PDA

View Full Version : Ēfarė profesioni keni deshiruar?


VetimK
02-10-04, 11:51
Ehehehe do ta qelmi nje diskutim te ri. :P

Une per veti kisha pas qef me punu me compiutera...do me thon ma kan teknik ose inxhenier..nashta me shkolla qe jam tu e ba nje dit muj me mrri qit deshire teme ....:D

Ju..qfar profesioni kishi pas qef me kan ?

Ju persendes...Vetim

livoreka bicio
02-10-04, 13:33
Une deshiroj dhe po mundohem mu bo ,,AVOKATA,, :wink:

Maca
02-10-04, 14:39
Un kisha pas deshir te behem,Advokate,gjinokologe,ose Journaliste...

Barbaroza
03-10-04, 15:56
Arkeologe! :wink:

nitushe
03-10-04, 17:06
Stomatologe :wink:

Gentiana
03-10-04, 17:14
Koreografe, ose perkthyse....

lazdrani
03-10-04, 18:25
Pilote&Aktor :wink:

Murgesha
03-10-04, 18:45
Nė kl. e parė tė shkollės fillore-----Mėsuese
Nė vitin e parė tė shkollės sė mesme---- Mjeke
Nė vitin e parė tė studimeve-------- Stjuardesė.
Pas mbarimit tė studimeve------------Mbeta e papunė.
Tani kam dėshirė veē me ndejt.

VetimK
03-10-04, 19:52
hihiiih Murgesha :P

une kam qef vetem me compiutera me punu...se veq me qita punoj mire :D

Tung, Vetim !

Naki
03-10-04, 20:28
Ne moshen e femijerise kisha deshire te behem aktore idol faruk begolli
Ne moshen Adoleshences kisha deshire te behem Ushtarak te studijoje ne akademi .
pasi mbarova shkollen e mjekesise deshiroja te behem mjeke,ishte e pa mundur te regjistrohem ne fakultetetin e mjekesise dhe mora tjeter drejtime studijova ne fakultetein e xehtaro metarlogjike dhe enderroja te behem inzhinjer,koha e eger fashiste e serbise mbylli dyerte e universiteteit.
Tani shijoje dheun e huaje mergimtare,ushtroje profesionin e asistentit te mjekut dhe se fundi duke bere kompromose alternative mbetem i knaqur me ate profesion qe kryej menagjues i repartit intensiv shendetesore.

Kaltrina
04-10-04, 10:29
Mua me pelqen puna qe bej, puna me kompjutere (IT dhe kontabiliste ) edhe perkthyse ishalla me shkon gjithe mire qishtu qysh me ka shku deri tash :roll:

pershendetje

turisti
04-10-04, 11:20
Pershendetje VetimK. Edhe sot pom mundon- KIRURGJIA - dhe - AUTOMEKANIKU -,hahahahahahahahaha.Jeta i nderron deshirat....... :cry: :cry: :cry:

VetimK
04-10-04, 14:34
Ehehehehe shum mir e ki Turist ;) Bravo !

dr1ta
05-10-04, 00:00
Psikologe...... ama nahhh :? 8)

blusky
05-10-04, 00:14
Historian,edhe pse sot e kam te kryer ekonomikun e punoj ne sigurim,
Ec e biri ne fije.

Gentiani
05-10-04, 01:09
Qfar profesioni keni pas qef me kan ?

Atė qė kam pasur qejf e kam kryer, ėshtė njėri nga ata qė ka cekur Naki, por... ia fillova njė tjetrit qė e kisha gjithashtu nė qejf Ekonominė, por mė mbeti nė gjysėm dhe tani jam duke menduar ti flakem njė profesioni tė tretė.

Edhe kjo puna e qefit nuk kishte pasur tė sosur asnjėherė!

turisti
05-10-04, 12:21
Ehehehehe shum mir e ki Turist ;) Bravo !
Falmderit VetmiK. :wink:

mr_beni
05-10-04, 14:29
Doktor :)

Luana
12-10-04, 20:35
Une kisha pas qef te jem PILOTE :wink: po sjam :roll:

turisti
12-10-04, 20:53
Une kisha pas qef te jem PILOTE :wink: po sjam :roll:

Ateherit,une jam - KOPILOT ,hahahahaha. :P :P :P :wink:

Luana
12-10-04, 21:36
ahahahhahaaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: qdo gje je ti kopje pas meje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
12-10-04, 22:03
ahahahhahaaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: qdo gje je ti kopje pas meje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajde te fluturojme per naj ujdhese romantike..... :wink:

Krokodilli
13-10-04, 19:47
si femije gjithmon kom pas deshir te madhe te jem Polic (POLICE)...
kur u rrita pak :lol: fillova te merrem me muzike, mbarova shkollen e mesme te muzikes,,,, dhe perfundova ne fakultetin e biznesit....

polic , muzikant , biznismen,,, fik se fik bile me muzik

Gjumashja
15-10-04, 16:34
Dentiste :wink: :wink: :) :)

vushtrria
15-10-04, 19:38
gjithmon kam pas qef me qen patron :lol: :lol:

VetimK
16-10-04, 01:46
Shum preofesione te forta krejt paski pas qef me kan !

JU UROJ SUCESS KREJTVE !! :) :)

ArMMeNDii
16-10-04, 05:18
heheh vetim pershendetje shum profesjon te mir ke veq te para a une per vete kisha pas qef me u bo kryetar i krejt Botes heheh hajgare

Edhe un ne te ardhmen po shpresoj te jam far doktori jo i njerzve po i informatikes (Komjuterave ) ;)
Armendi

RRUSHI
16-10-04, 08:48
BARI POR MI SHITEN DELET :arrow: :arrow: :arrow:

:arrow: 3 VITE JURIDIK DHE ENDRROJA GJYKATES ... :arrow:

Luana
17-10-04, 15:58
heheh vetim pershendetje shum profesjon te mir ke veq te para a une per vete kisha pas qef me u bo kryetar i krejt Botes heheh hajgare

Edhe un ne te ardhmen po shpresoj te jam far doktori jo i njerzve po i informatikes (Komjuterave ) ;)
Armendi


shume fort mire a :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Urata
17-10-04, 16:54
Mjeke,
Juriste dhe Mesuese!

Gjebraili
19-10-04, 12:57
Xharraf :lol: :) :lol: :) :lol: :)

Vetem tre muj ne vit me punue, edhe me marre pare pa njerse, belesh :lol: :) :P :P :P :P :P :P :P :P

Kaltrushi
19-10-04, 13:05
Gjithnje kam pat qejf te behem diqka ku mund te ju ndihmoj popullit. Se pari Mjeke, Advokate dhe pastaj Psikologe. Por me ne fund e zgjedha drejtimin e ekonomis ku mund te i ndihmoj shtetit. :)

Pershendetje!!

Luana
19-10-04, 13:07
Xharraf :lol: :) :lol: :) :lol: :)

Vetem tre muj ne vit me punue, edhe me marre pare pa njerse, belesh :lol: :) :P :P :P :P :P :P :P :P


i mashkujve a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gjebraili
19-10-04, 13:22
Xharraf :lol: :) :lol: :) :lol: :)

Vetem tre muj ne vit me punue, edhe me marre pare pa njerse, belesh :lol: :) :P :P :P :P :P :P :P :P


i mashkujve a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Joooo vallha, ma mire i femrave, qyyyyyyyyyy :wink: :P :lol: :) :) :P :P :P :P

Urata
19-10-04, 13:54
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha................ :arrow:

Xharrah i femrave thojka Gjebraili! O ti xharrah i fjaleve dhe mendimeve se hiq ma shume jo hahaha hahaha hahaha :D :D :D

Gjebraili
19-10-04, 14:00
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha................ :arrow:

Xharrah i femrave thojka Gjebraili! O ti xharrah i fjaleve dhe mendimeve se hiq ma shume jo hahaha hahaha hahaha :D :D :D


Heheheh, a don edhe qat YMYT me ma hup a? phaaaaaaaaaaaa n'qaf don mem marre, hahahahaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kaltrushi
19-10-04, 15:32
A ka mundesi mem tregu se qka esht xharrah???? :oops:

Urata
19-10-04, 16:09
XHARRAHAT - jane presit e lekures se penisit perndryshe a ke degju per SYNET!

Ylberi_be
19-10-04, 16:10
KALTRUSHE GJARRAF ESHT SAHATGJI HAHHAHAAH SKA FAJ QIKA SE ESHT LIND DHE RRITUR NE EVROP

SIMBOLI I GJARRAFIT ESHT ORA

GJARRAF ESHT SYNETGJIA

NJE HER NJE GJARRF E KISHTE QIT NE REKLAM NJE OR DHE KUR VIN NJERZIT ME NDREQ OREN E PYSIN A NDREQNI OR AI JU THOT JO PO PSE E KENI QIT JU AT OR KETU AI I THOT SKAM DIT QKA ME QIT
E QKA NREQ TI I THOJN AI THOT BAJ SYNET DHE NDREQI v.........,

Kaltrushi
19-10-04, 16:12
XHARRAHAT - jane presit e lekures se penisit perndryshe a ke degju per SYNET!


Faliminderit Urata :oops: :oops: :oops: Marre po me vjen

kalo mir edhe njeher thanks

:oops:

Gjebraili
19-10-04, 17:20
XHARRAHAT - jane presit e lekures se penisit perndryshe a ke degju per SYNET!


Faliminderit Urata :oops: :oops: :oops: Marre po me vjen

kalo mir edhe njeher thanks

:oops:


Aiiiiiiiiiiii, po qe pasni skuq QIKEN, phaaaaaaaaa :wink: :!:

Hala s'paska nie per kesi profesione qika, papapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, po krejt po ma qon mallin ne nje femre te "tille" :x :x

E gjora, nuk kish pas dite se si i thone "dikujte", jo bash qe nuk kishte dite por, heheheh, kishte pas dashte bash origjinal, e burri naiv e vone ja kish pas rroke :cry: po NEJSE nime, kujt HAMAMIN jam kah i rrefehem, qyyyyyy :wink: :lol: :)

Urata
19-10-04, 17:33
Gjebrailo, ti je nena e vakive GJITHECKA dine dhe nien ! hahaha hahaha hahaha a bash qashtu ta qoj mallin Kaltrushja a?

Urata
19-10-04, 17:34
GJebrail se harrova punesoje Kaltrushen si assistente tenden hahaha hahaha hahaha ...............

Nuk gjelozoj hiē pasha kryt e bab's e shtifsha ne dhe!

Gjebraili
19-10-04, 17:53
GJebrail se harrova punesoje Kaltrushen si assistente tenden hahaha hahaha hahaha ...............

Nuk gjelozoj hiē pasha kryt e bab's e shtifsha ne dhe!

Heheheh, eeeeeeee moj Urataaaaaaa, nuk je e para qe m'thue ashtu, qyyyyyy :wink: :P

E sa per punesim te Kaltrushes, heheheh, joooooo bre belivallha as era si vjen, qyyyyyy :cry: Po a nuk pe shef qe po bajne qmos me na hy ne mes a? phaaaaaaaaaaaa :evil: Ooooooooooo se ha Gjebraili ate qorbe joooooooo, ani hala pa u knaqe, une e ti, qysh duhet, phaaaaaaaa :wink: :cry: :oops: :? :( :x

A e din kur ka gjasa me e punesue, jo vetem Kaltrinen por dikend te gjinise femerore: Vetem kur ta hargjojme mjaltin ne, hahahaaaahaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

aferdita
19-10-04, 18:14
deshira ime ka qene qe te behem mjeke,por nuk eshte ende vone mundem ta bej kur te dua un :wink:

Agroni22
20-10-04, 19:47
deshira ime ka qene qe te behem mjeke,por nuk eshte ende vone mundem ta bej kur te dua un :wink:
ishalla tu plotesohet deshira :wink:

aferdita
20-10-04, 19:49
ishalla tu plotesohet deshira :wink:flm agron, kush don te arrij diqka askush nuk mundet me te ndal

Naki
17-05-05, 19:46
Ne moshen e femijerise kisha deshire te behem Aktor- idol Faruk Begolli

Ne moshen Adoleshences kisha deshire te behem Ushtarak te studijoje ne akademi .

Pasi mbarova shkollen e mjekesise deshiroja te behem Mjek,ishte e pa mundur te regjistrohem ne fakultetetin e mjekesise dhe mora tjeter drejtim studijova ne fakultetein e Xehtaro Metarlogjike dhe enderroja te behem Inzhinjer,koha e eger fashiste e serbise mbylli dyerte e Universiteteit.
Tani shijoje dheun e huaje mergimtare,ushtroje profesionin e Asistentit te mjekut dhe se fundi duke bere kompromose alternative mbetem i knaqur me ate profesion qe kryej Menagjues i repartit Intensiv Shendetesore.

Me nderime Naki

Tomori
19-05-05, 16:48
Nė kl. e parė tė shkollės fillore-----Mėsuese
Nė vitin e parė tė shkollės sė mesme---- Mjeke
Nė vitin e parė tė studimeve-------- Stjuardesė.
Pas mbarimit tė studimeve------------Mbeta e papunė.
Tani kam dėshirė veē me ndejt.

hahahahahahahahaha ....
...moj Murgeshe...bash rebele te kame moj motrushe :wink: :wink:
hahahahahahahaa.. :wink: :wink: :wink:

Tomori
19-05-05, 16:48
Nė kl. e parė tė shkollės fillore-----Mėsuese
Nė vitin e parė tė shkollės sė mesme---- Mjeke
Nė vitin e parė tė studimeve-------- Stjuardesė.
Pas mbarimit tė studimeve------------Mbeta e papunė.
Tani kam dėshirė veē me ndejt.

hahahahahahahahaha ....
...moj Murgeshe...bash rebele te kame moj motrushe :wink: :wink:
hahahahahahahaa.. :wink: :wink: :wink:

Murgesha
20-05-05, 00:12
Nė kl. e parė tė shkollės fillore-----Mėsuese
Nė vitin e parė tė shkollės sė mesme---- Mjeke
Nė vitin e parė tė studimeve-------- Stjuardesė.
Pas mbarimit tė studimeve------------Mbeta e papunė.
Tani kam dėshirė veē me ndejt.

hahahahahahahahaha ....
...moj Murgeshe...bash rebele te kame moj motrushe :wink: :wink:
hahahahahahahaa.. :wink: :wink: :wink:

Tė falėnderoj Tomor pėr cilėsimin tim si Rebele. :wink:
Por kushtet ishin tė tilla atėherė, ėndrrat nuk mund tė realizoheshin, shpresoj se nė tė ardhmen edhe ėndėrrat shqiptare tė bahen realitet.

