PDA

View Full Version : A Mbani Ditarė Te Jetes???


MemphiSx
21-09-04, 15:44
Ma merr mendja se ka disa prej neve ketu qe mbajm Ditare te Jetes

P.sh. Diqka interesant qka i ka ndodhe ne jete ndoshta e keni shenu ne ndonje Ditare te Jetes suaj
Une per vete e kam mbajt qe nga klasa e 8 e shkolles fillore, ishim me disa shok e shoqe edhe krejt rastesisht e permendem qe te mbajm si shenim krejt ngjarjet e dites, edhe qdo dit e me shum na u dukej shum interesant Kur i lexojshim ngjarjet qka kishim bo para 1 jave

Une i kam disa ngjarje te dhimbshme dhe disa tjera qe mua me duken interesante ;)


Ishte nata e fundit qe pritej per intervenimin e NATOS mbi pushtuesin serb. Te gjithe ishim duke e pritur intervenimin e tyre. Filluan Lajmet e ores 18:30 Dhoma ishte e mbushur plote burra e gra te lagjes, sepse e vetmja shtepia ime kishte bodrum kishin ardhur per strehim. Filluan lajmet Besa Qeku tha se pritet ne qdo moment bombardimi i caqeve serbe, ne pritshim me padurim. Mbas lajmeve ishte emisioni drejtperdrejt ne worldnet per Kosoven,ne oren 19:15 u lidh prap Besa Qeku dhe tha se sapo ka filluar sulmi i NATOS, ne ate moment te gjithe ishim te gezuar se me ne fund per here te pare paskem be miq qe te na dalin ne ndihme.
Por ky gezim tek une shum pak zgjati, menjeher fillova te ndjej diqka keq, shum mir e disha se tash e mbas qdo njeri shqipetar eshte i rrezikun sepse serbet ne rast hakmarrje do vrasin ke do gjejn ne rruge e shtepi, te ri apo te vjeter, vajza apo te vjetra.
Filluan edhe lajmet e ores 20 lidhet drejtpersedrejti nga Bruksesli Viron Gjymshana dhe tregon per fillimin e sulmeve, ne ato momente edhe ne Gjakove u ndegjua ushetima e aeroplaneve te NATOS ishte nje ndjenj e pa pershkrueshme........
....... Te nesermen kur u zgjuam menjeher arriten informata se ishte djeg tersisht qarshija e vjeter Qyteti i ngjante nje Sarajeve te dyte Shtylla telefoni e rryme ne mes rruge dyqane te djegura nuk mund te duronte kush lotet nga ajo ngjarje e tmerrshme.....
.....Erdhi edhe nje nate plot tmerr e frike e me shume panik te qytetaret, Ne ket nate rendin e kish lagjja jone per vrasje e djeg, Meq shtepit i kishim rreze Qabratit u larguam nga shtepit dhe shkuam ne nje grope te thell 300-400 veta.....
.....Te nesermen morrem vesh se ishin djeg 6 shtepi ( edhe e imja ) dhe ishin vra 13 veta te gjithe djem te ri

Kaq per fillim Kjo ngjarje vetem e luftes i ka 168 faqe eshte shum interesante por une e shkrova fillimin e 78 dite te bombardimeve
[/i]

Kullerka
21-09-04, 16:26
Ma merr mendja se ka disa prej neve ketu qe mbajm Ditare te Jetes

P.sh. Diqka interesant qka i ka ndodhe ne jete ndoshta e keni shenu ne ndonje Ditare te Jetes suaj
Une per vete e kam mbajt qe nga klasa e 8 e shkolles fillore, ishim me disa shok e shoqe edhe krejt rastesisht e permendem qe te mbajm si shenim krejt ngjarjet e dites, edhe qdo dit e me shum na u dukej shum interesant Kur i lexojshim ngjarjet qka kishim bo para 1 jave

Une i kam disa ngjarje te dhimbshme dhe disa tjera qe mua me duken interesante

Eshte nje teme shume e mir shum e veqant !Te pergezoj per temen!
tung tung edhe un kam shkruar n't vertet ne shumen e rasteve ne ditar
edhe kur kam qene e vogel muna me thon....
Edhe tash shkruaj eshte fakt se nganjher rrall here me than se s'kam shume kohe kur s'kam qka bej e lexoj edhe se di eshte shum interesante!
po ti MemphiSx a shkruan ditar?
Shume interesante kto ngjarjet edhe shum te ttrishtueshme po shpresojme qe mos te ndodhin me ..
Gjithe te mirat!!
Kullerka!

MemphiSx
21-09-04, 16:54
Kullerka Faleminderit :) Edhe une shpresoj qe mos te ndodhin me:)

Une ende vazhdoj qe te shkruj Ditarin e Jetes, sepse e kam shkru ne kohe me te veshtira:)

Nese ke ndonje ngjarje interesante Posto ketu :) Nese nuk ka diqka sekrete

Te pershendes:)

Barbaroza
21-09-04, 17:13
Pershendetje MemphiSx.
Sa shume kisha deshire te mbaja ditar kur isha e vockel.Pata filluar ta mbaja nje,por shqiptari i gjore,nuk sheh kurre dite te bardhe,e cfare te shkrujame ne atehere perveq se te zezat tona!!!!
JO,nuk mbaj tani Ditar,sepse ato gjera qe me kane ndodhur,qofshin te lumtura apo te hidhura,i mbaj ne kujtese.Nese kane qene aq te hidhura,s'kisha dashur kurre t'i shkruaja e ti kujtoja sa here t'i lexoja.E ato ngjarjet te mira nuk di pse nuk zgjasin shume,jeta eshte e tille,6 dite hidherim dhe 1 sefa!!!!!

turisti
21-09-04, 19:49
Pershendetje per temen dhe atorin e saj-MemphiSx.
Une personalisht nuk mbaj ditar te jetes.Te gjitha kujtimet ende jetojne ne zemren time,ku do te jesin deri te momentin e fundit.
Ju pershendes. :wink:

MemphiSx
21-09-04, 20:08
Pershendetje MemphiSx.
Sa shume kisha deshire te mbaja ditar kur isha e vockel.Pata filluar ta mbaja nje,por shqiptari i gjore,nuk sheh kurre dite te bardhe,e cfare te shkrujame ne atehere perveq se te zezat tona!!!!
JO,nuk mbaj tani Ditar,sepse ato gjera qe me kane ndodhur,qofshin te lumtura apo te hidhura,i mbaj ne kujtese.Nese kane qene aq te hidhura,s'kisha dashur kurre t'i shkruaja e ti kujtoja sa here t'i lexoja.E ato ngjarjet te mira nuk di pse nuk zgjasin shume,jeta eshte e tille,6 dite hidherim dhe 1 sefa!!!!!

Barbaroza pajtona me ty ne ate mendimin se skemi qka me kujtu ne shqiptaret vetem te zeza

Edhe ne ditarin time shumica jan t'zeza, sidomos koha e luftes, e cila shum shpejt e kemi harru, edhe pse e kom perjetu vete, edhe ndonjeher ulem edhe e kujtoj krejt ate ndodhi edhe quditem si kem shpetu, shum kishte me qen mir mi kujtu ato dit te gjithe sepse ma merr mendja se i kemi harru

Te pershendes :)

nitushe
22-09-04, 08:19
Kom mbajt ma perpara ama tash jo :wink:

ShEjToNkA
22-09-04, 10:57
MempfiSx , kur lexova ketė temėn tonde ,mė kėtheu njė kohė shumė mbrama. Sa qė gati edhe qajta se paska jam smut e paska m'u kujtuan shumė gjėra nė tė kaluaren.
Kur fillova klasėn e tretė vendosa ta shkruaj ditarin e jetės time. Pra qė mė njė 1 shtator kur filluam mėsimin ,ku shkoja nė kalsėn e tretė ,posa u kėhteva nga shkolla fillova tė shkruajė. Ku nė ditarin tim shkruva qė nga ajo ditė e gjėr me 27 marsė '99, ku nė ketė mbrėmje tė kėsaj date ishin shkrimet e fundit qė shkrova. mė kujtohėht se nė shkrimin e fundit kishte tė bėjė me dėbimin e shiptarve nga shtėpit e tyre , pikėrisht nga barbarėt sėrbė, dhe fjalia e fundit nė ketė ditar ishte " Nesėr ėshtė Bajram ,por ky Bajram s'do fesotohėt sepse Kosovėn e ka mbuluar gjaku, nė tė gjitha anėt e Kosovės po luftohėt pėr t'u arritur Liria , ku jemi tė bindur se sė shpejti do e arijmė kėtė Liri tė merituar me mijra vite ,dhe do i vjen dita ta fesotjm edhe kėtė festė tone tė madhe .Vall , a do tė jet afėr kjo ditė tė cilėn e presim me padurim"?!
Dhe nė mėngjes , tė 28 marsit '99 , mua mu ndėrpre shkrimi nė ditar , pra nuk pėrfunduan ditė e kėqija po pėrfundoi ditari im. Se nė atė ditė barbarėt sėrbė qė nė orėt e hershme na larguan nga shtėpit dhe aty mbeti ditari dhe gjitha kujtimet e mia ,ku u djegėn tė tėratė nė atė ditė.
Dhe nga ajo ditė mė duket se kam lėnė njė pjes tė zemrės aty ,se m'u djegėn gjėrat e fėmijris foto dhe ditari i jetės , ku nė atė ditarė pata gjėra shumė tė lumutra tė fėmijris.
Dhe nga ajo ditė dhe muaj dhe vitė ma s'kam mundur tė shkruaj ditar se s'mė ka tėrjekur tė bėjė njė ditar tjetėr pas tij.

Mbetėsh i pėrshndetur!

Naki
22-09-04, 11:26
Qysh prej moshes 10 vjeqare mbaja ditare te jetes deri sa mbarova shkollen e mesme,duke permbleshur edhe fotogarfi.
Lufta i djegu tere thesarin rinor me 99",vetem nje pjese e vogel me ka shpetuar e disa fotove.

Murgesha
22-09-04, 13:58
Paskemi fat tė njėjtė Naki dhe Shejtonka.
Ditari im u dogj mė 23.Mars 99. Bashkė me tė u djeg edhe fėmijeria ime, kujtimet, dėshirat, shpresat tė thurrurra pėr njė kohė tė gjatė. Ajo ēka mė sė shumti mė mungon e do tė mė mungojė tėrė jetėn janė fotot e mia tė fėmijėrisė. Tani mė kurr nuk do ta dijė se si kam qenė deri nė marsin e vitit 99.
Kam vazhduar dhe mbaj ende ditar.
Ama nuk i pėrmbushė tė gjitha kėrkesat e mia, se mė mungojn shumė episode tė sė kaluarės, e kujtesa (normal kjo qė mė ka mbetur ende) ka filluar vetėm ti shlyej shumė ndodhi e ngjarje.
Por fati e deshti kėshtu, dhe nuk jam e nuk jeni tė vetmit. Mbasi gjallojmė ende duhet tė pajtohemi me humbjet qė fatkeqėsisht nuk kthehen mė.

turisti
23-09-04, 08:05
Pajtohem me juve ( Nakin dhe Murgeshen).Une gjithashtu rende i perjetoj nder te tjerat,sidomos humbjen e fotografive te cilat jane nje momenti i naduar e kaluares dhe ndiej dhimten e juaj. :cry: :cry: :cry: :cry:

Lozonjarja
23-09-04, 10:07
Une kam mbajte ditar me heret dhe e ruaj,por tani nuk shkruaj me.

lazdrani
23-09-04, 19:00
Po kam dhe kam pergezuar me emrin DARDANIA :wink:

MemphiSx
23-09-04, 21:26
MempfiSx , kur lexova ketė temėn tonde ,mė kėtheu njė kohė shumė mbrama. Sa qė gati edhe qajta se paska jam smut e paska m'u kujtuan shumė gjėra nė tė kaluaren.
Kur fillova klasėn e tretė vendosa ta shkruaj ditarin e jetės time. Pra qė mė njė 1 shtator kur filluam mėsimin ,ku shkoja nė kalsėn e tretė ,posa u kėhteva nga shkolla fillova tė shkruajė. Ku nė ditarin tim shkruva qė nga ajo ditė e gjėr me 27 marsė '99, ku nė ketė mbrėmje tė kėsaj date ishin shkrimet e fundit qė shkrova. mė kujtohėht se nė shkrimin e fundit kishte tė bėjė me dėbimin e shiptarve nga shtėpit e tyre , pikėrisht nga barbarėt sėrbė, dhe fjalia e fundit nė ketė ditar ishte " Nesėr ėshtė Bajram ,por ky Bajram s'do fesotohėt sepse Kosovėn e ka mbuluar gjaku, nė tė gjitha anėt e Kosovės po luftohėt pėr t'u arritur Liria , ku jemi tė bindur se sė shpejti do e arijmė kėtė Liri tė merituar me mijra vite ,dhe do i vjen dita ta fesotjm edhe kėtė festė tone tė madhe .Vall , a do tė jet afėr kjo ditė tė cilėn e presim me padurim"?!
Dhe nė mėngjes , tė 28 marsit '99 , mua mu ndėrpre shkrimi nė ditar , pra nuk pėrfunduan ditė e kėqija po pėrfundoi ditari im. Se nė atė ditė barbarėt sėrbė qė nė orėt e hershme na larguan nga shtėpit dhe aty mbeti ditari dhe gjitha kujtimet e mia ,ku u djegėn tė tėratė nė atė ditė.
Dhe nga ajo ditė mė duket se kam lėnė njė pjes tė zemrės aty ,se m'u djegėn gjėrat e fėmijris foto dhe ditari i jetės , ku nė atė ditarė pata gjėra shumė tė lumutra tė fėmijris.
Dhe nga ajo ditė dhe muaj dhe vitė ma s'kam mundur tė shkruaj ditar se s'mė ka tėrjekur tė bėjė njė ditar tjetėr pas tij.

