PDA

View Full Version : Urdhėroni tregoni tė vėrtetėn se a do tė ktheheni nė atdhe?!


vushtrria
12-07-04, 20:06
fjala eshte per juve qka jetoni jashte vendit kur do te vendosni njeher e pergjithmon te ktheheni ne ne vendlindje

mr_beni
12-07-04, 20:53
te pershendes vushtrria

Po me deshiren e madhe qe kame do isha kthyer menjeher po ne kete situat ku Kosova gjindet nuk mund te kthehen sepse eshte se pari papunsia shum e madhe ndoshta kjo eshte prej arsyeve kryesore

Arbri
22-07-04, 22:34
Pershendetje Vushtria,Deshira asht e madhe qe te kthehem por jo edhe tash.Kur ne kosov jan mbi 80% te pa punsuar edhe me shku Mergimtaret qe gjinden jashtan Kosove at`her do te bahet Katastrof.Por kur te kthehem at`her jem me Trup e me Mendje ne kosov se ne Mergim jem vetme me Trup kurse me Mendje jem gjith ne Kosov.

Pershendteje nga Arbri

ShEjToNkA
23-07-04, 01:25
Urdhėroni tregoni tė vėrtetėn se a do tė ktheheni nė atdhe!!!!!??

Pėrshndetje Vushtria ,degjo djal qa po tė them ,me qenė se e diktova ,nėse nuk gabohem aaa,edhe ju ishi dikund nė pėrendim,atėher urdhėro djal tregona ti i pari a do kthehėni ,masandej tė tregojna edhe ne!
Para se tė na tregojsh ti ,as ne s'kemi mu pėrgjegj hahaahaahah............ :wink:

turisti
28-07-04, 02:18
Tung.Veshtire ,me gjithe qe zemra eshte atje.... :(

vushtrria
05-08-04, 20:44
ju pershendes te gjithve

shejtonka une po te tregoi se ketu mund te jem deri ne fund te vitit e kysmet prej zotit njeher e pergjithmon do ti them lamtumiren gurbetit nje moter e imja ka qen ne zurich qe 15 vite edhe ajo e ka lshue me vet deshiren e saj edhe te femijve po ashtu vllau i imi i cili gjendet ne arau te zvicres ka vendosur te ik per ne vendlindje ne fund te ketij muji edhe ai ishte me viz C mua nuk me mbeti askush nga familja e ngushte edhe une do iku kysmet qe jem shendosh e mir edhe atje nuk po vdesin uni njerzia jeta eshte me rehatshme te rrethi familjar ne at maje te qiqavices ku u linda dhe e rrita shtatin edhe atje po te punojme sikur ne perendim do jetojme si duhet

me nderime vushtrria

aferdita
05-08-04, 21:08
ju pershendes te gjithve

shejtonka une po te tregoi se ketu mund te jem deri ne fund te vitit e kysmet prej zotit njeher e pergjithmon do ti them lamtumiren gurbetit nje moter e imja ka qen ne zurich qe 15 vite edhe ajo e ka lshue me vet deshiren e saj edhe te femijve po ashtu vllau i imi i cili gjendet ne arau te zvicres ka vendosur te ik per ne vendlindje ne fund te ketij muji edhe ai ishte me viz C mua nuk me mbeti askush nga familja e ngushte edhe une do iku kysmet qe jem shendosh e mir edhe atje nuk po vdesin uni njerzia jeta eshte me rehatshme te rrethi familjar ne at maje te qiqavices ku u linda dhe e rrita shtatin edhe atje po te punojme sikur ne perendim do jetojme si duhet

me nderime vushtrria
me te drejt e ke vushtrria,edhe un po du me u kthy atje, si tha vushtrria qka te han te tjeret ha edhe un dhe askush nuk po vdes prej urijes

ju pershendes te gjitheve

bmw-djali
06-08-04, 15:01
ju pershendes te gjithve

shejtonka une po te tregoi se ketu mund te jem deri ne fund te vitit e kysmet prej zotit njeher e pergjithmon do ti them lamtumiren gurbetit nje moter e imja ka qen ne zurich qe 15 vite edhe ajo e ka lshue me vet deshiren e saj edhe te femijve po ashtu vllau i imi i cili gjendet ne arau te zvicres ka vendosur te ik per ne vendlindje ne fund te ketij muji edhe ai ishte me viz C mua nuk me mbeti askush nga familja e ngushte edhe une do iku kysmet qe jem shendosh e mir edhe atje nuk po vdesin uni njerzia jeta eshte me rehatshme te rrethi familjar ne at maje te qiqavices ku u linda dhe e rrita shtatin edhe atje po te punojme sikur ne perendim do jetojme si duhet

me nderime vushtrria
me te drejt e ke vushtrria,edhe un po du me u kthy atje, si tha vushtrria qka te han te tjeret ha edhe un dhe askush nuk po vdes prej urijes

ju pershendes te gjithevete pershendes aferdita asi mendimi jam edhe une!!

ShEjToNkA
06-08-04, 23:12
ju pershendes te gjithve

shejtonka une po te tregoi se ketu mund te jem deri ne fund te vitit e kysmet prej zotit njeher e pergjithmon do ti them lamtumiren gurbetit nje moter e imja ka qen ne zurich qe 15 vite edhe ajo e ka lshue me vet deshiren e saj edhe te femijve po ashtu vllau i imi i cili gjendet ne arau te zvicres ka vendosur te ik per ne vendlindje ne fund te ketij muji edhe ai ishte me viz C mua nuk me mbeti askush nga familja e ngushte edhe une do iku kysmet qe jem shendosh e mir edhe atje nuk po vdesin uni njerzia jeta eshte me rehatshme te rrethi familjar ne at maje te qiqavices ku u linda dhe e rrita shtatin edhe atje po te punojme sikur ne perendim do jetojme si duhet

me nderime vushtrria

Vushtria , njėherit tė flm pėr pėrgjigjėje , dhe desha tė themė se pajtohna plotėsisht me mendimin tėnd ,se ke tė drejt kur thua se nėse edhe atje punojm si nė pėrendim do kemi jetėn ashtu sic duhet!

Ku do qė je tė pėrshndes!

vushtrria
08-08-04, 10:09
pershendetje juve te gjithve qe dhat pergjegjje ne ket tem edhe une mendoi se ka njerez qe deshirojne tu kthehen familjeve te tyre te kthehen ku jan lidur e rritur edhe ne perendim nuk eshte gjendja aq e lakmueshme ekonomike qdo her po vjen ne kriz si gjermania ashtu edhe zvicra nje pjes te jetes e kemi kalue larg atdheut gjithmon nuk qendrohet e kemi borgje ndaj femijve tan qe ti kthejme nga kemi ardhe per ndryshe do te na mallkojne nje dit dhe as ne varr nuk do te jemi te qet.

me nderime vushtrria

uliksi31
10-08-04, 05:08
Pershendetje Vushtrria,
Pasi e ke fillua kte teme,e pash te arsyeshme qe edhe une te inkuadrohna ne bisede.
Me 5 gusht u bene 23 vite qe kur i kam leshuar trojet shqiptare.Mjafte me ftyre eshte kjo, :lol: kame vendos te kthehem ne vizit nje muajshe.Me 12 gushte nisem per Rome.Dua te shkoj ne Tirane pasi kurr nuk kam qen ne Shtetin ame.Kuptohet se do shkoj edhe ne Prishtine,sepse nga aty edhe u pata nisur,besa ne kushte te veshtira.At bote ishte tollovi e madhe neper rruget e Prishtines,nga 1 & 2 prilli gjer ne fund te qershorit bishat e egra shki,pa asnje meshire na paten torturuar.
Sidoqoft mos te dal nga tema.Asokohe isha i ri,ndersa tani po kthehem me flok dhe mjeker te thinjur,(kuptohet mjeker synnet jo imitim) :lol: .Shume njerze kan vdekur nga at'her dhe gjenerata te reja do i takoj.
Arsyeja kryesore qe po shkruaj kte ngjarje ishte se mu ne kte forum filloj qe nostallgjia te jete edhe me e madhe se vitet e kaluara.Sidomos Murgesha me ca foto nga trojet shqiptare te cilat cdo nate po i shiqoj.
Pra Vushtria te pershendes ty per kte teme si dhe krejt antaret,kuptohet edhe ata qe nuk jam pajtua ne mendime gjat replikave.
Me siguri qe do shkruaj edhe kur te kthehem inshalla, per perjetimet ne trojet tona shekullore.Obrigado

vushtrria
10-08-04, 19:57
oooo uliksi te pershendes

uliksi shoki juve ju qofte rruga e mbar per ne vendlindje e ishalla kaloni sa ma mir edhe hiq pa dyshim se do te kaloni qaste te mira kurgju ne ket bot nuk ka ma mir se me shkue ne vendlindje sidomos per juve qe nuk keni qen qe 23 vite une uliksi ju besoi se ka qen veshtir ne ato kohra te 81tes njeriu kur e lshon vendlindjen me qef eshte krejt ndryshe por kur armiku ta imponon uliksi po ta them te verteten se ma veshtir nuk ka ne ket bot edhe une isha nje nder keta qe u detyrova te largohem dhe po ta them te verteten se at vaj qe e kam ber at dit qe jam nis ishalla me nuk me provon zoti isha i strehuar te nje moter dhe papritmas me erdhi vllau dhe me tha duhet te hecesh per ne gjermani o zot o zot ja sen ma veshtir nuk me ka ardhe por qka ishte ashtu une uliksi edhe nje her ju uroi rrug te mbar per ne vendlindje dhe qmallu me at dhe me ata njerez me ato therra me ata balt sa i bukur eshte eheheheheeh

me nderime vushtrria