PDA

View Full Version : Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim????


Mergimtari_04
24-08-04, 03:42
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

aferdita
25-08-04, 08:12
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

Pershendetje Mergimtari

po me kend te flasim shqip me te huajt a?? edhe deri me tash nuk kam askend qe nuk flet shqip....

Kaltrina
25-08-04, 08:30
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

pse a ty po te duket qe e flet gjuhen e mirefillte a? analizoje edhe njehere temen e hapur e shih sa gabimet ke bere!!! (pa ofendime a)

pershendetje

Barbaroza
25-08-04, 08:32
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

Pershendetje Mergimtari_04!
Kam degjuar se ka edhe te tilla raste kur shqiptaret jashte atdheut mes vete,edhe ne familje bile,e flasin gjuhen e huaj dhe jo ate shqipe,bile disa i kam degjuar edhe kur kane ardhur ne Kosove,por ma merr mendja se keto jane raste te ralla!Vetem njeriu pa identitet te mirefillte,i ben keto gjera!

aferdita
25-08-04, 08:34
Pershendetje Mergimtari_04!
Kam degjuar se ka edhe te tilla raste kur shqiptaret jashte atdheut mes vete,edhe ne familje bile,e flasin gjuhen e huaj dhe jo ate shqipe,bile disa i kam degjuar edhe kur kane ardhur ne Kosove,por ma merr mendja se keto jane raste te ralla!Vetem njeriu pa identitet te mirefillte,i ben keto gjera!

barbaroza as un me mire nuk e kisha shkruar te lumt sis :wink:

Barbaroza
25-08-04, 08:35
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

pse a ty po te duket qe e flet gjuhen e mirefillte a? analizoje edhe njehere temen e hapur e shih sa gabimet ke bere!!! (pa ofendime a)

pershendetje

Kaltrina,une ne shkrimin e ketij anetari nuk po shoh ndonje gabim gjuhesor katastrofik,dhe ndoshta ky anetar gjendet ne kurbet,i ka verejtur rastet e tilla dhe i vjen rend!

Kaltrina
25-08-04, 10:01
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

pse a ty po te duket qe e flet gjuhen e mirefillte a? analizoje edhe njehere temen e hapur e shih sa gabimet ke bere!!! (pa ofendime a)

pershendetje

Kaltrina,une ne shkrimin e ketij anetari nuk po shoh ndonje gabim gjuhesor katastrofik,dhe ndoshta ky anetar gjendet ne kurbet,i ka verejtur rastet e tilla dhe i vjen rend!Titulli i mesazhit: Perse vajzat shqiptar nuk flassin shqip ne perndim????
tungi

turisti
25-08-04, 10:01
Pershendetje Mergimtari_04.
- Ky problem,ndryshe interpretohet kur shikuesi e shiqon nga kendi i Kosoves,e ndryshe nga kendi jashte Kosoves....Fakt se krejt ( vlen per ato qe jane jashte )pyesin a po folni ........... gjuhe ne shtepi.E tash,shumica e flet per shkak se femije e mesojne me shpejte dhe prinderit mesohen prej tyre,por tjeter problem eshte,pasi ta mesojne, pse nuk e dijne se ku eshte kufiri dhe vazhdojne me e perdore gjuhen e huaj.
- Une kisha nji rast interesant me kusheririn e nji shokut te jem prezent ne nji SHTEPI TE MALLERAVE ,ku me vesht e mi e ndegjova burrin tu i thene gruas-" mos folni,sepse kta afer po folin shqip ". Befasija jone ish e madhe.
- Pse gurbetqaret po flasin ne gjuhe te huaja dhe kur vijne prej perendimit ne Kosove,ajo eshte e lidhun me ate sepse ne perendim e perdorin gjuhen e huaj gjate tere dites,femijet gjithashtu ne shkolle,dinamika e jetes eshte e shpejte dhe nuk keni shume kohe me diskutue as me familijaret e nuk keni kohe as per veti.Ajo perseritet ēdo dite,a ne Kosove po vijne 1 here ne vit.Edhe une kam qene i mendimit te njejte,por,thash me larte,ashtu duket nga kendi i Kosoves,a keshtu nga kendi i gurbetqareve dhe mosharoni - KJO PASOJE ESHTE NE MENYREN E MADHE, ĒMIMI TE CILIN E PAGUAJNE KOSOVARET NE EVROPE.
Ky ishte mendimi im dhe konkluzat se si kam pare sendet ketu.Ju pershendes. :wink:

K-man
25-08-04, 13:55
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

shoki, une qesi rasti qe vajzat shqiptare nuk dijin me fol shqip, kom has ne SHBA. une jam qe 5 vjet e diqka ne amerike, edhe njoh femra qe kan ardh ne t'njejten kohe si une, edhe me dasht me fol shqip me to, ato ja nisin t'folin anglisht, se ju duket ma "cool". ka edhe raste qe lidhje s'kan shqip. ksi raste jan femrat qe jan te linduna ne SHBA, edhe nuk dijin me fol shqip, edhe t'marrin vesh deri diku, perndryshe anglisht duhet me ju fol per me komuniku me to

Kaltrina
25-08-04, 15:24
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

shoki, une qesi rasti qe vajzat shqiptare nuk dijin me fol shqip, kom has ne SHBA. une jam qe 5 vjet e diqka ne amerike, edhe njoh femra qe kan ardh ne t'njejten kohe si une, edhe me dasht me fol shqip me to, ato ja nisin t'folin anglisht, se ju duket ma "cool". ka edhe raste qe lidhje s'kan shqip. ksi raste jan femrat qe jan te linduna ne SHBA, edhe nuk dijin me fol shqip, edhe t'marrin vesh deri diku, perndryshe anglisht duhet me ju fol per me komuniku me toMe se e vertete ka lloj lloj raste

pershendetje K-man

Tomori
25-08-04, 15:49
Me se e vertete ka lloj lloj raste

Ja po e vulosi thenjen e Kaltrines pergjigje e thjesht por filozofike,, lloj lloj raste"" qe kjo pergjigje le hapesir te kuptohet ne shum varijanta

Cool_Boy
25-08-04, 19:03
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

Per mendimin tim dhe nbaz te provojes qe kam pas me kesi vasha ato nuk flasin ne gjuhen shqipe pershakak qe jan mendje medha dhe prinderit nuk i japin rendesi atyre femijeve qe ta mesojn gjuhen e vet apo ti qortojn qe mos te flasin ne gjuh te huaj.............prinderit e mire ndikojn ne qdo send te mire.................

Gentiani
25-08-04, 20:01
Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim????

shumė thjeshtė, sepse jetojnė nė Perėndim dhe atje fliten gjuhė tė huaja dhe nuk ka tė bėjė me mendjemadhėsinė!

Ose sikur tė thuash... Ah, lėre krejt se s`ka kuptim me e vazhduar mė tutje :wink: :lol:

Mergimtari_04
25-08-04, 21:21
Kaltrina[Mefal per gabimet se po e shoh se kam harruar nje E dhe kam shtuar nje S por ky eshte gabim shpejtesie sepse nuk kisha shume kohe ate dite rri ne net, po mendoj se nuk ka shume rendesi kjo qe thua ti, se qdonje kemi gabime se me hy e me i kqyre mire se sa gabimet i bejne antaret dalin gjysa ose ma shume,( po per mua nuk ka rendesi) rendesi ka qe ta kuptoj temen se per qka ban fjale dhe te mundohem ti kthej pergjigje atij antari

Mergimtari_04
25-08-04, 21:50
Pershenetje Aferdi


Une jetoj ne perendim, dhe kam hase ne shume raste se shqiptaret mes veti nuk flasin shqip. Me rastisi nje here dhe u bera nje pyetje shqip , kurse ato u pergjigjen ne anglisht ose gjuhe tjeter pak rendesi ka, si shpjegohet kjo???????

ShEjToNkA
25-08-04, 21:56
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

Po kam vrejt edhe unė se ka raste tė tilla ,qė nuk flasin gjuhėn Shqipe por atė gjuhė tė atij shteti qė jetojnė.Nuk mė habitė fakti pse e flasin atė gjuhė se normal qė ju duhet se nė atė shtetė po jetojn dhe patjetėr duhet ta flasinė ,mirė po mė habitė fakti ,si vall nuk e falasin tė pakėtėn nė familje gjuhėn Shqipe. Unė do thoja se disa e bėjnė nga mendjemadhėsia ,disa nga budallalėku ,thjesht do tė thoja se vetėm ai qė nuk posedon identitet tė mirėfillėt i bėnė kėto gjera.

Gentiana
26-08-04, 10:03
Shqiptar, shqiptaret, femrat, meshkujt por shum tema si njesoj!! :x

Dhe nuk kuptoj pse jan perfshir ketu vetem femrat....
Sigurisht se nuk pajtohem as un, nese dikush edhe kur nuk duhet apo ku nuk ka nevoj te flitet gjuha e huaj!! sps me ket me duken ata se nuk krenohen me kombin e vet, me gjuhen e nenes, dhe qka di un tjera. Un kur kam ardhur ketu, e kam folur ku kam mundur ket gjuh te huaj, vetem e vetem ta pervetesoj ( jam e sinqert) kurse tani, vetem aty ku gjithsesi duhet te flas, flas ket gjuh....

Nuk jan krejt njerzit njesoj, por ka edhe njerez se e flasin vetem qe ta mesojn, apo ta pervetesojn gjuhen e huaj...

genti_boy
26-08-04, 19:47
nuk keni q ate prekni as ti kaltrina as ti anna as ti aferdita por eshe sshume e sakte edhe e vertet se vajzat shipatre flasin shume gjuhen te cilen e ngatrrojne nga njehre me gjuhen e nenes por une vet e njoh nje vajse edhe ne angli ku kam pas kojshike edhe folke anglisht nje dite e veta pse bre po fol ? ate guhe edhe me mua "aaahahah valla ma mire se po tutna po me sheh naj shiptar edhe po ma lyp"edhe hiq sja nike bile .po nejse ajo tregon karakterin e vet po ka raste edhe ne kosove qe flasin shume psh nga gjermania folin gjermanisht kishe une jam me letra edhe le te me paraqiten shume djem se e din se djali qe jeton ne kosove ka shume qef me sshku psh. ne gjewrmani edhe a ato gjermanisht folnin , qa mu kane ba tullussum do ktu do selakina qe jane kane ka 10 vjet ne perendim edhe i kane kthy (azilante) ehde kur ti vjen nje e aferme e saj qe jeton ne perendim edhe dalin bashke ne nje qytet te kosoves edhe ja nis e fol me ata gjermanisht apo anglisht apo ku ta di une edhe kishe jam edhe une ne perendim ahah
mos u prekni ju qikat qe lexooni se nuk ju njoh juve edhe sdua tju ofendoj por ka kush idhnohet : ato qe kane mizen nen kapuq ahahahha

Marv_pimp
27-08-04, 13:49
Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerik

Marv_pimp
27-08-04, 13:49
kur ti vras vajzat shqiptare deshta me thon

Murgesha
27-08-04, 17:17
Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerik

A te gjitha a?? Apo ndoshta edhe po ekzgjaron pak???

kalorsi
22-05-05, 10:42
Mendimi im personal esht qe vajzat shqiptare ne perendim qe nuk flasin gjuhen e nenes esht se nuk kan nen qe te jua mesoj pra e kan humbur komunikimin dhe respektin ndaj nenes se tyre andaj nuk kan pasur se si ta zotrojn gjuhen e nenes deh perdorin gjuhen e improvizuar per komunikim flm per mirkuptim :D

Murgesha
22-05-05, 10:55
Mendimi im personal esht qe vajzat shqiptare ne perendim qe nuk flasin gjuhen e nenes esht se nuk kan nen qe te jua mesoj pra e kan humbur komunikimin dhe respektin ndaj nenes se tyre andaj nuk kan pasur se si ta zotrojn gjuhen e nenes deh perdorin gjuhen e improvizuar per komunikim flm per mirkuptim :D

Si me tė mirėkuptuar nė kėtė shkrim???
A thua nėnat e vajzave shqiptare nė perėndim paskan harruarr shqipen?? :roll: :roll: :roll: :roll:

halla e madhe
22-05-05, 10:59
Kalorsi_na trego me gjansisht ,ma perzjeve kete harten etnologjike :roll: :roll:

Murgesha
22-05-05, 11:01
Kalorsi_na trego me gjansisht ,ma perzjeve kete harten etnologjike :roll: :roll:

Lėre moj Halla, mos e ngushto djalin kaq shumė se as vetė se besoj ta dijė se ēfarė ka shkruar. :wink:

mjellma
22-05-05, 14:30
Mendimi im per femrat qe jetojn jasht Kosoves edhe e folin at gjuh te atij vendi ku jeton nuk eshte e mir ajo amo gjithsecili e ben zgjedhjen vet askush nuk mundet te ja imponoj. Une per vete foli kam ardh bebe ne swe amo gjuhen SHqipe nuk e harroj kurr se eshte gjuha e ime amo e kam pak te veshtir ta shkruja se te komunikoj ne shiqp aspak nuk e kam problem, edhe me shum deshir e fals gjuhen shqipe ku do qe te jam edhe krenohem me gjuhen time GJUHA SHQIPE KA NJE VLER TE VEQANT PER MUA

dr1ta
22-05-05, 17:24
Mendimi im personal esht qe vajzat shqiptare ne perendim qe nuk flasin gjuhen e nenes esht se nuk kan nen qe te jua mesoj pra e kan humbur komunikimin dhe respektin ndaj nenes se tyre andaj nuk kan pasur se si ta zotrojn gjuhen e nenes deh perdorin gjuhen e improvizuar per komunikim flm per mirkuptim :D


DUhet te vlen edhe per ty .....me vjen keq per ty ..shko edhe shpalosi ndjenjat ne temen ^ si e harrova gjuhen e nenes^ :( :(

Arb
23-05-05, 00:40
More gjitha keto cuca ne Dardani, ne shqip po na shkrujne...

Reana
23-05-05, 07:08
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: euuuuu....
s'di per cka e ke fjalen besa ti ore cun, por me duhet te them se e perseris per cdo dite ketu, ne kete forum shqipetare qe te shkruhet shqip, por disa preferojne me shume shprehjet tatare e semito/arabe e besa do edhe sllave, sesa GJUHEN e BUKUR SHQIPE....e te gjithe keta "bukurosha" te kombit sipas tyre, jane meshkuj :wink:
e se ku i paske gjetur ti keto femra shqipetare qe nuk duan te flasin SHQIP...po cuditem....

Kaltrushi
23-05-05, 08:37
Jane mendje medha,apo nuk deshirojne te flasin gjuhen e vet!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: euuuuu....
s'di per cka e ke fjalen besa ti ore cun, por me duhet te them se e perseris per cdo dite ketu, ne kete forum shqipetare qe te shkruhet shqip, por disa preferojne me shume shprehjet tatare e semito/arabe e besa do edhe sllave, sesa GJUHEN e BUKUR SHQIPE....e te gjithe keta "bukurosha" te kombit sipas tyre, jane meshkuj :wink:
e se ku i paske gjetur ti keto femra shqipetare qe nuk duan te flasin SHQIP...po cuditem....


moj moter me fole nga zemra dhe nga goja.....

po si mendo ti ore djale a te flasim ne shqip edhe me keta ne vendin e tyre apo qfar???

PErshendetjE..........

Tomori
29-05-05, 12:47
Jane mendje medha,,keta vajza jan pa edukat familjare nuk din veten se qka jane,,tamam si me qen femije (shpie kopilka).
.e prej ketyre vajzave nuk eshte per tu quditur nese i shehe ne filme pornografik, jan pa identitet kulturor

explorer
29-05-05, 13:37
Ato vajza por edhe djem, jan rritur e shkolluar nė perėndim dhe e flasin mė mirė gjuhėn e shtetit ku gjinden se sa e flasin gjuhėn shqipe! Unė jam njėri prej tyre por gjuhėn shqipe e kam gjuhė tė zemrės dhe me shqipėtar e shqipėtare flas shqip por ka edhe zvicėran qė shpesh mundohen tė flasin shqip kėtu :shock:

Rasti i Mergimtarit mė duket rast i izoluar (nuk i ka pėlqy asaj femre :lol: ) pra mos polemikoni pa lidhje :wink:

logxx
29-05-05, 16:49
njeri kjo ska si shpjegohet po veq se shqiptarkat jashte edhe nkosove kur vijn bohen se jane kumedit qka a e se din qi sjan kurgjo hiq, e qeshtutne aaaaa (mos tem idhnoet kush ju lutem a)

kalorsi
29-05-05, 19:13
Kalorsi_na trego me gjansisht ,ma perzjeve kete harten etnologjike :roll: :roll:

Lėre moj Halla, mos e ngushto djalin kaq shumė se as vetė se besoj ta dijė se ēfarė ka shkruar. :wink: ndoshta nuk kuptoj te gjitha gjerat se nuk jam prefekt po ate qe e shkruaj e kuptoj mir po ti me duket se paske probleme ne te kuptuar apo ke mizen nder kapuq

rafet llapjani
04-06-05, 01:09
pershendetje mergimtar pytjen qe eshtrove po mundohna metu pergjegje se alfabeti shqip poj mundon se shume iran haver 36 shkronja ato duhet mi majet nemend haver seshte kallaj tung
:roll:

dr1ta
05-06-05, 10:52
Jo vetem femrat , por edhe meshkujt ne perendim nuk e folin shqipen sa duhet .

Arsyeja qendron te Edukata familjare dhe mos interesimi i prinderve se qka bejn femijet e vet dhe si flasin ata .

Si dhe deshira per tu bere evropian si me kultur , sjellje poashtu edhe me gjuhe , duke harruar dhe len pas traditen dhe kulturen shqiptare , padyshim qe eshte edhe nje nder kushtet me te rendesishme pse ata flasin gjuhen e huaj .

Ti si musliman i ndershem dhe musliman i paster ..e din ce krejt gjunahet na ke marr kur na shtin te gjithve me nje thes ..vec sepse disa persona ketu te nervozojn ...Ik mos e fllic edhe ktu :evil:

Tomori
05-06-05, 14:07
Jo vetem femrat , por edhe meshkujt ne perendim nuk e folin shqipen sa duhet .

Arsyeja qendron te Edukata familjare dhe mos interesimi i prinderve se qka bejn femijet e vet dhe si flasin ata .

Si dhe deshira per tu bere evropian si me kultur , sjellje poashtu edhe me gjuhe , duke harruar dhe len pas traditen dhe kulturen shqiptare , padyshim qe eshte edhe nje nder kushtet me te rendesishme pse ata flasin gjuhen e huaj .

Shum e vertet bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuiala,,,zoti i vravte ptujjjj

Gentiani
05-06-05, 14:26
Jo vetem femrat , por edhe meshkujt ne perendim nuk e folin shqipen sa duhet .

Arsyeja qendron te Edukata familjare dhe mos interesimi i prinderve se qka bejn femijet e vet dhe si flasin ata .

Si dhe deshira per tu bere evropian si me kultur , sjellje poashtu edhe me gjuhe , duke harruar dhe len pas traditen dhe kulturen shqiptare , padyshim qe eshte edhe nje nder kushtet me te rendesishme pse ata flasin gjuhen e huaj .

Shum e vertet bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuiala,,,zoti i vravte ptujjjj


Tomori, kur shkruan diēka a e logjikon fjalėn hiq, ose me rėndėsi tė shkruash diēka ?!

Kultura Evropiane ėshtė nocion shumė i gjėrė dhe i gjatė pėr tu marrė me te, nėse nuk e ke ditur!

Odise
05-06-05, 14:43
krejt mvaret se me kend, nuk flasin shqip?

nuk pata rast te mos me flet shqip shqiptari a shqiptarja kudo ne perendim

krejt mvaret nga gjesti yt, ashtu do te jete edhe komunkimi

pata raste, kur edhe kishin harruar gjuhen shqipe edhe perpiqeshin te flisnin shqip me mundime psikike...

ashtu cfare je edhe e meriton ashtu te flasin me ty!Odise

Tomori
05-06-05, 14:48
Jo vetem femrat , por edhe meshkujt ne perendim nuk e folin shqipen sa duhet .

Arsyeja qendron te Edukata familjare dhe mos interesimi i prinderve se qka bejn femijet e vet dhe si flasin ata .

Si dhe deshira per tu bere evropian si me kultur , sjellje poashtu edhe me gjuhe , duke harruar dhe len pas traditen dhe kulturen shqiptare , padyshim qe eshte edhe nje nder kushtet me te rendesishme pse ata flasin gjuhen e huaj .

Shum e vertet bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuiala,,,zoti i vravte ptujjjj


Tomori, kur shkruan diēka a e logjikon fjalėn hiq, ose me rėndėsi tė shkruash diēka ?!

Kultura Evropiane ėshtė nocion shumė i gjėrė dhe i gjatė pėr tu marrė me te, nėse nuk e ke ditur!

Pershendetje Gentiani, me te thene te drejten nocionin Evropljan nuk e di?
dhe nuk dua fare me dite,,
Genti por puna Evropes shiqohet ashiqare,, si bre alamet burri me vathe nvesh e ngjuth?!!
-Un per veti sjam tue kuptue kte marifet..edhe pse jam ne moshe te re une or Genti i nderuar,,un kte pune nuk e aprovoje shoh vajzat e gjenerates sime me unaza ne kerthize,,mos ma keq ata thuan se na jemi ne Evrope,,,une ju kam thene haptas publikishte qe ju jeni te degjenerume,,
e mor Genti a e dine si mu pergjigjen,,
e Tomori ti je njerri i thjeshte nuk ke konceptin e jetes ..
nuk je ne rjedhat e kohes ....e ku ta di une?!!
E une veq quditem e habitem..si ka mundesi te ndodhin ksish ndryshimesh radikale...
I nderuari Genti dua dva vertetoje edhe juve qe ju keni te drejte kur thuani se une nuk kam nocionin per ksish Evrope?!!
Smundem me konceptu qe nje bure ti lije syte e vetullat e me turlifar vathesh ne hunde..,,,
e ne anen tjeter nje femer te emitoje mashkullin?!!
Mos ma keq?!!! flas per veten time si Tomori :wink:

Gentiani ngeleni te pershendetur, ju uroje dite te mbare!
:wink:

dr1ta
05-06-05, 15:37
Shum e vertet bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuiala,,,zoti i vravte ptujjjj


Homoseksualca skan asgje me kulture evropjane te bejn ..po a ske frike ce ndoshta femiju i jot behet nje dit e ske cka ti bejsh ..vec shaku i disa hormonve ...po tije mesu vetem ne at kafazin ten duke shiku tv dhe mendon se cka fluturon haet ...

explorer
05-06-05, 16:07
AlbMuslim-Ku dhe Tomori,

Shumica e anėtarve tė kėti forumi shkruajn nga Evropa dhe ju siduket keni pėr qėllim largimin e atyre qė shkruajn kėtu pėr tė pėrmirėsuar apo mos tė harruar gjuhėn shqipe.

Vetėm serbėt shkruajn nė mėnyre kaq anti-shqiptare.

AlbMuslim-Ku, ėshtė hera e parė qė mbronė kombin dhe gjuhėn shqipe, do ta bėja hallall po tė mos ishte me qėllim kaq tė keq.

Tomori, ndoshta je rritur nė trojet shqiptare por shkruan shqip nė mėnyrė shumė mė tė dobėt se ata qė shkruajn nga Evropa dhe thuhet se homofobėt e mėdhenjė jan homo qė injorohen.

Tomori
05-06-05, 19:09
Shum e vertet bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuiala,,,zoti i vravte ptujjjj


Homoseksualca skan asgje me kulture evropjane te bejn ..po a ske frike ce ndoshta femiju i jot behet nje dit e ske cka ti bejsh ..vec shaku i disa hormonve ...po tije mesu vetem ne at kafazin ten duke shiku tv dhe mendon se cka fluturon haet ...

Pershendetje "dr1ta"
-Ne regull, po ju kusha pyetur juve shum thjeshte...
E nderuara "dr1ta":
si e komentoni ju qe juridikishte kurorezohen burr me burr?!!!
...kaq kisha... :wink:

Tomori
05-06-05, 19:15
AlbMuslim-Ku dhe Tomori,

Shumica e anėtarve tė kėti forumi shkruajn nga Evropa dhe ju siduket keni pėr qėllim largimin e atyre qė shkruajn kėtu pėr tė pėrmirėsuar apo mos tė harruar gjuhėn shqipe.

Vetėm serbėt shkruajn nė mėnyre kaq anti-shqiptare.

AlbMuslim-Ku, ėshtė hera e parė qė mbronė kombin dhe gjuhėn shqipe, do ta bėja hallall po tė mos ishte me qėllim kaq tė keq.

Tomori, ndoshta je rritur nė trojet shqiptare por shkruan shqip nė mėnyrė shumė mė tė dobėt se ata qė shkruajn nga Evropa dhe thuhet se homofobėt e mėdhenjė jan homo qė injorohen.
"exploter"
Nuk ja vlen te mirem me ju...jeni jashte temes
cka duani te thuani me ket tekste te pakuptimte...
..ju thuani vetem serbet shkruajne keshtu ma smiri ju dini mbasi qenkeni ne kontakte me serbet?!!!

Gentiani
05-06-05, 22:41
Tomori, gabim e ke tė identifikosh vendosjen e vathėve e unazave nė kėrthiza me kulturė evropiane! Koncepti Kulturė ėshtė shumė i gjėrė dhe nuk mundesh ta identifikosh me vathė e me unaza.

Hėm, nuk po e vazhdoj mė shumė se vjen Luana ankohet, se pse po ndėrhyjmė nė punėt e mbrendshme diskutative tė diskutuesve nė forum :wink:

Tipike, kur inicohet njė temė qė ka tematikė tjetėr si kjo : Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? e dilet te kėrthizat e vathėt e tyre hajde, haajdeeeee :roll: :roll:

gjithashtu mbeteni i pėrshėndetur dhe ti ktheheni temės herėn tjetėr.

rafet llapjani
06-06-05, 01:14
TE pershendes ALB_MUSLI-KU qa mendon se ku jetojn SHQIPTARET ne evrop apo shtetet arabe kjo vlen edhe per Tomori !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tomori
06-06-05, 09:52
Tomori, gabim e ke tė identifikosh vendosjen e vathėve e unazave nė kėrthiza me kulturė evropiane! Koncepti Kulturė ėshtė shumė i gjėrė dhe nuk mundesh ta identifikosh me vathė e me unaza.

Hėm, nuk po e vazhdoj mė shumė se vjen Luana ankohet, se pse po ndėrhyjmė nė punėt e mbrendshme diskutative tė diskutuesve nė forum :wink:

Tipike, kur inicohet njė temė qė ka tematikė tjetėr si kjo : Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? e dilet te kėrthizat e vathėt e tyre hajde, haajdeeeee :roll: :roll:

gjithashtu mbeteni i pėrshėndetur dhe ti ktheheni temės herėn tjetėr.


Ne regull, po ju kusha pyetur juve shum thjeshte...si "dr1ta"

I nderuari "Genti":
si e komentoni ju qe juridikishte kurorezohen burr me burr?!!!
...kaq kisha... e vazhdojme...per koncepin evropljan...

