PDA

View Full Version : KUSH ĖSHTĖ MĖ I MERITUAR PĖR DASHURI, FEMRA APO MASHKULLI?


010203
20-07-04, 19:24
Kushe eshte me i merituar per dashuri femra apo mashkulli? :)

Barbaroza
20-07-04, 20:51
010203,po ta kishe formuluar pyetjen pakez me qarte,edhe pergjigje te qarte do te kishe.Sidoqofte,une po pergjigjem pak ashtu siq ma merr mendja se e ke patur qellimin ta parashtrosh pyetjen.
Une mendoj se per dashuri te sinqerte luftojne te dyja gjinite,por ndonjera gjini mund te beje edhe hile,qofte mashkull apo femer,keshtu qe s'kisha thene se njera gjini apo tjetra ka me shume merita ne dashuri.
Mund te jene femrat qe luftojne dhe vuajne per nje dashuri ashtu siq mund te jene edhe meshkujt!

010203
20-07-04, 22:49
po pershendetjet e mia barbaroza por une mendoja se meshkujt e meritojn me shume dashurin se sa femrat sepse femrat e sodit he..................... po i ndrrojn per qdo dite kurse djemt e mjer wetem po rrehen per ata une mendoj se femrat duhet te bejne dashuri me te sinqert dhe me serioze me djemt P.SH nje femer nese e ka nje frajer dhe e shef nje djal i cili duket mire dhe sexy ateher ajo femer shiqon qe ate njeri ta beje per wete edhe pse e ka frajerin , mashkujt nuk jan ashtu.

Honesty^uk.
21-07-04, 07:02
po pershendetjet e mia barbaroza por une mendoja se meshkujt e meritojn me shume dashurin se sa femrat sepse femrat e sodit he..................... po i ndrrojn per qdo dite kurse djemt e mjer wetem po rrehen per ata une mendoj se femrat duhet te bejne dashuri me te sinqert dhe me serioze me djemt P.SH nje femer nese e ka nje frajer dhe e shef nje djal i cili duket mire dhe sexy ateher ajo femer shiqon qe ate njeri ta beje per wete edhe pse e ka frajerin , mashkujt nuk jan ashtu.


shuj bre mos fol muhalife
kur ke pare ti qe eshte ngopur SYRI, sado te te kesh kerkon te kesh prap
kurse lakmia dhe e bukura nuk kan fund.

Vera
21-07-04, 07:54
Une mendoj qe sikurse Femra ashtu edhe mashkulli jane te merituar per Dashuri, nuk do i kisha ndar gjinit, se cdo njeri meriton dashuri, ashtu mendoj une se paku.

Gjermani_futbollist
21-07-04, 11:05
mir mir ke mendu edh ashtu esht a

bejta
21-07-04, 15:05
me meritori per dashuri esht mashkulli sepse mashkulli esht ai i cili e ben maksimumin e mundeshem qe te knaqet nji femer me seks

Murgesha
21-07-04, 15:20
Jo more, femra simbas teje po e lujka rolin e dyshekut.

Honesty^uk.
21-07-04, 17:53
Jo more, femra simbas teje po e lujka rolin e dyshekut.


besa tani ka ndryshu puna Murgesh
meshkujt po e luajn kete rol :lol: :lol:

turisti
27-07-04, 23:52
Mvaret nga problemet e dashurise dhe intenzitetin si perjetohet... :wink:

bmw-djali
05-08-04, 14:25
une mendoj se shume me i merituar eshte mashkulli se sa femra per dashuri vjen pyetja pse sepse femrat e sodit po i nderrojn mashkujt per gjdo dite dhe ajo eshte shume e keqe kurse mashkujt e mjer wetem po shiqoj ne menyra serioze e jo me ushtar te kforit apo te unmikut!!!!!!!!

Gentiana
05-08-04, 18:25
une mendoj se shume me i merituar eshte mashkulli se sa femra per dashuri vjen pyetja pse sepse femrat e sodit po i nderrojn mashkujt per gjdo dite dhe ajo eshte shume e keqe kurse mashkujt e mjer wetem po shiqoj ne menyra serioze e jo me ushtar te kforit apo te unmikut!!!!!!!!

Qy qy! BMW djal ndoshta veq ti mendon se jeni ju te mjer!? Nuk jeni as ju engjull jo!!

bmw-djali
05-08-04, 18:46
oj genta walla po bash na te mjeret ku ku per newe qysh jan bere femrat e sodit zoti jem nuk po kan wullnet as nje jawe me nje mashkull!!!!!!!!!

Gentiana
05-08-04, 19:02
oj genta walla po bash na te mjeret ku ku per newe qysh jan bere femrat e sodit zoti jem nuk po kan wullnet as nje jawe me nje mashkull!!!!!!!!!

