PDA

View Full Version : Ēfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin?


Mendimi
05-08-04, 07:08
Te respektuar,

Do ju propozoja qe te flasim pak per ato"GOCA" qe kur kumbin virgjinitetin cfare ju mbetet te thone?
"Kur kam qene e vogel", keshtu e ashtu....apo te tregohet se ke te mbyllur ne dry nje dashuri qe te ka marre cdo gje me veten tuaj???
-Te jesh real, sa do jemi ne mashkujt te kuptojme???
-Te mshehen gjerat, kur do hetohen?
-Te themi ne fillim te lidhjes,...?

E keshtu....etj..

Mos u ndieni keq ju gocat tona, kjo eshte per JU, e pergjigja e juaja nuk do te thote se (s)jeni V.....e....


Mendimi

Barbaroza
06-08-04, 09:43
Pershendetje Mendimi!
Mendimi im eshte qe nese nje goce ka humbur virgjerine e saj,duhet te ia bej me dije partnerit menjehere si dhe kur i ka ndodhur nje gje e tille.Sinqeriteti ketu eshte mbi te gjitha.Me mire te tregohet me heret,ne fillim te lidhjes, sesa me vone kur pasojat ndoshta do te ishin me te medha duke marre parasysh mentalitetin e popullit tone!
Une,per veten time,kisha treguar qysh ne fillim nese me kish ndodhe nje gje e tille.Nese nje djale te do,patjeter se edhe mirekuptimi do te ishte me i madh,e pse jo, edhe falja!

lazdrani
06-08-04, 09:48
Pershendetje Mendimi!
Mendimi im eshte qe nese nje goce ka humbur virgjerine e saj,duhet te ia bej me dije partnerit menjehere si dhe kur i ka ndodhur nje gje e tille.Sinqeriteti ketu eshte mbi te gjitha.Me mire te tregohet me heret,ne fillim te lidhjes, sesa me vone kur pasojat ndoshta do te ishin me te medha duke marre parasysh mentalitetin e popullit tone!
Une,per veten time,kisha treguar qysh ne fillim nese me kish ndodhe nje gje e tille.Nese nje djale te do,patjeter se edhe mirekuptimi do te ishte me i madh,e pse jo, edhe falja!Plotesisht me te drejte :wink:

turisti
06-08-04, 12:22
Mos u njitini per virgjinitert si "memeci per telefon"sepse ajo nuk eshte ku me dit se qka,por,te njejten pyetjen duhet m'i parashtrue dhe mashkujve. A po hyjn mashkujt ne martese " te virgjer " a jo,e pastaj duhen me bisedue me femrat per keto qeshtje " teje dramatike dhe te rendesishme sepse prej kesaj pytjeje mvaret ardhmeria e planetit tone ". Une nuk kam problem me VIRGJINITETIN sepse vet jame VIRGJERESHE- ne horoskop. Ju pershendes te gjithve,posaqerisht MENDIMIN. :P

kaedhemazi
06-08-04, 14:53
Femrat do te duhej te thonin"Ishalla me merr per gru ai djali qe me ndihmoj me humb virgjinitetin.

E meshkujt ...... eshte mire qe ta humbin me te vertet para se ti tregojn te gjitheve qe e kan humb!!!!!!!!!!!!!

aferdita
06-08-04, 19:53
qfar duhet thene a?
po mos e humb hiq,nese s'don te thuajsh diqka kjo eshte menyra me e mire


ju pershendes

livoreka bicio
16-08-04, 23:13
Hahahah, qfar duhet te thanun por vetem se urime,hahaha :lol: :lol: :!: te pershendes...

Honesty^uk.
16-08-04, 23:37
Mos u njitini per virgjinitert si "memeci per telefon"sepse ajo nuk eshte ku me dit se qka,por,te njejten pyetjen duhet m'i parashtrue dhe mashkujve. A po hyjn mashkujt ne martese " te virgjer " a jo,e pastaj duhen me bisedue me femrat per keto qeshtje " teje dramatike dhe te rendesishme sepse prej kesaj pytjeje mvaret ardhmeria e planetit tone ". Une nuk kam problem me VIRGJINITETIN sepse vet jame VIRGJERESHE- ne horoskop. Ju pershendes te gjithve,posaqerisht MENDIMIN. :P


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
17-08-04, 00:40
Pershendetje Mendimi!
Mendimi im eshte qe nese nje goce ka humbur virgjerine e saj,duhet te ia bej me dije partnerit menjehere si dhe kur i ka ndodhur nje gje e tille.Sinqeriteti ketu eshte mbi te gjitha.Me mire te tregohet me heret,ne fillim te lidhjes, sesa me vone kur pasojat ndoshta do te ishin me te medha duke marre parasysh mentalitetin e popullit tone!
Une,per veten time,kisha treguar qysh ne fillim nese me kish ndodhe nje gje e tille.Nese nje djale te do,patjeter se edhe mirekuptimi do te ishte me i madh,e pse jo, edhe falja!

Barbaroza ke te drejte ne kete teme. Por une kam nje verejtje.
Pak a shume perngjan me shrimin e Turistit, ama ne menyre pak me te pergjithesuar.
Pse te bejne meshkujt ket pyetj per femren?
A e kane ate te drejte?
A duhet qe edhe mashkujt te tregojne te tregojne se si e kane humbur virgjinitetin e vet?
Mua me duket se pikerisht ata meshkuj qe ne jeten e vet kane pas aventura te llojeve te ndryshme e bejne ket pyetje kur mendojne dicka serioze per tu lidh me nje vajze.
Kjo eshte padrejtesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

Lulebora
17-08-04, 13:53
Edhe une pajtona me ty Barbaroza. Se e kaluara nuk ka rendesi as ajo e femres dhe as e mashkullit.Me rendesi eshte me e kalu nje jete te lumtur e me plot dashuri.
ATY KU KA DASHURI KA GJITHMONE MREKULLI.

Tomori
17-08-04, 15:13
-Un nuk jam dakort me mendimin e disa antareve te nderuar'a...
Mendoj se e kaluara ka shum rendesi per te ardhmen e individit si dhe te shoqerise ne pergjithsi.
Ty thkehemi temes te virgjinitetit.
Me humbjen e virgjinitetit e ketu ka nje dallim humbja ose dhurata.
Dua te them se nje vajze qe ka mardhanje per her te par me nje djale kjo don te thote dhurata me e shejte e asaj vajze ndaj kety djali. E kur te vendosim me e dhene ket dhurat spari duhet shum mir me e analizu punen te kemi vu ne sprov ket djale se nuk esht nje dhurat e thjeshte qe mund te blihet me lek por esht dhurat shpirteror qe ja arin kulminacionin e dashuris dhe besimit te ndersjellt.
Me ket dhenjen nderlidhen shum iluzione per te ardhmen....

Ne ket kendveshtrim them se e kaluara ka shum rendesi te madhe per te tashmen dhe te ardhshmen ne gjdo sfer te jetes.....

Ju pershendes te gjithve mir kalofshit

Murgesha
17-08-04, 17:20
Tomori te lutem kjartesohu pak.
Simbas shkrimit tend verejta se ky shkrim posaqerisht i dedikohet femres.
A nuk qenka edhe per mashkullin dhurate ndaj nje vajze te berit dashuri per her te pare???
A don me thene kjo simbas mendimit tend se per meshkujt nuk ka far vlefte te berit dashuri? Qofte per te paren her e qofte per te mbramem.
Si eshte mundur qe meshkujt te bejne dashuri me shum vajza e kjo te mos ket kurrfarre pasoje ne jeten e tyre?
Shkrimi yt Tomorr me gjithe keqardhje me ndjell ne zemer ndjenjen se ka karakter diskriminues ndaj femres. Kur dihet forte mire se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.
Pse pra po u dashka qe femra te mendoj per pasojat ne jeten e ardhme e mshkulli jo??????

korabi-fr
17-08-04, 18:39
ej aferdita shum po me pelqen po a ke mundsi em ma dhan emailin tan ose diqka qe muj em komuniku me ty

Murgesha
17-08-04, 18:41
ej aferdita shum po me pelqen po a ke mundsi em ma dhan emailin tan ose diqka qe muj em komuniku me ty

O Korab te nxanun e kemi Aferditen :wink:
Pastaj ajo eshte mbretereshe ne ket forum e ty si fillestar nuk te takon.

Barbaroza
17-08-04, 19:13
ej aferdita shum po me pelqen po a ke mundsi em ma dhan emailin tan ose diqka qe muj em komuniku me ty

Eh more Korab,pasi te paskam vendas,me deshire ta kisha dhene Aferditen se e kemi vajze te mire,por e zene bre eshte :wink:

Barbaroza
17-08-04, 19:16
Kam vendose qe djalin qe do ta martoj ta pyes fill e per pe kur e ka humbe virgjerine nese nuk me del i tille.Bile do ta padis ne gjyq :evil:

Tomori
17-08-04, 19:44
Tomori te lutem kjartesohu pak.
Simbas shkrimit tend verejta se ky shkrim posaqerisht i dedikohet femres.
A nuk qenka edhe per mashkullin dhurate ndaj nje vajze te berit dashuri per her te pare???
A don me thene kjo simbas mendimit tend se per meshkujt nuk ka far vlefte te berit dashuri? Qofte per te paren her e qofte per te mbramem.
Si eshte mundur qe meshkujt te bejne dashuri me shum vajza e kjo te mos ket kurrfarre pasoje ne jeten e tyre?
Shkrimi yt Tomorr me gjithe keqardhje me ndjell ne zemer ndjenjen se ka karakter diskriminues ndaj femres. Kur dihet forte mire se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.
Pse pra po u dashka qe femra te mendoj per pasojat ne jeten e ardhme e mshkulli jo??????

-Murgesh nuk esht fjala a ka vler dashurija a jo??? siq shpreheni ju
Por tema me sa e kuptova un eshte e dedikume per virgjinitetin e femres ne ket rast. Ju lutem mos ty ngatrojme punet .
Mir per nje qaste e zeme se tema eshte e pergjythshme si per vajzen ashtu edhe per djalin!!!

Ju mendoni se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.

Murgesh sa per ndjene njerzore jam dakort me ju.
Por nuk jam dakort se esht njesos si per femnen apo mashkullin
Me habit fakti si ka mundesi te mendoni ne ket menyre qe sexi femres na qenka e barabart me sexin e mashkullit !!!!! kjo me habit shum bile sidomos ne psikologjin e nje shqiptare...nuk kam koment
Murgesh (kjo esht nje shembell mos me keq kuptoni)per nje qast vene veten se je me nje klub perplot me meshkuj te jeni te dehur si femer dhe ju te institoni te keni sex me nje mashkull ose kamarierin paramendoni se qfar ambijenti dot krijoni....ju lutem Murgesh qfar fotografije dot kishit paraqit?????

Edhe e kunderta po te ishit mashkull dhe te vepronit ne te njejten menyr po ksaj radhe me kamarieren psh (nese esht ne forum donjena kamariere mos te preket se nuk kam asnifar paeagjykimi se per mua esht profesion si gjith te tjerat . Vetem si shembell temes)

E nderuara Murgesh si mendoni ju a ka dallim ? a eshte e njejte kjo ngjarje e kesaj vajze ne klub me ate te mashkullit
Sigurisht se ka dallim shum te madhe
Pse???
Sepse normalisht dallon gjinia dhe smundet me qen njesoj ky esht mendimi im personal kaq kisha.
Murgesh tash ne funde ju pershendes kalofshit mir tung

Murgesha
17-08-04, 21:50
Tomori te lutem kjartesohu pak.
Simbas shkrimit tend verejta se ky shkrim posaqerisht i dedikohet femres.
A nuk qenka edhe per mashkullin dhurate ndaj nje vajze te berit dashuri per her te pare???
A don me thene kjo simbas mendimit tend se per meshkujt nuk ka far vlefte te berit dashuri? Qofte per te paren her e qofte per te mbramem.
Si eshte mundur qe meshkujt te bejne dashuri me shum vajza e kjo te mos ket kurrfarre pasoje ne jeten e tyre?
Shkrimi yt Tomorr me gjithe keqardhje me ndjell ne zemer ndjenjen se ka karakter diskriminues ndaj femres. Kur dihet forte mire se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.
Pse pra po u dashka qe femra te mendoj per pasojat ne jeten e ardhme e mshkulli jo??????

-Murgesh nuk esht fjala a ka vler dashurija a jo??? siq shpreheni ju
Por tema me sa e kuptova un eshte e dedikume per virgjinitetin e femres ne ket rast. Ju lutem mos ty ngatrojme punet .
Mir per nje qaste e zeme se tema eshte e pergjythshme si per vajzen ashtu edhe per djalin!!!

Ju mendoni se te berit dashuri eshte ndjenje njerezore e pa kontrolluar si per femren ashtu edhe per mashkullin.

Murgesh sa per ndjene njerzore jam dakort me ju.
Por nuk jam dakort se esht njesos si per femnen apo mashkullin
Me habit fakti si ka mundesi te mendoni ne ket menyre qe sexi femres na qenka e barabart me sexin e mashkullit !!!!! kjo me habit shum bile sidomos ne psikologjin e nje shqiptare...nuk kam koment
Murgesh (kjo esht nje shembell mos me keq kuptoni)per nje qast vene veten se je me nje klub perplot me meshkuj te jeni te dehur si femer dhe ju te institoni te keni sex me nje mashkull ose kamarierin paramendoni se qfar ambijenti dot krijoni....ju lutem Murgesh qfar fotografije dot kishit paraqit?????

Edhe e kunderta po te ishit mashkull dhe te vepronit ne te njejten menyr po ksaj radhe me kamarieren psh (nese esht ne forum donjena kamariere mos te preket se nuk kam asnifar paeagjykimi se per mua esht profesion si gjith te tjerat . Vetem si shembell temes)

E nderuara Murgesh si mendoni ju a ka dallim ? a eshte e njejte kjo ngjarje e kesaj vajze ne klub me ate te mashkullit
Sigurisht se ka dallim shum te madhe
Pse???
Sepse normalisht dallon gjinia dhe smundet me qen njesoj ky esht mendimi im personal kaq kisha.
Murgesh tash ne funde ju pershendes kalofshit mir tung

Tomorri me shprehjen "Te bejsh dashuri"- kupto seks.
Sa per shembullin tend qe kishit prure ketu une mendoj se eshte e njejte
Ali Hoxha- Hoxhe Alia (Aliu eshte hoxhe, si ja the perpara si ja the mbrapa profesionin eshte njejte) i themi ne. Ne te dy rastet eshte nje gje e shemtuer per mendimin tim. Si te bej femra dashuri me kamierierin,po ashtu edhe mashkulli te bej kete me kamarieren. Mendoj ne publik se eshte normale krejt ne jeten private te besh dashuri me kamarier apo kamariere.
Por ketu eshte fjala te humbja e virgjinetit femeror, e cka me humbjen e virgjinitetit mashkullor. Se per te dyjat gjinite egziston hera e pare a po jo?
Pse ju meshkujt mendoni se nuk le pasoje te mashkulli jeta e shumefishte seksuale??
Edhe une te pershendes sinqerisht Tomorri. Besoj se e kupton se une nuk kam asgje personale ndaj teje.

Tomori
18-08-04, 11:04
hehehe Murgesh ju pyesni ku qendron dallimi me humbjen e virgjinitetit femror me at mashkullor.
Se per te dyjat gjinite egziston hera e pare, esht e vertet se egziston hera e pare per te dyjat gjinit por mos haroni se ka edhe nje te vertete dallimi esht i madhe ne aktin sexual.
Tash dot ju ndertohem juve drejtpersedrejti kjo vlen normalisht nese ju nuk jeni virgjine me.
Murgesh nuk ka nevoj tme pergjigjeni se nuk ka kurgje sekrete se kjo vlen per te gjithe qe ju takojne gjinis femnore ne ruzullin toksor nuk ka kurgje personale
Murgesh kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si femer po ju pyes qka ndodhi me ju??? po qka ndodhi me te dashurin tuaj??? a pat ndonje dallim .... ???????
Tash per nje qaste i ndertohem Tomorit (vetvetes)
Tomor e njejta pyetje per ju si Murgeshes .
Po ju Tomor kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si mashkull po ju pyes qka ndodhi me ju???
Tomori pergjigjet:
Un per veti kam ndjer kenaqsi te madhe po ashtu edhe vajza por dallimi qendrone se vajza u gjakos me humbjen e virgjiniteti si te gjithe vajzat..

Murgesh ti kthehemi temes a ka dallim a jo mes mashkullit dhe femres
Un per veti qendroj ne tezen time qe dallim ka bile shum si ne pozicionet, organet,veprimet etj...pra dallimi esht evidente e nderuara Murgesh

Murgesh me beso po te ishit djal kur nuk dot thoshit se veprimet sexuale jan te njejta si per femren apo te mashkullit. Ket e them me kompentenc se maresi ka dallim me dhenesin besoj qe me kuptoni ne rastin konkret edhe nje shm ju jeni XX nese jeni e martuar burri juaj eshte XY ja dallimi

Murgesh ju pershendes por nje gje se kam te qarte ne pershendetjen tuaj (ju falemderohem sinqerisht per pershendetjen) me thuani nuk kam asgje personale ndaj teje??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! Kte se kuptoj nuk kam asgje personale hehehehe te lutem e nderuara Murgesh mos ma thuaj at fjal se tju them te drejten un per veti kam kenaqsi qe debatojme normal pa kundershtime ne ide nuk ka edhe debat besoj qe jeni dakort
Murgesh te pershendes te uroj dite te mbare shnet nga Tomori

Kaltrina
18-08-04, 13:36
Hahahah, qfar duhet te thanun por vetem se urime,hahaha :lol: :lol: :!: te pershendes...


Ishalla perhajr e me shkon mbare( hahaha). se bash keta qe po flasin kinse femra duhet me kane virgjine i marrin kumedite qfare...

pershendetje per Murgeshen e Barbarozen

Murgesha
18-08-04, 14:21
hehehe Murgesh ju pyesni ku qendron dallimi me humbjen e virgjinitetit femror me at mashkullor.
Se per te dyjat gjinite egziston hera e pare, esht e vertet se egziston hera e pare per te dyjat gjinit por mos haroni se ka edhe nje te vertete dallimi esht i madhe ne aktin sexual.
Tash dot ju ndertohem juve drejtpersedrejti kjo vlen normalisht nese ju nuk jeni virgjine me.
Murgesh nuk ka nevoj tme pergjigjeni se nuk ka kurgje sekrete se kjo vlen per te gjithe qe ju takojne gjinis femnore ne ruzullin toksor nuk ka kurgje personale
Murgesh kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si femer po ju pyes qka ndodhi me ju??? po qka ndodhi me te dashurin tuaj??? a pat ndonje dallim .... ???????
Tash per nje qaste i ndertohem Tomorit (vetvetes)
Tomor e njejta pyetje per ju si Murgeshes .
Po ju Tomor kur e keni pas sexin e par me humbjen e virgjinitetit tuaj si mashkull po ju pyes qka ndodhi me ju???
Tomori pergjigjet:
Un per veti kam ndjer kenaqsi te madhe po ashtu edhe vajza por dallimi qendrone se vajza u gjakos me humbjen e virgjiniteti si te gjithe vajzat..

Murgesh ti kthehemi temes a ka dallim a jo mes mashkullit dhe femres
Un per veti qendroj ne tezen time qe dallim ka bile shum si ne pozicionet, organet,veprimet etj...pra dallimi esht evidente e nderuara Murgesh

Murgesh me beso po te ishit djal kur nuk dot thoshit se veprimet sexuale jan te njejta si per femren apo te mashkullit. Ket e them me kompentenc se maresi ka dallim me dhenesin besoj qe me kuptoni ne rastin konkret edhe nje shm ju jeni XX nese jeni e martuar burri juaj eshte XY ja dallimi

Murgesh ju pershendes por nje gje se kam te qarte ne pershendetjen tuaj (ju falemderohem sinqerisht per pershendetjen) me thuani nuk kam asgje personale ndaj teje??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! Kte se kuptoj nuk kam asgje personale hehehehe te lutem e nderuara Murgesh mos ma thuaj at fjal se tju them te drejten un per veti kam kenaqsi qe debatojme normal pa kundershtime ne ide nuk ka edhe debat besoj qe jeni dakort
Murgesh te pershendes te uroj dite te mbare shnet nga Tomori

Tomorr, ne po flasim dhe diskutojme rreth nje problemi shum delikat te shqiptaret.
Perderisa mashkulli shqiptar i lejon vetes te drejten qe te ket sex me te gjitha vajzat qe i ipen, femra shqiptare duhet qe te ruhet per te deshmuar ndeshmerine ne martese.
Tri pika gjaku per te ja zbardh fytyren vedit e burrit (i cili ndoshta nje nate para se te martohet ka pas sex me tjetren)
Ne ketu po flasim per pasojat ne jeten e mashkullit dhe te femres poashtu.
Gjersa mashkulli ka pervoje ne te gjitha aspektet seksuale, gruaja u dashka te hyj si naive ne martese.
Kjo eshte ajo qe me pengon me se shumti.
Virgjini le te kerkoje virgjine,
Te zhvirgjeruarit le ti marrin ato femra qe sjane te virgjera, sepse nga ana praktike e meritojne njeri tjetrin.
Ps. E them me krenari, kam qene e para per parnterin e ka qene i pari dhe per mua, dhe tere jeten kemi mbet vetem me njeri tjetrin.
Jemi te lumtur pafundesisht, dhe shume te lire me njeri tjetrin.
Nuk kemi se cka ta ngarkojme njeri tjetrin me te kaluaren.
Per ate ndoshta edhe i kam keto mendime rigoroze.
Se sejcili duhet te marre ate qe e ka merituar.
E sa per pasojat qe po thua se tek mashkulli nuk ka, une te them se ka.
Se asnje grua nuk e ka shijen e njejte, edhe pse ne esence duken te njejta te gjitha femrat.
Kam nje pyetje per ty?
Si e ndien ti veten kur mendon vajzen qe me se shumti te ka ofruar kenaqesi seksuale dhe nuk e ke me????
Me nderime Murgesha.

Tomori
18-08-04, 18:14
Murgesh pik se pari para se te debatojme reth temes...Te uroj jet te begatshme me bashkshortin tend me beso thenja juaj qe thoni qe keni qen e para me partnerin tash burri juaj edhe mua me ben dyqish te jem krenar pak e quditshme per ju po un va them te verteten.
Parashtrohet pyetja qfar kam lidhje un ne ket mesin tuaj qe te ndihem mire Po va sqaroj me kenaqsi ku qendron arsyja ime:
Un jam ne radh te pare shqiptar po edhe ju jeni shqiptare normalisht edhe burri juaj i nderuar esht shqipetar pse e them kte???
Sepse ketu lidhet puna te virgjiniteti vajzes ose si e kemi na zakon virgjinitetit i themi NDERI pra ju jeni te ndershem dhe ma tej vazhdon familja e ndershme ma tej kjo familje me kalimin e kohes mer epitetin fisi i ndershem dhe fisi perfundon ne komb e pra kty kombi i perkasim ne te dy....besoj qe me kuptoni ne ket pik.

Duke pare nga ky kend-veshtrim un jam i mendimit se ndershmerija vajzes ka shum ma shum rendesi flasim aspektin sexual se sa i mashkullit se ajo vajze neser e mer emrin NEN-LOKE DAD MAMI ..
edhe ju e dini se fjala Nene esht fjal e shejte....

Pra un prap ngeli ne parimin tim se dallim ka bile shum dallim

Paramendoni nje grua lavire edhepse i takon gjinis tuaj ju e keni anti-pati
si do ti thone fmis se saje o biri-kurves shum keq kjo esht realja

A te mashkulli keto gjera edhe pse nuk arsyetohen prap faji i ngel kurves..... te lodha Murgesh por vetem shfaqim mendimet tona lirshem hahahaha

Murgesh tash po ju pergjigjem pytjes suaj:

Si e ndien ti veten kur mendon vajzen qe me se shumti te ka ofruar kenaqesi seksuale dhe nuk e ke me????

Shum mir e ndiej vetveten se at vajze tash e kam bashkshorte
Murgesh un jam martu ne moshe te re kte va them se edhe ju shum bukur u sqaruat reth marteses suaj <bravo Murgesh edhe duhet te jeni krenare> Un kam qen 21veqar kurse ajo vajze e atershme ka qene 16vjeqe tani zoti mi ka fale tre djem i falemderohem Allahut xhsh ner ket moment te tre djemt jan si kokra e molles ju uroj qe zoti i madh ket dhurat tja dhuroj ne radhe te pare gjdo shqiptari....
Murgesh jam i vetedishem se jam dal pak prej temes po ashtu me erdhi tju pergjigjem....
Murgesh nderimet e mija Si mendoni ju ne vijim a ka dallim virgjiniteti femres me te mashkullit hehehehe Murgesh qfar me ba duhet te pleqnohet kjo pun si thua ty???yung

Barbaroza
20-08-04, 12:01
Ju pershendes te gjitheve dhe lexova me vemendje debatet e juaja Murgesha dhe Tomori.Pasi e paskeni vene kete pune te pleqerohet,atehere edhe mua si anetare e ketij forumi me takon e drejta te"pleqeroj"ashtu sikur edhe te tjereve.
Une pajtohem ne disa pika me Murgeshen dhe ne disa pika tjera me Tomorin.Padyshim se virgjerine duhet konsideruar te shenjte cdo njeri sepse ne njefare menyre,per mentalitetin e popullit tone kjo konsiderohet"diplome".
Per dallimet besoj se dallimet ekzistojne(e them pak me xhelozi)ne mes nje femre dhe nje mashkulli.Mashkulli asnjehere nuk konsiderohet humbes ne shoqerine tone dhe shpesh inatosem ne vete per kete gje derisa tek femra shqiptare jo veq po ta kete humbur virgjerine,por vetem te kete nje te dashur para se te vendos seriozisht,ajo do te jete me "njolle".Krejt ne rregull nese nje mashkull ka hyre ne martese i parapergatitur,por shume nga ata kerkojne pervoja te reja edhe pas marteses.Paramendoni si do te veprohej me te nese nje femer do te vepronte keshtu.Ne kete pike asesi s'mund te pajtohem.Nese vlen morali per femrat,atehere duhet te vleje edhe per meshkujt nese duam te kemi, siq tha Tomori,familje dhe komb te shendoshe.
Une jam per barabarsine e te dyja gjinive kur eshte ne pyetje morali,sepse jo veq nese e ke patur nenen te pamoralshme do te te quajne siq tha Tomori"e bija e kurves"por edhe"e bija e kurvarit"!

Tomori
20-08-04, 15:21
Ju pershendes te gjitheve dhe lexova me vemendje debatet e juaja Murgesha dhe Tomori.Pasi e paskeni vene kete pune te pleqerohet,atehere edhe mua si anetare e ketij forumi me takon e drejta te"pleqeroj"ashtu sikur edhe te tjereve.
Une pajtohem ne disa pika me Murgeshen dhe ne disa pika tjera me Tomorin.Padyshim se virgjerine duhet konsideruar te shenjte cdo njeri sepse ne njefare menyre,per mentalitetin e popullit tone kjo konsiderohet"diplome".
Per dallimet besoj se dallimet ekzistojne(e them pak me xhelozi)ne mes nje femre dhe nje mashkulli.Mashkulli asnjehere nuk konsiderohet humbes ne shoqerine tone dhe shpesh inatosem ne vete per kete gje derisa tek femra shqiptare jo veq po ta kete humbur virgjerine,por vetem te kete nje te dashur para se te vendos seriozisht,ajo do te jete me "njolle".Krejt ne rregull nese nje mashkull ka hyre ne martese i parapergatitur,por shume nga ata kerkojne pervoja te reja edhe pas marteses.Paramendoni si do te veprohej me te nese nje femer do te vepronte keshtu.Ne kete pike asesi s'mund te pajtohem.Nese vlen morali per femrat,atehere duhet te vleje edhe per meshkujt nese duam te kemi, siq tha Tomori,familje dhe komb te shendoshe.
Une jam per barabarsine e te dyja gjinive kur eshte ne pyetje morali,sepse jo veq nese e ke patur nenen te pamoralshme do te te quajne siq tha Tomori"e bija e kurves"por edhe"e bija e kurvarit"!

hehehe Barbaroz punet ndryshojne mes kurves dhe kurvarit ?????
kur thuame i biri kurves aludohet te nena se ajo e ka pjell por me cilin???? baba ne ket raste ngel anonim nuk i dihet baba ka mundesi ne iks raste edhe ajo nuk e din se me cilin e ka ju duket apsurde !!!!!! Po e zem se ajo mrenda tre ditesh ka pas mardhenje me dy persona te ndryshem ngel shtatzane tash parashtrohet pyetja me cilin e ka kte femi????
Prandaj deficioni i bija kurvarit nuk mban se nuk esht egzakt !!!! Nuk i dihet ..... saktesisht thuhet e bija kurves

Barbaroz ju tentoni qe te kete barabarsi ne mes mashkullit dhe femres???!!! Un ju kuptoje juve plotesisht se ju jeni vete femer dhe normalisht se kjo teori ju komvenon juve hehehe moj Barbaroz moj Barbaroz po qeshni ni here hehehe femer jeni barabarsija esht iluzione va them un Tomori. ju ket e dini edhe vete jeni te vetedishem por halli qe jeni femer sikundra te ishit djal do ta thuashit te kunderten ....hehehe Barbaroz si mendoni ju ????? a kam te drejte a jo??? POr ju lutem realisht tme pergjigjeni emocionet dhe deshiren hiqnjani menesh ...dua realisht tme pergjigjeni ben edhe shkurte ka barabarsi- muk ka barabarsi kaq
Barbaroz ju pershendet Tomori>>>>>>

Barbaroza
20-08-04, 17:31
Tomori,ta them te drejten,une ate shkrim e kam shkrojtur pa asnje pike emocioni dhe fare e qete si dhe jam munduar te jem sa me e qarte ne shkrimin tim.Une kisha ndermend te theksoja punen e "kurvarit"ne marredhenien bashkeshortore dhe jo ne ate jashte martese.Atehere edhe e bija e tij do te quhej"e bija e X kurvarit"ashtu siq do te mund te quhej edhe "e bija e X kurves".Dhe une nuk perjashtoj raste te ndryshme qe nje grua mund te kete nje femije te nje x tjeter personi,ashtu siq mund te kete edhe perplot meshkuj qe kane femije me nje grua te jashteligjshme.Por,kur vie puna te drejtesia,kjo shkelet nese eshte ne pyetje femra.
Une nuk thashe se ka barabaresi askund dhe mu kjo pabarabaresi qendron ketu ne kete rast dhe me brengos shume sepse morali eshte moral per te dyja gjinite,por ne jemi mesuar qe gjithmone vetem femren ta shohim si qenie qe kryen amoralitetit.
Natyrisht se, pasi qe jam femer, edhe kjo padrejtesi me vret shume!
Edhe nje here e ceki mendimin tim se morali eshte mbi te gjitha ne personalitetin e njeriut,qofte mashkull apo femer!

Murgesha
20-08-04, 17:50
Tomori e lexova pike per pike repliken tende me te nderuaren Barbarozen.
Ne jeten e perditshme tek ne shqiptaret femra cilesohet me fjalen me te ulet qe mund te egzistoje. Kurve, a thua a egzistojne te tillat???
Pse ne boten moderne femra nuk cilesohet me kete fjale??
Dihet femra qe mirret me prostuticion dhe prape ne boten e civilizuar nuk quhet Kurve por thuhet se e ka profesion.
Tomorr ju po thoni se nuk kane pasoja ne shoqerine tone meshkujt Kurvar, qe ne jeten e tyre vargisin femra.
Une po ta them se kane edhe ate shume. E para pike te tillet kane shume pak miq ne jeten e vet, e dyta femijet e tyre kur te arrijne ne moshe martesore kane problem serioz te martohen se askush nuk don ta martoje vajzen e vet me te birin/bijen e nje Dilinxhiu siq cilesohen mashkujt Kurvar ne shoqerine tone. Shkaku eshte se familjet e ndershme dojne te miqesohen me familje te ndershme, se ende tek ne prinderit e femijve te martuar konsiderohen si miq dhe kane hyrje e dalje mes vete.
Cka mendon ti??
Dihet se meshkujt shqiptar ne pergjithesi jane xheloza. Asnje prind nuk do te ishte i lire te shkoj te vizitoje vajzen e vet tek burri i cili e ka babane dilinxhi. Se Dilingjiu (Kurvari) ndoshta ne rinine e vet ban cka ti doje qejfi por dikur kur pleqerohet e ka femije per te martuar ateher vetem fillon ti shoh pasojat dhe demet qe ja ka sjelle familjes se vet.
Dhe mos me thuaj tani se nuk kam te drejte, se nuk kam lindur ne planetin Mars, e rastesisht fare shkruaj ne ket forum.
Eshte e vertet se jetoj ne perendim por ne dejt e mi rrjedh e do te rrjedh gjak shqiptari.
Me nderime nga Murgesha.

Honesty^uk.
20-08-04, 19:34
[quote="Murgesha"] por ne dejt e mi rrjedh e do te rrjedh gjak shqiptari.
Me nderime nga Murgesha.quote]JE E NDERUAR DHE E RESPEKTUAR ZONJA MURGESHA

HONESTY

Tomori
20-08-04, 20:05
Tomori e lexova pike per pike repliken tende me te nderuaren Barbarozen.
Ne jeten e perditshme tek ne shqiptaret femra cilesohet me fjalen me te ulet qe mund te egzistoje. Kurve, a thua a egzistojne te tillat???
Pse ne boten moderne femra nuk cilesohet me kete fjale??
Dihet femra qe mirret me prostuticion dhe prape ne boten e civilizuar nuk quhet Kurve por thuhet se e ka profesion.
Tomorr ju po thoni se nuk kane pasoja ne shoqerine tone meshkujt Kurvar, qe ne jeten e tyre vargisin femra.
Une po ta them se kane edhe ate shume. E para pike te tillet kane shume pak miq ne jeten e vet, e dyta femijet e tyre kur te arrijne ne moshe martesore kane problem serioz te martohen se askush nuk don ta martoje vajzen e vet me te birin/bijen e nje Dilinxhiu siq cilesohen mashkujt Kurvar ne shoqerine tone. Shkaku eshte se familjet e ndershme dojne te miqesohen me familje te ndershme, se ende tek ne prinderit e femijve te martuar konsiderohen si miq dhe kane hyrje e dalje mes vete.
Cka mendon ti??
Dihet se meshkujt shqiptar ne pergjithesi jane xheloza. Asnje prind nuk do te ishte i lire te shkoj te vizitoje vajzen e vet tek burri i cili e ka babane dilinxhi. Se Dilingjiu (Kurvari) ndoshta ne rinine e vet ban cka ti doje qejfi por dikur kur pleqerohet e ka femije per te martuar ateher vetem fillon ti shoh pasojat dhe demet qe ja ka sjelle familjes se vet.
Dhe mos me thuaj tani se nuk kam te drejte, se nuk kam lindur ne planetin Mars, e rastesisht fare shkruaj ne ket forum.
Eshte e vertet se jetoj ne perendim por ne dejt e mi rrjedh e do te rrjedh gjak shqiptari.
Me nderime nga Murgesha.