Murgesha
06-06-05, 18:36
Mos e gjykoni kaq ashpėr Rininė Shqiptare nė mėrgim.
Ka disa qė tė ndikuar nga familja e cila nuk ka kokhė tė mirret me ata kanė harruarr gjuhėn shqipe.
Por a duhet tė akuzohen ata prindė qė ja kanė bėrė kėtė padrejtėsi feėmijės sė vet.
Unė them PO dhe JO.
Disa e kanė prej mendjemadhėsisė dhe gabojnė rėndė qė flasin gjuhėn e huaj nė shtėpi dhe me fėmijė tė vet.
Tė tjerėt janė tė detyruar nga halli.
Cili hall vie pyetja?
Mos harroni ju tė nderuar qė po e ngritni kaq lart gishtin e akuzės.
Ka nėnė dhe baba qė punojnė edhe deri nė 10-12 orė tėrė ditėn ēdo ditė tė javės pėr tė mbajtur fėmijėt e vet dhe pėr tė mbajt edhe 10 e mė shumė gojė nė Kosovė, Maqedoni dhe Shqipėri.
Kėtė mos e harroni kurrė, se pėrderisa shumė tė rinjė nė vendlindje dalin e sorollaten kot rrugėve dhe kafehaneve pa u interesuar kurrė pėr tė fituar paranė e vet janė do tė tjerė tė mėrgatės qė pėrpiqen pėr tė ju a plotėsuar ato kushte. Fėmijėt e kėtyre prindėrve janė mė tė rrezikuarit nė harrim tė gjuhės shqipe, pas qė ata tėrė ditėn janė nėpėr qerdhe, klube dhe institucione tė ndryshme pėr fėmijė.
Ata kanė mallė tė kenė njė ditė tė lirė me prindėrit e vet.
Jemi shumė qė jetojmė nė gyrbet dhe e dijmė e njohim njėri tjetrin se ēfarė brenga ju zihet nė zemra.
Kurse ka edhe tė atillė qė, ndoshta daljen nė nat ja mundėson Vėllau, motra apo Babai dhe akuzojnė.
Pse jeni tė tillė, pse nuk kuptoni rrethanat???

Tomori
06-06-05, 19:02
Mos e gjykoni kaq ashpėr Rininė Shqiptare nė mėrgim.??

Murgeshe ju lutem te kuptohemi!!!
Nuk eshte fjala per gjithe rinin Shqiptare, tamam pune?!!
E kemi fjalen vazhdimishte per ata qe e kanė prej mendjemadhėsisė qė flasin gjuhėn e huaj nė shtėpi dhe me fėmijė tė vet.

E cka pret prej ketyre dihet si dote perfundojne fmija e ketyre...
........ja kam thene Gentit por ai siq duket nuk me ka kuptur, jo rastesishte kam permende..do vathe kerthize e do fjale qe duken ne shiqim te pare shume degjeneruse si psh kur shprehem..
..
bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuala,,,zoti i vravte ptujjjj

...por vazhdimishte behet fjale per ata qe e kanė prej mendjemadhėsisė qė flasin gjuhėn e huaj nė shtėpi dhe me fėmijė tė vet.
A ka ma pederasta se kta njerez qe mohojne identitetin e tyre....
...........

-Murgeshe kerkoje falje per shprehjet por nuk di si te shprehem ma bute...me beso motrushe kalofsh mire :wink:
-

Murgesha
06-06-05, 19:18
Mos e gjykoni kaq ashpėr Rininė Shqiptare nė mėrgim.??

Murgeshe ju lutem te kuptohemi!!!
Nuk eshte fjala per gjithe rinin Shqiptare, tamam pune?!!
E kemi fjalen vazhdimishte per ata qe e kanė prej mendjemadhėsisė qė flasin gjuhėn e huaj nė shtėpi dhe me fėmijė tė vet.

E cka pret prej ketyre dihet si dote perfundojne fmija e ketyre...
........ja kam thene Gentit por ai siq duket nuk me ka kuptur, jo rastesishte kam permende..do vathe kerthize e do fjale qe duken ne shiqim te pare shume degjeneruse si psh kur shprehem..
..
bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuala,,,zoti i vravte ptujjjj

...por vazhdimishte behet fjale per ata qe e kanė prej mendjemadhėsisė qė flasin gjuhėn e huaj nė shtėpi dhe me fėmijė tė vet.
A ka ma pederasta se kta njerez qe mohojne identitetin e tyre....
...........

-Murgeshe kerkoje falje per shprehjet por nuk di si te shprehem ma bute...me beso motrushe kalofsh mire :wink:
-

Edhe unė shumė mirė tė thashė se ata qė e bajnė ktė prej mendjemadhėsisė duhet tė gjykohen dhe nuk ju falet, por mos i pėrgjithėsoni.
Dhe lėri ti kėto termat jo vathė, jo homoseksual se ato tek unė nuk tė shiten.
Vathė nė kthizė vejnė edhe nė Kosovė, e besa edhe nė Maqedoni, kjo ėshtė dėshirė e rinisė ti baj ato, e jo kulturė, ėshtė modė Tomoro dhe nuk ka qenė e panjohur nė historinė njrėzore.
Homoseksualizmi nuk ka tė bėjė me kulturė por me ērregullim hormonal.
Dhe fundja pse hyn tė diskutojsh pėr vathė dhe homoseksual kur fjala ėshtė pėr tė folurit shqip?
A kaq gjė nuk e kupton a???

Psikologu
06-06-05, 19:24
Pershendetje!

Ne ketė se perse vajza shqiptare nuk flet shqip ne Perendim , nga ai/ajo qe e ka hapir temen eshtė dashur tė shkruhej;
"Perse vajza qė me pelqen mua , nuk flet shqip"
Njė sulm i tillė mbi vajzat ne mergim eshtė i pa vlerė dhe eshtė i pa logjikshem , sepse ne fakt , vajzat ne perendim ose femrat ne perendim flasin shqip.
Ne jemi tė bijt e njė nenė qe eshtė femer dhe ajo na ka mesuar tė flasim shqip.Nese flasim vetem pėr femer , atehere duhet tė themi se ajo ( mvaret se si quhet ) nuk me foli shqip.
Nese vajzat ne kalim nuk ju flasin shqip , atehere mos i futni tė gjitha ne njė thes, por nganjehere edhe e kan me te drejt tė mos flasin shqip , sepse pikė sė pari ne tejkalim , disa mashkuj kan njė shprehje tė keqe sa qė as une sdo te ju flisja aspak shqip edhe pse jam mashkullė.
Po qka mendoni pėr ato vajza ne trojet shiqptare qe nuk ju flasin fare edhe pse jetojn atje, dhe nuk ju kthej pergjegjje fare ne tejkalim .
Atehere duhet ta dini qė ajo ska kurrfar interesimi ose simpatije pėr ju.
Besoj se shumė kan hasur ne raste tė tilla.

Nderime

dr1ta
06-06-05, 19:37
Shum e vertet bile ka raste ata qe mendojne te behen me kulture evropljane behen homoseksuiala,,,zoti i vravte ptujjjj


Homoseksualca skan asgje me kulture evropjane te bejn ..po a ske frike ce ndoshta femiju i jot behet nje dit e ske cka ti bejsh ..vec shaku i disa hormonve ...po tije mesu vetem ne at kafazin ten duke shiku tv dhe mendon se cka fluturon haet ...

Pershendetje "dr1ta"
-Ne regull, po ju kusha pyetur juve shum thjeshte...
E nderuara "dr1ta":
si e komentoni ju qe juridikishte kurorezohen burr me burr?!!!
...kaq kisha... :wink:OOO Tomor kemi dal nga tema tash krejt ..po vetem dashta te pergjigjem ..pra edhe nje her kam rrespekt nese 2 persona te gjinise te njejet kurorzohen ....ka edhe shqiptar ne MK,KO,SHQ ce do te kishin deshire te bejn te njejten gje ..por shkaku i fam,shoqerise as nuk kan guxim te shpallen qe jan homoseksualca. Kurse ne perendim dhe shume vende tjera ne bote nje kurorzim i tille axepetohet nga fam poashtu edhe shteti..bile dikun munden edhe te adoptojn femij....

dr1ta
06-06-05, 19:49
Mos e gjykoni kaq ashpėr Rininė Shqiptare nė mėrgim.
Ka disa qė tė ndikuar nga familja e cila nuk ka kokhė tė mirret me ata kanė harruarr gjuhėn shqipe.
Por a duhet tė akuzohen ata prindė qė ja kanė bėrė kėtė padrejtėsi feėmijės sė vet.
Unė them PO dhe JO.
Disa e kanė prej mendjemadhėsisė dhe gabojnė rėndė qė flasin gjuhėn e huaj nė shtėpi dhe me fėmijė tė vet.
Tė tjerėt janė tė detyruar nga halli.
Cili hall vie pyetja?
Mos harroni ju tė nderuar qė po e ngritni kaq lart gishtin e akuzės.
Ka nėnė dhe baba qė punojnė edhe deri nė 10-12 orė tėrė ditėn ēdo ditė tė javės pėr tė mbajtur fėmijėt e vet dhe pėr tė mbajt edhe 10 e mė shumė gojė nė Kosovė, Maqedoni dhe Shqipėri.Kėtė mos e harroni kurrė, se pėrderisa shumė tė rinjė nė vendlindje dalin e sorollaten kot rrugėve dhe kafehaneve pa u interesuar kurrė pėr tė fituar paranė e vet janė do tė tjerė tė mėrgatės qė pėrpiqen pėr tė ju a plotėsuar ato kushte. Fėmijėt e kėtyre prindėrve janė mė tė rrezikuarit nė harrim tė gjuhės shqipe, pas qė ata tėrė ditėn janė nėpėr qerdhe, klube dhe institucione tė ndryshme pėr fėmijė.
Ata kanė mallė tė kenė njė ditė tė lirė me prindėrit e vet.
Jemi shumė qė jetojmė nė gyrbet dhe e dijmė e njohim njėri tjetrin se ēfarė brenga ju zihet nė zemra.
Kurse ka edhe tė atillė qė, ndoshta daljen nė nat ja mundėson Vėllau, motra apo Babai dhe akuzojnė.
Pse jeni tė tillė, pse nuk kuptoni rrethanat???


Pershendetje e Nderuar


Dashta te them ce ket ce keni shkruar ju esht e vertet dhe keshtu esht nje perditshmeri ne mergim per ne shqiptaret.

Reana
06-06-05, 20:16
Flitja e gjuheve te huaja mes vellaut dhe Motres , mes motres dhe motres , vellaut dhe vellaut , kjo shpie ne Asimilim dhe hjekje dore nga gjuha Shqipe , e kjo nuk eshte ne regull drita dhe explorer , kete kam dasht te e them , dhe jo per te gjith RININ , por pjeserisht, nje numer nga ata ...

:lol: :lol: :lol:

ANI KUSH PO FLET SE:lol: :lol: :lol:

Ti me ngulm don te behesh ARAB e AZIATIK, me ka shkuar me shume se nje muaj duke i korigjuar gabimet e tua dhe duke ta terhjekur vemendjen pothuaj perdite, meqe perdor aq shume sllavizma, turqizma e arabizma, e te paska mbetur ty te kritikosh RININE qe jeton gjetiu ne EVROPE :lol: :lol: :lol:
he-he...mire, mire...ke filluar te shkruash me paster gjuhen shqipe dhe vetem vazhdo, por te kisha keshilluar kur e kritikon dikend tjeter, do te kishte qene e udhes te fillosh me kritika prej vetes :wink: , meqe edhe feja muslimane thote keshtu :lol:

E sa per rinine shqipetare, eshte natyrshme te sillen si EVROPIAN, meqe ne si komb jemi EVROPIAN AUTOKTONE :P , por eshte krejtesisht e panatyrshme te sillemi si tunguziane :lol: aziatike....

florian
06-06-05, 20:34
pershendetje te gjitheve .

Tomorit dy fjal , ne shum raste familiet shqipetare ne bot flasin gjuhe te huaj dhe ne shtepi jo per mendjemadhesi por per nevojen qe te mos ngelin te mbrapambetur , sepse duke ushtruar gjuhen dhe ne shtepi ajo mesohet me shpejt dhe mund te futen perpara ne ambjentin shoqeror dhe shkollor .

pershendetje te gjitheve diskutime te kendshme.

dr1ta
06-06-05, 20:57
Une nuk mundem me besu qe ju aq shume i doni keto homoseksualcat sa qe ja mbani gajlen ...kurse keto homo as nuk e din ce ju ekzistoni ..vetem perparojn..punojn...e ju ce po merziten ac shume per to ndoshta edhe buk nuk keni :cry:

Reana
06-06-05, 20:58
Mir bre , ti a Rrogtare e imja ke qen per qat 1 Muaj qe me paske korrigju mua ah ?

Ti nese mendon qe EVROPIZIM eshte te vuhet nje vath ne Kerthiz , ne Hund , ne dy veshet nga ana e meshkujve , dhe te flasin vella me vella ne gjuh te huaj , atehere un te them ty qe total je ne rrug te gabuar .

Njeherit ti nuk ke drejt te me korrigjosh mua , pastaj , une kur shkruaj , nuk ke nevoj te me replikosh , si dhe nuk dua te me drejtohesh ne asnje menyr mua , as per te mire e as per te keq .
Kupto njeher qe shkrimet tua jane neveritese , dhe me dhembin syt kur shoh vetem qe ti ke postu diqka .

Ke arrit numer te madh te shkrimeve per 1 muaj , dhe tash ja ke arrit qellimit mbi 1000 shkrime dhe je moderatore , me mire per ty eshte te rrish si moderatore , se nuk te shkon per shtati asgje .

Sipas teje , VATHI NE HUND , Biseda e dy vellezerve mes vete ne gjuhen e huaj , martesa mes nje gjinie , e shum shum dukuri destruktive te Evropianeve te duket CIVILIZIM , atehere nuk me mbetet tjeter perveqe se te them , perpara , prij ti e para ketyre dukurive ne shoqerine shqiptare .

Ky shkrim i drejtohet vetem forumistit me pseudonim REANA , askujt tjeter .


Me Respekt
AlbMuslim-Ku

RROGETARE E YTJA??? :lol: :lol: :lol:
Ende nuk e kam pranuar cekun ne xhirollogarine bankare...flasim kur ta besh pagesen :lol: :lol: :lol: ...

si vathi ne hunde e ne kerthize si shamia e zeze dhe kaputi ne mes te veres (qe ti po na ligjeron ne kete Forum)....te dy palet i kisha derguar ne shfaqje teatrale komedie :lol: le te qeshin njerezit si me palaqo te Cirkut!!!!

Perndryshe nese te dhembin syte nga shkrimet e mia, te kisha preferuar TA MBULOSH FYTYREN ME 'PERQE' :wink: jame e sigurte se te ben mire per qetesimin e HORMONEVE :lol:

rafet llapjani
06-06-05, 21:03
Tung te gjithve fjala popullore thot uku kimen enrron por zanatin se harron

Reana
06-06-05, 21:30
hahaha :lol: :lol: , mungese e te menduarit ...

Mbulesen e krahason me vath dhe homoseksuale, pas kesaj nuk ka qka te shtohet .

InshaAllah te mbet koka ashtu si mendon tash ter jeten , me shum spo di qka te them , kjo eshte urim per ty besoj . :lol:

Mburru dhe krenohu me ket qe je , je fenomenal 8)

Veq perpara , fantazi ... :lol: :lol:

"fenomenal" :shock:
hemm...ne Turqishte si dhe ne gjithe gjuhet Aziatike mungon gjinia si kategori gramatikore!!!!

Kush ishte qe fliste per Asimilimin me heret :lol: :lol: :lol:
Gjuha shqipe si Gjuhe Evropiane e ka kategorine e gjinise djalo!!!

(Nganjehere bie ne medyshje se cfare studimesh ben ti :lol: me siguri studime te foshnjores :lol: )

Tomori
06-06-05, 21:36
[
ANI KUSH PO FLET SE:lol: :lol: :lol:

Ti me ngulm don te behesh ARAB e AZIATIK, me ka shkuar me shume se nje muaj duke i korigjuar gabimet e tua dhe duke ta terhjekur vemendjen pothuaj perdite, meqe perdor aq shume sllavizma, turqizma e arabizma, e te paska mbetur ty te kritikosh RININE qe jeton gjetiu ne EVROPE :lol: :lol: :lol:
he-he...mire, mire...ke filluar te shkruash me paster gjuhen shqipe dhe vetem vazhdo, por te kisha keshilluar kur e kritikon dikend tjeter, do te kishte qene e udhes te fillosh me kritika prej vetes :wink: , meqe edhe feja muslimane thote keshtu :lol:

E sa per rinine shqipetare, eshte natyrshme te sillen si EVROPIAN, meqe ne si komb jemi EVROPIAN AUTOKTONE :P , por eshte krejtesisht e panatyrshme te sillemi si tunguziane :lol: aziatike....

Reana po te pyes perse ne gjdo shkrime permenden Arabet, Turqit, Muslimanet, Tunguzianet....
-Siq duket e ke nga nostalgjia me siguri te kane lene kujtime te
pa harueshme.....
-Se nuk ka tjeter sqarim qe i permende Arabet ne gjdo shkrim...

Reana
06-06-05, 21:47
Reana po te pyes perse ne gjdo shkrime permenden Arabet, Turqit, Muslimanet, Tunguzianet....
-Siq duket e ke nga nostalgjia me siguri te kane lene kujtime te
pa harueshme.....
-Se nuk ka tjeter sqarim qe i permende Arabet ne gjdo shkrim...

GABIM
po shoh shume Arabofile, Turkofile e Sllavofile...
po detyrohem te pranoj egzistencen tuaj ne mesin shqipetare :lol: :lol: :lol:

Gentiani
06-06-05, 22:04
Tomori, gabim e ke tė identifikosh vendosjen e vathėve e unazave nė kėrthiza me kulturė evropiane! Koncepti Kulturė ėshtė shumė i gjėrė dhe nuk mundesh ta identifikosh me vathė e me unaza.

Hėm, nuk po e vazhdoj mė shumė se vjen Luana ankohet, se pse po ndėrhyjmė nė punėt e mbrendshme diskutative tė diskutuesve nė forum :wink:

Tipike, kur inicohet njė temė qė ka tematikė tjetėr si kjo : Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? e dilet te kėrthizat e vathėt e tyre hajde, haajdeeeee :roll: :roll:

gjithashtu mbeteni i pėrshėndetur dhe ti ktheheni temės herėn tjetėr.


Ne regull, po ju kusha pyetur juve shum thjeshte...si "dr1ta"

I nderuari "Genti":
si e komentoni ju qe juridikishte kurorezohen burr me burr?!!!
...kaq kisha... e vazhdojme...per koncepin evropljan...

shko pyeti vehtė ata Tomor :wink: :lol:

shiko, unė personalisht nuk mirrem me komentimin e tė them tė drejtėn as nuk mė intereson tė mirrem me dukuritė, pėrēudnimet e anomalitė qė ekzistojnė nė botė. Kush me kėnd kurorėzohet, dhe ku vendosin vathė le tė mbetet ēėshtje e tyre, sė fundit ata i bartin e jo unė, por dua tė shtoj se kėto nuk kanė tė bėjnė me konceptin Evropian. Shqiptarėt jetojnė dhe i takojnė kulturės evropiane, le tė mbetet ēėshtje e secilit, si e marrin dhe e kuptojnė atė kulturėn evropiane!

hėm, gati harrova tė pyes, se ēka ndodhi me ato vajzat shqiptare qė nuk flasin shqip ne perendim???? :wink:

DEA
06-06-05, 22:06
Gentiani tash ja kishin nis me fol :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomori
06-06-05, 22:10
Reana po te pyes perse ne gjdo shkrime permenden Arabet, Turqit, Muslimanet, Tunguzianet....
-Siq duket e ke nga nostalgjia me siguri te kane lene kujtime te
pa harueshme.....
-Se nuk ka tjeter sqarim qe i permende Arabet ne gjdo shkrim...

GABIM
po shoh shume Arabofile, Turkofile e Sllavofile...
po detyrohem te pranoj egzistencen tuaj ne mesin shqipetare :lol: :lol: :lol:

-Tash e kame te carte problemin ju kuptoje?!!!
Ju paskeni psuar si suedezet kur vine ne plazhe ne Turqi,,,
nga perjetimet e kendshme qe kane me Arabet e Turqit ne plazhe,,nga nostalgjija kur thkehen ne Suedi...po shoh shume Arabofile, Turkofile
po detyrohen te pranoj egzistencen Muslimane ne mesin e Suedezve...

-Reana shum mire i kuptoje mbrsat tuaja,,,
ju Uroje pushim te kendshem edhe sivjet ne mesin e Arabve...?!!

Reana
06-06-05, 22:13
Gentiani tash ja kishin nis me fol :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:
jo more iu kish ndodhur atyre vajzave te takohen me do "Tomor-a", dhe kur i kishin degjuar sa dobet flasin shqip, kishin vendosur edhe ato te flasin ne gjuhe te "huaja" :lol:

DEA
06-06-05, 22:15
Gentiani tash ja kishin nis me fol :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:
jo more iu kish ndodhur atyre vajzave te takohen me do "Tomor-a", dhe kur i kishin degjuar sa dobet flasin shqip, kishin vendosur edhe ato te flasin ne gjuhe te "huaja" :lol:

Moj Reana qajshin azilantat ne Gjermani kur iu erdhi koha e kthimit, une i pyeta se per qfare me thane ku te shkojme ne Kosove qe asnje gjuhe te huaj se dime e mbesim pyke :wink:

Gentiani
06-06-05, 22:16
Gentiani tash ja kishin nis me fol :lol: :lol: :lol: :lol:

nėse vazhdon mė tutje kjo temė kėshtu, kanė pėr tė folur edhe arabishten e turqishten ato vajzat shqiptare nė perėndim qė nuk donin tė flisnin shqip. :lol: :lol: :wink:

DEA
06-06-05, 22:19
Gentiani tash ja kishin nis me fol :lol: :lol: :lol: :lol:

nėse vazhdon mė tutje kjo temė kėshtu, kanė pėr tė folur edhe arabishten e turqishten ato vajzat shqiptare nė perėndim qė nuk donin tė flisnin shqip. :lol: :lol: :wink:

Gentiani "Multiinternational" dhe " Multikulturel", skem qte presim tjeter

Reana
06-06-05, 22:20
Moj Reana qajshin azilantat ne Gjermani kur iu erdhi koha e kthimit, une i pyeta se per qfare me thane ku te shkojme ne Kosove qe asnje gjuhe te huaj se dime e mbesim pyke :wink:

:lol: :lol: :lol:
kam qeshur me lote tani!!!!
une bile degjova se me shumti vajtonin azilantet e Ilirides :lol:

Tomori
06-06-05, 22:24
Gentiani tash ja kishin nis me fol :lol: :lol: :lol: :lol:

nėse vazhdon mė tutje kjo temė kėshtu, kanė pėr tė folur edhe arabishten e turqishten ato vajzat shqiptare nė perėndim qė nuk donin tė flisnin shqip. :lol: :lol: :wink:

"Gentiani" te lumte shoqi shum bukur..edhe une kam po at bindje nese vazhdojne keshtu ato vajzat shqiptare te perendimit qe nuk donin te flisnin shqip?!!!!!
..do ta mesojne arabishten e turqishten neper plazhat e Turqise,,,
...kan me i pas turqit instruktore..hahahaha
Gentiani kjo eshte e verteta te lumte Genti :wink:

dr1ta
06-06-05, 22:26
Ben gidejorum ujajm shunci senden osanderden beni saoull :lol: :lol: :lol:

Tomori
06-06-05, 22:28
Ben gidejorum ujajm shunci senden osanderden beni saoull :lol: :lol: :lol:
i akshamllar drita hanem?!!

Gentiani
06-06-05, 22:29
Tomori, ėshtė koha ti kthehemi temės dhe mos tė kalojmė nga tema nė temė!

Pėr njė pjesė, ose kushtimisht tė shprehen ata qė nuk janė nė perėndim duket absurde kjo dukuri, por harrojnė se fėmijėt, qofshin vajza e djemė, nė pėrditshmėrinė e tyre ballafaqohen me gjuhėn e shtetit ku jetojnė - shkollė, punė, kontaktet me rrethin ku jetojnė dhe mendoj se nuk mundet tė bėhen akuza paushalle, siē shprehet Albmuslim, i cili po harron se nė Berlin, Bernė e gjithkund ku gjinden, jetojnė, punojnė e shkollohen shqiptarėt nuk flitet shqipja si nė Kumanovė :wink:

Murgesha
06-06-05, 22:31
Tani mė ėshtė e tepėrt tė nderuar diskutues, nėse keni ndėrmend tė diskutoni rreth njė sjellje negative nė shoqėrin shqiptare urdhėroni.
Pėrndryshe i vihet dryri kėsaj teme.
Murgesha.

Tomori
06-06-05, 22:42
Tomori, ėshtė koha ti kthehemi temės dhe mos tė kalojmė nga tema nė temė!

Pėr njė pjesė, ose kushtimisht tė shprehen ata qė nuk janė nė perėndim duket absurde kjo dukuri, por harrojnė se fėmijėt, qofshin vajza e djemė, nė pėrditshmėrinė e tyre ballafaqohen me gjuhėn e shtetit ku jetojnė - shkollė, punė, kontaktet me rrethin ku jetojnė dhe mendoj se nuk mundet tė bėhen akuza paushalle, siē shprehet Albmuslim, i cili po harron se nė Berlin, Bernė e gjithkund ku gjinden, jetojnė, punojnė e shkollohen shqiptarėt nuk flitet shqipja si nė Kumanovė :wink:

Gentiani e gjitha eshte ne regulle po Murgesha ma se miri va spjegoi..
muhabeti qendrone te ata prinde te pa pergjegjshem qe prej mendes se madhe qe kuptohet qe e kan Gabim! nuk flasin apsulutishte shqipe bile arine ne ate mase qe mohojne veten...
I nderuari Genti per kte shtres njerzish e kemi fjalen....

Sa per sqarim Gentiani mos te keq kuptohemi ja nja dy fjale per diasporen shqiptare te shkelqyer..
-Se sa per diasporen nuk diskutohet ..se diaspora ka dhene provimin si logjistika numer nje ne lufte or Genti i nderuar.
Nese me keni kuptuar OK..
nese nuk me keni kuptuar..skam qka me ba...tungji!

Murgesha
06-06-05, 22:50
Gentiani e gjitha eshte ne regulle po Murgesha ma se miri va spjegoi..
muhabeti qendrone te ata prinde te pa pergjegjshem qe prej mendes se madhe qe kuptohet qe e kan Gabim! nuk flasin apsulutishte shqipe bile arine ne ate mase qe mohojne veten...Hajde Tomor hajde.
A mos po ke nevojė pėr njė palė syze?
Gjeje ku unė thashė paska shqiptarė qė po e mohojkan vetveten, ose pėrndryshe mos ja fut paushall e fjalėt qė don ti thuash ti tja mveshėsh tjetėrkujt. :evil: :evil: :evil:

Reana
06-06-05, 22:52
me te thene te drejten nocionin Evropljan nuk e di?
:lol: :lol: :lol:
"Tomori" ne cilen gjuhe sllavishte eshte kjo "evropljan" bre :lol: :lol: :lol:

cka te duhet ty te jesh ne mergim, apo te kritikosh te tjeret qe jetojne ne mergim, kur ti ne secilen fjali qe shkruan, je i padurueshem :evil:

o djale, a ka fjale shiqpe per ty a jo????
ti po e mer neperkembe elementin me te rendesishem kombetar, e qenka bere nami se dikush ka venduar vathe ne hunde!!!!
ptujjjj ty more...

thote populli yne i ditur, "mos shiko gunen, por shiko punen"...me mire e ke te shikosh veprat tua, sesa vathet e dikujt!!!!
:lol: :lol: :lol:

Tomori
06-06-05, 23:19
Gentiani e gjitha eshte ne regulle po Murgesha ma se miri va spjegoi..
muhabeti qendrone te ata prinde te pa pergjegjshem qe prej mendes se madhe qe kuptohet qe e kan Gabim! nuk flasin apsulutishte shqipe bile arine ne ate mase qe mohojne veten...Hajde Tomor hajde.
A mos po ke nevojė pėr njė palė syze?
Gjeje ku unė thashė paska shqiptarė qė po e mohojkan vetveten, ose pėrndryshe mos ja fut paushall e fjalėt qė don ti thuash ti tja mveshėsh tjetėrkujt. :evil: :evil: :evil:


Murgeshe te lutem kush e shkruajti kete...

Por a duhet tė akuzohen ata prindė qė ja kanė bėrė kėtė padrejtėsi feėmijės sė vet.
Unė them PO
Te lutem perse me vene ne situate te pa volitshem moj Murgeshe?!!
hudhen gurin ne dete e me thua aj Tomor gjije gurin?!!!
ani ani ke gjet Tomorin a nuk ke gjynah tja hudhish Tomorit keshtu?
une ja nisa me qajte :cry: prej inatit qysh motrushja me ma ba kshtu!!!

