PDA

View Full Version : do tė shkoj


sweet-girl
11-07-04, 17:59
do tė shkoj dhe me vete do ti marr lutjet e mia
dhe hijen time do ta heq zvarrė
dhe nuk do tė kthehem pas
nuk do tė them lamtumirė
asgje nuk do tė them
do ti marr me vete gjurmėt
nėpėr tė cilat erdha njė ditė
mė e pėrvuajtur se frika e hyra tek ti
do tė bėhewm qdo gjė pos meje dhe teje
dhe asgjė qė e quajtėm ne
do tė shkoj dhe me vete do ti marr rrugėt
tė mos kthehem kurrė
do tė hesht dhe nuk do tė kthehm pas
por prap po them
nuk do ti harroj sytė e tu
dhe nuk do tė them lamtumirė
e kur tė shkoj larg
mė larg se prej zemres ne zemėr
aq larg sa do tė harroj
emrin dhe zėrin tėnd
do ta mas mendjeshkurtėsinė time
dhe njė ditė do tė sjkoj nga ti
do tė shkoj te tjetri qė e ka zemrėn
PĖRPLOT DASHURI.....