PDA

View Full Version : qka mendoni,q"ėsht Dashurija?


swet_beni
28-08-04, 15:47
tung ju pershendet Beni

swet_beni
28-08-04, 16:25
mendimi im pėr dashurin ėsht :

1)Dhimbje pėrė stomakun.
2)Shkatrrim pėrė nervat.
3) Dhe ilaqė pėrė zemrėn.kaq...

nitushe
13-09-04, 08:39
kopsht me pipilija :P

Engjellushja
13-09-04, 22:35
Po e tani vetem fishkllon ............

Dashuri ooooooooo dashuri kush ta vuri emrin Ty ...???
Pleqt e plaka bejn sefa kurse Rinia n sevda hahahahaha

Dashuria esht....... se pari e madhe dhe ka ngjyr t kuqe :wink: pastaj.........................


Mė e rėndė se toka
Mė e lehtė se hija
E vjeter sa lindja
Pafund sa gjithėsia

E ėmbėl sa fjala
E hidhur sa pikėllimi
E ngrohėt sa falja
E fortė sa qėndrimi

Rrėnon edhe atje
Ku fare ska ndėrtuar
Ep fryte nė atė vend
Ku rrėnjė ska lėshuar

E-ndrit errėsirėn
Errėson ndriqimin
I pasuron ėndrrat
Dhe ndalon ėndrrimin

Ujitet dhe jeton
Edhe nė shkretėtirė
Pėrballon acarin
Dhe nuk ka tė ngrirė

Rrallė kthehet aty
Qe njėherė del
Ėshtė fuqi e fort
Kur pushton s`pari herė

Pastron ēdo plagė
Dhe njė ofshamė liron
Sa do t`jetė e dhimbshme
Plagėn e shėron

Vajin e kthen nė kėngė
Ngushllimin nė urim
Ndryshk unazat ne gisht
Kur nuk ka bashkim

Kur ndizet t`parėn herė
Flaka e saj pėrjetohet
Vetėm prushi nėse mbetet
Ėshtė e para dhe nuk harrohet

Syri nuk e shef
Veshi nuk e dėgjon
Zemra ėshtė folea
Qė nė tė banon

Mirlind-Kosova
18-09-04, 01:24
Keté pyetje nuk kan mundur akoma japanet me e zbuluar pergjigjéjen e sakt se nga rrjedh kjo fjal qe jané me teknik shumé larg nesh se jo ne qe nuk kemi asgje...vetem qe kemi ndegjuar nga kojshit fjalen dashuri dhe po ja trusim prej stomit koté ashtu shllup shllup shllup e hajt bac...! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AK^47
01-12-04, 02:42
Keté pyetje nuk kan mundur akoma japanet me e zbuluar pergjigjéjen e sakt se nga rrjedh kjo fjal qe jané me teknik shumé larg nesh se jo ne qe nuk kemi asgje...vetem qe kemi ndegjuar nga kojshit fjalen dashuri dhe po ja trusim prej stomit koté ashtu shllup shllup shllup e hajt bac...! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


E Kam Zbulu un pergjigjen Mirlind-Kosova ;)
Dashurija Ėshtė Njė Urė Ku Takohen Dy Budall ;););););););)

arTanibb
01-12-04, 18:31
Une zdi qka osht :shock:

spirl_girls
16-12-04, 21:20
arTanibb eu qka ke thon qitash sdi qka osht edhe ti mos e difsh kush ka me dite

spirl_girls
16-12-04, 21:20
arTanibb eu qka ke thon qitash sdi qka osht edhe ti mos e difsh kush ka me dite

Gjumashja
17-12-04, 09:41
semundje e pasherushmee :P :P

Kercovari
17-12-04, 09:59
Hapi i pare drejt burgut te perjetshem,sa spektakular aq edhe misterioz.
Ndjenje e veqant qe te vret dhe te ben te lumtur.

artani_style
07-04-05, 01:18
dashurija asht vet zoti dhe nese smundesh me u dashuru dije se sje i gatshem te kthehesh te allahu(zoti)

Drenicaki
09-04-05, 19:37
Dashurija ėshtė humbje kohe dhe shkatrrim shpirtėror,

Arb
04-09-05, 00:27
besa s'di...

Zana_ch
18-09-05, 09:14
dashuri te qorron te helmon dhe te shkatrron

Domira
18-09-05, 11:33
Lum ai qe e perjeton dhe din te perkujdeset per te :)

Tomori
18-09-05, 12:40
Lum ai qe e perjeton dhe din te perkujdeset per te :)
Lumja ti qe perjetojke..... :wink:

rafet llapjani
18-09-05, 12:43
O lum bafshi te dyt :lol: :lol:

turisti
06-10-05, 11:29
Oj lumturi, emrin e ke DASHURI. :P

Kercovari
06-10-05, 20:51
Oj lumturi, emrin e ke DASHURI. :P

Qe qe ky qy,mos me hy nen hunde. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Diana007
07-10-05, 08:18
besa s'di...
:wink: ........

turisti
07-10-05, 13:45
Oj lumturi, emrin e ke DASHURI. :P

Qe qe ky qy,mos me hy nen hunde. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Bash ne "nėn" eshte esenca. :wink:

rilinda
14-10-05, 18:55
Dashuria ėshtė e mrekullueshme, por ka vetėm njė tė keqe: Ta prish karakterin!

turisti
15-10-05, 01:35
Dashuria ėshtė e mrekullueshme, por ka vetėm njė tė keqe: Ta prish karakterin!


Hahahahahahahahaahahahahaahahahahahaahahahahahahaa hahahahahahaahahahahahahaahaha- gabimisht.

Tradhtia e prish karakterin,shoqe e nderuar,dashuria kurre,vetem cka e perforteson. :wink: