PDA

View Full Version : Takim i veqant!


Gentiana
14-07-04, 15:38
Pershendetje.

Me siguri i ka ndodh shum kujt, te keni pasur ndonje takim te veqant me ndonje person, qe kujtoni me endje dhe qe ju ka mbetur ne kujtes, po qe atė nuk e keni takuar me, apo edhe e keni takuar???

Shpresoj qe do tju pelqen kjo tem.

Genta

Loloku
14-07-04, 16:01
O pata me tregu po ne e ke mbyllė theisn nuk po mundem as me folė le ma edhe me shkru, na plase moj katileshė po lirona ishkurin pak se tė shkyhet thesi pastaj a!

lazdrani
14-07-04, 18:58
Kam pase rast shume takime te veqanta me disa persona qe qe edhe sot me kujtohen.Takim me Sabri Fejzullahun, Ismail Kadaren, Leonora Jakupi, Sinan Vllasaliu, Naki, Armani............. dhe shume e shume te tjere qe tani per tani nuk me kujtohen :wink:
Murgeshen, Honesty, Barbarozen, Jehonen, Gentianen, Albanam, RRUSHI, Vushtrria, Veren, Anen, Hanen, Florin, Yllken, Cool-Boy ............ do ti takoja me shume deshire :wink:Jane edhe disa persona qe kam takuar le te jete sekrete :wink:

Honesty^uk.
14-07-04, 19:12
Une po flas vetem per keto 2-3 vitet e fundit
dhe takimi qe ka lene mbresa ka qene takimi me
Lazdranin e Lazdruar

Vera
15-07-04, 17:44
Edhe une po flas vetem ne kete vitin e fundit, qe kam takuar disa profesor te Universitetit te Münchenit ketu ne gjermani, ata kan qen disa ne lemine gazetarise dhe disa kane qen te ndryshem, por ai qe me ka pelqyer biseda me te ka qen nje profesor i gjuheve te huaja, dhe e ak ditur gjuhen shqipe ngapak, por kish pas aq shum material per kosovart, saqe kam mbet e habitur.

Sot e asaj dite kemi nej meiqesi me at profesor te nderuar.

Loloku
15-07-04, 21:02
Takimi i veēantė (unė do ta quaja njohja) pėr mua ka qenė me shokun tim tė pandashėm tė punės dhe tė jetės nė pėrgjithėsi, para mė shumė se 20 vjetėsh dhe qė prej aty ka marrė orientim jeta ime dhe mė ka bėrė tė jem ky qė jam dhe mjaftė i kėnaqur sa nuk ja prishur kurrė me tė edhe kur jeta na ka sjellur pėrballė vdekjes, qė e kemi pėrballuar me sukses pėrtej parashikimeve tona. Ėshtė mrekullia vetė qė sot jemi gjallė dhe kemi arritur tė pėrmbushim synimin e adoloshencės nė nivelin e pėrmasave kombėtare dhe shijojmė jetėn e frutit tonė tė pėrbashkėt!

Naki
15-07-04, 21:33
Takimi,
Gjate ketyre viteve te fundit,kame pasur takime te ndryshme punuese vitin e kaluar isha ne nje kongres Jubileu Mjekesor ketu ne diaspor ku edhe jetoje, takova nje shoke te gjenerates sime ku ate bote jetonim ne kosove dhe pase 14 viteve rastesisht u takuam ne gyrbet,ishte nje takim emocional per vete faktin qe u pame dhe u njohem perseri,dhe komunikonim ne gjuhen shqipe ,shkembyem shume kujtime ,pervoja dhe njoftime.
Ajo dite ishte shume e shkurte per tu qmallur dhe rikujtuar ditet e maturantit, tani komunikojme shpesh ne telefone dhe se shpejti gjate muajit korrike do te takohem ne kosove ne pushimet verore.
me nderime Naki

turisti
20-08-04, 22:49
Deri sot,takimin me te rende kum perjetue me STENKOVECIN e Shkupit.Ate fushe ( aeroportin bujqesor),e kam pare per here te pare si femij,duke fluturuar aeroplanat e bujqesijes ,pastaj e kam pare '92-93 ne kohen e tregtijes me benzin dhe '99, kur isha ne ato moment njeri prej 43000 refugjatve qe gjindeshin aty te bajtur me ererat e luftes,dhe kam pare si duken njekosisht dhembet dhe meshira e jetes.... :cry: :cry: :cry:

lazdrani
20-07-05, 20:52
Une po flas vetem per keto 2-3 vitet e fundit
dhe takimi qe ka lene mbresa ka qene takimi me
Lazdranin e Lazdruar :wink:

Agroni22
20-07-05, 23:16
kom pas jo shume takim pore qe i ri qe jome kom pas nderin te takohem me prisidentin e kosoves IBRAHIM RUGOVEN dhe ai eshte takim me i rendesishum ne keto 23 vjetet e mija deri me tash dhe nuk kom folure per politike por per problemet e rinise me nje grupe te rrishe qe ishum pra ky eshte takim me i rendesishem deri me tani

Honesty^uk.
21-07-05, 00:14
Ew dynja dynja, keshtu qenka kjo jete e poshter.
Takimi i paharruar qe ka hyre dhe do te ngelet per jete ne zemren time, ka qene takimi per te fundit here me LEGJENDEN E KOSHARES, KATANA

Arb
21-07-05, 00:14
kom pas jo shume takim pore qe i ri qe jome kom pas nderin te takohem me prisidentin e kosoves IBRAHIM RUGOVEN dhe ai eshte takim me i rendesishum ne keto 23 vjetet e mija deri me tash dhe nuk kom folure per politike por per problemet e rinise me nje grupe te rrishe qe ishum pra ky eshte takim me i rendesishem deri me tani

Agron,

A mund te na pershkruash shkurtimisht takimin me Presidentin?

Arb
21-07-05, 00:16
Ew dynja dynja, keshtu qenka kjo jete e poshter.
Takimi i paharruar qe ka hyre dhe do te ngelet per jete ne zemren time, ka qene takimi per te fundit here me LEGJENDEN E KOSHARES, KATANA

Edhe nga ju Honesty, do te doja te lexoja se paku dy fjale ne kete takim me te Madhin, Agim Ramadani...

Honesty^uk.
21-07-05, 00:19
Ew dynja dynja, keshtu qenka kjo jete e poshter.
Takimi i paharruar qe ka hyre dhe do te ngelet per jete ne zemren time, ka qene takimi per te fundit here me LEGJENDEN E KOSHARES, KATANA

Edhe nga ju Honesty, do te doja te lexoja se paku dy fjale ne kete takim me te Madhin, Agim Ramadani...

Edhe pse jam treguar shume i rezervuar , ndaj kolegut,shokut, bashkeluftetarit, une kam pas paraqitur pak detaje te kufizuara per Legjenden e Pavdekshme SHQIPTARE

Arb
21-07-05, 00:20
Ew dynja dynja, keshtu qenka kjo jete e poshter.
Takimi i paharruar qe ka hyre dhe do te ngelet per jete ne zemren time, ka qene takimi per te fundit here me LEGJENDEN E KOSHARES, KATANA

Edhe nga ju Honesty, do te doja te lexoja se paku dy fjale ne kete takim me te Madhin, Agim Ramadani...

Edhe pse jam treguar shume i rezervuar , ndaj kolegut,shokut, bashkeluftetarit, une kam pas paraqitur pak detaje te kufizuara per Legjenden e Pavdekshme SHQIPTARE

Po si do ta pershkruanit te Heroin Ramadani, se paku nga takimi qe keni pasur me te?

Honesty^uk.
21-07-05, 00:24
Po si do ta pershkruanit te Heroin Ramadani, se paku nga takimi qe keni pasur me te?

Une kam nje JETE me te dhe Jo vetem takim
Por takimi i fundit ka qene kur ai ishe per ne rrugen PAVDEKESISE

Arb
21-07-05, 00:27
Po si do ta pershkruanit te Heroin Ramadani, se paku nga takimi qe keni pasur me te?

Une kam nje JETE me te dhe Jo vetem takim
Por takimi i fundit ka qene kur ai ishe per ne rrugen PAVDEKESISE

Po si do ta pershkruani me disa fjale Figuren e madhe te Agim Ramadanit, ne baze te nje jete qe ke pas me te?

yllka
21-07-05, 09:56
Ew dynja dynja, keshtu qenka kjo jete e poshter.
Takimi i paharruar qe ka hyre dhe do te ngelet per jete ne zemren time, ka qene takimi per te fundit here me LEGJENDEN E KOSHARES, KATANA

:cry: :cry: :cry: :cry:

Domira
21-07-05, 17:17
nje takim i bukur qe nuk perseritet :cry:

Agroni22
21-07-05, 21:38
kom pas jo shume takim pore qe i ri qe jome kom pas nderin te takohem me prisidentin e kosoves IBRAHIM RUGOVEN dhe ai eshte takim me i rendesishum ne keto 23 vjetet e mija deri me tash dhe nuk kom folure per politike por per problemet e rinise me nje grupe te rrishe qe ishum pra ky eshte takim me i rendesishem deri me tani

Agron,

A mund te na pershkruash shkurtimisht takimin me Presidentin?ishte diqka magjepse njeriun me te medhe te KOSOVES ne keto vitet e fundit, me pas perpara diqka se shume veshtire eshte ta pershkruash por prap se prap ta merke mendja qe je tu fole me nje njeri te thjesht dhe te tradites SHQIPTARE keshtu une sado pak mujta me ta pershkruar takimin me presidentin RUGOVA

turisti
12-10-05, 13:46
Ka shume,edhe shume i pres. :P

Urata
12-10-05, 14:31
Takim i veēante per mue ka kene takimi im me Gjebrailin dhe Barbarozen ( e veēanti e veēantise ardhja e tyre ne shtepin vllazerore)...
Ne jetėn reale m'lidh puna, kujdesi, nderi pamarr parasysh vetem nje anesor apo edhe reciprok...
Mirepo vetem permes fjales se shkruar t'fitosh respekt, nder dhe knaqesi eshte e veshtire te paraqitet me fjale.

Vizita e tyre, takimi im me ta ka krijue/mundesue lidhjen time me ta shume njerezisht, fortesisht dhe knaqshem...!

Manqa
13-10-05, 06:33
I veqant do te jet momenti kur takova (Dashurin) e jetes sime, ne nje vend ku nuk e kisha pritur kurr :!: Ato momente ishin nje koh e pa pershkrushme per mu ,dhe me duket se mi degjoj ZOTI ato klithma te mija dhe me dha fortc , :?: At fortc ta shfrytezoj ne fjalt me te kendshme
per te :idea: :idea: E tash jam shum i knaqur qe ajo kurajo e ati momenti u shperbly me nje jet Bashkshortore dhe me nje Fryt Jete :D
E FALIMINDEROJ ZOTI QE MA OFROJ KET SHANC TE JETES.
Ju pershendes :!: :!: :!:

LEDHATIMI
13-10-05, 08:03
Para 3 neteve me nje forumiste te lezetshme te Dardanise :P 8)
Nuk eshte Gjumashja, as Diana, as Rilinda, as uRATA (uh Zoti mos thasht :x ),as Vjeshta, nuk mundem me tregu se i humbi shansat per tjera here :oops: :wink:

Krokodilli
13-10-05, 08:45
takim te veqant do ta veqoja takimin me IDOLIN ish komandantin e brigades 111 Sami Lushtaku te cilin e kam njoft gjat Luftes, dhe kam jetu 2 jav me te dhe ca trima tjer neper malet e Kotorrit te drenices,,
ishte takim pas 5 vitesh qe nuk e kisha pa ,,,,
, pra pas 5 vitesh e takova ne Kosove ne vitin 2004,, 2 jave para se te paraburgosej nga KFOR....
nje trim qe qdo fjal e ti paraprihet me burreri, trimeri, dhe me menquri.

kam taku edhe Z THaqin ne nje vizit ne shtepin e ti

Ramush Haradinajn e takova ne bibloteken e Prishtines me liber ne dor,, duke studiuar - ne vitin 2004 :lol:

LEDHATIMI
13-10-05, 08:52
Kroki ruju se edhe ty po te kerkojke kfori se e kishe henger nje njeri te gjalle, gjithkah kishin shperndare kete afishe

http://img392.imageshack.us/img392/1361/funny233pc.gif (http://imageshack.us)[/img]

