoni tre, i humbėni dhjet!

I nderuari Drinni keni qenė edhe vet dėshmitar i disa ankesave qė u banė kundėr stafit tė Dardanisė, kinse ne nuk e lejojmė fjalėn e lirė.
E pat edhe vet se sa dijnė tė flasin lirshėm ata qė ankoheshin.
Tash e tutje nuk do tė ketė mė liri pėr ta.
Fjala e parė e tyre qė pėrmban fyerje kudo qoftė apo kundėr kujtdo qoftė dmth. pėrjatshim i pėrjetshėm i tyre prej Dardanisė.
Kjo vlen pėr tė gjithė.

Murgesha!

munti
20-08-06, 01:14
Tė gjitha temat qė qonin nė urrejtje, fyerje mes anėtarėve dhe diskutime tė panevojshme janė transferuar nė arkiv.

Mbetemi me shpresė qė nuk do tė ketė mė nevojė pėr njė ndėrhyrje tė tillė nga ana e stafit. Presim tė shofim diskutime konstruktive e me rrespekt tė ndėrsjellė.

Nė emėr tė stafit Murgesha!
--------------------------------------------
Nuk e kam te qarte se ne qfare urrejtje paska quar tema e hapur nga une:Keshtu Ishte Muhammedi s.a.v.s.??????????.

munti
20-08-06, 01:15
Tė gjitha temat qė qonin nė urrejtje, fyerje mes anėtarėve dhe diskutime tė panevojshme janė transferuar nė arkiv.

Mbetemi me shpresė qė nuk do tė ketė mė nevojė pėr njė ndėrhyrje tė tillė nga ana e stafit. Presim tė shofim diskutime konstruktive e me rrespekt tė ndėrsjellė.

Nė emėr tė stafit Murgesha!
--------------------------------------------
Nuk e kam te qarte se ne qfare urrejtje paska quar tema e hapur nga une:Keshtu Ishte Muhammedi s.a.v.s.??????????

musl|m
20-08-06, 11:07
Po tema Synetimi mbron nga virusi HIV pse u fshy?

vendasi
20-08-06, 13:30
O t'isha Moderator ta kisha fshi edhe emrin se jo veq temat...
Ky Vend eshte Dardani e jo Arabi........

Drinni
20-08-06, 18:22
I nderuari Drinni keni qenė edhe vet dėshmitar i disa ankesave qė u banė kundėr stafit tė Dardanisė, kinse ne nuk e lejojmė fjalėn e lirė.
E pat edhe vet se sa dijnė tė flasin lirshėm ata qė ankoheshin.
Tash e tutje nuk do tė ketė mė liri pėr ta.
Fjala e parė e tyre qė pėrmban fyerje kudo qoftė apo kundėr kujtdo qoftė dmth. pėrjatshim i pėrjetshėm i tyre prej Dardanisė.
Kjo vlen pėr tė gjithė.

Murgesha!

Nuk e kam ndermend t'ju jap mėsime se si tė udhėheqeni me web faqen Dardania.de, Por me fjalen e lirė kur dikush nuk din ta pėrdor si duhet, nė boten e qytetruar ai edhe denohet me ligj nga organet pėrkatėse(nuk mė ka rėnė tė lexoj nė forumet gjermane kurr fyerje tė tilla,pa marr parasysh mospajtimėve nė diskutime).
Mė kujtohet njė intervist nga Kadareja gjat rrėmujes nė Shqipri. Liri tė plot ka vetem kafsha, ajo pa menduar fare then kufijt e gjithēkaje, dhe pa qenė e vetėdijėsuar pėr dėmin e bėr, bile edhe vazhdonė me avashe avashe sikur t'mos kishte ndodhur asgjė, ndėrsa pėr njeriun vlejn ligjet e nė kėtė rast edhe rregullorja e web faqes Dardania.de!
Mė duhet ta cek se qė nga mbrėmė (pasi qe fundė jave, pata kohė tė lexoja mė teper) keni pastruar njė bėrllog tė madhė!

musl|m
20-08-06, 22:51
O t'isha Moderator ta kisha fshi edhe emrin se jo veq temat...

Per ate nuk je ti moderator :smile:


Ndersa juve qe jeni moderator nje mesazh, perfillni rregullat qe i keni vendos vet, forumi islam eshte vetem per muslimanet dhe aty mund te debatojne vetem muslimanet ndervehti, poashtu dhe forumi krishter eshte vetem i krishterve dhe aty mund te debatojne vetem krishteret ndervehte, ne rast se ne forumin islam shkruan ndonje jo musliman dhe prish rendin ateher fshyjeni komentin e atij e jo gjith temen sepse ajo nuk eshte e drejte. Kush don te debaton drejtojeni tek Feja e Shqiptarit, komunitetet le te jen rahat ne forumet e veta, nese jo ateher mbyllni forumin e muslimanve dhe forumin e krishterve bashkoni me Fejen e Shqiptarit dhe tani e dim se qka veprojm edhe ne, e mos na leni kshtu as anej as knej se na lodhet.

Mbaj Mend

Perfillni rregullat qe i vendosni vet se po e humb seriozitetin ky forum.

islamist i vertet
21-08-06, 00:35
Per ate nuk je ti moderator :smile:


Ndersa juve qe jeni moderator nje mesazh, perfillni rregullat qe i keni vendos vet, forumi islam eshte vetem per muslimanet dhe aty mund te debatojne vetem muslimanet ndervehti, poashtu dhe forumi krishter eshte vetem i krishterve dhe aty mund te debatojne vetem krishteret ndervehte, ne rast se ne forumin islam shkruan ndonje jo musliman dhe prish rendin ateher fshyjeni komentin e atij e jo gjith temen sepse ajo nuk eshte e drejte. Kush don te debaton drejtojeni tek Feja e Shqiptarit, komunitetet le te jen rahat ne forumet e veta, nese jo ateher mbyllni forumin e muslimanve dhe forumin e krishterve bashkoni me Fejen e Shqiptarit dhe tani e dim se qka veprojm edhe ne, e mos na leni kshtu as anej as knej se na lodhet.

Mbaj Mend

Perfillni rregullat qe i vendosni vet se po e humb seriozitetin ky forum.

Po ti bre bal ne kofshe lodhe kerko nga ata qe merr para, pushim.
Ste njofin keta stafistat sikur qe ju njof une faren e juaj qe na e flliqet nje Kumanove e besa krejt Maqedonin me ato mjekrra si te cjepve te pa tredhun se moti ta kishin pushuar ate goje te qelbur qe e ke me nje shkelm bytheve per mos me tu pa kurr shkrimet tuaja ne ket forum.
Pale edhe po ankohesh se xhevahire je ka sjell ketu e po ti zhdukin, phu phu, medet per ate foto qe po e flliq nje mjekerrcjap si ti.

Boll qe i keni nda e perqa shqiptaret ne mes vete ne Maqedoni veq edhe ktu po te qajka syri me e ba nje gje te till. Po ketu po shof qe ka njerez te menqur e me shkolle e nuk te shitet sikur tek te verberit e tek te pashkollet tane ne Maqedoni.

Ma bani hallall burra qe fola ne ket menyre po mjekrroshat e Kumanoves nuk marrin vesh ndryshe.

Psikologu
21-08-06, 13:52
Per ate nuk je ti moderator :smile:


Ndersa juve qe jeni moderator nje mesazh, perfillni rregullat qe i keni vendos vet, forumi islam eshte vetem per muslimanet dhe aty mund te debatojne vetem muslimanet ndervehti, poashtu dhe forumi krishter eshte vetem i krishterve dhe aty mund te debatojne vetem krishteret ndervehte, ne rast se ne forumin islam shkruan ndonje jo musliman dhe prish rendin ateher fshyjeni komentin e atij e jo gjith temen sepse ajo nuk eshte e drejte. Kush don te debaton drejtojeni tek Feja e Shqiptarit, komunitetet le te jen rahat ne forumet e veta, nese jo ateher mbyllni forumin e muslimanve dhe forumin e krishterve bashkoni me Fejen e Shqiptarit dhe tani e dim se qka veprojm edhe ne, e mos na leni kshtu as anej as knej se na lodhet.

Mbaj Mend

Perfillni rregullat qe i vendosni vet se po e humb seriozitetin ky forum.

Ndersa ti dhe Compania e jote qe sulmojnė cdo here tek Bibla , a thua si e vlerson ketė ???
Fakti ėshtė se me duket ke merat tė sulmosh por jo tė sulmohesh , e kur ta ka enda , duhet edhe me ta nxanė.

Zero Cool
22-08-06, 10:08
Murgesha te lumt, shpat je, me pelqen si e ke rregullu kete qeshtje, vetem perpara !

Artisti
24-08-06, 21:18
Murgesha te lumt, shpat je, me pelqen si e ke rregullu kete qeshtje, vetem perpara !


Qysh thojke muslimi,shpate e mprehte hahahahhahahahahahahahaha


.

GjIlAnAsI_cSi
25-08-06, 12:11
Pėr te ju ik sa me shum problemeve dhe fjalimeve te kot-a qe po vazhdojn te behen tek kjo tem do thoja nja 2 fjal per SMOD.. se shoh qe eshte bere lemsh tek ato 2 nentema qe spo dihet ca eshte ka ndodhne ta..

Tek Forumi Musliman , mos te marrin pjes as kush per vec Muslimanve.. dhe te gjith shkrimet qe behen aty dhe ka provokime te fshihen dhe te i hiqet e drejta atij antari te sheh at nenforum..

Njeashtu vlen edhe tek Nenforumi Katolik..

Gjithe te mirat.

Vin-Diesel
25-08-06, 16:27
O t'isha Moderator ta kisha fshi edhe emrin se jo veq temat...
Ky Vend eshte Dardani e jo Arabi........

Aj jo qe e ka Nickun pa Plan ...por edhe foton e atij Patrioti e flliq me tulifar fjale qe flet ! edhe Temat i gjen do gjithmon qe jan Tema qe shtyjn perqarje, edhe gjithmon shkruan aty ku ka veq ngatrresa akoma nuk e kam pa ne ndonje teme Negativ !
Keshtu qe te perkrah, nuk eshte per forumin Dardania ky !!

E fjales Ky "Vend eshte Dardani e jo Arabi", Secili person e shpreh, dhe e tregon dijunin e vet, por edhe mundohet te mesoj diq me Dardanin...
Pranohen edhe Gjerat Arabe ne Dardani mendoj une qe te jepin mendime userat dmth per nje Argetim te mire!
Antari i Lart permendur, ky ska nevoj as per Argetim as per Mesim as per asgje te gjitha i ka ne Vetvete(Mendon se i ka)

Vin-Diesel
25-08-06, 16:33
Pėr te ju ik sa me shum problemeve dhe fjalimeve te kot-a qe po vazhdojn te behen tek kjo tem do thoja nja 2 fjal per SMOD.. se shoh qe eshte bere lemsh tek ato 2 nentema qe spo dihet ca eshte ka ndodhne ta..

Tek Forumi Musliman , mos te marrin pjes as kush per vec Muslimanve.. dhe te gjith shkrimet qe behen aty dhe ka provokime te fshihen dhe te i hiqet e drejta atij antari te sheh at nenforum..

Njeashtu vlen edhe tek Nenforumi Katolik..

Gjithe te mirat.

Kan nevoj shume persona te din gjera edhe rreth Fes qe nuk i Takon personalisht atij, une jam kunder teje ketu....
Te perkrah ne Provokimet qe te fshihen, edhe ata se shkruajn provokime mendoj se nuk ju intereson te dij per Fe tjeter !

Kalo mire haha

Vin-Diesel
25-08-06, 16:35
Murgesha te perkrah ne gjdo gje...Vajz_Kosove Shpata e Chatit ....Murgesha Shpata e Forumit

Berisha-boy
28-08-06, 17:37
A ka mundesi me tregu kush ma a hek temen ne forumin Feja Shqiptarit me titulle ,,Cila fe ėshtė mė e vjetra Krishterizmi apo Islamizmi??'' edhe ka past sondazh per kete tem, vetem e kam postu ket teme edhe mu ka prish PC kur u kyqa pas 2 dite ne forum e pash qe tema nuk ishe a e ka feshi noj kush prej moderatorve nuk e di.Tema e kam hap te premten ne mbraje me koh loka te Kosove.A ka mundesi me tregu ku qendron problemi??

Artisti
29-08-06, 21:22
A ka mundesi me tregu kush ma a hek temen ne forumin Feja Shqiptarit me titulle ,,Cila fe ėshtė mė e vjetra Krishterizmi apo Islamizmi??'' edhe ka past sondazh per kete tem, vetem e kam postu ket teme edhe mu ka prish PC kur u kyqa pas 2 dite ne forum e pash qe tema nuk ishe a e ka feshi noj kush prej moderatorve nuk e di.Tema e kam hap te premten ne mbraje me koh loka te Kosove.A ka mundesi me tregu ku qendron problemi??


Po a per ate e kishe qel seriozja_29 temen " Jemi mbet pa tema" a


spaska pase faj


hahhhhhhhhhhhhhhahhahahhahahhahahhaa

hahahahhahahahahahahhahahahahhahaha

.

Berisha-boy
01-09-06, 22:14
Se pari i pershendes te gjithe moderatoret e forumit.
Pse qe 2 tema me feshihen ne forum qe i kam postu ne forumin,,Feja e Shqiptarit''.Ne temen e pare u kan ni sondazhe edhe teme e hapur se cila fe eshte me e vjeter krishterizmi apo islamizmi qe eshte postu sote 1 jave dmth te premte,kurse tema tjere qe mu ka feshi ka qem me disa linka qe i kam postu ku tregohet se qka bajne fundametalistat islamik si i vrajne njerzit e huj ne Irak qe nuk jan ushtar po thjesht gazetar apo puntore humanitar,vriten ne emer te zotit edhe Kuranit.
Nese keto tema jan te ndalume atehere edhe shum tema tjera duhen te heke prej forumit rasti konkret eshte ,,Ndiqni videon si rrahen femijet nga Trupat Britanik'' e postura nga musl|m.

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19587
Te respektohen rregullat e forumit,te jen te njejta per te gjithe e jo per dikend te mos vlejn e per dikend po.Te respektohet fjala e lire edhe mendimi i secilit ketu ne forum.Besoj qe dikush nga moderatoret te me pergjigjet.

Berisha-boy

Berisha-boy
01-09-06, 22:43
Kerkoj qe kjo teme te mbylle mbasi ni pergjigjje e kam marre nga 1 moderator i forumt.Qe doni mbyllni tani qe jo mundeni te pergjigjjeni qe doni edhe ketu.
Per mendimin time kjo tem mbyllet.

Berisha-boy

SoKoLi-i-Maleve
05-09-06, 04:54
Se pari i pershendes te gjithe moderatoret e forumit.
Pse qe 2 tema me feshihen ne forum qe i kam postu ne forumin,,Feja e Shqiptarit''.Ne temen e pare u kan ni sondazhe edhe teme e hapur se cila fe eshte me e vjeter krishterizmi apo islamizmi qe eshte postu sote 1 jave dmth te premte,kurse tema tjere qe mu ka feshi ka qem me disa linka qe i kam postu ku tregohet se qka bajne fundametalistat islamik si i vrajne njerzit e huj ne Irak qe nuk jan ushtar po thjesht gazetar apo puntore humanitar,vriten ne emer te zotit edhe Kuranit.
Nese keto tema jan te ndalume atehere edhe shum tema tjera duhen te heke prej forumit rasti konkret eshte ,,Ndiqni videon si rrahen femijet nga Trupat Britanik'' e postura nga musl|m.

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19587
Te respektohen rregullat e forumit,te jen te njejta per te gjithe e jo per dikend te mos vlejn e per dikend po.Te respektohet fjala e lire edhe mendimi i secilit ketu ne forum.Besoj qe dikush nga moderatoret te me pergjigjet.

Berisha-boy

I nderuar Berisha -boy!

fjala e lire??? rregullat??? i njejti ligje per te gjith???? pa anshemrija ???? ku mendon se je ti ne amerik apo britani,,jo shoku ktu ska fjal te lire as pa anshmeri,ktu i thojn kosova jone,kush mundet flet,dhe shkruan si do vet per qef,nese i perket partijes qe sundon apo e ke harrue ate fragmentin qe ndodh ne mes Fishtes dhe Lal krosit( kur ai e paditi Fishten se po ju ngjet njerve bishta ne Anzat e parrnasit dhe Gomari i Batasit mos harro se Lal Krosi sdinte me lexue pra ishte analfabet,por ishte kryetar i oborrit mbretnor)"Fol fol Lal Kros vete je shkrues e vete vulos e askush ste thot mos"
I nderuar ndoshta do te vij ajo dite kur te respektohet fjala e lirte dhe e drejta e secilit indivit .por ende sasht,as mos e kerko ne nji te ardhme te afert.

musl|m
25-09-06, 23:04
Kam nevoj per pak ndihme,

Pse Dikush po ka mundesi te me shtoj Reputacion mua ēdo dit nga nje nga i njejti person sepse te njejtin tekst ofendues ma dergon ne ēdo postim qe e bej, kurse un nuk mundem me i shtu reputacion dikujt me shum se 1 her!

Murgesha
26-09-06, 10:09
Pėrshėndetje Muslim

Qenka e vėrtetė se tri reputacionet e fundit i ke marrė nga i njėjti person por jo pėr ēdo ditė. Ja edhe tri datat e fundit qė ju keni marrė reputacion, 11th Sep 2006, 29th Aug 2006, dhe 25th Aug 2006.

Janė tė lejuara dikund 5 dhėnie reputacione brenda 24 orėve pėr ēdo anėtarė, dhe askush nuk e ka mundėsinė ta votoj vetėm njė anėtar ēdo herė. Minimumi pėr tė ja dhėnė votėn prapė tė njėjtit anėtar ėshtė dikund 15-20 votime anėtarėve tjerė.

Murgesha!

musl|m
26-09-06, 12:23
Ne regull ket nuk e kam dite ta di per nder qe ma spjegove.

Preshevar
10-10-06, 07:29
...Edhe mu ankue nuk pasmi drejta tash a ? N'qoft se keni ndonjė problem me mua, mė thuani Z. Murgesha ?... Jam i kuptushėm,... me pas dit qe ėshtė forum komunist nuk isha ardhė hiq ...

Psikologu
10-10-06, 11:12
...Edhe mu ankue nuk pasmi drejta tash a ? N'qoft se keni ndonjė problem me mua, mė thuani Z. Murgesha ?... Jam i kuptushėm,... me pas dit qe ėshtė forum komunist nuk isha ardhė hiq ...

Ankesa , duhet tė jetė pjesė e njėmospajtimi por jo assesi e ndonjė akuzimi tė pabazė.
Qe ky forum tė jetė "komunistė " simbas jush , eshte vetem njė fjalė ndoshta e palogjikuarė aq sa duhet , sepse ketu ne ketė forum , ka qenė cdo here gatishmeria e fjales sė lirė, fakti si cilesi e sistemit demokratik dhe shprehja si ndjenjė ose kulturė qoftė ajo shtepijake ose emocionalo-personale.
Tė akuzoshe e tė mospajtohesh janė dy botera tė ndryshme , dhe keto botera , kan deshirė tė jenė sa me tė ndara nga njera-tjetra , pra tė jenė tė natyres vetjake , por tė kėshillosh dhe tė sygjerosh , kjo eshte liri njerzore e cila ėshtė dominante ketu ne ektė forum tė virtualitetit shqiptarė.

Psikologu
10-10-06, 11:16
I nderuar Berisha -boy!

fjala e lire??? rregullat??? i njejti ligje per te gjith???? pa anshemrija ???? ku mendon se je ti ne amerik apo britani,,jo shoku ktu ska fjal te lire as pa anshmeri,ktu i thojn kosova jone,kush mundet flet,dhe shkruan si do vet per qef,nese i perket partijes qe sundon apo e ke harrue ate fragmentin qe ndodh ne mes Fishtes dhe Lal krosit( kur ai e paditi Fishten se po ju ngjet njerve bishta ne Anzat e parrnasit dhe Gomari i Batasit mos harro se Lal Krosi sdinte me lexue pra ishte analfabet,por ishte kryetar i oborrit mbretnor)"Fol fol Lal Kros vete je shkrues e vete vulos e askush ste thot mos"
I nderuar ndoshta do te vij ajo dite kur te respektohet fjala e lirte dhe e drejta e secilit indivit .por ende sasht,as mos e kerko ne nji te ardhme te afert.

Ha bukė e leri vend ujit !

Ne anijen e ketij forumi , ka kohė e kohė qe fjala e lirė ka marrurė vendin e parė ne arenene e diskutimeve , pra ketu nuk vulos askush ashtu siq don vetė , por ruhet dhe kultivohet cdo here drejtesia e cial drejtesi nuk fitohet me pak shkrime por me kontribut dhe gatishmeri paraprake edukative , shkollore dhe inteligjente , qofshin ato tė drejtimit fetar , poetik , kombetar ,etnologjik etj etj.
Andej , i nderuari Berisha_boy , mendoj se ketu jo qe keni gabuarė, por e keni keqvleruarė potencialin kombetarė tė ketij forumi.

