PDA

View Full Version : Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!


ShEjToNkA
09-09-04, 17:44
Tė ndėruar bashkdiskutuės ,hapa kėtė tėm qė tė kemi ku t'i kushtojm forumit tonė poezi,kėti website tonė aq tė mrekulluėshum i cili na u ka bė obsesion dhe s'po mundemi tė largohemi nga ky website ,i cili po na mundėson qė tė dikutojm ,argėtohemi besa edhe tė shorqėrohemi me njėritjetrin ,po pse jo edhe jo forumistave.
Pra ta shprehim atė se cfarė ndjejm pėr forumin tonė dhe forumistat.
Unė po ja filloj e para , e shpresoj se edhe ju nuk do hezitoni as nguroni por do t'i kushtoni poezi forumit tonė.

ShEjToNkA
09-09-04, 17:49
Rrethė Webfaqės sonė tė pėrbashkuar
Me njė dėshir me njė qėllim
Tė gjithė kėtu tė regjistruar
Tė japim nė forum ndonjė mendim

Prej webit tonė veq ai largohėt
Qė priton tė diskutoj
Kushė ėshtė forumist regjistrohėt
Qė e ndjen vetėn Dardanė

Pranė PC-ės do tė qėndrojm
Pėr Webin tonė shkrime tė postojm
Sepse www.Dardania.de
ne tė gjithė e adhurojm

Se forumistat kėtė e thanė me gojė
Se atmosfera kėtu do tė mbizotroj
Forumi Dardani pėr gjithmonė do tė rroj
Pėr derisa shkrime kėtu postojn
Ne kėtu do tė qėndrojm.

ShEjToNkA
13-09-04, 22:59
Pėrshndetje Dardani

Mirė se erdha unė pėrsėri
Mirė se ju gjeta sėrish
Tė ndėruar bashkfurumistat e mi
Kėtyre ditve unė mungova
Disa mungesa i krijova
Por nė qefėt se pak ju kam mungu
Ju premtoj se me intervenca kom me i pėrmisu
Se mungesat tė arsyshme i kam
Se m'u desht pak me mungu ,
Njė hallakam me punue nė forum pėr me krijue
Por nė qofėt se hiq s'ju kam mungu
Kėrkoj falje kėtė poezi qė iav kom kushtu
Kur vendosa kėtu pėr herė tė parė tė vijė
Isha e binde se do krijoj njė shoqėri
Por se besoja se do krijoj njė shoqėri tė till
Se nė qofėt se njė ditė kėtu s'mund tė hy
Do mė mungojn s'i t'i kisha shoqėri qė nė fėmijri
C'ka do bėjė ka do shkoja juve prore ju kujtoja
Kur merja kafen unė me pi ,thoja me vete:
Ahh s'i tė isha nė Dardani!!!
Sa shumė mė munguat e di veq vetė
Sa qė rendė me rend vendosa me ju pėrmend
E me ju tregu pėr momentėt kur m'u keni kujtue
Nė mesnatė nė orėt e vona orėt e hershme
Mė mungojke tashė mė mikja ime Murgesha
Ku u mėsova nė ato orė mė tė tė ri dhe kafe me sheqer tė pi
Pėr njė cast pėr njė moment mua m'u sillke nė mendė
Ah sa do doja tashė Barbaroza njė kafe tė ma qetė
Dhe tėrė natė nga zhurma mos tė lė me fjetė
Unė njė ditė kafe t'u maru mua Honesty mu kujtu
Ibrigun me kafe kur ma ka ofru
Ku mė mungojke urimi i tij kur mė thojke:
Urdhėro kafen e nė barkė ta pifėt.....
Ku emrin kurr s'ia pėrmendke
Ku sot e asja dite se di pėr kend dojke tė mė thėjke
Tona ,tona i mendoja grindjet me Gentėn
Se do mė mungojn kurr se besoja
Sa herė sherė unė qė bėja gjithherė e para mė qortojke
Kafe me zė tė lartė kur unė kėrkoja
Genta nga unė u drejtojke :Urdhėro kafen mori qik
Po kur don me u mėsu nė forum me hy pa bėrtit :twisted:
Unė njė natė njė spektakėl t'u shique
Aty Loloku m'u kujtue,moderimin kur e kemi realizu
Sa shumė qeshum sa shumė u mundum
atė spektakėl deri sa e realizum
Ku super pėrfekt e pėrfundum
Ahh sa do doja tashė tė isha nė Vushtri
Me vendasin timė njė kafe ta pi
Por kot ai nė zvicėr unė nė skandinavi
A sa shumė po mė mungojn lavdimet e tij
Njė ditė kafe unė t'u maru pak t'u qesh e pak t'u kėndue
Afėrdita mu kujtue ,sa shumė kafe mė ka ofrue
Besa edhe me Orinokon po insiston mem bashkue
Njė intėrvist t'u shique aty Naki m'u kujtue
Nė intėrvju kur mė ka ftue, ku thashė me vetė:
Vetėm nga ai ende kafe s'kam kėrku
Besa ai ėshtė qehėre rondė priton vetėn me shėrby e lere mue
Mu pėr atė ende kafe nga ai s'kam kėrku
Unė njė ditė filova mu kru njė mickoj mė kishė kafshue
Kjo shkeka e forumit Mickoja mu kujtu kur mė thojke:
shujjjj mojj cukel mos piskat se mendė na i qite
Ku s'pėshton ditė pa mė korigju
ku korigjimet e saj dot s'po mundem me i durue
Phaaa ,po Lazdrani nė kėtė kohė qa mu kujtuet
Vall a ka filu ai si dikur nė forum me shkrue
besa me tė moti s'kam kuvendue
Se Murgesha shumė gjeloze s'po e lėnė as kafe mem ofrue
Njė ditė dielli t'u rrezu mu Vera mu kujtue
Thashė ,tash ajo nė forum ėshtė t'u shkrue
Me Kull_djalin t'u kuvendue
Tash edhe Cool_Boy ėshtė t'u shkrue se nga mungesa e Verės
Gati krejt na patė harrue shumė rrall vike me na vizitue
Ku po don pėr mua jetėn me sakrfikue
Gjatė serialit publicitet t'u shique
"Turist Kosova" po dojnė me reklamue
Aty Turisti i forumit mu kujtue
Vall a ėshtė ende nė forum t'u shkrue a mos nė Tahidi ka fluturue
Unė njė ditė t'umendue vall ndokush a mė ka lavdue
Aty Gjilanasi_Csi m'u kujtue ,si qik tė mirė qė mė ka vlersue
se nė tė gjithė nė kjamet jam duke mė qujatur gjithė herė shejtanė
Po njė ditė edhe ai Fisniku mu kujtue kur po mė thotė:
Qohuuu moj qik kafe me na maru se na Vushtrialit pritojna me punue
Po tybe kottt se as ai s'po mundet mem detyrue unė kafe me marue
E tashė kėtu pėr mos me teprue unė kėtu desha me pėrfundue
Me kėto fjalė pak shaka e pak tė sinqerta pėrshndetje ju dėrojė nga Zemra!

akoma i pa diplomuar
16-09-04, 12:55
pranoni komplimentet e mia , vertete ia kishit kushtuar shume bukur keto poezi forumit te dardania.de. besoj se do te vazhdojme edhe ne te tjeret qe te shkruajme ne kete teme qe keni hapur ju. kalofsh mire

ShEjToNkA
02-10-04, 00:18
Akoma i pa diplomuar , ju flm pėr komplimente ,dhe mbeteni i pershndetur nga unė.

ShEjToNkA
02-10-04, 00:34
Njė poezi kushtuar djemve tė forumit ,njė kohėsishtė edhe kėshillė pėr femrat e forumit.


Mos u besoni djemve nga Prishtina
Se ata kanė dėshirė tė rinė vetėm nė kafiqa
Mos u besoni djemve Nga Tirana
Se ata moj lali mendoin
Se vetėm pėr ta ėshtė kriju dynjaja
Mos u besoni djemve nga Mitrovica
Se ata kanė dėshirė tė kenė shumė frajerica
Mos u besoni djemve nga Peja
Se ata i thoinė vetit kishe na bukurosha
E mbesin t'u i ndėru femnat.
Mos u besoni djemve Nga Gjilani
Se ata mendoin se vetėm ata
Eksistoin nė kėtė botė
Ndajė aventurat kurr s'i ndalin.
Mos u besoni djemve nga Vushtria
Se ata i thoinė vetit frajera
E nė ditė dalin me ka tri-katėr veta
Mos u besoni djemve nga Besiana
Se ata i thoinė vetit burra
Ku me gjelozi ndajė femnave
Mendoin tė tregojnė burrni
Mos u besoni djemve nga Skėnderai
Se ata bojnė sherre ,e bėhėn kishe s'kena fajė
Mos u besoni djemve nga Kumanova
Se ata thojnė se jena pareli
Dhe femnat duhet tė rinė nė shtėpi
Mos u besoni djemve nga Ferizaji
Se ata janė aktorė tė mirė
Shumė shpejtė mendjen ta ndyshojnė
Mos u besoni djemve nga Gjakova
Se ata kishe na Gjakovali
vetėm tė marrinė e tė qojnė nė shtėpi
E vetė dalin tėrė kohėn n'qarrshi
Por besojuni djemve tė Forumit Dardania
Se me ta po na kalonė dita!

Kercovari
02-10-04, 13:52
Njė poezi kushtuar djemve tė forumit ,njė kohėsishtė edhe kėshillė pėr femrat e forumit.


Mos u besoni djemve nga Prishtina
Se ata kanė dėshirė tė rinė vetėm nė kafiqa
Mos u besoni djemve Nga Tirana
Se ata moj lali mendoin
Se vetėm pėr ta ėshtė kriju dynjaja
Mos u besoni djemve nga Mitrovica
Se ata kanė dėshirė tė kenė shumė frajerica
Mos u besoni djemve nga Peja
Se ata i thoinė vetit kishe na bukurosha
E mbesin t'u i ndėru femnat.
Mos u besoni djemve Nga Gjilani
Se ata mendoin se vetėm ata
Eksistoin nė kėtė botė
Ndajė aventurat kurr s'i ndalin.
Mos u besoni djemve nga Vushtria
Se ata i thoinė vetit frajera
E nė ditė dalin me ka tri-katėr veta
Mos u besoni djemve nga Besiana
Se ata i thoinė vetit burra
Ku me gjelozi ndajė femnave
Mendoin tė tregojnė burrni
Mos u besoni djemve nga Skėnderai
Se ata bojnė sherre ,e bėhėn kishe s'kena fajė
Mos u besoni djemve nga Kumanova
Se ata thojnė se jena pareli
Dhe femnat duhet tė rinė nė shtėpi
Mos u besoni djemve nga Ferizaji
Se ata janė aktorė tė mirė
Shumė shpejtė mendjen ta ndyshojnė
Mos u besoni djemve nga Gjakova
Se ata kishe na Gjakovali
vetėm tė marrinė e tė qojnė nė shtėpi
E vetė dalin tėrė kohėn n'qarrshi
Por besojuni djemve tė Forumit Dardania
Se me ta po na kalonė dita!

Edhe dy tri fjal shtes Shejtonka.
Mos i besoni kur Kercovarit
Se ai ka koken e Gomarit.
Te lutem mos na haro heren tjeter.
Me nderime Kercovari.

Maca
04-10-04, 16:15
Po bajn qikat kili mili,
Po thot ShEjToNkA spo na lini,
po thot mickoja shum i gjat,
Po thot Maca me qitap,
me shkru ne dardania forum,
esht sevap...
************************************************** **********

Prej sabahti deri ndrek,
na met buka pa pjek,
qka u bo puna me struj,
lavabori spo qet uj,
mori struj mori rrospi,
na le pa la e pa ngi!
************************************************** *********

Loloku
05-10-04, 21:01
Dathė e deshė dhe symshel,
Energjike sikur shqerrė
Kėrcen si me luajt kamkacel
Me njė kėmbė hyn e del
Derėn kurrė nuk e mshel
Nė dardani kall vec sherr
Zjarr tė ėmbėl me shkronja nxjerr

Kush munet me ka kjo more?

Murgesha
05-10-04, 23:05
Dathė e deshė dhe symshel,
Energjike sikur shqerrė
Kėrcen si me luajt kamkacel
Me njė kėmbė hyn e del
Derėn kurrė nuk e mshel
Nė dardani kall vec sherr
Zjarr tė ėmbėl me shkronja nxjerr

Kush munet me ka kjo more?

Kėtė poezi sa e lexova
Pėr pėrgjigje u detyrova!
Kėnd e kemi dathė e deshė?
Kush prej nesh derė kurrė nuk mshel?
U mendova e u ēmendova,
Kjo na ėshtė veē Shejtonka!!!!!

Loloku
06-10-04, 08:10
Dikush hapur, dikush fshehtė
Shejtana ka forumi plotė
Mund me qenė edhe Murgeshė
Zjarr tė ėmbėl qė prodhon...

Murgesha
06-10-04, 08:58
Hahahahhaahahhaha
Ti ēka po thua
Paske menduar pėr mua??

Loloku
06-10-04, 12:20
Sen nuk thash pasha mamin
Me tė pas thėnė s'isha pishmanit,
Por te shenja kush qėndron
Mga shėnjestra nuk shpėton...
Mund tė bėhesh nėna e shejtonit
Edhe kur je nė majė tė fronit...

ShEjToNkA
06-10-04, 14:44
Kėto vargje i lexova.
Dhe dy- tri fjalė pa i shkru s'u durova
Sa munda me diktu , kėti perfundimi
Iu kam afrue se enigmė e gjėgjėzės
Murgesha & Shejtonka
Paskan qellue?

Murgesha
06-10-04, 18:35
Kėto vargje i lexova.
Dhe dy- tri fjalė pa i shkru s'u durova
Sa munda me diktu , kėti perfundimi
Iu kam afrue se enigmė e gjėgjėzės
Murgesha & Shejtonka
Paskan qellue?

Rri Shejtonka mos bėn hajgare,
Ka menduar ndoshta Gentianėn??

ShEjToNkA
06-10-04, 22:07
Jo tash s'mė lave vend pėr hajgare
Po mė duhėt mirė me u mendu
Se vetė Genta po mujka me qellu
Se vetėm kjo dinė mė sė miri
Zjermė nė forum me hudhė
E kjėshtu spo e qojmė mė gjatė
Se po mos tė kofshim ne
Vjenė Loloku na tregon vetė

Honesty^uk.
02-10-05, 09:14
Pėrshndetje Dardani

Mirė se erdha unė pėrsėri
Mirė se ju gjeta sėrish
Tė ndėruar bashkfurumistat e mi
Kėtyre ditve unė mungova
Disa mungesa i krijova
Por nė qefėt se pak ju kam mungu
Ju premtoj se me intervenca kom me i pėrmisu
Se mungesat tė arsyshme i kam
Se m'u desht pak me mungu ,
Njė hallakam me punue nė forum pėr me krijue
Por nė qofėt se hiq s'ju kam mungu
Kėrkoj falje kėtė poezi qė iav kom kushtu
Kur vendosa kėtu pėr herė tė parė tė vijė
Isha e binde se do krijoj njė shoqėri
Por se besoja se do krijoj njė shoqėri tė till
Se nė qofėt se njė ditė kėtu s'mund tė hy
Do mė mungojn s'i t'i kisha shoqėri qė nė fėmijri
C'ka do bėjė ka do shkoja juve prore ju kujtoja
Kur merja kafen unė me pi ,thoja me vete:
Ahh s'i tė isha nė Dardani!!!
Sa shumė mė munguat e di veq vetė
Sa qė rendė me rend vendosa me ju pėrmend
E me ju tregu pėr momentėt kur m'u keni kujtue
Nė mesnatė nė orėt e vona orėt e hershme
Mė mungojke tashė mė mikja ime Murgesha
Ku u mėsova nė ato orė mė tė tė ri dhe kafe me sheqer tė pi
Pėr njė cast pėr njė moment mua m'u sillke nė mendė
Ah sa do doja tashė Barbaroza njė kafe tė ma qetė
Dhe tėrė natė nga zhurma mos tė lė me fjetė
Unė njė ditė kafe t'u maru mua Honesty mu kujtu
Ibrigun me kafe kur ma ka ofru
Ku mė mungojke urimi i tij kur mė thojke:
Urdhėro kafen e nė barkė ta pifėt.....
Ku emrin kurr s'ia pėrmendke
Ku sot e asja dite se di pėr kend dojke tė mė thėjke
Tona ,tona i mendoja grindjet me Gentėn
Se do mė mungojn kurr se besoja
Sa herė sherė unė qė bėja gjithherė e para mė qortojke
Kafe me zė tė lartė kur unė kėrkoja
Genta nga unė u drejtojke :Urdhėro kafen mori qik
Po kur don me u mėsu nė forum me hy pa bėrtit :twisted:
Unė njė natė njė spektakėl t'u shique
Aty Loloku m'u kujtue,moderimin kur e kemi realizu
Sa shumė qeshum sa shumė u mundum
atė spektakėl deri sa e realizum
Ku super pėrfekt e pėrfundum
Ahh sa do doja tashė tė isha nė Vushtri
Me vendasin timė njė kafe ta pi
Por kot ai nė zvicėr unė nė skandinavi
A sa shumė po mė mungojn lavdimet e tij
Njė ditė kafe unė t'u maru pak t'u qesh e pak t'u kėndue
Afėrdita mu kujtue ,sa shumė kafe mė ka ofrue
Besa edhe me Orinokon po insiston mem bashkue
Njė intėrvist t'u shique aty Naki m'u kujtue
Nė intėrvju kur mė ka ftue, ku thashė me vetė:
Vetėm nga ai ende kafe s'kam kėrku
Besa ai ėshtė qehėre rondė priton vetėn me shėrby e lere mue
Mu pėr atė ende kafe nga ai s'kam kėrku
Unė njė ditė filova mu kru njė mickoj mė kishė kafshue
Kjo shkeka e forumit Mickoja mu kujtu kur mė thojke:
shujjjj mojj cukel mos piskat se mendė na i qite
Ku s'pėshton ditė pa mė korigju
ku korigjimet e saj dot s'po mundem me i durue
Phaaa ,po Lazdrani nė kėtė kohė qa mu kujtuet
Vall a ka filu ai si dikur nė forum me shkrue
besa me tė moti s'kam kuvendue
Se Murgesha shumė gjeloze s'po e lėnė as kafe mem ofrue
Njė ditė dielli t'u rrezu mu Vera mu kujtue
Thashė ,tash ajo nė forum ėshtė t'u shkrue
Me Kull_djalin t'u kuvendue
Tash edhe Cool_Boy ėshtė t'u shkrue se nga mungesa e Verės
Gati krejt na patė harrue shumė rrall vike me na vizitue
Ku po don pėr mua jetėn me sakrfikue
Gjatė serialit publicitet t'u shique
"Turist Kosova" po dojnė me reklamue
Aty Turisti i forumit mu kujtue
Vall a ėshtė ende nė forum t'u shkrue a mos nė Tahidi ka fluturue
Unė njė ditė t'umendue vall ndokush a mė ka lavdue
Aty Gjilanasi_Csi m'u kujtue ,si qik tė mirė qė mė ka vlersue
se nė tė gjithė nė kjamet jam duke mė qujatur gjithė herė shejtanė
Po njė ditė edhe ai Fisniku mu kujtue kur po mė thotė:
Qohuuu moj qik kafe me na maru se na Vushtrialit pritojna me punue
Po tybe kottt se as ai s'po mundet mem detyrue unė kafe me marue
E tashė kėtu pėr mos me teprue unė kėtu desha me pėrfundue
Me kėto fjalė pak shaka e pak tė sinqerta pėrshndetje ju dėrojė nga Zemra!

egi
14-08-07, 22:13
Si t'ja filloj forumit do vargje t'ja kushtoj?
Kur jam regjistru aspak se kom mendu
qe kaq shum kom mu argetu. :biggrin:


Per qdo shpirt diqka ofroni,
gabimet i korigjoni,
me dal prej teme nuk lejoni.

Ka tema fetare, tema letersi
tema muzike dhe poezi.
Ka tema serioze me shum nervoze
por gjithashtu dhe qesharake, Dardani na pake :biggrin:

Me falni qe me shum nuk po shenoj
s'kam inspirim qe te vazhdoj...
Nje dit tjeter kete poezi e perfundoj,
deri atehere :biggrin: (buzeqeshje) ju dergoj.

Malsori-Makaveli
15-08-07, 10:46
Ku jeni more Biravela,
Hini n“quba e hini n“therra,
Naper Cunga e naper Gllija,
Po e sho se ju paska hi Terpija,

I lypa as nja se Gjaj,
Hi si Peshki nar Gerdhaj,
Po e njeki por jan tuj Ik,
Nal bre iher mos ki Frik,

Qika Djem e t“dashurum,
Plak e Plaka e t“martum,
Malsori po vjen qeshu Pak,
Met pas afer t“shkoqi Dajak.


:biggrin: jo bre jo qy une veq hajgare po baj.heheheTeshat i ka Dolce & Gabana,
E n`gjep i ka 20 Franga,
Me BMW rrin tuju Shetit,
Qe e ka ble me Kredit,

Kshtu e kan Shqiptart,
Me u Fryh ja kan Zanat,
Na shiten Frajera,
Kredit po ju vjen Era.
Kujeni more Shqiptar Kullera e Kullerka,
K`pucat elegante e i veshun n`tranjerka,
Kici pici i Picpillumė,
Parfymat me Flizur e i Rrumė,

Shkon rrokotel si guri n`prru,
Qoshe m`qoshe rrin tuj Fishkllu,
Prej Sapunit i vizllon Ftyra,
T`lyme flokt tan n`gjyra n`gjyra,

N`gisht e sill ēelsin e Mercedesit,
Dhamt t`pa lam tan lvore e fara t`specit,
S`prek per Tok e Mendjen Qyk,
Borgjli e kerthu pun t`bame Pyk.Giliptera hahahaPriti priti se erdhen Shkerdhatat,
Shatirat Flokt sukur kur t`thihen Plakat,
Avavav i kan Kerret zhag per Tok,
Thu se veq ky s`ka tjeter n`bot,

I shtrim n`karrik si me kan ner Shatorr,
Si Playboy por se she veten Ftyren Vorr,
Je je Shqipi-Styl,
Baustelli nicht so Geil.hahahahaha

Moj e Bukura ruju se najn kishe pot Dojn,
Por n`verteten ata t`mashtrojn,
Oh sa t`amel prej Goje,
Ket e bajn prej Nevoje,

Planete jan Yll e Hanė,
Por as njana tjetres si Perngjanė,
Ka se bjen shi e rrezon Dilli,
Ne Sy nihet Katili.


