PDA

View Full Version : Keni ndonje kėnge qė ju perkujton ndonjė rast tė veqantė?


mr_beni
12-07-04, 18:33
Pershendetje

Pata deshir te di se a keni ndonje ken“ge qe ju perkujton, ndonje rast te veqant, ne qoft gezim, apo hidherim, cfardo qoft.

me kenaqesi mr_beni

markopollo
13-07-04, 11:18
:wink: mua ma perkujton nje pjese te jetes kenga *MAGDALENA* E RAMADAN KRASNIQIT..........................ma kall shpirtin.......................................... .................................................. ............. beni te pershendet alias GONI nese te kujtohet ok :arrow:

Vera
13-07-04, 17:49
kenga "I turm to you" e kisha degjuar 10 her ne dit se me pelqen dhe kam shum kujtime te mira per kete kenge, por kujtimi i hidhur nuk me le.

Pra kjo kenge me perkujton diten me te bukur te jetes sime dhe diten me te trishtuar te jetes sime (deri me sot)

ShEjToNkA
13-07-04, 23:02
Kėnga " Mė Mundon Ky Kujtim " MINATORI hmmmm mė kujton njė rastė shumė tØ'veqant.................................... :wink:

turisti
28-07-04, 02:51
TUUUUNG.Une kam plot kenga,plot kujtime ( njeriu eshte i perbere prej kujtimeve),por gjithmone do te mendoja per vallzimin e pare me kengen SAMBA PA TI - te SANTANES... :wink:

12-11-04, 17:12
Kanga Lauryn Hill - Mr.Intentional me kujton shume sene edhe shume shpesh e ngoj

Krokodilli
12-11-04, 18:50
Kanga Lauryn Hill - Mr.Intentional me kujton shume sene edhe shume shpesh e ngoj

shum e shum kenge kur ti ndegjoj,, ma kujtojn nje pjes te jetes sime,,,, si gezim,, argetim po ashtu edhe hidherim.......
kjo gjithmon ndodh kur ne nje moment gezimi , argetimi apo hidherimi keni qen duke e ndegjuar po ate kenge....

do ta permend nje kenge qe ma kujton nje ngjarje argetimi dhe hidherimi se bashku.... dhe sahere qe ta ndegjoj kete kenge ndjehem mu sikur ate diten qe ka ndodh ajo ngjarja - argetim dhe hidherim ne te njejten koh....

Jaged Edge - Where the party at???

12-11-04, 22:20
Krokodili sa e mire eshte kjo kanga Jaged Edge - Where the party at
Po ma kujton ditelindjen teme

Maca
13-11-04, 00:54
Fugges-Killing my softle!Ø

Kjo keng me pelqen me shum,edhe kam shum rraste qe me kan ndodhe kur ka qen kjo keng ne radio,ne tv,ne kerr etj...
Trupi ,e shkon terqatht kur e ndegjoj...
Edhe disa kenga tjera si p.sh nga Mahmut ferati -O shkooo...
Kjo keng ma perkujton kohen kur isha ne kosov veres & kalova shum mire...

Kurse tash per tash kengen qe ma teper e ndegjo dhe esht hit per mua...
Nga Santana-Nothing at all :wink:

Kaltrushi
15-11-04, 15:22
Kenga "Kthehu ti" nga Blero :arrow: Me bjen te kujtoj Kohen qe isha ne vere. qastet e mira. gjithnje kur ishte kjo keng me doket se kaloje edhe ma bukur. Kur ta degjoj jam shum shum e lumtur.
Dhe Kenga "I nedd a girl" mi kujton qaste kur isha ende me shoqerin time ne vendin kur kam jetuar me pare.


te pershendes benny

Tolles thema

bye

Krokodilli
15-11-04, 16:07
Krokodili sa e mire eshte kjo kanga Jaged Edge - Where the party at
Po ma kujton ditelindjen teme

hehe te pershendes [email protected]_Pr,, edhe mua me pelqen shum,, heren e fundit e kam ndegju kur isha ne Prishtine gjat veres,, ne nje kaffe Bolero tek Lagjeja Pejton..
Pershendetje ty dhe gjith Prishtinen,, posaqerisht Ulpianen :wink:

Naki
15-11-04, 19:59
Dil oj qike te bunari,Se per ty me ka marre malli,Malli yt o nuk po me hiqet zemra Flake po me digjet ,Minaverrrrrrrrrrrrr,minaverrrrrrr :arrow: Sofia Hyseni
Kjo kenge me Kujtone Kohen e Maturantit,qe ato vite ishte nje kenge qe ushqente shoqerin tone.

lazdrani
16-11-04, 12:32
Kam shume kenge qe me perkujtonje raste te bukura ne jeten time,po i ceku disa:
Kelly Family-Mama,children of kosovo
Eros Ramazzoti-Piu bella cosa,quas amore
Seal-Don't cry,Kiss from a Rose
Sade-Kiss of live,I couldn't love you more
Villi&Vanilli-Girl im gonna miss you
Albano&Romina-Sempre
Sabri Fejzullahu-Shi kur binte ne Prishtine
Dani-Mekatare
Sinan Vllasaliu-Niset trimi per gurbet
Trix-Moj zeshkanja ime,Ndarja ne erresire
Shemsi-Say you will be mine
Elita5-Cka me ka syri qe loton......

anna
18-11-04, 16:10
eee kenga e adelina ismajlit -po du me u knaq me kujton veren dhe kur kam qene te adleina ne nje koncert
kenga e SHEMSI -say you will be mine me kujton hallen time
dj SCHILLER -i feel you e kam degju shpesh kur kam qene merzitshem .
do kenge popullore mi kujtojne do dasma aahhahah :wink: ju pershendet anna :wink:

Po. Kėnga "Tradhėtare" nga Dani...

Barbaroza
30-11-04, 18:07
Nuk kam kenge te posacme qe me perkujton ndonje mbrese te veqante,por ka kenge qe per nje moment te ben te mendohesh dhe te fluturosh dhe te perjetosh nje imagjinate te pacaktuar,qe nuk e di as vete ku te dergon si psh.kenga qe tani po e degjoj nga Antique..........(I Would)Die For You. :wink:

KriSTaL
06-12-04, 10:00
Nuk kam kenge te posacme qe me perkujton ndonje mbrese te veqante,por ka kenge qe per nje moment te ben te mendohesh dhe te fluturosh dhe te perjetosh nje imagjinate te pacaktuar,qe nuk e di as vete ku te dergon si psh.kenga qe tani po e degjoj nga Antique..........(I Would)Die For You. :wink:

hmmmmmmmm Barbaroza , do i nderrojm kenget , do ma huazosh per ca dit kete Antique..... une po te japi Bryan Adams - Everything I Do IDoIt Fr Youuuuu

blusky
13-12-04, 21:14
Bryan Adams
Please Forgivme
Kthehem nja 10-12 vite pas.

DEA
13-12-04, 21:19
valla e kam pas nje shoqe zoni i ka shku po me frajerin nje jave ishte bashke e ne tjetren u ndajshin po ashtu nuk shkonte shume dhe u beheshin prap bashke keshtu qe kur ishte n e ndar kendonte kengen "fluturo moj flutur me ata kraht e tu kaloj ato male ne daq me u bashku" na shurdhojke gjithe rrugen

spirl_girls
16-12-04, 17:08
hehehe DEA e ty si shoqe te pengojke apo hmm :wink:

Barbaroza
16-12-04, 17:52
Nuk kam kenge te posacme qe me perkujton ndonje mbrese te veqante,por ka kenge qe per nje moment te ben te mendohesh dhe te fluturosh dhe te perjetosh nje imagjinate te pacaktuar,qe nuk e di as vete ku te dergon si psh.kenga qe tani po e degjoj nga Antique..........(I Would)Die For You. :wink:

hmmmmmmmm Barbaroza , do i nderrojm kenget , do ma huazosh per ca dit kete Antique..... une po te japi Bryan Adams - Everything I Do IDoIt For Youuuuu

Bėn,me pelqen edhe kjo kenge. :wink:

Barbaroza
16-12-04, 17:53
valla e kam pas nje shoqe zoni i ka shku po me frajerin nje jave ishte bashke e ne tjetren u ndajshin po ashtu nuk shkonte shume dhe u beheshin prap bashke keshtu qe kur ishte n e ndar kendonte kengen "fluturo moj flutur me ata kraht e tu kaloj ato male ne daq me u bashku" na shurdhojke gjithe rrugen

Hahahahahaahhaahhahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

uliksi31
17-12-04, 05:12
"Kur pata nje Lule t'bukur" :( Ishalla nuk eshte ketu ne Dardani se nami i zi kish me u bere :wink:

Gjumashja
17-12-04, 11:28
konga,,Numb''LP me kujton shume momente saher ta nigoj kit kong me kujtohet tipi edhe tane diten mendojk veq per to tani

Romantiku
30-12-04, 08:40
Elita 5 eshte Grupi Shqiptar qe me pelqen me shume, te gjitha kenget e tyre me pelqejne por ne menyre te vecante, ''Ti e vrave dashurine, Dua te vdes, E urrej shiun, Simfonia e detit, Kenget mi vrave me dashuri'' etj...

Kenga qe zgjodha per kete teme eshte ne albumin e fundit ''Bardh e zi'' dhe titullohet:

Faleminderit

Pikoj loti ne mesnate,
Se ti ike per t'mos u kthyer
Pamjen tende te vertet
E tregon vec pasqyra e thyer

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrom
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe vone

Akrepat bashkohen
S'na takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

Faleminderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Asrye s'ke

Nata henen prap e ndez
Ti je n'terrin e kesaj bote
N'rrugen tende te pa kthim
Ty te ndjek vec hija jote.

Fleta
15-04-05, 12:02
Pa dyshim, si cdo njeri edhe un kam kujtime te embela kur degjoje kenge qe me kan mbetur ne shpitre.
Me kujtohet kur isha femi 7-8 vjeqare, dy vellezerit e mij ishin adhurues te muzikes se asaj kohe ( vitet e 70-ta),si ata edhe un degjoja ato kenge qe me pelqejshin pa mase, edhe pse nuk ua dinja as domethenjen as qe i kuptojsha po prap se prap ne at timen i kendojsha ( me dilke nje gjuhe mix).
P.sh : Suzi Quatro,Amii Stewart,Eruption,Bony M,Demis Roussos etj etj.
Ende i kemi keto pllaka,i ruajme si nje thesare i cmuar.

E kur me merr malli per ato ditet femijerore gjethmone leshoj pllaken e SMOKIE.

Do te kisha vequar disa kenge nga kjo pllake:

Ley back in the arms of someone
If you think you know how to love me
I'll meet you at mitnigjt
Living next door te Alice
Dont play your Rock'nRoll to me
Wild Wild Angels.

Me falni nese e zgjata pak si shum .

Ju pershendes

dr1ta
16-04-05, 13:01
With or without u --nga u2

doGzona
25-05-05, 18:30
Mesazhi :arrow: West Side Family

Djali i keq
26-05-05, 15:31
3 doors down let me go

experti_lu
28-05-05, 06:04
mua me kujton kenga:
oh sa shume po vuan zemra ime e thyer.[/b]

Jana
27-05-08, 23:39
Qdo keng e Xenit..........me kujton dy mbremjet e mija....maturen dhe 5 vjetoorin e Matures.....