PDA

View Full Version : Dua Mendimin Tuaj Per Kete ...


m_tetovari
06-09-04, 18:30
A ESHTE E VERTETE SE NE DASHURI VETEM NJERI PREJ PARTNEREVE ME TE VERTET DASHURON ???

turisti
06-09-04, 19:47
A ESHTE E VERTETE SE NE DASHURI VETEM NJERI PREJ PARTNEREVE ME TE VERTET DASHURON ???

Jo,inderuari m_tetovari.Kur permendet dashuria,zakonisht mendohet per te dy partneret sepse me nje partner nuk eshte e mundur te bisedohet per dashuri,e as qe fillon dashuria pera pasqyres me vetveten. :wink:

nitushe
11-09-04, 11:22
jo bre sosht e vertet se pa u dashuru 2 palt nuk zgjat ajo lidhje :wink:

Barbaroza
19-11-04, 12:23
Ka raste kur dashuron edhe veq njeri partner per shkaqe te ndryshme te panjohura per ne,por natyrisht se ajo nuk e ka emrin dashuri e vertete!

Kercovari
19-11-04, 12:42
Ka raste kur dashuron edhe veq njeri partner per shkaqe te ndryshme te panjohura per ne,por natyrisht se ajo nuk e ka emrin dashuri e vertete!
Nuk di se per c`ka e ke fjalen,por nje dashuri e cila shprehet apo ndjehet si dashuri nevoje per nje kontakt trupor me gjinin e kundert,si rrjedhoje simpatie apo mvaresie,ose si deshire ne munges te partnerit qe vertet e do,vehet ne pikepyetje dashuria, dhe avancohet teka,kjo per mua s`ka te beje me dashuri.

dr1ta
19-11-04, 12:59
Nese njeri nga te dy te dashuruarve nuk e tregon dashurine edhe pse e ndin ndashuri, por nga shkaqe te ndryshme nuk tregon ndjenjat ai/ajo esht tutzan.

Toni_4Ever
27-03-05, 16:50
A ESHTE E VERTETE SE NE DASHURI VETEM NJERI PREJ PARTNEREVE ME TE VERTET DASHURON ???

sdi valla une personalisht QIFTET nuk i kam pyjt edhe pergjigje nuk kam .

Tomori
14-04-05, 22:13
A ESHTE E VERTETE SE NE DASHURI VETEM NJERI PREJ PARTNEREVE ME TE VERTET DASHURON ???

-Po e vertete eshte,,,,,kjo eshte evidnte!!!!
Po te ishte e kunderta nuk dot kishte Divorcime,,,,,jemi deshimtare se sa qifte jan martuar me bindjen se duhen te dy partneret,,,,,por nuk kalojne as tre kater muaj,,,e ndigjone se jan lane,,,,e sa ka ksish qiftesh qe duan te lihen por nuk i plotesojne kushtet dhe shtiren me njeni tjetrin se duan!!

Barbaroza
15-04-05, 10:46
Ka raste kur dashuron edhe veq njeri partner per shkaqe te ndryshme te panjohura per ne,por natyrisht se ajo nuk e ka emrin dashuri e vertete!
Nuk di se per c`ka e ke fjalen,por nje dashuri e cila shprehet apo ndjehet si dashuri nevoje per nje kontakt trupor me gjinin e kundert,si rrjedhoje simpatie apo mvaresie,ose si deshire ne munges te partnerit qe vertet e do,vehet ne pikepyetje dashuria, dhe avancohet teka,kjo per mua s`ka te beje me dashuri.

Kercovari,paska kaluar kohe e gjate kur jam pergjigjur dhe s'po e kuptoj as vete per cfare e paskam patur fjalen,por sigurisht per diqka po, derisa atebote paskam shkruar ashtu edhe kam menduar ashtu.
Ma merr mendja se kam dashur te them se dashuria per te qene e vertete dhe e madhe duhet te jete e dyanshme,pa interesa(si psh nje kontakt trupor siq e ceket edhe ju,mungese e partnerit te vertete dhe"zevendesimi"i tij me nje tjeter etj).
Nga kjo po del se paskemi patur ide te njejte rreth kesaj!

Barbaroza
15-04-05, 10:47
A ESHTE E VERTETE SE NE DASHURI VETEM NJERI PREJ PARTNEREVE ME TE VERTET DASHURON ???

Mund te ndodhe qe te dashurojne qe te dyte,por me mase te ndryshme dashurie!

Arb
15-04-05, 13:15
A ESHTE E VERTETE SE NE DASHURI VETEM NJERI PREJ PARTNEREVE ME TE VERTET DASHURON ???

Po, eshte e vertete!

Ne shume raste, vetem njeri prej partnereve, vertete dashuron, ndersa partneri/ja tjeter vetem futen ne loje, dhe behen se gjoja dashuron. Humbes ne kete lidhje eshte partneri qe dashuron.

loti
24-04-05, 01:44
A ESHTE E VERTETE SE NE DASHURI VETEM NJERI PREJ PARTNEREVE ME TE VERTET DASHURON ???

Po, eshte e vertete!

Ne shume raste, vetem njeri prej partnereve, vertete dashuron, ndersa partneri/ja tjeter vetem futen ne loje, dhe behen se gjoja dashuron. Humbes ne kete lidhje eshte partneri qe dashuron.
AI QE DASHURON NUK ESHTE HUMBES ,AI QE DASHURON ESHTE FITUES ,KRYESORE ESHTE TE NDJEHET DASHURIA DHE TE MOS JEMI TE VARUR NGA SJELLJA E PARNTERIT APO E PERSONIT QE E DUAM DHE QE NUK E KEMI PARTNER PER ARSYE TE NDRYSHME.