PDA

View Full Version : Pėrshėndetje Kosovės!


Barbaroza
22-08-04, 19:37
Te dashur diskutues,bashkatdhetare,mos harroni ta pershendetni Kosoven tone te bukur kurdo dhe ngado qe te jeni!Te thurrim fjalet dhe vargjet me te bukura per te!
Shume te duam,Kosova Jonė!
http://images.google.com/images?q=tbn:LX0H7FXieuMJ:www.ifla.org/faife/images/kosomap
http://images.google.com/images?q=tbn:82F2f3NewUEJ:www.torget.se/users/b/besnik

Naki
22-08-04, 20:08
Znj Barbaroza se pari ju pergezoje per kete teme.

Pershendetje Kosova ime,vendlindja buka dhe kripa ku askund ne bote nuk do te ndrroja me asnje recept metropolesh.

aferdita
22-08-04, 20:29
Barbaroza se pari te pershendes per temen kaq te bukur...

dhe KOSOVEN time e pershendes shume dhe ishalla behet edhe me mire se nuk ka me kosoven vetem ne qe jemi ne gurbet e dijm kete me duket :( :(

vushtrria
22-08-04, 21:15
PERSHENDETJE KOSOVES DHE TE GJITH KOSOVARVE KU DO QE JAN

ShEjToNkA
22-08-04, 22:02
Me knaqėsin mė tė madhe , do e pėrshndes Kosovėn time tė dashurė ,pėr tė cilėn ndjejė aq shumė mallė! Edhe pse fizikisht nuk jam aty por me mednje jam gjithė herė ,duke i kujtuar castėt mė tė veqanta qofėshin ato tė mėrzitura apo tė lumura!
Ku ėshtė njė vendė qė vetėm atje ke mundėsin t'i pėrjeton ashtu sic duhėt kėnaqėsint ,me respektin mė tė madhė qė posedojė , nė pėrsonalitetin tim njė pėrshndetje shumė tė fortė pėr Kosovėn time tė dashurė!

Kėsaj pėrshndetje do ia shtojė njė storfė nga poezia" Zani 'i Atėdheut ",ku nėse nuk gabojė ėshtė poezi e shkruar nga Hil Mosi!
Sa dishroshe

N'ajr t'u coshe
Fluturim,
T'ju largoshe
Kti mergim
E t'u gzoshe
N'at vend t'im!

Murgesha
22-08-04, 22:57
Pershendetje per vendin qe dua me se shumti ne bote. Pershendes fushat e malet, njerezit, qytetet, fshatrat e gjithcka qe thirret Kosove. :cry: :cry:

turisti
30-08-04, 00:46
KOSOVE,KALLI DRITAT- GURBETQARET PO VIJNE. :P :P :P

yllka
30-08-04, 11:28
Kosove te fala nga Australia.Te mbaje ne zemer kudo qe jam...

Barbaroza
24-09-04, 13:24
Kosove,je gjaku yne qe nuk falet!


http://albumi.parajsa.com/data/3003/1kanioni_mirusha.jpg

Gentiana
25-09-04, 13:20
Pershendetje Kosovės dhe Kosovarėve ku do qe te jen.....

DannyAus
25-09-04, 14:51
KOSOVE KUDO QE JAM NE ZEMER TE MBAJ,,
NE GJUM JAM NE ENDERR TE SHOH,,
EDHE PSE LARGESIA NA NDAN,, GJITHMON ATY JAM...

ENDRREN QE ME VITE E SHOH ,SHPRESOJ TE BEHET REALITET SHUM SHPEJT.. DUA TE TE SHOH NENA KOSOVE SI SHTET I PAVARUR DEMOKRATIK,,
PERSHENDETJE NGA ZEMRA SHQIPTAR KUDO QE JENI

Naki
25-09-04, 20:11
[quote="DannyAus"]KOSOVE KUDO QE JAM NE ZEMER TE MBAJ,,
NE GJUM JAM NE ENDERR TE SHOH,,
EDHE PSE LARGESIA NA NDAN,, GJITHMON ATY JAM...

ENDRREN QE ME VITE E SHOH ,SHPRESOJ TE BEHET REALITET SHUM SHPEJT.. DUA TE TE SHOH NENA KOSOVE SI SHTET I PAVARUR DEMOKRATIK,,
PERSHENDETJE NGA ZEMRA SHQIPTAR KUDO QE JENI[/quote

Mbeteni edhe nga ana ime i pershendetur :!:
Naki

florian
25-09-04, 21:57
]]PERSHENDETJE KOSOV NEN TRIMASH E NENA E KESAJ RINIE QE KAQ E KENDSHME E KAQ E MIR PERSHENDETJE NENA KOSOV TI U RRITSH SI KJO RINI [/b][/size].

mr_beni
26-09-04, 09:00
Pershendetje KOSOVE

As fjalet nuk e pershkruajne dashurin ndaj teje.
As dashuria ndaj teje nuk mjafton, neve qe jemi bijt e tu.

Barbaroza
21-11-04, 18:58
Kosovė
U linda duke thithe ajrin tend
U rrita ne mes gjurmeve e plageve
Qe shkeli ne ty historia
Do vdes Kosove ne ty
Kenge e jetes sime!

Mafiozi
22-11-04, 10:16
Te dashur diskutues,bashkatdhetare,mos harroni ta pershendetni Kosoven tone te bukur kurdo dhe ngado qe te jeni!Te thurrim fjalet dhe vargjet me te bukura per te!
Shume te duam,Kosova Jonė!
http://images.google.com/images?q=tbn:LX0H7FXieuMJ:www.ifla.org/faife/images/kosomap
http://images.google.com/images?q=tbn:82F2f3NewUEJ:www.torget.se/users/b/besnik

:P :P Nje pershendetje te fort per Kosoven :P :P

8)

Kercovari
22-11-04, 11:48
Nje zemer dhe nje jete per ty Kosova.

Gentiani
22-11-04, 16:31
Hej Kosovė, Kroni i Zotit!
Pėrkrenarja e Kastriotit.
Je Kurorė e Lavdisė
Zemra e Shqiptarisė