PDA

View Full Version : Si do te mbaron vaji im????


Anila
07-09-04, 14:16
Nuk e di se qfar ndodh ne kohen e fundit me mua...
Qdo gje, gjdo njeri me ben nervoz… Nuk jam e smuar…fare….
Po dua vetem te jem vete, dua te shkoj larg e me larg…
Ka njeher e ndjej veten si nje zog ne kafaz, qe nuk mundet me fluturu…
Nuk e di se kjo gje keshu sa do te vazhdon, tash edhe vetvetja nervoz me ben…
Pasha ZOTIN qe esht nje, kjo qka po shkruaj nuk esht rren, po esht qka ndjej un momentalisht….
Nuk e di a ka ndihm per mua, apo do te zgjat jeta ime keshtu vetem tu vuajt…

Por ma se keqti esht nuk e di pse e ndjej veten keshtu…
Mua normal nuk me mungon asgje, se i kam te gjitha,
por prap nuk jam e lumtur….

mirsad
07-09-04, 15:32
anila ju uroje nje shpetim s amete shpejte nga ky ngushellim shpirteror...dhe nga ky pesimizem......te them te drejten edhe une shum here i jetoje keto qe po thua ty prandaje vendosa te pakten te perkrahi me kete mexsazh te vogel....

nqs se doni te bisedojme ne msn..te betohem do flasim per ndihme njeri tjeterin..me dergoni adresen nqs s ejo..perseri ju uroje kthimin elumturise tuajj...

desha te ju rekomandoje te lexoni disa postime qe ka ber nje antar tek rubrika e fese..
nga erresira ne drite....ju lutem lexoni ketu..mirupafshim..

turisti
07-09-04, 15:52
Nuk e di se qfar ndodh ne kohen e fundit me mua...
Qdo gje, gjdo njeri me ben nervoz… Nuk jam e smuar…fare….
Po dua vetem te jem vete, dua te shkoj larg e me larg…
Ka njeher e ndjej veten si nje zog ne kafaz, qe nuk mundet me fluturu…
Nuk e di se kjo gje keshu sa do te vazhdon, tash edhe vetvetja nervoz me ben…
Pasha ZOTIN qe esht nje, kjo qka po shkruaj nuk esht rren, po esht qka ndjej un momentalisht….
Nuk e di a ka ndihm per mua, apo do te zgjat jeta ime keshtu vetem tu vuajt…

Por ma se keqti esht nuk e di pse e ndjej veten keshtu…
Mua normal nuk me mungon asgje, se i kam te gjitha,
por prap nuk jam e lumtur….

Pershendetje Anila.

Asnje problem nuk eshte i pazgjedhshem.Kontrolloji shiqimet dhe qendrimet e tua ndaj jetes.Analizoje rrethinen,ndoshta shkaku i nervozes tende eshte afer( ne ēka une forte besoj),ose nuk ke tregue te gjithat.
Te pershendes. :wink:

Albanam
08-09-04, 12:30
Pėrshėndetje pėr ty Anila!

Ajo qė ke pėrshkruar rreth gjendjes tėnde momentale ėshtė njė situatė qė di nganjėherė tė ngėrthejė njerėzit, e sidomos tė rinjtė. Pra, lehtėsimi i parė ėshtė se kjo nuk po tė ndodh vetėm ty.
Pastaj, njė rrethanė lehtėsuese pėr ty ėshtė edhe fakti se, siē u shprehėt nė postimin tuaj, e ke tė mbjellur nė shpirtin tėnd BESIMIN NĖ NJĖ ZOT, kurse kjo ėshtė shumė me rėndėsi pėr pėrballimin e gjendjeve tė tilla. Tė mbetet vetėm qė ky besim tė thellohet akoma mė tepėr nė vetėdijen tėnde, tė meditosh edhe vetėm pak mė tepėr rreth Krijuesit tėnd dhe tė gjithė asaj qė tė shohin e nuk tė shohin sytė, tė kėnaqesh me atė qė tė dha Ai ty dhe bukuritė e natyrės qė tė rrethon, ta falėnderosh Atė pėr ēdo dhunti dhe pėr faktin se nuk tė mungon asgjė, ashtu siē u shprehe ti nė postimin tėnd, veēanėrisht nė kėto kohėra kur shumė njerėz tjerė nėpėr botė nuk kanė atė qė kemi ne, por jetojnė nė skamje e varfėri, nėn kėrcėnimin e luftėrave dhe rrezikut pėr jetė, nėn kthetrat e alkoolit, drogės e prostitucionit...
Pra, Anila, ka edhe mė keq!
Ndėrsa gjendja jote ėshtė e momentit... ajo gjithsesi do tė kalojė, me ndihmėn e Zotit Njė, Atij i qofshim falė, Atij tė Cilin besimtari e falėnderon kur ėshtė nė rehati dhe tė Cilit besimtari i drejtohet me lutje kur ėshtė nė vėshtirėsi.
Tė kėshilloj poashtu qė tė lexosh pjesė nga Kur'ani Fisnik apo tė dėgjosh ndonjė audiokasetė me kėndimin e pjesėve tė tij, ngase ky libėr i Zotit ėshtė qetėsues i zemrave dhe rehatues i shpirtėrave.
Shpresoj qė kėshtu tė kthehet sėrish lumturia jote dhe tė pėrfundojė vaji yt! Uroj qė kjo tė ndodh sa ma shpejt, kurse unė do tė lutem pėr ty, e besoj qė kėtė do ta bėjnė edhe forumistėt tjerė.

Paqa dhe mėshira e All-llahut qoftė mbi ty!

Me respekt,
Vėllau yt,
Albanam