Mbetėsh i pėrshndetur!


Shejtonka me t'vertet shum prekes ky rast Edhe eshte per tu mbajtur ne mend:)
Ka dite qe vet shpirti ma done qe ta kem nje shok apo shoqe qe ta perkujtoj te kaluaren, te miren e te keqen:) Kur nuk e kam aske afer, me shum knaqesi e lexoj Ditarin

Te oershendes:)

Gjumashja
16-10-04, 19:37
Kam ditar,edhe e kam mikun ma te ngusht qe ne qdo moment te veshtir edhe te lumtur e kam afer :wink: :wink:

Urata
19-10-04, 03:35
Po, Flete e ditarit cortec cerebry e lapsi mendja!

Maca
19-10-04, 11:54
Po kam mbajt ditar,kur kam qen me e re,tash jo ndonjher shprehem ne letra kur nuk mundem te shprehem gojerisht,por kjo ndodh ne rraste vetem kur jam shume mire,ose shum keq!

DEA
15-12-04, 14:33
Po kam qe 14 vite

Kercovari
15-12-04, 15:00
Po,prej moshe 14-15.vjet.

turisti
17-12-04, 11:51
Po,prej moshe 14-15.vjet.

Mos bre ??,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahaha. :wink:

Kercovari
19-12-04, 09:13
Po,prej moshe 14-15.vjet.

Mos bre ??,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahaha. :wink:
Pse,a s`te besohet a!?Haaahaaahaaahaa!
Edhe titullin e ka qesharak"Endrrat ne mjegull"se shpejti do te gjesh ne librari,bile ka gjasa qe te filmohet.Haahaaahaaa!

turisti
05-07-05, 12:08
Jo,e mbaj jeten ne ditar. :P

Arb
05-07-05, 14:50
Jo...

schütze
05-07-05, 18:20
jo,ndoshta me mir :roll:

jadore
20-01-06, 00:29
-jo -edhe ate kurre !! -per te vetmin qellim, qe mos te deshprohem pse ndoshta nuk dita te jetoj me mire per ate kohe !!(dihet bashke me moshen rritet edhe dija e jone !! kjo eshte ajo arsyeja, qe do te me deshpronte nese do te lexoja qe dje, bera kete ,apo ate, e qe ne te sotmen ndoshta do te me dukej shume e thate ....!!!!)

Barb|Ka
20-01-06, 14:02
qfarti bre...lum bofsha per Trunin tem :lol:

mjellma
28-01-06, 23:09
po mbaj ditar te jetesdhe shkuaj gjo diteee aty shprehi gjdo gje qe ndij se qe perjetoj

Gentiani
28-01-06, 23:32
Dikur kur dėshiroja tė mbaja ditar jete, e kisha tė ndaluar! ndėrsa tani kur e kam atė mundėsi, nuk e mbaj.

Agroni22
04-02-06, 21:42
kom pas deshire me pas por nuk kom

Kercovari
04-02-06, 21:46
Po qe ne moshe te re.Ideja me ka ardhe ne klasen e kater kur me burgosen baban klika rankovicjane dhe e denuan me 4 vjete burge vetem pse ishte shqiptare,i pari kontabilist ne Kercove dhe rethine. :cry:

FrEsKiA
04-02-06, 23:09
Natyrishte, kam filluar prej ne moshen e mitur!

e_martumja
05-02-06, 00:01
Deri sa isha pa martu PO :( :( :( Kisha cka me shkrru :lol: :lol: :lol: :wink:

trimi99
05-02-06, 00:37
Deri sa isha pa martu PO :( :( :( Kisha cka me shkrru :lol: :lol: :lol: :wink:
===============================================
Mose gabo me e gjuajte DITARIN, se ti je e re dhe mashtrohesh, si je martue mendon se u rregullue puna per gjithe, jo gabim i madhe ,TANI TE NOVEITET ME SE SHMTI DITARI!
Gazepi veq sa ka fillue tani ke se qka te shkruajshe bile bile nuk ka me te dale as leter se sa ke me shkrue!HAHAaaaaaaaaaaaaaaaaa.Pershendetje.

e_martumja
05-02-06, 00:38
Deri sa isha pa martu PO :( :( :( Kisha cka me shkrru :lol: :lol: :lol: :wink:
===============================================
Mose gabo me e gjuajte DITARIN, se ti je e re dhe mashtrohesh, si je martue mendon se u rregullue puna per gjithe, jo gabim i madhe ,TANI TE NOVEITET ME SE SHMTI DITARI!
Gazepi veq sa ka fillue tani ke se qka te shkruajshe bile bile nuk ka me te dale as leter se sa ke me shkrue!HAHAaaaaaaaaaaaaaaaaa.Pershendetje.


