PDA

View Full Version : A DO TE MARTOHENI NE ATE QE JENI DASHURUAR


bredhi
09-09-04, 21:59
Nese martoheni me ate qe jeni dahuruar a jeni i mendimit se do te jet dashuri e perjetshme dhe qe duhet ber qe te ndodh kjo.
Dhe e kunderta nese nuk maroheni ku qendron problemi, qe kjo martes mos te realizohet

mickoja
09-09-04, 22:49
Nuk mundem te them se do te martohuna me atč qe e dashurojč,nvaret se si vjen e ardhmja por shpresoj se do te behet ashtu se si kam deshir...

turisti
10-09-04, 00:28
Pershendetje autorit.
Per dashuri,njeriu duhet me luftue.Ne nje % te madhe,njeriu eshte FARKATARI I FATIT TĖ VET. :wink: :P

aferdita
10-09-04, 08:48
Nese martoheni me ate qe jeni dahuruar a jeni i mendimit se do te jet dashuri e perjetshme dhe qe duhet ber qe te ndodh kjo.
Dhe e kunderta nese nuk maroheni ku qendron problemi, qe kjo martes mos te realizohet

te pershendes bredhi
ka kesi raste por shume edhe jam e mendimit se kjo dashuri nuk zgjat shume,ne fillim te duket sikur te jesh ne qiell,kurse me kohe te behet partneri monoton ose i shkon neper nerva dhe tani vjen tek ndarja,
dhe un e njoh nje qift qe jan martuar tash,ata kan kaluar 4 vite edhe per ata ka qene dsahuria e pare,por tash nuk jan te lumtur,mundohen qe duhen mesveti,por nuk shkon...
dhe keshtu jam e mendimit me mire te njoftosh nje djal ne fillim qe nuk te pelqen duke e njoftuar me gjere,fillon edhe me dasht at person edhe munden te lindin ndjenja per njeri-tjetrin!!

lazdrani
10-09-04, 09:28
Nese martoheni me ate qe jeni dahuruar a jeni i mendimit se do te jet dashuri e perjetshme dhe qe duhet ber qe te ndodh kjo.
Dhe e kunderta nese nuk maroheni ku qendron problemi, qe kjo martes mos te realizohet
Martoje ate qe dashuron-luftoje ate qe nuk ke arrite :wink:

nitushe
10-09-04, 10:12
ka raste qe smunesh me marr ate qe e dashuron ama tash besoj qe sosht problem :wink:

bredhi
11-09-04, 09:28
pajtohem me ju aferdita se dashuria duhet te filloj jo me emocjone po te jet e kontrolluar dhe nga e thjeshta dhe ngadal dhe sigurt te arrij at cilin e duhur dhe vetem ne ket menyr do te ket sukses, dmth thjesht mir te njihen ata te cilet deshirojn qe te behen partner e mir ne jeten e matejshme dhe ta dashurojn njeri tjetrin si ne ditet e mira ashtu edhe ne ditet e veshtira dhe ateher do te krijohet nje familje e shendosh dhe me prespektiv dhe do te vij nje pleqeri e rehatsheme
po edhe juve tjereve ju pershendes se me kishi kuptuar mir

fina
04-07-05, 17:09
une kisha pas qef ne jet veq me jetu me at njerri edhe veq mu knaq se marrtesa eshte ka niherre e keqe per dikon dikon e sa i perket marrtese sisha marrtu kurr am eshte obligim i joni

Tanushi
04-07-05, 17:37
une kisha pas qef ne jet veq me jetu me at njerri edhe veq mu knaq se marrtesa eshte ka niherre e keqe per dikon dikon e sa i perket marrtese sisha marrtu kurr am eshte obligim i joni

Edhe une valla nuk e kisha prish dashnin me martese, vec mos paqa rruge tjeter!

GURI SYLAJ
04-07-05, 19:19
Problem i zgjidhur kahere...

albioni_nl
05-07-05, 01:24
Nese keni martuar ate qe dashuroni keni degjuar zerin e zemres,perndryshe ju keni bere vetem nje lidhje e cila nuk ka baze dashurine,e ajo eshte zgjedhja me e gabueshme qe mund ta beni,se paku ky eshte mendimi im.
Pershendetje!

Reana
05-07-05, 05:45
Nese keni martuar ate qe dashuroni keni degjuar zerin e zemres,perndryshe ju keni bere vetem nje lidhje e cila nuk ka baze dashurine,e ajo eshte zgjedhja me e gabueshme qe mund ta beni,se paku ky eshte mendimi im.
Pershendetje!

:P mendim me vend!

Marigona-KS
06-07-05, 09:06
:P :lol: Temė e qelluar, uha me keni emocionuar, sepse kam shume emocione dhe jam shumė e lumtur se kesaj vere do te martohem me te fejuarin tim te cilin e kam zgjedhur veta, hahahah qe nja 10 jemi bashke e tash tham ma mire te martohem!!!
Ju uroj te gjithve qe dhe ju te jeni te lumtur dhe te keni fatin qe te vendosni vete po ju penguar askush!!!
Uroj

Gjumashja
06-07-05, 09:19
shpresoj te martona me ate qe e dashuroj po jetes si dihet te rrallla raste jane qe jaane martu dmth me ate qe ja kane fillu per te paren her, sepse jeta osht perplot aventura dhe befasi

Stuhia
07-07-05, 13:56
Lutem qe dashuria qe kam te me kurorezohet me martes. :lol:

RRUSHI
08-07-05, 08:20
90%
I DUAM SNA DUAN
NA DUAN SI DUAM
PERFUNDOJM ME TJETRIN ... :roll: