PDA

View Full Version : me ndihmoni ju lutem :( :( !!!!!


nitta
06-09-04, 23:55
ju pershendes juve te gjitheve anetareve te kesaj faqe,une jam nje vajze dhe e kam nje problem shume te madh dhe nuk di se si ta zgjedhi dhe besoj qe me ndihmen tuaj do te zgjidhet.preferoj qe te pergjigjeni me seriozitet e jo te beni hajgare ju lutem....
Kjo me ka ndodh keshtu. isha e re dhe u lidha me nje djale.bisedimet tona kane qene permes msn.edhe pse nuk e pata pare dhe nuk me ka pas pare bisedojshmi dhe i derguam foto njeri tjetrit dhe u pelqyem,ai ka qene me moshe me i vjeter se une,por kjo asgje nuk me pengojke.bisedova me te dy vite edhe pse ende nuk u takuam,sepse une jetojsha jasht ndersa ai ne maqedoni ne nje vend.hyra me nje adrese dhe shenova nje mesazh dhe ne emialin tim shenonte nje djale ku deshironte te bisedonte me mua,biseda u fillua si shoke.por me kalimin e kohes per nje kohe shume te shkurtr ai u dashurua n mua.une nuk mujsha sepse e kisha,edhe ai e dinte kete pune..ishte me moshe me i ri i bukur simpatik dhe me beri per vete,une u ndava me ate te parin sepse kete e dashurova edhe pse ai se prnonte se me donte dhe me shenonte mesazhe cdo dite.por broblemi ishte se ai kishte prejardhjen nga aty ku i kisha une dajte.kete e dinim te dyte por ai me pat thene mua se ka dal qe 70 vite dhe se ai nuk eshte as i lindur e as i rritur aty,dhe ne si te rinj qe jemi nuk menduam me gjate.te dy pare fam na thojshin qe kjo pune nuk eshte mire,por fam ime e kuptuan qe e dashuroj dhe nuk benen aq problem.pra u benem bashke dhe kemi qene bashke dy vite,jemi takuar dy here dhe kemi kaluar shume mire.me do dhe e dua problemi eshte se qe e ka prejardhjen nga ai vedn nuk mundet te martohet me te,tash jemi ndare nuk ka shume kohe,por une po dua te qmendem,kurre se kam paramenduar qe do te me ndodhe kjo, e dashurova me zemer dhe ende e dua por edhe ai me do,problemi eshte fam e tij, fam e tij nuk e lejon qe te martohet me mua,ndoshta e kane ata te drejte por cka te ju bejme ndjenjave tona qe kemi per njeri tjetrin.ai i pari ende me shenon dhe pret kthimin tim,une kam mundesi te kthehem tek ai por nuk mundem se nuk e dashuroj me edhe pse ai me dashuron shume,une nuk mund ta doja ate kurre si me don ai mua dhe nuk mund ta dashuroja kurre si kete te dytin qe e dua.po e quaj te dytin sepse ky eshte dashuria ime e pare sepse edhe pse kam biseduar me ate tjetrin me heret ka qene veq biseda nuk jam pas takuar e as asgje, dhe per kete po behet shtire me kete sepse jemi takuar dhe gjithcka me duket e veshtire,kontaktin e kemi dnerpre qe nje jave nuk kemi biseduar e me duket qe sikur nje vit nuk kemi fol.mundohem ta bidn se ndoshta fam pajtohet si te mendojme me gjete ndonje zgjidhje por ai nuk ndegjon eshte bere si i qmendur, don te largohet nga shtepija,nuk don te rrije as me fam e tij.une qaj cdo dite dhe shresoj se nje dite do te me thirre ne tlf dhe do te me kthehet prape por se di se a do te ndodh kjo.fam time si kma treguar sepse ende shpresoj se do te behet mire, nuk mund ta pranoj se jemi ndare me te vertete nuk muj. nuk di se a e kam spjeguar mire kete per juve por nese dikush nga ju e kupton gjendjen time ju lutem me ndihmoni cka te beje,ju lutem me ndihmoni ose do te vdes.flm per mirekuptimin se nuk po mundem me shenu me shume,por besoj qe me kaq e kam spjegu pak a shume.mendoni qe eshte mire te kthem te i pari , a te shpresoj se nje dite do te me kthet ky i dyti, apo cka te beje,tjeter nuk mund te gjej,sepse nuk do te mund ta dashuroja kurre si kete e nuk dua te ia prishi jeten askujt.ju lutem me ndihmoni,,,,,,,,,,, :( :( :( :(

dyli
07-09-04, 00:31
Ndegjo vetem zerin e zemres sate dhe asgje tjeter-asgje tjeter!!! Tung!