Murgesha
10-10-06, 21:54
...Edhe mu ankue nuk pasmi drejta tash a ? N'qoft se keni ndonjė problem me mua, mė thuani Z. Murgesha ?... Jam i kuptushėm,... me pas dit qe ėshtė forum komunist nuk isha ardhė hiq ...

Preshevar!!!

"Asnjė problem nuk kam me ty" bile mė duket qė s`na janė pėrpjek shkrimet akund.

Problemi pse tė janė fshirė shkrimet ėshtė se ju keni fyer njė figurė shqiptare tek nėnforumi katolik e gjithashtu edhe tek shkrimi i juaj ankues. Nėse edhe nė tė ardhmen vazhdon tė fyesh figurat shqiptare qofshin ato muslimane apo krishtere duhet ta dish qė jo vetėm se tė fshihen shkrimet por tė pret edhe pėrjashtimi.

Ps. Mos fyej e tė vijshė tė ankohesh pastaj se unė paskam "probleme" personale me ty.

Murgesha!

uck_aksh
10-10-06, 22:58
moderator te nderuar nuk po sho nje faqe ku mund te upladojm dhe te donladojm preogame te ndryshme qe i duhen antareve

Daja POLIC
29-10-06, 01:50
kuuuuuuuuuuuuu kuuuuuuuuuuuuuu turp i madh , me asnje forum nuk ka mosmarveshe te flliqta e te poshterta se sa ketu ne FD , turp per ju valla si kalamajt e banglladeshit


Ankese: A ka mundesi te hapet naj Zone, Rubrike per studentat/et, naj nen-forum ne rubriken e diaspores
mir kishte me cen....


tung

Reana
29-10-06, 17:40
Si eshte e mundur te jesh i/e kyqur ne kete faqe edhe me ore te tera dhe te figurosh se je ne rrjet, edhe pasi ke bere "sign out"??????????????

Paradox_13
29-10-06, 17:43
Si eshte e mundur te jesh i/e kyqur ne kete faqe edhe me ore te tera dhe te figurosh se je ne rrjet, edhe pasi ke bere "sign out"??????????????

Ket problem te njejt kam edhe une e nderuar ka qe sa dite....

seriozja_19
29-10-06, 22:39
Po a per ate e kishe qel seriozja_29 temen " Jemi mbet pa tema" a


spaska pase faj


hahhhhhhhhhhhhhhahhahahhahahhahahhaa

hahahahhahahahahahahhahahahahhahaha

.

...hahahaha...o ti djal, nicku im eshte seriozja_19 :mad: :mad: :mad:
...me plake para kohes.

Bond
29-10-06, 22:43
Si eshte e mundur te jesh i/e kyqur ne kete faqe edhe me ore te tera dhe te figurosh se je ne rrjet, edhe pasi ke bere "sign out"??????????????


Kush ndodhet nė linjė?

Nė ketė faqe nuk ėshtė e mundur tė figurosh i/e kyqur as njė sekondė nėse klikon nė butonin dalje (sign ut). Ne kemi aplikuar opcionin 0 sekonda pas daljes. Ketė secili mund tė vėrtetoj nėse del nga linja duke klikuar nė butonin dalje, pėrndryshe nėse dikush ka njė problem tė tillė mund tė ketė ndonjė pėnges tjetėr nė PC apo gjetiu por jo tek faqja.

Reana
31-10-06, 02:40
Ket problem te njejt kam edhe une e nderuar ka qe sa dite....

"A edhe ti, a?"........

GjIlAnAsI_cSi
31-10-06, 04:55
Nje problem i till me ndodh mua , te ndodh ty , dhe gjithkujt qe nuk ka njohuri me pc..

Nqs keni degjuar cfar do te thot Cokies.. ateher merr dhe fshij Cokies.. nqs don qe nick-u juaj mos te jet me ne linje kur te besh Sing Out..

Hap nje faqe te internetit dhe shko aty larg ku shkruan Toools/Internet Options/ Browsing History ( Und Delete ) Kjo eshte tek IE 7 Kurse tek nje me e vjeter eshte kshtu
Toosl/Internet Options/ Delete Cokies..

Pershendetje.

~AmaZonA~
31-10-06, 08:56
Nje problem i till me ndodh mua , te ndodh ty , dhe gjithkujt qe nuk ka njohuri me pc..

Nqs keni degjuar cfar do te thot Cokies.. ateher merr dhe fshij Cokies.. nqs don qe nick-u juaj mos te jet me ne linje kur te besh Sing Out..

Hap nje faqe te internetit dhe shko aty larg ku shkruan Toools/Internet Options/ Browsing History ( Und Delete ) Kjo eshte tek IE 7 Kurse tek nje me e vjeter eshte kshtu
Toosl/Internet Options/ Delete Cokies..

Pershendetje.

Mire e ke GjIlAnAsI_cSi se une kur nuk mund te dale nje gje qe me ndodhe goxha si shpesh me duhet ta perdot ket opcionin tend qe e jape...:smile:

Pershendetje per Ty :smile:

Reana
02-11-06, 02:22
Nje problem i till me ndodh mua , te ndodh ty , dhe gjithkujt qe nuk ka njohuri me pc..

Nqs keni degjuar cfar do te thot Cokies.. ateher merr dhe fshij Cokies.. nqs don qe nick-u juaj mos te jet me ne linje kur te besh Sing Out..

Hap nje faqe te internetit dhe shko aty larg ku shkruan Toools/Internet Options/ Browsing History ( Und Delete ) Kjo eshte tek IE 7 Kurse tek nje me e vjeter eshte kshtu
Toosl/Internet Options/ Delete Cokies..

Pershendetje.


Ahhhhhhh....faji i "cookie"-ve qenka....LOL....
interesant qe me pare nuk kam pasur ndonjehere problem me to:wink: ...dhe se tani disa dite, problemi eshte eliminuar vetiu....:cool: ...

pokeri
05-11-06, 18:34
Bibla dhe Gomari
A ka dikush qė di ta shpjegoj arsyen e mbylljes sė kėsaj teme?

Murgesha
05-11-06, 21:42
Bibla dhe Gomari
A ka dikush qė di ta shpjegoj arsyen e mbylljes sė kėsaj teme?


I nderuar, njeriu kur rrėzohet prej dardhe sė pari ndalet e pushon e pastaj vazhdon rrugėn (kuptohet nėse nuk ėshtė lėnduar se pėrndryshe e gjen dikush dhe e bart).
Ju i lat vetes nė dispozicion vetėm 26 minuta pėr ta marrė pėrgjigjen e pastaj tė shpreheni me njė shkrim tė tillė pėr stafin e forumit ēfarė nuk i ka hije njė intelektuali. Mos mendon ti se moderatorėt dhe stafi i kėtij duhet tė jenė nė dizpozicionin tuaj 24 orė e sa ta qelėsh ti gojėn ata tė tė pėrgjigjen menjėherė.

Mu dasht sė pari tė pastroj pėrgjigjen tėnde dhėnė vetvetes, por gjatė pastrimit pash se nuk ishte asgjė aty qė ja vlente tė lihej dhe e fshiva tėrė shkrimin.
Sa i pėrket kėsaj pyetjes tėnde kam vetėm njė pėrgjigje.

Nėse vazhdoni ashtu siq e keni nisė shumė shpejt do tė mbeten tė gjithė jo vetėm pa temat e tyre por edhe pa nėnforumet Bota Shpirtėrore.

Me nderime Murgesha!

pokeri
05-11-06, 22:41
Mu dasht sė pari tė pastroj pėrgjigjen tėnde dhėnė vetvetes, por gjatė pastrimit pash se nuk ishte asgjė aty qė ja vlente tė lihej dhe e fshiva tėrė shkrimin.
Sa i pėrket kėsaj pyetjes tėnde kam vetėm njė pėrgjigje.

Nėse vazhdoni ashtu siq e keni nisė shumė shpejt do tė mbeten tė gjithė jo vetėm pa temat e tyre por edhe pa nėnforumet Bota Shpirtėrore.

Me nderime Murgesha!

Hahahahaha... edhe tash i kundėrpėrgjigjesh njė postimi tė fshirė?! Dhe kundėrpėrgjigja paska vlera? Po mirė, mund ta kuptoj frymėzimin me shkrimet rreth Inkuizicionit, sepse edhe inkuizitorėt ishin njė "lloj moderatorėsh".
Kur i replikon dikujt ėshtė e ndershme t'i lihet postimi dhe tė tjerėt ta nxjerrin gjykimin vet, e jo tė pandehin (si nė kėtė rast) ēfarė paska "shkretuar" Intelektual Pokeri!?

Nė rregullore ėshtė dashur tė theksoni qė; ... nuk guxoni ta citoni Biblėn, Kur'anin, Vedat e shenjta etj. Ėshtė dashur ta theksoni qė duhet tė shkruajmė sipas qejfit tuaj, dhe nė kėtė rast do tė ishte "i arsyeshėm" veprimi qė tė mbyllet tema. E jo pėr shkak tė "ankesave" e p/m kėrcnuese, t'ia bėni qejfin atyre qė thirren nė "argumente".
Dhe tash unė paskam faj qė Gomari nė Bibėl qenka aq prezent? Po atėherė, ndryshojeni edhe Biblėn! A keni mundėsi? Prandaj propozova qė ta bėni njė Bibėl sipas Jush (Dardania.de).

Mirė mė kanė thėnė miqtė. S'e ke vendin nė kėtė forum, e unė s'i kisha dėgjuar! Mė falni o miq, sinqerisht mė falni! Tash po ju besoj qė kėtu "kalojnė" vetėm tallava-filozofia dhe morali i dyfishtė (thashethėnat, shpifjet, insinuatat...)

P.S. Mos harroni ta fshini edhe kėtė postim!!!

Murgesha
05-11-06, 22:55
Nėse i shiqojmė diskutuesit; njėri ankohet se pse u mbyll tjetri ankohet pse nuk u mbyll, pse mu fshi tema, apo pse s`po ja fshinė tjetrit atė shkrim dhe mjerisht askund nė rregullore nuk shkruan se ne duhet t`i marrim paraysh tė gjitha.

Murgesha!

Dea_A
05-11-06, 23:00
Nese largohen anetar te tille si Pokeri ,Gentiani ,Jador ,Lojetari ,Drenni ...nuk e di se cilat tema na mbeten te diskutojme ...apo do te shkojm te gjithe e te mblidhemi te pijme kafe te "kafja e forumit" ???
Dea_A ...e pakenaqur !

Murgesha
05-11-06, 23:12
Nese largohen anetar te tille si Pokeri ,Gentiani ,Jador ,Lojetari ,Drenni ...nuk e di se cilat tema na mbeten te diskutojme ...apo do te shkojm te gjithe e te mblidhemi te pijme kafe te "kafja e forumit" ???
Dea_A ...e pakenaqur !

Mos u shqetėso Dea_A.
Ne askė nuk mundemi ta mbajmė me zor bile ėshtė shkelje elementare e tė drejtės njerėzore nėse i urdhėrojmė qė patjetėr tė rrijnė.

LOJETARI
05-11-06, 23:31
Forumist te nderuar ,e posaqerisht ju te stafit te nderuar ,
Kam besim te plote ne pjekurine dhe arsyeshmerine tuaj qe ne keto momemte delikate te mbeteni ata per te cilet u kemi vleresuar dhe ju vleresojme me tutje .Te dalim me te forte nga kjo mjegulle e krijuar ,besoj se do te ishte grushti me i forte qe do te mund t“i japim atyre qe ia duan te keqen Dardania.de.Besoj plotesisht ne juve dhe fuqine tuaj mendore se nuk do t“i deshproni ata qe ju admirojne aq shume ,me te drejte .

GjIlAnAsI_cSi
07-11-06, 00:49
Bibla dhe Gomari
A ka dikush qė di ta shpjegoj arsyen e mbylljes sė kėsaj teme?Vetem edhe nje deshta te ju them..

Kjo vetem titulli te tregon se cfar mund te kete brenda ne at tem... dhe si te duket ty nqs dikush te shkruan ( Kur'ani dhe Gomari ) merri pak nje her nga veteja dhe shkruaje nje titull te till..

Dhe e dyta.. antaret po kerkojn llogari nga stafi e jo nga pokeri.. kshtu nuk keni pse ankoheni , por duhet ti kuptoni sikur te ishte vetem 1 poker ketu , por ketu jan mirja pokera te tjeree qe mezi presin me u kap diku dhe me kris lufta me shkronja... dhe eshte turp qe shkruani tema te tilla..!

Gjith te mirat.

pokeri
07-11-06, 16:44
Vetem edhe nje deshta te ju them..

Kjo vetem titulli te tregon se cfar mund te kete brenda ne at tem... dhe si te duket ty nqs dikush te shkruan ( Kur'ani dhe Gomari ) merri pak nje her nga veteja dhe shkruaje nje titull te till..

Dhe e dyta.. antaret po kerkojn llogari nga stafi e jo nga pokeri.. kshtu nuk keni pse ankoheni , por duhet ti kuptoni sikur te ishte vetem 1 poker ketu , por ketu jan mirja pokera te tjeree qe mezi presin me u kap diku dhe me kris lufta me shkronja... dhe eshte turp qe shkruani tema te tilla..!

Gjith te mirat.

Eh teknologji, teknologji!!! Shihi ēfarė do tė thotė shekulli XXI. Ka arritur tė "prodhoj" mendje gjeniale sikur e kėtij farė moderatori qė me nofkėn e vet ia merr fytyrėn njė qyteti.
Ky "nus-produkt" i klonuar qė shkrim-leximin e ka mėsuar nga "robotėt" e din se ēfarė pėrmban njė postim vetėm nė bazė tė titullit. Ky s'ka nevojė tė lexoj fare, se edhe ashtu kurrė nuk ka lexuar mė shumė se TITULLIN (me vėshtirėsi s'do mend), por kjo nuk e pengon hiē t'u mbaj "lekcione" njerėzve, sepse hej ėshtė MODERATOR!!!
Dy gjėra vėrtetė nuk paskan kufij: Budallallėku dhe Mjerimi mendor. Por, ky farė moderatori paska "fat", sepse derisa tė tjerėt e kanė njėrin nga kėto dy "kualitete", Ky i ka tė dyjat.

Gjilanasi_csi ky farė burri qė s'lexoi kurrė njė libėr
bythėn e vė nė tastaturė e mendjen e vet e hudh nė kosh
nė vend tė gomarit hyn nė Bibėl
se aty mbet vendi bosh...

GjIlAnAsI_cSi
07-11-06, 17:18
poker..

Ato fjal qe ti i thua mua as pak nuk me ulin , por vetem ne ngrisin dhe kur shoh qe dike e kam kunder un rritem kshtu e kam nga femirija.. dhe me kan mesuar qe femijet duhet ti bejm te lumtur ne cfar do menyre.. dhe kshtu po veproj edhe me ty , qe sot dhe neser te jesh i knaqur.. ti dhe gjith ata qe mendojn si pokeri ne forum.

Dhe cfar shikon Gjilansi ne forum dhe cfar sheh , at me mbetet mua , dhe sa lexon Gjilansi me ata rebotet qe ti i thua ajo me mbetet mua , dhe po te ishte ashtu , sot ishe ti ne vendim tim dhe do me gjykoje mua ne kete rast e jo un ty.. dhe sdo ti thoja un ty keto fjal por do mi thoje ti mua..

Un ketu nuk kam ardh me gric nervat me ty dhe as qe dua tet lexoj se cfar shkruan ti si poker.. dhe kercenimet qe i ben , por me pak fjal qe mos te lodhem edhe shum dhe te mendoj se cfar tet shkruaj ty , Me keto ofendime qe ti ben tregon veten , familjen , dhe ata qe te kan mesu..

Dhe per fund ju kujtoj se ti si poker se shum pokerica te tjere qe mendojn si ti po fitojn shum nga 10 antar te stafit dardania.. pasi po ju mesojm se si te silleni dhe si te shkruani ne forum.. ( pasi tek ne ketu paguhen shkolla me $$ per me ju mesu si me u sjell me dike..
) kshtu ju duhet te jeni te knaqur dhe mos te ankoheni dhe te vajtoni si grat e kqija sikur po ju behet e pa drejt..

Byee..

pokeri
07-11-06, 17:58
Dhe per fund ju kujtoj se ti si poker se shum pokerica te tjere qe mendojn si ti po fitojn shum nga 10 antar te stafit dardania.. pasi po ju mesojm se si te silleni dhe si te shkruani ne forum.. ( pasi tek ne ketu paguhen shkolla me $$ per me ju mesu si me u sjell me dike..
) kshtu ju duhet te jeni te knaqur dhe mos te ankoheni dhe te vajtoni si grat e kqija sikur po ju behet e pa drejt..

Byee..


Po tė ekzistonte Ēmimi Nobėl pėr budallallėk, patjetėr qė do tė duhej dhėnė Ty, pėr kėtė konstatim tė quotizuar. Gjynah qė ende nuk ka njė ēmim tė tillė!!!
Ti do tė duhej privuar nga "beneficionet" e moderatorit, automatikisht.
Lėre qė po ia marr fytyrėn njė qyteti,
por, tash ėshtė nė hall dhe Interneti.

Leonard
07-11-06, 18:09
:rolleyes: :confused: ........aspekte te ngushta personale:rolleyes: .... mbeta shume i zhgenjyer nga ky kampion........karriera apo profesioni ėsht ne pyetje????????? vallė kur u hapė kjo teme e re.....tek ankesat ??!!!!!!!!!:confused:

Guri i Vogel
14-11-06, 00:17
Une kame je ankese te vogel edhe pse mbrame jame regjistruare edhe ate me shume deshire qe e gjeta nje forume ku flitete Shqip,por sote u zhgenjeva,nuk po i gjeje postimete e mia ,se si edhe pse jane fshi nuk e di,se si lehte eshte me dite ,por pse valla nuk po mundeme te spjegoi veti pse, e prape po pyetem pse,diku me larte e pashe se ne rregullore qenka se:moderatorete mundene me fshi sipase deshire ate qe nuk ju pelqene ,une ashtu e kuptova.

Une e kame edhe nje propozime ndoshta eshte me mir qe nje apo dy tri vrejtje te kete me pare e me pastaje edhe te prejashtohete secili pa marre parasyshe se sa eshte antare i vjeter,jo moderatoret se aty Bondi ka mundsi te diskutoi me moderatoret e ti ai e di si ja ben me moderatoret ,por me ne antaret e forumit bil nje vrejtje sa per sy e faqe siqe thone granimi.
Hajte kaloni mir ,po me fshisa ne dore valla mue nuk po ma mere mendja se e keni mir.

Zana_ch
19-11-06, 13:14
Kerkoi nga stafi qe te behen pastrimi i disa shkrimeve qe nuk kan te bajn me temen ne fjal:
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=903017#post903017

Berisha-boy
22-12-06, 03:18
Kush me ka feshi postimin ne temen Kaurret.........??????? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20784) ku eshte postu ni postim qe e kam marr nga rubrika e Pershendetjeve edhe urimeve ku niku MILAN ka shajt me fjale fyse shum mir e din ata qe e kan hek ate postim te tije ku na ka than kaurr.
Deshmitar eshte edhe Guri i madhe qka ka shkru antari MILAN.
Kerkoj shpjegim per moderatorit qe e ka feshi postimin tim.

Ju pershendet Berisha-boy!

Reana
25-12-06, 23:23
Antar nderi ne FD per vitin 2006 e propozoj dhe e votoj aske tjeter perpos DoGzonen.

Nuk e di se kush zakonisht i perpilon keto lista, dhe se cfare jane kriteret per krijimin e ketyre listave, e nganhejere cuditem qe antare qe ndoshta dje jane antaresuar(se paku sipas nofkes qe kane aktualisht se kush e dine se me nga sa shkruajne) apo s'kane qene fare aktiv, fuq e fuq na dalin ne liste si antare nderi per gjithe vitin!!!
kjo eshte me perngjan ne sistemin komunist, ku shoket e atyre qe kane kontrolluar sistemin gjithmone jane gjetur neper lista favorituese, pamarreparasysh nese e kane merituar apo jo. Ku ngel TRANSPARENCA neper keto procese???
Ndoshta gje e vogel kjo, por qe flet shume per kulturen dhe mentalitetin tone tone ne pergjithesi!!!

Naki
28-12-06, 18:44
Antar nderi ne FD per vitin 2006 e propozoj dhe e votoj aske tjeter perpos DoGzonen.

Nuk e di se kush zakonisht i perpilon keto lista, dhe se cfare jane kriteret per krijimin e ketyre listave, e nganhejere cuditem qe antare qe ndoshta dje jane antaresuar(se paku sipas nofkes qe kane aktualisht se kush e dine se me nga sa shkruajne) apo s'kane qene fare aktiv, fuq e fuq na dalin ne liste si antare nderi per gjithe vitin!!!
kjo eshte me perngjan ne sistemin komunist, ku shoket e atyre qe kane kontrolluar sistemin gjithmone jane gjetur neper lista favorituese, pamarreparasysh nese e kane merituar apo jo. Ku ngel TRANSPARENCA neper keto procese???
Ndoshta gje e vogel kjo, por qe flet shume per kulturen dhe mentalitetin tone tone ne pergjithesi!!!
Ka disa ditė ēė lexojė kėtė postimė dhe vertetė e pranojė si kritikė tė shėndoshė ēė vjenė nga njė mike shumė e vlerėsuar.
Simbas mendimit timė,Janė lista personale pa kurfarė kriteri nė stilin lesi- fer,mu pėr kėtė arsye kamė propozuar njė listė mė tė gjėrė tė anėtarėve duke i lėnė anash moderatorėt .
Tė gjithė anėtarė ēė unė kamė nominuarė kamė dhėnė vlersimin timė objektivė dhe nuk lėvizi asnjė milimiter mbrapa.

Ju keni tė drejtė dhe pajtohem se kjo ėshtė njė gjė e vogėl por po reflektonė kulturen dhe mentalitetin tonė.

Me nderime Naki

Drinni
29-12-06, 06:44
Kafeneja e mėngjezit. Njė kafe me .....?
http://www.dardania.de/vb/upload/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=921215
Temė e mbyllur.

Din dikush kėtu mua, neve, pra e kam fjalėn 68 postimeve dhe 496 leximeve tė na sqaroj pse na u ka mbyllur kafeneja?
Dhe atė pa njė mė tė voglin sqarim...!?

ARVANITI
29-12-06, 16:53
Sikur te vendosi emocione (ato figurinat qe shprehin emocione) me moderne e me te qarta, do ishte mgjth shume bukur.

Keto aktualet jane teper te vjetra, te paqarta, dhe te pakta ne larmi.

Flm!

Murgesha
29-12-06, 17:25
Kafeneja e mėngjezit. Njė kafe me .....?
http://www.dardania.de/vb/upload/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=921215
Temė e mbyllur.

Din dikush kėtu mua, neve, pra e kam fjalėn 68 postimeve dhe 496 leximeve tė na sqaroj pse na u ka mbyllur kafeneja?
Dhe atė pa njė mė tė voglin sqarim...!?

Pėrshėndetje Drinni!

Tema nė fjalė ėshtė mbyllur shkaku se egziston tema tjetėr Kafja e forumit,

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=18651

Murgesha!

Reana
30-12-06, 03:02
Ka disa ditė ēė lexojė kėtė postimė dhe vertetė e pranojė si kritikė tė shėndoshė ēė vjenė nga njė mike shumė e vlerėsuar.
Simbas mendimit timė,Janė lista personale pa kurfarė kriteri nė stilin lesi- fer,mu pėr kėtė arsye kamė propozuar njė listė mė tė gjėrė tė anėtarėve duke i lėnė anash moderatorėt .
Tė gjithė anėtarė ēė unė kamė nominuarė kamė dhėnė vlersimin timė objektivė dhe nuk lėvizi asnjė milimiter mbrapa.

Ju keni tė drejtė dhe pajtohem se kjo ėshtė njė gjė e vogėl por po reflektonė kulturen dhe mentalitetin tonė.

Me nderime Naki

Naki te pershendes nga provinca franceze e Kanadase!

Nuk kam ndonje dyshim qe ju keni pasur mendimin tuaj per anetaret qe keni sygjeruar ne liste, por meqe eshte mendim i juaj personal, lista e tille perfaqeson pikepamjen e autorit, jo-patjeter shumicen e antareve ne Forum...lista e krijuar ne menyre te tille ngel liste e `emeruar`, e jo e `zgjedhur`...prandaj si e tille, sme perfaqeson mua, dhe gjasat jane, nuk i perfaqeson shume antare te tjere....

pershendetje edhe njehere dhe gjithe te mirat!

Drinni
30-12-06, 08:01
Pėrshėndetje Drinni!

Tema nė fjalė ėshtė mbyllur shkaku se egziston tema tjetėr Kafja e forumit,

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=18651

Murgesha!

Haah, Murgeshe.
Dhe kjo ėshtė njė arsye ku njerzit nuk mund tė pijn kafen ku u'a ka ėnda!
aaaaaaaaaaaaa, hajde hajde! Sa tema tė ngjashme, pėrafėrta ka kėtu, phyyyyyyyy!
E unė mendoja se Moderatoret mirren me punė mė tė menqura.
Nejse, nejse.
Pa pyetje tė mėtutjeshme.
Pėrgjegjien e dijė!
Hajde e mir meqi.

andaluzi91
30-12-06, 10:46
A ka mundesi te me tregoje dikush kush eshte moderator tek Bota Shpirterore dhe Filozofija, ngase ka diksuh qe po mi editon postimet. Shume i padrejte eshte veprimi i tyre. Aspak nuk kam dalur nga rregullorja. Nese deshironi gjithe postimet i kam (ngase i ruaj) dhe mund te ia dergoj adminit qe ti shqyrton nese paskan shkelur rregullin.

Gjithe te mirat,
Andi

Murgesha
31-12-06, 01:10
A ka mundesi te me tregoje dikush kush eshte moderator tek Bota Shpirterore dhe Filozofija, ngase ka diksuh qe po mi editon postimet. Shume i padrejte eshte veprimi i tyre. Aspak nuk kam dalur nga rregullorja. Nese deshironi gjithe postimet i kam (ngase i ruaj) dhe mund te ia dergoj adminit qe ti shqyrton nese paskan shkelur rregullin.

Gjithe te mirat,
Andi

Pėrshėndetje Andaluzi!

Shkrimet tuaja janė edituar pėr shkak se keni shkruar me ngjyra.

Murgesha!

andaluzi91
01-01-07, 20:40
Pėrshėndetje Andaluzi!

Shkrimet tuaja janė edituar pėr shkak se keni shkruar me ngjyra.

Murgesha!
Zonje/Zonjush e nderuar, nuk eshte se vetem me jane edituar, por me jane fshire. Si p.sh., tek tema per pasardhesit e majmunit, une shkruajta, mirepo ata qe e ndinin veten si te tille mi fshine postimet. Nuk di ēkishte te gabuar aty. Nese deshironi ua dergoj postimet, sepse i ruaj. Nuk behet fjale per ngjura, kete jam i bindur.

Gjithe te mirat,
Andi

Kavaleri
03-01-07, 08:05
E di qe kjo ankes nuk ndimon shum po me gjeth ate po lajmroj se disa mesazhe qe shenoj un ,ato mesazhe zhduken pa lajmrim!

E tjera her kur shlyni apo ndryshoni diqka esht mir te shenohet nje vretje se me qfar arsye esht ber zhdukja e mesazhit,qe te mos perseritet i njeti gabim.

As nje operator ska te drejt te zhduk mesazhet te cilat ju a kam uruar un urimet,festat .apo mire seardhjet nga prezentimet e tyre,

Me merr mendja qe do gjeni guxim te shenoni nje vretje aty,pasi po keni guxim ti zhdukeni ato,e jo te gjuani gurin edhe te mshefeni doren.

valiii
03-01-07, 20:45
te nderuar moderator a ka mundesi qe sipas plotsimit te folmularit te antarsimit ne FD te publikohet edhe mosha e anetarit .
sepse ndonjeher kam pershtypjen qe jam ka debatoj me ndonje 10 vjeqar apo 12vjeqar, keshtu ma mer mendja do te evitoheshin edhe shlyerjet e postimeve qe i beni, dhe do te kemi debate te mirfillta pa dalje nga tema .kalofshit mire

Murgesha
03-01-07, 22:38
te nderuar moderator a ka mundesi qe sipas plotsimit te folmularit te antarsimit ne FD te publikohet edhe mosha e anetarit .
sepse ndonjeher kam pershtypjen qe jam ka debatoj me ndonje 10 vjeqar apo 12vjeqar, keshtu ma mer mendja do te evitoheshin edhe shlyerjet e postimeve qe i beni, dhe do te kemi debate te mirfillta pa dalje nga tema .kalofshit mire

Pėrshėndetje Valiii!

Po ti sa vjet i pate??

Murgesha!

prishtinasi
03-01-07, 23:52
Zonje/Zonjush e nderuar, nuk eshte se vetem me jane edituar, por me jane fshire. Si p.sh., tek tema per pasardhesit e majmunit, une shkruajta, mirepo ata qe e ndinin veten si te tille mi fshine postimet. Nuk di ēkishte te gabuar aty. Nese deshironi ua dergoj postimet, sepse i ruaj. Nuk behet fjale per ngjura, kete jam i bindur.

Gjithe te mirat,
Andi

Vertet paske te drejt per ankese...nese te jan fshire postimet vetem per shkak te ngjyrave...:eek: :tongue:

valiii
04-01-07, 00:47
Pėrshėndetje Valiii!

Po ti sa vjet i pate??

Murgesha!

ok ok e mora vesh pergjigjen .

RIN0RI
06-01-07, 21:44
Thash tju lajmroj qe ne ket tem; Tė zgjedhim missin dhe misterin Dardania 2006!
nuk mundem te shkruaj, me peraqitet diqka ne Kinezisht po spe kuptoj se qka po thot!!
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/6/t_ankesi_7a6cm_e4aa7a5c.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img02&img=/7/1/6/f_ankesi_7a6cm_e4aa7a5c.jpg)

Murgesha
06-01-07, 21:52
Thash tju lajmroj qe ne ket tem; Tė zgjedhim missin dhe misterin Dardania 2006!
nuk mundem te shkruaj, me peraqitet diqka ne Kinezisht po spe kuptoj se qka po thot!!
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/6/t_ankesi_7a6cm_e4aa7a5c.jpg (http://http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/6/t_ankesi_7a6cm_e4aa7a5c.jpg)

Pėrshėndetje Rinori!

Tema nė fjalė gjendet tek Arkivi i Forumit, e aty nuk mund tė shkruaj asnjė anėtar.

Murgesha!

Xona
07-01-07, 18:15
Nuk e di a eshte vendi i duhur per ta bene nje kerkes apo nje pyetje ketu por por sido qe te jete po e bej ketu:

Perse ky forum nuk ka ndonje vend ku mund te tregojmė fytyrat e vertata se kush jemi ne me te vertet dmth: te kemi nje dhome ku mund te tregoim fotot tona te gjithve ketu.???

Apo mos egziston kjo diku por mua sme ka rene ne sy akoma.?

GjIlAnAsI_cSi
07-01-07, 21:09
Nje kerkes te till do kisha bere edhe un ke Administratori i ketij stafi por kur te flas me te personalisht , por na duhet pak nje pun me e mire dhe te behet nje gje e till.

Xona do ju njoftoj nje dite tjeter per kete kerkes..!

Gjith te mirat.

Bond
07-01-07, 23:22
Nuk e di a eshte vendi i duhur per ta bene nje kerkes apo nje pyetje ketu por por sido qe te jete po e bej ketu:

Perse ky forum nuk ka ndonje vend ku mund te tregojmė fytyrat e vertata se kush jemi ne me te vertet dmth: te kemi nje dhome ku mund te tregoim fotot tona te gjithve ketu.???

Apo mos egziston kjo diku por mua sme ka rene ne sy akoma.?


Na e trego emrin dhe mbiemrin!!!

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20633 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20633)

Prezentoni vetėn (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=117)
Postoni diēka rreth vetės tuaj nė forum. (emrin, vėndbanimin, interesat ...)

http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=117 (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=117)


Albumi Fotografik (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=142)
Kėtu mund tė postoni fotografi pėrsonale, nga trojet shqiptare, nga bota etj.

http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=142 (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=142)

Xona
09-01-07, 10:56
Nje kerkes te till do kisha bere edhe un ke Administratori i ketij stafi por kur te flas me te personalisht , por na duhet pak nje pun me e mire dhe te behet nje gje e till.

Xona do ju njoftoj nje dite tjeter per kete kerkes..!

Gjith te mirat.

Ok Faleminderit jam ne pritje te pergjigjes tuaj. Ju pershendes.

Albanian eX|PerT
10-02-07, 20:07
Pershendetje te nderuar/a anetarė.

Me te klikuar URL-jen e Dardanise, dhe pas hapjes se saj, na del ne faqe kryesore, se: "Projekti Dardania.de ėshtė ndėrtuar si njė virtual shqiptar politikisht i pavarur e qė nuk i takon asnjė organizate qeveritare apo joqeveritare...", gjithashtu aty mund te shohim, se ata thone: "Parim thelbėsor kemi qėndrimin neutral ndaj bindjeve politike, krahinore e fetare..." por edhe me shume na kenaq dicka kur lexojme, se: " Tė gjithė diskutuesve u ofrojmė ēasje tė lirė nė diskutime pa i cenuar asnjėnit tė drejtėn e lirisė sė mendimit e tė shprehurit lirshėm tė mendimit, ndėrgjegjės dhe besimit. "

A nuk bien nė kotradikte keto fjale, me veprimet e moderatoreve tuaj te "stervitur" e nderuara FD?

Ndoshta ky postimi im, do i hidheroje shume moderator, por nuk mund te hesht, edhe pse ndoshta edhe ky postim do te me fshihet.

Kerkoj arsye, nese mund te justifikohet, pse me eshte fshire tema e hapur nga une: ‘Rreziku vehabit’ i inteligjencės sė Fatmir Rexhepit dhe Momir Stojanovićit (http://www.mesazhi.com/Artikuj/Politike/rreziku_vehabit.html) , e cila eshte shkruar nga Profesori i nderuar i UP-se, Halil Ibrahimi.

Per te gjithe ne, na eshte bere e qarte, se forumi, ne prizmin politik, anon nga... ata... (s'po ua permendi emrin), por te pakten na i lejoni komentet tona ndaj atyre, qe edhe shkollat deshirojne t'i bejne prona te veta nen emrat e vellezerve te tyre, e leje me qė firmat e fabrikat i kane privatizuar qe moti per familjet e tyre, ndoshta edhe sternipat!!!

Me rrespekt,
Albanian

Bond
10-02-07, 21:39
Disa tema tė tilla aktualisht janė nė diskutim tek kapitulli: Feja e shqiptarit e Mesime nga Kurani.


Bond

Albanian eX|PerT
10-02-07, 22:00
Disa tema tė tilla aktualisht janė nė diskutim tek kapitulli: Feja e shqiptarit e Mesime nga Kurani.


Bond
OK.....!!!

Albanian eX|PerT
17-02-07, 14:48
Nga diskutimet tek: Mesime nga Kur'ani!


I nderuar Expert,
Une jame moderator me korespondenc para penzionit.
Eshte fakt se shpesh fyhet Profeti i Zotit, por disa here kemi cek se ky forum eshte kryesisht per shqiptar qe te argetohen si dhe te njihen me mire nga cdo kend i botes. Pra nuk eshte fetar e as nuk i takon asnje partie politike. Ketu shprehen mendimet ne menyre individuale.
Sa u perket atyre qe ofendojn, stafi drejtues disa here ka deklaruar se ne nuk mbajm pergjegjesi per asnje individ se cka shkruan. Mundohemi qe te korigjojm, por sigurisht se ngelin edhe shume pa u korigjuar. Pra mendojm se eshte ceshtje individuale-edukative se kush cka shkruan. Nuk kemi pergjegjsi per siellje te asnje individi. Shkrimet jane pasqyre e cdo njanit ketu.
Personalisht shkrimeve te shemtuara me permbatje fyese qellimisht i le ashtu qe me ane te shkrimit, te shihet edukata e ati personi. Pra heshtja eshte replike shpeshhere.
Duhet ta kesh verejt se antaret qe kane edukate, ska nevoj kurfar korigjimesh por eshte knaqsi te i lexojsh.
Me kaq nje here i nderuar se duhet me ja bo nje vizit edhe Hasan Ages ton. Ahahahaha

I nderuar! Pajtohem plotesisht me ju, se ky forum duhet te jete virtual, duke lene hapesiren e duhur te shprehjes se mendimit te lire. Porse, te hapesh tema me sharje e fyerja ndaj Profetit, Allahut, Islamit, muslimaneve, Kur'anit, eshte e patolerueshme. Mua mbi 30 postime me jane fshire tek "Mesime nga Bibla", vetem pse kam sjellur argumete nga vet Bibla, per gjera te ndryshme, duke e u munduar te mos perdor asnje fjale te vetme, qe prej saj mund te preket ndokush nga te krishteret. Kete e dijne te gjithe anetaret, qe nuk kane hasur asnjehere ne sharje e fyerje ne postimet e mija. Pastaj, ceshtja qendron se ajo strategji e ytja e fteses se te tjereve per te kuptuar realitetine e personave te tille, nuk eshte korrekte, mbase nje gje e tille bie ndesh me rregulloren e forumit, qe te mos preket asnje konfesion apo ideologji me ndonje gje, qe nxit indinjat tek pjesetaret e saj. Une per vete ndihem shume i indinjuar, qe me jane fshire postimet e mija tek "Mesime nga Kur'ani" dhe "Mesime nga Bibla" ku kam qene ne nivel te kenaqshem sipas rregullave te forumit, perderisa ka njerez arrogant, me sjelljet e tyre uligare, si "Psikologu" "Savior" "Bjeshka1" "Reanna", qe fjalet me ndyse i shprehin ndaj Islamit, ne menyre qe ta qojne ne vend misionin e tyre ungjillizore, qe t'i kthejne shqiptaret nga mendimet e tyre, jo duke i mbrojtur qendrimet e tyre, porse duke ofenduar Islamin, e qe rinija jone eshte ne nje nivel te ulet te perceptimit te koncepteve te besimit, dhe perderisa i servohet ky produkt, d.m.th. "Anti-Islami" ai do e pranoje, ne menyre direkte apo indirekte, ngase nuk ka pasur faktoret influencor tek ai qe ta nderpresin leximin e atyre postimeve, qe lulezojne ne forum, perkunder qe postimet e neve muslimaneve, fshihen dhe hidhen ne koshin e plehrave.

Une nuk mendoj te te akuzoj ty, porse duhet te jemi me vigjilent, dhe te parandalojme impaktin e ketyre dukurive negative. Sinqerisht ta them, forumi "Bota shqirterore" eshte nga me te lexueshmit, dhe me te nxehtat ne diskutime, ndersa intervenimi i moderatoreve aty eshte me pasiv se gjithekund. A eshte kjo drejtesi? Jo, aspak. Pastaj, nese ju i nderuar jeni moderator i kesaj rubrike "Mesime nga Kur'ani", kjo na le te kuptojme se ju i njihni keto mesime, perderisa u eshte besuar moderimi i kesaj katerogirije, porse fatkeqesisht akuzave, shpifjeve, trillimeve, mashtrimeve, qe i kane bere anetaret ndaj Profetit, Islamit, e Kur'anit, as nuk i keni fshire apo modifikuar por as qe jeni kunderpergjigjur te pakten.
Une nuk e harroj dot postimin e Bjeshka1, ku akuzonte se Profeti i ka thene Aishes se mos ti tregoje te tjerave se ka bere zina me nje grua, duke treguar ca hadithe qe tregojne krejt dic tjeter. Ne realitet Profeti i ka thene: Mos u trego grave te tjera se kam ngrene mjalt me gruan e vet, ngase do te xhelozojne te tjerat, porse ajo iu ka treguar, dhe keshtu eshte filluar historia. Ndersa ajo mashtruese (Bjeshka1), beri trillime, qe lulezojne ne forum, e ndoshta me keqardhje them, qe ky forum eshte "fushe e aktivitetit te misionareve krishtere, per ungjillizimin e muslimaneve shqiptare", e qe kete mision te tyre askush nuk e parandalon, perderisa ata bejne sharje, fyerje, mashtrime, etj. Ka shume postime ne forum, ku thuhet fjalet nder me te pahijshme ndaj Profetit dhe Islamit, e ato, fatkeqesisht shtohen dita dites, nga shume anetare, te cilet vetem sa fitojne reputacion per vepren e tyre, apo ta quajme per "xhevahirin" e "bukur" te tyre, me fyerje e sharje.

Sidoqofte nuk e kemi temen ketu, porse dua te te them, nese jeni kaq tolerant si forum, d.m.th. ndaj postimet te pahijshme, me sharje, fyerja, e trillime, atehere ju lutem jeni me korrekt ndaj postimeve tona, te cilat jane te permbushura me argumenente, dhe qe fal Zotit, kane nivel akademik te te argumentuarit, ngase ne to mund te gjesh te gjithe cilesite e mira te nje postime, e qe mungojne fjalet, qe tek disa te tjere i ke, si ofendime, e te tjera.

Thote Profeti: "Cdo qoban eshte pergjegjes per kopen e vet" (Shpresoj ta keni kuptuar qellimin e citimit te ketij transmetimi).

Me rrespekt per ju

Albanian eX|PerT

Vin-Diesel
17-02-07, 16:34
Si eshte e mundur te jesh i/e kyqur ne kete faqe edhe me ore te tera dhe te figurosh se je ne rrjet, edhe pasi ke bere "sign out"??????????????

Une spo e shoh Veten as Online as Offline kur po ēkyqem nga Dardania..!

Vin-Diesel
17-02-07, 17:17
OK.....!!!

Mėsime nga Bibla
Savior, Zoti pse te ka krijur ty me fajin origjinal??? Ma sqaro kete i nderuar!!

Me rrespekt, shoku juaj
Albanian eX|PerT

Mesime nga Kur'ani
Ju qe s'jeni musliman, s'keni aspak kompetence ne kete teme, e nese flisni, duhet kuptuar se jeni jashte temes, sepse te perqendrohesh ne teme, d.t.th. se pari te jesh mysliman.


Gramatika jote ne Perparim e Siper !!!

Nese jeni i Ofenduar nuk mendoj qe duhet te Ofendoni ..!

Pupi
17-02-07, 17:47
Njerz jeni te mrekullushem, s'keni as verejtje, as ankesa.
s'kam as ankesa, as verejtje!
Folni more, qitne pi barkut, qitne, qitne mos kabarisi. thjesht folni shka ju bren mren :cool:

uliksi31
18-02-07, 06:43
Nga diskutimet tek: Mesime nga Kur'ani!I nderuar! Pajtohem plotesisht me ju, se ky forum duhet te jete virtual, duke lene hapesiren e duhur te shprehjes se mendimit te lire. Porse, te hapesh tema me sharje e fyerja ndaj Profetit, Allahut, Islamit, muslimaneve, Kur'anit, eshte e patolerueshme. Mua mbi 30 postime me jane fshire tek "Mesime nga Bibla", vetem pse kam sjellur argumete nga vet Bibla, per gjera te ndryshme, duke e u munduar te mos perdor asnje fjale te vetme, qe prej saj mund te preket ndokush nga te krishteret. Kete e dijne te gjithe anetaret, qe nuk kane hasur asnjehere ne sharje e fyerje ne postimet e mija. Pastaj, ceshtja qendron se ajo strategji e ytja e fteses se te tjereve per te kuptuar realitetine e personave te tille, nuk eshte korrekte, mbase nje gje e tille bie ndesh me rregulloren e forumit, qe te mos preket asnje konfesion apo ideologji me ndonje gje, qe nxit indinjat tek pjesetaret e saj. Une per vete ndihem shume i indinjuar, qe me jane fshire postimet e mija tek "Mesime nga Kur'ani" dhe "Mesime nga Bibla" ku kam qene ne nivel te kenaqshem sipas rregullave te forumit, perderisa ka njerez arrogant, me sjelljet e tyre uligare, si "Psikologu" "Savior" "Bjeshka1" "Reanna", qe fjalet me ndyse i shprehin ndaj Islamit, ne menyre qe ta qojne ne vend misionin e tyre ungjillizore, qe t'i kthejne shqiptaret nga mendimet e tyre, jo duke i mbrojtur qendrimet e tyre, porse duke ofenduar Islamin, e qe rinija jone eshte ne nje nivel te ulet te perceptimit te koncepteve te besimit, dhe perderisa i servohet ky produkt, d.m.th. "Anti-Islami" ai do e pranoje, ne menyre direkte apo indirekte, ngase nuk ka pasur faktoret influencor tek ai qe ta nderpresin leximin e atyre postimeve, qe lulezojne ne forum, perkunder qe postimet e neve muslimaneve, fshihen dhe hidhen ne koshin e plehrave.

Une nuk mendoj te te akuzoj ty, porse duhet te jemi me vigjilent, dhe te parandalojme impaktin e ketyre dukurive negative. Sinqerisht ta them, forumi "Bota shqirterore" eshte nga me te lexueshmit, dhe me te nxehtat ne diskutime, ndersa intervenimi i moderatoreve aty eshte me pasiv se gjithekund. A eshte kjo drejtesi? Jo, aspak. Pastaj, nese ju i nderuar jeni moderator i kesaj rubrike "Mesime nga Kur'ani", kjo na le te kuptojme se ju i njihni keto mesime, perderisa u eshte besuar moderimi i kesaj katerogirije, porse fatkeqesisht akuzave, shpifjeve, trillimeve, mashtrimeve, qe i kane bere anetaret ndaj Profetit, Islamit, e Kur'anit, as nuk i keni fshire apo modifikuar por as qe jeni kunderpergjigjur te pakten.
Une nuk e harroj dot postimin e Bjeshka1, ku akuzonte se Profeti i ka thene Aishes se mos ti tregoje te tjerave se ka bere zina me nje grua, duke treguar ca hadithe qe tregojne krejt dic tjeter. Ne realitet Profeti i ka thene: Mos u trego grave te tjera se kam ngrene mjalt me gruan e vet, ngase do te xhelozojne te tjerat, porse ajo iu ka treguar, dhe keshtu eshte filluar historia. Ndersa ajo mashtruese (Bjeshka1), beri trillime, qe lulezojne ne forum, e ndoshta me keqardhje them, qe ky forum eshte "fushe e aktivitetit te misionareve krishtere, per ungjillizimin e muslimaneve shqiptare", e qe kete mision te tyre askush nuk e parandalon, perderisa ata bejne sharje, fyerje, mashtrime, etj. Ka shume postime ne forum, ku thuhet fjalet nder me te pahijshme ndaj Profetit dhe Islamit, e ato, fatkeqesisht shtohen dita dites, nga shume anetare, te cilet vetem sa fitojne reputacion per vepren e tyre, apo ta quajme per "xhevahirin" e "bukur" te tyre, me fyerje e sharje.

Sidoqofte nuk e kemi temen ketu, porse dua te te them, nese jeni kaq tolerant si forum, d.m.th. ndaj postimet te pahijshme, me sharje, fyerja, e trillime, atehere ju lutem jeni me korrekt ndaj postimeve tona, te cilat jane te permbushura me argumenente, dhe qe fal Zotit, kane nivel akademik te te argumentuarit, ngase ne to mund te gjesh te gjithe cilesite e mira te nje postime, e qe mungojne fjalet, qe tek disa te tjere i ke, si ofendime, e te tjera.

Thote Profeti: "Cdo qoban eshte pergjegjes per kopen e vet" (Shpresoj ta keni kuptuar qellimin e citimit te ketij transmetimi).

Me rrespekt per ju

Albanian eX|PerT

I nderuar expert,

Nuk do i perseris gjerat qe i kame then ne shkrime me lart, por as nuk mundem me ndejt 24 ore ne forum me rujt kush cka po shkruan. Ndoshta kane kalua pa i pa shkrimet. Kur i shoh e korigjoj. Mirpo une vet kame deshir te jeme tolerant. Kur jame ne moderim tani edhe do ta mbaj nje ekuliber aq sa di dhe kame mundesi. Me siguri ka padrejtesi dhe kalohen ndonje shkrim. Ata te cilet jane te siellshim dhe kane edukat, ska nevoj as te modifikohen. Shkrimet tua jane ne njevel te duhur. Mos harro se lexuesi din te vlersoj shkrimet e te gjithve. Te gjitha shkrimet lexohen me vemendje. Edhe me qen me fleksibil nuk do te ishte keq. Me rendesi eshte me dijt me komunikua edhe me kundershtar, jo vetem me ata qe kemi te njetin mendim. Tani me diskutua edhe me njerz qe nuk e njohin ceshtjen fetare, ska te keqe aty.
Sa i perket ati hadithi qe e kishit cek. Fjala eshte per kope e kopeja eshte familja, cka eshte mbrenda deres se shtepive tona. Pra nuk eshte fjala per krejt forumin. Une per 8 mij e kusur veta smundem me qen pergjegjes. Besom asnjanin nuk e njoh ne kete forum.

Pasi qe e potencove se pse jame une moderator te Mesime nga Kur'ani. Para disa vitesh kur u hape kjo rubrike, kemi pas propozua dikend tjeter. Ai person nuk po shkruan tani. Ai pat refuzua nje "titull" te tille. Une isha moderator te rubrika tjera, (te kisha pas fat me qen hala moderator atje:biggrin: ) Por kur ai nuk e muar tani une sikur "insider" ngela ketu ku jame edhe tash. Po tash nuk me ndrrojn me askend.Ahahahahahaha Pak hajgare i nderuar, se prej fetarve vetem ti je i ngjajshim me mua:biggrin: po mendoj shkruan edhe ne tema tjera pervec religjionit. Tybe pa Turistin e Kercovarin e shume te tjere smuj rri. Ahahahaha Ti pe din se ku e kalojm kohen.:biggrin:

Mbetesh i pershendetur nga ana ime edhe ne te ardhmen do te kycem bile nje here ne jave ne forum. Ahahahahahaha

Artisti
19-02-07, 22:28
Nuk kam Ankesa, e as Verejtje :biggrin: :biggrin: :biggrin:


.

LOJETARI
19-02-07, 22:35
Nuk kam Ankesa, e as Verejtje :biggrin: :biggrin: :biggrin:


.

shko kontrollohu te mjeku se nuk tek je mirė :wink: hahahahahahahahahaah

Artisti
19-02-07, 22:42
shko kontrollohu te mjeku se nuk tek je mirė :wink: hahahahahahahahahaah


Hahahahhahhhahhahahhahahahaahhahahaaa

O hiqu Politikes hahahahahahhahhaha se a e lexova qka eshte PolitikaTe pershendessssssssssssssss


.

selvija
26-02-07, 12:27
Kam nje vrejet keteu...edhe pse nuk jam olinen me gjindet niku ime ketu...si mundet te jete kjo..ose qka muj te bej
te dukem vetem kur jam olinen...flm mirkupt....

Daja POLIC
27-02-07, 01:35
Kam nje vrejet keteu...edhe pse nuk jam olinen me gjindet niku ime ketu...si mundet te jete kjo..ose qka muj te bej
te dukem vetem kur jam olinen...flm mirkupt....

ku me dit cka ke prek :biggrin::tongue::mad::wink:

GjIlAnAsI_cSi
27-02-07, 16:28
Kam nje vrejet keteu...edhe pse nuk jam olinen me gjindet niku ime ketu...si mundet te jete kjo..ose qka muj te bej
te dukem vetem kur jam olinen...flm mirkupt....


Nje problem i till me ndodh mua , te ndodh ty , dhe gjithkujt qe nuk ka njohuri me pc..

Nqs keni degjuar cfar do te thot Cokies.. ateher merr dhe fshij Cokies.. nqs don qe nick-u juaj mos te jet me ne linje kur te besh Sing Out..

Hap nje faqe te internetit dhe shko aty larg ku shkruan Toools/Internet Options/ Browsing History ( Und Delete ) Kjo eshte tek IE 7 Kurse tek nje me e vjeter eshte kshtu

Please use Internet Explorer when signing up!
How to delete cookies in Internet Explorer:
1. Click "Tools".
2. Choose "Internet Options...".
3. Click "Delete Cookies...".
4. Click the "OK" button that pops up.
5. Click the "OK" button at the bottom.
6. You can now use the link above.

http://www.jetski.nu/media/ovriga%20bilder/internet-options.jpgKshtu duket ne Gjermanisht

http://www.script-test.de/anleitungen/Browser/ie6/images/1.jpg

http://www.script-test.de/anleitungen/Browser/ie6/images/2.jpghttp://www.netzwelt.de/images/articles/internetoptionen_2_1107270387.jpg

niemand
09-04-07, 01:21
Pershendetje

Deshta te pyes pak Stafin per Avatarin e Zero_Cool nuk eshte provokim ai per ata te fes muslimane? Dhe lexohet ndonjeher shkrimet e tij provokative dhe gjitha chit-chat dhe sharje ndaj fes muslimane ?

niemand

Psikologu
14-04-07, 18:58
Pershendetje

Deshta te pyes pak Stafin per Avatarin e Zero_Cool nuk eshte provokim ai per ata te fes muslimane? Dhe lexohet ndonjeher shkrimet e tij provokative dhe gjitha chit-chat dhe sharje ndaj fes muslimane ?

niemand

Do tė nderhyja ketu sa i perket Avatrit tė Zero_Cool !

Se dij se perse do tė prekeshin ata tė fes muslimane , a thua cka eshte per tu prekur ??!!
Ky eshte forum shqiptar ketu , dhe asnje shqiptar i besimit muslimn nuk mbnė veshje sikur tė Zero_Cool ne Avatar.

Kalo mirė.

sherri
15-04-07, 12:02
Do tė nderhyja ketu sa i perket Avatrit tė Zero_Cool !

Se dij se perse do tė prekeshin ata tė fes muslimane , a thua cka eshte per tu prekur ??!!
Ky eshte forum shqiptar ketu , dhe asnje shqiptar i besimit muslimn nuk mbnė veshje sikur tė Zero_Cool ne Avatar.

Kalo mirė.
Ankesa esht ber te Moderatoret,por po e shof se z:Psikologu nuk e ka kuptu ankesen,as une se kam vrejt,deri sa lexova ket ankes,dhe prap e shikova foton e Zero_Col ay e kishe nje kryq var ne ate foto!!!! e po u ndiejkan te ofenduar Muslimanet!!!????
Ky ,Ankuesi,nuk i ka vrjet,fotot qe kan disa tjer,si p.sh..hasanebumehmetkadir a qysh e pat nofken njeri...........

adhuruesi
15-04-07, 23:26
ihhh regullone pak forumin se u bo me shume tema, regulloni pak bahet ma mire mendoj..

Albanian eX|PerT
23-04-07, 05:47
....avatari i Zero Cool, per mendimin tim eshte shume provokativ e sidomos ndaj konfesionit krishter.... kryqi si simbol i te krishtereve, i venduar ne trupin e nje terroristi per mendimin tim eshte ofendim...!!!...ofendimet s'jane te lejuara me rregullore...!!!

LABI
26-07-07, 15:01
Ka ndonje mates , kufij qe percakton rregullat e miresjelljes ne forum...

Nese nuk eshte e mjaftueshme referimi i fyerjes qe kane motive personale... Mjafton fakti i perdhosjes dhe denigrimit te ketij forumit qe te mirren masa qortimi dhe ndeshkimi per personat e pa pergjegjeshem .


NUK E DI NESE VEREJTJET QE SHKRUHEN NE OPCIONIN E REFERUARE, SHKOJNE, NE ADRESE TE MODERATOREVE. POSTIMI I FUNDIT I NGA XHEBRAILI PERDHOSE DHE ZBEHETE PRESTIXHIN E KETIJ FORUMI.

SHPRESOJ QE OPCIONI I LENE PER ANKESA (RAPORTIM TE MESAZHEVE TE PAHIJSHME) NUK SHERBENE VETEM SA PER DEKORE VIZUELE .

Kodra
26-07-07, 16:37
Ka ndonje mates , kufij qe percakton rregullat e miresjelljes ne forum...

Nese nuk eshte e mjaftueshme referimi i fyerjes qe kane motive personale... Mjafton fakti i perdhosjes dhe denigrimit te ketij forumit qe te mirren masa qortimi dhe ndeshkimi per personat e pa pergjegjeshem .


NUK E DI NESE VEREJTJET QE SHKRUHEN NE OPCIONIN E REFERUARE, SHKOJNE, NE ADRESE TE MODERATOREVE. POSTIMI I FUNDIT I NGA XHEBRAILI PERDHOSE DHE ZBEHETE PRESTIXHIN E KETIJ FORUMI.

SHPRESOJ QE OPCIONI I LENE PER ANKESA (RAPORTIM TE MESAZHEVE TE PAHIJSHME) NUK SHERBENE VETEM SA PER DEKORE VIZUELE .


**********
**********
**********


Shumė i nderuari LABI,

askush, me tė vėrtetė askush nuk mund ta pėrdhunojė ndonjė Institucion, secili e pėrshkruan veten nga shkrimet qė i bėn. Nuk ėshtė pėrshkrim vetėm Paraqitja nė nėnforumin e " Prezantimeve", pėrshkrim tė vetes sonė bėjmė nė ēdo shkrim qė shkruajmė, postojmė.

Sa ėshtė e mirė kjo mėnyrė pėrshkrimi po vėrehet!!!

Me kėtė dua tė them se, ēdo njėri qė mendon, kujton se me njė shkrim banal tė postuar, pėrdhunos, nėnēmon Forumin, ai le ta dijė qė gabon, le ta dijė qė veten e vet pėrdhunos dhe meriton ndėshkimin, ky ndėshkim bėhet jo pėr Forumin, por pėr tė kuptuar personi nė fjalė qė ajo rrugė nė tė cilėn gjendet, ėshtė rrugė e gabuar pėr kėtė kohė, shoqėri nė tė cilėn bėjmė pjesė edhe ne.

Ndoshta do tė vijė koha qė me ato shprehjet, tash tė cilėsuara si banale, dikur do tė krenohet shoqėria e ardhshme !!!!!.

Ka njerėz qė me kėto shprehje ushqehen, pa to nuk mund tė jetojnė, e kėta janė ata tė cilėt nuk e kanė gjetur veten nė kėtė shoqėri.


Duke tė pėrshėndetur, tė dėshirojė shumė suksese


Kodra

Peja-Boy
26-07-07, 18:31
http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/collapse_tcat.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php#top) Pa censurė (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=106) http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/forum_new.gifPa Cenzurė (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=126) (13 duke lexuar)
Tema tė ndryshme tė 20+ vjeēarėve
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Sa here keni bere dashuri... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?goto=newpost&t=14487)
Nga buli_008 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?find=lastposter&f=126)
Sot 17:39 http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/lastpost.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?goto=lastpost&t=14487)

1666,178

A eshte per tu Mbyllur kjo teme ?? nese joo ateher si tju ndalohet moshave te reja ??

GjIlAnAsI_cSi
26-07-07, 19:45
http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/collapse_tcat.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php#top) Pa censurė (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=106) http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/forum_new.gifPa Cenzurė (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=126) (13 duke lexuar)
Tema tė ndryshme tė 20+ vjeēarėve
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Sa here keni bere dashuri... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?goto=newpost&t=14487)
Nga buli_008 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?find=lastposter&f=126)

Sot 17:39 http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/lastpost.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?goto=lastpost&t=14487)1666,178

A eshte per tu Mbyllur kjo teme ?? nese joo ateher si tju ndalohet moshave te reja ??

Shum thjesht dhe mire , eshte thene ne fillim se ne at nenforum qe eshte hapur kalohen temat qe nuk kan te bejn me nenforumet serioze qe lexohen nga grupmoshat e ndryshme prandaj edhe kalohen tek Pa censure.. por edhe aty shum bukur shkruan ndoshta edhe ke nevoj per me te spjegu me mire.. punen e atij numrit 20+

20+ Eshte vetem per persona mbi 20 vjec e perpjet.. do te thot 20..25..30..50..ect ect..

Prandaj stafi nuk ka koh ti kontrolloj te gjith se sa vjecar jan dhe a lejohet apo jo ne at nenforum.. se nuk e ka at pun.. por puna eshte tek ti qe je psh 15* vjecar apo 18* sa i ke dhe kur ti e sheh qe ka te bej me tema te ndryshme.. ndalesh po nqs te kruhet hyn lexon dhe del..

Ndoshta e kuptove?

Ka ndonje mates , kufij qe percakton rregullat e miresjelljes ne forum...

Nese nuk eshte e mjaftueshme referimi i fyerjes qe kane motive personale... Mjafton fakti i perdhosjes dhe denigrimit te ketij forumit qe te mirren masa qortimi dhe ndeshkimi per personat e pa pergjegjeshem .


NUK E DI NESE VEREJTJET QE SHKRUHEN NE OPCIONIN E REFERUARE, SHKOJNE, NE ADRESE TE MODERATOREVE. POSTIMI I FUNDIT I NGA XHEBRAILI PERDHOSE DHE ZBEHETE PRESTIXHIN E KETIJ FORUMI.

SHPRESOJ QE OPCIONI I LENE PER ANKESA (RAPORTIM TE MESAZHEVE TE PAHIJSHME) NUK SHERBENE VETEM SA PER DEKORE VIZUELE .

Kurse per punen e LABI.. deshta te shtoj se koha e pushimeve tani ndoshta ndodh qe mos te aktivizohen shum Mod.. ne forum.. prandaj edhe nuk marrin masa :) po kur te kryhen pushimet mos u merzit se perseri ketu do i kemi.. e sdo na lejn rehat..

Gjith te mirat.

Murgesha
26-07-07, 19:47
Ka ndonje mates , kufij qe percakton rregullat e miresjelljes ne forum...

Nese nuk eshte e mjaftueshme referimi i fyerjes qe kane motive personale... Mjafton fakti i perdhosjes dhe denigrimit te ketij forumit qe te mirren masa qortimi dhe ndeshkimi per personat e pa pergjegjeshem .


NUK E DI NESE VEREJTJET QE SHKRUHEN NE OPCIONIN E REFERUARE, SHKOJNE, NE ADRESE TE MODERATOREVE. POSTIMI I FUNDIT I NGA XHEBRAILI PERDHOSE DHE ZBEHETE PRESTIXHIN E KETIJ FORUMI.

SHPRESOJ QE OPCIONI I LENE PER ANKESA (RAPORTIM TE MESAZHEVE TE PAHIJSHME) NUK SHERBENE VETEM SA PER DEKORE VIZUELE .

I nderuar Labi.

Opcioni i referuar shėrben pėr atė gjė, por duhet tė kuptoni se tash koha e pushimeve e shumica e moderuesve nuk kan qasje tė pėrditshme nė Dardani.

I lexova shkrimet kontestuese dhe tė jap plotėsisht tė drejtė pėr mllefin e shprehur.

Do i isha lutur Xhebrailit qė tė jetė mė i pėrmbajtur, pėrndryshe e pret pėrjashtimi nga ky forum.


Murgesha!

Murgesha
26-07-07, 19:50
http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/collapse_tcat.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php#top) Pa censurė (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=106) http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/forum_new.gifPa Cenzurė (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=126) (13 duke lexuar)
Tema tė ndryshme tė 20+ vjeēarėve
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Sa here keni bere dashuri... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?goto=newpost&t=14487)
Nga buli_008 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?find=lastposter&f=126)

Sot 17:39 http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/lastpost.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?goto=lastpost&t=14487)1666,178

A eshte per tu Mbyllur kjo teme ?? nese joo ateher si tju ndalohet moshave te reja ??

Peja Boy pėr ate edhe ėshtė shėnuar ajo vėrejtja. Nėse nuk je 20 vjeqar mos hy fare.

Kuptohet fare mirė se ēfarė pėrmbajnė tek ne shqiptarėt temat Pa Censurė dhe stafi nuk mban pėrgjegjėsi nėse Buli008 i shpreh pėrvojat e veta seksuale.

Murgesha!

Peja-Boy
26-07-07, 20:09
Shum thjesht dhe mire , eshte thene ne fillim se ne at nenforum qe eshte hapur kalohen temat qe nuk kan te bejn me nenforumet serioze qe lexohen nga grupmoshat e ndryshme prandaj edhe kalohen tek Pa censure.. por edhe aty shum bukur shkruan ndoshta edhe ke nevoj per me te spjegu me mire.. punen e atij numrit 20+

20+ Eshte vetem per persona mbi 20 vjec e perpjet.. do te thot 20..25..30..50..ect ect..

Prandaj stafi nuk ka koh ti kontrolloj te gjith se sa vjecar jan dhe a lejohet apo jo ne at nenforum.. se nuk e ka at pun.. por puna eshte tek ti qe je psh 15* vjecar apo 18* sa i ke dhe kur ti e sheh qe ka te bej me tema te ndryshme.. ndalesh po nqs te kruhet hyn lexon dhe del..

Ndoshta e kuptove?

Gjith te mirat.

Mendoj se une e kam Kuptuar mjaft mire ate tem, Vetem kerkova nje sqarim pak me te thjesht se sa ti me ke dhen ...

I Peruluri mundohet te te Dergoj ne Kategorin e tij ( A-H )

Murgesha Flm per Pergjigjen !!!

Peja-Boy
26-07-07, 20:15
Kurse per punen e LABI.. deshta te shtoj se koha e pushimeve tani ndoshta ndodh qe mos te aktivizohen shum Mod.. ne forum.. prandaj edhe nuk marrin masa :) po kur te kryhen pushimet mos u merzit se perseri ketu do i kemi.. e sdo na lejn rehat..

Gjith te mirat.


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20637 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20637)


Mund te me Orientosh se Ku gjindet Kjo tem per Forumin ??

Mund te me tregosh pse ka Ikur ne Temat e Vjetra a duhet te Jet krye Teme??

GjIlAnAsI_cSi
26-07-07, 20:25
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20637 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20637)


Mund te me Orientosh se Ku gjindet Kjo tem per Forumin ??

Mund te me tregosh pse ka Ikur ne Temat e Vjetra a duhet te Jet krye Teme??


Epo nuk e kemi per detyr te mesojm edhe me lexu.. se sikur te me thoje se ke nevoj per mesim.. me gjith qef e kisha ba vetem me kuptu diqka dhe me pa diqka te mire ne ty.. po me sa e shoh ti ja ke probleme me sy.. ja nuk kupton mire shqipen? E lexove per cfar behet fjal ajo tem?

Tek ajo tema eshte hap nga un personalisht tek Stafi im @ ( Operator ) per mungesat ne STAFF prandaj edhe eshte bartur tek temat e vjetera se eshte hapur ndoshta teper..

Perseri ndoshta me kuptove?

Gjith te mirat.

Peja-Boy
26-07-07, 20:29
Epo nuk e kemi per detyr te mesojm edhe me lexu.. se sikur te me thoje se ke nevoj per mesim.. me gjith qef e kisha ba vetem me kuptu diqka dhe me pa diqka te mire ne ty.. po me sa e shoh ti ja ke probleme me sy.. ja nuk kupton mire shqipen? E lexove per cfar behet fjal ajo tem?

Tek ajo tema eshte hap nga un personalisht tek Stafi im @ ( Operator ) per mungesat ne STAFF prandaj edhe eshte bartur tek temat e vjetera se eshte hapur ndoshta teper..

Perseri ndoshta me kuptove?

Gjith te mirat.

Ate e Mora Moster te kesaj Pergjigje nda LABI

"deshta te shtoj se koha e pushimeve tani ndoshta ndodh qe mos te aktivizohen shum Mod.."

Sikur te ishte e njejta tem per Moderatoret ateher a do e kishte bere LABI ate postim ??
Mendoj qe jo se kur kish lexu Largimin e perkohshem te Moderatorve mendoj qe e kish Kuptu pa kerkuar sqarim Nga Staffi !!

Spo di kush kend spo e kupton ?

Peja-Boy
26-07-07, 20:30
Tek ajo tema eshte hap nga un personalisht tek Stafi im @ ( Operator ) per mungesat ne STAFF prandaj edhe eshte bartur tek temat e vjetera se eshte hapur ndoshta teper..
Gjith te mirat.

Mendoj se nuk eshte e tepert , Por mundgon me shume se sa ajo qe nuk eshte e shkruar edhe per Moderatoret !!

Mire Mbetsh !

LABI
26-07-07, 21:43
Mendoj se une e kam Kuptuar mjaft mire ate tem, Vetem kerkova nje sqarim pak me te thjesht se sa ti me ke dhen ...

I Peruluri mundohet te te Dergoj ne Kategorin e tij ( A-H )

Murgesha Flm per Pergjigjen !!!


S'pari kerkoj ndjese per nderhyrje ne kete rast. E di qe kjo teme ne kete nenforum kryesisht ju referohet (ka t'beje) mbarevajtjes dhe administrimit ( jam plotesish i vetedijshem qe pergjigja ime ne kete teme eshte inkompetente ) ...
Vetem deshta te shtoj qe ajo qe njifet si dhune mediale - pre e se ciles mund t'bijne edhe femijet , s'pari duhet te ndalohet nga kujdestaret prinderit e tyre. Te cilet duhet te jene te vetedijshem dhe te pergjegjeshem per pasojat qe mund t'i pesojne femijet e tyre si pasoje e konsumit te permbajtjeve mediale te pakontrolluara.

Ekzistojne format restrikcionet e ndryshme qe i mundesojne keto gjera prej konfigurimit te kompijutereve me mundesi te kufziuara te akonteve, e deri tek konfigurimi (restrikcioni) i internet opcioneve ...


Kerkoj falje edhe nje here , kaq kisha per t'shtuare .


Ju pershendes .

Peja-Boy
27-07-07, 08:52
S'pari kerkoj ndjese per nderhyrje ne kete rast. E di qe kjo teme ne kete nenforum kryesisht ju referohet (ka t'beje) mbarevajtjes dhe administrimit ( jam plotesish i vetedijshem qe pergjigja ime ne kete teme eshte inkompetente ) ...
Vetem deshta te shtoj qe ajo qe njifet si dhune mediale - pre e se ciles mund t'bijne edhe femijet , s'pari duhet te ndalohet nga kujdestaret prinderit e tyre. Te cilet duhet te jene te vetedijshem dhe te pergjegjeshem per pasojat qe mund t'i pesojne femijet e tyre si pasoje e konsumit te permbajtjeve mediale te pakontrolluara.

Ekzistojne format restrikcionet e ndryshme qe i mundesojne keto gjera prej konfigurimit te kompijutereve me mundesi te kufziuara te akonteve, e deri tek konfigurimi (restrikcioni) i internet opcioneve ...


Kerkoj falje edhe nje here , kaq kisha per t'shtuare .


Ju pershendes .

Po kete pergjigje e prita nga Moderatoret te Cilet po pergjigjen me Kryelartesi..Te bejn pishman qe ke bere ate Pyetje apo Postim !!

Peja Boy pėr ate edhe ėshtė shėnuar ajo vėrejtja. Nėse nuk je 20 vjeqar mos hy fare.

Kuptohet fare mirė se ēfarė pėrmbajnė tek ne shqiptarėt temat Pa Censurė dhe stafi nuk mban pėrgjegjėsi nėse Buli008 i shpreh pėrvojat e veta seksuale.

Murgesha!
Nuk kerkova spjegimin per veten time po per moshen e re..!!

Murgesha
27-07-07, 10:16
Po kete pergjigje e prita nga Moderatoret te Cilet po pergjigjen me Kryelartesi..Te bejn pishman qe ke bere ate Pyetje apo Postim !!


Nuk kerkova spjegimin per veten time po per moshen e re..!!


Peja Boy as unė nuk tė jam pėrgjigjur ty po moshės sė re.

Tė lutem mos na e merr kohėn me kėso pyetje naive nė kėtė nėnforum. Nėse je i interesuar pėr diskutime vazhdo nė nėnforumet tjera se ky nėnforum nuk bėn pjesė nė grupin e disutimeve tė lira.

Sinqerisht Murgesha!

Peja-Boy
27-07-07, 21:05
Spo mundem te dergoj askund mesazhe Private??!


You have reached your stored private message quota and can not send any further messages until space has been created.

Virti
27-07-07, 21:09
Spo mundem te dergoj askund mesazhe Private??!


You have reached your stored private message quota and can not send any further messages until space has been created.
haha zbraze se e paske mbushe krejt...

Peja-Boy
27-07-07, 21:20
haha zbraze se e paske mbushe krejt...Flm se em lodhen qikat tu me shkrujt hahaha (hajgare).......FLM edhe njeher aty ishte problemi..!

Zero Cool
30-07-07, 11:20
Te tema :

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1080794#post1080794 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1080794#post1080794)

dje e kam postu nje sygjerim me kete permbajtje:

" Sygjerim:
* irc serverin keni mund me fute vete aty keshtu qe fillestaret te mos kene telashe per kete, e njejta vlene edhe per kanalin (dmth shkarkuesi i scriptes nuk ka nevoje me shkru asgje perpros nickut, nese don me ndryshu, dhe si ta hap mIRC scriptin me nje dubel klik mbi ikonen ne desktop, pa shtyp asnje buton, do te futet ne kanal, duke perfshire ketu edhe identifikimin e nickut te tij).
* Ketu ndoshta kishte qene mire me tregu se si mundet te behet auto identifikimi.
* Dhe ajo me e rendesishmja, pse e keni bere .zip file, e me i mundu fillestaret, me unzip, me gjete path ku eshte bere unzip, etj... kur keni mund ta beni .exe me te gjitha keto qe i permenda ma lart, dhe shkarkuesit do ti nevojitej vetem te instaloj mIRC-in me 4-5 klika te mausit (vazhdo, i pranoj, vazhdo, fund) dhe ne desktop do ti del icona e nevojshme, mbi te cilen do te klikonte dhe do te futej drejt e ne dhomen #dardania.


PS: Nese nuk keni kohe apo njohuri ta beni kete, jua bej une.
Flm per mirekuptim.


ZC
"Tani i kisha lute moderatoret te lexojne me vemendje dhe te shohin a ka pas aresyje te fshihet ky sygjerim (duke prejashtu aresyjet e Gjilansait_csi, i cili me siguri per aresyje mosdije apo inati e ka bere kete?

Falenderoj per pergjegjet.

GjIlAnAsI_cSi
30-07-07, 12:44
Tani i kisha lute moderatoret te lexojne me vemendje dhe te shohin a ka pas aresyje te fshihet ky sygjerim (duke prejashtu aresyjet e Gjilansait_csi, i cili me siguri per aresyje mosdije apo inati e ka bere kete?


Falenderoj per pergjegjet.Kerkoj ndjese nqs jeni ndje keq per fshirjen e shkrimit.. por tek ajo tem nuk eshte kerkuar komenti i as kujt.. prandaj edhe eshte fshi shkrimi dhe tema eshte mbyll..

Gabimi im ishte qe ne at moment se kam mbyll temen se deshta te ndryshoj edhe diqka.. dhe kur pash shkrimin tend e fshiva../Scripten e ndryshova nga zip ne .exe/ Dhe temen e mbylla.

Prandaj e mira do ishte para se te vije ne kete tem te kerkoje nderhyrjen e stafit te me kontaktoje mua ne privat qe te shqaroj problemi pse shkrimi yt eshte fshir.. dhe ka te bej per inate personale apo jo... por sido qoft.. per heren tjeter merr mesim qe me par kontakto moderatorin e atij nenforumi tani stafin per padrejtesin qe te eshte bere..

Gjith te mirat.

Zero Cool
30-07-07, 14:58
Kerkoj ndjese nqs jeni ndje keq per fshirjen e shkrimit.. por tek ajo tem nuk eshte kerkuar komenti i as kujt.. prandaj edhe eshte fshi shkrimi dhe tema eshte mbyll..

Gabimi im ishte qe ne at moment se kam mbyll temen se deshta te ndryshoj edhe diqka.. dhe kur pash shkrimin tend e fshiva../Scripten e ndryshova nga zip ne .exe/ Dhe temen e mbylla.

Prandaj e mira do ishte para se te vije ne kete tem te kerkoje nderhyrjen e stafit te me kontaktoje mua ne privat qe te shqaroj problemi pse shkrimi yt eshte fshir.. dhe ka te bej per inate personale apo jo... por sido qoft.. per heren tjeter merr mesim qe me par kontakto moderatorin e atij nenforumi tani stafin per padrejtesin qe te eshte bere..

Gjith te mirat.
Ti djali mir me pas desht me shkru privat me mu, ma kishe shkru nje MP, apo aty ne teme pas meje, dhe kishe thene qe nuk ka nevoje me rregullu une asgje, por te ggjitha do ti rregullosh ti, dhe ato ndryshime qe kam propozu, i ke ba dhe gjithqka do te ishte ne rregull, e jo me fshi postimin i cili ishte me se miredashes, per shkarkuesit eventual te scriptes.
Kurse per inate personale, mendo vet, se une skam por ty nuk duhet te vije inate nese dikush ka njohuri me shume se ti ne disa gjera, sepse askush nuk i din te gjitha.
Tung selak

Zero Cool
30-07-07, 15:22
Ti djali mir me pas desht me shkru privat me mu, ma kishe shkru nje MP, apo aty ne teme pas meje, dhe kishe thene qe nuk ka nevoje me rregullu une asgje, por te ggjitha do ti rregullosh ti, dhe ato ndryshime qe kam propozu, i ke ba dhe gjithqka do te ishte ne rregull, e jo me fshi postimin i cili ishte me se miredashes, per shkarkuesit eventual te scriptes.
Kurse per inate personale, mendo vet, se une skam por ty nuk duhet te vije inate nese dikush ka njohuri me shume se ti ne disa gjera, sepse askush nuk i din te gjitha.
Tung selak

Harrova te shtoj, edhepse e paske bere .exe , prap nuk e ke bere autoconnect e as auto join, perveq kesaj Anti Virusi im thot qe ne ate script eshte nje Trojan Horse (nuk eshte qudi kur ajo script eshte marr nga biri i dreqit e ju kan ndrru vetem 10-15 fjale per mu duk si "dardania script".http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/naamloos.jpgKujdes:
Pra te gjithe ata qe nuk duan te jene viktime i preferoj qe mos ta marrin at mIRC script !


Me nderime ZC

GjIlAnAsI_cSi
30-07-07, 18:09
Ti djali mir me pas desht me shkru privat me mu, ma kishe shkru nje MP, apo aty ne teme pas meje, dhe kishe thene qe nuk ka nevoje me rregullu une asgje, por te ggjitha do ti rregullosh ti, dhe ato ndryshime qe kam propozu, i ke ba dhe gjithqka do te ishte ne rregull, e jo me fshi postimin i cili ishte me se miredashes, per shkarkuesit eventual te scriptes.
Kurse per inate personale, mendo vet, se une skam por ty nuk duhet te vije inate nese dikush ka njohuri me shume se ti ne disa gjera, sepse askush nuk i din te gjitha.
Tung selak


Ndegjo ti djal i mire.. se nuk jam ardh ketu me i gris nervat me ty.. e me te lexuar tuj ba grr mrr.. por lexo mire njeher edhe kupto se stafi per nje postim nuk ka koh cdo antari te i shkruaj ne privat.. se per ndryshe.. do na duhen rrafsh 5 or ne dite.. apo me shum tu fshi ka 100 shkrime te cdo antari neper tema qe kalojn chit-chate dhe biseda te kota..
Te thash mire qe nuk ke nevoja per shkrime tek ajo tem se nuk te duhet as gja.. dhe gjitha ato qe ti thae kjo script i posedon.. si Autojoin ne kanal me /timer si dhe auto reconnect per veq kalimi ne .exe... ( Per kete e bera me vones )..
Dhe asnjeher sme intereson nqs ti din me shum apo un me pak.. me keto qe di jam i knaqur dhe sme intereson nqs X apo Y personi.. kupton me mire se un.. tek e fundit duhet me kuptu se sikur te dije ti apo dikush tjeter me mire do ishe ne vendim tim dhe do e beje ti por jo un..


Harrova te shtoj, edhepse e paske bere .exe , prap nuk e ke bere autoconnect e as auto join, perveq kesaj Anti Virusi im thot qe ne ate script eshte nje Trojan Horse (nuk eshte qudi kur ajo script eshte marr nga biri i dreqit e ju kan ndrru vetem 10-15 fjale per mu duk si "dardania script".Dhe per kete ty cuno.. nqs ke mbet ti mua te me mesosh per IRC dhe scripte un me mire ta le fare Chat dhe internetin.. po me thuaj mua ore cun.. nqs ti qe mundohesh aq mire.. cfar i duhet asaj scripte per Autoconnect kur dikush don me ndryshu nick apo nuk i intereson me hy tek serveri yn dhe hyn tjeter ku? kete ti nuk e ben mend..


E sa per lloj Trojani.. ska kurfar mundesie qe addons qe perdoret per lloj reklamash ne kanal te kete diqka te till.. si "trojan" se tek IRC/Trojan.as e ka McCaffe si dhe AntiVIR Gjerman.. qe cdo mIRC script qe perdoret me addons sic jan per mbrojteje te kanalit dhe ato personale kan nje gja te till.. dhe ku eshte fjala ( IRC ) neper addonse kapet si trojan.. Pra po deshte merr dhe testo ne ndonje script tenden personale dhe beje kontroll per virus te thot ajo vet.. ;)


Pra ja ketu e ke at nqs don me dite me shum ose hyn dhe shihe addos


( n0=on 1:TEXT:* irc *:#Dardania:if ($me isop #Dardania && $nick !isop #Dardania) { /ban -u1890 $chan $nick 2 | /ignore -u8 $nick | /kick $chan $nick %reklam )


Nuk dua fjalime me te kota tek kjo tem nqs ke diqka lidhje me postimin me kontakto ne privat.. se sdo marresh me pergjigjeje nga un..

Gjith te mirat.

Zero Cool
30-07-07, 20:33
Ndegjo ti djal i mire.. se nuk jam ardh ketu me i gris nervat me ty.. e me te lexuar tuj ba grr mrr.. por lexo mire njeher edhe kupto se stafi per nje postim nuk ka koh cdo antari te i shkruaj ne privat.. se per ndryshe.. do na duhen rrafsh 5 or ne dite.. apo me shum tu fshi ka 100 shkrime te cdo antari neper tema qe kalojn chit-chate dhe biseda te kota..
Te thash mire qe nuk ke nevoja per shkrime tek ajo tem se nuk te duhet as gja.. dhe gjitha ato qe ti thae kjo script i posedon.. si Autojoin ne kanal me /timer si dhe auto reconnect per veq kalimi ne .exe... ( Per kete e bera me vones )..
Dhe asnjeher sme intereson nqs ti din me shum apo un me pak.. me keto qe di jam i knaqur dhe sme intereson nqs X apo Y personi.. kupton me mire se un.. tek e fundit duhet me kuptu se sikur te dije ti apo dikush tjeter me mire do ishe ne vendim tim dhe do e beje ti por jo un..


ahahahahaah qka ke ba more ti? e ke vjedh scripten e huje e veq ja ke shtu dardania script, edhe shyqyr qe je i knaqun me poziten tande ahahahaha
PS: leje more irc edhe internetin se ashtu kshtu so per ty ;)

Dhe per kete ty cuno.. nqs ke mbet ti mua te me mesosh per IRC dhe scripte un me mire ta le fare Chat dhe internetin.. po me thuaj mua ore cun.. nqs ti qe mundohesh aq mire.. cfar i duhet asaj scripte per Autoconnect kur dikush don me ndryshu nick apo nuk i intereson me hy tek serveri yn dhe hyn tjeter ku? kete ti nuk e ben mend..
Pse ti qfare interesi ke me ba scripta me hy gjinnja ne chata te huj ?


E sa per lloj Trojani.. ska kurfar mundesie qe addons qe perdoret per lloj reklamash ne kanal te kete diqka te till.. si "trojan" se tek IRC/Trojan.as e ka McCaffe si dhe AntiVIR Gjerman.. qe cdo mIRC script qe perdoret me addons sic jan per mbrojteje te kanalit dhe ato personale kan nje gja te till.. dhe ku eshte fjala ( IRC ) neper addonse kapet si trojan.. Pra po deshte merr dhe testo ne ndonje script tenden personale dhe beje kontroll per virus te thot ajo vet.. ;)
Pse Trojanat a skokan addonsa a ? ahahaahah po ska dert se aq din ti ;)


Pra ja ketu e ke at nqs don me dite me shum ose hyn dhe shihe addos


( n0=on 1:TEXT:* irc *:#Dardania:if ($me isop #Dardania && $nick !isop #Dardania) { /ban -u1890 $chan $nick 2 | /ignore -u8 $nick | /kick $chan $nick %reklam )
Huh paske dit me ba copy, nice ahahahahaah :)


Nuk dua fjalime me te kota tek kjo tem nqs ke diqka lidhje me postimin me kontakto ne privat.. se sdo marresh me pergjigjeje nga un..

Gjith te mirat.
Skam qka kontaktoj tipat si ti :)

Zana_ch
05-08-07, 22:16
Kerkoi sqarim nga Moderatori tek rubrika Mesime nga Kurani qe me fshim ka dy dite shkrimet tek tema:

Bashkėshortja Juaj Ėshtė E Gjithė Bota Pėr Ty ......ju lutem tek kjo tem ashte tabu per te diskutuar ......apo ai apo ajo moderator ashte aq i prapambetur ......kerkoi sqarim spakten se pse me injoroni shkrimet e mija .

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22340P.S
Prers pergjegje nga stafi sespe une nuk e vrej se kam dale jashte temes e nese tema ne fjal nuk ashte per te diskutuar ateher veje qelsin i nderauari moderator .....per deri sa e leni temen e hapur ateher duheni edhe postime te mos fshihen qe behen rreth asaj temer ....une kerkoi qe shkrimi ime te mos jet i humbur te rikthehet dhe te me bej te diktur se ku dola nga tema apo ku bera ofendime ..........shpresoi qe edhe ky shkrim te mos fshihet .Me respekt
Zana_ch

Murgesha
05-08-07, 22:33
Kerkoi sqarim nga Moderatori tek rubrika Mesime nga Kurani qe me fshim ka dy dite shkrimet tek tema:

Bashkėshortja Juaj Ėshtė E Gjithė Bota Pėr Ty ......ju lutem tek kjo tem ashte tabu per te diskutuar ......apo ai apo ajo moderator ashte aq i prapambetur ......kerkoi sqarim spakten se pse me injoroni shkrimet e mija .

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22340P.S
Prers pergjegje nga stafi sespe une nuk e vrej se kam dale jashte temes e nese tema ne fjal nuk ashte per te diskutuar ateher veje qelsin i nderauari moderator .....per deri sa e leni temen e hapur ateher duheni edhe postime te mos fshihen qe behen rreth asaj temer ....une kerkoi qe shkrimi ime te mos jet i humbur te rikthehet dhe te me bej te diktur se ku dola nga tema apo ku bera ofendime ..........shpresoi qe edhe ky shkrim te mos fshihet .Me respekt
Zana_ch

Zana nuk kam koment tjetėr pėr ty, por vetėm po ta publikoj njėrin prej shkrimeve tė fshira.


ppppiiiiiiffffffffffff......e mi pase 7 gra..... ciles do ja fal momentet e bukura ,me cilen do ta ndajsh diten ,me cilen do ta ndajsh naten, cila do te jet bota per ty ,ciles do ja thush sekretet ,cila do te jep knaqsin,kur te jesh i semuar cila do te rri pran tejeee.......................e sa e sa tjeraaaaaaaaaa:eek: :eek: :tongue:


shenet ju lasha

Zana_ch


Lutesh tė jesh e pėrmbajtur nė diskutimet tuaj dhe mos nxit e provoko diskutime tė panevojshme.

Murgesha!

Peja-Boy
08-08-07, 19:12
Murgesha po dominon ne Shlyerjen e Postimeve !!

Rammstein_1979

Biografia:
i Fort shum
Vendndodhja:
ka po keni qef ...Serbi Mali zi Interesat:
veq Profesioni:
Pushtus Motoja:
sdi

Murgesha
08-08-07, 23:21
Murgesha po dominon ne Shlyerjen e Postimeve !!

Rammstein_1979

Biografia:
i Fort shum
Vendndodhja:
ka po keni qef ...Serbi Mali zi Interesat:
veq Profesioni:
Pushtus Motoja:
sdi


Ani ēka po thua me ba??

prishtinasi
09-08-07, 21:02
Kerkoj sqarim nga moderatori i temave "votime dhe sondazhe! Me te njofshem!
Pse me jane fshire dy postime tek nen-tema "cili eshte qyteti me i bukur" Me sa di une, fjalia "lirimi i gazrave ne hapsire" eshte ne fjalor dhe eshte zyrtarizuar ne marrveshjen e Kjotos!?

Paradox_13
09-08-07, 21:06
Ani ēka po thua me ba??

http://img66.imageshack.us/img66/8355/2h52omqxg9.gif

SANTANA-29
09-08-07, 21:08
http://img66.imageshack.us/img66/8355/2h52omqxg9.gif
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA,,,,kurr skam kesh aq shum.....ser güt rraus damit,,

rilinda
10-08-07, 11:18
Kerkoj sqarim nga moderatori i temave "votime dhe sondazhe! Me te njofshem!
Pse me jane fshire dy postime tek nen-tema "cili eshte qyteti me i bukur" Me sa di une, fjalia "lirimi i gazrave ne hapsire" eshte ne fjalor dhe eshte zyrtarizuar ne marrveshjen e Kjotos!?

Veē sa e shikova, edhe e pash qė njė postim tė ėshtė fshier e jo dy. Pos asaj, e kam fshier edhe shkrimin e yllush_qikit- pėrgjigjen e saj drejtuar ati postimit tėnd.
Ta kam fshier atė postim sepse nga ajo fjali qė ėshtė e zyrtarizuar, na doli diēka tjetėr, e mund tė na vinte edhe nė pėrgjigje tjetėr nga ju e ta humbte tema rrugėn.

Shnet!
Rilinda

Peja-Boy
10-08-07, 18:03
Ani ēka po thua me ba??

Nejse nejse ...Percjelle ne Postime edhe do e vertetosh vet qfar Duhet Bere...!

Peja-Boy
10-08-07, 18:08
http://img66.imageshack.us/img66/8355/2h52omqxg9.gif

Sipas mendimit tim e meriton kete, edhe Rammstein_1979..!
Nuk po mundem ta Kuptoj, se ka hy ne nje Forum te Shqiptarve,edhe ne te gjitha Potimet e tij eshte Kunder Shqiptarve, as Baben e vet nuk e njeh veq shkaku se e ka Shqipetar(MUnd ta ket edhe Serb apo Tjeter Nacionalitet ku me dijt) Por me dokumenta garant qe i shkruan shqipetar !

jadore
11-08-07, 21:45
Sipas mendimit tim e meriton kete, edhe Rammstein_1979..!
Nuk po mundem ta Kuptoj, se ka hy ne nje Forum te Shqiptarve,edhe ne te gjitha Potimet e tij eshte Kunder Shqiptarve, as Baben e vet nuk e njeh veq shkaku se e ka Shqipetar(MUnd ta ket edhe Serb apo Tjeter Nacionalitet ku me dijt) Por me dokumenta garant qe i shkruan shqipetar !
tash marr mundin une te pergjigjem ketu hiq pa qene moderatore ...
Rammstein , sa kam vrejte une ,preformance e parapelqyer e tij eshte muzika dhe rryma e veqante qe i pelqen , dhe te etiketohet nje antare pse ka shije ndryshe nga shablloni i muzikes turbo"folkforike , dhe veqohet nga epidemija qe ka perfshire masen e popullit tone ,thumbon apo kritikon ato paragjykime ,qe shprehin vetem injorance dhe stagnim ne shume vlera te kultures qe duhej te kishim ne modernizmin qe jetojme, apo shpreh ne forme te veqante revolten pse nje popull mendon dhe flet me nje ze, .. nuk mendoj qe paraqet nje tradheti kombetare ..!!!.
Rammstein , per bindjen time aq sa kam lexuar nga ai , personifikon asgje me pak e asgje me shume se nje shqiptare te ri modern qe shpreh revolten per paknaqesine qe moshataret e gjenerates se tij nuk dine te krijojne nje un individual , nje shije origjinale , nje karakter personifikues ...

niemand
12-08-07, 02:03
tash marr mundin une te pergjigjem ketu hiq pa qene moderatore ...
Rammstein , sa kam vrejte une ,preformance e parapelqyer e tij eshte muzika dhe rryma e veqante qe i pelqen , dhe te etiketohet nje antare pse ka shije ndryshe nga shablloni i muzikes turbo"folkforike , dhe veqohet nga epidemija qe ka perfshire masen e popullit tone ,thumbon apo kritikon ato paragjykime ,qe shprehin vetem injorance dhe stagnim ne shume vlera te kultures qe duhej te kishim ne modernizmin qe jetojme, apo shpreh ne forme te veqante revolten pse nje popull mendon dhe flet me nje ze, .. nuk mendoj qe paraqet nje tradheti kombetare ..!!!.
Rammstein , per bindjen time aq sa kam lexuar nga ai , personifikon asgje me pak e asgje me shume se nje shqiptare te ri modern qe shpreh revolten per paknaqesine qe moshataret e gjenerates se tij nuk dine te krijojne nje un individual , nje shije origjinale , nje karakter personifikues ...Hajde fillozofi hajde , e veshtir vetem per tu lexu, po per te kuptu jo se jo.

jadore
12-08-07, 09:32
Hajde fillozofi hajde , e veshtir vetem per tu lexu, po per te kuptu jo se jo.
..!!!
a as edhe kete shkrim nuk e kuptove-a..!! . kaq i cekte-a.......!!
nuk di si te te ndihmoj .. !!

Bond
12-08-07, 12:02
Rammstein e kam larguar edhe atė me njė varg pseudonimesh, pėr shkak tė ofendimeve qė i bėn popullit shqiptar nė pėrgjithėsi.
Nuk kam kohė t’i mbledh afishimet e tij por po e paraqes nji pseudonim tė tij edhe pse disa i kam fshi.Ky ėshtė njeni nga pseudonimet e Rammasteinit:


http://img169.imageshack.us/img169/8769/ramsteinzg5.jpg

Ikona e tij: ARKANE SRBINE
Vendndodhja: n'midis Serbis "Kosovo"

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=360 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=360)

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=361 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=361)


Firma e tij: “me vie turp qe jam shqiptar”

Malsori-Makaveli
14-08-07, 14:45
Kush asht Ajo apo Aj se po mi shlyn Temat pa dije se pse??

Un sjam ka shaj as sjam ka ofendoj as nuk du me ba gjana te kqija.
Edhe nese i shlyni a ban me dit se pse??
Mos me beni te mendoj keq per ket Forum.
Nuk asht zor me shkri PM me tregu se pse.

Mi m`betshi Malsori

Gentiani
18-08-07, 11:22
Notė Proteste!Paraqes notė tė ashpėr proteste, pėr mbylljen e temės tek arena ndėrkombėtare.

Incidenti i fundit, tė cilit i referohet kjo notė protestė, ku diskutuesi me papėrgjegjėsi lėshoi ca shpifje dhe tė pavėrteta nė drejtim tė intergritetit dhe sovranitetit tė fakteve nė rajonin e diskutimeve nė temėn tek arena ndėrkombėtare.

Edhe pse pėrmes kanaleve diplomatike M/P kėrkova sė paku 4-5 palėve tjera tė mos kyēen nė tensonimin e situatės nė „rajon“ megjithatė tema u mbyll!

Nėse ėshtė menduar me parandalimin e incidenteve tė dėmshme dhe provokuese, e pėrkrahė njė vendim tė tillė, por meqė nuk kishte palė tjera, mendoj qė akti i tillė kėrcėnon rrezikshėm nė tė ardhmen rrjedhėn e diskutimeve pikėrisht pėr shkak tė „ēėshtjeve kontestuese“ - shpifjeve, qė mbeten nė atė temė tė pasqaruara dhe si pasojė mbeten tė paraprogramuara dhe objektiv i radhės, mvarėsisht nga zhvillimi i diskutimeve nė…ose mbeten edhe tė fundit nė gjithė rajonin e diskutimeve!!!

Kėrkoj sqarim pėrmes kanaleve diplomatike M/P

selvija
23-08-07, 17:32
Kam nje verjte tek moderatoret,,
Sapo qenka mbyll tema QuDi,,,
siq morra vesh nga moderatori Paradox_13 se ajo tem qenka lidhur me ,,Befasia e Dites..sipas mendimit tim nuk eshte e njet ,,
Por edhe une tek Paradox_13 kam nje vejetje se temet ...Me ty...Pa Ty....Per Ty.. edhe vet ai e ka qit,,,a mos kan nje domethanje apo jam gabim...ju lutna edhe une juve qe te perdorni drejtsin se deri dikund as ju kund nuk jeni veq po ja futni ashtu kot!!!!

Peja-Boy
23-08-07, 19:21
Kam nje verjte tek moderatoret,,
Sapo qenka mbyll tema QuDi,,,
siq morra vesh nga moderatori Paradox_13 se ajo tem qenka lidhur me ,,Befasia e Dites..sipas mendimit tim nuk eshte e njet ,,
Por edhe une tek Paradox_13 kam nje vejetje se temet ...Me ty...Pa Ty....Per Ty.. edhe vet ai e ka qit,,,a mos kan nje domethanje apo jam gabim...ju lutna edhe une juve qe te perdorni drejtsin se deri dikund as ju kund nuk jeni veq po ja futni ashtu kot!!!!

Po te Bashkangjitem edhe une Selvija me nje Ankes edhe nje Pyetje drejtuar Moderatorve ..?!

A mendoni se jeni Perfekt e nuk Gaboni Kurr ..???!

Edhe Pse asnjeher nuk jepni nje pergjigje Adekuate te Plot per Mbylljen e Temave ...Kurse shoh tema qe ka edhe me te Dobeta se sa ato qe shlyhen apo Blockohen ..

Paradox_13
23-08-07, 20:39
Kam nje verjte tek moderatoret,,
Sapo qenka mbyll tema QuDi,,,
siq morra vesh nga moderatori Paradox_13 se ajo tem qenka lidhur me ,,Befasia e Dites..sipas mendimit tim nuk eshte e njet ,,
Por edhe une tek Paradox_13 kam nje vejetje se temet ...Me ty...Pa Ty....Per Ty.. edhe vet ai e ka qit,,,a mos kan nje domethanje apo jam gabim...ju lutna edhe une juve qe te perdorni drejtsin se deri dikund as ju kund nuk jeni veq po ja futni ashtu kot!!!!

E nderuara zonja Selvije…nuk di nese verrtet ti qenke quditur me veprimin tim po te them drejt une mbeta pa fjal dhe mase i befasuar nga kjo qe lexova.
Eshte e drejt e ytja dhe e qdokuj qe te parashtroj vrejtje dhe ankesa,sepse gjithkush munde te gaboj e pse jo edhe ne si moderator ne ket mes.
Sa i perket mylljes se temes edhepse ti e fshe kete une ne mundesit e mia u mundova qe te sqaroj,bile ate ne bised direkte permes msn-se,e fakti se ti mendon qe une nje veprim te tille e bera per te knaq dike tjeter le te mbetet ta gjykojn te tjeret.Pse nuk thua edhe ketu ate qfar mendon,ate qfare eshte bindja jote se une nje veprim te tille e bera per te plotsu nje ''deshire'' te antares me nikun AmaZona,..!!pse nuk e thu ate qfar me the mua….??,pse me ben tash qe te mirrem “ME TY”,??pse nuk eshte e njejt si te ishte Dardania “PA TY”pse te gjitha keto fjal po i drejtoj “PER TY”…
Noshta edhe pas keti postimi ti do te jesh e quditur por une prap mbetem i befasuar sa domethenese paska qen kjo tem “PER TY”qe e sqaruam se bashku “ME TY”dhe ne funde e mbylla “PA TY”
Falemnderit per mirkuptim.

selvija
23-08-07, 20:53
Po i nderuar ti thash ato fjal se bere nje gabim,,edhe duhet ta pranosh ate temet e Freskta e mbylle...por ta thash se me fjal Amazones veprove SHKO e gjen ate postim nese nuk beson se se Amazona ke kundes kesaj teme,edhe ti pastaj veprove,,,shko e gjet aty nese nuk eshte fshi ai postim..

Por edhe une protestova kunder temeve tuja Pa TY ,,ME TY etj.... edhe qka bisedohet privat ajo jet msheftsi e jo thashethme ketu flm rrespekt ke nga une prap..

Paradox_13
23-08-07, 23:26
Po i nderuar ti thash ato fjal se bere nje gabim,,edhe duhet ta pranosh ate temet e Freskta e mbylle...por ta thash se me fjal Amazones veprove SHKO e gjen ate postim nese nuk beson se se Amazona ke kundes kesaj teme,edhe ti pastaj veprove,,,shko e gjet aty nese nuk eshte fshi ai postim..

Por edhe une protestova kunder temeve tuja Pa TY ,,ME TY etj.... edhe qka bisedohet privat ajo jet msheftsi e jo thashethme ketu flm rrespekt ke nga une prap..

Si duket duhet porositur protezat para se te mbetem pa dhemb duke fol me ty.Ne asnje rast nuk them se jam perfekt,dhe bindu se noshta jam ai qe me se tepermi e pranoj gabimin dhe di te kerkoj falje ne raste kure verrtet duhet.Eshte mase e verrtet se ekziston postimi i AmaZones te cilit i referohesh,por te thash dhe prap do ta them se nuk ishte ai postim qe pat ndikim ehepse duhej te kishte,dhe nuk ishte AmZaona e vetmja qe shprehi paknaqsi por te kisha lut qe mos te etiketosh pa argumente.
E dyta ...persa u perket temave ''Pa TY'',...''Me TY''...''Per TY''verrtet kan nje tingull te njejt por domethenja e tyre eshte shume e ndryshme,edhepse jo te gjitha jan tema qe une i inicova munde te them lirisht se jan ato tema ku me se tepermi vizitohen pikrisht nga ju e nderuar.
Thashethemet,bisedat private,..msheftesit.....pak gjejn strehim ne mua jam ai qe jam si ne privat poashtu edhe para opinjonit te gjer dhe nuk kam as me te voglen arsye pse te fshihem,pamvaresisht si me marrin te tjeret.
Dhe ne funde te kisha lut,ankesen e bere,protestove andaj lere pak hapsir qe organi me i larte te mirret me gjykime perndryshe po humbe vleren nota e protestes kur vet proteston dhe vet merr rrolin e gjykateses.
Te falenderoj per mirkuptim.

Peja-Boy
24-08-07, 19:12
Mos i Fshehni gjerat ata qe sjan Moderator te mire duhet Larguar !!

vendasi
26-08-07, 23:47
Lus Moderatoret t'me tregojne menjehere se ku gjindet tema ime e titulluare.."Sa mir qenka"..te kafja e forumit..the arsyen prse ..eshte ber lshyerja e ksaje..teme..
me respekt
Vendasi

rilinda
27-08-07, 09:41
Lus Moderatoret t'me tregojne menjehere se ku gjindet tema ime e titulluare.."Sa mir qenka"..te kafja e forumit..the arsyen prse ..eshte ber lshyerja e ksaje..teme..
me respekt
Vendasi
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22536

Dreni30
28-08-07, 07:58
Hhahahahaahah Njeriu po qeshka edhe prej zori, po me vjen keq sa dush kur lexova disa shkrime ketu.
Nuk po e them kete vetem nga mendje madhesia, por me te vertete eshte e pa kuptueshme kjo qe po lexoj ketu.
Une jam qe sa kohe ketu ne forum edhe njeri me nr. te trete te shkrimeve. Edhe mua mu kane fshi tema e qe i kam pas te hapura, por kurr nuk e kam ba kaq problematike kete pune. E kam pase dhe e ruaj rrespektin ndaj udheqesise se Dardanise.
Ketu pa asnje fije dyshimi them se nuk fshihen shkrimet apo temat pa asnje vleresim. D.m.th.-jane ata qe edhe e mbajne kete forum se sa shkrimet shkruhen ketu ishte bere kaos.
Edhe nje desha te shtoj se gabimet bahen nga njerezit se kafshet nuk flasin edhe njeriu eshte ai qe gabon, por me kohen permiresohen ato edhe pa reaguar kush se ne udheqesi ka njerez qe edhe i vleresojne punen e tyre. ( mendoj te moderatoreve ketu)
Athua ju qe po ankoheni cka kishit bere po te ishit ne kete post me kete reagim kaq te shpejt?? Si do ta kishit mbajtur kete rregull?? Me cka dhe me kend kishi mundur te beni biseda??
Tri here mendoje fjalen e njehere fol, nese je ulur dhe nervoze, ngritu ne kembe, preke ballin pak dhe e shef veten se ku je. Po nese je ne kembe ulu..........
Nuk po dua te shkruaj me shume, por vetem ju kisha lutur ruane vetin dhe rrespektoni parimet e forumit sikur po e bejne edhe ata per ne ( e kam fjalen per udheheqesine)

Edhe nje po ju them se nuk jam as moderator e asgje ketu thjeshte e kaloj kohen e lire ketu tek kafja e forumit, kurse shkrimet i lexoj ne gjitha temat.
Si nje gurbetqar i zorit qe jam me intereson shume te lexoj dhe te komunikoj me anetaret ketu, bile se paku shqip te flasim e te shprehim me fjale ate qe po na mungon ne cdo sekund te jetes.

Nje pershendetje per te gjithe ketu nga une, shpresoj se me keni kuptuar mire dhe me shprese se nuk me vjen naj ankese edhe mua,. pa qene hiq moderator, hahahahahahahaah.

DEA
28-08-07, 08:03
Hhahahahaahah Njeriu po qeshka edhe prej zori, po me vjen keq sa dush kur lexova disa shkrime ketu.
Nuk po e them kete vetem nga mendje madhesia, por me te vertete eshte e pa kuptueshme kjo qe po lexoj ketu.
Une jam qe sa kohe ketu ne forum edhe njeri me nr. te trete te shkrimeve. Edhe mua mu kane fshi tema e qe i kam pas te hapura, por kurr nuk e kam ba kaq problematike kete pune. E kam pase dhe e ruaj rrespektin ndaj udheqesise se Dardanise.
Ketu pa asnje fije dyshimi them se nuk fshihen shkrimet apo temat pa asnje vleresim. D.m.th.-jane ata qe edhe e mbajne kete forum se sa shkrimet shkruhen ketu ishte bere kaos.
Edhe nje desha te shtoj se gabimet bahen nga njerezit se kafshet nuk flasin edhe njeriu eshte ai qe gabon, por me kohen permiresohen ato edhe pa reaguar kush se ne udheqesi ka njerez qe edhe i vleresojne punen e tyre. ( mendoj te moderatoreve ketu)
Athua ju qe po ankoheni cka kishit bere po te ishit ne kete post me kete reagim kaq te shpejt?? Si do ta kishit mbajtur kete rregull?? Me cka dhe me kend kishi mundur te beni biseda??
Tri here mendoje fjalen e njehere fol, nese je ulur dhe nervoze, ngritu ne kembe, preke ballin pak dhe e shef veten se ku je. Po nese je ne kembe ulu..........
Nuk po dua te shkruaj me shume, por vetem ju kisha lutur ruane vetin dhe rrespektoni parimet e forumit sikur po e bejne edhe ata per ne ( e kam fjalen per udheheqesine)

Edhe nje po ju them se nuk jam as moderator e asgje ketu thjeshte e kaloj kohen e lire ketu tek kafja e forumit, kurse shkrimet i lexoj ne gjitha temat.
Si nje gurbetqar i zorit qe jam me intereson shume te lexoj dhe te komunikoj me anetaret ketu, bile se paku shqip te flasim e te shprehim me fjale ate qe po na mungon ne cdo sekund te jetes.

Nje pershendetje per te gjithe ketu nga une, shpresoj se me keni kuptuar mire dhe me shprese se nuk me vjen naj ankese edhe mua,. pa qene hiq moderator, hahahahahahahaah.
hahaahahahaahhahaha Larg Zemres.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

Peja-Boy
28-08-07, 14:15
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22536


Sa shpejt pergjigjet Moderatorja kur nuk e ndien Veten Fajtore, apo kur e veren se eshte Useri Gabim qe ska mund ta gjej temen e tij !!!

Peja-Boy
28-08-07, 14:17
Hhahahahaahah Njeriu po qeshka edhe prej zori, po me vjen keq sa dush kur lexova disa shkrime ketu.
Nuk po e them kete vetem nga mendje madhesia, por me te vertete eshte e pa kuptueshme kjo qe po lexoj ketu.
Une jam qe sa kohe ketu ne forum edhe njeri me nr. te trete te shkrimeve. Edhe mua mu kane fshi tema e qe i kam pas te hapura, por kurr nuk e kam ba kaq problematike kete pune. E kam pase dhe e ruaj rrespektin ndaj udheqesise se Dardanise.
Ketu pa asnje fije dyshimi them se nuk fshihen shkrimet apo temat pa asnje vleresim. D.m.th.-jane ata qe edhe e mbajne kete forum se sa shkrimet shkruhen ketu ishte bere kaos.
Edhe nje desha te shtoj se gabimet bahen nga njerezit se kafshet nuk flasin edhe njeriu eshte ai qe gabon, por me kohen permiresohen ato edhe pa reaguar kush se ne udheqesi ka njerez qe edhe i vleresojne punen e tyre. ( mendoj te moderatoreve ketu)
Athua ju qe po ankoheni cka kishit bere po te ishit ne kete post me kete reagim kaq te shpejt?? Si do ta kishit mbajtur kete rregull?? Me cka dhe me kend kishi mundur te beni biseda??
Tri here mendoje fjalen e njehere fol, nese je ulur dhe nervoze, ngritu ne kembe, preke ballin pak dhe e shef veten se ku je. Po nese je ne kembe ulu..........
Nuk po dua te shkruaj me shume, por vetem ju kisha lutur ruane vetin dhe rrespektoni parimet e forumit sikur po e bejne edhe ata per ne ( e kam fjalen per udheheqesine)

Edhe nje po ju them se nuk jam as moderator e asgje ketu thjeshte e kaloj kohen e lire ketu tek kafja e forumit, kurse shkrimet i lexoj ne gjitha temat.
Si nje gurbetqar i zorit qe jam me intereson shume te lexoj dhe te komunikoj me anetaret ketu, bile se paku shqip te flasim e te shprehim me fjale ate qe po na mungon ne cdo sekund te jetes.

Nje pershendetje per te gjithe ketu nga une, shpresoj se me keni kuptuar mire dhe me shprese se nuk me vjen naj ankese edhe mua,. pa qene hiq moderator, hahahahahahahaah.

Dreni problemi qendron per shkak se ste Japin Arsye per shlyrjen e Temave ...e ti po te ishe me Aktiv ne Forum ateher mendoj se do i kishe pas edhe ti Kto gjera Parasysh ....

Paradox_13
28-08-07, 14:26
Dreni problemi qendron per shkak se ste Japin Arsye per shlyrjen e Temave ...e ti po te ishe me Aktiv ne Forum ateher mendoj se do i kishe pas edhe ti Kto gjera Parasysh ....

Arsyet nuk i shofin apo nuk duan ti shofin vetem ata qe se njhin gjuhen e arsyes.
Urdhero Peja hidhjav nje sy sa tema te ngjashme kemi per momentin tek kafja,qe noshta ndryshojn vetem sa i perket inicuesit te temes.
Por mos u brengos do te kesh tema me bollek tash e tutje...

Peja-Boy
28-08-07, 14:31
Arsyet nuk i shofin apo nuk duan ti shofin vetem ata qe se njhin gjuhen e arsyes.
Urdhero Peja hidhjav nje sy sa tema te ngjashme kemi per momentin tek kafja,qe noshta ndryshojn vetem sa i perket inicuesit te temes.
Por mos u brengos do te kesh tema me bollek tash e tutje...

Paradox_13, me vie Keq qe merr Pjes edhe ti ne Grupin e Moderatorve ...Mua me Brengos Fakti veq pse nuk Lajmroni, apo Pse nuk jepni nje Arsye kur kerkon dikush Sqarim nga ju ... Mu kan shly shume Tema..Kam sh8ume tema qe nuk me Jan shlyer ...Nuk brengosem per temat e shlyera, por me bren ajo gje qe nuk Mund te jepni nje Sqarim ne Verejtje dhe Ankesa ...edhe Aj person si Psh une qe kam kerkuar sqarim per nje gje ketu ne kete Teme: Kam pas verejtje Kam pas Ankesa kam kerkuar sqarim, por me Jan shlyer edhe ato Postime qka une kam kerkuar te di nga Moderatoret !!

Nuk e di sa me Kuptove: Ketu po bej Ankesen apo po kerkoj sqarim, edhe ajo Ankes ne Munges te pergjigjeve nga Moderatoret me shlyhet ...Dmth se skan Pergjigje per qka une kerkoj sqarim ... e ne Fakt pergjigje Ka !

Peja-Boy
28-08-07, 14:42
Arsyet nuk i shofin apo nuk duan ti shofin vetem ata qe se njhin gjuhen e arsyes.
Urdhero Peja hidhjav nje sy sa tema te ngjashme kemi per momentin tek kafja,qe noshta ndryshojn vetem sa i perket inicuesit te temes.
Por mos u brengos do te kesh tema me bollek tash e tutje...

Personalisht a mund te me Japesh nje Arsye apo pergjigje ne Pyetjen qe te bej ??!

Tema QuDi u diskutua ketu qe eshte Shly, ateher pse u kthye serish ne Forum ??

A e ndien Veten te sigurt qe Temen qe e shlyen nuk e ka Vendin ne Forum ..??
Nese Po ateher Pse e Mbylle Temen QuDi e Perse u Rihap ??!

Respekt nga Peja-Boy

Paradox_13
28-08-07, 14:50
Paradox_13, me vie Keq qe merr Pjes edhe ti ne Grupin e Moderatorve ...Mua me Brengos Fakti veq pse nuk Lajmroni, apo Pse nuk jepni nje Arsye kur kerkon dikush Sqarim nga ju ... Mu kan shly shume Tema..Kam sh8ume tema qe nuk me Jan shlyer ...Nuk brengosem per temat e shlyera, por me bren ajo gje qe nuk Mund te jepni nje Sqarim ne Verejtje dhe Ankesa ...edhe Aj person si Psh une qe kam kerkuar sqarim per nje gje ketu ne kete Teme: Kam pas verejtje Kam pas Ankesa kam kerkuar sqarim, por me Jan shlyer edhe ato Postime qka une kam kerkuar te di nga Moderatoret !!

Nuk e di sa me Kuptove: Ketu po bej Ankesen apo po kerkoj sqarim, edhe ajo Ankes ne Munges te pergjigjeve nga Moderatoret me shlyhet ...Dmth se skan Pergjigje per qka une kerkoj sqarim ... e ne Fakt pergjigje Ka !

E kuptova plotesisht brengosjen tende Peja,perderisa pergjigja ime kishte te bente kryesisht me rubriken te cilen moderoj une dhe pikrisht per nje tem te shlyer per te cilen u ngrit aq shume pluhur edhepse si moderator besoj se permbusha obligimin tim duke i dhen sqarime disa her inicueses se temes.,Ishin te kota perpjekjet per te has ne mirkuptim dhe me ne funde si duket edhe vet stafi ra nen ndikim te ankesave te parreshtura dhe per hire te ikjes nga perqarjet u detyrua te riaktivizoj ate tem si dhe shume te tjera se bashku me te.A gaboi stafi pas nje vendimi te tille..??mendoj se po sepse ne ket rast ose ishe dashur qe te perkrahej vendimi i moderatorit ose ne te kunderten moderatorit ti nderpritej mundesia per moderim ne te ardhmen,e qe asnjera nga keto nuk ndodhen...!!
Qfar munda te konkludoj nga kjo,po e them hapur se parapelqej qe gjithqka njerzve te ju thuhet ne sy,e them se ketu nuk qon edhe aq pesh kualiteti me rensi dhe prioritet na del kuantiteti.
Te falenderoj per mirkuptim.

Peja-Boy
28-08-07, 14:56
E kuptova plotesisht brengosjen tende Peja,perderisa pergjigja ime kishte te bente kryesisht me rubriken te cilen moderoj une dhe pikrisht per nje tem te shlyer per te cilen u ngrit aq shume pluhur edhepse si moderator besoj se permbusha obligimin tim duke i dhen sqarime disa her inicueses se temes.,Ishin te kota perpjekjet per te has ne mirkuptim dhe me ne funde si duket edhe vet stafi ra nen ndikim te ankesave te parreshtura dhe per hire te ikjes nga perqarjet u detyrua te riaktivizoj ate tem si dhe shume te tjera se bashku me te.A gaboi stafi pas nje vendimi te tille..??mendoj se po sepse ne ket rast ose ishe dashur qe te perkrahej vendimi i moderatorit ose ne te kunderten moderatorit ti nderpritej mundesia per moderim ne te ardhmen,e qe asnjera nga keto nuk ndodhen...!!
Qfar munda te konkludoj nga kjo,po e them hapur se parapelqej qe gjithqka njerzve te ju thuhet ne sy,e them se ketu nuk qon edhe aq pesh kualiteti me rensi dhe prioritet na del kuantiteti.
Te falenderoj per mirkuptim.

Pajtohem,Flm per Pergjigjen !!

Murgesha
28-08-07, 23:23
Paradox_13, me vie Keq qe merr Pjes edhe ti ne Grupin e Moderatorve ...Mua me Brengos Fakti veq pse nuk Lajmroni, apo Pse nuk jepni nje Arsye kur kerkon dikush Sqarim nga ju ... Mu kan shly shume Tema..Kam sh8ume tema qe nuk me Jan shlyer ...Nuk brengosem per temat e shlyera, por me bren ajo gje qe nuk Mund te jepni nje Sqarim ne Verejtje dhe Ankesa ...edhe Aj person si Psh une qe kam kerkuar sqarim per nje gje ketu ne kete Teme: Kam pas verejtje Kam pas Ankesa kam kerkuar sqarim, por me Jan shlyer edhe ato Postime qka une kam kerkuar te di nga Moderatoret !!

Nuk e di sa me Kuptove: Ketu po bej Ankesen apo po kerkoj sqarim, edhe ajo Ankes ne Munges te pergjigjeve nga Moderatoret me shlyhet ...Dmth se skan Pergjigje per qka une kerkoj sqarim ... e ne Fakt pergjigje Ka !

Pėrshėndetje Peja Boy!
Po e filloj me njė shembull tė thjeshtė, mė tė thjeshtė nuk ka pėr ate qė merr vesh.

Shiqo kėtė temė kėtu:

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22572

Dhe pastaj shko e hidhja edhe njė sy kėsaj temės tjetėr kėtu.

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13757

Po pretendon se lexon Dardaninė, e nuk je nė gjendje tė ja hjedhėsh njė sy kalimithi forumit, temave e nėntemave kur mendon tė hapėsh temė nė mos vallė egziston njė temė e tillė?

Tė kam shkru diku mė lart, po nė kėtė temė.
Moderatorėt e Dardanisė e bėjnė kėtė punė nė bazė vullnetare pa asnjė far shpėrblimi.
duhet ta kuptojsh njėherė e pėrgjithmonė se shumica prej nesh edhe punojmė e kemi obligimet tona private tė pėrditshme e nuk mund tė jemi kėtu 24 orė pėr tė prit ty kur po ankohesh apo pėr tė dhėnė spjegime se pse ta kemi mbyllur temėn.
Nėse tema nuk ka fyerje, nuk nxit urrejtje dhe mllefosje tė anėtarėve dhe e shef tė mbyllur dije qė prej sot se arėsyeja e vetme pėr mbylljen e saj ėshtė se njė e tillė vetėm ėshtė nė diskutim.

Me tė mira Peja Boy.

Murgesha!

Paradox_13
28-08-07, 23:33
Pėrshėndetje Peja Boy!
Po e filloj me njė shembull tė thjeshtė, mė tė thjeshtė nuk ka pėr ate qė merr vesh.

Shiqo kėtė temė kėtu:

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22572

Dhe pastaj shko e hidhja edhe njė sy kėsaj temės tjetėr kėtu.

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13757

Po pretendon se lexon Dardaninė, e nuk je nė gjendje tė ja hjedhėsh njė sy kalimithi forumit, temave e nėntemave kur mendon tė hapėsh temė nė mos vallė egziston njė temė e tillė?

Tė kam shkru diku mė lart, po nė kėtė temė.
Moderatorėt e Dardanisė e bėjnė kėtė punė nė bazė vullnetare pa asnjė far shpėrblimi.
duhet ta kuptojsh njėherė e pėrgjithmonė se shumica prej nesh edhe punojmė e kemi obligimet tona private tė pėrditshme e nuk mund tė jemi kėtu 24 orė pėr tė prit ty kur po ankohesh apo pėr tė dhėnė spjegime se pse ta kemi mbyllur temėn.
Nėse tema nuk ka fyerje, nuk nxit urrejtje dhe mllefosje tė anėtarėve dhe e shef tė mbyllur dije qė prej sot se arėsyeja e vetme pėr mbylljen e saj ėshtė se njė e tillė vetėm ėshtė nė diskutim.

Me tė mira Peja Boy.

Murgesha!

Persa i perket ankeses aq te zhurmeshme nga Djali Pejon mendoj se nuk ka nje baze aq te forte per te qen e zhurmeshme deri ne ket mas.
Kure them kete kam parasysh se postimi i ti me teper ishte nje kerkes se sa qe ishte nje tem ku do te munde te debatohej,e per te verrtetuar kete sigurova edhe linkun qe vijon..
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22303 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22303)

Kete ne mundesit e mia ja sqarova permes pm-se edhe pejonit e besoj te me ket kuptuar.
.Nese po e falenderoj.
Paradoxi.

uck_aksh
28-08-07, 23:53
Moderator te nderuar un ju kisha pershendetur per punen qe e beni
nje fjal e urt thot "Ēka u hup mos u gjet me" edhe ju qka e shlyeni nje tem mos e ktheni nese gjindet

ju deshiroj pun te mbar ankesa nuk kam perveq qe kam lavdata per jurespekt per te gjith moderatoret nga uck_aksh

Dreni30
29-08-07, 07:45
Dreni problemi qendron per shkak se ste Japin Arsye per shlyrjen e Temave ...e ti po te ishe me Aktiv ne Forum ateher mendoj se do i kishe pas edhe ti Kto gjera Parasysh ....

Hhahhaahah te flm. shum ti djali i pejan, mua po me vjen mire qe e paske verejte se une nuk shkruaj dhe nuk e lexoj forumin.. hahahahahaahahahah po edhe nje gje: po me vjen shume mire se keta moderatoret te paskan zane me pele per dore.
Keshtu kan me u zane edhe tjeret, e fjalet ju zihen ne fyt.
Kam thene edhe e them pa frik se forumi Dardania ka moderim me te mire e bile edhe jane perparimtare. Urtesine e ruajne e fjalen e ashper per momentin e duhur.

Mire mbetsh

Peja-Boy
29-08-07, 19:59
Pėrshėndetje Peja Boy!
Po e filloj me njė shembull tė thjeshtė, mė tė thjeshtė nuk ka pėr ate qė merr vesh.

Shiqo kėtė temė kėtu:

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22572

Dhe pastaj shko e hidhja edhe njė sy kėsaj temės tjetėr kėtu.

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13757

Po pretendon se lexon Dardaninė, e nuk je nė gjendje tė ja hjedhėsh njė sy kalimithi forumit, temave e nėntemave kur mendon tė hapėsh temė nė mos vallė egziston njė temė e tillė?

Tė kam shkru diku mė lart, po nė kėtė temė.
Moderatorėt e Dardanisė e bėjnė kėtė punė nė bazė vullnetare pa asnjė far shpėrblimi.
duhet ta kuptojsh njėherė e pėrgjithmonė se shumica prej nesh edhe punojmė e kemi obligimet tona private tė pėrditshme e nuk mund tė jemi kėtu 24 orė pėr tė prit ty kur po ankohesh apo pėr tė dhėnė spjegime se pse ta kemi mbyllur temėn.
Nėse tema nuk ka fyerje, nuk nxit urrejtje dhe mllefosje tė anėtarėve dhe e shef tė mbyllur dije qė prej sot se arėsyeja e vetme pėr mbylljen e saj ėshtė se njė e tillė vetėm ėshtė nė diskutim.

Me tė mira Peja Boy.

Murgesha!

Pershendetje Murgesha...!!
1.Po e filloj me pretendimin qe lexoj Dardanin.... Lexoj edhe ne Fakt temat e Reja,edhe qka jan diq Interesante ... Tek une Kjo tem nuk Dominon Fare, Arsyeja ....qe tema eshte Hap me 25.04.2004 ndersa Postimi i Fundit eshte Bere nga Useri AGOLLI me 27.04.2007...Dmth para 4 Muaj...!! Mendoj qe skam nevoj me ta sqaru ndoshta e Kupton pse skam pas mundesi une me e verejt ate teme ...!!

2.Nuk mund te jesh sakt 24 Ore per te me prit mua se kur Po ankohem, Por ne Staff marrin Pjes 15 Moderator, e si eshte e mundur se te gjith Pernjeher jeni ne Pune ????

3.Ne Rregulla te Chatit nese mbrenda 24 ore nuk Figuron Nicku yt si Operator se paku 3 ore ateher duhet te jesh i/e Larguar nga Staffi...edhe te shikosh Punet qe ke, e Obligimet Familjare...Mendoj e njejta Gje eshte edhe ne Forum tek Moderatoret !!

4. Znonja Murgesha te Kuptoj une ty se ke Mjaft Obligime, si ti po ashtu edhe te gjith Moderatoret por edhe Une !! E Ketu kerkohet Moderatori te Jet sa ma shume Aktiv ne Forum per Mirembajtje te Temave !!E nese Ti je e Zene me Pune e smund te me pergjigjesh ne ANkesen ateher Ku jan edhe 14 Moderator Tjer???? Apo Mbase nuk ke Koh te pergjigjesh ne Temen pse e shlyen Postimin e nuk e len te me pergjigjesh kur ke koh te lir ti ??

Mbetesh e pershendetur ...Gjdo te mire !!

Peja-Boy
29-08-07, 20:07
Persa i perket ankeses aq te zhurmeshme nga Djali Pejon mendoj se nuk ka nje baze aq te forte per te qen e zhurmeshme deri ne ket mas.
Kure them kete kam parasysh se postimi i ti me teper ishte nje kerkes se sa qe ishte nje tem ku do te munde te debatohej,e per te verrtetuar kete sigurova edhe linkun qe vijon..
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22303 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22303)

Kete ne mundesit e mia ja sqarova permes pm-se edhe pejonit e besoj te me ket kuptuar.
.Nese po e falenderoj.
Paradoxi.

Pershendetje edhe per ty Paradox_13

Nuk bej ankesen pse shlyhet nje Tem e imja, se ajo shlyhet me nje arsye,edhe kur e shoh qe nuk eshte as qe lodhem me dijt se ka mbet ???
Nuk eshte Problemi qe kam Bere kerkesen per Moderim edhe po bej te gjith kete Panik,se pse sme eshte Kthyer Pergjigja ..!

Problemi eshte se edhe te tjert usera shoh nganjeher se po Beni Padrejtsi, Mos e merr Personale por ne pergjithsi Staffi, skam nevoj ta ceku me nick kur jeni Staff..!

Edhe prej Tash nese me duhet nje shpjegim Nga Moderatoret, do e bej Postimin por edhe nese nuk me ktheni Pergjigje e e shlyeni Postimin prapse prap do mbetem i Heshtur.
E nese me ktheni nje Pergjigje, Jo ti Paradox_13, as Murgesha, As Rilinda As Naki, Nuk kerkoj sqarim nga Nicku por nga Staffi ...! ( Kuptohet qe duhet Diskutuar nje gje edhe ne Staff,edhe te me jepet te pakten nga nje Anetar i staffit nje pergjigje)

Shpresoj qe me kuptuat ...Mire Mbetshi !!

rilinda
29-08-07, 20:30
Pershendetje edhe per ty Paradox_13

Nuk bej ankesen pse shlyhet nje Tem e imja, se ajo shlyhet me nje arsye,edhe kur e shoh qe nuk eshte as qe lodhem me dijt se ka mbet ???
Nuk eshte Problemi qe kam Bere kerkesen per Moderim edhe po bej te gjith kete Panik,se pse sme eshte Kthyer Pergjigja ..!

Problemi eshte se edhe te tjert usera shoh nganjeher se po Beni Padrejtsi, Mos e merr Personale por ne pergjithsi Staffi, skam nevoj ta ceku me nick kur jeni Staff..!

Edhe prej Tash nese me duhet nje shpjegim Nga Moderatoret, do e bej Postimin por edhe nese nuk me ktheni Pergjigje e e shlyeni Postimin prapse prap do mbetem i Heshtur.
E nese me ktheni nje Pergjigje, Jo ti Paradox_13, as Murgesha, As Rilinda As Naki, Nuk kerkoj sqarim nga Nicku por nga Staffi ...! ( Kuptohet qe duhet Diskutuar nje gje edhe ne Staff,edhe te me jepet te pakten nga nje Anetar i staffit nje pergjigje)

Shpresoj qe me kuptuat ...Mire Mbetshi !!

Rilinda nuk mun me tu pėrgjigj jasht nėnforumit VOTIME DHE SONDAZHE. E pėr veprimet e mia, brenda kėtij nėnforumi, jap pėrgjegjėsi.

Murgesha
29-08-07, 23:37
Pėrshėndetje edhe njėherė Peja Boy.

.
.
.
.
.
.
.

.
.


Peja-Boy, e ke marė kėtė punė me kėmbėngulje. Vetėm nė tri faqėt e fundit tė kėsaj teme janė fshi afishimet mė lartė. Afishimet tua fshihen pėr shkak sė poston vend e pavend, hap tema ku nuk e ka vendin, chit chat etj, dhe si po e shef nuk fshihen vetėm shkrimet tua por edhe tė moderatorve, por vetėm ti proteston.
Para sė tė hapėsh njė temė shiqo kapitullin ku je duke postuar dhe a egziston njė temė e tillė, mos shkruaj me shkronja te zmadhuara (bold) e me ngjyra, si ėshtė proceduar nė rregullore.
Nuk ėshtė zonė argėtimi i terė forumi. Besoj se tė mjafton ky shpjegim.

Stafi

Ps. Tė lutem mos merr mundin tė mė replikosh nė kėtė shkrim se nuk tė pėrgjigjem, por edhe shkrimi do tė fshihet menjėherė.

lyra2
30-08-07, 07:39
Temat "binjake",pse u rihapen?!
U frikesuat:eek:
U korruptuat:eek:
apo................LEHTĖ NA MASHTROJNĖ ATA ĒĖ I DUAM:wink:

Mund edhe te mos pėrgjigjeni :wink:

pirro
31-08-07, 21:58
Per moderatorin BOND.

A mund te di pse me eshte hequr e permbajtja e shkrimit "vritet triumf riza,pjestar i shpk se"dhe vetem titulli i eshte len.dhe une gjithashtu nuk figuroj su autor i temes se hapur

Murgesha
31-08-07, 22:07
Per moderatorin BOND.

A mund te di pse me eshte hequr e permbajtja e shkrimit "vritet triumf riza,pjestar i shpk se"dhe vetem titulli i eshte len.dhe une gjithashtu nuk figuroj su autor i temes se hapur

Pėrshėndetje Pirro.

Nuk tė ėshtė hequr pėrmbajtja e shkrimit. Nuk figuroni si autor i temės pėr shkak tė bashkangjitjes sė disa shkrimeve nga njė temė tjetėr tek thashethemet e qė ka tė baj me temėn tėnde.
Shkrimi juaj gjendet nėn nr. #4 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1109907&postcount=4)

Shpresoj nė mirėkuptim.

Murgesha.

pirro
01-09-07, 11:13
Murgeshe

Une e kam hap temen "vritet Triumf riza,polic i shpk se"dhe puna osht se une tash nuk figuroj si autor i temes ne fjal,mirpo aty eshte nifar adelina.

Nuk ka rendesi kjo,me rendei osht qe tema po shkon mire

Kalo mire,me nderime pirro

instruktori
03-09-07, 21:30
Pershendetje dhe pune te mbare ju deshiroj Moderatorve

me te vertet e meritojn qe te flasim edhe pak per punen e pa lodheshme te Moderatorve.

Respekt per ju dhe Zoti ju ndihmofte

Sinqerishte Instruktori

ARI_03
05-09-07, 15:44
Feja e Shqiptarit

Njė postim u fshi paka para disa minutave:tongue: lus moderatorin pėrgjegjės qė tė tregoj shkakun e fshirjes sė kėtij postimi!!!?

Rrespekt tė veqant pėr moderatorėt qė jan tė njėanshėm nė vlersime:biggrin:

ARI_03
05-09-07, 16:07
Feja e Shqiptarit

Njė postim u fshi paka para disa minutave:tongue: lus moderatorin pėrgjegjės qė tė tregoj shkakun e fshirjes sė kėtij postimi!!!?

Rrespekt tė veqant pėr moderatorėt qė jan tė njėanshėm nė vlersime:biggrin:

Ju falėnderoj pėr pėrgjigjen nė privat...kaloni bukur!

Zana_ch
05-09-07, 19:56
Nje kundershtar (i fese) me pak per mua, por prape se prape me inetereson pse nuk eshte ne mesin tone? Thjesht dua te kembej mendime me te.

Per ZC e kam fjalen pse eshte 'baned' ?

Flm per mirekuptim!kure do e marrim ndonje pergjegje :rolleyes: :eek:

Lijanna
05-09-07, 20:00
Me falni, kisha dashur ta di pse Arkza eshte e bllokuar???

Preshevar
06-09-07, 08:53
Me falni, kisha dashur ta di pse Arkza eshte e bllokuar???

Pėr kėt, edhe un kisha pas qef me dit se PSE ?...

N'qoft se e keni pas sebep Z..._c. dijeni se personin e gabuar e keni pėrjashtuar !!!!!

gazi-de
06-09-07, 17:17
une sot masi e lexova postimin e Lijanna,es.e kuptove se qenka blloku Arkza,kurse shkakune nuk po dihet.
Te nderuar siq e dini edhe ju Arkza eshte nje ndere anetarja me prezenet ne f/d,dhe une per vete nuk kame dallua seje shkrim te saj negativ apo jashte teme,edhe kisha pase deshir pse eshte largu?
me respeket gazi-de...

vjeshta
06-09-07, 18:19
Pergjegjeja veq qenka dhene !

Murgesha
07-09-07, 10:59
Po Vjeshta pėrgjigjja vetėm ėshtė dhėnė por nuk qenka kuptuar ende.
Pėrgjigjja e hapur e qė nuk don koment gjindet nė shkrimet e tė pėrjashtuarve.

Murgesha!

Peja-Boy
07-09-07, 18:54
3 Tema ne permbajtje te Jetes se Nena Tereze???

Peja-Boy
08-09-07, 16:42
Legend (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=20019) vbmenu_register("postmenu_", true);

Anėtarėsuar: 14-11-05
Postime: 55
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_off.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Komunikate
KUJDES.Nuk jemi aq te urte sa dukemi ne forume!
aksh

Arb
08-09-07, 16:47
Legend (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=20019)
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_off.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Komunikate
KUJDES.Nuk jemi aq te urte sa dukemi ne forume!
aksh

Vazhdon kenga e njejte. Njerez si Triumfi nuk jane ma ne mes nesh, por emrat e tyre perdoren per interesat e grupeve te caktuara anonime, qe te arrijne qellimet e tyre e erreta.

GjIlAnAsI_cSi
08-09-07, 18:08
Keta lloj persona qe kercenojn per mes forumi duhet perjashtuar nga ketu.. Dardania nuk ka vend per banda kriminale..

Zana_ch
09-09-07, 15:29
Pershendetje stafi dardania .de
kerkoi sqarimn se pe me ashte fshi shkrimi tek tema ne fjal :Xhamia dhe femra ne islam
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1118520#post1118520


Sipas medimit tim shkrimi qe une kish postue nuk kishte te bej fare me lendimin(ofendimin) e temes apo te ndonje antari apo te stauesit dardanie. de

pres nga ndonje antar stfi te me jep pergjegje.


Me respekt
zana_ch

Kavaleri
11-09-07, 14:31
Ju pershendes edhe ju lumt.
Edhe un jam i knaqur me ma blloku hyrjen ne FD, disi shum po e du Forumin Dardania, e krejt kohen e lire po e kaloj ketu hahah.

Un dshta mu anku se sun po e nxo ni nuse bre, qka ka qe ne kohen e fundit spo me don askush hahah.
Un po du mem dasht ma shum, edhe ne PM mem shkru ma shum se gjeth that po me rrin Pm-ja hahah!!!

Murgesha
11-09-07, 14:37
Ju pershendes edhe ju lumt.
Edhe un jam i knaqur me ma blloku hyrjen ne FD, disi shum po e du Forumin Dardania, e krejt kohen e lire po e kaloj ketu hahah.

Un dshta mu anku se sun po e nxo ni nuse bre, qka ka qe ne kohen e fundit spo me don askush hahah.
Un po du mem dasht ma shum, edhe ne PM mem shkru ma shum se gjeth that po me rrin Pm-ja hahah!!!

Kavaleri, stafi i FD-sė nuk mban pėrgjegjėsi as kush tė shkruan e as kush nuk tė shkruan MP.
Edhe mos shpreso se ne stafi tė gjejm nuse ty se aq shumė jemi tė angazhuar rreth burrave e nuseve tona sa qė nuk kemi kohė me mendu pėr me tė gjet nuse ty hahahahahaahahahahahahahah.

Kavaleri
11-09-07, 15:01
Kavaleri, stafi i FD-sė nuk mban pėrgjegjėsi as kush tė shkruan e as kush nuk tė shkruan MP.
Edhe mos shpreso se ne stafi tė gjejm nuse ty se aq shumė jemi tė angazhuar rreth burrave e nuseve tona sa qė nuk kemi kohė me mendu pėr me tė gjet nuse ty hahahahahaahahahahahahahah.
Po bej Shaka Motrushe.
Po edhe un kishe burr jam hahah..!
Faleminderit te pakten qe gjete koh me u pergjigjur ne Ankesa.
Te pershendes perzemersisht ty shume.

LABI
13-09-07, 19:54
PROPZIM !

Propozoj qe tema ENVER SEKIRAQA mbyllet ... Konsideroj qe nuk eshte mire t'i behet hyzmet mitizimit te ketij krimineli ordinare , duke i dhane hapsire te diskutohet ne forumin POLITIKA .

Politika dhe Krimi nuk jane fjale sinonime te njera tjetres ....

GjIlAnAsI_cSi
13-09-07, 21:02
Ajo tem meriton te bartet tek Pa Dogana.. qe te shfryhemi edhe ne pak ne menyr me te bukur sic e kemi zanat.. ne shqipet pasi spo kemi mundesi ndryshe..


Dhe kriminelet e tjere te forumit qe e mbrojn dhe ja japin krahun atij duhet perjashtuar pernament nga forumi..

Gjilos.

vjeshta
16-09-07, 14:05
Po Vjeshta pėrgjigjja vetėm ėshtė dhėnė por nuk qenka kuptuar ende.
Pėrgjigjja e hapur e qė nuk don koment gjindet nė shkrimet e tė pėrjashtuarve.

Murgesha!


Nuk po me intereson motivi se pse jan larguar ,te theme te drejten as qe e kam marr mundin me jau lexu shkrimet ,sepse sado pak e kam nje ide ,por e kisha nje propozim :qe te ju zhbllokohet nicku te dyve .Me shpres qe gjate kesaj periudhe ,kan pas kohe qe te meditojn per gabimet e tyre .Rinia nuk edukohet duke i hedhur ne rruge per gabimet e tyre ,por duke ju treguar ,duke i afruar ,duke ju dhene rastin per permiresim ,duke ju treguar se ne kemi besim ne ndryshimin e sjelljeve dhe aksioneve te tyre .

Nuk e shkrova kete pse ndjehem shoqe e njerit prej tyre ,bile e zero cool-it hiq se hiq (motivin e din ai dhe ju Murgesha ),por se mu duk e drejt .Ndoshta ju befasova ??

Me shpres qe propozimi im te merret ne konsiderim ,ju pershendet,

Vjeshta!

Zero Cool
16-09-07, 19:00
Te nderuar, ju qe kerkoni spjegim pse jam prejashtuar dhe qe ende nuk e keni marre pergjegjen, aresyja pra eshte e thjeshte, nuk ka pergjegje sepse nuk jam prejashtuar, kurse per ata qe jane prejashtuar (si qe paska thene Murgesha), pergjegjja eshte te shkrimet e tyre.

Arkzes i uroj kthim te shpejt.

Dhe me ne fund: "ksajde jam" , Banned mundeni edhe ju ta vendosni te profili juaja (titulli i anetarit).

Shnet ZC

selvija
16-09-07, 19:21
Hajde perhajre se ndriqova kete vend sonte,,mir se na vjen edhe me mos na hup se kah flakojm kem ahaha
pershendes vllaqkooo,,se kuptova edhe me herte se qka..ahaha:biggrin:

hasanmehmeti
16-09-07, 22:11
Te nderuar, ju qe kerkoni spjegim pse jam prejashtuar dhe qe ende nuk e keni marre pergjegjen, aresyja pra eshte e thjeshte, nuk ka pergjegje sepse nuk jam prejashtuar, kurse per ata qe jane prejashtuar (si qe paska thene Murgesha), pergjegjja eshte te shkrimet e tyre.

Arkzes i uroj kthim te shpejt.

Dhe me ne fund: "ksajde jam" , Banned mundeni edhe ju ta vendosni te profili juaja (titulli i anetarit).

Shnet ZC
me vjen keq per padrejtesin qe iu paska ber Arkzes ne vargun e padrejtesive qe jane te dukshme edhe per te verberin.

4peace
18-09-07, 19:43
i_retardumi (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=19418) vbmenu_register("postmenu_", true);

Anėtarėsuar: 22-08-05
Vendndodhja: Mitrovice
Postime: 51
http://dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_off.gif
http://dardania.de/vb/upload/images/misc/im_msn.gif (http://dardania.de/vb/upload/private.php?do=showpm&pmid=140322#) http://dardania.de/vb/upload/images/misc/im_yahoo.gif (http://dardania.de/vb/upload/private.php?do=showpm&pmid=140322#)

http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif o karuc
mos mu kap per kari ti shum, se ti qi e ti qkerdhej me farefis e me gjall e me kejt qka i ki...

familjen n'bark ta qi, o papak o kllashar i karit, shko pushitja Albinit se qato e ki shpetim ti, qato e ki BAB e ki ZOT e ki kejt...

t'ka hipnotizu ta ka ik trunin more kelpcina e karit, e tash hin m'shet men ktu...

tymu najkah, qije familjen e mos mi repliko mo shkrimet se porodicen e nans ku e ki e ku se ki ta qi...
__________________
Greater Albania?!...No thanks little Albania!*
Shiheni ēfarė idiotash mban kjo tokė, ky dhe... ky forum?!


Vlerėsojene "pėrshėndetjen" me kujdes!!!Me t'mira!


*

Artisti
19-09-07, 08:10
me vjen keq per padrejtesin qe iu paska ber Arkzes ne vargun e padrejtesive qe jane te dukshme edhe per te verberin.


Pashe muajin e "Ramazanit" pse po rrin ne kete Forum kur po sheh "padrejtesi", apo je edhe ti i padrejt eh ?.

Hajt baco agjero se askush nuk eshte duke te degjuar ty dhe rrymen tende.Shko ne ato Forumet ku flitet per "drejtesi" ( lexo: Forumet e feve tua te cilat nuk jane tolerante per njerez qe deshirojn te jene te lire nga ato dogma fetare shkatrrimtare).


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Arkza
21-09-07, 12:01
Pershendetje !

Desha te Shtroj nje Pytje se pse Isha deri tani ne Bannd !!!!!!!!?
Ku eshte Arsyja dhe se qka eshte Pytje !? Veq me po Intereson se a ishte me Fajit time apo me dikuj Tjtre qe isha e Bllokuar !?
me sa e Pash Kjo Murgesha kishte Shkru se veq Pergjegjja u dhan !!!!!!!!!!!! un askund spo e shoh asnje Pergjegjeje nga disa Antaret qe kishin bo Pytje pe rmua se pse jam Bllokuar !!!!! dhe I Flm.... ato dhe ata qe kan Bo Ankesa per mua !

Pra Me Shpres e Pres Nje Pergjegje Dua ta dij se Pse jam Bllokuar !?

Ju Flm Per-Mir-Kuptim nga Arkza !!!!!!!!!

legenda
21-09-07, 16:35
....kete qendrim te z.Labit e mbeshtes edhe une,
ka plotesishte te drejte kur thekson se:

POLITIKA dhe KRIMI,nuk qendrojne ne nje paralele.
--------------------------------------------------------------

PROPZIM !

Propozoj qe tema ENVER SEKIRAQA mbyllet ... Konsideroj qe nuk eshte mire t'i behet hyzmet mitizimit te ketij krimineli ordinare , duke i dhane hapsire te diskutohet ne forumin POLITIKA .

Politika dhe Krimi nuk jane fjale sinonime te njera tjetres ....

gazi-de
21-09-07, 20:39
Ti je zhbllokuar duke i falenderuar tjerve qė kan IP numėr tė njejtė, por prap do tė bllokohohesh.
Bllokimi yt ėshtė bėrė pėr shkak tė perseritjes sė shkrimėve qė fshihen si edhe sjelljeve tua (***********) e ofendimeve qė ju bėn diskutuesve, rast i njėjt mė mesazhin e diskutuesit I retarduari, Espresso, Clintoni, Ari_03, Kinezi, Kinezja (Dogzona) e disa tjer qė ofėndojnė her nė privat e herė nė publik, herė me emra qė jan tė regjistruar e herė me emra rezerv.

me respeket per ty BOND.
Kome nje propozime qe Arkzes ti jipet edhe nje shance,se gjdo njeri gabon.
me respeket gazi-de....

gazi-de
21-09-07, 22:12
Rammstein e kam larguar edhe atė me njė varg pseudonimesh, pėr shkak tė ofendimeve qė i bėn popullit shqiptar nė pėrgjithėsi.
Nuk kam kohė t’i mbledh afishimet e tij por po e paraqes nji pseudonim tė tij edhe pse disa i kam fshi.Ky ėshtė njeni nga pseudonimet e Rammasteinit:


http://img169.imageshack.us/img169/8769/ramsteinzg5.jpg

Ikona e tij: ARKANE SRBINE
Vendndodhja: n'midis Serbis "Kosovo"

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=360 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=360)

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=361 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16661&page=361)


Firma e tij: “me vie turp qe jam shqiptar”

Rammstein
Only One ...Rammstein
Anėtarėsuar: 26-04-07
Vendndodhja: Nga nji vend i ndyt , i pist.. me njerz te ndyt ,t'pist...(Kosovo) Gnjillane
Postime: 692
????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!.................. ..

gazi-de
21-09-07, 22:35
Rammstein
Only One ...Rammstein
Anėtarėsuar: 26-04-07
Vendndodhja: Nga nji vend i ndyt , i pist.. me njerz te ndyt ,t'pist...(Kosovo) Gnjillane
Postime: 692
????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!.................. ..
Me falni qe nuk ceka ase gje po me befasoj kur pash ket antar ende ne nesin tome!!!