PDA

View Full Version : Ata qe kan lind 1986, hera par qe sivjet munden me votu


just 4 fun
30-09-04, 12:31
Ata qe kan lind 1986, hera parE sivjet munden me votu, po ata:

01. Nuk dijin pEr kon duhet me votu
02. Nuk munden me kuptu qE shiptari ka qen najher kryetar i JugosllavisE
03. Nuk munden me kuptu qE kena qenE me njE shtet bashk me Sllovenin, Kroacin, Bosnen dhe Maqedonin
04. Nuk munden me kuptu qE ne Shkup ki mujt me shku pa pashaport
05. Nuk munden me kuptu qE perpara ka egzistu vetem nji parti por apet ka pas zgjedhje
06. Nuk munden me kuptu, qysh ka mujt qajo parti me i hup zgjedhjet
07. Nuk e dijin kush ka qen Tita
08. Nuk e dijin kush jan Tihi, Prle, Mirko, Slavko
09. Ivo Lola Ribar - mendojnE qE o naj lujtar i ri i Mabetexit
10. KurrE nuk kan qen pioner
11. Nuk e dijin qe kan luftu najher Iraki dhe Irani
12. Nuk e dijin qe kan egzistu dy Gjermania
13. Nuk e dijin qka o Spectrumi ose Comodore 64
14. Nuk munden me kuptu qE ka pas shiptar qe kan ik prej Kosoves nE Shqipri pEr mashum socializem
15. Nuk e dijin qE Rugova nuk EshtE kryetar i pErjetshem i Kosoves
16. Nuk munden me kuptu pse kan luftu partizant me KFOR-in Gjerman dhe KFOR-in Italijan
17. Nuk e dijin qE Grmija ka qen liqe
18. Kur lujin basket e perdorin fjalen "slledeq" por nuk e dijin kuptimin e sajE
19. Nuk munden mi kuptu qE babat e tyre e kan lexu gazeten Politika e Beogradit
20. Nuk munden me kuptu, pse shiptart kajher thojnE "Kurgjo nuk ka bo Enver Hoxha, qka ka duht me bo"
21. Nuk e kuptojin frazen: "Ka pare si Gjaiqi"
22. Nuk e kan bash te kjart ku ka qen kino Vllaznimi e ku kino Rrinia
23. Nuk munden me besu qE rrok grupet e Beogradit e kan mush Boro e Ramizin
24. Nuk munden me besu qE shiptart e shipris perpara nuk kan pas pashaporta
25. Nuk munden me besu qE ka pas tipa qE jan martu pa e pa nusen deri tE martesa
26. Nuk munden me besu qE nE stadionin e Prishtines janE mledh 30.000 veta me kqyr futboll
27. Nuk munden me besu qE nePrishtin kan qen vetem dy restorana Beogardi dhe Rugova
28. Nuk munden me besu qE qytetet tjera nuk kan qen krka
29. Nuk munden me kuptu qE ka pas qika qE ta kan tregu e nuk ta kan dhon
30. Nuk munden me kuptu at biznismen te shipris qE i ka ndertu gjeth ata bunkera e nuk i ka qel
31. Nuk munden me besu qE babat e tyre kan qen tifozet e flakt te ekipeve te Beogradit - Zvezdes dhe Partizanit
32. Nuk munden me besu qE nE ballkona ose kulma te ndertesave nuk ka pas antena satelitore
33. Nuk munden me kuptu Kosoven pa kombi-busa
34. Nuk munden me kuptu qE babat e tyre kan mujt me dal jasht Kosoves pa viza
35. Nuk munden me kuptu qE ka pas shiptar qE nuk e ka pas krkon nePerendim
36. Nuk kan hyp kurrE netren
37. MendojnE qE Majkel Jeksoni ka qen gjeth i bardh
38. Nuk munden me besu qE ka pas televiziona pa telepilota
39. Qka, kan egzistu televizionat pa ngjyra a? E qysh e keni kqyr programin?
40. KurrE nuk e kan leshu as nji pllak negramofon
41. Nuk munden me besu qE SIDA nuk ka egzistu si smundje
42. Nuk munden me besu qE njerzit nePrishtin nemramje kan hec prej Grandit deri te Bozhuri(Ilirija) edhe qashtut ja 20 kruga - kan dalE nekorze
43. Nuk e dijin pse neGjakov i thojin tepsis "maden" - ka qen gravirune "made in Yugoslavia"
44. Nuk munden me besu qE nekafiqa tePejes ju shkrujke "qebaptore" - me i ik tatimit
45. Nuk munden me kuptu, pse kan duht mi ble banesen prej shkaut
46. Nuk munden me kuptu qE kan egzistu vetem dy, tre kanala televizionit
47. Nuk munden me kuptu qe ka egzistu jeta pa invertor ose agregata
48. Nuk munden me kuptu qe kan punu liftat neper banesa
49. Nuk munden me kuptu qE neKosovE nuk ka pas Ministri
50. Nuk munden me besu qE policia ka mujt me tereh pEr qef teka**t
51. Nuk munden me kuptu qE nana e tyre nuk ka pas mashkull tjeter perveq babes
52. Nuk munden me kuptu qE baba i tyre nuk ka pas femen tjeter perveq nanes
53. Nuk munden me besu qE shiptart kan prit ka dy orE nerend me e pagu rrymen
54. Nuk munden me kuptu qE party ma i madh nePrishtinE u bojke kur mbErrike shtafeta(nji sen diku 50, 60 cm i gjatE i rron ja 3, 4 kille, i mbarrum prej najfar metali ose druni, u majke nedorE dhe njerzit ngajshin me to neper rruget e krejt Jugoslavis)
55. Nuk munden me besu, qE shum prej ketyre qe kan fitu drejten me votu, ja kan nis me u bo njerz bash falE qasej shtafete
56. Nuk munden me besu qE vetem Prishtina, Malisheva edhe Zveqani kan pas pishinE


:wink: :wink: :wink:

DannyAus
30-09-04, 13:29
Te gjitha jon te verteta por Beogradin e ke permend pak si teper ne ket forum,,,, po ashtu titon e do tjer te cilet nuk e meritojn as mu permend,,, ke fol si te ishe ndonje shka i kosoves e po don me na tregu se kemi qen nen serbi gjithmon,, kemi votu per ta,, kemi ber gjera qe ata kan ber.... kohen e shkuar mos e riperteri sepse jan e shkuara... a po tu duket se kemi ber sefa me ta kurse tash po vdesim pa lifta e pa uj
heeeej shqiptar mos harroni sa ke qen keshtu dikur nen serbi e tash kemi ndryshu shum pa lifta neper banesa, pa uj etj

ke mujt mi permend shum gjera por ke fol gjera qe nuk ka nevoj ti din rinia..... po ecim para,, e jo mu kthy mbrapa,,, kujna ja nin se a ke mujt me shku ne shkup pa pasaport apo kush u kan tita.....
ju pershendes

just 4 fun
30-09-04, 21:03
Te gjitha jon te verteta por Beogradin e ke permend pak si teper ne ket forum,,,, po ashtu titon e do tjer te cilet nuk e meritojn as mu permend,,, ke fol si te ishe ndonje shka i kosoves e po don me na tregu se kemi qen nen serbi gjithmon,, kemi votu per ta,, kemi ber gjera qe ata kan ber.... kohen e shkuar mos e riperteri sepse jan e shkuara... a po tu duket se kemi ber sefa me ta kurse tash po vdesim pa lifta e pa uj
heeeej shqiptar mos harroni sa ke qen keshtu dikur nen serbi e tash kemi ndryshu shum pa lifta neper banesa, pa uj etj

ke mujt mi permend shum gjera por ke fol gjera qe nuk ka nevoj ti din rinia..... po ecim para,, e jo mu kthy mbrapa,,, kujna ja nin se a ke mujt me shku ne shkup pa pasaport apo kush u kan tita.....
ju pershendes

Eshte e vertet se cka thua DannyAus, por nuk eshte shkrim i imi, eshte nje email qe e mora sot, dhe desha ta ndaj ne antaret e forumit, nuk do te thot qe dua te them se kemi qen ma mire apo dicka tjeter.Dhe nuk e di se kush eshte autor i ketij shkrimi.


Pa keqkuptime ju lutem

turisti
30-09-04, 22:18
Pergjegjen e keni ne mes te fjalive.
Ju pershendes. :P

DannyAus
01-10-04, 06:25
Te gjitha jon te verteta por Beogradin e ke permend pak si teper ne ket forum,,,, po ashtu titon e do tjer te cilet nuk e meritojn as mu permend,,, ke fol si te ishe ndonje shka i kosoves e po don me na tregu se kemi qen nen serbi gjithmon,, kemi votu per ta,, kemi ber gjera qe ata kan ber.... kohen e shkuar mos e riperteri sepse jan e shkuara... a po tu duket se kemi ber sefa me ta kurse tash po vdesim pa lifta e pa uj
heeeej shqiptar mos harroni sa ke qen keshtu dikur nen serbi e tash kemi ndryshu shum pa lifta neper banesa, pa uj etj

ke mujt mi permend shum gjera por ke fol gjera qe nuk ka nevoj ti din rinia..... po ecim para,, e jo mu kthy mbrapa,,, kujna ja nin se a ke mujt me shku ne shkup pa pasaport apo kush u kan tita.....
ju pershendes

Eshte e vertet se cka thua DannyAus, por nuk eshte shkrim i imi, eshte nje email qe e mora sot, dhe desha ta ndaj ne antaret e forumit, nuk do te thot qe dua te them se kemi qen ma mire apo dicka tjeter.Dhe nuk e di se kush eshte autor i ketij shkrimi.


Pa keqkuptime ju lutem

te pershendes just 4 fun na fal per ndonje keqkuptim,,,,
tung