nitta
07-09-04, 00:52
une zerin e zemres sime e dnegjoj dhe e di se e dua dhe se me te dua ta kaloj jeten po si ta bind ate si ta kthej perseri.
ju flm per pergjigjjen.

markopollo
07-09-04, 08:59
:wink:

tung nitta e lexova me kujdese kete shkrim tendin dhe vendosa te ta jap nje keshille te vogel: MOS U BEJ MERAK DHE MOS U PENDO PER ATE QE E KE BERE ME DESHIRE KURRE SEPSE ATEHERE E KUNDERSHTON VETVETEN,por vazhdoje jeten sikur asgje nuk ka ndodhur e keqe dhe te lutem sa here qe te biesh ne dashuri te lutem kurre mos ja jep dikujt 100% zemren por ruaje nje hapsire te vogel qe nese te deshton te pakten ta keshe themelin per te ndertuar nje dashuri te re sepse dashuria eshte sikur mafija KUR TE HYSH NE TE NUK MUND TE DALISH KUR TE DUASH.....TE PERSHENDET SINCERISHT ALIAS TONI :arrow:

Murgesha
07-09-04, 09:20
Nita te lutem kjartesohu pak.
Ne njerin rast thua se keni qene bashke dy vite, e ne tjetrin thua se jeni takuar dy here.
Keni qene bashke dy vite ne bisede ne mesengjer, dhe brenda kesaj kohe jeni takuar dy here apo si eshte ky rast????
Nese keni qene bashke dy vite dhe tani nuk mund te martoheni une mendoj se kjo nuk ka kuptim.
Nese familjet kane qene ne dijuni siq ju kishit shkruar, dhe ne nderkohe ju keni qene bashke dy vite, ateher une mendoj se kjo dashuri duhet te quhet e kaluar dhe duhet harruarr. Se ketu nuk qenka ne pyetje se paskeni nje lidhje familjare por diqka krejt tjeter qe ti duhet ta zbulojsh dhe ta ndihmojsh vetveten.
Nes skjarohesh edhe pak atehere edhe do te mundohemi me teper per te ndihmuar.

Cool_Boy
07-09-04, 09:25
Pershndetje nitta


Une do kisha vepru keshtu po te isha ne poziten tende merre ate djal ikni diku edhe pa pajtimin e fam se tij dhe mos u beni marak se mbas nje kohe do te pajtoheni me fam e te dashuarit tuaj ok.....

nitta
07-09-04, 11:45
tung, ju pershendes dhe ju flm shume per pergjigjjet.
murgesha e di qe nuk jam speguar mire sepse jam shume keq dhe nuk po di as te shkruaj besom,e vertete ehste qe kemi qene bashke dy vite dhe dy here jemi takuar sepse une kam banu ne nje shtet jteter ai ne tjetrin jemi njoftu neper msn.edhe ai ka ardh tek une eshte taku me fam time dhe jemi njoftu kuptohet,normal.e heren e dyte kam qene une tek ai kma ndjet te fam e tij dhe kure jam kthyer nga ai ka ndosh kjo,si me e qu une kete te kaluar,sepse edhe pse jemi takuar vetem dy here dashurija jone ka qene serioze dhe e sinqerte, dhe nuk na ka ndodh kjo pse ne nuk e dojme njeri tjetrin po pse fam e tij po prishin pune.ju thash edhe me nalt fam e tij jane duke i bere presion atij,me ka thene se do te ike nga shtepija dhe se do te del rrugeve e te humbet e mos te ndegjohet kudn me u gjalle.une nuk po muj me bere dicka e kma lute qe nga fam mos te ike se ka qene nuje djale qe e ka desht dhe e ka rrespektu fam shume e tash per mua me ndodh kjo nuk po du.
ai thote se me nuk mund ta dashuron askend si mua se une kam qene e para per te,kendej thote nuk mundemi te jemi bashke se fam nuk po lejon, kete nuk po muj me kuptu,besoj qe kesaj here jam spjegu me mire.kalofshi mire dhe ju flm nga zemra per mesazhet tuaja.

nitta
07-09-04, 11:51
markopollo dhe coo_boy edheju flm shume per mesazhet tuaja.po ta kisha dite qe me ndodh kjo me te vertete nuk do ta dashuroja me gjithe zemer por js kjo ndodhi,dhe une e urrej veten qe e dua ate besom,them pse nuk mudn ta harroj pse,por pergjigjje nuk mund te gjej,ndoshta ehste keshtu sepse edhe ai me don mua,e te isha ndare me te pse ai nuk me kish desht mua isha pajtu,por te duhen dy persona dhe te ndahen kjo nuk eshte e drejte ;( ;( ;( tung

turisti
07-09-04, 12:27
Pershendetje - nitta-.
Murgeshe ka te drejta-duhesh edhe pak me e kjartesue kete pune nese don ndihem korekt.Nga shenimet e larteshenuara,une po te kuptoj,por jo edhe detajet qe nevojiten...Ti gjindesh ne nje situate gati kaotike, ndoshta ne njerin prej udhekryqeve e jetes ku vendoset tejkalimi ne mes jetes para dhe martesore.Per djalin e pare,nuk te lidh asgje perveq kohes te harxhuar ( dy vite ) ne msn.
Per dytin,te lidh koha,dashnija etj edhe momentalisht NDARJA.
Ne momentet e demoralizimit dhe mosgjetjes se rrugedaljes,ti don t'i kthehesh ati te parit.
Pikerisht,nuk eshte e rende ndarja se sa ky moment i cili (nese nuk vendos mire,ose nese gabon )mundet me qene fillimi i melankolies te thelle e cila ngadale do te te shpiej ne stres .
Une nuk e kame te kjarte rreth ndarjes se juaj- menyren,ndonji fjale ose diqka tjeter qe na ndihmon ne kete rast,por mendimi im eshte ky:Pse ky djali i dyte don me e braktis familjen,ajo nuk eshte zgjidhja e problemit.Me mere eshte te takoheni ju dy,ta definini lidhjen e juaj,dashurijen,meriten dhe vleren e ndjenjave mes jush.Nese e shifni qe do gje eshte ne rregull,perveq - ndaleses se prinderve te tij- =PERHAIR JU QOFTE.NUK JENI AS TE PARET E AS TE MRAMET.Mundeni me e realizue deshiren e juaj ne shume menyra( nuk dua tash per to te bisedoj sepse cilado qe te jet,nuk dua te jet gabimi im).Dashurijen nuk ka njeri qe e ndal e asnje force,ajo eshte e dhene nga Zoti,dhe secili qe i kundervyhet-i kundervyhet dhe krijuesit e saj-ZOTIT.
Te deshiroj zgjedhjen e mbarre dhe ardhmerijen e rahatshme.-TURISTI- :wink:

nitta
07-09-04, 13:11
turisti as une nuk po mundem me kuptu pse don ai te ike, po ju ka marr inati fam te tij qe nuk po na lejojne te martohemi edhe per kete po thote qe ta kalli edhe fam time,edhe ai ehste bere si i qmneur se di se di si do te perfundoje kjo pune veq une do te qmendem vallai.nuk kam force te beje asgje vetem mbyllem ne dhome dhe qaj,por lotet nuk po zgjidhshin asgje,te fam time nuk po mundem me i tregu se po shpresoj se prap behet mire, dhe nuk po di se kujt te ia rrefej e ta largoj nga zemra kete hidherim dhe merzi qe kam dhe per kete vednosa te shenoj ketu qe ndoshta me dnihmen tuaj do te mund te vij ne vete pak :(. ju pershendes dhe ju flm te gjitheve atyre qe mundohen me me ndihmu,zoti ja u shkrofte me te mrie e kurre mos ju dnodht kjo qe me ka ndodh mua.

turisti
07-09-04, 13:24
turisti as une nuk po mundem me kuptu pse don ai te ike, po ju ka marr inati fam te tij qe nuk po na lejojne te martohemi edhe per kete po thote qe ta kalli edhe fam time,edhe ai ehste bere si i qmneur se di se di si do te perfundoje kjo pune veq une do te qmendem vallai.nuk kam force te beje asgje vetem mbyllem ne dhome dhe qaj,por lotet nuk po zgjidhshin asgje,te fam time nuk po mundem me i tregu se po shpresoj se prap behet mire, dhe nuk po di se kujt te ia rrefej e ta largoj nga zemra kete hidherim dhe merzi qe kam dhe per kete vednosa te shenoj ketu qe ndoshta me dnihmen tuaj do te mund te vij ne vete pak :(. ju pershendes dhe ju flm te gjitheve atyre qe mundohen me me ndihmu,zoti ja u shkrofte me te mrie e kurre mos ju dnodht kjo qe me ka ndodh mua.
Oj nitta, nuk shkrujte asgje per propozimin tim me larte .ka mendon ti per propozimin ti? Ake ti ndonje propozim tjeter? Mbyllja ne shtepi nuk eshte rrugedalje.Koncentroju sepse ja sot ja kurr te nevojitet gjakeftohtesia,mendimet e kthjellta dhe vendosmerija,ose do t'i humbasesh te gjithat,megjithate: E HUMBURA SHT VETM AJO PREJ T CILS HEQIM DOR VET.
Punet e keti lloji gjithmone jane thika me dy teja,por mos u merzit-dashuria eshte per GUXIMTARET,mos prit,sepse prej pritjes nuk ka hair-VEPRO e mos u frogo sepse FRIGACAKET nuk kane vend ne dashuri e as DASHURIA nuk ka KOH pet to. Te pershendes. :wink:

Kullerka
07-09-04, 14:40
Pershendetje Nita
me ka ra shum raste me ndegju per dashurine por asnje si ky i yti....
Nqs.Ky i dyti nuk te thirr ne telefon dhe nuk te dergon asnje pergjigjie ather kjo eshte diqka negative mos ju nenshtro iki asaj pune dhe kerko fatin tend ne anen tjeter edhe pse e do mundohu te punosh diqka
te mesosh diqka apo te studiosh por njiher iku nga dashuria e dyte te clin thua se e do marrezisht!!!!
Kurse atij te dytit jepi pak kohe se ndoshta do ta dashurosh me kalimin e kohes plaget do te sherohen dhe gjithqkja do te jete mir dhe ne rregull!!!!!!!!!


FAT<FAT<FAT paq ne jeteee!!!!!!!!tung tungggggg :wink: :wink: :wink:

suzi
07-09-04, 15:43
nita , thire ate tipin edhe thuj sa ik vet merem me vete dhe ikni bashke masi duheni, nese jeni nga nje vend ose keni lidhje farefisnore, nuk prish aq shume pune , se te ne i kqyrin shume keto sende perderisa feja e lejon mu martu, ne tyrki arabi e disa vende islame martohen ne mes vete kusherit e par , keshtu qe ju nuk besoj qe jeni aq te afert po ne shqiptaret i kqyrim shume jo deri 7 shok sbon mu martu e sende nje vajz e tezes sime e kamare burin qe gjithe i kan thon se ste bjen , sot jan rahat kan dy djem edhe nuk ka asnjefar problemi, se di ndoshta skam kuptu mire hallin tend, po mos lejo me tu perzi askush , se kjo eshte jeta e juve dyve, me rendesi ju me qen dakord, dhe eshte me mire te jeni ju dy se ai te ik nga shpija , ateher qka shume veta lendohen , ti qetsou rregulloj mendimet me qetesi , pa nervoz me butesi dhe mendo se mire do behet nese kerkon mire ka me u be mire, ne te kunderten si e lyp do e gjen , lype te miren jemi me ty nita , na trego nese behet mire ok ... qaoo :roll:

nitta
07-09-04, 16:31
kullerka une po mundohem me bere si po thoni ju qe te iki nga dashuria por nuk po mundem,nuk po mundem besom,se nuk jam nje vajze qe i harron gjerat menjhere po si te mund te harronj njeriun qe e dua dhe me don, problemi eshte fam nuk di se si do te i vij funid kesaj pune,cdo nate e lus zotin qe te behet mire por se di se cka do te ndodh.

Murgesha
07-09-04, 16:36
kullerka une po mundohem me bere si po thoni ju qe te iki nga dashuria por nuk po mundem,nuk po mundem besom,se nuk jam nje vajze qe i harron gjerat menjhere po si te mund te harronj njeriun qe e dua dhe me don, problemi eshte fam nuk di se si do te i vij funid kesaj pune,cdo nate e lus zotin qe te behet mire por se di se cka do te ndodh.

Nitta edhe njeher po inkuadrohem ne ket temen tende.
Ju si duket e keni bindur vetveten se vetem familja e tij qenka problem.
Jepi pak kohes vetes te qetesohesh dhe ti mendojsh gjerat me gjakftohtesi. Nese vetem familja e tij qenka problem ai djale se shpejti do te vendos se cka eshte me e rendesishme per te.
Hm, dicka nuk po shkon ketu. Perderisa te ne femrat deri dikund familja na pengon qe te kontaktojme ate qe duam te djemte eshte ndryshe puna. Une per vete nuk po mundem ta kuptoj se pse ai qe ju thuani se ju don nuk ju eshte lajmeruar qe nje jave????
Qeteso veten se pari e pastaj i sheh me kjarte gjerat.

nitta
07-09-04, 16:41
suzi te pershendes dhe te flm shume shume per perjigjgjen tuaj se me te vertete pergjigjja juaj po me bene qe te shpresoj se pernjemedn do te behet mire,e nese behet mire do te ju falenderoj ty dhe te gjitheve qe jeni mudnuar te me ndihmoni.
i falenderoj shume ata qe me kuptojne se ne cfare halli jam dhe befte zoti aq askujt mos ti ndodh kjo, sepse nuk ishte nje gje e mire.
shpesh here me shkon mendja te beje vetevrasje por vetevrasja eshte vetem dobesi e njeriut, e kete nuk dua ta beje,por dua te luftoj dhe ta kthej njeriun qe e dua dhe nuk dua ta humbi se do te ishte sikur ti hupsha syte e mij apo ndonje gjymtyre te trupit tim.ndonjehere ulem e mendoj dhe kur filloj te paramendoj se neser ai do te martohet psh me nje tjeter une do te vdisja,se ai kurre i lumtur nuk do te ishte me tjetren se une e njoh ate po as une jo,kurre nuk do te mundesha te beja jete me nje njeri tjeter,per kete e kam te veshtire dhe nuk mundem me u pajtu me dikend kur thote qe ta harroj nuk mundem ta harroj dot,zemra ime do te jete gjithmone e tij edhe nese nuk behemi bashke dhe gjithnje do ta kem nje pike te zeze ne zemer e cila nuk do te hiqet kurre,me falni qe po shprehem keshtu por :( lotet nuk mund ti ndal dhe gjithe keto fjale nga zemra jam duke i shenuar,aesyeja qe kam vedse ta rrefej ketu eshte spese nuk kam shoqeri shume e nuk po di se kujt ti rrefehem e ta hjeki kete merzi nga shpirti se me mbajt ne vete ka te shkosh ish shume keq. kam shume te flas por po e mbaj ne vete,ju pershendes dhe ju falenderoj shume te gjitheve per mirekuptim.

mickoja
07-09-04, 16:53
Prshendetje nitta

Dhe un dua diqka t them se paska shum mendime te ndryshme ketu po ja nje po ta them dhe te lutem mos harro:qfar do mendimi te kesh dhe qfar do t vendosish te lutem mos e harro familjen tende se besoj nna jote do ta ket dhembjen me t madhe n shpirt pr ty,e mos e ngut vetem por mendo mir dhe pastaj vepro.
vetem qetsohu dhe prit e kshyr se a po lajmrohet i dashuri yt dhe qfar mendimi ka aj?Se nese per nje mashkull egziston dashurija maximalisht te aj ndaj ty aj nuk do te pranonte qe te humb aj ty aq shpejt dhe ne ket menyr

t prshendes un mickoja

Gentiana
07-09-04, 17:07
Nitta gjithashtu edhe un te pershendes, dhe te uroj gjdo te mir, dhe zgjidhje te shpejt per ket problem.

Te them te drejten shum gjera i kam te pa kjarta dhe nuk po jap mendimin tim ne sende qe nuk kuptoj. Po qka diq nuk po me bind esht ajo: Nese ai te don si e thua ti, perse i duhet ati 1jav e mos tet lajmerohet hiq??!! Ok ndoshta e pengon familja, sidoqoft, per nje SMS, E-mail, apo telefonat qe te sqarohet do te kish mundur ti ben??! Kurse per at tjetrin, nese nuk e don nuk mendoj se esht ide e mir qe te fillojsh diqka me te.
Pastaj, sa vjeqare je, nese ben te pyes??

Genta

No-_-one
07-09-04, 19:09
Nita edhe une po hy ne ket bised per ket djalin te dytin po te them diqka nuk esht ne rregull te ky se ai me desht ban gjithqka se tekefundit ti je jasht thave dhe ke mundesi ate me afru ngat vetit po shiko mir ku esht problemi se po me duket qe nuk esht problemi tek familia e tij po te ai person esht. edhe qe ke shkru a esht ma mir ti kthehem te parit ky esht nje mendim i poshter se nese nuk mundesh me ja dhan dashurien qe e meriton ai mos shko se vetem e lendon at person edhe veten asgje tjeter. tung tung

just 4 fun
07-09-04, 22:12
Nitta, e lexova ate qe ke shkruar dhe propozimet e tjereve, te kuptoj, se kur njeriu mendon se e dashuron dike bjen ne tripa te keqij, nese vetem dy here je takuar me at djalin, nuk ma merr mendja se e dashuron ne ate menyre si thua ti, por me siguri eshte ajo qe ai eshte "molle e ndaluar", dhe ty te duket se e don dhe smundesh te jetosh pa te.

Nga pervoja ime te them si motres sime leja kohes se vetem koha do te ben te mundshme ta harrosh, dhe si e permendi dikush me lart, merru me dicka tjeter qe te terhekesh mendjen nga ai, besom , te lutem beson se mbas nje kohe do te bindesh se ka qene dicka qe nuk e ka vlere qe ti te vuajshe. Jeta eshte e shkurt dhe perplot befasira, mus ju nenshtro askujt, po jeto jeten deri ne maksimun dhe si don ti, sepse ti je e vetmja qe mundesh ta ndryshosh fatin tend.

disa thejn HIJEN KUR TA NJEKSH KURR SMUNDESH ME NXEN, E KUR TJA KTHEJSH SHPINEN TE VJEN MBRAPA.

Harroj te dyte.

Te uroj sukses, :wink: :wink:

Tomori
08-09-04, 11:49
Nita ju qe thuani jo dashurija jo kjo jo ajo...familja,miku, dreqi,etj
Nita kjo esht dashurija e rejshme.Nita ju vetveten e keni fantazu duke mnenduar se jeni ne dashuri me at djale kjo esht e gjithe romantike e tepruar.Nita si ka mundesi te kalon nje period dy vjeqare dhe te takoheni dy here ka pes minuta???edhe qka tash .....e Nita Nita ju endroni mos mireni me endra, por ju siguroj qe keni denje person shum afer teje qe ju dashuron Po Nita zgjoheni perballoheni me realitetin shiqoni boten reth jushe qka ju rethekon, se ju jeni verbet jetoni me imaxhinat kjo nuk esht mir per ju.Nita nje her e pergjithmon heknjain pre memorje at djal me msn se dot ju shkel koha.Nita edhe nje her ju them mos mendoni fare per at djale por dot ju keshillojsha qe te filloni ta ureni, ta injoroni Nita thkehu donje djali qe e ke pran teje me siguri egziston por ty e ke fiksuar ne koke se vetem ai i mesazheve egziston dhe qka esht ma e keqja ty mendon se ai te done!!!! un ju them se ai nuk ju don juve por thjesht veqse tallet per argetim ti kaloj koha. Juve ju konstideron si loje tamam si me qene kukell ....me beso se kte ta them Tomori mos i mer gjerat komplet 100% se edhe nje gje ta them te jesh e bindur ai kur te qon msn ai tallet me ju...po pse bre Nita e lejon veten qe doni laper ti tronde me ty.....Nita te pershendes po mendo pak qka tkam thene se kte nuk e kam shkruajt as nga xhelozija as nga dashurija....them nga xhelozija se at djal nuk e njof fare.....them nga dashurija se tek ju nuk jam i dashuruar dhe nuk ju njof fare tamam si at djalin a me kupton Nita po va perseris afer teje ke djale qe te dashuron por hapi syt ma mire dhe dashurin e ke ati....por te kutem harohe at dashuri endrash siq mendon ty se esht reale.......

