PDA

View Full Version : Ēfarė zhanri tė filmave shikoni?


mr_beni
25-09-04, 15:19
Pershendetje te gjithve

Mua per vete me pelqejn filmat Aktion dhe Filma te vjeter me Kauboj shiqoj shum.

Te atij Aktion me pelqejne me se shumti te Jacky Chain sepse eshte mete vertetknaqsi ta shiqosh nje film te tij dhe te qeshesh sa te mundesh, ndersa te atyre kauboj me se shumti filmat e Terenc Hill, Charls Bronson etj.

P.s. Mundësisht tregoni dhe nga cilët aktorë?!

nitushe
25-09-04, 17:19
ma shume me pelqejn horor,romantik aktion etc. :lol: :lol:

anna
28-09-04, 13:08
horror padyshim :wink:

DannyAus
28-09-04, 13:48
hmmmmm shum shikoj filma por ma se shumti me pelqejn

1.ACTION
2.DRAMA
3.LUFTARAK
4.KAUBOJ

lazdrani
30-09-04, 11:15
Te gjitha nga pake :wink:

aferdita
04-10-04, 10:53
filma dashurie dhe horror edhe pse tutem prap i kshyri

Krokodilli
04-10-04, 10:59
AKCION - FILMA DASHURIE KAUBOJ :wink:

dr1ta
05-10-04, 00:54
Pervec filma kauboj dhe pornografik te gjitha i shikoj.

Krokodilli
05-10-04, 04:01
Pervec filma kauboj dhe pornografik te gjitha i shikoj.

te pershendes dr1ta,, pse kauboj nuk shikon moj,, qata jan filmat ma me kuptim se gjith te tjeret, jan si nje perrall,, duhet ta shikosh nje deri ne fund qe te pelqej..
,,,,, pornografik hmmm bon edhe pa ta :)

qika_pr
08-10-04, 17:31
Akcion
Dashurise
Luftarak
Horrorr

mr_beni
12-10-04, 14:06
me pelqejn filmat :

Horror
Kauboj

LennY
12-10-04, 22:15
Me pelqejn horror , dashuris,akcion etc... 8)

Kaltrushi
14-10-04, 13:06
1. Komedi
2. Action
3. Horror
4. Dashuri

Rudi_1
08-11-04, 23:48
Mu me se tepermi me pelqejn filmat ne lidhje me dashurin po sidomos edhe ato me akcione.... 8)

experti_lu
30-01-05, 22:18
action
dramtik,dhe aristi me i preferuar eshte per mu BRUCE WILLIS SHERON STONE JEAMS BELLUSHI.

Vigan
08-05-05, 10:56
Action
Comedy
Thriller

Gjumashja
16-05-05, 09:55
Horro edhe romantik

egi
12-08-07, 20:04
te gjitha i kqyri, por zhanri i preferuar eshte dhe do te mbetet HORROOOORRR
Texas chainsaw masacre edhe Saw (1, 2) edhe The exorcism of Emily Rose me se shumti me kan pelqy deri tani

Peja-Boy
12-08-07, 20:09
krejt Llojet e filmave veq me se shumti percjelli nga Bollywood !

Peja-Boy
12-08-07, 20:12
Titel Deutschland: Cold Case - Kein Opfer ist je vergessen Originaltitel: Cold Case Genre: Krimiserie Erstausstrahlung Deutschland: 9. Juni 2004 Erstausstrahlung: 28. September 2003 Einstellung Deutschland: in Produktion Einstellung: in Produktion Produktionsort: USA Produktionsjahre: 2003- Länge pro Episode: ca. 44 Minuten Episodenzahl: 92+ Originalsprache: Englisch (AE) Titelmusik: E.S. Posthumus

egi
12-08-07, 20:18
krejt Llojet e filmave veq me se shumti percjelli nga Bollywood !

nga Bollywoodi me se shumti pershtypje me ka lan Veer und Zara edhe Lajla Majnu

Peja-Boy
12-08-07, 20:25
nga Bollywoodi me se shumti pershtypje me ka lan Veer und Zara edhe Lajla Majnu

Veer&Zara eshte shum film i mire ...

Mua me ka Pelqy Indian Love Story-Lebe und denke nicht an morgen!!
(Shah Rukh Khan, Preity Zinta, Saif Ali Khan)

egi
13-08-07, 21:31
Veer&Zara eshte shum film i mire ...

Mua me ka Pelqy Indian Love Story-Lebe und denke nicht an morgen!!
(Shah Rukh Khan, Preity Zinta, Saif Ali Khan)

hm,,.s'di a e kom pa.. i kom kqyr edhe do tjer, por nuk me kujtohejn titujt,..me se shumti pershtypje me ka lan veern und zara (i kom kqyr ne RTL 2)...e lajla majnu e kom kqyr dvd-ma ka jep nje shoqe...tolle liebesgeschichte mit einen tragischen ende

yllbardh
13-08-07, 21:49
Mė sė shumti mė pėlqejn filmat fantastiko-shkencor dhe filmat historikė, mirėpo edhe njė vepėr e mirė realizuar pa marrė parasysh se cfarė zhanri i takon, sidomos filmi "9 feet under" (me u shkokėrdhu t'uj kesh)

luckyman
13-08-07, 22:02
Thriller
Komedy etj

Godfather....per mua eshte nje film i pavdekshem
[/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Doncha
26-09-07, 00:28
Me pelqej filmat Horrorr dhe Fantastiko -Shencor !Mirpo me shum Horrorr>>

Virti
26-09-07, 01:16
te gjitha i kqyri, por zhanri i preferuar eshte dhe do te mbetet HORROOOORRR
Texas chainsaw masacre edhe Saw (1, 2) edhe The exorcism of Emily Rose me se shumti me kan pelqy deri tani
ne tabele po shkruan se e ke dhene nje zhaner tjeter... :biggrin:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
27-09-07, 21:17
nga Bollywoodi me se shumti pershtypje me ka lan Veer und Zara edhe Lajla Majnu

Der Film ist wirklich super...
Was ich auch super fand war ..Lebe und Denke nicht an Morgen.... Nur mein Herz kennt die Wahrheit...und "Hochzeit auf Indisch."..die Story fand ich ma besten...:smile:

Peja-Boy
28-09-07, 10:33
Don - Das Spiel beginnt

http://www.bollywood.ag.vu/Don/Don_fur_Page.JPG

Peja-Boy
28-09-07, 10:36
Mohabbatein - Denn meine Liebe ist unsterblich

http://images.bol.de/images-adb/75/f4/75f431f5-d4ae-4ba7-81bf-797d4ad80db5.jpg

Peja-Boy
28-09-07, 10:37
Yes Boss - Liebe und Hinterlist

http://ec1.images-amazon.com/images/I/511K4Lb+WLL._SS500_.jpg

Peja-Boy
28-09-07, 10:38
Mein Herz schlägt indisch

http://ec1.images-amazon.com/images/I/51vSYHpUBsL._AA240_.jpg

Peja-Boy
28-09-07, 10:39
Veer & Zaara - Die Legende einer Liebe

http://images-eu.amazon.com/images/P/B000BKFF5E.03.LZZZZZZZ.jpg

Peja-Boy
28-09-07, 10:41
Indian Love Story - Lebe und denke nicht an morgen

http://ec1.images-amazon.com/images/I/51o-dm9TRSL._AA240_.jpg

Nirvana Band
09-10-07, 10:56
Ne te shumeten e kohes se lire,une shiqoj filma horror,por edhe tematik.