PDA

View Full Version : A dotč ishte mč mir qč tč mos egzistojke interneti fare


livoreka bicio
31-07-04, 12:13
A dotč ishte mč mir qč tč mos egziztojke interneti fare. unč mendoj qč nč disa raste po. si dotč jen mendimet e juaja. jupershendes tč gjithve. :!: :?: :roll: :P

Gentiana
31-07-04, 16:47
Edhe un nganjeher mendoj se me mir mos te egzistonte fare, po ne tjetren an, keshtu mundemi te kemi kontakt me njerz te ndryshem, sidomos per ata qe jan jasht vendlindjes.kontaktoj me shoqerin qe kam ne kosov, dhe keshtu prap mendoj,se paku ne nje far menyre jemi ne kontakt me njerez, qoft ky kontakt edhe nepermjes internetit.... Pastaj keshtu edhe kam njoftuar (si ne forum ashtu edhe ne mynra tjera) shoqeri te reja, ateher sigurisht se nuk do te ishte mir, po te mos egzistonte interneti fare, mendoj un!!

livoreka bicio
31-07-04, 17:55
Edhe un nganjeher mendoj se me mir mos te egzistonte fare, po ne tjetren an, keshtu mundemi te kemi kontakt me njerz te ndryshem, sidomos per ata qe jan jasht vendlindjes.kontaktoj me shoqerin qe kam ne kosov, dhe keshtu prap mendoj,se paku ne nje far menyre jemi ne kontakt me njerez, qoft ky kontakt edhe nepermjes internetit.... Pastaj keshtu edhe kam njoftuar (si ne forum ashtu edhe ne mynra tjera) shoqeri te reja, ateher sigurisht se nuk do te ishte mir, po te mos egzistonte interneti fare, mendoj un!! faleminderit genta pčr pergjigjen dhe pčr mirkuptim mendoj qč ke qen shum e kjart. te pershendes shummmmm

turisti
01-08-04, 21:17
TUng LIVOREKA ( ndoshta je i H.E.) BICIO.Une i kisha lene kompjuterat vetem per perdorimet ZYRTARE,e kursesi private. Sa me shume e modernizojme jeten,me shume i skurtojme kenaqesit vet-vehtes.Te pershendes. :P

livoreka bicio
01-08-04, 21:58
tung turisti:pčrgjigja e juaj metč vertet ishte pčrgjigje e kjart dhe me kuptim.flm per pergjigjen tč pershendes ty dhe gjith,h.e.

turisti
02-08-04, 11:09
Tung,tung,Livareka.Faleminderit,gjithashtu-shume. :P

Murgesha
02-08-04, 12:51
Jo nuk do te ishte me mire te mos egzistoje neti.
Nese mirret si urelidhje per njohje te njerezve te ndrushem mes vete dhe nese nuk keqperdoret ateher neti lirisht mund te quhet edhe mrekulli.

Loloku
02-08-04, 16:19
Jeta bashkohore pa internet nuk do ta kishte kėtė kuptim. Pastaj secili sipas shije sė vetė!

qika_pr
02-08-04, 17:02
kur eshte be zbulimi i telefonit eshte llogaritur si zbulimi me i madhe ne ate kohe
mandej interneti eshte zbulu shum me von vitet e fundit edhe kamera dhe kontakti me fotografi
interneti ne kohen tone eshte shum i aresyeshem po une besoj se pas nje kohe do te jete ndonje menyr edhe me e leht per perdorimin e kontaktit,dicka edhe me moderne se interneti


turisti e permendi se si interneti na i largon shum kenaqesi ose i shkurtojme
pajtohem se gjerat si interneti na i largojne disa kenaqesi por na e shpetojne kohen ,e koha eshte shum e domosdoshme tani

livoreka bicio
02-08-04, 18:59
falimenderoj tč gjith ata qč dhan dhe u mčnduan tč japin pčrgjygje rreth kesaj teme. :!: juv pershendes me gjith rrespekt :P

ShEjToNkA
02-08-04, 23:26
Edhe unė mendoj se nuk do ishte ma mirė si mos tė egzistonte Neti.
Ku edhe pajtohena plotėsisht me fjalin e Loloku-ut ,ku paska thanė se: Jeta bashkohore nuk do ta kishte kėtė kuptim pa internet!

Honesty^uk.
03-08-04, 19:05
A dotč ishte mč mir qč tč mos egziztojke interneti fare. unč mendoj qč nč disa raste po. si dotč jen mendimet e juaja. jupershendes tč gjithve. :!: :?: :roll: :P

Pershendetje "livoreka bicio"
eshte e vertet se interneti ka lindur si nevoje ose si lehtesim per kryerjen e shume nevojave jetesore,, dhe eshte mese e vertet se ne disa raste do te ishte me mire qe interneti te mos egzistonte, sidomos per ne shqipetaret.
Tung Honesty

livoreka bicio
03-08-04, 20:12
tung HONESTY: dhe faleminderit per pčrgjigjen.tč pershendes.

Barbaroza
04-08-04, 11:41
Pershendetje ty livoreka bicio,dhe gjithe te tjereve!
Une mendoj se krahas te mirave qe sjell neti,ajo ka edhe te metat e veta,por gjithnje nese ne e keqperdorim per qellime tjera!
Sot netin mund ta hasesh ne cdo zyre apo shtepi dhe kjo eshte shume pozitive kur merret parasysh se permes kesaj ne kryejme obligimet tona ne pune,por,kam verejte se disa e shfrytezojne edhe per qellime te erreta,sidomos ata qe e perdorin chat-in.Njerez familjare hyjne ne chat dhe krijojne lidhje me femra te reja,bile edhe te moshes se pubertetit dhe kjo eshte vertete shume negative!

livoreka bicio
04-08-04, 22:52
Barbaroza,faleminderit per pergjigjen dhe niashtu tč pershendes edhe un ty :wink:

Cool_Boy
06-08-04, 09:48
A dotč ishte mč mir qč tč mos egziztojke interneti fare. unč mendoj qč nč disa raste po. si dotč jen mendimet e juaja. jupershendes tč gjithve. :!: :?: :roll: :P


Ne disa raste po por ne pergjithesi Interneti eshte nje gje shume e bukur nese e ke pran...........................

nitushe
10-09-04, 08:45
per vete mendoj qe skishe me qen mire qe mos te kishte internet fare, sepse kishim mbet shume mrapa afrik krejt :wink:

biondi_f86
30-01-05, 14:36
A dotč ishte mč mir qč tč mos egziztojke interneti fare. unč mendoj qč nč disa raste po. si dotč jen mendimet e juaja. jupershendes tč gjithve. :!: :?: :roll: :P Nuk mundem te paramendoje se cka dote kishim bere ce te mos egzistonte interneti. Por me siguri dote isha kane martuare me heret. :D :D :D

aferdita
31-01-05, 10:04
te pershendes Bicio

ne disa raste me mire po te mos ishte,por ne disa raste shume qe ekziston se keshtu kam fituar shuem shoqeri nga e gjithe bota........

Krokodilli
31-01-05, 11:13
Interneti eshte shum me vend po ta dim kur ta perdorim,,,
por sipas mendimit tim ne shqiptaret e keqperdorim per se tepermi,,,
ma se pari njoh shum e shum rini shqiptare qe tere diten e kalojn ne Internet,, kjo do te thot se nuk kan kohe per mesime studime etj etj,,
nje rast tjeter,, njoh disa persona qe jan larguar nga puna sepse shkojn ne pun te pergjumshem,, (tere naten ne internet),,, me nje fjal interneti na ka len mbrapa...