Tomori
06-06-05, 23:31
me te thene te drejten nocionin Evropljan nuk e di?
:lol: :lol: :lol:
"Tomori" ne cilen gjuhe sllavishte eshte kjo "evropljan" bre :lol: :lol: :lol:

cka te duhet ty te jesh ne mergim, apo te kritikosh te tjeret qe jetojne ne mergim, kur ti ne secilen fjali qe shkruan, je i padurueshem :evil:

o djale, a ka fjale shiqpe per ty a jo????
ti po e mer neperkembe elementin me te rendesishem kombetar, e qenka bere nami se dikush ka venduar vathe ne hunde!!!!
ptujjjj ty more...

thote populli yne i ditur, "mos shiko gunen, por shiko punen"...me mire e ke te shikosh veprat tua, sesa vathet e dikujt!!!!
:lol: :lol: :lol:


تعزيز حق الطفل في المشاركة في الحياة الثقافية واكتساب المعارف والمهارات اللازمة للنفاذ الى الثقافة الرقمية
انعقدت بالعاصمة الدورة الثانية للمجلس الأعلى للطفولة بإشراف السيد محمد الغنوشي الوزير الأول وحضور عدد من أعضاء الحكومة وممثلي المؤسسات الدستورية والمنظمات الوطنية والجمعيات ذات العلاقة

Reana
06-06-05, 23:40
تعزيز حق الطفل في المشاركة في الحياة الثقافية واكتساب المعارف والمهارات اللازمة للنفاذ الى الثقافة الرقمية
انعقدت بالعاصمة الدورة الثانية للمجلس الأعلى للطفولة بإشراف السيد محمد الغنوشي الوزير الأول وحضور عدد من أعضاء الحكومة وممثلي المؤسسات الدستورية والمنظمات الوطنية والجمعيات ذات العلاقة

:lol: :lol: :lol:

NGA NDERGJEGJJA E PAPASTERT E KE KETE APO??? :lol:
Thote populli kush e ka mizen nder kapuc :lol: :lol: :lol:

(Kush ishte qe me uroi momente te kendshme me "arab"??? :lol: I mjeri ti, e dija se e ke fjalen per veten :lol: :lol: :lol: )

Duhet hapur tema PSE MESHKUJT SHQIPETARE SI TOMORI, PREFEROJNE GJUHET E HUAJA NE VEND TE SHQIPES!!!!

Tomori
06-06-05, 23:45
تعزيز حق الطفل في المشاركة في الحياة الثقافية واكتساب المعارف والمهارات اللازمة للنفاذ الى الثقافة الرقمية
انعقدت بالعاصمة الدورة الثانية للمجلس الأعلى للطفولة بإشراف السيد محمد الغنوشي الوزير الأول وحضور عدد من أعضاء الحكومة وممثلي المؤسسات الدستورية والمنظمات الوطنية والجمعيات ذات العلاقة

:lol: :lol: :lol:

NGA NDERGJEGJJA E PAPASTERT E KE KETE APO??? :lol:
Thote populli kush e ka mizen nder kapuc :lol: :lol: :lol:

(Kush ishte qe me uroi momente te kendshme me "arab"??? :lol: I mjeri ti, e dija se e ke fjalen per veten :lol: :lol: :lol: )


hahahahaha si u kenaqe tuj kesh a tshkoj mendja tek ai Arapi :lol:

Reana
06-06-05, 23:54
hahahahaha si u kenaqe tuj kesh a tshkoj mendja tek ai Arapi :lol:

PO

Me shkoi mendja tek PSEUDO-ARABI ( a e din cka domethene :lol: :lol: :lol: ) qe e vetequan veten "Tomor", dhe kompania ARABOfile e FDs :lol: :lol: :lol: !!!!!

Mos u tut mos, shkruaj edhe me tutje arabisht, e di se me shume te pershatatet kjo gjuhe se SHQIPJA!!!! :twisted:

Agroni22
07-06-05, 18:26
ku fenomen nuk oshte veq te vajzat por edhe te meshkujt ma mer mendja mu sepse djali i motres time nuk po shkoj ma large se 12-14 ne perendim e ka haruar edhe pak ate shqipe se ja kan mesuar prindit por edhe te vajzat eshte ky problem pore ju lutem kjo eshte nje teme shume e ndjeshme per shoqerin tone kur dihet se sa shqiptar gjinden ne perendim dhe te tjera shtete ju faliminderit per mirekuptim

dr1ta
08-06-05, 12:43
Para 2 jave isha ne qytet me nje shok ..ai takoj shokun e vet dhe u pershendeten ..e pershendeta edhe une ..ai e kthej ftyren ne anen tjeter e pershperitke ne veti dicka sikur mmmired... :shock: :shock: e pyeta si jeni? ..nuk me kethej pergjigjen ....vec dua te tregoj ce kurre nuk kam taku at njeri ...sjellja e tij ishte dicka jo njerzore .

:x

Alb_4ever
08-06-05, 14:06
kjo eshte ikje nga vetvetja... atij ose asaj qe i vjen marre me fol shqip dmth se po u vjen marre qe jane shqiptare.....

edhe ma merr mendja se nuk e meritojne me iu thate shqiptare

te tillet jane te shumte ne kohen e fundit ne perendim

Artisti
08-06-05, 19:05
Ah qikave t sotit ju ka hup t folnit krejt
bile bile spo din as ku jon e le me mo fol diqka veq po belbzojn e mashkujt po kujtiojn qe po folin ne gjuh t huja :wink: :D :D :D hahahaha
hala skini fol ju ne privat me qika se e kishi pa krejt mjalt qesin pej goje

Tomori
08-06-05, 19:47
kjo eshte ikje nga vetvetja... atij ose asaj qe i vjen marre me fol shqip dmth se po u vjen marre qe jane shqiptare.....

edhe ma merr mendja se nuk e meritojne me iu thate shqiptare

te tillet jane te shumte ne kohen e fundit ne perendim

"Alb-4ever" po ku je bre burri dheut te lumte qajo goje qe thua te verteten...te theme keshtu se kam hek namin me do antare perse edhe une thashe keshtu por thashe qe keta siq thuani ju nuk meritojne te jene shqiptare,,por une si Tomori i kam shti tefterin e pederastevet keta tipa te kote....
hee mor "Albi.. a done ty do antare mu hudhen mua heejjj Tomori po a e dine se nuk ka lidhje kjo ti ofenendone shqiptaret e ku ta di une ...
"Albi une munohesha tju sqaroje qe keta nuk meritojne te jene shqiptare dhe une nuk i konstideroje shiptare keta..kisha po te njejten mendime siq thuani ju...shkurte e shqipe se nuk e meritojne me iu thate shqiptare!
"Alb ever" me vjene shume mire qe dole me ket shkrime...tungji :wink:

Dialogisti
09-06-05, 19:02
sepse kane ardhur ne perendim, jo qe kane ardhur vete, por prinderit tane na kane pruar ketu en perendim. I kemi gjetur te gjithat hazer te bera! Te gjitha kushtet i kemi pasur te plotesuar! Na shkolluan, na edukuan, na beren te gjithat te mirat qe mundet ti ket nje njeri i shendoshur dhe i gjalle. E vajzat tona ne perendim, sidomos ato qe vijn ma frik ne perendim, i kane mesuar nja dy tri fjale, dhe shesin kanun se din diqka. Nuk kane faj ato, por faj kemi ne qe iu bashkangjitemi atyne, sepse ne jemi ata qe ii lejojm te sillen keshtu! Oh zot, qkas kam perjetu me keso femra, mos te paqin BORXHE, se per bes kurre NUK mudesh ti dalish hak! Mire eshte kur din gjuhe tjera, por kur eshte fjala tek ne shqipetaret, oh zot, te lumt ne per vehte. te lumt ne per keso vajza

dr1ta
10-06-05, 11:40
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D

Tomori
10-06-05, 12:19
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
E nderuara "dr1ta" nuk esht muhabeti te vajzat qe flasin shqip.por fjala esht tek ata vajza qe mohojne gjuhen shqipe qe keta me te drejte nuk ja vlen te emnohen shqiptare, mbasi vet vullnetarishte mohojne orgjinen e tyre..kjo ka ashkakun e vet perse mohojne vetveten sa per ilustrim ky antari i respektuar Marv_pimp po na sqarone shum bukur arsyen e ketyre vajzavet te degjeniruara....
"dr1ta" lexo zotriun sa bukur po spjegon ket fenomen:

Marv_pimp
Anėtarėsuar: 16 Aug 2004
Mesazhe: 46
Vendodhja: USA:detroit:KLINA
Postuar: Fri Aug 27, 2004 1:49 pm Titulli i mesazhit: pse e folin gjuhen e huaj a

--------------------------------------------------------------------------------

Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerik

dr1ta
10-06-05, 12:24
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
E nderuara "dr1ta" nuk esht muhabeti te vajzat qe flasin shqip.por fjala esht tek ata vajza qe mohojne gjuhen shqipe qe keta me te drejte nuk ja vlen te emnohen shqiptare, mbasi vet vullnetarishte mohojne orgjinen e tyre..kjo ka ashkakun e vet perse mohojne vetveten sa per ilustrim ky antari i respektuar Marv_pimp po na sqarone shum bukur arsyen e ketyre vajzavet te degjeniruara....
"dr1ta" lexo zotriun sa bukur po spjegon ket fenomen:

Marv_pimp
Anėtarėsuar: 16 Aug 2004
Mesazhe: 46
Vendodhja: USA:detroit:KLINA
Postuar: Fri Aug 27, 2004 1:49 pm Titulli i mesazhit: pse e folin gjuhen e huaj a

--------------------------------------------------------------------------------

Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerikCka luv lyp more ??? :roll: po te thash ce i shikojn sikur sexobjekt normal ce do te reagon disi

Dialogisti
10-06-05, 16:22
Drita e nderuar, nuk di se kush e perdori ate fjalen SEX ketu>? Po nese JU nuk e lunpi dhe nuk ia kruhet permbrapa, as neve NUK na shkon kurre mendja me ju ngacmu juve!! lereni keto fjale pash nje zot, se nuk jeni kah shihni se deri ku kemi mbrri ne shqipetaret e sidomos GJINIA FEMERORE!! Marrrrrrrri per kulturen dhe TRADITEN tone te PASTER qe e kishim dikur, e tash...?!?!

Reana
10-06-05, 16:54
Oh zot, qkas kam perjetu me keso femra, mos te paqin BORXHE, se per bes kurre NUK mudesh ti dalish hak! Mire eshte kur din gjuhe tjera, por kur eshte fjala tek ne shqipetaret, oh zot, te lumt ne per vehte. te lumt ne per keso vajza


"Dialogisti",

Je i lire me zgjedhe :arrow: dhe nuk ke qene I DETYRUAR FARE, e as i OBLIGUAR me "hjek"!!!

Ka te te tjera plot..
Fatekeqesisht me kesi bindje qe paske krijuar ti, dhe i paske futur te gjithe me nje thes, kam frike se ke me mbet pa u martuar fare me shqipetare :lol: :lol: :lol: ...

Ndoshta Ukrainaset e Bullgaret jane me te mira :twisted: ato si duket jane "shqipetare" me te te denja dhe pa mangesi, NDRYSHE nuk dij si ta shpjegoj faktin PSE shume djem shqipetare ne Evropen Perendimore bashkejetojne e bile kane femije me femra te Evropes lindore :(

Gentiani
10-06-05, 17:29
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
E nderuara "dr1ta" nuk esht muhabeti te vajzat qe flasin shqip.por fjala esht tek ata vajza qe mohojne gjuhen shqipe qe keta me te drejte nuk ja vlen te emnohen shqiptare, mbasi vet vullnetarishte mohojne orgjinen e tyre..kjo ka ashkakun e vet perse mohojne vetveten sa per ilustrim ky antari i respektuar Marv_pimp po na sqarone shum bukur arsyen e ketyre vajzavet te degjeniruara....
"dr1ta" lexo zotriun sa bukur po spjegon ket fenomen:

Marv_pimp
Anėtarėsuar: 16 Aug 2004
Mesazhe: 46
Vendodhja: USA:detroit:KLINA
Postuar: Fri Aug 27, 2004 1:49 pm Titulli i mesazhit: pse e folin gjuhen e huaj a

--------------------------------------------------------------------------------

Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerikCka luv lyp more ??? :roll: po te thash ce i shikojn sikur sexobjekt normal ce do te reagon disi

Me leximin e temės, u jap tė drejtė atyre vajzave qė me disa jo vetėm shqip, por as nė gjuhė tė huaja nuk ja vlen tė flasėsh!

Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? ndėrsa pėr vajzat e degjeneruara, munden tė vazhdohen diskutimet te pacenzura!

Krahasime e shembuj krahasues janė keto Tomor !!!

Tomori
10-06-05, 18:55
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
E nderuara "dr1ta" nuk esht muhabeti te vajzat qe flasin shqip.por fjala esht tek ata vajza qe mohojne gjuhen shqipe qe keta me te drejte nuk ja vlen te emnohen shqiptare, mbasi vet vullnetarishte mohojne orgjinen e tyre..kjo ka ashkakun e vet perse mohojne vetveten sa per ilustrim ky antari i respektuar Marv_pimp po na sqarone shum bukur arsyen e ketyre vajzavet te degjeniruara....
"dr1ta" lexo zotriun sa bukur po spjegon ket fenomen:

Marv_pimp
Anėtarėsuar: 16 Aug 2004
Mesazhe: 46
Vendodhja: USA:detroit:KLINA
Postuar: Fri Aug 27, 2004 1:49 pm Titulli i mesazhit: pse e folin gjuhen e huaj a

--------------------------------------------------------------------------------

Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerikCka luv lyp more ??? :roll: po te thash ce i shikojn sikur sexobjekt normal ce do te reagon disi

Me leximin e temės, u jap tė drejtė atyre vajzave qė me disa jo vetėm shqip, Ic
Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? ndėrsa pėr vajzat e degjeneruara, munden tė vazhdohen diskutimet te pacenzura!

