PDA

View Full Version : Po mos tė jeni SHQIPTAR,ēfarė dėshironi tė JENI?


Loqki
16-07-04, 13:16
Pėrshėndetje pėr tė gjithė nė FORUM dhe jashtė forumit,

Unė sa herė po baj pyetje me IMAGJINATA apo SUPOZIME po besoj nuk prishė punė ok, pasi veq muhabet po bajm kėtu masi e kemi kėt mundėsi nga DARDANIA me u njoft me njerz nga tė gjitha anėt e botės edhe ashtu me pa mendime tė ndryshme.

SIKUR MOS TĖ JENI SHQIPTAR cilit KOMBĖ TJETĖR KISHIT PAS QEJF ME I TAKUE (edhe pse besoj se shumica keni me than KAM NDERIN QĖ JAM SHQIPTAR ose SHQIPTARE) po ta bajm ni tjetėrsim pėr ni koh tė SHKURTĖ qka do tė ISHITĖ?

Barbaroza
16-07-04, 13:26
Loqki,po pra,keto jane vetem diskutime dhe s'kemi nevoje ta kundershtojme tjetrin pse mendon ndryshe nga ne!
Une po te mos isha shqiptare,s'kisha pranuar te lindja fare,me se miri keshtu per mua!

mr_beni
16-07-04, 13:40
Po kjo eshte pyetje pak e veshtir por kisha pas deshir dhe kam te jem shqipetar

Loqki
16-07-04, 14:28
pėrshėndetje Barbaroza dhe mr-beni

edhe pse e kam cek se shumica kan me than se KAM NDERIN QĖ JAM SHQIPTAR apet po e baj ni vrejtje mos e merrni kėt sikur KENI VĖRTET dėshir me i takue njė kombi tjetėr po veq pėr njė moment ta TJETĖRSOJM vetėn ok.
se nime ėshtė e TURPSHME me nėnqmue KOMBIN qė ke po na veq po e bajm ni STATISTIK ashtu me than cili KOMBĖ ėshtė ma i miri pas kombit SHQIPTARĖ.
Unė pėr vete kisha me than sikur mos me kan shqiptarė kisha pas qejf me kan Ashkali he he he HAJGARE po baj ej jo kisha pas qef me kan ZVICRRAN

Barbaroza
16-07-04, 14:32
Loqki,po nuk di se cfare kombi te them se kisha patur deshire te jem kur nuk me pelqen asnje.Disa kombe jane mozomakeq(kombet sllave),disa jane shume race e bardhe,disa shume te zinj,keshtu qe me se miri eshte shqiptare,raca me e bukur ne bote!
Ndersa vetem nga kultura kisha dashur te jem angleze ose franceze por vetem me kulture megjithese nuk dyshoj ne veten se nuk kam kulture,por kete ia kisha preferuar kombit tone si shembull si duhet te jete nje popull!

Loqki
16-07-04, 14:40
Barbaroza e kuptoj shumė mirė QĖNDRIMIN qė ke ti edhe mirė ėshtė ashtu qė thue ,po qka mendon se vėrtet kombi shqiptar ėshtė njėri ndėr KOMBET ma tė mira nė BOTĖ ?
Tu mar parasysh se sikur ti apo unė tė kishim lind nė SWISS edhe tė ishim ZVICRRAN ne tash qka mendon do tė kishim than se ma mir kishte me qėn shiptar?

Barbaroza
16-07-04, 14:56
Loqki,une fare mire e di se nje pjese e mire e rinise sone,me daljen ne kurbet dhe me marrjen me vepra te ndyta,ia humben imazhin e mire qe gezonte si popull kombi yne.Jo veq rinia e Kosoves,por edhe ajo e Shqiperise ne mase te madhe,dhe jo vetem jashte Shqiperise,por edhe brenda saj,kane ndihmuar qe popuj te ndryshem te kene nje qendrim shume negativ ndaj neve si komb.
Ne si popull kemi qene shume i mire,por disa"tranzicione"ne emer te demokracise i keqkuptuam dhe i keqperdorem me cka ia zbehem imazhin vetes.Por,une kam shpresa se ne te rinjte ne nje te ardhme te afert,do te arrijme te behemi komb me emer te mire,te behemi komb qe me veprat tona te matura t'u tregojme atyre se si komb jemi i mrekullueshem porse ne pjese asesi s'mund te identifikohet me nje teresi!
Perndryshe,kjo teme me pelqen jashte mase per diskutim dhe ate shume serioz.Eshte koha e fundit ta diskutojme.
Pershendetje!

Vera
16-07-04, 16:19
Po nese nuk do i perkisja kombit shqipetar di isha naj far Arabe, ose Angleze

(por jam shum krenare qe jame shqipetare) kete nuk u durova pa e thene. :wink:

aferdita
16-07-04, 20:04
pershendetje loqki
un jam e knaqur qe jam shqiptare dhe as qe dua te jem diqka tjeter :wink:

Cool_Boy
16-07-04, 20:25
do isha me knaqesi nje Arabbbbbbbbbbbbbbbbbb

uliksi31
16-07-04, 23:05
[="Cool_Boy"]do isha me knaqesi nje Arabbbbbbbbbbbbbbbbbb[/quote]

:lol: :lol: I know why an Arab.You are so funny : Mire kan pas then motit; Je prej kah e ke gruan :shock:

Loqki
17-07-04, 07:22
pėrshėndetje VERA,AFĖRDITA,CooL_BoY dhe ULIKSI31

Ej Afėrdita edhe unė MBURREM qė jam shqiptar he he he po na more veq MUHABET po bajm ta shofim sili komb tjetėr ėshtė ma i miri KUPTOHET pas NEVE he he he
Edhe ju qė keni qefė me kan najfar ARABI kisha me ju vet edhe diqka veq se jan musliman keni qef me kan ARABĖ apo qė shumica jan PASANIK he he he

Gentiana
17-07-04, 13:31
Sigurisht se edhe un jam krenare se jam shqiptare, si shumica te tjer, edhe pse gjdo kush i ka do pika te dobeta, po sidoqoft ne i kemi do te pa nevojshme. :wink: Un do te isha Latino-amerikane, se te gjitha jan te bukura, dhe gjuha qe e flasin po ashtu me pelqen. Edhe Franceze do te isha me deshir.... Po sidoqoft vetem mos te egzistonte kombi shqiptar. :wink:

vushtrria
17-07-04, 21:51
pershendetje

eshte shum nje tem interesante po te mos isha shqiptar cilit komb tjeter kishim pas deshir me i takue une jam shum krenar qe jam shqiptar edhe ne asnje menyr nuk do preferoja ndonje kultur tjeter apo qoft qfardo kombi po deshem te jem te kulturuar kemi kultur po deshem te jem te shkolluar edhe ato i kem po deshem te jem te pasur edhe vendin e kemi te pasur por duhet me punue. Po eshte interesant kjo far teme po me duket si lloj testi sepse po dihet te disa njerez qka ju mungon.

ShEjToNkA
17-07-04, 23:22
Tybe be loqki pėr mos me than pra qė veq se shqiptar pasi e paske tėrhjek vrejtjen ..., nuk di qa me thanė ..., kėshtu qė me duhet me mendu ,edhe nėse gjej pėrgjegje patjeter qė do ti pėrgjegjna temės.............

Tomori
18-07-04, 11:37
-Ja krenar qe jam Shqipar dhe e ndjej veten si rac superiore rrac shum e paster.
Por ti thkehemi pyetjes?
Po me siguri kisha pas deshir si psh Gjerman se jemi shum afer si rrac ....!!!!!!!

-Shqiperi ti me jep nder ma jep emrin SHQIPETAR

aferdita
18-07-04, 11:54
pėrshėndetje VERA,AFĖRDITA,CooL_BoY dhe ULIKSI31

Ej Afėrdita edhe unė MBURREM qė jam shqiptar he he he po na more veq MUHABET po bajm ta shofim sili komb tjetėr ėshtė ma i miri KUPTOHET pas NEVE he he he
Edhe ju qė keni qefė me kan najfar ARABI kisha me ju vet edhe diqka veq se jan musliman keni qef me kan ARABĖ apo qė shumica jan PASANIK he he he

hehe
po pe di qe jemi tu be hajgare
po tybe me shum me pelqen vetem shqiptare me qen
se qka bejne keta te haujt nuk du me be un :wink:

Vera
18-07-04, 12:06
pėrshėndetje VERA,AFĖRDITA,CooL_BoY dhe ULIKSI31

Ej Afėrdita edhe unė MBURREM qė jam shqiptar he he he po na more veq MUHABET po bajm ta shofim sili komb tjetėr ėshtė ma i miri KUPTOHET pas NEVE he he he
Edhe ju qė keni qefė me kan najfar ARABI kisha me ju vet edhe diqka veq se jan musliman keni qef me kan ARABĖ apo qė shumica jan PASANIK he he he


loqki edhe si pasanik edhe si musliman asgje keq nuk na kish ra tybe ahahahhahahahah :wink:

Cool_Boy
18-07-04, 12:57
[="Cool_Boy"]do isha me knaqesi nje Arabbbbbbbbbbbbbbbbbb

:lol: :lol: I know why an Arab.You are so funny : Mire kan pas then motit; Je prej kah e ke gruan :shock:[/quote]

U have something aginst them sir?????

Loqki
20-07-04, 07:24
Pėrshėndetje JUVE

AlbMusliu he he he mirė e ke than NUK BAN ME KAN SI TE TJERĖT,sigurishtė ėshtė se ma mirė ėshtė me kan AI QĖ JE

Po ėshtė edhe tjetra na po thojmsikur me kan qė NGA FILLIMI tjetėr diqka jo me u BA TASHĖ ok flm pėr mirkuptimė.

edhe SHEJTANKA a ke vendos more qka kishe pas qef me u KAN e di qė shkreton ti diqka he he he jo jo jeni CooL ok tungi tash

Murgesha
20-07-04, 11:38
Hm- Spanjolle sigurisht, nuk e di pse-ne por kjo eshte nje deshire qe kur pata lexuar Hasta La Vista te Petro Markos. Ateher me ka pas bere pershtypje heroizmi i grave spanjolle.

Loqki
20-07-04, 12:50
Pėrshėndetje Murgesha

mirė e ke CEKĖ kur thae (heroizmin e grave spanjolle)
edhe unė mendoj se secili popull ka ni karakteristik qė dallon prej tjerve si p.sh
populli shqiptar dikur ka dallue nga popujt tjerė pėr BESNIKRIN qė ka pas e sot ėėėėėėė?

turisti
26-07-04, 16:29
Pershendetje juve.Mundeni me qene Anglez,Kroat,Franqez,GJerman,Serb,Japonez,Australi an,Amerikan,Grek...Mundeni me qene Shqiptar,Shqiptar 1 here,Shqiptar 2 here,Shqiptare 3 here,pos mbasi emri nuk ju qon as n'gjenet e as n'gjenem,por zemra dhe veprat cilat i bani,mundeni me qene qka te doni por nese nuk jeni NJERI (me plot kuptimin e fjales),kot e keni. :wink:

Loqki
26-07-04, 19:11
pershendetje TURISTI

mir e ke than ashu eshte edhe eshte

turisti
28-07-04, 02:04
turisti,ha,ha,ha,... :wink:

turisti
28-07-04, 02:05
Loqki-faleminderit-gjithashtu,tung. :wink:

Loqki
07-08-04, 12:34
he he he KOMBINIM i mirė AlbMUSLIM tungi pėrshėndetje

REXHAIL_KUMANOVA
22-08-04, 02:50
e mos mu pas kan shqiptar do te kisha desht mu kan ALBANESSO
qato cka jemi jemi por jemi shqiptar

REXHAIL_KUMANOVA
22-08-04, 02:53
HE SHQIPTAR E SHQIPTAR O LARAMANA ska hajr prej juve nuk mbani vatan ju,njani zvicrran e tjetra spanjole e tjetri amerikan,o ktu shihet se shqiptari po shitet per nje pyetje e jo ma per dicka tjeter JU PERSHENDES

Murgesha
22-08-04, 10:50
HE SHQIPTAR E SHQIPTAR O LARAMANA ska hajr prej juve nuk mbani vatan ju,njani zvicrran e tjetra spanjole e tjetri amerikan,o ktu shihet se shqiptari po shitet per nje pyetje e jo ma per dicka tjeter JU PERSHENDES

Rexhail_ Kumanova e ke gabim ju lutem, se po thuajse te gjithe kemi shpreh qendrimin tone se na pelqen te jemi shqiptar, ashtu si ne te vertet jemi.
Kjo teme eshte teme argetuese ku fantazise i lejohet te notoje pak ne oqeanin fantastik.

Honesty^uk.
22-08-04, 10:58
I nderuar zoteri
Eshte e vertet se ka shqipetar te shumte qe shiten per interesa te ndryshme , por ne rastin konkret ky eshte thjesht forum qe ne te diskutojm mes njeri tjetrit, dhe nuk eshte ne pytje nese dikush shprehet me mire se tjetri do te kete favorizime apo shperblime, dhe nuk besoj se ti me anen e ketij shkrimi ke treguar se ndoshta vet je i tille.