Murgesh plotesisht pajtohem me ju 100%kur esht fjala siq i thuani ju per dilinxhiun-(kurvarit) Un nuk kam thene se nuk kan pasoja ne shoqerin keta dilinxhi por ne debat me Barbarozen kemi shkembier mendimet tona rethe dallimit te thenjes e bija kurves me te bijen e kurvarit e gjitha kjo ka qene kam dasht me thene se nuk ka dhe nuk dot kete barabarsi reth gjinis femnore me at mashkullore tek e fundit nuk esht thenja ime por dallimet jane evidente si ne pamjen fizike dhe shpirtnore kur them shpirtnore e kam fjalen rerthe mendimit dhe paragjykimit per boten se dallime ka, si psh marim kepuc me ngjyre te kuqe dizajneri ciles gjini ja ka dizajnuar keta kepuce??? kuptohet gjinis femrore ....ja dallimi
ose ne dallimin fiologjik cies gjini i vjen cikli mestruacionit??? normalisht gjinis femrore ....dallon a e nderuara Murgesh hahahaha edhe shum dallime tjera por ska kuptim ti emnoje se te gjithe e dine kete pune dhe ndeshen ne jeten e perditshme

Sa per boten moderne siq thuani ju per mendimin dhe qe njeriu moder ka paragjykime un per veti me te than te drjten smundem me e kuptue...kjo esht realiteti nje here per heri un nuk jam duke i hezetuar ata njeres modern???? nuk e kam iden se ku jetojne dhe se si duken dhe per traditen e tyre nuk kam njohuri se nuk kam takuar njeri moder dhe se kam iden ku jetojne....flase per njerez moderne nese fare egzistojne ne univerzum .....nje gje nese e keni pas fjalen per evropjanet e perendimit qfar njeres moderne shihni ju te ata??? dhe zoti kur mos dhashte te behemi si ata qfar esht ajo pune esht mashkull shpohet nvesh mandej ne hunde dhe perfundon te shpohet mer roloin e femres ja ku e keni nje pederast .....edhe tash ky na qenka njeri modern un per veti i ksha vare ne litare kta flliqsira e leje me ti them njeri moder kty majmuni ...
Prandaj ju them e nderuara Murgeshe qe un jam qe ne ti ruajme traditat tona se kemi tradite te shkelqyer si shqiptare dhe kemi regulloren tone islame. Murgesh tash ju pershendes dhe tju theme sinqerisht me locken e zemres se kam respekt te veqant ndaj jush.....ju e dini arsyen ....e di se ska nevoje dva perseris por arsyja qendron TE KRENARIJA JUAJ te lumt Murgesh tung

Tomori
20-08-04, 20:24
Tomori,ta them te drejten,une ate shkrim e kam shkrojtur pa asnje pike emocioni dhe fare e qete si dhe jam munduar te jem sa me e qarte ne shkrimin tim.Une kisha ndermend te theksoja punen e "kurvarit"ne marredhenien bashkeshortore dhe jo ne ate jashte martese.Atehere edhe e bija e tij do te quhej"e bija e X kurvarit"ashtu siq do te mund te quhej edhe "e bija e X kurves".Dhe une nuk perjashtoj raste te ndryshme qe nje grua mund te kete nje femije te nje x tjeter personi,ashtu siq mund te kete edhe perplot meshkuj qe kane femije me nje grua te jashteligjshme.Por,kur vie puna te drejtesia,kjo shkelet nese eshte ne pyetje femra.
Une nuk thashe se ka barabaresi askund dhe mu kjo pabarabaresi qendron ketu ne kete rast dhe me brengos shume sepse morali eshte moral per te dyja gjinite,por ne jemi mesuar qe gjithmone vetem femren ta shohim si qenie qe kryen amoralitetit.
Natyrisht se, pasi qe jam femer, edhe kjo padrejtesi me vret shume!
Edhe nje here e ceki mendimin tim se morali eshte mbi te gjitha ne personalitetin e njeriut,qofte mashkull apo femer!

Barbaroza, me duket se mbas ketyre debateve edhe ju dilni me tezen qe ,, BARABARZI NUK KA'' domethen ne ket pike pajtohemi plotesish me gezon fakti se e kuptoni statutin tuaj si femer ...vetem ne ket menyre ruhet morali qe femra mos te nderhi ne punet e mashkullit dhe anasjelltas qe edhe mashkulli mos te nderhi ne punet e femres ketu ka regulla jo se un e them po keshtu ka qene ded-baba -den , keshtu eshte edhe keshtu ka me qene nere diten e qametit...po va jap nje shembell shum te thjeshte paramendo nje mashkull me krabza ndor tue ba qorap ose jelek ska rendesi hehehe a te duket palidhje ...mir Barbaroza po e mbyll me kaq ju pershendes duke ju uruar dite te mbare tung

HappyGirl
29-08-04, 04:14
Une mendoj se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje. Virgjiniteti as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq. Eshte shume mire po pate durim te pritesh deri te personi qe do ta kalosh jeten me te ta bejsh sefte edhe me te ta perfundojsh. Mirpo problemi eshte qe ne nuk e dim se kush do te jet ai person. Ne at qe takohemi mendojme se do te jet i fundit mirpo gjerat ndryshojne dhe ndodhin qe ti te ndahesh me te edhe pse se ke menduar ket kurr. Virgjiniteti dmth shume sepse atij qe ja ke dhen ai do te mbaj zemren tende gjat edhe nese u ndajte.
Une mendoj se duhet ti tregohet te dashurit tjeter qe nuk je virgjine sepse dikur do ta kuptoje, mirpo nuk mendoj se do te jet e nevojshme ti tregosh me kend e ke humbur, kur e ke humbur edhe si e ke humbur. Do ta pengoje shume te dashurin tuaj po i pati keto pergjegje.
Mashkujt mund te themi me mir se skan virgjinitet. Sepse ata skan asgje te japin, eshte njesoj per ta qdo her. Per ate edhe virgjiniteti te femrat eshte me i vleresueshem se sa te mashkujt edhe me shume flitet per femrat se sa per mashkujt.
Edhe po e humbe nuk do te jet shume problem. Nese je person i mir ne shpirt virgjiniteti sdo te thot asgje. Sepse siq thash me lart as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq.
Per fund, ruajeni deri sa te mundeni sepse eshte me mir, por po e humbet mos te ju pengonje asgje ne te ardhmen.

Tomori
29-08-04, 15:35
Une mendoj se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje. Virgjiniteti as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq. Eshte shume mire po pate durim te pritesh deri te personi qe do ta kalosh jeten me te ta bejsh sefte edhe me te ta perfundojsh. Mirpo problemi eshte qe ne nuk e dim se kush do te jet ai person. Ne at qe takohemi mendojme se do te jet i fundit mirpo gjerat ndryshojne dhe ndodhin qe ti te ndahesh me te edhe pse se ke menduar ket kurr. Virgjiniteti dmth shume sepse atij qe ja ke dhen ai do te mbaj zemren tende gjat edhe nese u ndajte.
Une mendoj se duhet ti tregohet te dashurit tjeter qe nuk je virgjine sepse dikur do ta kuptoje, mirpo nuk mendoj se do te jet e nevojshme ti tregosh me kend e ke humbur, kur e ke humbur edhe si e ke humbur. Do ta pengoje shume te dashurin tuaj po i pati keto pergjegje.
Mashkujt mund te themi me mir se skan virgjinitet. Sepse ata skan asgje te japin, eshte njesoj per ta qdo her. Per ate edhe virgjiniteti te femrat eshte me i vleresueshem se sa te mashkujt edhe me shume flitet per femrat se sa per mashkujt.
Edhe po e humbe nuk do te jet shume problem. Nese je person i mir ne shpirt virgjiniteti sdo te thot asgje. Sepse siq thash me lart as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq.
Per fund, ruajeni deri sa te mundeni sepse eshte me mir, por po e humbet mos te ju pengonje asgje ne te ardhmen.

Jeni person kontradikt me ni ane thuani :
Se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje.

se virgjiniteti nuk eshte asgje nderkohe jipni supozime rujani deri sa te mundeni sepse eshte ma mire???
Shihet qarte se keni problem me vetveten ndryshe ska si te spjegohet kjo

Valent_tina
29-08-04, 16:34
Une mendoj se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje. Virgjiniteti as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq. Eshte shume mire po pate durim te pritesh deri te personi qe do ta kalosh jeten me te ta bejsh sefte edhe me te ta perfundojsh. Mirpo problemi eshte qe ne nuk e dim se kush do te jet ai person. Ne at qe takohemi mendojme se do te jet i fundit mirpo gjerat ndryshojne dhe ndodhin qe ti te ndahesh me te edhe pse se ke menduar ket kurr. Virgjiniteti dmth shume sepse atij qe ja ke dhen ai do te mbaj zemren tende gjat edhe nese u ndajte.
Une mendoj se duhet ti tregohet te dashurit tjeter qe nuk je virgjine sepse dikur do ta kuptoje, mirpo nuk mendoj se do te jet e nevojshme ti tregosh me kend e ke humbur, kur e ke humbur edhe si e ke humbur. Do ta pengoje shume te dashurin tuaj po i pati keto pergjegje.
Mashkujt mund te themi me mir se skan virgjinitet. Sepse ata skan asgje te japin, eshte njesoj per ta qdo her. Per ate edhe virgjiniteti te femrat eshte me i vleresueshem se sa te mashkujt edhe me shume flitet per femrat se sa per mashkujt.
Edhe po e humbe nuk do te jet shume problem. Nese je person i mir ne shpirt virgjiniteti sdo te thot asgje. Sepse siq thash me lart as nuk te ben njeri te mir e as njeri te keq.
Per fund, ruajeni deri sa te mundeni sepse eshte me mir, por po e humbet mos te ju pengonje asgje ne te ardhmen.

Jeni person kontradikt me ni ane thuani :
Se virgjiniteti dmth shume edhe sdo me then asgje.

se virgjiniteti nuk eshte asgje nderkohe jipni supozime rujani deri sa te mundeni sepse eshte ma mire???
Shihet qarte se keni problem me vetveten ndryshe ska si te spjegohet kjo Ashtu esht Tomor !!! Dhe mua kjo m tregon c i ka ra pishmani dikush " sa i perket Temes Virgjiniteti "" hahahahahahahah

nitushe
09-09-04, 15:40
po ma mire o me i tregu qysh ne fillim edhe besoj qe ske me pas kurfar problemi kur te dashuron dikush te dashuron ashtu qysh je e virgjer apo jo e virgjer :wink:

DRENI_usa
09-09-04, 20:50
qfar duhet thene a?
po mos e humb hiq,nese s'don te thuajsh diqka kjo eshte menyra me e mire

aferdita pajtohem me pergjigjrn tende ke shum te drejt por tema ashte nese veq ajo poun ashte bere dhe si do te pergjigjet ajo vajz /mua personalisht shum me pelqej kjo tem dhe shum nga pergjigjet kan qen me te vertet shum te mira ,edhe un jam per sinqeritet te dy partnereve qe nga dita e pare ,pa marr pa rasysh se a jan apo nuk jan virgjer duhet me qen i sinqert me partnerin.

Love is the name ,sex is the game,forget the name ,just do the game :?: :lol:

emine
22-01-09, 18:14
Te respektuar,

Do ju propozoja qe te flasim pak per ato"GOCA" qe kur kumbin virgjinitetin cfare ju mbetet te thone?
"Kur kam qene e vogel", keshtu e ashtu....apo te tregohet se ke te mbyllur ne dry nje dashuri qe te ka marre cdo gje me veten tuaj???
-Te jesh real, sa do jemi ne mashkujt te kuptojme???
-Te mshehen gjerat, kur do hetohen?
-Te themi ne fillim te lidhjes,...?

E keshtu....etj..

Mos u ndieni keq ju gocat tona, kjo eshte per JU, e pergjigja e juaja nuk do te thote se (s)jeni V.....e....


Mendimi

qysh e ke humb qashtu edhe trego,pa rrena hiq,,,,nuke oshte e vlefshme nje lidhje me genjeshtra...

Teuta2
23-01-09, 17:32
Hahahah, qfar duhet te thanun por vetem se urime,hahaha :lol: :lol: :!: te pershendes...

hahahahahahaha s'pot thom flm se spom takon :P

Teuta2
23-01-09, 18:03
Tomorr edhe Murgesha i lexova disa shkrime tuaja pasiqe spata koh ti lexoj te gjitha ne teresi por tema eshte shum interesante dhe gjithmon aktuale ne shoqeri.