Telat e Qiftelis i kam Shterngue,
Djemve Shqiptar me ju Knue,
Tuj n“guc Vajzar me njanin Sy,
Kqyr me Sy e s“jam per Ty,
K“shtu Vajzat tona paskan Than,
Zemrat me naj marr Djemt z“dojm mej Lan,

Dojm mej kall si Gaca kur t“bjen n“dor,
E mej ba k“ta Djem krejt Hor,
Kan harru qka asht Besa e Trimnija,
Tuj mendu veq te Dashurija,
Por si Gjela tu ju Hanger,
Cili po hin maj pari Dhanerr,

Ba mu rre me Thuper Thane,
Rrit e ba sa i Mullar Sane,
Sillu pshtillu si Zagar,
Mos me ta qu mallin per Shqiptar,
Tu ju Livdu e tuj Shit Dieni,
Thu se shoqin se ki n“krejt Shqiptari,

T“part e ton rrit t“varfun e n“kulla,
Na po pim CokaColla e Redbulla,
Kem ba Pare por si Zalli,
Per askend ne s“na merr Malli,
Vajza t“bukura me Miniqa,
Na shkon Dita naper Kafiqa.

HahahahahahQe Edhe Candy Shop e kam shkru.Kush po kendon me mu??

hahahahahaCANDY SHOP SHQIP


Teksti:MALSORITi je Candy Shop,
Sa e bukur je ohh Zot,
Un te dua a din sa Fort,
Trupin e ki Very God,
Te kisha majt ne Dur si Lilipop,
Ment te ti i kam Non Stop,

Oh Baby kur te Pash,
As e holl as e Trash,
Menjeher jam Nal,
A jam anderr a jam Gjall,
Zemra mu ka Mush,
Dashuri sa te Dush,
Ti je ajo se me prek ne Tel,
Ti je Bonbon ti je Karamel,
Veq po rri tu je lpi Gishtin,
T“kisha hanger si Tigri Mishin,
Je si Molla n“rrem,
Met Puth iher a m“len,
Dridhu dridhu e banma me Sy,
A e din se veq un jam per Ty,

Ti je Candy Shop,
Sa e bukur je ohh Zot,
Un te dua a din sa Fort,
Trupin e ki Very God,
Te kisha majt ne Dur si Lilipop,
Ment te ti i kam Non Stop,

Jojo s“kam Harru,
Babs i kam Kallxu,
Veq po pres mem Puth Mu,
E Kuku un at her mu Tranu,
Pom mvjen marre met than te Du,

Syt po i qeli e po i Msheli,
Zemren ma knaqe bre Baby,
Sjam Doktorr as Profesor,
Veq di me Livru me Traktor,
Ah qka ishin kto Qika,
Bre kto i Plast Pika,
Baby je si Akullore,
Zemren fill ma More,
Langi prej Gojes pom Del,
Hajde bre t“kallt Reja a pom Merr,
Isha Fry se t“kam Dashnore,
Ty t“kam si Ameltore,
Pom shkon Kryt knej e Anej,
Kallem kallem krejt asht Okej,
Ta hangsha Kthizen Bre,
Hajde mos em Le.


Ti je Candy Shop,
Sa e bukur je ohh Zot,
Un te dua a din sa Fort,
Trupin e ki Very God,
Te kisha majt ne Dur si Lilipop,
Ment te ti i kam Non Stop,

Jojo s“kam Harru,
Babs i kam Kallxu,
Veq po pres mem Puth Mu,
E Kuku un at her mu Tranu,
Pom mvjen marre met than te Du,


heheheheheheh

Malsori-Makaveli
15-08-07, 10:52
Ohh moj Vajz Shqiptare,
A je Sheherlike a Katunare,
A ki Bab e a ki Nanź,
Sa te madh e ki Vllanź,
Se po tutna se pom Vranź,

Aj ki Thojt e Lymź,
Aj ki Syt e n“gjymź,
A je e Sinqert e Simpatike,
A math Shtiklla a Patike,
A je Qesharaka a Hujnike,

A din veten me Majtź,
A je e Bukur dhe Shtat Lartź,
A ki Shkoll a Fakulltetź,
Edhe mos paq nuk ka Dertź,
A ki shum Motra a je Hazretź,

A je e Prekne a pa Prekne,
A je Intelegjente dhe Talente,
A din me Shkru dhe me Lixu,
A ki qef mu Martu,
Qat Garancion n“mujsh me ma Qu,

Bahen shum mej nis mej Shkru,
Por ketu po du me Pefundu,
Kshtu Shqiptar lupin shum Kajde,
Kur asht me Viz oo veq Hajde,
Merre Lizen se ka Vizen.


hahahahahha

Malsori-Makaveli
15-08-07, 18:13
Mjert ju per Mend e Juj,
Rri urt mos ju livdo Kuj,
Lumt ju se pshtut prej Luftes,
E ki Trunin sa i troh i Bukes,

Dal si Zhapini ne Lidin,
Tash po del e kallxon Trimnin,
Sa ke anmiki dul e Iki,
Tash Shqiptar meq i Qiti,

N`shtete tjashtme dikun ka Ardh,
Nuk e nje se asht Shqiptar,
E fol veq gjuhen e Huj,
Dy fjal Shqip sja kthe Kuj,

Nshoja rrugen kan than Budalls,
Ja ban sherrin krejt Mahalls,
Para lufte me kerr e Kali ka shit Dru,
Sod rrit mendjen don me Fluturu.

Malsori-Makaveli
15-08-07, 18:20
Me nder me Than,kjo asht ni Realitet e smun rri pa e shkru.Me falni se asht pak e keqe por kshtu asht.Ma bani Hallall.

Kam Punu 1 Jav ne ni Fabrik,aty kish pas shum Shqiptare gati tan bota dhe qka pash aty hmmmm Tmerr.Po u knaqshin.hahahahaOhhh hoooo lumt na per kto Shqiptare,
Sod po bahen pa hek keq e hiq pa shpenzu Pare,
Kto more sod spo te lajshin Qare,
Sa mir hiq nuk kishin Marre,

Ti veq dil e mos maj Dertė,
Ato vin e te lutin Vetė,
Nuk po kish kush se i n`gi,
As i Bardh as Afrikan i Zi,

Menzi po e presin Mengjesin,
Po folin veq per Sexin,
Naper mend i sillet vetem Shtrati,
Cili asht maj miri cili mat madh e Pati,

Tuj provu nja ka nja hiq nuk Merzitet,
Se qka asht hiq nuk Gerditet,
Se Molles kur ti hin Krymi ajo ma nuk Hahet,
Ajo hupet shkelet e gjithmon Shahet,

Malsori-Makaveli
16-08-07, 22:46
Per Egin
Qe dy per ty.hehehe


Kur ti mu me Puthe,
E ambel si Dredhz e Kuqe,
Ma dhe Shallin tan si Sheje,
I marr ere kur nuk muj Fleje,

Nuk ka Dhurat mat Madhe,
Qe me dasht Zemren Tane,

Ja nisa ty Zemer diqka met Shkrua,
Boja Lapsit mu Hargjua,
E preva Gishtin dhe Vazhdova,
Me Gjak e Lot e z`bukurova,

Kur mendoj un per Ty,
Po me mushen me lot k`ta dy Sy,
Me jetu pa ty nuk ish Kollaj,
Po shkruj dhe po Qaj,

Shum po kam qef me ty me Nejt,
Ti per mu je si Shejt,
Je per mu si Flaka Qirit ne Errsi,
Si i Burgosuni ne Liri,

Me pik t`fundit t`gjakut po e m`baroj,
Dhe nje Deshir po ta Plotsoj,
Lexoj ket Poezi dhe Mendo,
Un jam aj qe po e Kerko.

Malsori-Makaveli
16-08-07, 22:49
I kam dy Fjal me ti Than,
Qe 2 Jav me Flet nuk me ki Lan,
Pse ki dallim prej Tjerave,

Deshta te jem Shoke,
Por Loti me piki ne Toke,
Tash po te dua Forte,

Malsori-Makaveli
16-08-07, 23:00
Ti kam n“shu Syt si Bish e Malit,
Met n“zan turr met Perqafu prej Mallit,
Met hanger si Moll,
Me tu lidh per Trup si Boll,

Me Puthje Buzve tua me ja hjek Heshin,
Ne Zemer me ta dhan Dashurin,
Zemren tane te un me mshel me Dry,
Kshtu mendoj kur t“sho me Sy,

Aii boll bre Goj Fole,
Por hajt tash Praktikoje,
Poj m“shelit Syt e i hapi Kraht,
Nuk me d“vet kush as kaj ki Dajt.

hahaahahahahahaFarmerka t“ngushta t“lpime per Trup i Veshin,
1kg Parfum vetes poj Qesin,
Vetullat t“holla si Fije,
Te n“grehun si tel Qiftelije,

Ato Flok lloj lloj te n“gjyme,
Ata Sy e Buz te Lyme,
Kerthizen te qitun Perjashta,
Nuk ka faj mos me na dal Flaka,

Tangat te qitun permbi Pantolla,
Ka te shkon Syni shkon edhe Dora,
Buzt e kuqe si Qershija,
At Trup te Bukur si Bruce Leeja,

Shkon tu ju shalakat si Vala,
Po te k“qyri e po Qmallna,
Oh a din si me thot Mendja,
Pse Bukuroshe nuk je e Jemja,

uffffff hahahahahahaha

Malsori-Makaveli
16-08-07, 23:15
Na falni,kam msu veq Realitetin


Nuk po Veshen normal si nje Gru,
Por po Veshen Kurvski dikush me ju Lakmu,
Po Veshet per marre,me ju dhan Djemve Lezet,
E per mej k“qyr gjdo Milet,

Gra e Nuse e Qika t“reja,
Tu ju kap n“bukuri si nĀ“beteja,
Fun e kryje t“veshun krejt me Mark,
Tu ju Rrugav deri ne Dark,

Do jan t“bukura si Lulja n“vorr,
Mendja saj thot asht si nje Princesh ne Anadoll,
Deri d“je krejt e Mlume,
Sod po del krejt e Shplume,

T“lyme e t“n“gjyme e t“spitullume,
Hecin si me kan t“pickume,
Mendja sa veq ajo ka Kultur,
Nuk shkon 20 m pa u ul nĀ“doj Vetur,

Normal se edhe une i Kqyri,
Per me pa asht Syri,
Oh kadale bre Shqiptare,
Po dokesh si k“si se shiten me Pare.Kjo Dashurija ne Msn,
Pa mend po na Len,
Oh ty Zemren ta Hangsha,
Oh Loqk veq mos t“pasha,

Sa te ambla i kan Fjalt,
Dojn me ta hanger kret t“gjallt,
Zemra po mushet me Dashuri,
Por n“tvertet veq me Merzi,

Shum te dua t“ban edhe Be,
Mas do Dite nuk t“nje se kush Je,
Jeten po ta Shkatrron,
Te kap edhe inati pse aq shpejt i Beson,

Msn Dashuri veq per 6 Dit,
Si Kafshata kur t“met n“fyt,
Javash javash,se pot bahet Qingji Dash,
E kam gjet tjetrin,Zemre ty te Lash,

N“daq kupto n“daq mos Kupto,
Ajo ty pot len e pot Harro,
Pse keshtu pot trullohet Menja,
A asht kjo Dashuri apo Interes e Rrena????

Malsori-Makaveli
23-08-07, 17:20
Oh Fashatar nga Prishtina,
Ku e ki Kalin me Dizgina,
E shatin me Prashit,
Nashta tash ne Prishtin tu kan Gerdit,

Drapnin e Torrokopin,
E ki lan vetun Bablokin,
Oh Frajer me Syzllyka,
Ki marr tyrr si Gala e Syka,

E ki harru rendin e Burrnis,
I ke harru kangt e Qiftelis,
Tash rrin me Rokera e Rappera,
Me Pisa Llackuca e Giliptera,

Mos na korit oh Burr i Zoti,
Mos na le me nau tha Loti,
Por thirrna n`kafe,e Biseda,
Se n`gyrbet spo qel Pranvera,

Mos i n`djek veq qefet e Femnes,
Por naj hek do mall prej Zemres,
Zoti te rujt ku do Je,
Ta plocoft at Deshir se n`zemer e Ke,

BaNu Ne JeT I sInQeRt
29-10-07, 00:24
Nese prej meje Mendja ste hiqet..
Nese per mua Zemra te digjet
Ather afrohu dhe me prit pak mua
Se do te vij ngadal qe te them TE DUALumturine kerkova por nuk e gjeta
Idelain ma dhurove ti vet, por kur nuk e zbeha
Dashurin per ty e ruajta ne Fshehtesi
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di..E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj qe njeten time me mungon me mungon
Jo ste harroj kurre smundem ty tmos dashuroj

BaNu Ne JeT I sInQeRt
29-10-07, 17:49
TE JETOSH

te jetosh per te tjeret
s'eshte ide e mire
ngase i ben vetes nje
jete me te veshtire.

mos jeto as per mua
edhe pse une te dua
jeto veq per veten dhe
mos e shkaterro jeten.

as une nuk jetoj
me per te tjeret
se me prune ne ate gjendje
qe ta mallkoj dhe veten.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
29-10-07, 17:51
NJE NATE E FTOHTE

Njė natė e ftohtė erdhi
ketu ne dhomėn time.
E mua mė shkon mendja te
ti i dashuri ime.

Nuk e di pse
as nuk e kuptoj dot
por vetėm e di
se e kam kot.

kjo natė e ftohtė
nuk e di pse erdhi
qė kujtimet pėr ty
ashtu m'i mbledhi.

Athua ende tė dua
qe ende te mbaj ne mend,
apo jam i frustuar
qe nuk me zihet vendi-vend?

Nuk e di,jo
pėrse te kujtoj
kur mė shumė dua
pėrgjithmonė tė tė harroj.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
29-10-07, 17:52
Po shkruaj kujtime
meshkronja te arta
te me kujtosh zemer
nga malet e larta.

Kur e ndegjoj kasetofonin
gjithnje rri ne mendime
mir u pafshim zemer
te fala dhe nderime.

Ylli eshte ylle
shendrit ne lartesi
dashurijandaj teje
nuk ka kufi.

Lule trendafili
lule plot arom
por lule me e bukur
eshte dashurija jone.

Loti pikon
dielli shkelqen
buzeqeshja jote
shume me pelqen.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
29-10-07, 17:57
KUR JETA HUMB SHIJEN

Ndoshta te mungon qdo gje
kur kur je ne vendin tim,
po te jesh larg ti
jeta ska kuptim.
Jeta eshte e bukur
ne vendlindje ta jetosh,
asaj i humb shija
ne mergim te shkosh.
Jeten mund ta beshe
ne burgje e logore,po te knaqesh nuk munde
se shijen sja shijove.
Kur jeta ska kuptim
shpeshher i vije fundi
qe zdo te jetosh
per ti dhen fund mundit. KUR JETA HUMB SHIJEN.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
29-10-07, 17:59
SHPRESA...


Nese dita sot, shpirtin ta rendoj
Mos u trishto, te them SHPRESO
Kur nje shi me lot, qiellin ta mbulon
Mos u trishto, te them SHPRESO
Lulja koken ngre, kur nje rreze del
Dhe tek ajo shikon diten qe agon
Ndez nje diell mbrenda shpirtit, SHPRESA
Ti ringjallesh, JETON...