Krahasime e shembuj krahasues janė keto Tomor !!!

"Gentiani" ju jam mirenjohes per plotesimin tuaj?!!! qe vertetoni se as shqip nuk ja vlen te flasish me keto vajza, por ne as ne gjuhe te huaj?!!
Ju kuptoje Gentiani qe ju aludoni qe keto vajza le te miren me zezaket..
Genti keni te drejte pajtohem me ju 100%
Me respekt per ju Genti:
Tomori :wink:

Dialogisti
10-06-05, 19:11
E nderuar, fakt se NUK dua ti shti te gjithat ne nje thes, por une po shikruaj me FAKTE , ate qka UNE VETE kam perjetuar ne keto vitet e mia. Une nuk jam kundes qdo femre, por me falni shume, se eshte be shume veshtire per te dya palet! Sa i perket MARTESES sime, hehehhe, me keni shti te qeshi. 25 vjeqar jam, dhe ma merr mendja se pasi qe deri me TANI NUK kam martuar nje vajze te huaj, as qe me shkon mendja qe ta martoj nje te tille, por KU TA gjej persehmbull nje VAJZE te hajrit, nje vajze e cila din ta ruaj NDERIN e familjes, nje vajze qe neser te me merr mua qdonjeri LAKMI?! Nuk kam hyr ketu qe ta kerkoj fatin e jetes, se mjaft OFERTA kam une, por fjala eshte se ne jemi shume larg realitet te jetes dhe te nje kulture dhe DASHURI TE PASTER!!! Une kurre ne jeten time NUK mundem ta martoj nje vajze e cila neser me shkaterron mua apo familjes time, sepse vajzat e sotit po te tregojn ne fillim se si jane dhe qfare kerkojn, dhe une jam ai njeri qe NUK ia mohoj asaj te drejten qe te dal apo ku ta di uen se qka, por me ka ra rasti qe kam njohftu vajza qe me kane kerkuar shume gjera qe NUK ma merr mendja qe MUNDET nje mashkull shqipetare mi toleru ato gjera!! Une jam aq sa me kerkohet dhe aq sa me lejon FYTYRA dhe NDERI, por jo edhe me kalu kufij!! E nderuar, une prape ju them juve, se po shkruaj per vehten time se qka une kam perjetuar....Dhe nese doni me shume PROVA, jam i gatshem tju sjell ketu, sa te doni me qindra perjetime!!!!

Reana
10-06-05, 22:22
"Dialogisti"

Me konsiderate te thelle per brengen tuaj qe keni prezentuar ketu, mund te them "CKA MBJELL, KORRE"....

Jane meshkujt shqipetare qe me dekada te tera kane filluar proceset shoqerore per te cilat e keni juve fjalen.
Shume prinde/meshkuj shqipetare, duke vuajtur nga bindja konvencionale se burri qenka per shtate gra, kane neperkembur grate e tyre dhe kane ndjekur Serbe, Boshnjake, Bullgare etj...femijet e rritur ne mjedis te tille posaqerisht vajzat, sot kane tjera aspirata nga nenat e tyre...besoj se gjeja e fundit qe kane ndermend eshte te jene te nencmuara e te nenshtruara posaqerisht nga disa meshkuj qe deri dje u sollen si sherbetor ndaj gjithfare plake e mbeturine te huaj, e tani papritmas "po ja keputkan maces koken" :lol:
E ka thene dikush ketu ne forum "gjeja me e mire qe mund te beni per femijen tuaj, eshte ta doni/cmoni nenen e femiut tuaj" dhe pajtohem plotesisht me kete thenie. Rehatia, harmonia familjare krijon femije me vlera te larta, e kunderta ka gjasa tjera...

Juve po flisni ndoshta per raste konkrete une po flas ne pergjithesi, megjithate ju deshiroj fat te gjeni cka po kerkoni...

Tomori
10-06-05, 23:14
E nderuar, fakt se NUK dua ti shti te gjithat ne nje thes, por une po shikruaj me FAKTE , ate qka UNE VETE kam perjetuar ne keto vitet e mia. Une nuk jam kundes qdo femre, por me falni shume, se eshte be shume veshtire per te dya palet! Sa i perket MARTESES sime, hehehhe, me keni shti te qeshi. 25 vjeqar jam, dhe ma merr mendja se pasi qe deri me TANI NUK kam martuar nje vajze te huaj, as qe me shkon mendja qe ta martoj nje te tille, por KU TA gjej persehmbull nje VAJZE te hajrit, nje vajze e cila din ta ruaj NDERIN e familjes, nje vajze qe neser te me merr mua qdonjeri LAKMI?! Nuk kam hyr ketu qe ta kerkoj fatin e jetes, se mjaft OFERTA kam une, por fjala eshte se ne jemi shume larg realitet te jetes dhe te nje kulture dhe DASHURI TE PASTER!!! Une kurre ne jeten time NUK mundem ta martoj nje vajze e cila neser me shkaterron mua apo familjes time, sepse vajzat e sotit po te tregojn ne fillim se si jane dhe qfare kerkojn, dhe une jam ai njeri qe NUK ia mohoj asaj te drejten qe te dal apo ku ta di uen se qka, por me ka ra rasti qe kam njohftu vajza qe me kane kerkuar shume gjera qe NUK ma merr mendja qe MUNDET nje mashkull shqipetare mi toleru ato gjera!! Une jam aq sa me kerkohet dhe aq sa me lejon FYTYRA dhe NDERI, por jo edhe me kalu kufij!! E nderuar, une prape ju them juve, se po shkruaj per vehten time se qka une kam perjetuar....Dhe nese doni me shume PROVA, jam i gatshem tju sjell ketu, sa te doni me qindra perjetime!!!!

Pershendetje"Dialogisti"
Nuk kam qka te shtoje perveqse tju them se keni te drejte 100% shkrimin tuaj nuk e lun as Topi Karadakut?!!
-Shkurt muhabeti femrat tona si nga sjellja dhe mentaliteti ja kan nis beter shkinavet,,,,

(se atyre ju ka hije se nuk kan namuz pin rrakin me burrat meni vent e mbasi dehen dihet kjo pune se si hallakaten sdihet se kush kujte ja ngul pun Rrakije ma nuk diskutohet kjo pun???)

dr1ta
10-06-05, 23:42
Drita e nderuar, nuk di se kush e perdori ate fjalen SEX ketu>? Po nese JU nuk e lunpi dhe nuk ia kruhet permbrapa, as neve NUK na shkon kurre mendja me ju ngacmu juve!! lereni keto fjale pash nje zot, se nuk jeni kah shihni se deri ku kemi mbrri ne shqipetaret e sidomos GJINIA FEMERORE!! Marrrrrrrri per kulturen dhe TRADITEN tone te PASTER qe e kishim dikur, e tash...?!?!


Cfar mare ej ...cfar fjale esht tabu ketu ...po a nuk esht e vertet a?? ce shumica e djemeve i shikojn vajzat sikur sexobjekt :shock: e cka me behesh hoxh dhe i ndershem ...kur e di si merr frym :lol: po normal qe nuk te flasin kurr i dredh syte ..po nese sjellesh mire normal qe te fol...po ketu behshte fjal qe ka vajza nuk flasin shqip kur i pershendet ..po a ta ka shku mendja ty se si shprehesh ti ndaj asaj ??????

dr1ta
11-06-05, 00:17
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
E nderuara "dr1ta" nuk esht muhabeti te vajzat qe flasin shqip.por fjala esht tek ata vajza qe mohojne gjuhen shqipe qe keta me te drejte nuk ja vlen te emnohen shqiptare, mbasi vet vullnetarishte mohojne orgjinen e tyre..kjo ka ashkakun e vet perse mohojne vetveten sa per ilustrim ky antari i respektuar Marv_pimp po na sqarone shum bukur arsyen e ketyre vajzavet te degjeniruara....
"dr1ta" lexo zotriun sa bukur po spjegon ket fenomen:

Marv_pimp
Anėtarėsuar: 16 Aug 2004
Mesazhe: 46
Vendodhja: USA:detroit:KLINA
Postuar: Fri Aug 27, 2004 1:49 pm Titulli i mesazhit: pse e folin gjuhen e huaj a

--------------------------------------------------------------------------------

Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerikCka luv lyp more ??? :roll: po te thash ce i shikojn sikur sexobjekt normal ce do te reagon disi

Me leximin e temės, u jap tė drejtė atyre vajzave qė me disa jo vetėm shqip, por as nė gjuhė tė huaja nuk ja vlen tė flasėsh!

Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? ndėrsa pėr vajzat e degjeneruara, munden tė vazhdohen diskutimet te pacenzura!

Krahasime e shembuj krahasues janė keto Tomor !!!


qyqy genti kishe ti je pak me demokrat dicka se sa per tomorin ...(ka fryn era ai esht aty.... me fal qe them kshtuTomor por e tepron shume here) ...po ti pse skuqesh more ..ne nuk jemi duke be sex ketu ... :shock: :shock: keshtu si flet ti je nxeh besa shume .,,, mos u nervozo ...nuk esht dicka e keqe ket ce e thash por mund te jet nje shkak pse nje vajz nuk i flet nje mashkullit shqiptar !! ....Valla me befason ...te kish permend nje mashkull kete fjal sexsymbol.... krejt normal do te ishet per ty dhe tjeret ....por un si femen nuk duhet me e permend se menjher jam e degjeneruar :twisted: :twisted: Vnoje gishtin pak ne kry dhe mendo ce kjo esht nje SHEMBULL pse ``disa `` vajza nuk te pergjigjen ...pra krejt mvaret si sjellet nje mashkull.

Jam 100% e sigurte ce ka vajza ketu kurr e kan ndi veten si nje objekt ..kur nje mashkull ka provu me komuniku me te .


Shembull e ke edhe vetveten se si shprehesh ... shko te tema diskutime rreth dardanise ....aty ku flet pa repsekt dhe si zot ...per mua je vetem qesharak :lol: :lol:

Edon
11-06-05, 00:33
Drita un kisha me shtu diqka nese me lejohet,per kundrazi nuk dua te kundreshtoj diqka ne mendimin tend ka qkas ka.

Por Vetem un ku punoj ka shum granim! Shqiptare,Zviceranka,Afrikanka,Arabe,Turke e Shkina.
Vetem qe tre muaj qe punoj aty,sidhem shum i kjart dhe i ndershum po dhe me maturi e rrespekt i qelshum.

Por Shqiptarka qaty qe punon fol e bisedon e shoqerohet me Zviceranin dhe ngren buken me nje tavolin me ate!
Kurse mua nje Mirmengjes apo gjat drekes nje Miredrke nuk ta thot!
Kuse un me kto tjera gra qe ceka ta them te drejten qe kalojm punen duke qesh e duke ber diskutime shum te ngroheta.

Nese mendon se esht i bukur zvicrani apo terheks ne biseda kuku zot runa,apo i paster apo diqka te mire ai nuk ka..Vetem se pastrojn Wc-t bashk!!(?)

Ajo un e shof se me vjedh me sy dhe at bile shum me nje sy te lakmushem mire por perse e distancuar?!


Qka i kishe then ti kesaj pune?

dr1ta
11-06-05, 00:54
Drita un kisha me shtu diqka nese me lejohet,per kundrazi nuk dua te kundreshtoj diqka ne mendimin tend ka qkas ka.

Por Vetem un ku punoj ka shum granim! Shqiptare,Zviceranka,Afrikanka,Arabe,Turke e Shkina.
Vetem qe tre muaj qe punoj aty,sidhem shum i kjart dhe i ndershum po dhe me maturi e rrespekt i qelshum.

Por Shqiptarka qaty qe punon fol e bisedon e shoqerohet me Zviceranin dhe ngren buken me nje tavolin me ate!
Kurse mua nje Mirmengjes apo gjat drekes nje Miredrke nuk ta thot!
Kuse un me kto tjera gra qe ceka ta them te drejten qe kalojm punen duke qesh e duke ber diskutime shum te ngroheta.

Nese mendon se esht i bukur zvicrani apo terheks ne biseda kuku zot runa,apo i paster apo diqka te mire ai nuk ka..Vetem se pastrojn Wc-t bashk!!(?)

Ajo un e shof se me vjedh me sy dhe at bile shum me nje sy te lakmushem mire por perse e distancuar?!


Qka i kishe then ti kesaj pune?


Edoni une thash ce ka meshkuj ce jan ashtu si jan ..sjan te gjith ce vetem nje qellim e kan .....gjithashtu edhe femna ka ashtu qe ja lidhin nalt ...une e mora vetem si shembull .....dhe kjo ndodh .

Reana
11-06-05, 06:35
Nese mendon se esht i bukur zvicrani apo terheks ne biseda kuku zot runa,apo i paster apo diqka te mire ai nuk ka..Vetem se pastrojn Wc-t bashk!!(?)

Ajo un e shof se me vjedh me sy dhe at bile shum me nje sy te lakmushem mire por perse e distancuar?!


Qka i kishe then ti kesaj pune?


:lol: :lol: :lol:
Per te dhene nje mendim serioz dhe te drejte duhet degjuar dy palet!!!!
Ne mungese te kesaj shqipetares qe paski permendur ju dhe verzionit te saj te ngjarjes, ASKUSH nuk mund te thote se keshtu apo ashtu eshte!!!!