Un pajtohem me murgeshen ne shum raste, mendoj qe ju te dy u keqkuptuat ne rastin kur murgesha thoshte qe NUK KA DALLIME NE SEKS FEMER MASHKULL e tomorro PO, tomorr, murgesha thoshte qe nuk ka dallim jo FIZIKISHT ne seks (siq tha ti levizje e gjera te tjera) por ishte fjala nuk ka dallim ne VIRGJINITET sepse edhe mashkulli edhe pse nuk dallohet ka virgjinitet ose s'ka.. e kupton tani ishte fjala per seks (virgjinitet apo jo) e jo fizikisht e gjera te tjera si thua ti..

E pash edhe shembullin me kamarierin/en mentaliteti ne vendin ton lejon meshkujt te mos ken turp dhe njolla e femrat po, NUK ESHTE FERR, edhe ti tomorr pra pajtohesh me mentalitetin shqiptar. Eshte padrejtsi, sepse edhe un do ta doja me shum nje mashkull qe un jam dashuria e par per te dhe e para per te edhe ne SEKS normal, veq mi paramendu n'seks me dikon tjeter mdoket keq, (kjo nuk dmth qe me pengon por me mir do te ishte....)

Un pajtohem me faktin se te gjith (meshkuj femra) deshirojm (dhe duhet ta kemi lejen) ta kerkojm vet dashurin ton, duke nenkuptuar qe jo ta detyrojm veten te martohemi me te parin.. sepse ashtu dojm mirpo ndoshta me kohen (duke kaluar me te) e shohim sa na pershtatet, tani nese aj nuk na pershtatet aq ne tash a ta denojm veten e te heqim me te gjith jeten ton? ta denojm veten per 'gabimin' e ber? e ne fakt qe nuk eshte gabim sepse qellimi yn ka qen ta shohim se si eshte a na pershtatet edhe pse ndoshta ne fillim na eshte dukur qe jemi te pershtatshem mund te del edhe ndryshe...

Ni pytje per ty Tomor, sinqerisht, un nuk e di tash a ke naj femer, por nese e ki pas dikur ni femer qe tash normal nuk e don, kujtoje femren tende te par (dashuri apo veq femer ska rendesi), te lutem, ndalu dhe kujtoje, nese vjen dikush dhe te detyron te martohesh me te, a do ta kishe ber? SINQERISHT ... pres pergjigjen tende

Murgesha
23-01-09, 23:15
Titulli: Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!


Thuani cka humbt mos u gjette me dhe u kry puna. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

DEA
23-01-09, 23:22
Titulli: Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!


Thuani cka humbt mos u gjette me dhe u kry puna. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

A u dashka te thuhet a?

emine
23-01-09, 23:30
Titulli: Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!


Thuani cka humbt mos u gjette me dhe u kry puna. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


jo bijo cdo ndertim pa leje dikure rrnohet qy:P

emine
23-01-09, 23:31
Tomorr edhe Murgesha i lexova disa shkrime tuaja pasiqe spata koh ti lexoj te gjitha ne teresi por tema eshte shum interesante dhe gjithmon aktuale ne shoqeri.

Un pajtohem me murgeshen ne shum raste, mendoj qe ju te dy u keqkuptuat ne rastin kur murgesha thoshte qe NUK KA DALLIME NE SEKS FEMER MASHKULL e tomorro PO, tomorr, murgesha thoshte qe nuk ka dallim jo FIZIKISHT ne seks (siq tha ti levizje e gjera te tjera) por ishte fjala nuk ka dallim ne VIRGJINITET sepse edhe mashkulli edhe pse nuk dallohet ka virgjinitet ose s'ka.. e kupton tani ishte fjala per seks (virgjinitet apo jo) e jo fizikisht e gjera te tjera si thua ti..

E pash edhe shembullin me kamarierin/en mentaliteti ne vendin ton lejon meshkujt te mos ken turp dhe njolla e femrat po, NUK ESHTE FERR, edhe ti tomorr pra pajtohesh me mentalitetin shqiptar. Eshte padrejtsi, sepse edhe un do ta doja me shum nje mashkull qe un jam dashuria e par per te dhe e para per te edhe ne SEKS normal, veq mi paramendu n'seks me dikon tjeter mdoket keq, (kjo nuk dmth qe me pengon por me mir do te ishte....)

Un pajtohem me faktin se te gjith (meshkuj femra) deshirojm (dhe duhet ta kemi lejen) ta kerkojm vet dashurin ton, duke nenkuptuar qe jo ta detyrojm veten te martohemi me te parin.. sepse ashtu dojm mirpo ndoshta me kohen (duke kaluar me te) e shohim sa na pershtatet, tani nese aj nuk na pershtatet aq ne tash a ta denojm veten e te heqim me te gjith jeten ton? ta denojm veten per 'gabimin' e ber? e ne fakt qe nuk eshte gabim sepse qellimi yn ka qen ta shohim se si eshte a na pershtatet edhe pse ndoshta ne fillim na eshte dukur qe jemi te pershtatshem mund te del edhe ndryshe...

Ni pytje per ty Tomor, sinqerisht, un nuk e di tash a ke naj femer, por nese e ki pas dikur ni femer qe tash normal nuk e don, kujtoje femren tende te par (dashuri apo veq femer ska rendesi), te lutem, ndalu dhe kujtoje, nese vjen dikush dhe te detyron te martohesh me te, a do ta kishe ber? SINQERISHT ... pres pergjigjen tende

hajte s ebahet mire,ke shka ke thirre ne darke qy,,,,

Murgesha
23-01-09, 23:31
A u dashka te thuhet a?


Ju referova titullit te temes hahahaahahahahahah.Emine normal qe ndertimet pa leje rrenohen, veq ky rrenim shpesh ka perfundu me tragjedi.

emine
23-01-09, 23:35
Ju referova titullit te temes hahahaahahahahahah.Emine normal qe ndertimet pa leje rrenohen, veq ky rrenim shpesh ka perfundu me tragjedi.


po tragjedi shume e madhe hahhahahhahhahhaha........niher rrenohet moje qysh shpes ,sa here qenka femra e virgjer....

Murgesha
23-01-09, 23:35
po tragjedi shume e madhe hahhahahhahhahhaha.........
Sidomos per riparuesit e rrenimeve me pasoja fatale hahahaahahahahahahahahah

DEA
23-01-09, 23:39
Sidomos per riparuesit e rrenimeve me pasoja fatale hahahaahahahahahahahahah

E keni pshtjell qetash , mos po mendoni ndertimeve?

Konti1
23-01-09, 23:39
Aty zakonisht jepet nje deklarat formale... se me nis fie e per pe... hahaha del gat puna si te furra e qerimit... edhe ashtu formale veq, se me than po bohni te sinqerta pe tregoni te verteten ai tyben...

I treti sje kurr i dyti gjithe hahaha

emine
23-01-09, 23:40
Aty zakonisht jepet nje deklarat formale... se me nis fie e per pe... hahaha del gat puna si te furra e qerimit... edhe ashtu formale veq, se me than po bohni te sinqerta pe tregoni te verteten ai tyben...

I treti sje kurr i dyti gjithe hahaha

ngo konti mi thane se kam gra filispicit e mhypi qaty ka shala ,a qysh me rrejt msona se spo dim:P

Murgesha
23-01-09, 23:41
E keni pshtjell qetash , mos po mendoni ndertimeve?

Tybe gja spo di, nashta edhe e pshtjella, po mos ma zin per te madhe se veq njeher ne jet e kam humbe, edhe ate mooooooooooooooooooooooooootiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii . http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lovely
23-01-09, 23:43
ni gajle ma pak :D:P

DEA
23-01-09, 23:43
Tybe gja spo di, nashta edhe e pshtjella, po mos ma zin per te madhe se veq njeher ne jet e kam humbe, edhe ate mooooooooooooooooooooooooootiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii . http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Eh qysh po shihet me leje, spaska pas nevoje per rrenime e rindertime........

Murgesha
23-01-09, 23:45
Eh qysh po shihet me leje, spaska pas nevoje per rrenime e rindertime........

Vet baba mka pas qu qaty ku hupet aj viron hahahahahaahah leje ma te fort ku po don hahahahahahaahahahahahahahahahahahahaha.

Konti1
23-01-09, 23:46
Hahahah qysh t'rrejsh ska qare pa te besue... vetem nese qindisni... mos rreni..

sepse shtyllat e dyrve sa do qe riparohen dyrt... e zbukurohen... prap stubat e dyrve dihen qe jan kan te demtume nga fuqia e te rrahurit goditjeve hahaha dhe rrin si te lshume... vrehen ... dihen gjurmet e luftes terisht nuk nuk mund te riparohen hahahahahahha

Thuj i dyti je ti, qaq...

DEA
23-01-09, 23:46
Vet baba mka pas qu qaty ku hupet aj viron hahahahahaahah leje ma te fort ku po don hahahahahahaahahahahahahahahahahahahaha.

Me garanti, po cka the se?:biggrin:

emine
23-01-09, 23:47
Tybe gja spo di, nashta edhe e pshtjella, po mos ma zin per te madhe se veq njeher ne jet e kam humbe, edhe ate mooooooooooooooooooooooooootiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii . http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


une me te nime...virgjiniteti ndertim pa leje qe herdokurdo rrenohet prej shtetit qy,,,,tash qite rruza ne pe murgeshe,hije mos te paste murgesh edhe jo virgjen :P

selvija
23-01-09, 23:49
Hajde perhajr,,se tash ma kollaj,,,e bera gru e vertete :wink: cncnc mos kujtojm ato qaste breeeeeeee hmmmmmmmm

Murgesha
23-01-09, 23:50
une me te nime...virgjiniteti ndertim pa leje qe herdokurdo rrenohet prej shtetit qy,,,,tash qite rruza ne pe murgeshe,hije mos te paste murgesh edhe jo virgjen :P


Po valla Dea me garanci te fort bile hahahahahahahahaahahaha.


Emine Murgesh jam ba pastaj http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

lovely
23-01-09, 23:51
Hahahah qysh t'rrejsh ska qare pa te besue... vetem nese qindisni... mos rreni..

sepse shtyllat e dyrve sa do qe riparohen dyrt... e zbukurohen... prap stubat e dyrve dihen qe jan kan te demtume nga fuqia e te rrahurit goditjeve hahaha dhe rrin si te lshume... vrehen ... dihen gjurmet e luftes terisht nuk nuk mund te riparohen hahahahahahha

Thuj i dyti je ti, qaq...


Kogja do kshilla t mira po na i jep o Konti neve beqareshave :P:D

hahahahahahahahahahahahahahahahaha:biggrin:

emine
23-01-09, 23:51
Po valla Dea me garanci te fort bile hahahahahahahahaahahaha.


Emine Murgesh jam ba pastaj http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

JA KREJT JAM KA TE BESOI:tongue: QESHTU PO BANA EDHE UNE,SE SKOKA KEQ VALLA;)

DEA
23-01-09, 23:52
Po valla Dea me garanci te fort bile hahahahahahahahaahahaha.


Emine Murgesh jam ba pastaj http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Prap nuk na tregove se cka kethane se:smile:

Murgesha
23-01-09, 23:53
Prap nuk na tregove se cka kethane se:smile:

Ha,hahahaahahahahahah DEA te tregoj ne privat kur te te takohemi. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Konti1
23-01-09, 23:53
Hahahah qysh t'rrejsh ska qare pa te besue... vetem nese qindisni... mos rreni..

sepse shtyllat e dyrve sa do qe riparohen dyrt... e zbukurohen... prap stubat e dyrve dihen qe jan kan te demtume nga fuqia e te rrahurit goditjeve hahaha dhe rrin si te lshume... vrehen ... dihen gjurmet e luftes terisht nuk nuk mund te riparohen hahahahahahha

Thuj i dyti je ti, qaq...