Kape diten tende
Mos e mbyt ate me lot
Mos i thuaj, mos i thuaj vetes
Te rrosh a te mos rrosh
Hape Zemren, ndize shpresen
Te jetoj ne ty njeri
Dhe mos thuaj duke ndejtur
Me shpeto o Perendi...

Adrenalina
06-03-08, 10:13
VENDI IM

Sa pyje male
fusha me lule
krojet argjenda
ka vendi im!

Burra vigana
djem si petrita
gra vasha t' bukura
ka vendi im!

Si ze bilbili
por si val deti
vjen gjuha shqipe
si ne vendin tim!

Ku gjinden vashat
ku gjinden trimat
ku gjinden nenat
si ne vendin tim!

Loloku
28-04-11, 21:42
Dathė e deshė dhe symshel,
Energjike sikur shqerrė
Kėrcen si me luajt kamkacel
Me njė kėmbė hyn e del
Derėn kurrė nuk e mshel
Nė dardani kall vec sherr
Zjarr tė ėmbėl me shkronja nxjerr

Kush munet me ka kjo more?

Akoma s'e paskam gjete!

Gega 1
07-05-11, 11:45
Knoi bylbyli n`qafe t`avlise
Qonu – tha – trimat e Dardanise
Jeni ra n`gjume,nuk qitni fjale
Shpejt ju due n`kuvend me ardhe.
Qonu,qonu edhe ju trimnesha,
U qel Lidl-i e zgidhni tesha.
Mos paqi kule,n`pantolle me dale;
Me dimi nuk due me m`ardhe!
Lyenu ,per mue banu def,
I kini ba vjetet,s`muni me i mshefe :biggrin:


Kadal bylbyl,cka je hallakate ?
Kno per veti,mos i nguc grate.

Ec more ti,se ty as s`te kqyra,
N`te paqin hup delet,shko i gjan Syla.
N`tu past pshtjelle udha per n`Tirane,
Vete Panten se t`kallxon.
Me vete Lojtarin,duhet me u mate,
T`ka ra i here, e mund t`bje prap.
Nuk po t`thome mos e vet Kercoven,
Ky e do kangen,po s`ia ka doren.
N`dash me bo krejt xhurullti,
Thuej Murrizit,t`vjen me ty.
Gurin e madh ne vetsh per SHIK,
Ti qet me date e me dakik.
Kah Murgesha,po t`thom mos dil.
Vete Shejtanken,t`bje ma mire.
Per n`Prishtine,me t`zane terri,
Mo ski dert,t`vje Kalimeri.
Hallen e madhe vete per Kosove…
Road` t`ka idhnue,edhepse s`ke fole.
S`thome me ngue t`gjithe ni muzike,
A me t`shkieve,veq u korite.
N`e vetsh Idilen,krejt t`kallxon,
Osht e ndieshme,po sherr nuk t`bon.
Per syreta e panoramen,
Vete Romansen,ia ka anen.
Lovlin nihere e ke permen,
Ti ndash vete,s`besoj qe t`rren.:biggrin:

panta_rhei
07-05-11, 12:39
Nje dite u gjenda ne "spitalin" e lindjes,
Atje ku s`kisha qene kurre mė parė…
Nje grua qante sepse foshnja s`donte,
Te lindte si te gjithe ne, qyqarė.

Pas deres s`di pse qaja edhe une,
Mamitė me shikonin me habi,
- Po kur s`don - u thashė - perse me kaq shumė dhunė!?
Ah, sikur t`isha une ne vend te tij!

(Kjo do te duhej ta kishte titullin "anėtarėsimi") ;)


A ki ftyrė
Me dalė para Zotit?
Kur shije e ngjyrė
Ia ke tradhėtu lotit!

(Kurse kjo "hipokritėt")


P.S.

T'lumt dora, Gega_1, ardhsh me tjera. :) :smile:

Gega 1
08-05-11, 10:36
Pante,tungjatjeta t`qofte edhe ty burre.

Po m`vje keq per ndonjanin ketu qe po i djege,po s`kom cka me i bo...

Pante, se i kom nja dy fjale qitu me Murgeshen.Murgeshe,
m`u ka mushe menja me u martue per s`dyti.
Jo ore,nuk thome qe gruja s`po m`don:
Veq ka nise diqysh…senet kur ia lypi
M`i bje krejt do tjera, e tybe s`po m`ngon.

I thashe Shejtankes,kqyr bre bomu msit.
Heej ty pusi t`marrte – m`tha
Krejt je dallashite!

Po i thom grus ni dite : Qu qitma ni kafe.
Qite vet more !Se kamen s`e luj !
Bile qiti katra,se m`vine nja dy shoqe,
Ne bina maline,ti n`dash ni taz uje.
Oj Gru ! Mo se s`bo qashtu !
Ti maline me shoqe , e u` keq me mete !
Mos um shti se qohna,ti qes qato kafe,
E minati tan, per veti sherbet.
Aiiii njeri…se keq kie me m`lane
Ti tjeter sen s`di,veq qaj e sherbet.
Qysh m`i qorroi Zoti , e s`e ngova balin,
Erdha t`mora ty,n`ven me shkue n`qytet!

E qiso kerefekte…fjalet hiq s`po m`bajne pune.
Thash ta marr edhe njo,nashta m`ngo ma shume.

Murgeshe,kqyrum mue : mos e le per pare !
Veq banu fjal`mier,se kurre s`ta la fale.
Sot ni gjys sahati, i kom lyp qorapat,
S`mi ka qite hiq Gjyla,gati dath`jom dale.
E t`um kape nervoza,nisa `i here me i ra !
Po nuk pata zemer,se shume ka pa hjeke…
Edhe po m`vje keq,m`ka qillue veq njo,
Se me i pase dy, shpulle ia kisha djege.

panta_rhei
08-05-11, 12:49
Kush nuk t'merr ty Geg' ate e shitofte zana,
se m'shtine me u ēu e me shku te thana,
e me e nxjerr nji thuper o t'holle porsi teli,
e me i hy qasaj Gjyles qi shtyhet si pula-gjeli,
Edhe qasaj tjetres dy fjal me ia than'
"Ngoja llafin djalit, pash' njat dill' e han'
A s'pe sheh bre gjyvenge, Gegen ty tuj t'prit'
tuj u zbukurue e si shtog q'asht rrit'
veē per ty bre ēikė, se tjeterkand ky s'e don
haram buka e kallamojt edhe tambli n'sahon." :tongue:

Murgesha
08-05-11, 21:47
Ah bre Gege o ti Gega numer nji
Shum e ligsht jam per poezi
Po mbasi kshtu po m“bon borgjli
Po ti shkruj nja dy tri fjali.

Ate gru qe e ke ne shpi
Mire me u sjell me te ti
Ajo gja skoka ka te ban
Veq ni kafe po ta lyp ne filgjan

Se na tjerat jem ba ma zi
Pe dojm burrin qe din edhe me fshi
Edhe kafe me na maru,
Edhe buken me na e gatu

Sa me pak ksajde per gru me u anku
Po si dy syt ne ball ti ate me rue.
Bane e more edhe nji gru ne shpi
Pak ma keq ka me te dal ty!

Se dy kafe duhesh mi ba,
Edhe kmishen vet me e la
Duhesh me prit dy pal shoqni te grave
E krun kryt e mo nuk gjen qare :biggrin:

elvio
08-05-11, 22:10
Poezia s'ka te mbaruar
muhabeti merret shtruar
postoni dardane postoni
vrullin kurr mos e ndaloni.

Edhe pse jam amator
ne lidhje me vargjet e poezise
nje pjese timen e gjej ketu
me dardanet e ''DARDANISE,,

Gjej tema per politike
dikush referim dashurise
sa te duash kategori
ne forum t'dardanise.

Sa e madhe pune eshte bere
nga ata qe e mbeshteten
sa mire kur respektohen
me mire kur e tregojne veten.

