PDA

View Full Version : Hakeri bullgar e sulmon Al-Kaidėn


Anonymous
14-08-04, 23:09
Njė bullgar e ka sulmuar para disa ditėve web faqen e Al-Kaida dhe e ka vendosur njė porosi nė tė cilėn e fton vendin e vet nė tė cilėn thotė qė Bullgaria duhet tė merr qėndrim tė fortė kundėr terroristėve. Ai ka sulmuar faqen e organizatės Tahid Val Jihad, terroristat e kanė pėrdorur kėtė faqe pėr tė publikuar e video materialeve nė tė cilat shihet vrasja e pengut korean dhe bullgar nė Irak. "Moto e jonė nuk ėshtė sy pėr sy, dhėmb pėr dhėmb" ka shkruar hakeri i panjohur. Hakerat bullgar kanė paralajmėruar se do tė hakmerren pėr vrasjen e pengut bullgar gjatė muajit korrik dhe zhdukjen e njė shtetasi bullgar gjatė kėsaj kohe.

ArMMeNDii
16-08-04, 22:18
Njė bullgar e ka sulmuar para disa ditėve web faqen e Al-Kaida dhe e ka vendosur njė porosi nė tė cilėn e fton vendin e vet nė tė cilėn thotė qė Bullgaria duhet tė merr qėndrim tė fortė kundėr terroristėve. Ai ka sulmuar faqen e organizatės Tahid Val Jihad, terroristat e kanė pėrdorur kėtė faqe pėr tė publikuar e video materialeve nė tė cilat shihet vrasja e pengut korean dhe bullgar nė Irak. "Moto e jonė nuk ėshtė sy pėr sy, dhėmb pėr dhėmb" ka shkruar hakeri i panjohur. Hakerat bullgar kanė paralajmėruar se do tė hakmerren pėr vrasjen e pengut bullgar gjatė muajit korrik dhe zhdukjen e njė shtetasi bullgar gjatė kėsaj kohe.

shum informacjon i mir mirpo ti i nderuar nuk ke shenuar se per cilen web faqe behet fjal kisha pas qef te sho linkun e faqes