E VETMJA GJE QE MUND TE THEM, ESHTE SHKO PYETE ATE PSE NUK TE FLET AJO TY :wink:

Dialogisti
11-06-05, 08:23
E nderuar, shume me vend e keni ju se , Cka MBJELL KORR. Une kisha me then se, as ne meshkujt NUK jemi edhe ne ate nivel te duhur, por, une me duhet prape ta RIPERSERIS se po shkruaj gjithe ate qka une kam perjetuar! Dhe, une nuk kam kurrfare PROBLEMI te ta kem nje vajze te bukur e te ndershme, por pyetja prape po shtrohet, KU TA GJEJE nje vajze te tille?!?? Jo vetem une, por edhe shumica durmuese e djemeve tane kane keso probleme, sepse FEMRA e sotit nuk njeh gjera tjera te mira perveq se MUZIK, RRUGE; GARDEROB, e keshtu me radh. Kisha pasur deshir tī shkruaja disa raste te miat, ku une ende sot NUK po mundem me besu se MUA me kane ndodhur ato raste. NUK kam hjekur kurre per HIQIN e HIQIT, por me ato femra qe me ka ra rasti RASTESISHT mu njohftu, pa marr parasysh se KU, ato ishin edhe ne kete FORUM. Hehehehehe, ēudi e madhe. KAQ

Dialogisti
11-06-05, 08:28
Nuk di se a e keni me te vertet se MUA TOPI nuk ma luan, por une keshtu mendoj dhe nuk ka njeri qe mundet te ma ndaloi te drejten time te se shkruarit! Une po shkruaj prape po ju them me FAKTE, dhe zotri TOMOR, ketu kam shume ferma ne kete FORUM qe i njoh sikur nenen time, edhe me mire bile, e te shkretat NUK edin se une jam ai qe dikur isha per to NJE YLL dhe SHPRES per jeten e tyre. Por, zotri TOMOR shtrohet prape nje pyetje: Qka me vyn mua nje vajze, kur ajo mua me shprehet se eshte KISHE SIKUR ato PULAT pa bisht, me tregohet HOXHENIC, kurse ne realitet NUK eshte e tille fare hiq? me ka ra rasti te njejten femer ekam njohftu ketu ne FORUM dhe neper chata shqipetare 500 here!!! Kurse ne realitet mu betojke se me KURREEEE NUK hyn ne chat?! Ju lutem, nuk jam kunder juve zonjusha REANA dhe DRITA, por ju lutem...

Dialogisti
11-06-05, 08:31
Po nese ju femrat jeni per neve SEXOBJEKT, atehere ne per juve qenkemi, BAUSTELL, me punu tere diten per ta mbajtur familjen e ju mu SHKE*** me meshkuj tjeter?!?! Keshtu po don FEMRA e sotit. Une po martohem me ty, por ti mua duhesh te me lejosh te dal me SHOQERINE e vjeter neper muzika?!?! Keto jane fjalet e FEMRES se SOTIT. Po, DRITA, per bes po dhe kush te don, jam i gatshem ta njohftohem me ēdo femer ketu ne chat, dhe keni te drejt ta me shihni edhe lIVE se kush po i shkruan keta rreshta!!!

Reana
11-06-05, 08:43
Nuk di se a e keni me te vertet se MUA TOPI nuk ma luan, por une keshtu mendoj dhe nuk ka njeri qe mundet te ma ndaloi te drejten time te se shkruarit! Une po shkruaj prape po ju them me FAKTE, dhe zotri TOMOR, ketu kam shume ferma ne kete FORUM qe i njoh sikur nenen time, edhe me mire bile, e te shkretat NUK edin se une jam ai qe dikur isha per to NJE YLL dhe SHPRES per jeten e tyre. Por, zotri TOMOR shtrohet prape nje pyetje: Qka me vyn mua nje vajze, kur ajo mua me shprehet se eshte KISHE SIKUR ato PULAT pa bisht, me tregohet HOXHENIC, kurse ne realitet NUK eshte e tille fare hiq? me ka ra rasti te njejten femer ekam njohftu ketu ne FORUM dhe neper chata shqipetare 500 here!!! Kurse ne realitet mu betojke se me KURREEEE NUK hyn ne chat?! Ju lutem, nuk jam kunder juve zonjusha REANA dhe DRITA, por ju lutem...


"Dialogisti"

Nje keshille per ty:
nese je Hoxhe kerkoje nje Hoxhonice, nese nuk je atehere ska cka te duhet Hoxhonica!!!!
"harrni per thes" ka thene populli yne brez pas brezi!!!!
Pasi nuk e paskit veshtire ta gjeni femren e endrrave tuaja, sdi pse po e perfshini gjithe FDn me infot tuaja personale...
FD-ja nuk eshte faqet e verdha te shtypit, qe merret me jeten private te individeve dhe thashethenat qe sillen....

Se kuptoj fare poenten tuaj...
Juve a ju intereson te gjeni grua sipas deshirave tuaja, apo te pergojoni njerezit :? :? :?
Mos u be me i keq se plakat e keqia tash, se si duket done me dale arsyeja PSE ti takohesh me vajza te keqia...si duket s'qenke lule as vet :lol:

Dialogisti
11-06-05, 09:26
Jo moj e nderuar, ju nuk keni nevoj te nxeheni aq shpejt. Nuk di se perse reagoni keshtu ashper,? A nuk po mundeni te ballafaqoheni me te verteten, apo ku gjindet problemi? Une nuk jma hoxhe, dhe kurre NUK me ka shku mendja te behem i tille, edhe pse besoj ne allah. E di se femren tone e VRET e verteta, dhe ajo NUK mundet dhe nuk din se si te gjej arsye te arsyetohet, dhe tani mundohet me te keqe te sillet. Mua nuk me pengon kjo fare, une tek e fundit ka hyr ketu me shiqu se deri ku ka mbrri rinia jone, por me duket se ketu me shume kish te MOSHUAR sesa te rinje. nejse REANA, nuk kam deshir te fjalosem me juve, jam njeri demoktar dhe tolerant. Nuk dua te gjithat ti shti me nje thes, ju lutem , mos me keqkuptoni.

Artisti
11-06-05, 09:31
Ben gidejorum ujajm shunci senden osanderden beni saoull :lol: :lol: :lol:


////////////


kush je ti pash ni zot?
me kqyr holl e holl nikun ton e me zberthye nikun ton do t ishte kshtu

dr (doktor) 1 (ni ) ta dmth doktor Nita

po a turke je a ?

mos i hasmo shqiptart me shqiptarka oj turke mos se nuk po t shitet hiq.

Dialogisti
11-06-05, 09:57
Oh mor EDON i nderuar, juve nuk ju thot nje DREK te mire, sepse je shqipetare. Ajo me pare i thot shkones dhe te huajit, sesa ty. Po, po i lem me mire keto perralla, se me te vertet disa njerezeve ua ka QORRU allahu dy syte e nuk jane tu pa se deri ku kmei ardhur ne!! EDON, une jam STUDENT, studio ne CH, nuk eshte me rendesi se ku, jam qe 5 muaj. Aty ne shkolle kam 2 shqipetare e tri shqipe,. Me beso se deri frik, nuk me kane folur. Dy jane te martuara, por natelin nuk e hjekin kurre prej veshi dhe prej dore tuj shkru e fol me meshkuj tjer. Me beso se edhe ne shkolle vin e i marrin ata BURRECAT tjer qe i kane. Njera u mundu edhe me mua em luajt, se ne fillim NUK e diten se jam shqipetare, por dikur e kishin kuptuar dhe tani ja nisen krejt ndryshe mu sjell me mua, sepse tash e kuptuan se jam shqipetare, me atyre NUK ju ke pa natel ne dore! Dmth, FEMRA jone, pa marr parasysh se qfare eshte, NUK ka hsume kokerra ne koken e tyne te ZBRASET. Eshte nje pakis e vogel qe jane te NDERSHME dhe REALE qe ju mbesin ne BES BUBERRECAVE tyne!! me dhimbsen keto ferma shume mua, por mbi te gjitha BUBEŁRRECAT e tyne; DONI i nderuar, ketu ne kete forum, PLOT ke te tilla, mos ke dert, ne vetem se mundemi ketu me SHKRI mend!!! Mos iu beso askujt hiq, beso ne VETVETE!!!

Dialogisti
11-06-05, 09:59
Koleg i nderuar, fakt se ne kemi mbrri shume lart! Femra tona i kane mesuar dy tri gjuhe, dhe tash mendojn se e kam mbrri allhun. Por jo bre, mua ketu munden te me shiten edhe AUSTRANAUDE, por ne realitet punojn neper Migrosa, Dennera dhe Coopa. Oh zot, u kjenaqem krejt, sa te kemi keso FEMRA te MJERA mire i kemi punet ne, se keshtu po e don DFEMOKRACIA e sotit:::::

Tomori
11-06-05, 10:31
Ben gidejorum ujajm shunci senden osanderden beni saoull :lol: :lol: :lol:

Evet sevgilim beklijor seni Tomor Bej, bekliorum hemen gel :wink:

dr1ta
11-06-05, 11:05
Ben gidejorum ujajm shunci senden osanderden beni saoull :lol: :lol: :lol:


////////////


kush je ti pash ni zot?
me kqyr holl e holl nikun ton e me zberthye nikun ton do t ishte kshtu

dr (doktor) 1 (ni ) ta dmth doktor Nita

po a turke je a ?

mos i hasmo shqiptart me shqiptarka oj turke mos se nuk po t shitet hiq.


Hell----O per ty :wink:

Nga pike more ti ? :shock:

SI je a je mire a u lodhe hiq?

Gentiani shkroi:
nėse vazhdon mė tutje kjo temė kėshtu, kanė pėr tė folur edhe arabishten e turqishten ato vajzat shqiptare nė perėndim qė nuk donin tė flisnin shqip.


Dhe vendosa tja shkruaj disa fjal :P


Sdi pse po lodhem me tu pergjigj ...por jam duke pi kafe tash dhe ndihem mire :lol:Pash zotin kush je ti?ne shkrim keshtu me dukesh sikur Adem ramadani...ose ? :roll:

Pershendtej per ty Aritist

Edon
11-06-05, 15:01
Drita un kisha me shtu diqka nese me lejohet,per kundrazi nuk dua te kundreshtoj diqka ne mendimin tend ka qkas ka.

Por Vetem un ku punoj ka shum granim! Shqiptare,Zviceranka,Afrikanka,Arabe,Turke e Shkina.
Vetem qe tre muaj qe punoj aty,sidhem shum i kjart dhe i ndershum po dhe me maturi e rrespekt i qelshum.

Por Shqiptarka qaty qe punon fol e bisedon e shoqerohet me Zviceranin dhe ngren buken me nje tavolin me ate!
Kurse mua nje Mirmengjes apo gjat drekes nje Miredrke nuk ta thot!
Kuse un me kto tjera gra qe ceka ta them te drejten qe kalojm punen duke qesh e duke ber diskutime shum te ngroheta.

Nese mendon se esht i bukur zvicrani apo terheks ne biseda kuku zot runa,apo i paster apo diqka te mire ai nuk ka..Vetem se pastrojn Wc-t bashk!!(?)

Ajo un e shof se me vjedh me sy dhe at bile shum me nje sy te lakmushem mire por perse e distancuar?!


Qka i kishe then ti kesaj pune?


Edoni une thash ce ka meshkuj ce jan ashtu si jan ..sjan te gjith ce vetem nje qellim e kan .....gjithashtu edhe femna ka ashtu qe ja lidhin nalt ...une e mora vetem si shembull .....dhe kjo ndodh .

Popo Shoqe ja lidh..por mua nuk esht qaq interesant te ja lidh kur nuk ka qka te lidh 8) ,mir por mua vetem me brengos.
Ani Drita shoqe kalofsh diskutim te kendshem.
Edoni

Edon
11-06-05, 15:06
Nese mendon se esht i bukur zvicrani apo terheks ne biseda kuku zot runa,apo i paster apo diqka te mire ai nuk ka..Vetem se pastrojn Wc-t bashk!!(?)

Ajo un e shof se me vjedh me sy dhe at bile shum me nje sy te lakmushem mire por perse e distancuar?!


Qka i kishe then ti kesaj pune?


:lol: :lol: :lol:
Per te dhene nje mendim serioz dhe te drejte duhet degjuar dy palet!!!!
Ne mungese te kesaj shqipetares qe paski permendur ju dhe verzionit te saj te ngjarjes, ASKUSH nuk mund te thote se keshtu apo ashtu eshte!!!!

E VETMJA GJE QE MUND TE THEM, ESHTE SHKO PYETE ATE PSE NUK TE FLET AJO TY :wink:

Hahah 8) Qka me pyt Shoqe? Qe nuk me Fol a? Un e pys por e di qe nuk do arriti te pergjigjeja e sakt,se ajo mbetet pastaj e ngushtuar!
Mundet ti ik pergjigjes me nje tjeter send thjesht mundet te me thot se nuk e kam pas per te keq..apo diqka tjeter.
Po un them se ka shum Shqiptare si ajo dhe kjo me brengos.
Diskutime te kendsheme Shoqe.
Edoni

Tomori
11-06-05, 21:15
Nuk di se a e keni me te vertet se MUA TOPI nuk ma luan, por une keshtu mendoj dhe nuk ka njeri qe mundet te ma ndaloi te drejten time te se shkruarit! Une po shkruaj prape po ju them me FAKTE, dhe zotri TOMOR, ketu kam shume ferma ne kete FORUM qe i njoh sikur nenen time, edhe me mire bile, e te shkretat NUK edin se une jam ai qe dikur isha per to NJE YLL dhe SHPRES per jeten e tyre. Por, zotri TOMOR shtrohet prape nje pyetje: Qka me vyn mua nje vajze, kur ajo mua me shprehet se eshte KISHE SIKUR ato PULAT pa bisht, me tregohet HOXHENIC, kurse ne realitet NUK eshte e tille fare hiq? me ka ra rasti te njejten femer ekam njohftu ketu ne FORUM dhe neper chata shqipetare 500 here!!! Kurse ne realitet mu betojke se me KURREEEE NUK hyn ne chat?! Ju lutem, nuk jam kunder juve zonjusha REANA dhe DRITA, por ju lutem...

Pershendetje i nderuari "Dialogisti"
Jeni njeri shume real shihet qarte prej shkrimevet te tuaja thua realitetin,
e vertete eshte qe te gjitha vajzat nuk jane keshtu siq paraqiten ne forum.
Ma se e vertete eshte kjo ketu 90% te vajzavet siq ja kan nise me fjale e tejkalojne ''Shen Marin'' te gjitha na dalin virgjinesha :shock: tquditesh e te habitesh te lujne men e kres...hahahahaha

"Diagolisti" REALITETI ESHTE SIQ PERSHKRUANI JU PO ASHTU EDHE NJE ANTAR TJETER I RESPEKTUAR SHUM BUKUR ILUSTRON TE VERTETEN
KY ESHTE I NDERUARI "Marv_pimp" ja urdhnoni lexoni shkrimin e ketij
zotriu

(JU LUTEM PERQENDROHU TEK SHKRONJAT E ZEZA!!)

Marv_pimp
Anėtarėsuar: 16 Aug 2004
Mesazhe: 46
Vendodhja: USA:detroit:KLINA
Postuar: Fri Aug 27, 2004 1:49 pm Titulli i mesazhit: pse e folin gjuhen e huaj a

--------------------------------------------------------------------------------


Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerik

Gentiani
11-06-05, 21:31
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
E nderuara "dr1ta" nuk esht muhabeti te vajzat qe flasin shqip.por fjala esht tek ata vajza qe mohojne gjuhen shqipe qe keta me te drejte nuk ja vlen te emnohen shqiptare, mbasi vet vullnetarishte mohojne orgjinen e tyre..kjo ka ashkakun e vet perse mohojne vetveten sa per ilustrim ky antari i respektuar Marv_pimp po na sqarone shum bukur arsyen e ketyre vajzavet te degjeniruara....
"dr1ta" lexo zotriun sa bukur po spjegon ket fenomen:

Marv_pimp
Anėtarėsuar: 16 Aug 2004
Mesazhe: 46
Vendodhja: USA:detroit:KLINA
Postuar: Fri Aug 27, 2004 1:49 pm Titulli i mesazhit: pse e folin gjuhen e huaj a

--------------------------------------------------------------------------------

Kto shqiptarkat ne amerik e perdorin anglishten per me i ndegju zezaki e jau lyp se veq zezakt i kan qef.me jau lyp naj shqiptar shqip i thojn hup more selak me let gjuhe pa kuptim.e kur jau lyp zezaki i shkojn i ulen ne preher.kuku se veq kur ti vajzat shqiptare se jetojn ne amerikCka luv lyp more ??? :roll: po te thash ce i shikojn sikur sexobjekt normal ce do te reagon disi

Me leximin e temės, u jap tė drejtė atyre vajzave qė me disa jo vetėm shqip, por as nė gjuhė tė huaja nuk ja vlen tė flasėsh!

Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? ndėrsa pėr vajzat e degjeneruara, munden tė vazhdohen diskutimet te pacenzura!

Krahasime e shembuj krahasues janė keto Tomor !!!


qyqy genti kishe ti je pak me demokrat dicka se sa per tomorin ...(ka fryn era ai esht aty.... me fal qe them kshtuTomor por e tepron shume here) ...po ti pse skuqesh more ..ne nuk jemi duke be sex ketu ... :shock: :shock: keshtu si flet ti je nxeh besa shume .,,, mos u nervozo ...nuk esht dicka e keqe ket ce e thash por mund te jet nje shkak pse nje vajz nuk i flet nje mashkullit shqiptar !! ....Valla me befason ...te kish permend nje mashkull kete fjal sexsymbol.... krejt normal do te ishet per ty dhe tjeret ....por un si femen nuk duhet me e permend se menjher jam e degjeneruar :twisted: :twisted: Vnoje gishtin pak ne kry dhe mendo ce kjo esht nje SHEMBULL pse ``disa `` vajza nuk te pergjigjen ...pra krejt mvaret si sjellet nje mashkull.

Jam 100% e sigurte ce ka vajza ketu kurr e kan ndi veten si nje objekt ..kur nje mashkull ka provu me komuniku me te .


Shembull e ke edhe vetveten se si shprehesh ... shko te tema diskutime rreth dardanise ....aty ku flet pa repsekt dhe si zot ...per mua je vetem qesharak :lol: :lol:


Shembull mė i mirė i cili tregon pėr vėshtirėsitė qė keni dhe pengesat qė ju paraqiten nė komunikim, siē ishte rasti i asaj shkresės mė lartė.

1. Tomori e paske keqkuptuar ose sipas dėshirės e ke keqinterpretuar, por lexojeni edhe njėherė shkresėn! E kisha fjalėn qė gjuha dhe tė foluarit nuk paraqitet vetėm si kėrkesė pėr "lypje" e "dhėnje", por ėshtė parakusht i ēdo komunikimi, andaj mos tė shikohet e gjithė ajo se pse flasin ose nuk flasin shqip ato vajza shqiptare si relacion i "lypjes" e "dhėnjes" - citati qė po e citon shumė herė pėr atė se ē`na paska shkruar pimpi.

2. Dr -ta me njė 1 nė mes, nuk kam ēfarė tė shtoj, sepse ka kohė qė e kam vėrejtur fenomenin tėnd, siē ėshtė rasti edhe i asaj shkresės mė lartė qė ke vėshtirėsi pėr ti kuptuar gjėrat e diskutimet andaj edhe lėshohesh nė tema e shkrime pa cak :wink:

3. Nėse vazhdojnė shkrimet me devijim nga Tema, ajo do tė mbyllet !

dr1ta
12-06-05, 00:17
2. Dr -ta me njė 1 nė mes, nuk kam ēfarė tė shtoj, sepse ka kohė qė e kam vėrejtur fenomenin tėnd, siē ėshtė rasti edhe i asaj shkresės mė lartė qė ke vėshtirėsi pėr ti kuptuar gjėrat e diskutimet andaj edhe lėshohesh nė tema e shkrime pa cak :wink:

3. Nėse vazhdojnė shkrimet me devijim nga Tema, ajo do tė mbyllet !


Shfrytzo shancen sa mundesh :!:

Edon
12-06-05, 06:15
Oh mor EDON i nderuar, juve nuk ju thot nje DREK te mire, sepse je shqipetare. Ajo me pare i thot shkones dhe te huajit, sesa ty. Po, po i lem me mire keto perralla, se me te vertet disa njerezeve ua ka QORRU allahu dy syte e nuk jane tu pa se deri ku kmei ardhur ne!! EDON, une jam STUDENT, studio ne CH, nuk eshte me rendesi se ku, jam qe 5 muaj. Aty ne shkolle kam 2 shqipetare e tri shqipe,. Me beso se deri frik, nuk me kane folur. Dy jane te martuara, por natelin nuk e hjekin kurre prej veshi dhe prej dore tuj shkru e fol me meshkuj tjer. Me beso se edhe ne shkolle vin e i marrin ata BURRECAT tjer qe i kane. Njera u mundu edhe me mua em luajt, se ne fillim NUK e diten se jam shqipetare, por dikur e kishin kuptuar dhe tani ja nisen krejt ndryshe mu sjell me mua, sepse tash e kuptuan se jam shqipetare, me atyre NUK ju ke pa natel ne dore! Dmth, FEMRA jone, pa marr parasysh se qfare eshte, NUK ka hsume kokerra ne koken e tyne te ZBRASET. Eshte nje pakis e vogel qe jane te NDERSHME dhe REALE qe ju mbesin ne BES BUBERRECAVE tyne!! me dhimbsen keto ferma shume mua, por mbi te gjitha BUBEŁRRECAT e tyne; DONI i nderuar, ketu ne kete forum, PLOT ke te tilla, mos ke dert, ne vetem se mundemi ketu me SHKRI mend!!! Mos iu beso askujt hiq, beso ne VETVETE!!!

Hahah..Dialogisti I Nderuar.
Me pelqen te shkruarit shoku im.
Jo jo un nuk dua qe te me fol apo te qesh apo te me dashuron ajo!
Un jam i Martuar!
Por qka un nga qdo Shqiptare kerkoj esht ajo,...qe ato te ken bile nje Mirmengjes/Tungjatjeta ndaj qdo shqiptari ku do qe i takon rasti.
Se sa i perket Marteses apo Dashuris nuk e kerkoj ne Forume-apo Chat-ash.
Sex ndoshta nese me ben te qmendem pas saj.?? 8)
Forumi esht te diskutosh rreth temes,te takosh dhe njez te mir.
Chati esht te komunikosh me nje person por esht si loto nuk e din se me kend!!
Pra me ket tham se Chati/Forumi esht smuj per ata persona te cilet kan koh te mirrren me te.
Kurse qka un ketu kerkoj esht te Zuzatem me femrat qe din te Zuzaten se sa per ta dashuruar un dikend ne nje vend siq tani jemi mas pari shkoj mytna diku.. :lol:
Dialogisti Ju Shoku Im,me i Dashuri ne Forumin Dardania se nen
1.Qenke Nga Zvicera.
2.Po Shkuajshe pa sherr.
3.Paske Rrespekt.
Un po ta le nje Fjale e ti nese don mirre nese jo leje.
Shiqo per te ber Fmeren per vete pa mar parasysh se a esht shqiptare apo Zvicerane.
Beru i sjellshum tek ajo,dhe rrethi i saj.
Pak qesharak,shaje e rrespektoje,pickoje e drejt ne sy shiqoje,bere te hapet ajo ne ty..lijo qe te shan dhe ajo ty.
Fol sa dish,e Genjeje sa te mundesh deri sa ta ben per vete pastaj nese don te qosh jet me te fillo me realitet.
Mbi gjitha mos e mirr seriozisht,mos e mirr ne zemer nese nuk don mos ja rras.

Edon
12-06-05, 06:37
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
Hahah hala nuk hasa ne nje Shqiptare qe munem te shof si nje sexbombe!! :lol:

Ka rrall e permall asi seni! :(
Mir shum bukur..te them un ty vetem ket sen ti mos e mirr te kequptume se vetem po e them s`po bej asgje.

Kshtu; nese Femrat sot vishen me zi se ato ne Shtepija Publike ajo per mua nuk do thot qe esht Sexbombe..Por ajo me at ka qef ti shkoj mas dikush. :wink:
Mir por nese ajo femre ka veshen modeste eshte zonjushe-pedante-apo dhe Sportiste asaj mundem ti them Komliment,por prap nuk e shof si nje si nje sexbombe,apo sexobjekti si thua ti.
Femren e kam veshtir ta shti ner thoj se po e shtira ajo me ka shum veshtir te largohej.
Femra sodit 8)

dr1ta
12-06-05, 10:56
Mos i shikoni vajzat sikur nje sexobjekt tani ju flasin shqip :D
Hahah hala nuk hasa ne nje Shqiptare qe munem te shof si nje sexbombe!! :lol:

Ka rrall e permall asi seni! :(
Mir shum bukur..te them un ty vetem ket sen ti mos e mirr te kequptume se vetem po e them s`po bej asgje.

Kshtu; nese Femrat sot vishen me zi se ato ne Shtepija Publike ajo per mua nuk do thot qe esht Sexbombe..Por ajo me at ka qef ti shkoj mas dikush. :wink:
Mir por nese ajo femre ka veshen modeste eshte zonjushe-pedante-apo dhe Sportiste asaj mundem ti them Komliment,por prap nuk e shof si nje si nje sexbombe,apo sexobjekti si thua ti.
Femren e kam veshtir ta shti ner thoj se po e shtira ajo me ka shum veshtir te largohej.
Femra sodit 8)


ok 8)

Dialogisti
12-06-05, 15:14
te faleminderoj nga zemra i nderuari EDON! Keni edhe ju fjale shume me vend dhe per kete une deshta te nderhy tek ju! Ju dhe TOMORI jeni nder me te miret ketu. te tjeret NUK i njoh edhe bahs mire, por me juve me ka pelqeyr se ishit edhe ju edhe ma real se une! Une NUK kam kohe te mirrem ketu shume ne keto foruma, por kur te kem kohe hy dhe shiqoj se qfare mendomesh kane keta njerez ketu?!! ketu kishim njerez qe po kuptoshin shume, por kishim edhe nder ta ku LOPES po i thoshin BOLLIC!! Ju dy, pra TOMORI dhe Ju EDONI, plus edhe DEA me keni pelqyr ne shkrimet e juaja!! Me te vertet jam njeri real dhe shkruaj me FAKTe. Nuk mundem vetem thashetheme te shkruaj, por shkruaj krejt ate qka une vete kam perjetuar!! kam edhe shume raste, ku ehste me te vertet interesant qe ti kisha shkruar ketu!! Hehehhehe, nes eju intereson me e dit se qka krejt kam perjetuar me FEMRA shqipetare, e sidomos me ato te MARTUARAT!!! kaq, ju kisha pershedetur te gjithve nga zemra me nder dhe respekt, e sidomos juve dy koleget e mia te dashur!!!

Gentiani
12-06-05, 15:58
te faleminderoj nga zemra i nderuari EDON! Keni edhe ju fjale shume me vend dhe per kete une deshta te nderhy tek ju! Ju dhe TOMORI jeni nder me te miret ketu. te tjeret NUK i njoh edhe bahs mire, por me juve me ka pelqeyr se ishit edhe ju edhe ma real se une! Une NUK kam kohe te mirrem ketu shume ne keto foruma, por kur te kem kohe hy dhe shiqoj se qfare mendomesh kane keta njerez ketu?!! ketu kishim njerez qe po kuptoshin shume, por kishim edhe nder ta ku LOPES po i thoshin BOLLIC!! Ju dy, pra TOMORI dhe Ju EDONI, plus edhe DEA me keni pelqyr ne shkrimet e juaja!! Me te vertet jam njeri real dhe shkruaj me FAKTe. Nuk mundem vetem thashetheme te shkruaj, por shkruaj krejt ate qka une vete kam perjetuar!! kam edhe shume raste, ku ehste me te vertet interesant qe ti kisha shkruar ketu!! Hehehhehe, nes eju intereson me e dit se qka krejt kam perjetuar me FEMRA shqipetare, e sidomos me ato te MARTUARAT!!! kaq, ju kisha pershedetur te gjithve nga zemra me nder dhe respekt, e sidomos juve dy koleget e mia te dashur!!!

Qėllimi i temės ishte tė diskutohej Perse vajzat shqiptare nuk flasin shqip ne perendim???? dhe nuk besoj se ėshtė ndokush nga diskutuesit i interesuar tė lexoj se kush ēka ka pėrjetuar, pėr mė shumė mundeni ti vazhdoni diskutimet tek pacenzura.

Diskutimi i mėtutjeshėm i kėsaj teme nuk ėshtė rentabil dhe mė duhet qė ta barti nė arkiv!

Ju falėnderoj pėr mendimet dhe diskutimet e dhėna

Gentiani!