BMW-djal, shiko un nuk po e mohoj se qfar bejn vajzat kosovare(mbase ka koh se nuk kam qen dhe nuk i kam pa gjerat si jan atje) po edhe po te them, se ju keshtu qe koh, po e perseris: qe koh ja keni nisur. Me tvertet nese esht keshtu, nuk krenohem per ket gje, po kur ju delni jasht, dhe martohi me plaka te huaja, qoft ajo vetem per interesa, dhe jo vetem plaka, ateher qka mendon ti, te ju presin juvet a??? te lutem!

bmw-djali
05-08-04, 19:23
oj genta pik se pari po te pyes pse nuk ke qene qe moti ne kosove? :(
genta jeni shume simpatike nese ajo foto eshte e werteta e jote ,djemt qe jane martuar me plaka ata e kane bere nga hallet te ngratet per interese per familie per halle dhe se ne ate drejtim kane menduar qe me vone te martojn shqipetare ,per ata nuk eshte duhur qe femrat shqipetare me u bere ashtu aq te pa besa te pa durushme, une kam qene ne kosove e i kam pare KATASTROF me zezak te unmikut e ushtare te kforit booooooooooh zoti jem ej ajo nuk eshte kuull bre njeri jo!
te pershendes e dashura dhe e nderuara GENTA.bmw-djali

Gentiana
05-08-04, 20:30
oj genta pik se pari po te pyes pse nuk ke qene qe moti ne kosove? :(
genta jeni shume simpatike nese ajo foto eshte e werteta e jote ,djemt qe jane martuar me plaka ata e kane bere nga hallet te ngratet per interese per familie per halle dhe se ne ate drejtim kane menduar qe me vone te martojn shqipetare ,per ata nuk eshte duhur qe femrat shqipetare me u bere ashtu aq te pa besa te pa durushme, une kam qene ne kosove e i kam pare KATASTROF me zezak te unmikut e ushtare te kforit booooooooooh zoti jem ej ajo nuk eshte kuull bre njeri jo!
te pershendes e dashura dhe e nderuara GENTA.bmw-djali

1. per arsye te ndryshme,qe kan shumica prej nesh, nuk kam qen ne kosovė...
2. Qfar ka te bej tani kjo foto me ket tem???
3. Ne fillim ndoshta siq thua ti, Citat: djemt qe jan martuar me plaka, ata e kan bere nga hallet, ndoshta ke te drejt! Po si djemt qe kan halle ashtu kan edhe Vajzat, po mendoj nese mbas ku me dit sa vjetve nuk kthehen djemt, po prap se prap kalojn jeten me plakat e tyre te huaja, a mos vall e meritojn vajzat te kalojn jeten vetem, me hallet e tyre, dhe duke ju pritur juvet?? As un nuk them se esht kjo OK, po gjithkush duhet me dit per vete, vetem nuk me pelqen kur ju djemet i shani vajzat, e per vehten e juaj... gjoja te mjer dhe engjell!!

aferdita
05-08-04, 20:36
3. Ne fillim ndoshta siq thua ti, Citat: djemt qe jan martuar me plaka, ata e kan bere nga hallet, ndoshta ke te drejt! Po si djemt qe kan halle ashtu kan edhe Vajzat, po mendoj nese mbas ku me dit sa vjetve nuk kthehen djemt, po prap se prap kalojn jeten me plakat e tyre te huaja, a mos vall e meritojn vajzat te kalojn jeten vetem, me hallet e tyre, dhe duke ju pritur juvet?? As un nuk them se esht kjo OK, po gjithkush duhet me dit per vete, vetem nuk me pelqen kur ju djemet i shani vajzat, e per vehten e juaj... gjoja te mjer dhe engjell!![/color][/b]

genta te lumte goja se ashtu eshte as un me mire nuk e kisha shkruar :wink:

bmw-djali
05-08-04, 22:48
1.per foton tende wetem mendowe qe shifesh shume e urt e sinqert disi nese ti je ne foto ate e mendowa wetem...
2.per femrat ok te gjejn ndonje djale por jo ka njeqind i shiqojn filmat spanjolo brazilian se si aty bejne dhe se mendojn se ashtu duhet wepruar nuk me pelqen aj stil qe kan mare femrat tona ne perendim nuk i shef ashtu ai eshte problemi GENTA DHE AFERDITA pershendetje

aferdita
06-08-04, 11:03
te pershendes bmw-djali

veq se jemi ne perendin nuk do te thote se jemi be sikur keto te jashtit,ketu nvaret se si te edukojn prindrit, edhe per filmat spanjoll jan ato te kosoves qe e shikojn se nuk kemi kohe per te shiquar filma :wink:

bmw-djali
06-08-04, 14:47
te pershendes bmw-djali

veq se jemi ne perendin nuk do te thote se jemi be sikur keto te jashtit,ketu nvaret se si te edukojn prindrit, edhe per filmat spanjoll jan ato te kosoves qe e shikojn se nuk kemi kohe per te shiquar filma :wink:aferdita as nku e thash at qe ju te perendimit jeni bere sikur te jashtit une mendowa qe keto te jashtit e kane lirin me te madhe dhe nuk bejne asi gjerawe sikur femrat tona une wie nga peja i shof ne peje femrat me shume se ne brek te shkurta asi miniqa nuk kam pare ende ketu ne perendim keshtu kam menduar e femrat tona ka edhe asi si dalin deri ne qytet me kule e ne qytet i hekin kulet e nder kule i kan fermerkat ose miniqat e i duket se asht me e mire ne bota dhe nuk len asgje pa bere e tek mashkujt nuk ka asi gjera mashkujt jan shume me te merituar per dashuri dhe jane me te paster. pershendetjet e mia aferdita.nga bmw-djali

aferdita
06-08-04, 19:40
aferdita as nku e thash at qe ju te perendimit jeni bere sikur te jashtit une mendowa qe keto te jashtit e kane lirin me te madhe dhe nuk bejne asi gjerawe sikur femrat tona une wie nga peja i shof ne peje femrat me shume se ne brek te shkurta asi miniqa nuk kam pare ende ketu ne perendim keshtu kam menduar e femrat tona ka edhe asi si dalin deri ne qytet me kule e ne qytet i hekin kulet e nder kule i kan fermerkat ose miniqat e i duket se asht me e mire ne bota dhe nuk len asgje pa bere e tek mashkujt nuk ka asi gjera mashkujt jan shume me te merituar per dashuri dhe jane me te paster. pershendetjet e mia aferdita.nga bmw-djali
po te kutpoj o ti djal me bmw hahaha
as un nuk po mendoj ashtu por masi i ra fjala edhe tahsh ashtu :wink:

bmw-djali
07-08-04, 15:53
aferdita as nku e thash at qe ju te perendimit jeni bere sikur te jashtit une mendowa qe keto te jashtit e kane lirin me te madhe dhe nuk bejne asi gjerawe sikur femrat tona une wie nga peja i shof ne peje femrat me shume se ne brek te shkurta asi miniqa nuk kam pare ende ketu ne perendim keshtu kam menduar e femrat tona ka edhe asi si dalin deri ne qytet me kule e ne qytet i hekin kulet e nder kule i kan fermerkat ose miniqat e i duket se asht me e mire ne bota dhe nuk len asgje pa bere e tek mashkujt nuk ka asi gjera mashkujt jan shume me te merituar per dashuri dhe jane me te paster. pershendetjet e mia aferdita.nga bmw-djali
po te kutpoj o ti djal me bmw hahaha
as un nuk po mendoj ashtu por masi i ra fjala edhe tahsh ashtu :wink:oj aferdita e bukur :wink: ti po din me u nxerr mire nga situata!!!!!1

aferdita
07-08-04, 16:53
aferdita as nku e thash at qe ju te perendimit jeni bere sikur te jashtit une mendowa qe keto te jashtit e kane lirin me te madhe dhe nuk bejne asi gjerawe sikur femrat tona une wie nga peja i shof ne peje femrat me shume se ne brek te shkurta asi miniqa nuk kam pare ende ketu ne perendim keshtu kam menduar e femrat tona ka edhe asi si dalin deri ne qytet me kule e ne qytet i hekin kulet e nder kule i kan fermerkat ose miniqat e i duket se asht me e mire ne bota dhe nuk len asgje pa bere e tek mashkujt nuk ka asi gjera mashkujt jan shume me te merituar per dashuri dhe jane me te paster. pershendetjet e mia aferdita.nga bmw-djali
po te kutpoj o ti djal me bmw hahaha
as un nuk po mendoj ashtu por masi i ra fjala edhe tahsh ashtu :wink:oj aferdita e bukur :wink: ti po din me u nxerr mire nga situata!!!!!1
hahaha
pse be po disha me u nxjerr :P

Gentiana
08-08-04, 13:00
BMW djali, sa vjet i ke ti, nese ben te pyes???

Agroni22
08-08-04, 21:18
aferdita as nku e thash at qe ju te perendimit jeni bere sikur te jashtit une mendowa qe keto te jashtit e kane lirin me te madhe dhe nuk bejne asi gjerawe sikur femrat tona une wie nga peja i shof ne peje femrat me shume se ne brek te shkurta asi miniqa nuk kam pare ende ketu ne perendim keshtu kam menduar e femrat tona ka edhe asi si dalin deri ne qytet me kule e ne qytet i hekin kulet e nder kule i kan fermerkat ose miniqat e i duket se asht me e mire ne bota dhe nuk len asgje pa bere e tek mashkujt nuk ka asi gjera mashkujt jan shume me te merituar per dashuri dhe jane me te paster. pershendetjet e mia aferdita.nga bmw-djali
po te kutpoj o ti djal me bmw hahaha
as un nuk po mendoj ashtu por masi i ra fjala edhe tahsh ashtu :wink:oj aferdita e bukur :wink: ti po din me u nxerr mire nga situata!!!!!1plotesisht pajtohem me AFERDITEN sepse ne kosov vajzat po mendojn se veq ktu jan e tjera nuk ka

bmw-djali
08-08-04, 23:02
BMW djali, sa vjet i ke ti, nese ben te pyes???pershendetjet e mia GENTA une jam 26 vjeqare fal zotit deri sote shume i lumtur:UND VIEL ERFOLG GEHABT!!!!!!!!!!!!!

Gentiana
09-08-04, 11:50
Das freut mich für dich.... Dite te kendshme.

Genta

bmw-djali
09-08-04, 19:21
Das freut mich für dich.... Dite te kendshme.

GentaGENTIANA danke danke darf ich dich auch fragen wie alt du bist?

aferdita
09-08-04, 19:23
Das freut mich für dich.... Dite te kendshme.

GentaGENTIANA danke danke darf ich dich auch fragen wie alt du bist?
bitte bei der tema bleiben :lol: :lol: :lol:

Gentiana
09-08-04, 19:26
Das freut mich für dich.... Dite te kendshme.

GentaGENTIANA danke danke darf ich dich auch fragen wie alt du bist?
bitte bei der tema bleiben :lol: :lol: :lol:

Danke süsse du hast schon recht,aber ich wollte nur was erfahren deshalb hab ich gefragt.

Sorry

markopollo
10-08-04, 10:53
se pari ju pershendes te gjitheve ju respektoj gjithashtu,por ju keshilloj qe te shprehi sa me te qarte dhe sa ma shume duke e perdorur shprehjen e arsyesdhe etiken e mirsjelljes...........se kush e meriton dashurin aty varet se kush e kupton kete ndjenj fisnike,se kushe e ushqen kete ndjenj dhe si e trajton....ubi lex ibi poena..............dhe si i tille atij qe i ben keq duhet ta kuptosh qe edhe ty dikush do te ta kthej ty te te njejten gje te padeshiruar...or nje gje duhet kuptuar se :ESHTE SHUME VESHTIRE QE TE MOS LENDONI DIKE QE E DASHURON: :arrow:

markopollo
10-08-04, 10:57
:wink: GENTA NESE NUK HIDHEROHESH TE KISHA PROFERU DIQKA POR EDHE NESE HIDHEROHESH NUK PRISHET ROMA ANDAJ SIPAS FOTOS TE KISHA THAN KONKURO PER FOTO TE SHAMPONIT P.H5...HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :lol:

Gentiana
10-08-04, 11:22
:wink: GENTA NESE NUK HIDHEROHESH TE KISHA PROFERU DIQKA POR EDHE NESE HIDHEROHESH NUK PRISHET ROMA ANDAJ SIPAS FOTOS TE KISHA THAN KONKURO PER FOTO TE SHAMPONIT P.H5...HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :lol:

Jo bre djal nuk kam pse te hidherohna!! Sa per foto, kisha konkuru, po nuk esht fotoja e ime veq flm per propozim kurr nuk ta harroj. :wink:

Honesty^uk.
10-08-04, 23:17
************************************************** ***********

Te nderuar diskutues, ju terheq verejtjen per perdorim te tepruar te gjuhes se huaj
pasi dihet se ne forum kemi nje teme te posacme ku flitet ne gjuhet e huaja.
Shpresoj se nuk do te kemi probleme te tilla te kesaj natyre

Me respekt
Honesty

bmw-djali
10-08-04, 23:28
************************************************** ***********

Te nderuar diskutues, ju terheq verejtjen per perdorim te tepruar te gjuhes se huaj
pasi dihet se ne forum kemi nje teme te posacme ku flitet ne gjuhet e huaja.
Shpresoj se nuk do te kemi probleme te tilla te kesaj natyre

Me respekt
Honestyok MODERATOR i nderuar si te duash por me e mira eshte shprehja e lire!

**********************************************
pershendetje i nderuar
nuk ta ka ndaluar askush shprehjen e lire ne forum, por per tu shprehur ne gjuhe te huaj, kemi hapur temen e posacme
tung

bmw-djali
10-08-04, 23:30
moderator i nderuar edhe juwe wet keni te shkruar ne mesazhin tuaj ne anglisht!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


************************************************
bmw djali
keto vargje ne anglisht jane te firmes sime

bmw-djali
14-08-04, 16:42
:wink: GENTA NESE NUK HIDHEROHESH TE KISHA PROFERU DIQKA POR EDHE NESE HIDHEROHESH NUK PRISHET ROMA ANDAJ SIPAS FOTOS TE KISHA THAN KONKURO PER FOTO TE SHAMPONIT P.H5...HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :lol:

Jo bre djal nuk kam pse te hidherohna!! Sa per foto, kisha konkuru, po nuk esht fotoja e ime veq flm per propozim kurr nuk ta harroj. :wink: pershendetje GENTA pse atehere perdorni dhe manipoloni fotografi te huajat nuk me duket mire genta!!!!

Gentiana
14-08-04, 18:33
pershendetje GENTA pse atehere perdorni dhe manipoloni fotografi te huajat nuk me duket mire genta!!!!

Pershendetje BMW_djal. shikoni Zoteri, un asnjeher nuk kam then se ajo ne foto jam un, ne te kunderten kam then se ajo ne foto esht nje Aktore qe me pelqen mua, sikurse edhe fotoja sepse dukej shum e lumtur ne te,keshtu qe nuk besoj se mundet te perdoret fjala Manipulim ketu, se paku mendoj un keshtu.... po as tema nuk esht rreth manipulimit apo mosmanipulimit i Foto-ve.

Genta

bmw-djali
15-08-04, 00:59
pershendetje GENTA pse atehere perdorni dhe manipoloni fotografi te huajat nuk me duket mire genta!!!!

Pershendetje BMW_djal. shikoni Zoteri, un asnjeher nuk kam then se ajo ne foto jam un, ne te kunderten kam then se ajo ne foto esht nje Aktore qe me pelqen mua, sikurse edhe fotoja sepse dukej shum e lumtur ne te,keshtu qe nuk besoj se mundet te perdoret fjala Manipulim ketu, se paku mendoj un keshtu.... po as tema nuk esht rreth manipulimit apo mosmanipulimit i Foto-ve.

Gentapershendetje GENTA ok po te kuptoj por tani se paku thuaje realitetin se mashkujt jan me te merituar per dashuri ok??????????

Gentiana
15-08-04, 12:22
pershendetje GENTA ok po te kuptoj por tani se paku thuaje realitetin se mashkujt jan me te merituar per dashuri ok??????????

Ok si te thuani ju!

bmw-djali
16-08-04, 15:17
pershendetje GENTA ok po te kuptoj por tani se paku thuaje realitetin se mashkujt jan me te merituar per dashuri ok??????????

Ok si te thuani ju!pershendetje GENTA pse tani u dorezove thuaje te lutem?

Gentiana
16-08-04, 17:50
pershendetje GENTA pse tani u dorezove thuaje te lutem?

BMW_Djali, nuk u dorzova, po nuk po e shof te arsyeshme te diskutoj me per ket, ju e keni mendimin e juaj, un timin, keshtu qe ju thuani se ju Meshkujt (gjoja) Engjuj, ok! jo qe pajtohem me mendimin e juaj, po nuk esht e domosdos'shme qe te pajtohemi gjith'her.. :twisted: :wink:

Genta

bmw-djali
17-08-04, 17:27
pershendetje GENTA pse tani u dorezove thuaje te lutem?

BMW_Djali, nuk u dorzova, po nuk po e shof te arsyeshme te diskutoj me per ket, ju e keni mendimin e juaj, un timin, keshtu qe ju thuani se ju Meshkujt (gjoja) Engjuj, ok! jo qe pajtohem me mendimin e juaj, po nuk esht e domosdos'shme qe te pajtohemi gjith'her.. :twisted: :wink:

Genta ok GENTA tani edhe nje pyetje pse shkruani gjitheman me te kuqe????????????????????? AUS LIEBE ????????

Gentiana
19-08-04, 10:30
ok GENTA tani edhe nje pyetje pse shkruani gjitheman me te kuqe????????????????????? AUS LIEBE ????????

Mbase mu duk vetja si ne nje intervju po te pergjigjem ne ket pyetje. Shkruaj me ket ngjyr ngase me pelqen, as me shum as me pak...
Shpresoj se e shuajta kurreshtjen e juaj,edhe pse kjo aspak nuk ka te bej me temen?!!

Tomori
19-08-04, 12:08
oj genta pik se pari po te pyes pse nuk ke qene qe moti ne kosove? :(
genta jeni shume simpatike nese ajo foto eshte e werteta e jote ,djemt qe jane martuar me plaka ata e kane bere nga hallet te ngratet per interese per familie per halle dhe se ne ate drejtim kane menduar qe me vone te martojn shqipetare ,per ata nuk eshte duhur qe femrat shqipetare me u bere ashtu aq te pa besa te pa durushme, une kam qene ne kosove e i kam pare KATASTROF me zezak te unmikut e ushtare te kforit booooooooooh zoti jem ej ajo nuk eshte kuull bre njeri jo!
te pershendes e dashura dhe e nderuara GENTA.bmw-djali

-O djali ju mereni me thashe theme si sju vjen turp ne radhe te pare te thuani:
KATASTROF me zezak te unmikut e ushtare te kforit booooooooooh

-Simbas teje del qe te gjithe motrat tona duke perfshi edhe nenen tende e temen e te gjithe shqiptaret na qenkan kurva!!!!!!!!
Va them te drejten un per veti jam shum i ofenduar se nuk eshte ashtu se ne kemi nje rini te shkelqyer ne pergjithsi 99,9% jane rinia shum e mire hallall ju qofte......sa per ata laviret 0,001% dhe ju siguroj qe keta nuk jane genetisht rac e paster shqiptare por trashigojne gene jo shqiptare si sllave, rome, turke, etj

Djali kte va them dhe ju lutem qe te mos me keqkuptoni por mendoheni per nje qaste qfar je tue thane zeaka ushtaret kforit katastrofa
Pse mor djal me degradu motrat tona???
-Va them me shum kompentenc se ne sidomos femrat shqiptare jan ne nivel te duhur jan te ndershme.....
Veshtroni per nje qaste te fqijte tane te serbet ...
-Ju pyes a ka dallim ne pergjithsi mes femres shqiptare dhe serbe???
Po un ju siguroj qe ka bile shum ja disa krahasime shum te thjeshta,,,
1.Higiena personale femra shqiptare me ate serbe
un va them se femra shqiptare ka arom trendafili kurse femra serbe ka arom alkoholi dhe muti...kjo esht me se e vertet hyni me nje shtepi shkavi dot hetoni smundeni me i ba edhe dy minuta mrenda se vjen era derr thi..mut...
djali kte va them se ka lidhje me temen sikundra te kishin qen vajzat tona ashtu si i pershkruani ju qe jan katastrof atehere dot ndothte e kunderta...shkinat dot ishin ne regull kurse femravet tona dot ju vinte era mut si ju vin tash era shkinavet femrat tona nuk dot kishin mbajte shtepi me kuptimin me miq e me dashamir por dot ishin rrugaqe siq ju doni ti pershkruani..
djali dot kishte qene mir te mirni falje ne pergjithsi te gjithe femrave shqiptare kudo qe te jene
djali ju pershendes dua qe te mos me keqkuptoni tung

bmw-djali
20-08-04, 17:25
oj genta pik se pari po te pyes pse nuk ke qene qe moti ne kosove? :(
genta jeni shume simpatike nese ajo foto eshte e werteta e jote ,djemt qe jane martuar me plaka ata e kane bere nga hallet te ngratet per interese per familie per halle dhe se ne ate drejtim kane menduar qe me vone te martojn shqipetare ,per ata nuk eshte duhur qe femrat shqipetare me u bere ashtu aq te pa besa te pa durushme, une kam qene ne kosove e i kam pare KATASTROF me zezak te unmikut e ushtare te kforit booooooooooh zoti jem ej ajo nuk eshte kuull bre njeri jo!
te pershendes e dashura dhe e nderuara GENTA.bmw-djali

-O djali ju mereni me thashe theme si sju vjen turp ne radhe te pare te thuani:
KATASTROF me zezak te unmikut e ushtare te kforit booooooooooh

-Simbas teje del qe te gjithe motrat tona duke perfshi edhe nenen tende e temen e te gjithe shqiptaret na qenkan kurva!!!!!!!!
Va them te drejten un per veti jam shum i ofenduar se nuk eshte ashtu se ne kemi nje rini te shkelqyer ne pergjithsi 99,9% jane rinia shum e mire hallall ju qofte......sa per ata laviret 0,001% dhe ju siguroj qe keta nuk jane genetisht rac e paster shqiptare por trashigojne gene jo shqiptare si sllave, rome, turke, etj

Djali kte va them dhe ju lutem qe te mos me keqkuptoni por mendoheni per nje qaste qfar je tue thane zeaka ushtaret kforit katastrofa
Pse mor djal me degradu motrat tona???
-Va them me shum kompentenc se ne sidomos femrat shqiptare jan ne nivel te duhur jan te ndershme.....
Veshtroni per nje qaste te fqijte tane te serbet ...
-Ju pyes a ka dallim ne pergjithsi mes femres shqiptare dhe serbe???
Po un ju siguroj qe ka bile shum ja disa krahasime shum te thjeshta,,,
1.Higiena personale femra shqiptare me ate serbe
un va them se femra shqiptare ka arom trendafili kurse femra serbe ka arom alkoholi dhe muti...kjo esht me se e vertet hyni me nje shtepi shkavi dot hetoni smundeni me i ba edhe dy minuta mrenda se vjen era derr thi..mut...
djali kte va them se ka lidhje me temen sikundra te kishin qen vajzat tona ashtu si i pershkruani ju qe jan katastrof atehere dot ndothte e kunderta...shkinat dot ishin ne regull kurse femravet tona dot ju vinte era mut si ju vin tash era shkinavet femrat tona nuk dot kishin mbajte shtepi me kuptimin me miq e me dashamir por dot ishin rrugaqe siq ju doni ti pershkruani..
djali dot kishte qene mir te mirni falje ne pergjithsi te gjithe femrave shqiptare kudo qe te jene
djali ju pershendes dua qe te mos me keqkuptoni tungo tomor hiqmu ti shkinave e shkive mos mi permend bre djal se nuk asht kam han palla per ta edhe nese bien ne det e humbin pergjithemon e per te tjerat ti nuk qenke ne ngjarje se ashtu engjuj si thua ti nuk jan kan mbajt shpi edhe mbaj disa te vjetra apo ne katunde ti nuk po i shifke sendet bre djal mos me keqekupto zoteri por eshte keshtu!!!!1

Tomori
20-08-04, 20:41
-Djali te lumte per thenjen tuaj reth shkinavet mua edhe ma pak me han palla per ta per mua jo ne dete por ne zjar i pasha...domethen pajtohemi qindperqind ne ket pik. E tash pse nevojiteshka qe ne personalisht me i nenqmue qikat tona!!!!! he mo djali djali kjo me dhemb mua se me thenjen tone per qikat tona vete flasim me gjuhen e armikut tone me pavedine tone vetem e vetem ta thuam nje fjalu a ku del le yte dale..???
Prandaj djali jam kundeshtar i madhe qe te flitet per qikat tona aq keq ner ne ekstremizam se vetem qikat tona jan te keqija me ket nuk pajtohem i nderuari djali.....
Te pershendet TOMORI tung

bmw-djali
22-08-04, 07:50
-Djali te lumte per thenjen tuaj reth shkinavet mua edhe ma pak me han palla per ta per mua jo ne dete por ne zjar i pasha...domethen pajtohemi qindperqind ne ket pik. E tash pse nevojiteshka qe ne personalisht me i nenqmue qikat tona!!!!! he mo djali djali kjo me dhemb mua se me thenjen tone per qikat tona vete flasim me gjuhen e armikut tone me pavedine tone vetem e vetem ta thuam nje fjalu a ku del le yte dale..???
Prandaj djali jam kundeshtar i madhe qe te flitet per qikat tona aq keq ner ne ekstremizam se vetem qikat tona jan te keqija me ket nuk pajtohem i nderuari djali.....
Te pershendet TOMORI tungfaliminderit per pershendetjen tomor gjitheashtu tung.secili ka mendimin e vet por nese ne e shofim te keqen dhe thoj nuk eshte keq athere humbim krejt per ata duhet te i rrim gati qe mos te vie te e keqja tung

bmw-djali
27-08-04, 22:44
i lus te gjitha femrat qe ta pranojn se mashkujt jane me te merituar per dashuri

Gentiana
28-08-04, 11:37
i lus te gjitha femrat qe ta pranojn se mashkujt jane me te merituar per dashuri

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nc nc nc

boy&beach
28-08-04, 11:58
Per mua jan te merituar te dy edhe mashkulli edhe femra ne qofse kan dashur me njeri tjetrin te mir,dhe nuk kan probleme

aferdita
28-08-04, 14:27
Per mua jan te merituar te dy edhe mashkulli edhe femra ne qofse kan dashur me njeri tjetrin te mir,dhe nuk kan probleme

Ashtu eshte valla, per ata qe dijne te dashurojn

bmw-djali
28-08-04, 18:06
Per mua jan te merituar te dy edhe mashkulli edhe femra ne qofse kan dashur me njeri tjetrin te mir,dhe nuk kan probleme

Ashtu eshte valla, per ata qe dijne te dashurojn po te lumte aferdita ashtu eshte dhe se shumica djemwe dine te dashurojn shume mire dhe korrekt bre njeri pershendetje aferdita

tender WARRIOR
28-08-04, 20:06
Nuk i lexova edhe pergjigjet e tjera se s'pata kohe kesaj here, por vec desha te them se vete pyetja eshte, si te thuash, e pavlere, ose me mire te themi, e pamenduar hiq.

Si mund te jete njeri apo tjetri 'i merituar' ne dashuri ?
Cfare ne te vertete nenkuptohet me 'i merituar'?.... sepse ata qe dashurohen ata edhe do jene 'te merituar' per njeri-tjetrin (te pakten si vleresoje ata, dhe tek e fundit kjo ka rendesi).

Heren tjeter pyetje te menduara pak me mire.

gjthe te mirat, :)
tender WARRIOR

bmw-djali
29-08-04, 07:52
Nuk i lexova edhe pergjigjet e tjera se s'pata kohe kesaj here, por vec desha te them se vete pyetja eshte, si te thuash, e pavlere, ose me mire te themi, e pamenduar hiq.

Si mund te jete njeri apo tjetri 'i merituar' ne dashuri ?
Cfare ne te vertete nenkuptohet me 'i merituar'?.... sepse ata qe dashurohen ata edhe do jene 'te merituar' per njeri-tjetrin (te pakten si vleresoje ata, dhe tek e fundit kjo ka rendesi).

Heren tjeter pyetje te menduara pak me mire.

gjthe te mirat, :)
tender WARRIORkjo pyetje eshte shume me vend dhe per ata qe kuptojn shqip dhe per ata qe nuk fryhen gjeja se jemi fillozofa.shume qart eshte ajo se a me te merituar jan femrat per dashuri apo mashkujt por ai qe nuk e kupton ai as nuk din te pergjigjet.

tender WARRIOR
30-08-04, 19:30
e ne qytet i hekin kulet e nder kule i kan fermerkat ose miniqat e i duket se asht me e mire ne bota dhe nuk len asgje pa bere e tek mashkujt nuk ka asi gjera mashkujt jan shume me te merituar per dashuri dhe jane me te paster. pershendetjet e mia aferdita.nga bmw-djali


Zoteri mbw-djali,

Se pari, me duket se ti nuk ke kuptuar drejt, sepse une nuk po perpiqem te filozofoj, por problemi qendron ne ate se cfare del nga nje teme e tille.

Natyrisht se secili ka te drejte te shprehet ashtu si atij i duket se eshte e drejte, por nuk mendoj se eshte e drejte qe te besh deklarata te tilla sikur ajo qe ke thene me lart (ne citat) ne nje nga postimet e tua.

Nese ti me te vertete mendon se je me i merituar se nje femer atehere me ben te mendoj se a po i nencmon ti vajzat.... dhe a mendon se veēse dikush thote dicka ne duhet ta marrim ate si te vertete ?


Gjithe te mirat, :)

tender WARRIOR
30-08-04, 19:54
e ne qytet i hekin kulet e nder kule i kan fermerkat ose miniqat e i duket se asht me e mire ne bota dhe nuk len asgje pa bere e tek mashkujt nuk ka asi gjera mashkujt jan shume me te merituar per dashuri dhe jane me te paster. pershendetjet e mia aferdita.nga bmw-djaliZoteri mbw-djali,

Se pari, me duket se ti nuk ke kuptuar drejt ne postimin tim te meparshem, sepse une nuk po perpiqem te filozofoj, por problemi qendron ne ate se cfare del nga nje teme e tille.

Natyrisht se secili ka te drejte te shprehet ashtu si atij i duket se eshte e drejte, por nuk mendoj se eshte e drejte qe te besh deklarata te tilla sikur ajo qe ke thene me lart (ne citat) ne nje nga postimet e tua. Ne ate citatin me lart ti ke nje te shprehur 'klasike' te ceket, dhe qe mundohet t'i hedhe fajin tjetrit dhe vete te duket i mire.

Nese ti me te vertete mendon se je me i merituar se nje femer atehere pse po i nencmon ti vajzat, dhe a do te kesh ti ndonjehere dashuri per dike (sepse ne dashuri nuk ka te merituar - ajo jepet falas, per dashuri sakrifikohet, nuk krekoset) pasiqe ti do te duhej te merrje dike qe eshte me poshte se ti...sepse ti je me i merituar apo jo ?!?

Edhe dicka... shikova edhe postime te tjera nga ti, dhe me te vertete besoj se nuk do ti notoja pozitivisht, ne shume aspekte, prandaj me mire ta le.


Gjithe te mirat, :)
tender WARRIOR

nitushe
09-09-04, 15:25
une mendoj qe Femna osht ma e merituar sepse ajo rrezikon ma shume sesa mashkulli :wink:

bmw-djali
25-09-04, 22:57
une mendoj qe Femna osht ma e merituar sepse ajo rrezikon ma shume sesa mashkulli :wink:jo nitushe jo

Barbaroza
26-09-04, 14:29
Me i merituar eshte ai qe lufton me shume per dashuri!

Loloku
27-09-04, 09:23
Me te merituar ne dashuri!!! Edhe kete te bie ta degjosh ketu! Po dashuria eshte ndjenje dhe nuk di se te kete meriten ai apo ajo, vetem nese ka kuptom formal se cili e shpall i pari! Po nuk eshte veprimtari dashuria o te uruar dhe kush e ka ba nje pune me mire ka merita me shume. Ndjenja eshte ndjenje dhe sa me i ndjeshem te jesh aq me te madhe e ke ndjenjen dhe jo meriten!

Zero Cool
31-10-11, 11:36
ai qe e nderton dhe pastaj qe e shkaterron ate...

Oqeani
01-11-11, 02:01
ai qe e nderton dhe pastaj qe e shkaterron ate...


Thuaje shqip - Femra ... Ajo eshte arkitekte e ..... !!!