Murgesha
08-09-04, 12:13
Nita ju qe thuani jo dashurija jo kjo jo ajo...familja,miku, dreqi,etj
Nita kjo esht dashurija e rejshme.Nita ju vetveten e keni fantazu duke mnenduar se jeni ne dashuri me at djale kjo esht e gjithe romantike e tepruar.Nita si ka mundesi te kalon nje period dy vjeqare dhe te takoheni dy here ka pes minuta???edhe qka tash .....e Nita Nita ju endroni mos mireni me endra, por ju siguroj qe keni denje person shum afer teje qe ju dashuron Po Nita zgjoheni perballoheni me realitetin shiqoni boten reth jushe qka ju rethekon, se ju jeni verbet jetoni me imaxhinat kjo nuk esht mir per ju.Nita nje her e pergjithmon heknjain pre memorje at djal me msn se dot ju shkel koha.Nita edhe nje her ju them mos mendoni fare per at djale por dot ju keshillojsha qe te filloni ta ureni, ta injoroni Nita thkehu donje djali qe e ke pran teje me siguri egziston por ty e ke fiksuar ne koke se vetem ai i mesazheve egziston dhe qka esht ma e keqja ty mendon se ai te done!!!! un ju them se ai nuk ju don juve por thjesht veqse tallet per argetim ti kaloj koha. Juve ju konstideron si loje tamam si me qene kukell ....me beso se kte ta them Tomori mos i mer gjerat komplet 100% se edhe nje gje ta them te jesh e bindur ai kur te qon msn ai tallet me ju...po pse bre Nita e lejon veten qe doni laper ti tronde me ty.....Nita te pershendes po mendo pak qka tkam thene se kte nuk e kam shkruajt as nga xhelozija as nga dashurija....them nga xhelozija se at djal nuk e njof fare.....them nga dashurija se tek ju nuk jam i dashuruar dhe nuk ju njof fare tamam si at djalin a me kupton Nita po va perseris afer teje ke djale qe te dashuron por hapi syt ma mire dhe dashurin e ke ati....por te kutem harohe at dashuri endrash siq mendon ty se esht reale.......

Tomorri nuk e di se sa jeni i vetedijshem se cka keni shkruar.
Por te shkruajsh ne ket menyre per nje njeri qe nuk e njef fare, mua po me duket nje cudi.
Dhe pse zoteri je aq i bindur ne mendimet e tua? Pse mendon se ke te drejte?? :shock:

Kullerka
08-09-04, 13:53
Nita edhe niher po te them se zgjidhe ate te cilen eshte me mirre per ty edhe nuk do te pendohesh .................
Suzi
Hey feja muslimane nuk lejon vallah mu martu kusherin me kusherin po ju ka hutu TV.Zhadja hahaha te pershendes kalofshe mire..
Nita gjithashtu te pershendes zgjidhe fatin vet per te cilin kurr ne jeten tende s'do te pendoheshhhhh......E familja jote a e din per ty???familja jote a pote kundershtojne??????????Tung tunggg

turisti
08-09-04, 14:13
Pershendetje Nitta.Te lus,lexoje postimin ti te dyte dhe mos i merr konkluzat - Alla McDonald's ( te shpejta).

Pershendetje dhe sukses. :P

Tomori
08-09-04, 15:05
[quote="Tomori
Tomorri nuk e di se sa jeni i vetedijshem se cka keni shkruar.
Por te shkruajsh ne ket menyre per nje njeri qe nuk e njef fare, mua po me duket nje cudi.
Dhe pse zoteri je aq i bindur ne mendimet e tua? Pse mendon se ke te drejte?? :shock:

Murgesh pik se pari ju pershendes.
Un per veti jam i vetededishem per shkrimin tim.
Un nuk them se kam te drejte apo kam te drejte.
Murgesh Nita esht ne halle te madh....Un vetem ja shfaqa mendimin tim qe nuk esht mire te perqendrohet siq thot ajo ne dashuri!!!!
Cfar dasahurije shihni ju ketu ju lutem.
Po nese del e vertet kjo teza ime qe ai djale e ka vetem per hajgare???
Mbas shkrimit te Nites ashtu i bie...se ne nje moment ajo thot se gjoja ky djal nuk paska leje prej familjes???? Kjo esht apsurd ...Mua me vjen keq per Niten pamvarsisht se nuk e njoh personalisht... un jam i mendimit qe per Niten esht ma mir ta harone ket dashuri nese mundet te quhet dashuri.
Murgesh kollaj esht ti them Nites o Nita leja kohes ke durim e pralla tjera.
Te behemi ma objektiv ma mir tja them mendimin tim por ajo le te veproj vete si esht ma mir.
Un prap qendroj se per Niten esht te dashurohet me nje djal qe me te vertet e done dhe qe do ta kiet pran vetit.E jo me mashtrime siq vepron ky zotriu me an te mesazhevet e genjen dy vjet.. Nita le te mendoj per kte dy vite jan ne pyetje .....
Murgesh besoj qe me kuptoni ma mir me ja than troq se kte ja kam then pa asni hile te betohem.Gjynah te ngele Nita me shpresa a per cilin!!!
Te kishte pas interesim ai djal po ta kish me seriozitet besoj qe ket pune do ta kishte mbylle ....a jo me i thane Nites un te dua po nuk mlen mami
mandej ithot mami ra dakort po tash babi po minxha ma von daja ma tykje nuk dakordohet komshija!!! qka jan kta arsyetime palidhje te lutem Murgesh...besoj qe me keni kuptuar...shfryrtzoj prap rastin ti drejtohem Nites
Nita po te them si motres time po ti din si te duash vepro...nuk esht e thanun qe un kam te drejte por un ta them mendimin tim.Emocionet deshiren leji manesh lidhje me ket djalin harohe hyn ne kerkim te dashuris se vertet ......te prift e mbara si do qoft puna yung
Murgesh edhe juve ju pershendes kalofshit mir tung

Banderrass
08-09-04, 15:28
Nita un kisha pas nje pergjigjje per ty . se si te veprosh .. te kisha then ta blesh nje kallash Kinez.. ksi qe si nxehet tyta edhe me i shkrep 3 karikator.fishek ne familjene ati djalit e me ja vra krejt se kokan ni shpi budall he mazamakeq.. s di qysh ja paskan qit terezin ata.. kokan t smut.. sen ma gjyna se me e prish nje dashuri kaq te fort qe paskit ju te dy nuk ka.. por ata qenkan ne drejtim te prishjes te asaj dashurie shum te fort .. por si do qe te jet mos ta majt me i vra familjene kti te dytit.. e paske t parin rezerv edhe mo e lshoo.. ...!! e kisha pas edhe nje lutje per juve qikave Tona shqiptare.. mos shkoni ne dashurin qe perendon shpejt por shkoni ne dashurin me afat te gjat .. ti nita pom vjen keq po ja paske karrabyth punt vetit.. po gjynahi i dashuris se par te paska zan .. e kshtu qe s di qka te them ma shum :..!! :?:

turisti
08-09-04, 15:44
Nita un kisha pas nje pergjigjje per ty . se si te veprosh .. te kisha then ta blesh nje kallash Kinez.. ksi qe si nxehet tyta edhe me i shkrep 3 karikator.fishek ne familjene ati djalit e me ja vra krejt se kokan ni shpi budall he mazamakeq.. s di qysh ja paskan qit terezin ata.. kokan t smut.. sen ma gjyna se me e prish nje dashuri kaq te fort qe paskit ju te dy nuk ka.. por ata qenkan ne drejtim te prishjes te asaj dashurie shum te fort .. por si do qe te jet mos ta majt me i vra familjene kti te dytit.. e paske t parin rezerv edhe mo e lshoo.. ...!! e kisha pas edhe nje lutje per juve qikave Tona shqiptare.. mos shkoni ne dashurin qe perendon shpejt por shkoni ne dashurin me afat te gjat .. ti nita pom vjen keq po ja paske karrabyth punt vetit.. po gjynahi i dashuris se par te paska zan .. e kshtu qe s di qka te them ma shum :..!! :?:
Nderimet e mija Banderrass,
Lidhje me kete postim,me intereson ta dij:1)cila eshte dashuri qe perendon shpejte? 2)cila eshte dashurija me afat te gjate? 3) a eshte ( simbas teje ) dashuria e konzervuar? Nese ke mundesi,pergjegjmu dhe mos haro: KUR PERENDON DIELLI EDHE HIJA DO TE ZHDUKET. Te pershendes. :wink:

blerimfitore
03-03-09, 17:49
sic te ngroh dielli i mengjesit nuk te ngroh i akshamit

Teuta2
13-03-09, 23:09
Nita, e dashur, se pari te them te mos e marresh kte si gjen kryesore ne jeten tende (mos e qit para vetvetes) se nga pervoja ime po flas qe nuk ja vlen per aske tjeter te japesh veten tende 100% zemren, kohen, disponimin, vemendjen, etj.
Un e lexova ate qe kishe shkruar ti mirpo uk e kuptova pse familja e tij nuk duan qe ju te martoheni???
Dhe diqka per fund, nese assesi nuk do te jesh bashk me djalin, serish te them qe duaje veten me shum se ate dhe ruaje veten me teper, se eshte nje koh kur mendon se ai eshte i vetmi per ty dhe pa te nuk ben te jetohet (edhe un kam kalu kte gjendje) por me kohen qdo gje behet me mir ... te pershendes.