PDA

View Full Version : Po te ishit regjisor/e e nje Filmi si do ta quani ate Film??


mr_beni
28-09-04, 17:26
Pershendetje njerz titulli i Temes besoj qe eshte mese i kuptueshem.

Une do ta quaja "Adoleshenca ime" sepse jam ende i ri dhe adoleshent, dhe mendoj ju kish pershtat ky titull Filmit dh ee kisha luajtur vet dhe poashtu vet regjisor.

Ju pershendes te gjithve

mr_beni

Barbaroza
28-09-04, 18:34
"Lindja,rritja dhe perendimi i nje dashurie"!

Naki
28-09-04, 21:36
Po te isha regjisor Filmin e pare do te Titulloja "Dheu i Huaj".Ku i tere filmi do te kishte shtjellimin dhe paraqitjen e jetes se mergimtareve ne dhe te huaj me te gjitha anet positive dhe negative.

Pershendes autorin e temes mr Beni

ShEjToNkA
28-09-04, 21:46
Po tė kisha atė mundėsi do ta quajė kėshtu:"Forumi Dardania".

turisti
28-09-04, 23:31
TITULLI I FILMIT::P :P SAFARI ME LUANEN DHE TURISTIN :P :P

turisti
28-09-04, 23:33
:P :P AVANTURAT E TURISTIT :P :P

DannyAus
29-09-04, 08:24
HAHAHHAHA TURISTI


UNE PO TA KISHA ATE MUNDESI,, PA TJETER DO TE ISHTE,,
''RILINDJA E NJE POPULLI''

suzi
29-09-04, 22:52
:lol: haa mos ka ktu ndoj regjistor e i duhet ideja, kisha kallxu po ma merni iden , se merna me skenare ngapak , kshtu qe ato idet e mira pi ruj po ju tregoj njo si kishte mu qujt;

LINDJA, JETA, VDEKJA, SERISH JETA

ose ''JETA E PAVDEKSHME''...!!! :twisted: :evil: :shock:

Murgesha
29-09-04, 22:56
Unė patjetėr do tė gjiroja njė film me titull:

Si u bėra Mbretėresh Dardane????

suzi
29-09-04, 22:58
me ra nder mend diqka, e kam nje mikesh dhe ka ndru shume meshkuj njo 15 edhe e di se eshte ndoshta per meshkuj e pabesushme po ja qe ajo ne fund ka shpetu e virgjer , dhe me folke nje dite per aventurat e saj per secilin mashkull qka ka perjetu , ne fund tha shkruj diqka per mu , thash si me shkru ''Avanturistja e Virgjer'' pak qudi po ja qe kur dojme mundemi edhe mbi ndjenja te ja dalim nese dojme , e pabesushme por e vertet :roll:

Maca
30-09-04, 01:36
Jeta Ne Menyren Time!?

Keshtu Do Ta Titulloja Filmin Dhe Kisha Pas Deshir Megjithse Regjisore Te Merja Pjes Ne Ate Film...
Edhe Artiste Edhe Regjisore... :wink:

turisti
30-09-04, 07:55
:P :P AVANTURAT EGZOTIKE :P :P

turisti
30-09-04, 07:56
:P :P DASHURIA TRAGJIKE :P :P

turisti
30-09-04, 08:51
:cry: TE HUMBURIT NE JETE :cry:

Barbaroza
30-09-04, 09:22
"Barbaroza,enciklopedia e gjalle e Dardanise" :lol:

lazdrani
30-09-04, 10:14
Unė patjetėr do tė gjiroja njė film me titull:

Si u bėra Mbretėresh Dardane???? :wink:


Dashuria ime Platonike :P

turisti
30-09-04, 19:12
"Barbaroza,enciklopedia e gjalle e Dardanise" :lol:

:P E pershendes ENCIKLOPEDIEN. :P :wink:

dr1ta
01-10-04, 19:05
Shqiperi e madhe :) :D

Barbaroza
01-10-04, 20:04
"Barbaroza,enciklopedia e gjalle e Dardanise" :lol:

:P E pershendes ENCIKLOPEDIEN. :P :wink:


Flm Turisti :)

bredhi
01-10-04, 21:56
Une do ta quja:pėr nje jet me te mir e humba pjesen me te mir te jetes sime rinin.
Ahhh mergim

bredhi
01-10-04, 21:57
Une do ta quja:pėr nje jet me te mir e humba pjesen me te mir te jetes sime rinin.
Ahhh mergim

ShEjToNkA
01-10-04, 22:39
Ndėrsa filim e dytė dota titulloja kėshtu:

:arrow: Grindjet Mes Gentės & Shejtonkės. :wink:

turisti
01-10-04, 23:13
"Barbaroza,enciklopedia e gjalle e Dardanise" :lol:

:P E pershendes ENCIKLOPEDIEN. :P :wink:


Flm Turisti :)
:P :wink:

qika_pr
02-10-04, 00:38
Nese filmi do ishte me teme te dashuris do ta titulloja"gjuha e ndjenjave"

Nese do ishte komedi do e quaja"zhadja dhe shqiptaret" :)

tonny
02-10-04, 05:50
pershendetje..
qika ke dhen nje ide te mire...

mr_beni
06-10-04, 20:45
Filmin e dyte do ta quaja "fati ne fatkeqsi" Do te ishte dicka interesante qe ta shiqosh. Me tem dashurie, dhe perditshmeris se dy personave, qe synojne te shkojne perpara ne nje koh shum te keqe por me ne fund ia arrijne qellimit te tyre.

Murgesha
06-10-04, 21:12
Tani vetėm jam kah e gjiroj filmin me titull:
Grindjet e Shejtonkės dhe Gentianės.
Pritni sa tė dal premiera se keni me u kėnaq duke qeshur. :lol:

ShEjToNkA
07-10-04, 08:25
Tani vetėm jam kah e gjiroj filmin me titull:
Grindjet e Shejtonkės dhe Gentianės.
Pritni sa tė dal premiera se keni me u kėnaq duke qeshur. :lol:

O tė lumtė na ka me qenė njė film i perkryer.
Murgesha ke ndonjė ide ,se sa kohė do voni deri nė premi, se po e presim me pa durim . :?: :lol: :lol: :wink:

turisti
07-10-04, 11:01
:P SHEJTENLLĖQET E SHEJTONKĖS :P

Gentiana
07-10-04, 11:03
:P SHEJTENLLĖQET E SHEJTONKĖS :P

Te lumt bre Turist, si gjith ja qellove edhe ksaj radhe!! :lol: :wink:

ShEjToNkA
07-10-04, 11:11
:P SHEJTENLLĖQET E SHEJTONKĖS :P

Te lumt bre Turist, si gjith ja qellove edhe ksaj radhe!! :lol: :wink::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Turisti , kam nderin qė dikush tenton tė titulloi njė filmė ashtu :?

Genta , si hiq s'un u durove pa i vullos fjaltė aaaaaaaaaaaaaaaa :twisted: :twisted:

turisti
07-10-04, 11:19
:P SHEJTENLLĖQET E SHEJTONKĖS :P

Te lumt bre Turist, si gjith ja qellove edhe ksaj radhe!! :lol: :wink:

Pahiri Genata,hahahahahahahahaha.
Te pershendes. :wink:

turisti
07-10-04, 11:21
:P SHEJTENLLĖQET E SHEJTONKĖS :P

Te lumt bre Turist, si gjith ja qellove edhe ksaj radhe!! :lol: :wink::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Turisti , kam nderin qė dikush tenton tė titulloi njė filmė ashtu :?

Genta , si hiq s'un u durove pa i vullos fjaltė aaaaaaaaaaaaaaaa :twisted: :twisted:
Falmderit SHEJTONKA.Besoj se do te behet - HIT - i madh. :wink:

Luana
07-10-04, 12:17
Une do ta quaj " legenda rrezohet "


http://www.blackpeopleloveus.com/images/hearts.gif

turisti
07-10-04, 12:19
Une do ta quaj " legenda rrezohet "


http://www.blackpeopleloveus.com/images/hearts.gif

PSE??????????????????????????????????????????????? ?? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ShEjToNkA
07-10-04, 12:20
Unė do e kisha titullu njė film kėshtu:

Aventurat e Turistit & Luanės

turisti
07-10-04, 12:24
Unė do e kisha titullu njė film kėshtu:

Aventurat e Turistit & Luanės

Falmderit Shejtonka,shihemi ne HOLLYWOOD. :P

Luana
07-10-04, 12:27
Unė do e kisha titullu njė film kėshtu:

Aventurat e Turistit & LuanėsValla qysh ja ke qellu hmmm http://www.blackpeopleloveus.com/images/hearts.gif

turisti
07-10-04, 12:28
Unė do e kisha titullu njė film kėshtu:

Aventurat e Turistit & LuanėsValla qysh ja ke qellu hmmm http://www.blackpeopleloveus.com/images/hearts.gif

QKA- hmmmmmmmmmmmmmmmm?

Luana
07-10-04, 12:42
hmmmmmmmmmmmmmmmmmm dmth http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/085.gif :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

turisti
07-10-04, 12:45
hmmmmmmmmmmmmmmmmmm dmth http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/085.gif :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Luana,Luana,une do ta perjetoj infarkt,hahahahahahahahahahaha, falmderit shummmmmmmmmmmmm,,mm,mmm,mmmm,mmmm,mm. :P :P :P :P :P :P :P :wink:

Luana
07-10-04, 12:49
Jo ishalla :( se e thirri doktorrrrrrrrrrrriiiiiiinnnnnnnnhttp://www.cosgan.de/images/smilie/muede/h023.gif

turisti
07-10-04, 12:51
Jo ishalla :( se e thirri doktorrrrrrrrrrrriiiiiiinnnnnnnnhttp://www.cosgan.de/images/smilie/muede/h023.gif

Jo,jo, u shnoshaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,apapapapapapapapapa, po a din se prej doktorit tutna,hahahahahahaha.

Luana
07-10-04, 13:26
Ndalu ta mati temperaturen ta kqyri a je mire , se spo besoj http://www.cosgan.de/images/midi/muede/h011.gif

Gentiana
07-10-04, 13:28
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Turisti , kam nderin qė dikush tenton tė titulloi njė filmė ashtu :?

Genta , si hiq s'un u durove pa i vullos fjaltė aaaaaaaaaaaaaaaa :twisted: :twisted:

Po pse a nuk kam te drejt a??? E sheh, edhe ti vet e pranove?! :twisted: :wink:

Kaltrushi
07-10-04, 14:40
Filmin do ta qujsha: Dua Jeten time ta jetoj (e jo tenden)

Kercovari
07-10-04, 14:45
"Ethet e dashuris".Por jo edhe ne rolin e artistit.

mr_beni
09-10-04, 09:40
"Ethet e dashuris".Por jo edhe ne rolin e artistit.

per rolin e artisti e kisha marr une

Luana
09-10-04, 18:59
une do e kisha quajtur "Dashurija me personin e gabuar " :roll:

turisti
09-10-04, 19:01
une do e kisha quajtur "Dashurija me personin e gabuar " :roll:
A ban une ta luaj rolin kryesor???????????? :P :P :wink:

Luana
09-10-04, 19:02
une do e kisha quajtur "Dashurija me personin e gabuar " :roll:
A ban une ta luaj rolin kryesor???????????? :P :P :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :P :P

turisti
09-10-04, 19:04
une do e kisha quajtur "Dashurija me personin e gabuar " :roll:
A ban une ta luaj rolin kryesor???????????? :P :P :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :P :P

JUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU. :P :P :P :P :P

Luana
09-10-04, 19:09
E ti Turist , qfar kishe me titullu :lol: :?:

turisti
09-10-04, 19:13
E ti Turist , qfar kishe me titullu :lol: :?:


" BETEJA E FUNDIT E LUANES DHE TURISTIT "

OSE


" TURISTI DHE LUANA KUNDER TE GJITHVE ":P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

mickoja
09-10-04, 19:24
Hmmmmm.......un keshtu do ta titullojsha

"rruget e Turistit"
"Turisti ne kerkes te nje Luaneshe"
"Luanesha-nje takim te pa pritur me nje Turist"

turisti
09-10-04, 22:06
Hmmmmm.......un keshtu do ta titullojsha

"rruget e Turistit"
"Turisti ne kerkes te nje Luaneshe"
"Luanesha-nje takim te pa pritur me nje Turist"
Oj Mickoje e nderuar, me pelqejne propozimet e tua,sidomos nr-3.
Te pershendes.

Vera
09-10-04, 22:26
"Vera dhe jeta e saj deri me sot"

Krokodilli
10-10-04, 07:00
une do te gjiroja nje film me fantazma,,,, se si kan ardh krokodillat edhe ne kosove.....

''germia e Prishtines e shendrruar ne fole te krokodillave'' :wink:

Kercovari
10-10-04, 08:37
"Ethet e dashuris".Por jo edhe ne rolin e artistit.

per rolin e artisti e kisha marr une

Ani "mr-beni",por mos haro.
Dashurija nuk eshte art,por ndjenje shpirtrore qe te ben te lumtur por edhe te semur,(lexo Xheloz).

DEA
12-10-04, 19:43
"DASHURIA IDEALE"

turisti
13-10-04, 09:11
:cry: DASHURIT E HUMBURA NE KUJTIMET. :cry:

anna
13-10-04, 11:55
pa titull

Murgesha
13-10-04, 12:50
Jeta Ime

DEA
14-10-04, 07:58
Jeta Ime

Murgesha me siguri Biografia jote kish me ja kalu edhe" Matrixit" ha ha :wink: :wink:

Urata
16-10-04, 17:27
Une do ti titulloja:

"Lufta mes Jetes dhe Vdekjes"

"E lindur per te luftuar te keqen"

"Udhetare"

Patjeter edhe bartese e rolit kryesor!

Murgesha
16-10-04, 17:47
Une do ti titulloja:

"Lufta mes Jetes dhe Vdekjes"

"E lindur per te luftuar te keqen"

"Udhetare"

Patjeter edhe bartese e rolit kryesor!


Valla te ka hije shume, edhe si artiste.
Mpuqiiiii Urata. :wink:

lazdrani
17-10-04, 15:08
Po te isha regjisor do ta luaja nje film me titullin....
LIVE NE DARDANI :wink:

Urata
17-10-04, 15:12
Une do ti titulloja:

"Lufta mes Jetes dhe Vdekjes"

"E lindur per te luftuar te keqen"

"Udhetare"

Patjeter edhe bartese e rolit kryesor!


Valla te ka hije shume, edhe si artiste.
Mpuqiiiii Urata. :wink:

Vetem se gjithemon nen udheheqjen, keshillat dhe editimet tuaja!

T'mpuqi edhe une ty forte!

Ylberi_be
21-10-04, 16:28
DARDANIA DO TE NA BASHKOJ

lekos
06-07-05, 19:11
UNE DO TA QUAJA T10

experti_lu
22-07-05, 02:26
une do ta quaja filmin tim:


LAJMETERET E LIRISE.

Krokodilli
24-07-05, 06:58
patjeter do ta gjiroja nje film per ILIRET-Para ardhesit tan,, tu spjegoj botes historin e vertet...

KINGDOM OF ILLYRIA - MBRETERIA ILIRE

Xhino
31-08-05, 00:16
"DEVDAS 2" :cry:

beni69
22-12-06, 22:54
Pershendetje njerz titulli i Temes besoj qe eshte mese i kuptueshem.

Une do ta quaja "Adoleshenca ime" sepse jam ende i ri dhe adoleshent, dhe mendoj ju kish pershtat ky titull Filmit dh ee kisha luajtur vet dhe poashtu vet regjisor.

Ju pershendes te gjithve

mr_beni

Une ja kisha je titullin:

LE E MOS JA NIS HIQ

luckyman
07-06-07, 17:00
*Kaperceva gardhin dola ne Livadhé*

Arkza
07-06-07, 17:04
Rruga e Dashuris qe s'ka Kthim :mad:

vjeshta
10-09-07, 22:37
Zymtėsia e njė stine! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Amina
10-09-07, 23:55
Sleepless In My Dreams!

DEA
11-09-07, 07:25
"E verteta e heshtur"

SANTANA-29
11-09-07, 13:33
Lotet e Nenes,,,,,,,,,,,,,

egi
11-09-07, 21:08
Laj xhamat, dhe pastaj bie shi

vjeshta
29-09-07, 01:42
Il matrimonio di una suora !!...komedi

gazi-de
29-09-07, 01:50
Une e kome nje te pregaditur,por po me nukgojen sponzoret(edhe talenti,provoja ta keme,per regjisor)ahhahahahahahahahah
emri filmit"historia e te nje te riut ne mergim"!(dukumentar)

vjeshta
29-09-07, 01:54
Il cuore non tace...!

gazi-de
29-09-07, 01:56
Virtualiteti..............................hahahaha ha