biondi_f86
03-02-05, 20:44
Interneti eshte shum me vend po ta dim kur ta perdorim,,,
por sipas mendimit tim ne shqiptaret e keqperdorim per se tepermi,,,
ma se pari njoh shum e shum rini shqiptare qe tere diten e kalojn ne Internet,, kjo do te thot se nuk kan kohe per mesime studime etj etj,,
nje rast tjeter,, njoh disa persona qe jan larguar nga puna sepse shkojn ne pun te pergjumshem,, (tere naten ne internet),,, me nje fjal interneti na ka len mbrapa... Krokodilli ne disa vende me vende e ke a per sa i perket qe interneti na ka len permbrapa kjo pak eshte e pa besuare :roll: :roll: :roll: :D :D te pershendes :D

Toni_4Ever
05-04-05, 00:01
sigurisht qe po. me mir do te ishte pa internet

flsa per veten time thuajse terr diten punoj dhe kur te mbrij ne banes e para eshte PC START

Luana
05-04-05, 00:28
sigurisht qe po. me mir do te ishte pa internet

flsa per veten time thuajse terr diten punoj dhe kur te mbrij ne banes e para eshte PC START

Valla ski faj se edhe une e morra veten ne qaf , ne vend se me pushue jam ba llom e hajt veq e lodht po shkoj ne pune e lodht kthehem ne shtepi , keshtu qe ma mire pa internet ishte jeta :roll:

emine
27-10-09, 21:20
mos more,e ku em gjet gjinjah femna masnej:tongue:

shfletuesi_
27-10-09, 21:26
Definitivisht.... Me mire do ishim ( isha ) pa te, me te pa stresuar edhe me te qet fizikisht dhe psiqikisht.

Idila
29-10-09, 14:52
100% mė mirė.

Murgesha
29-10-09, 22:32
100% mė mirė.

Pse????

Oqeani
29-10-09, 22:35
Pse????

Ka shkuar me tate, e mendjen e ka ketu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kurse une ketu, e mendjen me tate :(

egiiiii
29-10-09, 22:47
Ooo Ne Qaf Na Mur Interneti Sa Kisha Pushu Une Ktu U Myta Kur Shkoj Ne Pun E Lodhne------ Sa Osht I Mir Neti- Aq Osht Edhe I Keq;;;

Tarzani
29-10-09, 23:25
Shumė mė mirė pa tė.

thellenza
29-10-09, 23:30
Jo me mire nuk do te ishte, nese e perdor me nje mase dhe nuk e tepron nuk te demton ineterneti aspak, perkundrazi eshte shume mire per rinin qe jane rrit ose edhe kan lind jasht Kosoves, keshtu ju japet mundesia te mesojne te shkruajn dhe komunikojne edhe ne shqip...

..veq tjerave,
disa dhe disa kishin mbete pa shfry nervat po te mos egzistojke ineterneti dhe webfaqet. :biggrin:

Idila
30-10-09, 22:22
Pse????
Sepse shiko tani, sa shumė kam pėr tė mėsuar, ndėrsa unė akoma kėtu, ndėrkohė qė duhet t`i pushoj sytė, unė i lodh akoma mė shumė.
Zgjidhja e vetme ėshtė t`i hedh njė kovė ujė pc-sė - i vetmi shpėtim nga ky virus! :rolleyes:

shfletuesi_
30-10-09, 22:48
Me mire pa te.......

premium
30-10-09, 22:56
...Shkurt..
-teknika pėrparon ..
sa e ka te mirėn aq edhe dėmin ..
-interneti ėshtė njė mjet i pėrsosur dhe krahasoj mirėn nėse jemi nė gjendje tė dijmė aspektin e pėrdorimit .
-neti ėshtė shkollė , ėshtė dijuri nėse krahasojmė shėrbimin e tė mirave... nėse jo - mundet tė shpartallohet komplet familja .

- Nėse jeni babė apo nėnė ( nėse keni fėmijė) ju kisha propozu fėmijėt tė kontrollohen nė net me ēfare programi punojnė , dhe tė kėnė tė caktume distancėn e perdorimit tė PC;s

premium
31-10-09, 14:01
Me mire pa te.......
ma mir pa to a?..
kshtuqe njeri-tjetrit e kishim qu letra (me zarfa) ;D e kishim lodh edhe postjerin ;)

ritaaa
31-10-09, 14:12
ne disa raste eshte mir se u ra neti na ka letsu jeten,
por ne do raste neti ka shkatrru familje,
se varet prej njerzve se si e perdorin e keqperdorin.

nga ritaaa

premium
31-10-09, 14:15
shumė ne rregull pra...
mos te ishte neti ,, si kisha mujt me dit se egziston nė botė '' ritaaa'' ?? ;D

ritaaa
31-10-09, 14:17
...Shkurt..
-teknika pėrparon ..
sa e ka te mirėn aq edhe dėmin ..
-interneti ėshtė njė mjet i pėrsosur dhe krahasoj mirėn nėse jemi nė gjendje tė dijmė aspektin e pėrdorimit .
-neti ėshtė shkollė , ėshtė dijuri nėse krahasojmė shėrbimin e tė mirave... nėse jo - mundet tė shpartallohet komplet familja .

- Nėse jeni babė apo nėnė ( nėse keni fėmijė) ju kisha propozu fėmijėt tė kontrollohen nė net me ēfare programi punojnė , dhe tė kėnė tė caktume distancėn e perdorimit tė PC;s

mir e ke per kto qe te kem kontroll sidomos te femijet por tash ne kompjutrat e ri eshte programi i cili e installon e eshte per ndalimin e zonave per mbi 18 vjeqar e kshtu ja bon ne accontin e femijve e ata munden me shiqu e me hy e me loz deri aty ku jan te lejune per mosh deri 18 vjeqar.
e une them se na kan letsu pak qe ti lejojm femijet sa do pak te rrin ne net.nga ritaaa

ritaaa
31-10-09, 14:21
shumė ne rregull pra...
mos te ishte neti ,, si kisha mujt me dit se egziston nė botė '' ritaaa'' ?? ;D

hahaha une thash se neti eshte i mir ne do raste por netin duhet te dim ta perdorum se u ra neti mue me ka ndihmu me njoft kulturen ton edhe ty me te njoft e shum te tjer antar te forumit edhe me vjen mir se i njofe e kam respekt per ju

ritaaa

premium
31-10-09, 14:23
mir e ke per kto qe te kem kontroll sidomos te femijet por tash ne kompjutrat e ri eshte programi i cili e installon e eshte per ndalimin e zonave per mbi 18 vjeqar e kshtu ja bon ne accontin e femijve e ata munden me shiqu e me hy e me loz deri aty ku jan te lejune per mosh deri 18 vjeqar.
e une them se na kan letsu pak qe ti lejojm femijet sa do pak te rrin ne net.nga ritaaa
vlen edhe per kompjuterat e vjetra te instalohet programi per zonat e ndalume te femijėve ..

kerkoni nga google

download netdog - filter per antiporn

~AnnA~
31-10-09, 14:24
Mire kam qene edhe atehere kur s'kam pas Internet edhe tani qe kam...

ritaaa
31-10-09, 14:28
Po ne sa kemi munsi na do te mundohem si prind ti mbajm nen kontroll por femijet nuk mundum me i mbajt nen kontroll gjith ishalla ZOTI i ka ner kontroll e ja jep mendjen e hajrit se nuk mundum gjith nen kontroll edhe pse mundohum

ritaaa

premium
31-10-09, 14:28
Mire kam qene edhe atehere kur s'kam pas Internet edhe tani qe kam...
sigurisht ju vajzat luanin me llastika ;d
ne anen tjeter djemat luanin me kajnaka ( gunguzlia) :biggrin:

shfletuesi_
31-10-09, 14:46
ma mir pa to a?..
kshtuqe njeri-tjetrit e kishim qu letra (me zarfa) ;D e kishim lodh edhe postjerin ;)


Po ma mire ejjj.. Postjerit ju kish shtu rroga

Peja-Boy
04-11-09, 19:15
Ishim bo Kaps nau kish kajt nona !!!