Mbetesh i pershendetur
nga Honesty

HE SHQIPTAR E SHQIPTAR O LARAMANA ska hajr prej juve nuk mbani vatan ju,njani zvicrran e tjetra spanjole e tjetri amerikan,o ktu shihet se shqiptari po shitet per nje pyetje e jo ma per dicka tjeter JU PERSHENDES

m_tetovari
22-08-04, 16:30
pyetje interesante .
un mos te kisha qene Shqiptar ma mir hic mos te kisha qene ... un per vete ndjehem krenar qe jam shqiptar :P .

REXHAIL_KUMANOVA
23-08-04, 10:05
oj murgesh te kuptoj cka po thua ,por kjo pyetje nuk ishte loje por ishte thjesh PYETJE,po kuptohet se cka te kishim qen kishim desh mu kan.....edhe ty TEOVARI TE LUMTE MIR KE FOL

dita girl
24-08-04, 12:06
Shume interesant,me nje pyetje te thjeshte pasket filluar te grindeni,po nese jeni krenar qe jeni shqiptar pse atehere po grindet shqiptari me shqiptarin????po e shoh qe temen qe e ka shfaqur autori nuk eshte e perfillur gati nga askush,vetem ka xhelozi me shume pse njeri thote keshtu e pse tjetri thote ashtu,.....shume keq......me vjen keq per autorin ngase e paskan keqkuptuar .......une per vete po te mos isha shqiptare do kisha pasur deshire te jem nje amerikane,.....ju pershendes....

Barbaroza
24-08-04, 14:34
Une shqiptare,shqiptare dhe vetem shqiptare dhe ate e kohes se gjysheve tona kur jane rrespektuar traditat tona te mocme,morali,sinqeriteti,besa!

Tomori
24-08-04, 14:40
Shqiperi ti me jep nder ma jep emrin Shqipetar

Barbaroza te pershendes.....

Engjellushja
03-09-04, 18:21
Esht nj pyetje shum e thjesht
T ishte Bota ndryshe asgj skisha desht

Pos t mbes kjo c jam !!

por :cry: Bota nuk esht ndryshe ........
Se kam pa mahi..........
Sdo t isha as Shqiptare e as Njeri

Vetem "ENGJELLUSH " :?

nitushe
09-09-04, 08:35
valla spo di se kom paramendu hala veten se si qka me kane se mas miri me shkon per ftyre e prej trupit me kane vetem shqiptare :wink:

Loqki
09-09-04, 10:14
Pėrshėndetje juve edhe besoj mė falni masi nuk jam kan moti kohė kėtu nė forum veq ju falenderoj pėr pėrgjigjėjet tungi

Gjumashja
29-11-04, 16:29
vetem shqiptare :wink: :wink:

Krokodilli
01-12-04, 08:31
Ishte nje pyetje qe si duket shumica i keni ik pergjegjes........
Mburrem qe jam shqiptar,, por pyetja prap vlen per mu,,,,

Une po te mos isha shqiptar do te isha Filozof si REXHAILI
Pershendetje rexhail,, eshte vetem deshir e imja :idea:

Pra jo Filozof se nuk ka te bej asgje me kombesi,,,
Por do te isha Italian,,,,
edhe pse qdo kun me shkruan se jam Australian :wink:

Pershendetje,, pergjegje ngacmuese nga ana ime,,, te pres komentet nese ka dikush

Drenicaki
01-12-04, 11:43
Ju pershendes te gjithve e si antar i ri jam edhe pa pervoj interneti por per temen do te doja ti them dy fjalė.

Une po mos te isha shqiptar,do te isha gjithashtu njeri!
mendoi se shumė i kushtoim kujdes te qenurit shqiptar .
Zoti na ka krijuar si njerz ose jo njerz,.Tegjithė njerzit janė vellezer!

DEA
01-12-04, 15:16
s“kaa rendesi se q`fare, veq e famshme.

Mafiozi
02-12-04, 18:29
Nese populli shqiptar nuk ekzistonte :roll: me fantazia :?
Do te isha Franqez, jan qesharak dhe punojn, din me jetu ne pergjithsi.

Shyqyr qe ekzistojn shqiptart, se jam me i mir se me pas qen franqez :lol: :lol: :wink:

loni19
02-12-04, 18:47
shqiptar dhe vetem shqipetar.asgja tjeter.po nime se harrova Alban haha.jam krenar qe jam shqiptar cdo kulture te huaj qe bie ndesh me kombin tone dhe fene tone e luftoj.
pershendetje.

Drenicaki
02-12-04, 18:59
loni,ju atėher qenkeni fanatik!e jeta ėshtė e embel per te gjithė e jo vetem per ty me zemer nacionalist.
unė i dua edhe te huajt jo shqiptar qe janė njerez e iurrej shqiptaret te pa njerezi!

time-bomb
02-12-04, 20:12
Nuk mundem me imagjinu veten si joshqipetar dhe nuk e kam per gjera patriotike mirepo mburrem se jam shqipetar prandaj as nuk mendoj se ēdo te isha tjeter!!!!!! :wink: :wink: :arrow: :arrow: shqipetar!!!!!

Mafiozi
02-12-04, 21:18
loni,ju atėher qenkeni fanatik!e jeta ėshtė e embel per te gjithė e jo vetem per ty me zemer nacionalist.
unė i dua edhe te huajt jo shqiptar qe janė njerez e iurrej shqiptaret te pa njerezi!

Ashtu esht Drenicaku, keto fjal te drejta meritojn respekt.

Pershendetje te forta Drenicaku

loni19
07-12-04, 19:45
drenicaku nese ti don te behesh fransez sta nal askush po un thash smund ta paramendoj veten pervec se shqiptare.un sjam nacionalist me fel a po ka edhe nacionalizem pozitiv kur don popullin tan nuk e nencmon asken

lazdrani
07-12-04, 22:02
Pėrshėndetje pėr tė gjithė nė FORUM dhe jashtė forumit,

Unė sa herė po baj pyetje me IMAGJINATA apo SUPOZIME po besoj nuk prishė punė ok, pasi veq muhabet po bajm kėtu masi e kemi kėt mundėsi nga DARDANIA me u njoft me njerz nga tė gjitha anėt e botės edhe ashtu me pa mendime tė ndryshme.

SIKUR MOS TĖ JENI SHQIPTAR cilit KOMBĖ TJETĖR KISHIT PAS QEJF ME I TAKUE (edhe pse besoj se shumica keni me than KAM NDERIN QĖ JAM SHQIPTAR ose SHQIPTARE) po ta bajm ni tjetėrsim pėr ni koh tė SHKURTĖ qka do tė ISHITĖ?

ILIR :wink:

Rebeli
07-12-04, 22:28
Mua SHQIPTARIJA me mban ne jete , po te mos isha Shqiptar at“her skisha desht me ekszistu hiq .
Sigurisht qe as ne sjemi perfekt por , Popujt tjer jan larg nesh sa i perket traditave dhe kultures .

KriSTaL
08-12-04, 09:31
Loqki,po pra,keto jane vetem diskutime dhe s'kemi nevoje ta kundershtojme tjetrin pse mendon ndryshe nga ne!
Une po te mos isha shqiptare,s'kisha pranuar te lindja fare,me se miri keshtu per mua!

Barbaroza, po te mos ishe shqiptare. Kishe pas deshir te Ishe shqiptareeeeeeeee

KriSTaL
08-12-04, 09:33
Le ta dij gjith bota mbar se GJergj Fishta Nuk Eshte Shqiptar :arrow: :?: :?:

Per qfar Arsye ka then kete thene i madhi Gjergj Fishta....!

engjelli_pe
29-12-04, 00:06
Do them se do kisha dėshir tė jem Suedez,me pelqejn se jan shumė tė qetė(ndoshta jam gabim po kėtė pėrshtypje ekan nga unė edhe s enuk jetoj ne suedi).


respekt

Drenicaki
31-12-04, 15:56
loni,ju atėher qenkeni fanatik!e jeta ėshtė e embel per te gjithė e jo vetem per ty me zemer nacionalist.
unė i dua edhe te huajt jo shqiptar qe janė njerez e iurrej shqiptaret te pa njerezi!

Ashtu esht Drenicaku, keto fjal te drejta meritojn respekt.
pershendetje te forta Drenicaku


pershendetje giithashtu e flm per respektin ndaj ketyre fjalve!

urime festa e vitit te ri !

turisti
01-01-05, 03:45
loni,ju atėher qenkeni fanatik!e jeta ėshtė e embel per te gjithė e jo vetem per ty me zemer nacionalist.
unė i dua edhe te huajt jo shqiptar qe janė njerez e iurrej shqiptaret te pa njerezi!

Respekt per ty Drenicak dhe fjalet e tua.


Te pershendes sinqerisht,
TURISTI.

Drenicaki
01-01-05, 05:41
loni,ju atėher qenkeni fanatik!e jeta ėshtė e embel per te gjithė e jo vetem per ty me zemer nacionalist.
unė i dua edhe te huajt jo shqiptar qe janė njerez e iurrej shqiptaret te pa njerezi!

Respekt per ty Drenicak dhe fjalet e tua.


Te pershendes sinqerisht,
TURISTI.

Gjithėashtu pershendetje nga unė dhe gėzuar vitin e ri .
Flm pėr respekt, te gjithė ata qe me respektoin dote jenė nga unė te respektuar,tė gjithė ata qe me urrejnė unė sdo ti urrej! :idea:

Gentiani
01-01-05, 05:53
Turisti edhe Drenicaku ja paskeni futur kėsaj radhe pushkė jevgu pėr Hava! mendimi i lirė ėshtė pėr herė pa kufizime, e sidomos nė prag tė Vitit tė Ri :lol: :lol: :lol: :wink:

Drenicaki
01-01-05, 06:05
Turisti edhe Drenicaku ja paskeni futur kėsaj radhe pushkė jevgu pėr Hava! mendimi i lirė ėshtė pėr herė pa kufizime, e sidomos nė prag tė Vitit tė Ri :lol: :lol: :lol: :wink:

Paj mirė i nderuar neve ja kemi futur pėr hava pasi nuk po mundemi sikur ti ta godasim shenjen, ne mesin e paditurve mund te krenohen te diturit,sikur ti apo jo? te ne ne drenicė thonė "dash nder dele ėshtė leht me kanė,por dash nder desh ėshtė me veshtirė"

Gentiani
01-01-05, 06:15
Hehehe sa pėr informatė Drenicaku injoranca e yte nuk tė shitet tek unė me "kėngė e valle" nga Drenica, provo diku tjetėr :wink:

Drenicaki
01-01-05, 17:04
Hehehe sa pėr informatė Drenicaku injoranca e yte nuk tė shitet tek unė me "kėngė e valle" nga Drenica, provo diku tjetėr :wink:


Nese unė jam injorant,atėher do te jet me e leht per ty te paraqitesh aftesit e tua!! I ngrituri si ti!flit me argumente e jo duke me quajtur injorant sepse shkrimi im i meparshem ska asgjė te bej me injorim e fundja ti as qe me njeh,por ata qe paraqiten te medhenj sikur ti shpejt do te rrezohen ete jen te injoruar sepse mbi te tjeret ėshtė vetem Zoti, po nejse ti ske nevoi te nderhysh negativisht ne shkrimet e te tjerėve "sa te ket te dobet si ne,per ty do te ket lehtesi per ti shprehur aftesitė edhe pse te ngecura"

Gentiani
03-01-05, 12:16
Eu, eu Drenicaki, po ti edhe paradė me tanksa paske pasur kėtej :wink:
Hehee kėtej nga unė ka qenė manifestim solemn dhe paqėsor i vitit tė ri :wink: Urime senja e re :wink: :lol:

Drenicaki
03-01-05, 12:56
Eu, eu Drenicaki, po ti edhe paradė me tanksa paske pasur kėtej :wink:
Hehee kėtej nga unė ka qenė manifestim solemn dhe paqėsor i vitit tė ri :wink: Urime senja e re :wink: :lol:

Gjithashtu te shpreh urimet e mia,edhe nga une paqėsore ishte por kjo tankse ėshtė per ti treguar se jemi gjithėher gati!!! :lol: :lol: :lol: :idea:

turisti
03-01-05, 13:12
Turisti edhe Drenicaku ja paskeni futur kėsaj radhe pushkė jevgu pėr Hava! mendimi i lirė ėshtė pėr herė pa kufizime, e sidomos nė prag tė Vitit tė Ri :lol: :lol: :lol: :wink:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahah,pa ja fut s'un qellon,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah .


Pershendetje. :wink:

turisti
04-01-05, 01:34
Turisti edhe Drenicaku ja paskeni futur kėsaj radhe pushkė jevgu pėr Hava! mendimi i lirė ėshtė pėr herė pa kufizime, e sidomos nė prag tė Vitit tė Ri :lol: :lol: :lol: :wink:

Gentian i nderuar,

Nese fjales tende:Hava,ja shton 1 i,do te fitojme vend shume ekzotik :arrow: HAVAI ( HAWAII),hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahah. :wink:

dr1ta
08-01-05, 00:02
NJeri :) :lol:

skendi
08-01-05, 02:59
ndoshta amerikan?!!
jo ore.. jam shume i
kenaqur keshtu .. vetem
qeta fundistet po me
hallakasin kani here.. hehe

Gjumashja
20-03-05, 12:35
mashkulll :P

turisti
20-03-05, 13:23
TURIST.

Drenicaki
20-03-05, 13:30
paj ēkado njejt bahet!

dembelica
30-03-05, 19:47
Jam shqipetare dhe dua te vdes si e tille :wink:

laliloli
30-03-05, 21:18
Njė dietarė e kanė pyetur ēfarė pėrkatėsie Kombėtare ke ai ėshtė pėrgjigjur" Njeri i ndershėm "por rastėsisht jamė p.sh. shqipėtarė
prandaj ėshtė me rėndėsi tė jesh njeri i ndershėm ,tė rrespektosh mendimin tjetėr,vlerat e dikujt......ēka mendoj se kombi ynė ėshtė shum fisnik ,bujar ,zemėr mirė......,por edhe disa dobėsi jo tė vogla me keqardhje them se i kemi :siq janė disa doke dhe zakone primitive qė nuk na kanė lėnė tė ecim pėrpara.

laliloli
30-03-05, 21:21
ia bashkangjes shkrimit tė mėparshem se nuk kamė ndonjė ide se qka do te isha po mos te isha shqipetar ,por kame nje simpati ndaj popujve te civilizuar(amerikanet,evropianet)

Barbaroza
31-03-05, 15:03
Loqki,une fare mire e di se nje pjese e mire e rinise sone,me daljen ne kurbet dhe me marrjen me vepra te ndyta,ia humben imazhin e mire qe gezonte si popull kombi yne.Jo veq rinia e Kosoves,por edhe ajo e Shqiperise ne mase te madhe,dhe jo vetem jashte Shqiperise,por edhe brenda saj,kane ndihmuar qe popuj te ndryshem te kene nje qendrim shume negativ ndaj neve si komb.
Ne si popull kemi qene shume i mire,por disa"tranzicione"ne emer te demokracise i keqkuptuam dhe i keqperdorem me cka ia zbehem imazhin vetes.Por,une kam shpresa se ne te rinjte ne nje te ardhme te afert,do te arrijme te behemi komb me emer te mire,te behemi komb qe me veprat tona te matura t'u tregojme atyre se si komb jemi i mrekullueshem porse ne pjese asesi s'mund te identifikohet me nje teresi!
Perndryshe,kjo teme me pelqen jashte mase per diskutim dhe ate shume serioz.Eshte koha e fundit ta diskutojme.
Pershendetje!

Edhe sot mendoj sikur atehere ndaj temes se nickut Loqki!

Gjumashja
21-04-05, 09:03
sme kish shku per ftyre me qen tjeter send pos shqipatre

Blondi1
21-04-05, 13:35
un do kisha pas qef me kan ROM

Bile kisha ngu tallava pa marre

Gjumashja
21-04-05, 14:35
un do kisha pas qef me kan ROM

Bile kisha ngu tallava pa marre


:shock: :shock: :shock:

Krokodilli
21-04-05, 16:03
un do kisha pas qef me kan ROM

Bile kisha ngu tallava pa marre


:shock: :shock: :shock:

ahhaahahahha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ska fol hala askush ma mir se Blondi1,, bile ka fol te verteten,, e ka than prej zemre,,,, tallava kang magjupqe te njejta

Fleta
21-04-05, 17:28
-Po te mos isha Shqipetare, kisha pas deshire te jeme SHQIPETARE.....

experti_lu
16-05-05, 00:56
paaaaaaaaaaaaaaaaaj mos te isha shqipar,kisha pas qef mu kan gjakovar,ahahahhahahahhahahahahhhahahahaha

Stuhia
16-05-05, 00:58
Loqki,une fare mire e di se nje pjese e mire e rinise sone,me daljen ne kurbet dhe me marrjen me vepra te ndyta,ia humben imazhin e mire qe gezonte si popull kombi yne.Jo veq rinia e Kosoves,por edhe ajo e Shqiperise ne mase te madhe,dhe jo vetem jashte Shqiperise,por edhe brenda saj,kane ndihmuar qe popuj te ndryshem te kene nje qendrim shume negativ ndaj neve si komb.
Ne si popull kemi qene shume i mire,por disa"tranzicione"ne emer te demokracise i keqkuptuam dhe i keqperdorem me cka ia zbehem imazhin vetes.Por,une kam shpresa se ne te rinjte ne nje te ardhme te afert,do te arrijme te behemi komb me emer te mire,te behemi komb qe me veprat tona te matura t'u tregojme atyre se si komb jemi i mrekullueshem porse ne pjese asesi s'mund te identifikohet me nje teresi!
Perndryshe,kjo teme me pelqen jashte mase per diskutim dhe ate shume serioz.Eshte koha e fundit ta diskutojme.
Pershendetje!

Edhe sot mendoj sikur atehere ndaj temes se nickut Loqki!


Po ti jeton ne gyrbet apo ja ke futur kot? :roll: :roll:

GURI SYLAJ
16-05-05, 08:04
.... Veshur ne tirqe galana
e ne dore nje tarabuk
prej doke shqiptare
a prej kenges maxhup...

( NGA NJE TEKST ME I GJATE " ME ESTRADE NEPER AUTOSTRADE" )

GURI SYLAJ

Tomori
16-05-05, 18:16
Studiuesi anglez James Baker mė 1877 shkruan:”Njė racė e shkėlqyer njeriu nga ana fizike, shqiptari mund tė quhet njė nga racat mė tė pastra e mė tė lashta nė Europė".

Blondi1
17-05-05, 10:55
GURI SYLAJ
BRAVOOOOOOOOOOO

Kristina
18-05-05, 00:53
Une do te isha Dardane :wink:

Blondi1
19-05-05, 10:00
uN DO KISHA PAQ QEF TĖ JEM ALBANEZ

Blondi1
19-05-05, 10:00
uN DO KISHA PAQ QEF TĖ JEM ALBANEZ

Agroni22
23-05-05, 13:09
mos me qen shqiptar kisha pas deshire te jem kosovar

Loqki
19-08-05, 21:36
Pershendetje juve njerz edhe ju falenderoj qe gjeni koh me shkrujt me u pergjigj ne pytjen tung tung

Urata
20-08-05, 20:06
Mbi te gjitha NJERI!

Murgesha
20-08-05, 20:49
Mbi te gjitha NJERI!

Shumė bukur Uratė. :lol:

Tomori
21-08-05, 10:41
Mbi te gjitha NJERI!
-Ne regull dakorte,,,po puna qendron qfar njeri,,,se ke lloj-lloj racash...
ja ne qka perfundimi kan ra dakorte hulumtuesit e huaj per ne!

Studiuesi anglez James Baker mė 1877 shkruan:”Njė racė e shkėlqyer njeriu nga ana fizike, shqiptari mund tė quhet njė nga racat mė tė pastra e mė tė lashta nė Europė".

-Urata me respekt per ju:
Tomori :wink:

lulikras
21-08-05, 13:47
HAHAA Bro te pershendes dhe tem shum te mire paske hap jo per ndonje qellim amo du te tham qe te ben te mendosh pak a shum dhe pastaj te jepesh pergjigje per ket pytjen tende :

Une per veti ms me kan Shqiptare kisha pas deshire ti takoj nje Kombi i cili ku ka pas lufta nuk ka pas histori te keqe p.sh

Australijan :O Per ket popull di shum pak dhe eshte shum pak i ngatrruar me lufta sa e di une . Vetm kohet e fundit esht kyqe dhe ky pupull ne lufta e perbashket te SHBA-sė.

dr1ta
24-08-05, 00:15
:roll: :roll:

Kupid
24-08-05, 01:12
mos me ken shqiptare, kisha pas qef me ken japanit. femerat japanit jan si kosovarjat, e menēur edhe e bukur.

Kupid
24-08-05, 01:14
mos me ken shqiptar, kisha pas qef me ken japanit. femerat japanit jan si kosovarjat, e menēur edhe e bukur.

:wink: oops

Marigona-KS
24-08-05, 12:49
hahahahh une pajtohem me Agroni22, dhe une po ashtu kisha dashur te jem

tung

Loqki
25-08-05, 13:09
une tash per momentin kisha pas qef me kan zvicrran per nja ni jav deri te kisha shkue ne amerik edhe apet me kan UKI i moqem heheheh hajgare pakez tungi pershendetje juve

Bleona
02-09-05, 10:00
simos te isha shqipetare smukish desht jeta!!!! :P

mir ce na ka fal soti shqipetar!!!! :wink:

lazdrani
02-09-05, 10:30
Pėrshėndetje pėr tė gjithė nė FORUM dhe jashtė forumit,

Unė sa herė po baj pyetje me IMAGJINATA apo SUPOZIME po besoj nuk prishė punė ok, pasi veq muhabet po bajm kėtu masi e kemi kėt mundėsi nga DARDANIA me u njoft me njerz nga tė gjitha anėt e botės edhe ashtu me pa mendime tė ndryshme.

SIKUR MOS TĖ JENI SHQIPTAR cilit KOMBĖ TJETĖR KISHIT PAS QEJF ME I TAKUE (edhe pse besoj se shumica keni me than KAM NDERIN QĖ JAM SHQIPTAR ose SHQIPTARE) po ta bajm ni tjetėrsim pėr ni koh tė SHKURTĖ qka do tė ISHITĖ?[/quote]

ILIR :wink:

Flaka_1
02-09-05, 23:02
Po mos te isha SHQIPETARE me mire mos te isha fare :!:
Me dashuri Flaka :arrow:

i_zjarrrti
02-09-05, 23:41
Nuk ka gurė mė tė rėndė, gurė mė tė peshuar... se sa guri i atdheut, i gjuhės e i kulturės qė i takon.
Krenaria e tė qenit shqiptar, ėshtė mbi tė gjitha krenaritė e tjera.

Respekt pėr ty. Mirupafshim!

MemphiSx
03-09-05, 08:35
Mos t'isha Shqiptare do doja te isha ALBANIAN ;)

Bleona
05-09-05, 10:16
Po mos te isha SHQIPETARE me mire mos te isha fare :!:
Me dashuri Flaka :arrow:

flaka me cu me drejt nuk esht kriesore se nga je vec kush je!!!
duhet te ket njeriu respekt dhe stil!!!

Krokodilli
05-09-05, 10:44
Po mos te isha SHQIPETARE me mire mos te isha fare :!:
Me dashuri Flaka :arrow:

flaka me cu me drejt nuk esht kriesore se nga je vec kush je!!!
duhet te ket njeriu respekt dhe stil!!!

po te mos isha Shqiptar,, qdo gje perpos, serb, grek, maqedon, rom, kroat, boshnjak, francez, rus, te gjitha nacionalitet tjera i rrespektoj,,,

ne rend te par te jesh njeri,, ska rendesi se qka je

Bleona
05-09-05, 11:01
ashtu esht bravo!!!! :wink:

LEDHATIMI
05-09-05, 13:07
Po mos te isha shqipetar do te deshiroja te jem 15 vjeqar :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
11-09-05, 01:37
Po po vetem se popull me te embel se SHQIPATARI se gjen dot as ne enderr :arrow:
me dashuri pa keqkuptime flaka

Gjumashja
11-09-05, 08:05
po te mos isha shqiptare po te doja isha gjini e kundert

Loqki
02-11-05, 12:13
pershendetje juve njerz per pergjigjjet tuja , posaqerisht pershendetje Shokin heheh MEG

Kalt
11-11-05, 19:22
Kroki po duken pak si te pakuptueshme keto shkrimet e tua.
Njehere desheron te mos jesh ashtu e keshtu e pastaj desheron te jesh njeri.
:o
Nuk ka vend nje pyetje e tille dhe per me teper nje qendrim i tille si ky i Mr.Krokit.
Teme krejtesisht e denje per parashkolloret.
Kur s'ke me cfare te merresh, luaje deren ose si thone ne Gjakove "Kur ke nge, shti rruza n'pe".

Barbaroza
11-11-05, 19:50
Shqiptar bre,shqiptar! :wink:

vushtrria
11-11-05, 21:28
te gjithe bota eshte maskarenjeve, kurse kosova eshte e shqiptareve :wink:shqitare edhe une dua te mbetem :wink:

Agroni22
14-11-05, 19:35
o njerz ma mire se nuk na vet zoti neve :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
14-11-05, 20:14
Shqiptar bre,shqiptar! :wink:

GURI SYLAJ
14-11-05, 20:24
Veshur ne tirq galana,
ne dore nje tarabuk,
prej veshje shqiptar-
po prej kengeve..................

Artisti
28-11-05, 22:14
Teme bajate

.

vjeshta
28-11-05, 22:19
Neutrale :lol:

Honesty^uk.
28-11-05, 22:29
Po te mos isha SHQIPTAR, do te deshiroja te isha ARBERESH

turisti
29-11-05, 00:59
Neutrale :lol:

Ngat neutrales. :lol:

rexhaj
29-11-05, 12:26
Po te mos isha shqipetar,do te doja te behesha shqipetar.Shkurt,jam krenar qe jam shqiptar.

vjeshta
30-11-05, 20:37
Neutrale :lol:

Ngat neutrales. :lol:

E qka i bjen ajo ngat :roll:

turisti
30-11-05, 20:39
Neutrale :lol:

Ngat neutrales. :lol:

E qka i bjen ajo ngat :roll:

Koxha afer. :wink:

vjeshta
30-11-05, 20:40
:roll: :roll: :roll:

turisti
30-11-05, 20:44
:roll: :roll: :roll:

:shock:

vjeshta
30-11-05, 20:45
:roll: :roll: :roll:

:shock:
Qka ke more :?:

turisti
30-11-05, 20:50
:roll: :roll: :roll:

:shock:
Qka ke more :?:

Po quditna sonte.... :?

vjeshta
30-11-05, 20:51
Hajt trego te quditna edhe une .

turisti
30-11-05, 20:53
Hajt trego te quditna edhe une .

me kete:

vjeshtaAnėtarėsuar: 01 May 2005
Mesazhe: 3692
Vendodhja: neutrale
Postuar: Wed Nov 30, 2005 8:40 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------


_________________
Te gjith njerzit gabojn,por vetem njerzit e medhejn e pranojn.

Mbrapsht nė krye

vjeshta
30-11-05, 20:56
Hajt trego te quditna edhe une .

me kete:

vjeshtaAnėtarėsuar: 01 May 2005
Mesazhe: 3692
Vendodhja: neutrale
Postuar: Wed Nov 30, 2005 8:40 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------


_________________
Te gjith njerzit gabojn,por vetem njerzit e medhejn e pranojn.

Mbrapsht nė krye

Hala nuk u qudita ,o nuk po ma rrok :roll:

turisti
30-11-05, 20:57
Aha.

Barbaroza
01-12-05, 10:25
E kish pase njani dajen e keq.Kish pas thane:
-Kur po e kujtoj dajen,edhe nana po m'merzitet.

Fortuna
02-12-05, 03:12
Nuk lakmoj te jem e ndonje kombi tjeter.
Me se miri ndihem si shqiptare.

halla e madhe
02-12-05, 07:13
Enderrova nje nate qe isha ESKIMEZE :shock: :shock: Kur me doli gjumi e pashe se isha mberdhi pa fije jorgani..mendova me veti :roll: shyqyr qe jame shqiptare e jo eskimeze e mberdhier :lol: :lol: :lol:

loni19
02-12-05, 09:52
Enderrova nje nate qe isha ESKIMEZE :shock: :shock: Kur me doli gjumi e pashe se isha mberdhi pa fije jorgani..mendova me veti :roll: shyqyr qe jame shqiptare e jo eskimeze e mberdhier :lol: :lol: :lol:


ha ha ha me ke shti me keshe oj halla e madhe ..
sinqerisht smund ta mendoj veten pos shqiptar...
jam krenar...gezohem...se jam shqiptar...

Barbaroza
02-12-05, 11:13
Te gjithe jemi krenare dhe themi qe jemi krenare qe jemi shqiptare,dhe pasi duhet ditur qe asnje komb nuk eshte i persosur,atehere me mire te mbesim keta qe kemi linde...!

Kercovari
02-12-05, 18:45
Po te mos jem shqiptare dua te jem rrebel :lol: :lol: :lol: :wink:

rastesishT
03-12-05, 12:07
Po te mos jem shqiptare dua te jem rrebel :lol: :lol: :lol: :wink:

hahhahaha kercovari po ne dhe keshtu jemi rebela si jemi tani

Kercovari
03-12-05, 12:09
Edhe ti shqiptare jea? :lol: :lol: :lol: :lol: Rrebele e shemtuar. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Fshatari
03-12-05, 20:51
Pėrshėndetje pėr tė gjithė nė FORUM dhe jashtė forumit,

Unė sa herė po baj pyetje me IMAGJINATA apo SUPOZIME po besoj nuk prishė punė ok, pasi veq muhabet po bajm kėtu masi e kemi kėt mundėsi nga DARDANIA me u njoft me njerz nga tė gjitha anėt e botės edhe ashtu me pa mendime tė ndryshme.

SIKUR MOS TĖ JENI SHQIPTAR cilit KOMBĖ TJETĖR KISHIT PAS QEJF ME I TAKUE (edhe pse besoj se shumica keni me than KAM NDERIN QĖ JAM SHQIPTAR ose SHQIPTARE) po ta bajm ni tjetėrsim pėr ni koh tė SHKURTĖ qka do tė ISHITĖ?

Nuk do kisha rrugėdalje tjetėr pėrveē vetėvrasjes; edhe njė kohė krejt e shkurtėr do mė mjaftonte pėr ekzekutimin e gjestit tė fundit fatal. Po zoti i madh, i qofshim fal, e ka ditur se tė jesh tjetėr pėrveē shqiptar ėshtė diēka pothuaj e padurueshme...!
"Ah sa mir me kan shiptar"; edhe katunar nuk asht problem veē shiptar me kon!

Sy_Kalterta
07-12-05, 12:38
Po Mos tisha shqiptare am mire mos t'egzistoja hiqqqq

spirl_girls
07-12-05, 12:58
Mburem qe jam shqiptare...dhe sdo kisha pas deshire asgje tjeter te isha...

Xati_Pej
07-12-05, 13:39
Po mos te isha SHQIPTAR prap kisha pas deshir te jem SHQIPTAR pak shaka, mos te jemi kritik ndaj kombeve te tjera sepse edhe te tjet jan te mir por se cili le ta mbron kombin e vet, identiteti e vet, kulturen e vet.
por nese me duhet te pergjigjem ne pyetje munte them se kisha pas deshir me qen AKERIKAN sepse historikisht AMERIKANET kan qen miq te SHQIPTARVE

Espresso
07-12-05, 14:30
Kurre s'kam ndegjuar keso lloje teme. Cka s'kish ne kete forum te dardanise! :lol:

Me se miri do kisha qene Amerikan sikur kumara im, xhaxhi Clinton. Sepse, jane humanista dhe burimi i demokracise ne Boten moderne te qytetrimit. Sikur te mos ishin amerikanet ne kete planet, akoma do te sundonin diktatoret. Perkunder pranis se diktatoreve ne disa shtete si: Irani, Korea e Veriut, Sirija, Kuba, Amerika ka nje merite te madhe, sepse SHBA-ja keta dikatore i ve cdo here ne pozite jashte loje dhe keta diktatore nuk jane ne gjendje t'i kryejne (perfundojne) ambiciet e tyre te ndyta.
Meqe kombi Amerikan si i tille nuk ekziston dhe eshte nje perzierje racash te ndryshme, do te me kishte ardhur veshtire te percaktohem per nje komb. Ndosha me kishte pelqyer si Spanjoll ose Italian (Latino), sepse edhe keta jane nga jugu dhe gjaknxeht. Gjerman ose Anglez s'do te me pelqente, sepse jane nje rac e bardhe dhe e ftoht.

Espresso 8)

Barb|Ka
07-12-05, 15:49
Italiane kishe pas qef mu kon :P

jadore
07-06-06, 20:39
.... kete satisfaksion zgjidhjesh, nuk me propozuan as kur me sollen ne kete jete , prandaj edhe nuk e marr argetuese ,as tash qe jam ne jete .....!

--tingellon interesant ,puna e ketyre jashtokesoreve ???? kane nacionalitet athua ,ata ?????

E|iza
11-06-06, 00:10
Nuk deshiroja te jem dicka tjeter jam krenare qe kam lind Shqiptare,Shqiptare po jetoj ,Shqiptare do te mbes dhe Shqiptare do te vdes !!!

ju pershendes me respekt !!!

Vin-Diesel
16-06-06, 14:38
Sikur mos te Isha Shqiptar do te isha diq tjeter por jo me te njejta Ndenja apo me te njejta Ide qe i kam tash Ide ne gjuhen Shqipe !

seriozja_19
02-07-06, 00:23
Po mos te isha shqiptare, kisha pas deshire te jem Amerikane sepse me pelqen teper stili i jetes qe kan, sidomos ne Washington D.C. Jam vertetuar personalisht qe nuk ishin ashtu siq ne i ngjohim Amerikanet si aktore ne filma... ishin shume, shume te sjellshem dhe te THJESHTE!!!

dr1ta
03-07-06, 00:01
Me ne fund njerz jemi te gjith :tongue:

lenna
08-07-06, 23:35
un kisha pas qef me lind ne jamaica..kan kulture interesante (especially the music)..
por gjithsesi --> O sa Mir mE qen ShqiPtar o ee...

peace,lenna

seriozja_19
08-07-06, 23:54
un kisha pas qef me lind ne jamaica..kan kulture interesante (especially the music)..
por gjithsesi --> O sa Mir mE qen ShqiPtar o ee...

peace,lenna

...hahahaha lenna, ani ne jamaica...mire e ke, bob marley ka qen dhe ende eshte i famshem, klima eshte teper e mire dhe vendasit e Jamaica's kan njohuri te madhe edhe per sport dimror!!! E ke ditur??? Une po :biggrin: sepse e kam shikuar ate filmin: Die jamaicanische Bobmannschaft...hahahahaha, Pro7...

Vin-Diesel
11-07-06, 06:46
Marova tu e shajt Nonen teme ku ka Ardh prej Drenice e e ka gjet ate >Katunar ne sheher, e se ka gjet ndonje Amerikan

Follow-ME
11-07-06, 18:14
Vetem sa e mundova kot koken ne kerkim te nje identitei te ri,dhe papritmas me ra nder mend nje Jete pa makiato,pa berllok ne te gjitha skutat,pluhur ne te kater anet,pa ndonje ndales cigaresh edhe ne Parlament...pastaj ajo qe me dhemb me shume,ndjenja e te mospaturit asnje lidhje te vetme me Iliret,Mic Sokolin(qe gabimishte kishte nderruar materialin e xhamadanit Antilop me ANTITOP..:eek: )...dhe ne funde fare kryeqytetin pa lume..keshtu qe duke marre parasyshe gjithe keto gjera nuk me ben zemra te mos jem SHQIPTAR..:smile:

lenna
11-07-06, 21:15
hey serious girl..whaz up sister?

jamaica, sepse me pelqen muzika reggae dhe kultura, duke e pasur parasysh religjionin rastafari me shum rregulla interesante + me e mira: dreadlocks!

kete me sport dimeror nuk e paskam ditur..

te puc folt

respct,lenna

lule_2005
13-07-06, 10:10
PO shqipetar dhe asgje tjeter, por ne vendin tend. Ne vend tjeter (dhe me neshtetesi te huaj) automatikishte je i huaj, pin ujin e huaj.
E di se do te has ne kundershtim nga Gurbetlit me argumete she fakte te tipit "ne edhe pse jemi ne gurbet veprojme per shqiptarin," por une mendoj se guri peshon ne token e vet.
Ne dhe te huaj mendon si ta, me kalim e kohes edhe vepron si ta, besa rrethanat e inponojne te flitet ghuha e tyre, dhe ja pas shume viteve dhe dekadave femija jone jane ata.
Keshti qe, kur te parashtrohet kjo pyetja pas shumeeeeeeee viteve, femite tane do te deklarohen se jane nga baba shqipetar, por koha ku jetojne i eshte inponuar te "jene" ndryshe.
Duke dashte te jetojme ne vend te huaj automatikishte e kuptoj se dashte apo jo, na pelqen te jemi si ta, pasi na behet mire me ta.
Ndoshta dola nga tema, ju lutem me falni.

gjimnazistja
15-07-06, 20:25
thjesht shqiptare dhe asgje tjeter ska me bukur kur je shqiptare dhe shqipton fjalen nene si dhe shum fjal te tjera sikur te gjith boten te me falnin kete kurr sdo e nderroja.Kam qen,jam dhe do jem shqiptare:smile:

Vin-Diesel
19-07-06, 18:33
Mos me pas kon Shqiptar ku me dijt qka isha Kon!!! Me rendesi kish me qen me qen NJERI

Krryli_uk
21-07-06, 21:26
O SA ME MIRE ME QENE SHQIPTAR.MOS ME QENE SHQIPTARE E MOS ME FOL SHQIP ATEHERE KISHA PAS DESHIRE ME ME QUE NE APOLLO SPACE SHIP ,DIKU AFER MARSIT EDHE ME EM LESHUE NE GJITHESI ME HUMB KREJT NE ETERNITY...KREJT NACIONALITETET TJERA SAUKS.

FLM