Kogja do kshilla t mira po na i jep o Konti neve beqareshave :P:D

hahahahahahahahahahahahahahahahaha:biggrin:
Jom msue moj prej juve, prej inxhewve qyre... une kurs kom kry me inxhe

emine
23-01-09, 23:56
[quote=lovely]
Jom msue moj prej juve, prej inxhewve qyre... une kurs kom kry me inxhe


hhahhahhahahhahahh hahahhahahha ani a ta merrshin naj tatim o konti;)

Konti1
24-01-09, 00:00
[quote=Konti1]


hhahhahhahahhahahh hahahhahahha ani a ta merrshin naj tatim o konti;)
Jo valla krejt gratis i kam pas prej tyne... edhe udhen e hjekt,se per hargjime tjera... e per ha e pi krejt kto pagujshin bre...

DUA
24-01-09, 00:06
pune Qe Shihet Kallauz Nuk Don...ose Ose,ka Perparu Kirurgjija Besaaaaaaaa Ne Ju Past Bo Merak Mos Me Fol...veq Ishalla Nuk Qelloni Ne Interviste Hahaa

Teuta2
27-01-09, 21:47
Qfar duhet ti thot femra te dashurit tjeter qe s'eshte virgjine? e qfar thot mashkulli pastaj? kjo do ishte me interesante te vazhdohet tema keshtu sepse chit-chat shkruan ne fillim te forumit..

Murgesha
27-01-09, 22:04
Qfar duhet ti thot femra te dashurit tjeter qe s'eshte virgjine? e qfar thot mashkulli pastaj? kjo do ishte me interesante te vazhdohet tema keshtu sepse chit-chat shkruan ne fillim te forumit..


Hiq pa chit/chat Teuta.
Pėrgjigja mė e natyrshme e cilitdo mashkulli kishte me qenė "Nuk qenke pėr diēka serioze pėr mua, po vetėm pėrkohėsisht mund tė vazhdojmė"

Thuani ju mashkujt qė s`do tė thonit ashtu???

Teuta2
27-01-09, 22:16
Hiq pa chit/chat Teuta.
Pėrgjigja mė e natyrshme e cilitdo mashkulli kishte me qenė "Nuk qenke pėr diēka serioze pėr mua, po vetėm pėrkohėsisht mund tė vazhdojmė"

Thuani ju mashkujt qė s`do tė thonit ashtu???


Ka shum vajza qe nuk jan virgjine (qe njoh un) dhe martohen shum leht, do te thot qe nuk thojn te gjith djemt keshtu, sepse po te ishte qe te gjith ateher kush e ka humb virgjinen me dike qe s eshte me e paska hup martesen ..

Mir qfar thoni ju djemt pra?

vjeshta
27-01-09, 22:18
A ban hiq mos me u aresyetu ,ma leht kishte me qen ?:biggrin:

teutaA
27-01-09, 22:21
A ban hiq mos me u aresyetu ,ma leht kishte me qen ?:biggrin:

ncuk ska pa arsye kurgja nuk ndodh hhahahah

Murgesha
27-01-09, 22:21
A ban hiq mos me u aresyetu ,ma leht kishte me qen ?:biggrin:

Paj ma leht ska ku shkon jo, po ja qe dikush don edhe me dit cka duhet me thone http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Makresh
27-01-09, 22:23
A ban hiq mos me u aresyetu ,ma leht kishte me qen ?:biggrin:


Ben si jo, perderisa nuk te arsyetojn te tjeret :biggrin:

Alkimisti_ch
27-01-09, 22:34
Mendoj se kur virgjiniteti humbet ateher kjo eshte nje shenje e pjekurise jo vetem seksuale por edhe ne te gjithe aspektet tjera. Fundja askush nuk do te deshironte te hante "bustanin" pa u pjekur mire. Apo une po te ishe shef i nderrmarrjes me perpara do te punsoja studentet qe pas studimeve kan ber pervoje sesa ata te sapodalur nga studimet qe koken e kan plote endrra e teori, por qe ne praktike nuk dine me ja ba vije. E di se shume nga meshkujt nuk do te pajtohen me kete krahasim prej simbolesh por e di gjithashtu se virgjiniteti eshte nje dukuri qe e ka vendin tek primitivizmi.
Pra sa me shume qe insistin ne virgjinitetin aq me primitiv dhe me i marre do te dukesh..

Penelope
27-01-09, 22:38
shume mire e paska thone ky ma nalte. Jo vetem virgjine por sa ma me pervoje dhe e perdale, e qthurur te jete nje femer aq ma shume ka mu pelqy adhuru nga meshkujt. Bile disa kane frike nga femrat virgjine...veq shume banale ky krahasimi me studente...se studimi osht pune kogja intelektuale, e per ate punen tjeter sduhet fort njohuri, mundesh edhe pa fakultet...qkas ndin njeri edhe nga meshkuj shqiptare..por mos u beni marak se keni oferta ,tregu po vlon nga ato qe preferoni...

vjeshta
27-01-09, 22:45
Ben si jo, perderisa nuk te arsyetojn te tjeret :biggrin:


Simpas teje qe the po i bjen ,nuk me intereson se a e ke humb ,por me kend e ke humb ......me qen dikush i zoti nuk paska problem ?

Alkimisti_ch
27-01-09, 22:45
shume mire e paska thone ky ma nalte. Jo vetem virgjine por sa ma me pervoje dhe e perdale, e qthurur te jete nje femer aq ma shume ka mu pelqy adhuru nga meshkujt. Bile disa kane frike nga femrat virgjine...veq shume banale ky krahasimi me studente...se studimi osht pune kogja intelektuale, e per ate punen tjeter sduhet fort njohuri, mundesh edhe pa fakultet...qkas ndin njeri edhe nga meshkuj shqiptare..por mos u beni marak se keni oferta ,tregu po vlon nga ato qe preferoni...

Mire e paske than edhe ti veq e ke ngaterru me studentat se edhe atyre jav kana..eheh edhe ata jane njerz. Perveq kesah virgjiniteti humbet edhe ne rastet tjera qe nuk e di sa ka kuptim tash me i numru nje nga nje me radhe...
Sido qe te jete jetojeni jeten me apo pa virgjinitet, se koha iken ajo nuk te fal e as nuk te pret..!

Penelope
27-01-09, 22:50
Ket shprehjen "jau kana"une se kam ne fjalor.. Po ti the qe nese punsoj dike atehere ata me pervoje, e ku paske dashte mi punsu ti pra femrat jo virgjine,kjo tingelloi pa shije disi. Edhe une mendoj se sben te kqyret a eshte nje femer e virgjer a jo, nese e don sben te luje rol, por edhe me fillu shume heret sben, se ashtu edhe evitohen shtatzenite e padeshirume, semundjet ngjitese, etj...pra me mire me prite pak, dhe jo me ndrru shume partnere kisha thone une, se mund te ju bajne zarar.

Makresh
27-01-09, 22:52
Simpas teje qe the po i bjen ,nuk me intereson se a e ke humb ,por me kend e ke humb ......me qen dikush i zoti nuk paska problem ?

Sipas meje u kerkua a ? :biggrin:

Sipas meje mos e hup fare, eshte nder ndėr nderėt nese rezervohesh per burrin tend.

"i zoti", nuk dmth qe e ka me te drejt.

Po qe bere MEKAT duke e humbur ate, at here mos i mashtro ata te cilet e kan ruajtur si shenj besnikerie viregjerin. Rastesisht, martohu me dike i cili ka pasur gjithashtu mardhenje, apo ndoshta qe ka qen edhe i martuar dhe qe s'eshte me, por jo me nje te virgjer edhe nese tranohesh pas tij ! Dashuria, ka qmim !

vjeshta
27-01-09, 23:00
Sipas meje u kerkua a ? :biggrin:

Sipas meje mos e hup fare, eshte nder ndėr nderėt nese rezervohesh per burrin tend.

"i zoti", nuk dmth qe e ka me te drejt.

Po qe bere MEKAT duke e humbur ate, at here mos i mashtro ata te cilet e kan ruajtur si shenj besnikerie viregjerin. Rastesisht, martohu me dike i cili ka pasur gjithashtu mardhenje, apo ndoshta qe ka qen edhe i martuar dhe qe s'eshte me, por jo me nje te virgjer edhe nese tranohesh pas tij ! Dashuria, ka qmim !

Makresh (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25717) vbmenu_register("postmenu_1573977", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=25717&dateline=1232391067 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25717)

Anėtarėsuar: 12-01-09
Postime: 122


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: [B]Cfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin???!!!
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
A ban hiq mos me u aresyetu ,ma leht kishte me qen ?:biggrin:Ben si jo, perderisa nuk te arsyetojn te tjeret :biggrin:

Nga kjo thenje konkludova qe simbas teje .......,sepse nje qe e don te virgjer nuk pret aresyetime nga tjeret ...pse ,ku ,si ,per qka ..etj

Ps: une e perfundova ketu me kaq!

emine
27-01-09, 23:03
ehh forte jeni ka i jepni zore vetit breh:biggrin:

vjeshta
27-01-09, 23:06
ehh forte jeni ka i jepni zore vetit breh:biggrin:Per juve valla e pata ...:biggrin:

Skyfter
27-01-09, 23:11
Oj qika nese eshte hera e par, qe do te thot me humb virgjinitetin duhet te thoni Ups ...e tonaj ups i did it again ....ups i did it again again .... ups i dit it again again again ...
iha, hajt moj se nuk bohet kijameti ...


:biggrin:

emine
27-01-09, 23:13
Per juve valla e pata ...:biggrin:


a ju jeni mbreteresh ketu,thuani qka doni,amo une e pata per tjeter kond,,,,:smile:

Konti1
28-01-09, 11:15
Ka shum vajza qe nuk jan virgjine (qe njoh un) dhe martohen shum leht, do te thot qe nuk thojn te gjith djemt keshtu, sepse po te ishte qe te gjith ateher kush e ka humb virgjinen me dike qe s eshte me e paska hup martesen ..

Mir qfar thoni ju djemt pra?
Ka shum vajza qe jan te mira kur po i pys nuk ja virgjine,

qe qka thojn meshkujt....

Femra, mesatarisht ose jep gjithēka ose merr gjithēka. Kur e do mashkullin ia jep edhe shpirtin edhe trupin, sakrifikon pėr te edhe kohėn edhe ambicjet personale. Pajtohet nė rolin e gjellėbėrėses dhe shtėpijakes vetėm pėr tė parė buzėqeshjen nė fytyrėn e tij. Bėn kompromis, dhe ėshtė nė gjendje ta mbyt edhe fėmiun e saj (abort) nėse ai me fjalė tė ėmbėla kėrkon nga ajo.

demek si perfundim i ksaj veq martohet sa mos me i than grue e pa burr, e knej gjat seksit e ka i pegllat teshat e ne kuzhin ka punon e, met i ka tek tipi tjeter a..., shoqen kur e takon e pyt a e ke pa at tipin.. me kan po shoqrohet me cilen kujt ja ka gjue grepin, asaj kurves a... po ajo ma e mire se une nuk eshte ska shanc... po qka ka gjet te ajo se...
tani takohet rasisht edhe qeshtu... me kqyr holl e holl, thmija i vogel sugari del me tipin, a burrit i thot ty tka ga krejt...
Sot per sot e kam fjalen... a perpara ka kris pushka a, hahaha

emine
28-01-09, 13:05
ka hupe more,qka po duhet:rolleyes:

Arkza
28-01-09, 13:10
ka hupe more,qka po duhet:rolleyes: Ho bre se bohet mir ! Une kishe e ka Hanger Maca se t'koft Hup gjetet dikun gjetet :D :D

emine
28-01-09, 13:12
Ho bre se bohet mir ! Une kishe e ka Hanger Maca se t'koft Hup gjetet dikun gjetet :D :D

nuke hupet me e gjet qy,maca jo po maqorri i zi:biggrin:

na lodhte me kto tema,na lodhte me kto mendime te smuta jam ka kujtoje qe kam hy ne mesin e pakistanve ja libanon,ja spo di diqyshe kret qallamaqalla jan ba vlezrit e motrat e mia,,,jan kap ne fe e virgjinitet tjeter gjallni s'ju ka mbet


hajte shnet e pare qto ju duhen;)

>>{SpOnGeBoB}<<
28-01-09, 18:17
Shife qitash eminen, sha zoten vrap jam ardhen tu u kcye ka 3-4 nenforuma pernihere tu u ngjiten te nelte, me kqyren qka paska thane eminja mos ti paska hup qajo senja, kur qka me pa kjo tu shkrujten per rezolut te libanit tekoka kone.

selvija
28-01-09, 20:01
Ka shum vajza qe jan te mira kur po i pys nuk ja virgjine,

qe qka thojn meshkujt....

Femra, mesatarisht ose jep gjithēka ose merr gjithēka. Kur e do mashkullin ia jep edhe shpirtin edhe trupin, sakrifikon pėr te edhe kohėn edhe ambicjet personale. Pajtohet nė rolin e gjellėbėrėses dhe shtėpijakes vetėm pėr tė parė buzėqeshjen nė fytyrėn e tij. Bėn kompromis, dhe ėshtė nė gjendje ta mbyt edhe fėmiun e saj (abort) nėse ai me fjalė tė ėmbėla kėrkon nga ajo.

demek si perfundim i ksaj veq martohet sa mos me i than grue e pa burr, e knej gjat seksit e ka i pegllat teshat e ne kuzhin ka punon e, met i ka tek tipi tjeter a..., shoqen kur e takon e pyt a e ke pa at tipin.. me kan po shoqrohet me cilen kujt ja ka gjue grepin, asaj kurves a... po ajo ma e mire se une nuk eshte ska shanc... po qka ka gjet te ajo se...
tani takohet rasisht edhe qeshtu... me kqyr holl e holl, thmija i vogel sugari del me tipin, a burrit i thot ty tka ga krejt...
Sot per sot e kam fjalen... a perpara ka kris pushka a, hahaha o ty s'di qka koft me dokesh se 24 ore veq banan han qe je kaq i mequr

qka je i mir konti per me mbajt qirin kush po e hup virgjinitetin..:biggrin:

po fmij pi perngjan ama diqka po del ma i kuqqqq:tongue:

Teuta2
31-01-09, 19:51
o ku mbet bre ky Tomorri se po e pres pergjigjen....? Hajde tani vazhdoje temen qe e nisem :D

Idila
31-01-09, 20:08
Temė interesante, mendime gjithashtu interesante....!

shfletuesi_
31-01-09, 20:14
Atehere pa qen ne lidhje te sigurt ruane nje gje qe do krenohet burri juaj me ju pastaj... Nese nje femer do mbetet e virgjer deri ne martes edhe nje mashkull gjithesesi do mbetet po ashtu i virgjer... Kur dihet qe femra eshte ajo qe jav humb virgjeritetin te dyve dhe vehtes dhe atij... hajde shnetje..

emine
31-01-09, 20:31
e kam hup valla ti njeri,se mu sgjidh ushkuri edhe iki virgjiniteti :biggrin:

Na lodhte:rolleyes:

Llapjani_HH
31-01-09, 20:40
Duhet me shkue nė polici e me lajmrue qė t'ka hup :biggrin:

Tani duhet edhe n'gazetė me qitė, edhe 1 shpėrblim t'vogėl pėr atė qė e gjen edhe ta kthen :biggrin::tongue::biggrin:

Nėse nuk gjindet brenda 30 ditėve skie qa me ba duhet me ble nja t'ri:cool:, veq atė t'riun duhet me rujt ma mirė mos me hup ma :biggrin::biggrin:

shfletuesi_
31-01-09, 20:42
e kam hup valla ti njeri,se mu sgjidh ushkuri edhe iki virgjiniteti :biggrin:

Na lodhte:rolleyes:

Duhet me shpall te pavlefshem qe me mujt me terhjek nje tjeter prej fillimi... :) :biggrin: Edhe ruaje mos e humb se pastaj te kushton shtrenjet..

emine
31-01-09, 20:44
Duhet me shpall te pavlefshem qe me mujt me terhjek nje tjeter prej fillimi... :) :biggrin: Edhe ruaje mos e humb se pastaj te kushton shtrenjet..


na lodhte de:tongue: me rrena nuke shtyhet jeta jo,,,,

selvija
31-01-09, 21:52
Tash po flas kah del shpirti valla.

Nese nje femer mendon per nje lidhe martesote qe me pas nje martes shum te rahateshme dhe besnike ta rujn virgjinitetin deri ne momentin e fundit me ate person qe vendos ta ket burr,,,
njeher ndoshta pajtohet ai person qe shef qe nuk eshte nusja apo gruja virgjine ndoshta ate kohe ta fal,,ose me pajtim tij qe ne fillim ,,por dikur pas disa vitesh ai mashkull e ka ne koke mendja i shkon ferrrrrr tek mos besimi dhe disi si zbeht do jet gjith jeten...benu te forta dhe tregoni veten krenare qe mos mundet askush ta ul koken ne asnje menyr...

shfletuesi_
31-01-09, 21:58
Tash po flas kah del shpirti valla.

Nese nje femer mendon per nje lidhe martesote qe me pas nje martes shum te rahateshme dhe besnike ta rujn virgjinitetin deri ne momentin e fundit me ate person qe vendos ta ket burr,,,
njeher ndoshta pajtohet ai person qe shef qe nuk eshte nusja apo gruja virgjine ndoshta ate kohe ta fal,,ose me pajtim tij qe ne fillim ,,por dikur pas disa vitesh ai mashkull e ka ne koke mendja i shkon ferrrrrr tek mos besimi dhe disi si zbeht do jet gjith jeten...benu te forta dhe tregoni veten krenare qe mos mundet askush ta ul koken ne asnje menyr...

Me dukete kete e kam then me lart...:biggrin:

selvija
31-01-09, 22:04
Me dukete kete e kam then me lart...:biggrin:edhe ti paske than a,,,e di se gjith meshkujt kan kete mendim ne koke,, edhe pse tek femrat nuk pelqen kjo por qka me bo,,masu ju mashkujt nuk ju hjeket cop..:wink:

skam lezu fare hyra ketu ne postimen e fundit..

Gjumashja
01-02-09, 08:39
Eshte fshi kur jane lar rrobat... :biggrin:...

emine
01-02-09, 09:21
Tash po flas kah del shpirti valla.

Nese nje femer mendon per nje lidhe martesote qe me pas nje martes shum te rahateshme dhe besnike ta rujn virgjinitetin deri ne momentin e fundit me ate person qe vendos ta ket burr,,,
njeher ndoshta pajtohet ai person qe shef qe nuk eshte nusja apo gruja virgjine ndoshta ate kohe ta fal,,ose me pajtim tij qe ne fillim ,,por dikur pas disa vitesh ai mashkull e ka ne koke mendja i shkon ferrrrrr tek mos besimi dhe disi si zbeht do jet gjith jeten...benu te forta dhe tregoni veten krenare qe mos mundet askush ta ul koken ne asnje menyr...


me rujte derisa te martohesh a???E pastai mi mshu sa te munesh:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Me mire me mtaku zemra e dikujte sa diqka qe me duket e pavlefshme,mundesh me qene virgjer po me pas pasun sa e sa dashnore,e me te ndejte zemra gjithmone tek ta,,,pse qysh tek e dini vet,,,,mu ka ba Fd krejt Arabi:rolleyes:

ps:po kush i bahet breh Grua nje mashkulli me komplekse ;kurr jo;)

lazdrani
02-02-09, 02:11
Eshte fshi kur jane lar rrobat... :biggrin:...

Haaaaaaaaaaaaaaaaaa.....Te tema po pune e madhe realitetin dhe asgje tjeter...

cati_
08-05-09, 12:11
e qka duhet me thene ne ,kur ajo thot ekam hup :biggrin:

G-ELA
10-05-09, 15:13
He Mo Se 40-50 % E Femrave Nuk Perfundojne Me Personin Me Te Cilin Kane Kryer Marrdhenie Per Here Te Pare, Kjo Tregon Se Sduhet Me I Ven Me Rendsi Ksaj...ca Ka Bo Ni Femer Kur Ka Qen 17/18 Vjec Pak Rendsi Ka Po Ca Ben Pasi Lidhet Me Nje Njeri Ajo Duhet Pare Nga Mashkulli....por Kot Folim Sepse Se Kena Arrit Ate Civilizim Ne,nje Femer Qe Seshte E Virgjer Paragjykohet Gjithmon Dhe Te Rralla Jan Rastet Kur Nje Burr E Pranon Ket Fakt Dhe E Pranon Me U Martu...

ALlma
10-05-09, 17:58
Ka ra prej dardhe....:P

Peja-Boy
11-07-09, 18:29
Pershendetje Mendimi!
Mendimi im eshte qe nese nje goce ka humbur virgjerine e saj,duhet te ia bej me dije partnerit menjehere si dhe kur i ka ndodhur nje gje e tille.Sinqeriteti ketu eshte mbi te gjitha.Me mire te tregohet me heret,ne fillim te lidhjes, sesa me vone kur pasojat ndoshta do te ishin me te medha duke marre parasysh mentalitetin e popullit tone!
Une,per veten time,kisha treguar qysh ne fillim nese me kish ndodhe nje gje e tille.Nese nje djale te do,patjeter se edhe mirekuptimi do te ishte me i madh,e pse jo, edhe falja!

Mundet me pas edhe Gentelmen se nuk e pyet te dashuren hiq se a je e virgjer apo jo ...dmth ka edhe qe nuk ju intereson ajo gje fare kur eshte ne lidhje me nje person qe ka gjdo gje te mire ne perjashtim te virgjinitetit !!

ENGJELLUSHA
30-07-09, 17:45
Duhet te tregohet e verteta mos te mbahet sekret ku me pastaj mos ta marresh ne qaf dike tjeter se ka nje zot qe te sheh

Peja-Boy
01-08-09, 18:56
Pasha Nonen veq Njo e Kam Pas :tongue: ...qaj ma ka marr edhe mo e kom bo me be se sja jep kuj perveq Teje !!

emine
13-04-12, 07:56
jan do popuj si jemi na,qe shume te moralshem jemi,aq shume kemi moral saqe gjithmone bisedat me te rendsishme sillen rreth sexit,,,,,e hupi se pat e pat,njeriu mundet me qen pis i poshter pamoralshem edhe nese ska jete sexuale,poashtu virgjiniteti so vule definitive qe ajo femer a sigurt e ndershme,a vetem egoja e meshkujve tan qe jan eduku mos me marr vesh tjerat pune pos une qeky gjks i pari kesh,a ke qashtu ska rendsi,,,
e saper kur humbe qeky marifet,hupte e mos ju gjet fija:tongue:

emine
13-04-12, 07:57
Duhet te tregohet e verteta mos te mbahet sekret ku me pastaj mos ta marresh ne qaf dike tjeter se ka nje zot qe te sheh

kujna bre duhet mi jap llogjari per trupin tand,kallxome se Zoti spaska pune tjeter vec me kqyre nermjet kamve te femrav,,,,heu fillozofi e shqiptarhanes

e-uritura
13-04-12, 08:04
kujna bre duhet mi jap llogjari per trupin tand,kallxome se Zoti spaska pune tjeter vec me kqyre nermjet kamve te femrav,,,,heu fillozofi e shqiptarhanes


Ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Sipas saj, duhet tė dalim nė gazeta dhe televizione tė ndryshme para botės, dhe tė tregojmė tė vėrtetėn.

halla e madhe
13-04-12, 13:04
kujna bre duhet mi jap llogjari per trupin tand,kallxome se Zoti spaska pune tjeter vec me kqyre nermjet kamve te femrav,,,,heu fillozofi e shqiptarhanes


..disa e nderlidhin femren me makinen,deshira per te pas nje makine te RE ne ZERO kilometrazhe,ashtu duhet edhe femren ta drejtoj ai i pari...mjerisht filozofi e pluhnosur:confused:

ps:virgjiniteti asht qeshtje personale intime qe s'do ti takoj askujt,pos personit qe mban me vete ose jo!

Gega 1
13-04-12, 20:27
A ke qikjo teme per vajza a per gra ?
Mu m`doket per vajza ke. :biggrin:

emine
13-04-12, 20:29
A ke qikjo teme per vajza a per gra ?
Mu m`doket per vajza ke. :biggrin:

pse grate nuk kan qen vajza
ps,apo deshte me ja kthy huvat halles:P

Gega 1
13-04-12, 20:32
pse grate nuk kan qen vajza
ps,apo deshte me ja kthy huvat halles:P
Per hallen s`fola.Per virgjinitetin behet fjale ketu.:biggrin:

emine
13-04-12, 20:35
Per hallen s`fola.Per virgjinitetin behet fjale ketu.:biggrin:
pse i perzive grat me qikat pra:biggrin:

Gega 1
13-04-12, 20:42
pse i perzive grat me qikat pra:biggrin:
Vajzat,per te cilat virgjiniteti ka shume kuptim,flasin ndryshe per kete ceshtje simbolike.Mendoj,duhet respektuar mendimi i te tillave.
Une nuk rrej si disa ketu;po te kthehesha ne vitet e paramarteses,do te anoja te martohem me vajze,jo me grua!
Eshte ceshtje private kjo,dihet;por meqe ra fjala te virgjiniteti.

tipi engjellor
13-04-12, 20:45
Vajzat,per te cilat virgjiniteti ka shume kuptim,flasin ndryshe per kete ceshtje simbolike.Mendoj,duhet respektuar mendimi i te tillave.
Une nuk rrej si disa ketu;po te kthehesha ne vitet e paramarteses,do te anoja te martohem me vajze,jo me grua!
Eshte ceshtje private kjo,dihet;por meqe ra fjala te virgjiniteti.

Geg njeri e din qe nje vajze ka qene me nje djal edhe sbehet nami per njehere a hahahahha ama tash u perzi spo dihet sa jane kan tybe si kur presin ne mulli hahahahhaahh e qka me tha tani ...ne sarrnisht a

Gega 1
13-04-12, 21:00
Geg njeri e din qe nje vajze ka qene me nje djal edhe sbehet nami per njehere a hahahahha ama tash u perzi spo dihet sa jane kan tybe si kur presin ne mulli hahahahhaahh e qka me tha tani ...ne sarrnisht a
Ceshtja s`ben te shiqohet nga kendveshtrimi : bardh-zi.
Ka lloj-lloj rastesh.Jo rralle qellojne femra shume te sinqerta, qe pa fajin e tyre mbesin "me unaze"(me shenje).Nuk behet fjale per "fajin" e te tillave ne keso rastesh,behet fjale per te pabeset nga te cilet u tradhtuan ato!
Shume nga ne meshkujt nuk jemi aq te drejte ,jo!Ne s`e kemi dert te kem pase vete
pervoje me tjerat,para se te martohemi.

tipi engjellor
13-04-12, 21:08
Ceshtja s`ben te shiqohet nga kendveshtrimi : bardh-zi.
Ka lloj-lloj rastesh.Jo rralle qellojne femra shume te sinqerta, qe pa fajin e tyre mbesin "me unaze"(me shenje).Nuk behet fjale per "fajin" e te tillave ne keso rastesh,behet fjale per te pabeset nga te cilet u tradhtuan ato!
Shume nga ne meshkujt nuk jemi aq te drejte ,jo!Ne s`e kemi dert te kem pase vete
pervoje me tjerat,para se te martohemi.

me qene veq ne kete qe thuani ju e drejt ama sot me ndryshe sillen gjerat......

emine
13-04-12, 21:13
mashkulli ka merak me prish strofllat e huje,e kure te kthehet ne shpi te vete me gjet dyzen,,,,,krijes e quditshme:tongue:

LOJETARI
13-04-12, 21:20
Ēfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin?
[/COLOR]
TIPI -"uh ēikė , ta kisha ditė qė je virgjine , do tė isha ma i kujdesshėn !"
TIPJA - "uh djalė , ta kisha ditė qė je pėr ngut , do t'i hjekja tė poshtmet "

tipi engjellor
13-04-12, 21:23
Ēfare duhet te thuhet kur kemi humbur virgjinitetin?
[/COLOR]
TIPI -"uh ēikė , ta kisha ditė qė je virgjine , do tė isha ma i kujdesshėn !"
TIPJA - "uh djalė , ta kisha ditė qė je pėr ngut , do t'i hjekja tė poshtmet "

hahahahhaah e kohes sot eshte bere edhe ky start ne dashuri....... se sonte veq per orgazma paska biseda hahahahaha

halla e madhe
15-04-12, 11:51
A ke qikjo teme per vajza a per gra ?
Mu m`doket per vajza ke. :biggrin:

Geg1,as ti s'je vaze a?:biggrin::biggrin::biggrin:...lang,lang ist her,kemi mbet si museumstück apo?:wink:

Gega 1
15-04-12, 13:04
Geg1,as ti s'je vaze a?:biggrin::biggrin::biggrin:...lang,lang ist her,kemi mbet si museumstück apo?:wink:
Mos u dorzo hallushe :biggrin:,kjo per moshen

Per temen;
Ju po thoni,s`o gja ajo pune.
U ` veq thashe,do vajza menojne ndryshe.


Njani i gjenerats na e pat tregue ni rast per kusheri t`vet.
Ma thote menja,te na ka shume raste si ky.
Nusja,si zakonisht,kish pas kallxue.

Hini mrena,tha …shtatnalte,pak qehresuz,sic e nihni vet.
Moj shoqe,paj pasha Zotin ethet i kom pase.
Ma zgati doren :
- Gonia jom,jurist i diplomum!
S`disha cka me i thane…u` veq me fillore.
- Fitnetja jom.Mire,mire...


A kshtu mire jom kane.Veq jom kon rrxu pi dardhe nihere:biggrin:,dy-tremdhet vjeq jom kane…
Jo tybe,nuk um qiti problem Gonia!:biggrin:


Nejse,u bane dy vjet,s`mujta me bajte ma.As vjehrren,as tjert.
E pata vendose.
Vjen n`mramje Gonia,po kujto ky qe pi bohna gati une.N`hamam!!
Veq i kom thane : ja me Fitneten, ja me qita tjert qe i kie n`shpi!!
Nejse…nja ni jave u bo gjumbuz krejt n`shpi!Tovoni dola n`banese.
Po po,me Gonine dola.
Aaaa gojn ma kqyre Gonia…qka t`i thom bre.
Se jo oj shoqe,u` veq me fillore vallahi. :biggrin:

halla e madhe
15-04-12, 13:10
Mos u dorzo hallushe :biggrin:,kjo per moshen

Per temen;
Ju po thoni,s`o gja ajo pune.
U ` veq thashe,do vajza menojne ndryshe.


Njani i gjenerats na e pat tregue ni rast per kusheri t`vet.
Ma thote menja,te na ka shume raste si ky.
Nusja,si zakonisht,kish pas kallxue.

Hini mrena,tha …shtatnalte,pak qehresuz,sic e nihni vet.
Moj shoqe,paj pasha Zotin ethet i kom pase.
Ma zgati doren :
- Gonia jom,jurist i diplomum!
S`disha cka me i thane…u` veq me fillore.
- Fitnetja jom.Mire,mire...


A kshtu mire jom kane.Veq jom kon rrxu pi dardhe nihere:biggrin:,dy-tremdhet vjeq jom kane…
Jo tybe,nuk um qiti problem Gonia!:biggrin:


Nejse,u bane dy vjet,s`mujta me bajte ma.As vjehrren,as tjert.
E pata vendose.
Vjen n`mramje Gonia,po kujto ky qe pi bohna gati une.N`hamam!!
Veq i kom thane : ja me Fitneten, ja me qita tjert qe i kie n`shpi!!
Nejse…nja ni jave u bo gjumbuz krejt n`shpi!Tovoni dola n`banese.
Po po,me Gonine dola.
Aaaa gojn ma kqyre Gonia…qka t`i thom bre.
Se jo oj shoqe,u` veq me fillore vallahi. :biggrin:

Geg1_t'vrafte reja ho!..po shume i teptist koke edhe ti mas llafeve t'grave:biggrin:

ps:ik t'ikim ,s'kemi mbete as ti ,besa as une me fole ksajde,le te flasin vajzat,a njeve ajo?..une po ishalla:biggrin:

emine
15-04-12, 13:12
qka po ja rrehni rrathet ju dy kasj pune,mos ju ka met merak me e humbe edhe niher virgjinitekun:tongue:

Kalimero
15-04-12, 13:13
vadha be baci gega ,qa me bo be une qi asteni pdhavushke sum ka qidhu me qasishne be , qa me bo hajt hajt karzam pash qikit kapuq.???
-Njona um tha, jom rzu pi dardhe, qetra um tha be ni thi vilispici tu shku un dhap mu lajte ma muer, qetra um tha ,mare dijuz ti s'ki diten mu ma gjeten :biggrin:, qetra tha qishtutne na jena t'leme pa qat sen ,e kena me troshgim pi dajve.:biggrin: Ni qeter um tha ,lipe lipe se qaty oshte po s'pu din me gjeten qishti .
Jaaaa jaaaaa baci geg tibe treqin tibe s'ta kom lonen pa e gjeten ni qasi me qat far qish pi thoni ju. Ere a din qa baci gega

ooo be put baj ,pa e gjeten njo qi si hup kur be si hup, gjith be e ka qatyqene sa her tum vin mue ,he!!:biggrin::biggrin:

halla e madhe
15-04-12, 13:14
qka po ja rrehni rrathet ju dy kasj pune,mos ju ka met merak me e humbe edhe niher virgjinitekun:tongue:

emine_hajt kallxo de,tema po e lyp me tregu cka duhet te thuhet kur ta humbe,qyy kjo,po hajt kallxo se ti vajze je,une e Gega1 jemi museumstücke:biggrin:

emine
15-04-12, 13:16
emine_hajt kallxo de,tema po e lyp me tregu cka duhet te thuhet kur ta humbe,qyy kjo,po hajt kallxo se ti vajze je,une e Gega1 jemi museumstücke:biggrin:
vallahi halle une s'di qka me than ,vec kure te sexavesh dihet qe edhe hupe,a duhet tash me qite ne gazet a:tongue:

Bajlozi i Zi
15-04-12, 13:18
Ēka te thuhet?

Ktyneherit jan kon femrat te shendetshme si kokrra e molles, kur i prekshin burrat femres i pelsitke gjaku edhe pėr hundėsh.
Tash, i myti pagjakėsia. Tė shkretat.

halla e madhe
15-04-12, 13:20
vallahi halle une s'di qka me than ,vec kure te sexavesh dihet qe edhe hupe,a duhet tash me qite ne gazet a:tongue:


..qe de, ai qe ka hap kete teme shifet sa ka llogjike,s'ka mbete tjeter pos te polemizojme me humor .hahaha, pak me zi se gazeta:biggrin:

halla e madhe
15-04-12, 13:22
Ēka te thuhet?

Ktyneherit jan kon femrat te shendetshme si kokrra e molles, kur i prekshin burrat femres i pelsitke gjaku edhe pėr hundėsh.
Tash, i myti pagjakėsia. Tė shkretat.

Bjaloz_ ishalla e din cfar pergjegje e ke prej meje,:biggrin:ti e merr vesh a?:wink:

Kalimero
12-06-13, 09:34
dijuzkat-um ka hup kodi


dijuzat-qfar hakeri ja gjeta kodin :biggrin::biggrin:

tipi engjellor
12-06-13, 11:01
tash ka humb edhe retarderi hahahahah

vjeshta
12-06-13, 18:38
Qė nuk ndodhė mė.lol

Kalimero
13-06-13, 14:17
Qė nuk ndodhė mė.lol

mari dijuze, karzam qa t'ka hup. a s't ka hup , e qi t'ka hup a gjinet ma :biggrin::biggrin:

vjeshta
15-06-13, 23:13
mari dijuze, karzam qa t'ka hup. a s't ka hup , e qi t'ka hup a gjinet ma :biggrin::biggrin:


Mos u bo merak se asgje s'ka hupe qe eshte interesant...:tongue:

haneza
21-05-16, 20:14
qka esht ai virgjinitet se kom harru :D

Agolli
07-04-19, 12:54
Thuaj se tu ka shperthy Goma e bicikletes!