PDA

View Full Version : Pse i duhet njeriut te genjen per qfar arsyje???


shpendi_norwey
23-09-04, 23:31
Pse i nevojitet ni personit genjeshtra kur edin se ajo nuk esht afat gjate por afat shkur si ndihet ni perosn kur genjen nje femer ose mashkull ndihet i lumtur a po mendon se me genjeshtere arin diqka Pres pergjigjjen nga ju [/code]

turisti
28-09-04, 22:28
Nderimet e mija - shpendi_norwey,dhe pershendetje per temen e hapur.
Hahahahahahahahahaha ,sepse : TE JETOSH ESHTE LEHTE,POE NJERZIT E KOMPLIKOJNE. Nese gjerat ne jete i radhitim neper vendet e duhura,nuk ka nevoje per genjeshtra. Mendimi im eshte se gjat krijimit dhe formimit te personalitetit t'njeriut,rolin kryesor e luan EDUKIMI SHTEPIAK dhe mbikqyrja e prinderve. Jo shpeshe,prinderit nuk kan kohe per edukimin themelor dhe aq te nevojshem per femijet si ALFABETI per shkollimin e ardhshem,te koncentruar pas gjerave tjera harojne obligimet themelore prindore dhe ashtu femijet bijne ne duart e rruges e cila i shkollon kuadrot e reja ne menyren e vet dhe simbas ligjeve te veta, deri sa nuk diktohet nga ana e prindeve gabimi i tyre per te cilin eshte vone te korigjohet.Dan gadale,femijet te vegjel behen te rritur. Me rritjen e tyre,rriten karakteri i shtrembuar dhe genjeshtrat e pjekura ne situatat e krijuara ne rruge e jo neper institucionet dhe atmosferen shtepiake.
Ashtu te kalitur,vazhdojne neper jete duke u ballafaquar me personat ( mashkull-femer/femer-mashkull) te cilet jane te edukuar dhe pergatitur per jeten dhe problemet te cilat i bjen jeta,dhe ne mes ketyre relacioneve,vjen deri te GENJESHTRA.
Njerzit qe genjejne,jane simbas shkences shume afer edhe te vrasin, dhe te bejne krimet tjera.

turisti
28-09-04, 22:30
Teksti larte shenuar eshte gabimisht i postuar para se te perfundohet.Me falni per kete gabim,dhe ju pershendes. :wink:

Maca
04-10-04, 18:59
Ne rraste urgjente duhet te rrjesh,vetem nese esht patjeter,dhe nuk ke rrugdalje tjeter ather duhet...Por un mendoj se shum i/e sinqert nuk mundesh te jesh sepse koha po e kerkon ashtu...

Edhe rrenen e ka qit njeri esht njerzore haha qy...

Po me qeshet me nje shoqe timen...
Ishim duke biseduar dhe i thash qe smundem ta rrej...
Ajo me tha po ti mos e rrej por mos i trego drejt hahaha...
At nat dhe deri me sot qeshem me fjalt e saj... :wink:

turisti
05-10-04, 20:59
Folni lirisht drejte,edhe ashtu kerkush nuk dot ju besoje ,hahahahahahahahahahahaha. :wink:

Maca
05-10-04, 21:01
turisti hahaha ha de ha...

Ashtu kshtu spo na besojn bile futja tranzit ose rrej ma shum qe te duket sikur te jet nje e vertet huhuh :wink:

turisti
05-10-04, 21:08
turisti hahaha ha de ha...

Ashtu kshtu spo na besojn bile futja tranzit ose rrej ma shum qe te duket sikur te jet nje e vertet huhuh :wink:


Hahahahahahahahaha,une nuk muj m'ia fut " tranzit " sepse ateherit nuk jam TURIST,hahahahahahahahahahahahahahah. :wink: