PDA

View Full Version : Radio Dardania


K-man
25-07-04, 23:01
e kam nje pyetje per ju kontrrolluesit e radios, pse ja keni ul kualitetin e zanit te kengeve ne 56Kbps prej 128Kbps?

Murgesha
25-07-04, 23:03
K-man une nuk e di se pse e kane bere kete, por di se kjo teme nuk e ka vendin ne ket nenforum. Po ta beje ket pyetje tek nenforumi rreth dardani. de do tju binte ne sy menjeher te autorizuerve e besoj se do te merrje pergjigjen adekuate.

K-man
26-07-04, 00:05
ani a mundesh ateher me e bart atje Murgeshe?

K-man

Murgesha
26-07-04, 00:07
ani a mundesh ateher me e bart atje Murgeshe?

K-man

Jo une nuk mundem por do ta bejne ket moderatoret perkates te ketij nenforumi. :)

K-man
27-07-04, 21:08
a ka far rezolute per pyetjen time a jo?

tash e kam edhe nje problem me radion: kohe mas kohe, radioja nderprehet, po m'duket qe playlist po kryhet, edhe nuk po lidhet me. pse po ndodh kjo?

K-man
29-07-04, 03:55
ALLO!!!!! :evil:

Murgesha
29-07-04, 13:08
ALLO!!!!! :evil:

K-man si duket ata te radios Dardane nuk po hyjkan ne ket forum. Te keshilloj tju drejtohesh atyre drejt per drejt me ndonje email.

K-man
29-07-04, 14:03
thuju ti masi ti i njeh me mire se une

Anonymous
30-07-04, 11:26
K-man, cilesi i zerit nuk ka ndryshuar ende jane 128Kbps.

K-man
30-07-04, 15:15
dje isha duke e ndegjuar radion, e ishte 24Kbps!!!

K-man
03-08-04, 05:40
kuuukuuuu qysh ti prishin nervat kta administratort edhe moderatort, se per qfardo problemi qe qitet ktu, kurfar zgjedhje s'ka.

arTanibb
03-08-04, 12:17
K-man, ata qka jetojn ne kosov nuk munden ta degjojn radion me 128kbps se rrjetin ( interrnetin, fuqin) e dobet e kane, kja esht arsyja pse jemi duft te bejm disa ndryshime

http://radio.radiodardania.com:4000/listen.pls <- esht 24Kbps


http://radio.radiodardania.com:5000/listen.pls <- esht 96Kbps

K-man
03-08-04, 14:17
dosti, une jetoj ne amerike, dhe e kam lidhjen e internetit DSL me 3Mbps

arTanibb
03-08-04, 18:19
K-man t`pershendes, prej dje radio esht offline per shkaqe teknike, po besoj se sonte dikur me von ose neser dot jet online, eh ateher hyn degjo radion permes keti linku:

http://radio.radiodardania.com:5000/listen.pls

edhe kqyre si shkon.

K-man
03-08-04, 18:53
linku nuk ben

arTanibb
04-08-04, 11:09
Une te thash se nje her per nje her esht offline, se shpejti rregullohet dhe e provon.

LInuX-FiXer
04-08-04, 18:36
Radio Dardania ONLINE

http://radio.radiodardania.com:4000/listen.pls <- 24 kbps

http://radio.radiodardania.com:5000/listen.pls <- 96 kbps

Degjoni edhe knaquni

K-man
11-08-04, 22:29
havera, qa po lshoni kang aglisht ne radio bre? kur po ju kryhet playlist i kangve shqip, mandej po ja futni anglisht. boni veq shqip....

K-man
13-08-04, 22:03
ej, a merrni vesh ju shqip!!!! qa po ja (***************) e po lshoni kang gjermanisht e anglisht, kur radio thot qe vetem kang shqip ka!!!!! pergjegjmuni!!!!! :evil:

LInuX-FiXer
26-08-04, 23:59
Ky esht Radion MODERN edhe ka Kenga SHQIP, anglisht edhe disa gjermanisht !

RnB, POP, Soul, populore e shume te tjeraa ...

Radio Dardania (http://radiodardania.com)

platori
27-08-04, 18:47
Ky esht Radion MODERN edhe ka Kenga SHQIP, anglisht edhe disa gjermanisht !

RnB, POP, Soul, populore e shume te tjeraa ...

Radio Dardania (http://radiodardania.com)
ma more,une kujtojsha se asht RADIO e kjo koka RADION

K-man
02-09-04, 05:33
nje pytje e kam:

pse radio dardania me ket link:
http://radio.radiodardania.com:4000/listen.pls, qet kenge tjera prej linkut:
http://radio.radiodardania.com:5000/

pse eshte kjo?

