PDA

View Full Version : Yahoo ofron hapsirė prej 100 MB pėr e-postė


Anonymous
14-08-04, 23:04
Lufta e Google dhe Yahoo po rritet. Yahoo e-mail servisi ka vendosur tė ofrojė pėrdoruesve 100 MB hapsirė.
Pyetja kryesore shtrohet: Kujt do ti nevojiten 100 MB hapsirė pėr email?
Ky shėrbim do tė jetė e mundur pėr tė gjithė pėrdoruesit e Yahoo emailit qė ėshtė pa pagesė. Nė tė njejtėn kohė Yahoo premium pėrdoruesit tė cilėt paguajnė parapagim prej 50 dollarė nė vit tani e tutje nuk do tė kenė kufizim nė sasinė e tė dhėnave.
Nga ana tjetėr Google ka njohtuar se nė kuadėr tė Gmail shėrbiemeve do tė ofrojė pėrdoruesve 1 GB hapsirė.
Momentalisht maksimumi tė cilin e ofron Yahoo pėrdoruesve standard ėshtė 6 MB, dhe zgjerimi nė 100 MB hapsirė do tė aplikohet deri nė vjeshtė.