Jeni te mire pa dallim
Vazhdojme udhen(kurr pa kthim).:smile:

Gega 1
09-05-11, 07:40
Le Murgeshe, se krejt m`ke hutue.
U` thashe i boj dy; m`kqyrin,m`bajne sajgi.
Tash me nie Gjyla,m`shtje me gatue !
Vallahi veq naj fli,se n`magje s`t jom hi.

Gega 1
12-05-11, 16:15
Kalimer o djal garip,
T`kom nipash e je si pllum !
Dy gure bashke ku nuk i len,
Veq bjondinat i don ma shume!


Kalimeri ish kane tuj m`ngue.
Po m`thote- bac bre,cka je merzite?!
O m`ka ra gurbeti n`krye,
Nuk po di as me u mahite.

N`qato fjale u nie rropllima,
Ish kane ni za fort tuj ushtue;
Qajo kang m`u dok e njofshme,
Na pelqej,e kemi ngue :


„Oj Tirane, ty ta lumsha synin!
Fort po tutna,po merr msyshe.
Veq Ram`cullakut le t`i bje Lulzimi,
Se edhe Salihit ja bajme diqyshe !Une jom Sersem Shqipnia,
Qajin s`ma kana t`vokt.
Kush ma nguce flamurin,
E preke nana t`ftoft !....“


Pak ma nej,n`forum tuj hi,
Folshin shqiptaret me turqeli :

N`allahile po ta qes,
Maki,ti mos u prek :
Qato kule,a i kie hedie,
A i ke kep`vet ?


Ec more Deshprim Dardani,
U`s`jom rrite n`malsi.
N`mos dalsha n`ara me livrue,
Di me kep`dimi.


Rrnekun po, e marr n`Stamoll,
T`premen e boj vet.
Kur t`qel ferku i sabahit,
Nisi tjeter rrnek…

Kalimero
12-05-11, 16:26
Kalimer o djal garip,
T`kom nipash e je si pllum !
Dy gure bashke ku nuk i len,
Veq bjondinat i don ma shume!


Kalimeri ish kane tuj m`ngue.
Po m`thote- bac bre,cka je merzite?!
O m`ka ra gurbeti n`krye,
Nuk po di as me u mahite.


…

oo kshire mare qish pum knon qiki baci Gega 1.pasha qikit kapuqin tem mus e gjetsha gjall pa ta dhonen ni pDHAVushken tem, ja ni teze t'qatina dostit tem s'ta kom lonen.Tu rit nera e tu neroft konaku me vllaznillak e me teze ishalla:biggrin::biggrin:

Kalimero
12-05-11, 16:32
mare gega djal i ri
kush t ka thiren un dardani
mir ki bo qe ki ardhe n
ishalla dalum faqebardhe :biggrin::biggrin:

Idila
13-05-11, 10:08
Jungjatjeta, jungjatjeta,
jeta i fsheh kėmbėt e veta
ka marr` hov` nga tatėpjeta
s`po na pyet fare e shkreta.
Nė ėndėrr apo zhgėndėrr jam
nuk di as veten ku e kam
njė djal` me vargje porsi prushi
po mė ngjan sikur Lasgushi!

Gega 1
13-05-11, 19:25
Mire Idile qe s`ke harrue,
Vje ka i here na bo shoqni.
Kurre mos prit tane me t`kuptue,
Tane s`te kuptojne,as kur je n`shpi.


U`qit pune e kom lane krejt,
Masi edhe vet do s`i kuptoj.
Kur krise shpulla,a marr naj rep,
Sot n`u idhnofsha,prap harroj.


M`doket Syla ka ba be,
Masi n`parti s`jem aktiv,
Krejt qit sport me na e lane ne,
Ja po pret me shkue me e thirre.


Me e thirre po,po Kalimeri…
Mas bjondinave,kurre s`pushoi!
I thashe dje : o ti njeri,
Zgidhe njo se po t`fejoj.


Ja bac,s`due njo me marre.
Kur t`i marr,kom me i marre dy !
Kur t`um shkon njana n`gjini,
E kom tjetren, vet s`muj rri.


Qe de…ec e bjeri n`fije,
Pishpirik,e nuk po ngon.
Thashe ta qoj,le ta thrret Sylen,
E kah t`kthehet,m`bje duhan….

Honesty^uk.
14-05-11, 21:48
_______Rikujtim per ata qe me kujtohen :wink:

_______Dikur moti kem pas qene________


Nga nje here kur rri ne shpi
me kujtohet kur ishim femi
boll shum rrishim tuj bertit
tash po thom se jemi rrit

Tuj kalu koha ma shum
erdhen ditet me pas forum
spo m'kujtohet me saktesi :wink:
n'ket forum kur un kam hy

N'krye t'vendit sikur trim :lol: :lol:
emrin thon e ka ADMIN
dhe truptoja qe e perforcon
emri i tij quhej BOND

Tuj lexue neper fleta
shpesh u shihte emri MURGESHA
thojshin eshte modratore
kishte marr GENTEN per dore

Ne forum ishte nje coban
emrin i tij ishte LAZDRAN
gjithkund shihej si autor
edhe ky moderator

Poezit i kishte merak
ai ish POETI NAK
sikur bleta neper shkoza
ashtu hidhej BARBAROZA

Veshun trash me tesha leshi
ne forum futet HONESTY
her ne kafe her te dashnia
i pranishem ishte VUSHTRIA

Pak dembel edhe me teka
simpatiku LIVOREKA
pran PC e celte drita
bukuroshen AFERDIRA

Shume i drejt edhe fiks
gjakovari yne MEMPHISX
me fjal pak por me merita
paraqitet shoqja DRITA

Kur ish puna per ide te reja
gjith i gjenim ato tek DEA
per me marr vesh fjalt e hallkut
per kto shquhej QIKA E AKULLT =( Ice Girl)

Deri ktu erdhem rehat
na i con dreqi do lugat
na pat ba forumin lam
emrin thon e ka SHEJTANK

K'tu filloj epok e re
shum te ri erdhen nder ne
shum i shkatht dhe tuj shetit
ne forum erdh nje TURIST

Nga njeher sillej ketej pari
po thot une quhem KERCOVARI
tash me shum duhej me shkrue
se ULIKSI n'radh u shtue

Njani thoshte jam virani
ma kish pas emrin GENTIANI,
vetem diten ish n'aksion
tash po e dini DIANA BOND

A po m'njihni na thot njana
dreqi e marrt thot jam LUANA,
nje i mir por tendnecioz
i rrezikshmi yne MAFIOZ
nje po thot rri prete dielli
thirrte veten KORKODILI

Shum e qet e me fjal t'pastra
n'forum ton ishte dhe MACA,
me do shkrime si Migjeni
shoqeris ju shtua DRENI

Po vjen njani pa kersit
vec forumeve thot jam rrit
s'baj asgje vec ndaj pleqni
e kam emrin ARBERI

Si t'jen puna e si t'jen moti
si t'kesh Zemren ta ban ZOTI
smund po rri pak pa kesh
se nje dit kemi me vdek
mos mi merrni kto fjal per tkeq
krejt forumi ke nje Meleq
n'qoft se kutj i duken tallje
20 her i kerkoj falje.

Tash ne fund nje urim
gjithmon paci disponim
n'qoft se kujt ka me i mungue
mos t'pritojn te me shkruj mue :wink:

Loloku
14-05-11, 23:57
Jungjatjeta, jungjatjeta,
jeta i fsheh kėmbėt e veta
ka marr` hov` nga tatėpjeta
s`po na pyet fare e shkreta.
Nė ėndėrr apo zhgėndėrr jam
nuk di as veten ku e kam
njė djal` me vargje porsi prushi
po mė ngjan sikur Lasgushi!Idila, nese nuk eshte motra, frymszimi i Lasgushit duhet te jete gjithesesi!

Murgesha
15-05-11, 00:02
Ooo Honest ty te lumshin gishtat
Paske shkru bash si dikur Fishta
Kretj mir e me rend paske kujtue
Edhe kogja mallshem paske shkrue-

P.S. Me mallengjyen keto vargjet tua i nderuar, e jam krenare qe edhe vet isha protagoniste e atyre diteve te arta Dardane!

Diana007
15-05-11, 09:49
Ooo Honest ty te lumshin gishtat
Paske shkru bash si dikur Fishta
Kretj mir e me rend paske kujtue
Edhe kogja mallshem paske shkrue-

P.S. Me mallengjyen keto vargjet tua i nderuar, e jam krenare qe edhe vet isha protagoniste e atyre diteve te arta Dardane!


Ashtu edhe mu Murgeshe ,,,, veret ka dallaim te madh ajo koh me tash ka qen diqka shum mir !

HONEST FLM SHUM PER KETO VARGJE SHUM TE BUKURA!

Gega 1
15-05-11, 09:57
Knoi bylbyli o shoke,ni kang t`mallit.
Masi e kreu,u nal me pushue.
- O bylbyl,bre bier,knoma njo t`zarit,
M`u ka mushe menja,loto due me lue.
N`um rafte gjashqe,po ta jep fjalen,
T`marr me veti,kie me ba sefa.
Due me qel kafeteri t`madhe;
Ty ni kafaz,dhe `i bazen me u la.

Kafeterine veq per shoqni.
Ti n`bazen laju,dil me fluturue;
Me hi mrena,veq kush s`o n`parti,
Se m`vine me dy emna,s`muj me i dallue.

Allahile,krejt kane me bo qef;
T`jene kah t`jene,kon jashte nuk e lam;
Edhe pleqt e lagjes kemi me i nerue,
Veq mos t`shesin pordhe,kur s`kane qka me thane.

Kalimero
15-05-11, 10:07
Kur t`i marr,kom me i marre dy ![/B]
Kur t`um shkon njana n`gjini,
E kom tjetren, vet s`muj rri.

….

aaa kadalekadale ti baci gega,kthemi qato 4 qi mi paske maren,une kom thonen viq me 7 ,purndrishe pu rri qishtuqene single.:biggrin:

he ty t'lumt dora e kalemi
qi na hjeshove kit dardani
kejt na tu gjith sa jemi
tu dhurojm viq dashuri :biggrin::biggrin:

pasha qikit kapuqin tem kom mu bo edhe une poet i kti sheklli te ri :tongue:

panta_rhei
15-05-11, 10:28
Ta kish dijtė nana jote se qysh po sillesh

ti neper forume qe po pshtillesh,

t'kish mbyt' vet me durt e saj

Derisa t'kish pa prej druri kah dridhesh
*

Ty t'ka qu baba n'gjimnaz

Dėgjo moj, me ty po flas

mirėpo ti neper forume

U bone VIP, moj tullusume.

*
Moj po thiu c'paske qelluar

Me patriota e hoxhallarė rrethuar

Ti nė forum, e une n'ballkon

Po shkėmbejmė mpuqqa me duar.

:tongue:

Honesty^uk.
15-05-11, 11:42
Ooo Honest ty te lumshin gishtat
Paske shkru bash si dikur Fishta
Kretj mir e me rend paske kujtue
Edhe kogja mallshem paske shkrue-

P.S. Me mallengjyen keto vargjet tua i nderuar, e jam krenare qe edhe vet isha protagoniste e atyre diteve te arta Dardane!
Si shtegtar qe n'ket jet jemi
smund te rrim pa shiku pas
me kujtu shoqerin e vjeter
qe forumin e ngriten lart

Nuk mund te rri pa shkru me mall
kur kujtoj te madhin BOND
qe me qef dhe pa pertes
zgjodh Murgeshen zevendes te vet.


PS : edhe pse me vjen keq ta pranoj
por me duhet ta them qe ajo atmosfere dhe ato dite magjike per forumin DARDAN , nuk kane per tu perseritur kurre me
vertet ka qene periudhe e papershkrueshme
dhe qe forumi ishte bere obsesion per te gjithe ne kupolen Dardane te asaj kohe

Honesty

Adrenalina
08-06-19, 08:05
_______Rikujtim per ata qe me kujtohen :wink:

_______Dikur moti kem pas qene________


Nga nje here kur rri ne shpi
me kujtohet kur ishim femi
boll shum rrishim tuj bertit
tash po thom se jemi rrit

Tuj kalu koha ma shum
erdhen ditet me pas forum
spo m'kujtohet me saktesi :wink:
n'ket forum kur un kam hy

N'krye t'vendit sikur trim :lol: :lol:
emrin thon e ka ADMIN
dhe truptoja qe e perforcon
emri i tij quhej BOND

Tuj lexue neper fleta
shpesh u shihte emri MURGESHA
thojshin eshte modratore
kishte marr GENTEN per dore

Ne forum ishte nje coban
emrin i tij ishte LAZDRAN
gjithkund shihej si autor
edhe ky moderator

Poezit i kishte merak
ai ish POETI NAK
sikur bleta neper shkoza
ashtu hidhej BARBAROZA

Veshun trash me tesha leshi
ne forum futet HONESTY
her ne kafe her te dashnia
i pranishem ishte VUSHTRIA

Pak dembel edhe me teka
simpatiku LIVOREKA
pran PC e celte drita
bukuroshen AFERDIRA

Shume i drejt edhe fiks
gjakovari yne MEMPHISX
me fjal pak por me merita
paraqitet shoqja DRITA

Kur ish puna per ide te reja
gjith i gjenim ato tek DEA
per me marr vesh fjalt e hallkut
per kto shquhej QIKA E AKULLT =( Ice Girl)

Deri ktu erdhem rehat
na i con dreqi do lugat
na pat ba forumin lam
emrin thon e ka SHEJTANK

K'tu filloj epok e re
shum te ri erdhen nder ne
shum i shkatht dhe tuj shetit
ne forum erdh nje TURIST

Nga njeher sillej ketej pari
po thot une quhem KERCOVARI
tash me shum duhej me shkrue
se ULIKSI n'radh u shtue

Njani thoshte jam virani
ma kish pas emrin GENTIANI,
vetem diten ish n'aksion
tash po e dini DIANA BOND

A po m'njihni na thot njana
dreqi e marrt thot jam LUANA,
nje i mir por tendnecioz
i rrezikshmi yne MAFIOZ
nje po thot rri prete dielli
thirrte veten KORKODILI

Shum e qet e me fjal t'pastra
n'forum ton ishte dhe MACA,
me do shkrime si Migjeni
shoqeris ju shtua DRENI

Po vjen njani pa kersit
vec forumeve thot jam rrit
s'baj asgje vec ndaj pleqni
e kam emrin ARBERI

Si t'jen puna e si t'jen moti
si t'kesh Zemren ta ban ZOTI
smund po rri pak pa kesh
se nje dit kemi me vdek
mos mi merrni kto fjal per tkeq
krejt forumi ke nje Meleq
n'qoft se kutj i duken tallje
20 her i kerkoj falje.

Tash ne fund nje urim
gjithmon paci disponim
n'qoft se kujt ka me i mungue
mos t'pritojn te me shkruj mue :wink:

Ku me ta shkrujt nje 10- she qka paske dit mi rendit dhe qendis naletat e fd- se me jav pas maru edhe ka nje granitur do ish kon mir me i kallxu demelis se duhet edhe ju mu qendis qejzit ....pak me qesh mos ma merni per keq aman hahaha

Me pelqev pa mas kjo poezi po edhe me bani shume me qeshhh :)