Krokodilli
13-10-05, 09:15
Kroki ruju se edhe ty po te kerkojke kfori se e kishe henger nje njeri te gjalle, gjithkah kishin shperndare kete afishe

http://img392.imageshack.us/img392/1361/funny233pc.gif (http://imageshack.us)[/img]

Ledhatimi a nuk ke mesu ne Shkoll se Krokodillat jan te rrezikshem?,, se duhet tju rrish 20 metra distanc,,, po ti kishe trim mu ke afru afer,,,, prap trego trimeri, ,keshtu te gjen :lol: :lol: :lol: :lol:
foto qesharake... u mundova ta vej si IKONE por shum e madhe..
pershendetje

LEDHATIMI
13-10-05, 09:41
Kroki ruju se edhe ty po te kerkojke kfori se e kishe henger nje njeri te gjalle, gjithkah kishin shperndare kete afishe

http://img392.imageshack.us/img392/1361/funny233pc.gif (http://imageshack.us)[/img]

Ledhatimi a nuk ke mesu ne Shkoll se Krokodillat jan te rrezikshem?,, se duhet tju rrish 20 metra distanc,,, po ti kishe trim mu ke afru afer,,,, prap trego trimeri, ,keshtu te gjen :lol: :lol: :lol: :lol:
foto qesharake... u mundova ta vej si IKONE por shum e madhe..
pershendetje

merre tani se e zvoglova :wink: http://img392.imageshack.us/img392/2603/funny237qg.gif (http://imageshack.us)

MemphiSx
13-10-05, 13:24
Shum takime me personalitete te larta,dikush edhe nese kalon perskajt t'dikujt thot qe jam taku me ate person.
Kam pas shum takime me shum miq,politikan,luftetar,patriota te ndryshem,por me i rendesishmi ka qen me Ministrin e Pare t'Mbrojtjes,te ndjerin Ahmet Krasniqi,edhe pse nuk zgjati me shum se 10 minuta,tek ai e pashe nje vendosmeri te madhe per Qlirimin e Kosoves,si i ri qe isha,ma terhjeki vrejtjen qe une nuk guxoja te marr pjes ne luftime,dhe me detyroi qe te rrija ne Laprake qe te merrja me furnizimin e ushtarve me ushqim :)
Por as aty nuk ndejta me shum se 3 dit dhe vendosa qe te afrohesha me afer Kosoves u vendosa ne Kazermen qe ishte ne Kalimash :)

Urata
21-09-08, 04:03
...takimi me Naki,jadore dhe Tushja veper madheshtie.


...shprehja e deshires per tu takuar nga nje ndjenje e ēilter dhe jo si nje detyrim, te ben te ndihesh mire...per mua ishte doze e trefishte knaqesie...

Falenderime te shumta dhe respekt te paskajshem per keta tre njerezit e mire!

DEA
21-09-08, 16:55
Para 5 viteve, me nje plake qe ishte bashkeudhetare ne autobus me mua, ne ulsen afer meje. gjate asaj rruge njoha karakterin e tij prej njeriu madheshtine e tij , gjendjen ekonomike te tije dhe ate emocionale, nje plake nje urtare me halle e derte qe kaq shume kohe ka kaluar dhe kur bije fjala per dicka te veqante eshte i vetmi njeri qe me shkon mendja tek ai..

Pra takimi apo njohja me plakun bashkeudhetarin tim..

Amina
21-09-08, 18:12
Takimi i veqant per mua ishte me Prishtinasen. Isha shume e e lumtur dhe gezohem shume qe e njoh

emine
23-09-08, 08:28
Shum kam tybeh,edhe per mu cdo njeri eshte i veqant;)

Jana
23-09-08, 13:50
Secili takim te une e ka at rendesin e veqant,....p.s.
Isha e privilegjuar qe si Maturante me taku Presidentin...dhe gjith Kabinetin e Tij....Me pi kafe ne GJakove me Astrit Haraqin....me Luten....etj..
Me taku kengetar e Gazetar me te famshem te vendit tim...por...
Takimi qe skam me harru kurr po pres me ndodh se hala ska ndodh....

Oqeani
23-09-08, 14:14
Takimi i veēant para 3 vitesh me Dr. Sali Berishen ne Senatin Belg