PDA

View Full Version : E bukur eshte ajo qe e DON


LABI
01-09-04, 12:31
[b] "e bukur eshte ajo qe e DON["/b]
e jo ajo qe eshte e BUKUR"

"gjeja me e veshtire ne jete
eshte frenimi i ndjenjave"

"jeta eshte e bukur nese
meriton te luftosh per te"


"BURRI I VERTETE I DO DY GJERA:
RREZIKUN DHE LOJEN,ANDAJ DO GRUAN
QE ESHTE LOJA ME RREZIKSHME"........ 8)

LABI
04-09-04, 11:26
Leter e dashurise

Razė, shpirti dhe loqka ime, mos mė mundo, bre, kėshtu, se zemra ime
nuk asht resho qė ftohet e nxehet kur tė duash ti! Ēka po mendon, moj ti, se nė damarėt e mi qarkullon boza, opa kumshti a? Jo, Razė, jo,
por gjaku qė ka mė se katėr milion e dyqind mijė rruza tė kuqe e disa
te bardha, qė nuk po mė kujtohet numri tash, prej kijametit! Razė,
pashė rizan e zotit a nuk po sheh...
Pse, po qesh e po tallesh me ndjenjat e mia? Ti nuk ke ndjenja, por
konop. E unė e kam shpirtin e ndieshėm tė poetit, prandaj jam
dashuruar aq shumė. Aq shumė e dua Razėn, saqė gjumi i natės nuk me
merr. Razė, a nuk po e sheh se mbarova pėr ty. Jam tha e terė, si
mishi i pastėrrmės, ma zi se me pasė qenė ushqye nė ndonji mensė tė studentėve. Qe, loqka ime, tė kam pru tarhan-hallėv dhe fara tė
kungullit, qė t'i kanda aq shumė.

Ramė, s'kam ēka me ba...Mori fund ēdo gja. Unė tash e dua Hajdarin. Ma
mirė tė mė ra damlla nė atė dakik. Veē bėrtita: -Ēkaaaa-a?!

Hajdarin-a? At breshkan, at fytyrėlegen, a?! Razė, pash kryet e tezės,
ēka dreqi asht ai ma i mirė se unė? Por, Raza shkoi. Mbeta vetėm.

Filloi me ra shi. Qaj unė, qaj natyra. M'u mėrzit jeta. Kuku, kuku,
kukuuu.

LABI
30-05-05, 20:43
zemra zemres
i bon lutje...
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr :roll: