PDA

View Full Version : A ėshtė e vėrtet se njeriu lindė si njė fletė e bardhė apo..?


m_tetovari
05-09-04, 15:33
deshta te hap kete teme ,se a lind me te vertet njeriu pa asnje informacion mu si nje flete e bardhe ose...?

Murgesha
05-09-04, 22:25
deshta te hap kete teme ,se a lind me te vertet njeriu pa asnje informacion mu si nje flete e bardhe ose...?

Ndoshta m_tetovari, ama nje informacion e ka.
Qysh ne muajin e katert te jetes se tij ne barkun e nenes fillon e thith gishtin e vete. Kete informacion e mbart me vete dhe e praktikon porsa te lind.

turisti
05-09-04, 22:26
Nderimet e mija- m_tetovari.
Njeriu eshte kompjuteri iri icili pret instalimin e memorjes dhe programet.Sa dhe ēka posedon-aq dhe ashtu punon. Sistemi i kompjuterit eshte nji kopje e thjeshte ne krahasim me njeriun si qenje gjalle ,funksionet e tija punojne ne baze imitimit dhe nderrimit te informacioneve si te truri i njeriut,vetem me dallim se nese prishet kompjuteri-ju mundeni me e riparue.Nese prishet njeri-kablla ska,riparim nuk ka. :wink:

m_tetovari
06-09-04, 18:21
pershendetje murgesha dhe turisti ,me te vertet mendime interesante :P

turisti
06-09-04, 19:36
Faleminderit - m _ tetovari - ,ashtu duket nga kendi im.Te pershendes deri ne shkrimet e ardhshme. :wink:

jadore
21-01-06, 01:28
---nuk e besoi!!!-mendoi (edhe pse nuk kam lexuar shume ne kete drejtim??)shume gjera duhet ti kete te trashiguara gjenetikisht....--veprimet e tij te para me jete nuk mund ti marr si pune instinkti --kushedi ndoshta?????