K-man
02-09-04, 05:37
nje pytje e kam:

pse radio dardania me ket link:
http://radio.radiodardania.com:4000/listen.pls, qet kenge tjera prej linkut:

http://radio.radiodardania.com:5000/listen.pls

pse eshte kjo?

Gentiana
04-09-04, 21:28
Nuk e di sa esht e vertet kjo qe thua ti K-man, e me se paku di cilen e ndegjoj tani, ama cila do qoft,sa me shum koh te kalon aq me shum me pelqen kjo radio. shum keng te mira po qet,duke e degjuar e ndjej veten si me qen ne vendlindje.
Pra pershendetje per ju.

Genta

K-man
05-09-04, 06:12
Nuk e di sa esht e vertet kjo qe thua ti K-man, e me se paku di cilen e ndegjoj tani, ama cila do qoft,sa me shum koh te kalon aq me shum me pelqen kjo radio. shum keng te mira po qet,duke e degjuar e ndjej veten si me qen ne vendlindje.
Pra pershendetje per ju.

Genta

Gentiana, problemi jem nuk eshte zgjedhja e kengeve nga radio, po pse keto dy linqe kan muzika te ndryshme! provoj linqet, edhe e sheh se per qka po flas. ajo me 4000.pls eshte per lidhje te internet te ngadalshem, e ajo me 5000.pls eshte per lidhje te internet te shpejt

Gentiana
05-09-04, 12:32
Gentiana, problemi jem nuk eshte zgjedhja e kengeve nga radio, po pse keto dy linqe kan muzika te ndryshme! provoj linqet, edhe e sheh se per qka po flas. ajo me 4000.pls eshte per lidhje te internet te ngadalshem, e ajo me 5000.pls eshte per lidhje te internet te shpejt

As ketu nuk shof problem te madh, bile bile me mir, nese nuk te pelqen njera e nshon tjetren.... :P :wink:

K-man
07-09-04, 01:00
Gentiana, problemi jem nuk eshte zgjedhja e kengeve nga radio, po pse keto dy linqe kan muzika te ndryshme! provoj linqet, edhe e sheh se per qka po flas. ajo me 4000.pls eshte per lidhje te internet te ngadalshem, e ajo me 5000.pls eshte per lidhje te internet te shpejt

As ketu nuk shof problem te madh, bile bile me mir, nese nuk te pelqen njera e nshon tjetren.... :P :wink:

ti s'po e kupton problemin... p.sh 2 veta dojin me e ndegju radio dardanine ne te njejten kohe, edhe dyte kan lidhje te ndryshme te internetit. njeri ka te internet te ngadalshem e tjetri te shpejt. ai i ngadalshmi e leshon me radion me 4000.pls, e ky tjetri me 5000.pls. dyte ndegjojne kenge te ndryshme, edhe qe jan lidh ne te njejten radio, po shpejtesia lidhese eshte e ndryshme. a po me kupton tash?

Gentiana
07-09-04, 09:51
ti s'po e kupton problemin... p.sh 2 veta dojin me e ndegju radio dardanine ne te njejten kohe, edhe dyte kan lidhje te ndryshme te internetit. njeri ka te internet te ngadalshem e tjetri te shpejt. ai i ngadalshmi e leshon me radion me 4000.pls, e ky tjetri me 5000.pls. dyte ndegjojne kenge te ndryshme, edhe qe jan lidh ne te njejten radio, po shpejtesia lidhese eshte e ndryshme. a po me kupton tash?

O te kuptoj un ty, ama disi pse i paska dy linqe radio me qen kaq problem i madh, :? nejse. per te ndihmuar,ndoshta pergjigjen keta qe din me shum....

K-man
07-09-04, 13:28
ja kam qu 1 private message ketij artanibb, ama badihava

PAOLINA
16-12-04, 13:12
A mundet prej Radio Dardanis me inēizuar kenge????

Flm per pergjegjet e juaja!PRSH.

Xhino
30-08-05, 05:03
PAOLINA nėse tu nevoitet njė muzik qe ndėgjon nė RadioDardania dhe dėshiron qe ta kesh nė Kompjuterin tuaj mė lajrmo nė privat, e pėr ingjizimin e muzikav nė Radio (RadioDardania) dhe gjithsej Radio-t nė botėn virtuale besoj se mundesh tė ingjizojsh, po se di me ēfar programi, mendoj qe sdel zėri i pastėrt 10/10 :wink: