PDA

View Full Version : Dashuria dhe Sinqiriteti.............. ??


Engjellushja
13-09-04, 11:22
Dashuria esht m e vlershmja c Ekziston ................Pa dashuri asgj sfillon !! Asgj sdot ket n ket bot nese sdot ishe Dashuria , por nese e ke Dashurin e Rrejshme atehere ske asgj, dhe t pakten t mir c ke do ta humb dhe dot fiton vetem Hasin e dot t perfundon Jeta dhe njerzit dot shendrohen n Majmuna dhe Derra !!

Por sa mir esht ta dish se edhe Dashuria e Sinqert ekziston !! Ahhhhh sa e mir dhe sa e embel esht jeta !

Por pse njerzia mashtrojn, genjejn, dhe trathtojn..............?? Percfar arsye ???? Cka i ladron n Koken t Tyre ??

Un per vete mund t them: Ska ma mir se me qen e Sinqeret dhe t dashuron me plot Sinqiritet dhe t jetosh pa asnj t keqe (nga ana jote, se ka shum c mundohen t bejn keq, por ata i ignoroj dhe vetem nj mendoj: nj dit do ti kthehet gjdo gj c ben, askush sdot vdek pa ju kthy ajo c ka merituar, dhe met vertet nese dikush genjen, ai/ajo se din c duke genjy, mashtru, trathtu ata ia bej gropet vehtit rruges, dhe nj dit sdot ulen n karrigen c mban Toka por Zjarri, dhe dot digjen !!!!

E pres pergjigjen e Sinqeret .................

Ju pershendes me „Respekt“

turisti
13-09-04, 18:32
Pershendetje Engjellushe per ty dhe per temen.

DASHURIA,DASHURIA,DASHURI. Sa here eshte permend ne kete forum,jete private,bote,histori,kinematografi,fraza,letersi.. ..,a me sepaku egziston ne realitet-jeten e pergjithshme,ku aq shume na nevojitet,ku vuajme pa nderprerje duke e kerkuar,enderuar dhe shpresuar se do ta shijojme me tere shpitin.

NJERIU LIND DHE VDES.PERQINDJA E VOGEL KA FAT TA PERJETON DASHURIJEN. - E PERJETON SEPSE U PERCAKTUAN PER KENAQESIJEN E SHPIRTIT,RITMIN E ZEMRES TE DASHURUAREVE,PER FORCEN, PER TE VERTETEN- U PERCAKTUAN PER DASHURI.
Prej momentit te lindjes,femiu eshte i rrethekuar me dashuri - dashuria e nenes ndaj femijes,dashuria e femijes ndaj lodrave,rrethines,prinderve,gjerave qe e rrethekojne dhe me te cilat po njoftohet ne jete.
Pse te gjithe thojne- DASHURIA E VERTET ose DASHURIA E PERHERSHME,kur nuk ka:ASI ose KESI dashurie- dashuria eshte dashuri . Arma me e madhe e dashurijes dhe bazamenti i saj eshte SINQERITETI. Sa eshte dashuria e gjate ose e forte,mvaret nga deshira jone,investimit tone te sinqeritetit,kohes,vullnetit dhe gjerave te tjera qe na bejne te lumtur aq sa deshirojme vet te jesim te lumtur.Shkaterrimi i dashurijes dmth pajtimin tone me nderprerjene lumturise...
Pse njerzit deshirojne dashuri,e pastaj e shqelmojne duke mashtruar,genjyer dhe trathtuar.Ai qe nuk e kupton ket pune me seriozitet te duhur,sinqeritet te plote,eshte i percaktuar per humbje ne betejen e dashurise.
Njeriu lind,rritet dhe plaket edhe ka raste qe kurre nuk shijon dashurijen per te cilen ka enderuar aq shume here ne jete.
Une kaq.Kerkoj falje nese eshte dikush i prekur me fjalet e mija. Ju pershendes. :wink:

Barbaroza
13-09-04, 18:46
Pershendes autoren dhe pajtohem me mendimin e Turistit.
Sa i perket temes,nuk kam pse te ndruhem,kur dashuroj-dashuroj me sinqeritetin me te madh!

turisti
13-09-04, 20:55
:P :cry: :P

Engjellushja
13-09-04, 21:05
:wink: :P :wink: :wink:

kulleri
02-10-04, 17:41
ap ap ap ky e paska ba referat apapapa

turisti
03-10-04, 10:29
- :wink: -