PDA

View Full Version : POEZI SHPIRTERORE


VALA
14-07-04, 01:04
QELQI
Qendroj para teje
me lot ne sy ssi qelqi
mjafton vetem nje prekje
dhe une do te thehem
do te krijoj nje zhurme
qe te degjojne te gjithe
dhe ata qe me deshten
e qe une nuk i doja.

Tani tike rastin
te me thyesh me mllef
te coptosh,e pastaj
te thuash,Ah ishte vetem qelq[/b]

fadil
14-07-04, 17:11
ju pershendes ja dhe disa vargje nga une


kur te dalesh ne piknik ndalu dhe me prit do te dhuroj nje puthje me sex simpatik......

sa te veshtira jane ditet kur syri LOTON kur zemra se ka afer ate qe DESHIRON

Niku eshte nji gje kur te duash mund ta ndrrosh por me dashuri ashtu sduhet te veprosh

Dielli e pjek grurin zjarri djeg drurin dashuria djeg njeriun sidomos te riun........

E di kur linda e di ku mesova e di edhe diten me ty kur u takova

Jeta ėshtė mundėsi, pėrfito nga ajo. Jeta ėshtė e bukur,adhuroje. Jeta ėshtė ėndėrr, jetoje. Jeta ėshtė sfide, perballu me te. Jeta ėshtė loje, luaje. Jeta ėshtė detyre, plotesoje. Jeta ėshtė e shtrenjte, vleresoje. Jeta ėshtė pasuri, ruaje. Jeta ėshtė dashuri, shijoje. Jeta ėshtė mister, zbuloje. Jeta ėshtė dhimbje, sfidoje. Jeta ėshtė kenge, kendoje. Jeta ėshtė tragjedi, shmangiu. Jeta ėshtė fat, perfito. Jeta ėshtė aventure, kujdes. Jeta ėshtė shume e ēmuar, duaje. Jeta ėshtė lufte, mesohu dhe me te. Jeta ėshtė jetė, lufto pėr tė..."


I ra zemrės e biroj I ra gurit e shkatroj I ra lules e vyshku I ra hekurit e ndryshku

Ti aspak s'kupton Se c'eshtė dashurija Ti fare nuk e dinė sa e idhėt ėshtė tradhtija

Syri im gjithmon loton Zemra ime Vetėm ty tė donė.

Kur mbi varin tim Fillon punimi Kur mbi kokėn time Fillon vajtimi Kur mbi varin tim Vėndohet kurora Atėher dije e dashur Se pėr jetė tė harova Kujto erėn e mali Kujto erėn e lehtė Kujto zemrėn time Qė tė don pėr jetė

Kujto erėn e mali Kujto erėn e lehtė Kujto zemrėn time Qė tė don pėr jetė


Tė dua pa masė Tė dua pa mbarim Tė dua mė shumė Se sa shpirtin tim

Te deshta kur nuk me deshte, te erdha kur nuk me prite, te afrova kur ti me largove, e ne fund... u largova kur t'i me kerkove


tungggggggggggggggg ju uroj fat et gjithveveeeeeeee