Trim qetash po ma shkrrun burri per mu more :lol: :lol: :lol: :lol:
saher kam nevoj veq e pyes dhe me tregon :wink:

Dea IS
11-03-06, 19:55
Me heret kam shkruar rregullisht por gjate luftes me eshte djegur ditari dhe prej ateher kam shkruar shume rralle

Paradox_13
11-03-06, 20:36
Si thon shumica derisa u martova kam mbajtur rregullisht ditar ndersa tash e sa vite vetem koh pas kohe ateher kur diq me duket me interesante.

Kalt
12-03-06, 20:26
Mbajtja e nje ditari personal, eshte kulture, por edhe gjeja me e bukur qe mund dhe duhet te beje nje njeri gjate jetes se tij.
Ne moshe te re ai duket si dicka e bezdisshme, por ne vitet e pleqerise ai eshte nje thesar i pacmuar.

Une e mbaj qe nga mosha 12 vjecare!

TONINO
13-03-06, 15:30
Kom mbajt ma perpara ama tash jo :wink:


_________________________________________________

PERSHENDETJE, TI KOKE E MEQME QE EKI HEK DITARIN,SE ME TA NXON BURRI TE KISH SHTI ME HONGER DITARIN HA HAHA HAHAAHAHAH...

_________________________________________________

SHQIPTARI MAN DITAR VEQ T IRREFEJ AVANTURAT ETIJ SA FEMNA I KA PASUR APO E KUDNERTA, ( 5 MIN SEX E 1 ROMAN E KA SHKRU ) HA HAHAHAHAH, VANZHDONI SE KENI MU SHPERBLY ME QMIM NOBEL. PASHA JARET MOS ME SHTIN MOJ MET BO BE !!!

TONINO
13-03-06, 15:38
Me heret kam shkruar rregullisht por gjate luftes me eshte djegur ditari dhe prej ateher kam shkruar shume rralle
__________________________________________________ __

HALLO TE GJITHEVE """DEA IS """ EJ STE KA HUP DITARI, PO ^TA KAN QU NE ARSHIVEN E NISHIT, HIHIHIHIHIH.


JU KAN HUP NE PER SHKKOLLA DITARET E UEN QE I KAM PAS K REJT NOTAT 5, E TI PO THU QE TKA HUP DITARI LE PASH NJE ZOT MOS JA FUT KOT...

90% TE PERSONAVE TE FORUMIT QE I RREFEJN KETO TREGIME APO PRRALLA MA MIR TE THEM JAN GENJESHTRA, JUVE DUHET ME JU QU NE GJYGJIN E HAGES QE BENI KESI PORPAGANDA, TURP, KU DIN FSHATARI TE SHKRUAJ APO QKA ESHTE DITARI !!!

TA PYSESH NJE FSHATAR A KE PAS NDONJE HER DITAR, DOT PERGJIGJET PO MARA E KA PAS MSUSI EDHE T'KUQ BILE HA SA TE DIJET.

Murgesha
13-03-06, 15:47
__________________________________________________ __

HALLO TE GJITHEVE """DEA IS """ EJ STE KA HUP DITARI, PO ^TA KAN QU NE ARSHIVEN E NISHIT, HIHIHIHIHIH.

JU KAN HUP NE PER SHKKOLLA DITARET E UEN QE I KAM PAS K REJT NOTAT 5, E TI PO THU QE TKA HUP DITARI LE PASH NJE ZOT MOS JA FUT KOT...
90% TE PERSONAVE TE FORUMIT QE I RREFEJN KETO TREGIME APO PRRALLA MA MIR TE THEM JAN GENJESHTRA, JUVE DUHET ME JU QU NE GJYGJIN E HAGES QE BENI KESI PORPAGANDA, TURP, KU DIN FSHATARI TE SHKRUAJ APO QKA ESHTE DITARI !!!
TA PYSESH NJE FSHATAR A KE PAS NDONJE HER DITAR, DOT PERGJIGJET PO MARA E KA PAS MSUSI EDHE T'KUQ BILE HA SA TE DIJET.

Shumica e shkrimtarėve shqiptarė kanė prejardhje prej fshati.
Sigurisht se jeta e qetė baritore i ka mbushur me inspirim.
Ndėrsa lufta e fundit nė Kosovė nuk ėshtė bėrė vetėm me plumba, por edhe me djeg`je masive tė shtėpive, andaj tė kesh mė tepėr kujdes kur thua 90% nga ata qė kanė shkruar se kanė mbajtur ditarė dhe ju kanė kallė po gėnjejnė.

Murgesha!

Prespa
14-03-06, 11:58
Kur isha e vogel nisa te mbaje nje ditar po pastaj e lashe sepse nuk shkruaja fare ne te. Megjithese me pelqen te mbaj ditar nuk e mbaj dot. Nuk e di mbase ngaqe pertoj te shkruaj apo nga frika se mos nje dite ndonje person i padeshiruar do ti lexoje ato qe kam shkruar etj etj.

emine
20-03-08, 09:50
Po mbaj......................

Lijanna
21-03-08, 17:13
Jo..................

Agolli
22-03-08, 11:53
Po,.....krejt i di permendsh, me kujtohen, i rikujtoje,,kshtu e qashtu_e..
a dini se ēfare do shkruaj sot, ne ditarin e jetes sime!
s'kallxohet nime, krejt harrova! :biggrin:

Albonita
27-03-08, 14:53
Po,.....krejt i di permendsh, me kujtohen, i rikujtoje,,kshtu e qashtu_e..
a dini se ēfare do shkruaj sot, ne ditarin e jetes sime!
s'kallxohet nime, krejt harrova! :biggrin:


Per zoten ke shkrime shum shum te mire .!


..........Po e baj qe nga mosha 18.!

LuLjaa
27-03-08, 23:51
Natyrishte, kam filluar prej ne moshen e mitur!

Ehh, kjo Fresika qysh hupi krejt e hajt :)

Une s'mbaj Ditarė, se i mbaj ne mend krejt dhe s'kam nevoj me mbajt :P

Gjumashja
01-04-08, 08:14
Jo, mendoj qe ditari me teper eshte aktiv ateher kur je ne moshen e adoleshences...:smile: ...

emine
26-01-09, 23:05
po.....nje qe kam shkru dikure....

shfletuesi_
26-01-09, 23:08
Edhe une jam ne ditarin tend....

Jana
26-01-09, 23:42
Kam Mbajt pi '98 deri en 2008....mo jo....

shfletuesi_
26-01-09, 23:56
Kam Mbajt pi '98 deri en 2008....mo jo....

ne situaten ma te reensishme paske mbajt, kur do e botosh...

lovely
26-01-09, 23:57
kam mbajt deri ne vitin 2000 dikund...

Virti
27-01-09, 00:04
jeta shkruan histori. historia pershkruan jeten.
ia kam lene asaj... :cool:

Jana
27-01-09, 00:04
ne situaten ma te reensishme paske mbajt, kur do e botosh...

Nuk po du me te shu kurreshtjen ty...e kam vendos mos me botu....

shfletuesi_
27-01-09, 00:06
Nuk po du me te shu kurreshtjen ty...e kam vendos mos me botu....

Jo mua nuk me shtohet kurreshtja , sepse e dij se qfar permban pak a shume ditari i qdo njerit ketu...:biggrin:


Kshtu qe une me nje fjali pershkruaj krejt ditarin...

Jana
27-01-09, 00:20
Asht keq kur dikush mendon qe din...sepse asht krejt e kunderta...
Po une e rrespektoj mendimin tuaj...

E me dit ditarin tim...ihaaa duhesh me kan pun....Ti....

shfletuesi_
27-01-09, 00:25
Asht keq kur dikush mendon qe din...sepse asht krejt e kunderta...
Po une e rrespektoj mendimin tuaj...

E me dit ditarin tim...ihaaa duhesh me kan pun....Ti....


Okay...:biggrin:


Fillimi..
...................
...................
..................
Hidherimi.......
...............
..................
..................
gezimi
................
...............
...........pikellimi ...
Fundi.

Jana
27-01-09, 12:14
Okay...:biggrin:


Fillimi..
...................
...................
..................
Hidherimi.......
...............
..................
..................
gezimi
................
...............
...........pikellimi ...
Fundi.

Epo kshtu njerzit Gabojn...se une e kisha nis me hidherim...sepse ishte koh Lufte....pastaj shum gezime e hidherime qe me ka dhuru jeta...dhe e kam perfundu pikerisht me gezime...
Prandaj nuk shkruaj me sepse ...dua te jet diqka e bukur per mua...

shfletuesi_
27-01-09, 12:20
Epo kshtu njerzit Gabojn...se une e kisha nis me hidherim...sepse ishte koh Lufte....pastaj shum gezime e hidherime qe me ka dhuru jeta...dhe e kam perfundu pikerisht me gezime...
Prandaj nuk shkruaj me sepse ...dua te jet diqka e bukur per mua...

KUr ta botojn niperit tuaj do behen te pasur...:smile:


Ditari per mua nuk eshte asgje vet jeta eshte ditar... njerezit qe na rrethojn mund te jen pjes e ditarit ton..

Jana
27-01-09, 12:35
KUr ta botojn niperit tuaj do behen te pasur...:smile:


Ditari per mua nuk eshte asgje vet jeta eshte ditar... njerezit qe na rrethojn mund te jen pjes e ditarit ton..

Qe e Botoj ti ki me pas si dhurat....

Edhe pse pas nje kohe kur mban Ditar po tu bojke si miku ma i veqant...edhe sinqetisht en fillim shum e kam pas te veshtir mos me shkru mo...po tash ndina ma leht qe nuk shruaj...

shfletuesi_
27-01-09, 13:19
Qe e Botoj ti ki me pas si dhurat....

Edhe pse pas nje kohe kur mban Ditar po tu bojke si miku ma i veqant...edhe sinqetisht en fillim shum e kam pas te veshtir mos me shkru mo...po tash ndina ma leht qe nuk shruaj...

A jam une ne ditarin tend.. besoj qe ne qdo faqe aty ndodhem...

Jana
27-01-09, 13:35
A jam une ne ditarin tend.. besoj qe ne qdo faqe aty ndodhem...

Se pari kur je ardh ti en FD une veq s'jam kan ty shkru...
E dyta s'ki kurrfar rendesie te te une se me hy en Ditarin tim....

Prishtinasja_
31-01-09, 12:45
Eshte dal nga "Moda" ditari i jetes ! :tongue:

Alkimisti_ch
01-02-09, 22:02
Eshte dal nga "Moda" ditari i jetes ! :tongue:

Pajtohem me prishtinasen, se tani kur thuja se ēdo njeri ka qasje ne net sikur e ka humbur kuptimin ditari i jetes....Po ti marrim psh. postimet qe jan bere me mijra ketu ne forum dhe po ti zberthenim ato ateher ndoshta do te mund te deshirfronim ditarin e jetes se secilit prej forumistave...Pra nuk e shoh te nevojshme..

ritta
01-02-09, 22:15
Kam mbajt ditar dikur po ka kohe qe nuk e praktikoj me..........

Alkimisti_ch
01-02-09, 22:18
Kam mbajt ditar dikur po ka kohe qe nuk e praktikoj me..........

Dhe me siguri eshte interesant e do te isha kurreshtar me i lexu ato qe i ke shkruar ne ate kohe...!

ritta
01-02-09, 22:20
Dhe me siguri eshte interesant e do te isha kurreshtar me i lexu ato qe i ke shkruar ne ate kohe...!

Jan gjera femijesh kam qen diku 12-13 vjeqe

nganjeher kur i lexoj qeshem me veten ...po gjithsesi eshte bukur.....

Alkimisti_ch
01-02-09, 22:22
Jan gjera femijesh kam qen diku 12-13 vjeqe

nganjeher kur i lexoj qeshem me veten ...po gjithsesi eshte bukur.....

wooww me siguri eshte interesant me i pa mendimet e atehershme dhe vizionin femijeror te asja kohe...E qe sa vite po i bjen kjo.....12,13 vjeēe...?

Penelope
01-02-09, 22:26
Pajtohem me prishtinasen, se tani kur thuja se ēdo njeri ka qasje ne net sikur e ka humbur kuptimin ditari i jetes....Po ti marrim psh. postimet qe jan bere me mijra ketu ne forum dhe po ti zberthenim ato ateher ndoshta do te mund te deshirfronim ditarin e jetes se secilit prej forumistave...Pra nuk e shoh te nevojshme..


d.m.th, ketu secili pe shkrujka pervojen e vet personale, gjendjen emocionale, dhembjen dashurine, gezimin etj...apo shumica veq me shaka e marrin ,por une besoj ne ate te parin, se secili qka shkrun e shpreh ketu , tregon edhe personalitetin e vet, edhe ate qka ndjen e perjeton momentalisht.

shfletuesi_
01-02-09, 22:29
Ditari jam vet...

Alkimisti_ch
01-02-09, 22:30
d.m.th, ketu secili pe shkrujka pervojen e vet personale, gjendjen emocionale, dhembjen dashurine, gezimin etj...apo shumica veq me shaka e marrin ,por une besoj ne ate te parin, se secili qka shkrun e shpreh ketu , tregon edhe personalitetin e vet, edhe ate qka ndjen e perjeton momentalisht.

Kjo eshte mendoj une qeshtje individuale, mavret prej gjendjes momnetale te individit dhe nga perceptimi i tij emocional i momentit, po megjithate ditari eshte diēka teper intime dhe eshte krejteisht personale. Per derisa ne forum mund te shprehesh lirshem dhe te flasesh edhe nga pervoja e tjerve...Kshtu une spaku mendoj po prap nuk mund te flas per tjeret sepse hapsira virtuale krijon mundesi te shumfishta anonimiteti e per pasoj edhe mundesi te pergenjeshtrimit mvarsisht nga interesat personale te idnividit qe shkruan...

ritta
01-02-09, 22:31
wooww me siguri eshte interesant me i pa mendimet e atehershme dhe vizionin femijeror te asja kohe...E qe sa vite po i bjen kjo.....12,13 vjeēe...?

i bjen qe 7-8 vite......

Penelope
01-02-09, 22:36
Sma merr mendja qe njerzit shkrujne per pervojat e tjereve, sepse secili preokupohet me problemet e veta, edhe shpreh ate qe ndjen vete ose per dike, qka eshte mese normale..per vete nuk do te shkruaja ditarin tim personal publikisht ngase kam deshire me mbajte per vete..sa per anonimitet e pergenjeshtrime mund te ndodhin,le ta kete secili ne ndergjegjen e vet, por perderisa ka njerz qe pergenjeshtrojne edhe live,kjo ne virtualitet mund te mos jete edhe aq tragjike.

Alkimisti_ch
01-02-09, 22:39
Sma merr mendja qe njerzit shkrujne per pervojat e tjereve, sepse secili preokupohet me problemet e veta, edhe shpreh ate qe ndjen vete ose per dike, qka eshte mese normale..per vete nuk do te shkruaja ditarin tim personal publikisht ngase kam deshire me mbajte per vete..sa per anonimitet e pergenjeshtrime mund te ndodhin,le ta kete secili ne ndergjegjen e vet, por perderisa ka njerz qe pergenjeshtrojne edhe live,kjo ne virtualitet mund te mos jete edhe aq tragjike.

Une shpesh kam lexuar ketu qe kur shkruajne per diēka te ndjeshme gjithmon marrin shembuj dhe shkruajne per te tjeret, se paku keshtu shkruajne ata e ēka dhe si kane menduar ata ajo mbetet ne ndergjegjen e tyre...

Zana_ch
01-02-09, 23:03
Per ditlindjen e 7 kam bler ni ditar dhe ja kam dhurue vetes ....qe nga ajo dite shkruj ne ta ne fillim kam shkrue per qdo dite ....tani kohen e fundit shkruj ma radh, shum her kur ndihem keq mar dhe lexoi pet te kalueren time, ene pastaj me duket vetja se qehtsohem, ditari ashte ni pjes e jetes time qe smundem me u nda prej ti, beseoi se do ta vazhdoi ene ne te ardhmen por smuj me thon se ni dit sdo te shkruj ma ne te .
Une per veten time ndihem shum e lumtur per ditarin tim .

>>{SpOnGeBoB}<<
06-02-09, 19:00
Per ditlindjen e 7 kam bler ni ditar dhe ja kam dhurue vetes ....qe nga ajo dite shkruj ne ta ne fillim kam shkrue per qdo dite ....tani kohen e fundit shkruj ma radh, shum her kur ndihem keq mar dhe lexoi pet te kalueren time, ene pastaj me duket vetja se qehtsohem, ditari ashte ni pjes e jetes time qe smundem me u nda prej ti, beseoi se do ta vazhdoi ene ne te ardhmen por smuj me thon se ni dit sdo te shkruj ma ne te .
Une per veten time ndihem shum e lumtur per ditarin tim .

e pej cilles ditlindje be ti i ki msue qysh shkruhen shkonjat masi prej 7 vjetve tekoke tu shkrue ne qat ditare. Me 7 vjet shkojn fmija ne klase te pare mi msue shkronjat qysh shkruhen e ti ja paske nisen fill me shkrue. Sha zoten ti tekoke talent krejt mori ti Zano.


Edhe une e kom ble ni ditar fill mas vitit te ri, amo nihere halo nuk ja kom nisen me i qiten ne ditar se nihere pi shkruj me ni leter tana dikur i qes ne paster ne ditar.

Makresh
14-07-09, 07:59
N'fallcebook, prej n'7 vjet edhe une ja kam dhuru vetes kete ditar te madhe e te shnooosh.

romansa
14-07-09, 08:11
une nuk mbaj ditar,perveq qe i kam te regjistrume ne memorien,dashte zoti mos te me fshihen kurr!

Makresh
14-07-09, 12:16
U harrova me kallxu,
E maj edhe ditarin e shkolles fillore hala :biggrin: :tongue:

Tomori
14-07-09, 16:42
Jo orre un nuk mbaj ditar dites se sodit...e tamam pune me mbajte ditar jete..

Albonita
11-06-11, 06:52
Po,.....krejt i di permendsh, me kujtohen, i rikujtoje,,kshtu e qashtutne..
a dini se cfare do shkruaj sot, ne ditarin e jetes sime!

Nime me kallzu qiknenaj cka deshta te shkruaja..:biggrin::biggrin::biggrin: