PDA

View Full Version : Hajdeni te qesim ni baklav ahhahahahahhhaa..................


ShEjToNkA
18-07-04, 22:55
Ej e kam ba njet me qit ni bakllav ktu nė kuzhin .., sebetni edhe nė javen tjeter e marim haberin e fjalės tė kull_djalit pėr Veren haahahaahha kėshtu qė te qesim e mos te lajm pėr javen tjeter .....................e te thashethėmėt e marim haberin e masnej banketin e bajna n'kafe kėshtu qė bakklaven e ken hazderhaahahhahaahah...............,,,,,,,,,,,,,,

Kull_djali ngjitu deri te lazdranovit e thuj murgeshes ana ni tėhollus se po dojna me tėhollu bakllavv ahhahaha se nė javn tjeter kena gjymysh hahahaha..............., e ti Barbaroza dil thuj Honestit zhdirgju n'podrum bina qatė terves se tybe ron sun pe qojna ahhahahaahha..................., e ti Vera moj bi sa siillesh n'kafe posht e nalt hajde pėrvili durt e me tėholu bakllaven bash me gentianen ...,se bijo n'fis t'huj s'dilet pa dit kurgja qyy ahhaahhahaahahaha Gentiana Hajdeeeeee qik ma shpejt bina qata harėq te ulim brumin unė e barbaroza ..., e ti edhe Vera i tėholloni petėėee......, hajde gutu pak, mos shko javash javash qyyyyy se dit po shkojnėeeeeeeeeeee... spo presin qyyyyyyy sahora vjen haberiiiii hahaahahahaJu Falemnderit pėr mirėkuptim!

Cool_Boy
19-07-04, 10:46
ShEjToNkA-kesh atje te lazdranovoit ama a di qka qiki, ken ka me hyn tahallus qe me ma be shpinen ma but se barkun ahhahahahaha than kulleri me prek bakllaven e uen ju thash ani de gje sbehet se si ta preki une behet me e shishme ahahhahah.....................

ShEjToNkA-te gatuje bakllaven e une e ha mos ke gajle edhe pse nuk i kam fort marak ok hahhahahah............

Barbaroza
19-07-04, 16:31
ShEjToNkA,tybe Honesty e kish mbylle deren e bodrumit e po me duket qenka vete i dyti aty.Hajt se ia tregoj qejfin veq sa ta marr sopaten e ta thyej deren :wink:

ShEjToNkA
19-07-04, 23:32
Kull_djali tybe s'ka pas fajė :shock: Murgesha se ka mendu qė je ka banė hajgare qyyyy kur t'ka pa ty krejt kuullll ka than lere se hajgare ėshtė ka ban ,po nejse le se qe po ngjitna vet e po i tham...................... 8)

Barbaroz aaaaa qashtu aaa ani leje bijo niher hiq mos shko pėr terves se qe as harqi as sendet sjan kėkun gati s..., kėshtu qė shkon ma von...., Po a po ishef moj Genten edhe Veren se kan njet me ardhė .., tybe ato tu u enė posht e nalt kafes s'ju bjen n'mend qė kan me thollu e dit po shokjn motėr haberi veq kur tė vjen .........., OOOOOOOOOOOOOOOO Kull _djali ppaaaaaaa dil ni her lėshojva ni zaaaaaaaaa Verės edhe Gentės thuji let vin se shkoj dita e na qeli akshami na hėnez s'ja kena nis Bakllavės ................ :twisted: :lol:

Cool_Boy
20-07-04, 10:19
Oj qika moj po hajde more shpejt se ShEjToNkA maroj vetem ketu,nuk po i del as koh kesaj me shiqo naj kende ketu qy,hajde me shpejt e ndimoni sa do pak lirohet e vjen edhe kjo me juve e tani shiqoni sa te doni po e dini ju qka a???naj kuller ahhahhahah

ShEjToNkA,per kan je ka mendon moj,se vetem jeni e mundeni me mendu qka te doni ok kush nuk ju pengon

aferdita
20-07-04, 12:24
shejtonka pse nuk ben ti ze, qe un erdha menjehere te ndihmoj
:wink: a qka mi ka kana bakllavat

Gentiana
20-07-04, 12:50
ShEjToNkA tybe nuk e paskna ndegjue ket thirrjen tende per Bakllava,po moj qik i kam 100pun tjera pa qit tash edhe Bakllav. :wink:

Gjermani_futbollist
20-07-04, 20:09
heehheeh pse a dish me qit bakllav moj qik a hehehe


tung a pershendetje

ShEjToNkA
20-07-04, 23:30
Afėrdita mirė se t'ka pru Zoti qik e hajde byjrum urdhėro nise ule brumin pasi u paraqite vullnetar hahaahhahaha......... qik alltan je .............. :wink:


Gentiana tonat punėt qiki lej e hajde me na ndimu ja sot ja kurrė ahahhhaah ................. :wink:

Vera
21-07-04, 08:20
oj ShEjToNkA qe erdha per cka me ke thir a :?: :wink:

Cool_Boy
21-07-04, 09:48
oj ShEjToNkA qe erdha per cka me ke thir a :?: :wink:

Zene moj rendin aty dhe shuaj se po te hi aja me tahallus se u be nervoz diqka shejtonka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
21-07-04, 12:47
U sa t“holla i paskit ba petet. Pasha mamin paska me dal nje bakllave per merak.
Kur te doni me e pjeke birne ne furren e mbreterise, sherbetin ja qes une.
Shfni qika ruani disa pete per paqe se vdes per paqe.

Barbaroza
21-07-04, 13:03
U sa t“holla i paskit ba petet. Pasha mamin paska me dal nje bakllave per merak.
Kur te doni me e pjeke birne ne furren e mbreterise, sherbetin ja qes une.
Shfni qika ruani disa pete per paqe se vdes per paqe.

Tybe moj Murgesha,dreqi te marrte,ku po ma permend paqen tash :roll: :P :P

ShEjToNkA
21-07-04, 14:16
oj ShEjToNkA qe erdha per cka me ke thir a :?: :wink:

Zene moj rendin aty dhe shuaj se po te hi aja me tahallus se u be nervoz diqka shejtonka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:ahahahahhahahahhahhaahahahah kull_djali s'ke faj jo tybe se qysh jam kan nervoz ka mujt edhe ajohja me gjet Verėn .., veq jo s'ban se apsi po marohet pėr ta bakklava s'bon me rreh ahhahhahahahaaha....... :lol: :wink:

ShEjToNkA
21-07-04, 14:20
U sa t“holla i paskit ba petet. Pasha mamin paska me dal nje bakllave per merak.
Kur te doni me e pjeke birne ne furren e mbreterise, sherbetin ja qes une.
Shfni qika ruani disa pete per paqe se vdes per paqe.


U Murgesha bijo na shlirove t'lumėt goja qė po na i lavdon pet se thojsha s'kan me dit kto me i t'hollu mirė......., veq pasi po thu ti na u hek ni gajle e marakut hahaha... :wink:

edhe hajt pa vesves ri pra se atje e bina me pjek edhe shėrbetin pra ja qet tiiiii ........., nashti del shėrbeti i mirė pra qysh je vet ............. :wink:


edhe Barbaroza lejani pra Murgeshės do pet per paqe aper luft a pėr qa ėshtė ka i kėrkon se boll ka mos i qitni krejt n'bakklav hahahahhaahhaa................ :wink:

Diana007
15-10-04, 10:49
u qyqja un se paskan dit me ardh edeh un me ju ndimuh ateher po nese koka kan moti kjo pun , qka i qes un bakllavat e mira kuku ne koj te shkrihen , po kur te keni nevoj naj her me thirrni un hiq nuk pritoj vi edhe ja qes vet ma me ndimuh kerkush :roll:

Rudi_1
30-10-04, 21:51
u qyqja un se paskan dit me ardh edeh un me ju ndimuh ateher po nese koka kan moti kjo pun , qka i qes un bakllavat e mira kuku ne koj te shkrihen , po kur te keni nevoj naj her me thirrni un hiq nuk pritoj vi edhe ja qes vet ma me ndimuh kerkush :roll:
E ta dish sa jam merakli i "bakllavės"
Po ku tet gjej ta pregaditish ti dhe un ta provoj...
sa lezet do ishte... 8)

Diana007
01-11-04, 11:17
Hajt mos ta nin se kur te qes naj dit e skenoj dhe ta dergoj hehehehheheeheheheheh :P :P :P :P :P :P :P

Rudi_1
03-11-04, 01:13
Hajt mos ta nin se kur te qes naj dit e skenoj dhe ta dergoj hehehehheheeheheheheh :P :P :P :P :P :P :P
Dina edhe pse nuk ka shans te ha bakllav nga duart tuaja te buta.Po si tia bejm?
Kete vec ti e din,po moj skenoje se ajo foto eshte e mirseardhur ne forum
Ciao te pershendes...

Barbaroza
05-11-04, 11:53
O mos e prisni Diana007,ja une e pergatita para saj,urdheroni :P :P :P
http://www.turkla.com/baklava.jpg

Diana007
05-11-04, 11:59
O mos e prisni Diana007,ja une e pergatita para saj,urdheroni :P :P :P
http://www.turkla.com/baklava.jpg
hhehehhehehhehhehehhhehhheh te lumshin durt permarak e paske qit , po jo jo mu nuk mundesh me me kalu valla

Barbaroza
05-11-04, 12:18
Po hajt moj beje edhe ti nje pastaj i vleresojne te tjeret cila e kemi bere me te mire. :wink:

Rudi_1
05-11-04, 21:35
Te lumshin duart barbaroza e paske qit per merak.
Nuk besoj se do ta kaloj Diana.
Diana me duket se vetem me fjale a me pun nuk e ka menden ta filloj.
hahha ciao

qeqa&zana
06-11-04, 14:56
o barbaroza u shkriva krejt tu e honger
diana a je gati me na pru edhe ti bakllaven tone?

Diana007
13-11-04, 10:49
http://www.europaschulekoeln.de/multikultis/thema/feste/baklava.jpg


Hajt provone edhe kete qe e kam maru un edhe tregoni se cila e ka bo me te mir,

Jo Rudi_1 nuk jan kon vetem fjal por un e kam maru te madhe a spo e shini sa njerz jan ketu aaaaa, kujna i del ajo Barbaroza nitro e vogel,

Ju boft mir :wink:

Krokodilli
13-11-04, 10:59
[quote="Diana007"]http://www.europaschulekoeln.de/multikultis/thema/feste/baklava.jpg

me ka marr malli nje qesi bakllave me kerku

o te lumshin durt Diana007 sa e shishme qenka....

te pershendes

Diana007
13-11-04, 11:04
me ka marr malli nje qesi bakllave me kerku

o te lumshin durt Diana007 sa e shishme qenka....

te pershendes[/quote]


E per ate se ju ka ra malli juve edhe un e kam maru . ju boft mir hehehheeheh

adrioni
13-11-04, 11:38
Uuuuuuuuu qika shka e paski maru kete bakllav...pot knaqka.....uhuhuh pot shkrika krejt....hajt mos pritofshi ti Diana me Barbozen maronaj edhe njo per Bajram se qik ku e din ti inson halli vin musafir e zbon mi lone pa to.........

Rudi_1
17-11-04, 00:54
http://www.europaschulekoeln.de/multikultis/thema/feste/baklava.jpg


Hajt provone edhe kete qe e kam maru un edhe tregoni se cila e ka bo me te mir,

Jo Rudi_1 nuk jan kon vetem fjal por un e kam maru te madhe a spo e shini sa njerz jan ketu aaaaa, kujna i del ajo Barbaroza nitro e vogel,

Ju boft mir :wink:

Te lumshin duart se shum te bukur e paske be.
hallall te qoft.
Ciao diana

Buqja_ch
09-03-07, 23:15
Te lumshin duart se shum te bukur e paske be.
hallall te qoft.
Ciao diana
sa e hjeshme ..aq e shishme...

falma_lotin
11-03-07, 17:04
OOOOOOOOOOOO shoqeri e imaj ketu qe uen e kam pregadite nej bakllave per ju te gjithve ejani urrnoni po ju sherbej un ju bafte mire te gjithve , kete bakllave e kam pregadite per arsye se vllau im Albanian eX|PerT ka ra ne dashuri e i deshiroj qe gjithmon ne embelsi te i kaloj jeta pra urrnoni.

http://www.laicite.com/4-liens/images/albana.jpg

Buqja_ch
11-03-07, 19:13
OOOOOOOOOOOO shoqeri e imaj ketu qe uen e kam pregadite nej bakllave per ju te gjithve ejani urrnoni po ju sherbej un ju bafte mire te gjithve , kete bakllave e kam pregadite per arsye se vllau im Albanian eX|PerT ka ra ne dashuri e i deshiroj qe gjithmon ne embelsi te i kaloj jeta pra urrnoni.

http://www.laicite.com/4-liens/images/albana.jpgERDHA.. UN DO TE SHERBEJ..JA VLEN TE KEMI NI GEZIM..SHUM FAT..E LUMTURI.....LUM E LUM NA MOTRAT PO BAJM....

prishtinasi
11-03-07, 20:10
ERDHA.. UN DO TE SHERBEJ..JA VLEN TE KEMI NI GEZIM..SHUM FAT..E LUMTURI.....LUM E LUM NA MOTRAT PO BAJM....

Runu se po ju kap sheqeri...:tongue:

legenda
11-03-07, 22:34
ohhhh,sa bujare qe je,pusho moj paaaak se u kpute
duke gatu pite,krlana,bakllavaaaa....ahahaha:biggrin:

OOOOOOOOOOOO shoqeri e imaj ketu qe uen e kam pregadite nej bakllave per ju te gjithve ejani urrnoni po ju sherbej un ju bafte mire te gjithve , kete bakllave e kam pregadite per arsye se vllau im Albanian eX|PerT ka ra ne dashuri e i deshiroj qe gjithmon ne embelsi te i kaloj jeta pra urrnoni.

http://www.laicite.com/4-liens/images/albana.jpg

Buqja_ch
12-03-07, 20:56
Runu se po ju kap sheqeri...:tongue:
Prishtinasi..mos ke frik..un vetum deshta ti ndihmoi motres per me sherby..kemi gezim nuk kemi koh per me hanger shum,,smundja ska vend..kemi gezim apo jo
MOTRUSHE...Falma_lotin

falma_lotin
12-03-07, 21:00
Prishtinasi..mos ke frik..un vetum deshta ti ndihmoi motres per me sherby..kemi gezim nuk kemi koh per me hanger shum,,smundja ska vend..kemi gezim apo jo
MOTRUSHE...Falma_lotin


Po motrushe ashtu eshte si thua ti kete e kam pregadite per vllaun ton ma te mirin qe e kemi e i deshirojm shum fat ne jete.

falma_lotin
12-03-07, 21:01
ohhhh,sa bujare qe je,pusho moj paaaak se u kpute
duke gatu pite,krlana,bakllavaaaa....ahahaha:biggrin:
oooooo Kunata ime per ty nuk me dhimbet mundi qe e beje edhe per vllaun tim se e meritoni jam shum e lumtur qe ju kam takua ketu juve dhe ju pershendes nga zemra e ju deshiroj qdo te mire ne jeten tuaj .

Albanian eX|PerT
12-03-07, 21:13
Ju past vellau juve, motrat e mija..........:cool:

Ju falemnderit shume...!!!

Buqja_ch
13-03-07, 07:18
Ju past vellau juve, motrat e mija..........:cool:

Ju falemnderit shume...!!!
As motra nuk do te ishte moter pa vella...
as vllau nuk do te ndihet si vella pa motra....
keshtu te lumet na si kemi ni vella si Ty.......
e aq me mir kur te takojm ni kunat si ashtu ne e meritojm..

JU LUMTE...JU DUA........

rilinda
12-10-07, 13:40
Kokėt knaq tu hangėr shkronja :tongue: e kėrkush nuk e paska shkru qysh marohet bakllava...


BAKLLAVA


Doza pėr 10 persona:

1/2 kg bajame tė qėruara
400 g gjalpė,
40 g kanellė dhe karafile,

1 kg petė bakllavaje.Pėr shurupin:

1/2 kg mjaltė
700 g sheqer,
1/2 l. ujė
aroma tė ndryshme
Mėnyra e gatimit: I pėrvlojmė me ujė tė nxehtė bajamet dhe u qėrojmė cipėn (po tė duam nuk ua heqim, por i hedhim ashtu siē janė) dhe, di t'i thajmė duke i fėrkuar pak me njė picetė, i shtypin ose i presim me thikė nė mėnyrė qė tė bėhen si njė trahan i trashė. Shtypim, njėkohėsisht dhe kanellėn bashkė me karafilėt, pastaj vėmė gjalpin tė shkrijė nė zjarr.
Marrim njė tepsi tė pėrshtatshme, tė llogaritur me shtresat e petėve, e lyejmė mirė me gjalpė dhe shtrojmė nė tė dy petė bashkė, lyejmė sipėrfaqen e petės me gjalpė dhe hedhim mbi tė disa thėmirrime bajamesh e pak pluhur erėzash (kanellė e karafil). Shtojmė mbi to njė petė tjetėr e, si ta lyejmė me gjalpė, hedhim mbi tė pėrsėri bajame dhe kanellė. Vazhdojmė pastaj duke shtruar nga dy petė e mbi to njė shtresė bajame, duke pasur parasysh se, mė nė fund, do tė shtrohen 3 petė pėrsipėr, tė lyera me gjalpė, por pa shtresė bajamesh mbi to.
Sė fundi lyejmė mirė me gjalpė sipėrfaqen me majėn e njė thike tė mprehtė. Maja e thikės duhet tė futet deri sa tė prekė petėt e fundit e tė shkojė pa ndėrprerje deri nė fund tė ēdo vije. Gjithashtu, petėt nuk duhet tė ngjeshen gjatė heqjes sė vijave (prerjes), prandaj thika duhet tė jetė e mprehur mirė. Pasi ta kemi pėrgatitur nė kėtė mėnyrė, tepsinė e vėmė nė furrė ,e nxehtėsi mesatare, qė bakllavaja tė piqet pėr afro 1 orė. E lėmė pastaj tė ftohet pothuaj krejt dhe vetėm atėherė i hedhim pėrsipėr shurupin, e jo kur ėshtė ende e nxehtė.


Ju bėftė mirė!

legenda
12-10-07, 13:59
.....a ma jep nje cope ne fund,,,pasi une nuk di me gatuar...ahahaaa
Kokėt knaq tu hangėr shkronja :tongue: e kėrkush nuk e paska shkru qysh marohet bakllava...


BAKLLAVA


Doza pėr 10 persona:

1/2 kg bajame tė qėruara
400 g gjalpė,
40 g kanellė dhe karafile,

1 kg petė bakllavaje.Pėr shurupin:

1/2 kg mjaltė
700 g sheqer,
1/2 l. ujė
aroma tė ndryshmeMėnyra e gatimit: I pėrvlojmė me ujė tė nxehtė bajamet dhe u qėrojmė cipėn (po tė duam nuk ua heqim, por i hedhim ashtu siē janė) dhe, di t'i thajmė duke i fėrkuar pak me njė picetė, i shtypin ose i presim me thikė nė mėnyrė qė tė bėhen si njė trahan i trashė. Shtypim, njėkohėsisht dhe kanellėn bashkė me karafilėt, pastaj vėmė gjalpin tė shkrijė nė zjarr.
Marrim njė tepsi tė pėrshtatshme, tė llogaritur me shtresat e petėve, e lyejmė mirė me gjalpė dhe shtrojmė nė tė dy petė bashkė, lyejmė sipėrfaqen e petės me gjalpė dhe hedhim mbi tė disa thėmirrime bajamesh e pak pluhur erėzash (kanellė e karafil). Shtojmė mbi to njė petė tjetėr e, si ta lyejmė me gjalpė, hedhim mbi tė pėrsėri bajame dhe kanellė. Vazhdojmė pastaj duke shtruar nga dy petė e mbi to njė shtresė bajame, duke pasur parasysh se, mė nė fund, do tė shtrohen 3 petė pėrsipėr, tė lyera me gjalpė, por pa shtresė bajamesh mbi to.
Sė fundi lyejmė mirė me gjalpė sipėrfaqen me majėn e njė thike tė mprehtė. Maja e thikės duhet tė futet deri sa tė prekė petėt e fundit e tė shkojė pa ndėrprerje deri nė fund tė ēdo vije. Gjithashtu, petėt nuk duhet tė ngjeshen gjatė heqjes sė vijave (prerjes), prandaj thika duhet tė jetė e mprehur mirė. Pasi ta kemi pėrgatitur nė kėtė mėnyrė, tepsinė e vėmė nė furrė ,e nxehtėsi mesatare, qė bakllavaja tė piqet pėr afro 1 orė. E lėmė pastaj tė ftohet pothuaj krejt dhe vetėm atėherė i hedhim pėrsipėr shurupin, e jo kur ėshtė ende e nxehtė.


Ju bėftė mirė!

rilinda
12-10-07, 14:59
Legenda,
http://www.sinbadsweets.com/Products/images/10311thumb.jpg
...qe ni copė ta qita, e nėse nuk t'del mer hala :D:D

rilinda
12-10-07, 15:00
...dhe harrova me t'than hajde kur t'kish kohė e t'msoj me maru bakllavė :D gratis krejt... ;)