halla e madhe
20-05-05, 18:24
Si qdo i ri edhe une kisha deshira te shumta profesijoni.Me kalimin e viteve erdha ne perfundim te zgjedhi profesjonin e asistentes se medicines drejtimin e kirugjise se nofullave dhe stomatologjise.E dua kete profesjon,ndjehem e lumtur kur punoj me njerze te cilet na falenderojne per konrtibutin HUMAN :D

e_martumja
21-05-05, 12:24
Une gjithmone kam pas deshire me qen mjek prej zvoglimet, ndoniher ende por u futa me nje rruge tjeter dhe me pelqen ky profesion qe e kam tash per tash se pagesa eshte e bukur dhe ma zbukuron jeten keshtu, sepse apet kam kontakt me njerz. Aktualisht jam duke kry nje shkoll per ndims e mjekut me korespondent qe gjindet ne Franc qe me duhen te kam provoj te nje mjek 6 muj punim, kam deshir vetem ta marr nje dipllom keshtu ndoshta ma vone do te bej kete profesion edhe pse me duket eshte i veshtire por ngrotsija e njerzimit ta jep fuqijen per te punuar me knaqsi dhe me ndihmu.
Ne punen aktule ndoniher kam dhimjbe qe shqiptaret vin te propzohet te punojn si puntor i thjesht pa diplom, mendimi im eshte se jemi ne shqiptartet te diasporit shume mbrapa sepse babat te tona nuk shikojn ardhmerin e femijeve te veta por i dergojn paret vllerzit e tij qe i hajn rrushe kumlla ne kosove. Me veshtersi rinija shqiptare ka nis me arrit dhe krenohem per kete vetem sukses i deshiroj.

Lona
26-05-05, 14:26
Deshira ime ka qene dhe eshte qe nje dit te jem avokate e njohur ose gjyqtare, por kam shprese qe ndonjeher te ia ariij qellimit tim.Por tani punoj ne institucionin te Ministris!

Deshiroj qe nje dite te gjithve t'iu realizohen deshirat.

Lona,

Gjumashja
26-05-05, 21:02
Amvise se marum valla tu msu kry o kta :P

Dilingjia
27-05-05, 07:07
Shkolle bana boll belivallha:
-mas darke mesoja ne mejtepine mulla Idrizit
-masanej e kreva medresen te guri i Rrafshit
-vazhdova me studimin e myderrizllakut n'arabistan

e tash jam bere MAKRO i haremit te ruskinjave :lol: :lol: :lol:

titi
31-05-05, 04:00
:arrow: :arrow: :arrow: MJEK :arrow: :arrow: :arrow:

Domira
12-06-05, 09:52
Tybe kisha dash mu kan doktorric :lol: :lol: :lol: (hajgare)

modestja
12-06-05, 10:03
psikologe kisha pas deshire te jem

Edon
15-06-05, 00:47
Tybe qyky qe jam aspak tjeter..
Falemndeoj Alla`llahut,Falemnderit Nene e Baba.
8)

Bleta
15-06-05, 19:56
Avokate ose reportere ta kisha pas kryt ne rregull :wink: :wink:

Sy_kaltra
18-11-05, 15:53
Atė qė e kam,,Flizerk :wink:

Diana007
18-11-05, 16:06
Tybe kisha dash mu kan doktorric :lol: :lol: :lol: (hajgare)


Ani lete e ke :P , nese ke pare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
18-11-05, 21:27
Atė qė e kam,,Flizerk :wink:

A po a????Po keshtu po kerkoj une moj.Neser je e pranuar ne pune tek saloni im bashke me Dianen.Per kushte tjera,merremi vesh! :lol: :lol:

Barbaroza
18-11-05, 21:28
Ndersa une,doren ne zemer,akoma vajtoj qe s'kam beree arkeologe!

Kalt
18-11-05, 21:32
Profesionin qe kam tash e kam - inxhinier ndertimtarie, por do te kisha dasht te isha doktor i zemres - kardiolog.

zana e maleve
18-11-05, 21:34
pilote valla

Sy_kaltra
18-11-05, 21:40
Atė qė e kam,,Flizerk :wink:

A po a????Po keshtu po kerkoj une moj.Neser je e pranuar ne pune tek saloni im bashke me Dianen.Per kushte tjera,merremi vesh! :lol: :lol:ahahha me ke ne gjendje gadishmerie :wink:

Tomori
18-11-05, 21:49
Xhelat...?!!!

Barbaroza
18-11-05, 21:51
Xhelat...?!!!

I kujt??

turisti
18-11-05, 23:16
Xhelat...?!!!

Ik se po te permledh naj F,hahahahahahahahahaahahahahahahaahahahahaahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahah. :wink:

vjeshta
18-11-05, 23:24
Ndersa une,doren ne zemer,akoma vajtoj qe s'kam beree arkeologe!
Kuku si une,medet :?

turisti
18-11-05, 23:27
Kirurgu..... :( :(

vjeshta
18-11-05, 23:29
Kirurgu..... :( :(
I kujt :roll: :roll:

turisti
18-11-05, 23:31
Kirurgu..... :( :(
I kujt :roll: :roll:

I kirurgjise abdomenale.....ja e turistave.....

vjeshta
18-11-05, 23:32
Kirurgu..... :( :(
I kujt :roll: :roll:

I kirurgjise abdomenale.....ja e turistave.....
hiq nuk kuptova :roll:

MemphiSx
18-11-05, 23:35
Si profesion qe e kam zgjedh me shum deshir e kam Ekonomin,dmth Ekonomist

turisti
18-11-05, 23:35
A gjithashtu kam enderruar per kardiologji...... :( :( dhe me qene mekanik i automjeteve ne kohen e lire..... :(

vjeshta
18-11-05, 23:42
Dmth. nuk te paska shkrep asnjana :?

turisti
18-11-05, 23:43
Dmth. nuk te paska shkrep asnjana :?

Hahahahahahaahahahahahaahahahahahaahahahahahaahaha hahahaaha-po, :arrow: :P e kam blere shkrepzėn,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaahahahahahahaaha. :wink:

vjeshta
18-11-05, 23:45
Po embel qesheeeee,eqajo shkrepsa qka dmth :roll:

turisti
18-11-05, 23:47
Po embel qesheeeee,eqajo shkrepsa qka dmth :roll:

Eshte qajo e jotja qe nuk me ka -shkrep-....

vjeshta
18-11-05, 23:49
hahahahaahahahahahahahaahhahaahahahahahahhaahahaha haha

Per ata e ke ble a :lol: hajt se te hyne nepune me dheze oxhakun :P

turisti
18-11-05, 23:51
hahahahaahahahahahahahaahhahaahahahahahahhaahahaha haha

Per ata e ke ble a :lol: hajt se te hyne nepune me dheze oxhakun :P

Hajt,hajt shkrepe....,hahahahahahahahahahahahahahaahahahahah ahahahaahahahahahahaha. :wink:

vjeshta
18-11-05, 23:52
Qe e shkrepa ,e dheza nje cigare hahahahaahahahahahahah

turisti
19-11-05, 00:03
Qe e shkrepa ,e dheza nje cigare hahahahaahahahahahahah

Mire ja ke bo.....

Murgesha
19-11-05, 00:15
Nė kl. e parė tė shkollės fillore-----Mėsuese
Nė vitin e parė tė shkollės sė mesme---- Mjeke
Nė vitin e parė tė studimeve-------- Stjuardesė.
Pas mbarimit tė studimeve------------Mbeta e papunė.
Tani kam dėshirė veē me ndejt.

:lol: :lol: :lol:

halla e madhe
19-11-05, 00:18
Nė kl. e parė tė shkollės fillore-----Mėsuese
Nė vitin e parė tė shkollės sė mesme---- Mjeke
Nė vitin e parė tė studimeve-------- Stjuardesė.
Pas mbarimit tė studimeve------------Mbeta e papunė.
Tani kam dėshirė veē me ndejt.

:lol: :lol: :lol:

A po vjen moj rrina bashk :P Punet skan te sosur kurr :lol: :lol:

Murgesha
19-11-05, 00:23
Po valla me qejf.
Ani qysh na ka marrė ftohtė ksajde, veq musafir kisha ndejtė dikund.

Profesion i mirė musafirllėku. :lol: :wink:

halla e madhe
19-11-05, 01:04
Po valla me qejf.
Ani qysh na ka marrė ftohtė ksajde, veq musafir kisha ndejtė dikund.

Profesion i mirė musafirllėku. :lol: :wink:

Ani moj,ishim knaq muhabet pushim e shetitje te pafundshme....

uliksi31
19-11-05, 01:14
Po valla me qejf.
Ani qysh na ka marrė ftohtė ksajde, veq musafir kisha ndejtė dikund.

Profesion i mirė musafirllėku. :lol: :wink:

Ani moj,ishim knaq muhabet pushim e shetitje te pafundshme....

Kqyrni ju dyjat, njeriu duhet me u mesua edhe: mire se erdhe e jo vec mire se t'gjeta Aghaghahgaghahgahgahgaghahgahga
Valla cju kame nxon e. Ahahahahahahahahaha
Ngadal o Halle mos merr far vurmakut tash.Ahahahahahahahahahahaha

nezi
27-11-05, 23:29
Gjithmone kam dashur te behem mjeke e te ndodhem prane shtratit te

asaj/atij qe shpreson t'i kthehet jetes perseri...!

Diplomova ne mjekesi dhe ne fund nga regjimi i eger serb u detyruam te ikim ne mergim!

Nje enderr e parealizuar ne jeten time..!

Tani po te kthehesha edhe njehere si maturante do studjoja psikologjine dhe filozofine.

loni19
01-12-05, 14:53
Dua te behem nje menaxher i suksesshem...
Per momentin mire shkon puna...
Ta shohim se si do te perfundoje...

laliloli
01-12-05, 17:13
Dua te behem nje Menaxher i suksesshem...
per momentin mire shkon puna...
Ta shohim si do te perfundoje...

Suksese Loni

loni19
02-12-05, 09:15
Dua te behem nje Menaxher i suksesshem...
per momentin mire shkon puna...
Ta shohim si do te perfundoje...

Suksese Loni


Ju faleminderit shume shume i nderuari laliloli...

jadore
15-02-06, 22:59
Ne fillim si femije balerine. (hahahaha)
Pastaj spikere. (hahaha)
Pastaj mesuese.
Pastaj te studjoj astrologjine (ketu hyne edhe kosmonautizmin apo pilotizmi -pune idesh fiksimesh ,endrrash?)
Pastaj arkeologjine. (Kjo ndoshta me ka mbete pak peng edhe sot)
Pastaj erdhi ideja qe te studioj filozofine-psikologjine.
Nje kohe me erdhi ideja ose artin (pikturen) ose muziken (piano ose violine).

Interesant se kurre nuk kam pas idene ose deshiren qe te jem mjeke, perkunder te gjitheve qe e idealizojne kete profesion ne rinine e tyre.

Per fund studiova arkitekturen dhe mendoj se kombinova deri dikund ato qe idealizova ne kohe!
Sot mendoj se me eshte bere me shume se profesion, misherim i vetevetes. Eshte dicka qe e dua me pasion.

e_martumja
15-02-06, 23:31
Ne fillim si femije balerine. (hahahaha)
Pastaj spikere. (hahaha)
Pastaj mesuese.
Pastaj te studjoj astrologjine (ketu hyne edhe kosmonautizmin apo pilotizmi -pune idesh fiksimesh ,endrrash?)
Pastaj arkeologjine. (Kjo ndoshta me ka mbete pak peng edhe sot)
Pastaj erdhi ideja qe te studioj filozofine-psikologjine.
Nje kohe me erdhi ideja ose artin (pikturen) ose muziken (piano ose violine).

Interesant se kurre nuk kam pas idene ose deshiren qe te jem mjeke, perkunder te gjitheve qe e idealizojne kete profesion ne rinine e tyre.

Per fund studiova arkitekturen dhe mendoj se kombinova deri dikund ato qe idealizova ne kohe!
Sot mendoj se me eshte bere me shume se profesion, misherim i vetevetes. Eshte dicka qe e dua me pasion.

Gezohem per ty! Besome!

Paradox_13
16-02-06, 09:05
Ne fillim si femije balerine. (hahahaha)
Pastaj spikere. (hahaha)
Pastaj mesuese.
Pastaj te studjoj astrologjine (ketu hyne edhe kosmonautizmin apo pilotizmi -pune idesh fiksimesh ,endrrash?)
Pastaj arkeologjine. (Kjo ndoshta me ka mbete pak peng edhe sot)
Pastaj erdhi ideja qe te studioj filozofine-psikologjine.
Nje kohe me erdhi ideja ose artin (pikturen) ose muziken (piano ose violine).

Interesant se kurre nuk kam pas idene ose deshiren qe te jem mjeke, perkunder te gjitheve qe e idealizojne kete profesion ne rinine e tyre.

Per fund studiova arkitekturen dhe mendoj se kombinova deri dikund ato qe idealizova ne kohe!
Sot mendoj se me eshte bere me shume se profesion, misherim i vetevetes. Eshte dicka qe e dua me pasion.

E nderuara Jador,

Te pergezoj shume per profesionin qe keni dhe te them haptas se ta kam shum zili. Eshte nje profesion qe e kam dashur gjithnje edhe pse nuk munda te kem ndonje kualifikim perkates, por megjithate jam shume i lidhur me kete profesion. Thjesht me terheq cdo gje qe ka te beje me ndertimtarine dhe mu per kete, qe ne paraqitjen time ne fillim e pata cek se "shoket e mi me te mire jane inxhiniere te ndertimit dhe arkitektet".

Te uroj fat dhe shume suksese ne pune.

jadore
16-02-06, 14:58
Faleminderit!
Megjithate une mendoj se cdo pune eshte e mire, kur ajo kryhet me perkushtim!

laliloli
28-04-06, 17:35
Shume profesione kam enderruar, por asnjehere nuk e kisha enderruar se do te behem moderator.

Virti
13-05-06, 14:16
Kotaxhi :biggrin:

lyra2
30-07-08, 18:21
Detektive ...P

Penelope
30-07-08, 18:26
Jo lyra detektive spo bojke me kane, beso,. se po zbulojshe sene te rrezikshme, qe ma mire mos ti kishe zbulu...

lyra2
30-07-08, 18:30
Jo lyra detektive spo bojke me kane, beso,. se po zbulojshe sene te rrezikshme, qe ma mire mos ti kishe zbulu...
..e cka duhet me qen pra,me i dite qe ne fillim.A ben ne qene pra parashikuese ..:P:P

Penelope
30-07-08, 19:00
..e cka duhet me qen pra,me i dite qe ne fillim.A ben ne qene pra parashikuese ..:P:P


eh kete me mujte po, ama magjistare shtire me kone se:wink:

kam pas deshire te behem psikologe, edhe ne fakt i pata studju nja dy vite po mandej kam kalu krejt diqka tjeter, megjithese ajo psikologji me hyn edhe sot ne pune, edhe pse ndoshta jo ne jeten profesionale, ama sa per vete po, hehe...

Linka_pz
30-07-08, 19:48
Pilote .........:smile:

lovely
31-07-08, 15:42
Psikologe ose avokate!

Rizuana
04-08-08, 14:31
Agjente.

mentor*
05-08-08, 20:54
avokat.

Arkza
06-08-08, 10:58
Juriste !

P/S Kush e ka fshi ketu dy Postimet e mija ?
Dhe me qfare arsyje ? :redface:
QYQYQY Xhelozat te dreqit .... :tongue:

LABI
06-08-08, 12:13
Prokuror ose gjygqtar hetues !

egi
06-08-08, 17:17
Perkthyse....ne kete drejtim jam...:biggrin: Fill si ti kryj studimet kysmet du me shku ne Haag hehe

Oqeani
06-08-08, 17:30
Perkthyse....ne kete drejtim jam...:biggrin: Fill si ti kryj studimet kysmet du me shku ne Haag hehe

Edhe ti sikur une a ahahhaa

Ate qe e kam !!!

Gjumashja
06-08-08, 17:42
Veterinere.... :biggrin:

egi
06-08-08, 18:06
Edhe ti sikur une a ahahhaa

Ate qe e kam !!!

Hehehhe e gezofsh profesionin... :biggrin: Cilat gjuh i perkthen?

Oqeani
07-08-08, 15:31
Hehehhe e gezofsh profesionin... :biggrin: Cilat gjuh i perkthen?

shqipe - frėnge
serbe-frėnge

E ti cilat ?

egi
07-08-08, 15:56
shqipe - frėnge
serbe-frėnge

E ti cilat ?

Une jam regjistru per anglisht, gjermonisht dhe sllovenisht, kurse me koh kam qef edhe me msu shqipen perfekt per me qen e aft me perkthy.

Virti
07-08-08, 16:01
rrobaqkeps! :cool:

selvija
07-08-08, 18:57
Paj tyben sishkan keq me pas kan naj Kryeministreshe...gjithve ja kisha dhan te drejatat e barabarta,,,,,
s'po di qeky Bondi bile s'me bani hala Kryemoderatore Sdi qka po pret,,,:biggrin:

thellenza
07-08-08, 20:08
ne moshen e femirise mesuse,
me vone moter medicionale,
tash juriste, avokate ose gjygjetare!

Dardan Kastrati
07-08-08, 20:21
Marinar .

Adina-R.Ks
07-08-08, 21:40
Marinar .
Dardan kete deshire mundesh me e plotsu merre nje korit dhe lundro ne lumin Mirush hahaUne kete qe kame.

vjeshta
08-08-08, 00:04
Me maru jorgana .:biggrin:

selvija
08-08-08, 09:06
Me maru jorgana .:biggrin:Vjeshta e porosin nje bema me lpendra gjelit.:biggrin:

Trina_1
14-12-08, 18:58
Mami .........

Penelope
14-12-08, 19:10
Mesuese, profesoreshe, diqka me arsim , sepse me pelqen shume,me duket se kur shpjegoj diqka e kuptojne lehte te tjeret, se mundohem ta them sa me qarte..hehe

Jana
15-12-08, 11:53
Ky qe kam valla...por mendoj mos me mbet me kete...si Moter Medicjonale...po me shum...

emine
15-12-08, 14:56
Badihavgji:p

emine
19-01-12, 17:32
Mi rujt vorret(varrezat):rolleyes:

A dini pse se kisha fole qa kisha deshte,kush sum kish kundershtu asi sen hiq:biggrin:

Oqeani
19-01-12, 17:44
Koreografe, ose perkthyse....


A pak po me sheh se sa po hjek a hahah -
A me fole ne letrarishte, a si ne shtepi - Vallahe zor me te marr vesh shipja ....

Shuj se duhet me "vrapu" e me i zane ata far - avokatet, gjygjetaret, prokuroret kur llafosin .... ( mireeshte me e provu) ;)

Po e di shume mire por ēka me i ba se nuk ma kish "gatu" diksuh me heret .... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Domira
19-01-12, 18:28
Njenin prej ktyne qe i kam :tongue:

Gega 1
19-01-12, 19:50
Njenin prej ktyne qe i kam :tongue:
Domire, a edhe ti mjeke je a ?! :smile:

Une kam pase deshire te jem mjek,por shkaku i gj. latine, qe s`e pata rastin ta mesoj, e lashe ate pune.

Daglasi
19-01-12, 21:09
Police:biggrin:

emine
19-01-12, 21:23
Murgesh:biggrin:

premium
19-01-12, 21:33
pasket zgjedh disa profesione qė nuk ka lekė.

he bac mafi nė krye -mafisė me shit pluhur llokumi , qaty ka pare ;)

...

Jo jo mos ngoni mu se ma boni konkurencė :))

Makresh
19-01-12, 21:38
Qoban

premium
19-01-12, 21:41
Qoban
Jo bre Makresh ka telashe aty ,
jo hupen dhent, jo uki e merr do e e 5 a 6 e shkel droma phiii telashe ;)))

Zero Cool
20-01-12, 09:27
Qoban

kete e ke po tregona cfare kishe desht tjeter :tongue::biggrin:

kam nja 7-8 profesione, nese me bjen nmend edhe naj tjeter, do ta bej ;)

emine
20-01-12, 09:33
Kasap:tongue:

Arbenito
20-01-12, 09:48
Une gjithmone kam pasur deshire te kem profesion Pediater pasi qe i dua femijet dhe dua te ju ndihmoj duke i sheruar!
Mirepo duke e pare se eshte me e veshtire se qe e kam menduar e zgjodha profesionin nr 2 qe e kam pas enderr Shkencat Kompjuterike , dhe sot jam Inxhinjer i Shkencave Kompjuterike.

Ndjekeni endrren se ne fund do te ju realizohet.

emine
20-01-12, 09:51
Une gjithmone kam pasur deshire te kem profesion Pediater pasi qe i dua femijet dhe dua te ju ndihmoj duke i sheruar!
Mirepo duke e pare se eshte me e veshtire se qe e kam menduar e zgjodha profesionin nr 2 qe e kam pas enderr Shkencat Kompjuterike , dhe sot jam Inxhinjer i Shkencave Kompjuterike.

Ndjekeni endrren se ne fund do te ju realizohet.

Po me pas shume;si mi njek tana ato?

Arbenito
20-01-12, 09:59
Po me pas shume;si mi njek tana ato?

Emine a e ke fjalen per ėndrra?
Eshte shume e lehte , definoje se cila te ishte pershtatur ty me se miri dhe cilen e ke per zemer ...
Po mendoj se nuk duhet ekzagjeruar tash se edhe une si i ri ne moshen e adoleshences kam endrruar te jem Agjent i CIA , apo aktor Hollivudi po me kohe e kam pare realitetin dhe jam pajtuar me realitetin se me se lehti eshte me enderru e me fantazu po veshtire eshte te arrihen gjerat qe nuk na perkasin , e pastaj i filtrova endrrat e mia dhe doli se i kisha 3 endrra qe kam mundesi me i realizu e ato ishin:
1) Pediater
2) IT (Shkencat Kompjuterike)
3) Ekonomist

Dhe me pas me e realizueshmja doli te ishte Shkencat Kompjuterike dhe aty u drejtova dhe dhash gjithqka pata qe ta realizoj dhe sot jam me ate profesion dhe punoj me ate profesion.

Lehte eshte ti realizosh endrrat e tuaja nese ke endrra reale dhe lufton per ti realizuar!

Diana007
27-01-12, 09:26
Ate qe kisha por se kam me :rolleyes:

emine
28-01-12, 12:06
Artiste

Mase jeta me dha shume rrole,dhe me apo pa deshiren time mu desht shume here te aktroi,ateher ky profesione sme duket i pershtatshem per mua

mentor*
02-02-12, 13:46
jurist


ps. artsist nuk me pelqen, edhe nuk prannoj mu martu me ni artiste...palidhje

e_martumja
02-02-12, 23:50
Mjeksi por qillova dembel dhe mbet ne karik pran pc ahhahaa

lazdrani
09-02-12, 17:53
Pilot.

Zero Cool
09-02-12, 17:56
Hoxhė !

Pilot.

Pse bac sdon mu ba Pilot por Pilot ? :rolleyes::eek:

Haaaaa,je plake Hoxhe!!!Haaaaaaa

emine
09-02-12, 18:50
qaty ku ja kisha heke flamen shume kujt,shyqyre qe skam asi profesioni,e mire qeshtu

ritta
09-02-12, 20:33
Mesimdhenese ....

emine
09-02-12, 22:17
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/431349_308118272569194_109870995727257_858761_1965 76318_n.jpg

Amina
09-02-12, 23:11
Perkthyese................

SANTANA-29
09-02-12, 23:35
Perkthyese................

Wo bist Du gewesen, als ich Dich brauchte ?..Perkthema se spo di,,:wink:

Willkommen ...,,

shyqyr se te ra ndermend me ardh pak ketu,,,Amina,.-

Amina
09-02-12, 23:37
Wo bist Du gewesen, als ich Dich brauchte ?..Perkthema se spo di,,:wink:

Willkommen ...,,

shyqyr se te ra ndermend me ardh pak ketu,,,Amina,.-


hahahahaha pse po shkrun dicka qe nuk e kupton ncncnc :tongue:

Flm SANTANA... :smile:

Daglasi
10-02-12, 11:46
Profesor i edukates-fizike

Zana_ch
10-02-12, 14:03
Mjeke e Femijeve

http://s1.eltern.de/thumbnails/0001/00000000001/b4/c8/400pxx300px/b4c8317c6aad2f865abec113ebab4d86uniqueidumfrage_ki nderarzt.jpg

halla e madhe
10-02-12, 15:50
Si qdo i ri edhe une kisha deshira te shumta profesijoni.Me kalimin e viteve erdha ne perfundim te zgjedhi profesjonin e asistentes se medicines drejtimin e kirugjise se nofullave dhe stomatologjise.E dua kete profesjon,ndjehem e lumtur kur punoj me njerze te cilet na falenderojne per konrtibutin HUMAN :D

au, hala pasna kohe per pension:tongue:

e-uritura
10-02-12, 16:00
au, hala pasna kohe per pension:tongue:


Pastroji dhe dezinfektoji mjetet mirė Hallė!

halla e madhe
10-02-12, 16:07
Pastroji dhe dezinfektoji mjetet mirė Hallė!

..nuset e reja,asi asistentet e reja i bejne ato pune..une kam tjera obligime:cool:..hahahahaaa

ps:me teper jam ne operacione komtetente:wink:

emine
10-02-12, 16:56
au, hala pasna kohe per pension:tongue:

qka ban ti qka bannnnnnn,,,,,ih vjet e sivjet bolle pata me qta kirurg te nofkulles,bre te pa shpirt jan,,,iv iv halle ,mos te rafsha borgj me pshesh hundte gjinve:biggrin:

halla e madhe
10-02-12, 17:10
qka ban ti qka bannnnnnn,,,,,ih vjet e sivjet bolle pata me qta kirurg te nofkulles,bre te pa shpirt jan,,,iv iv halle ,mos te rafsha borgj me pshesh hundte gjinve:biggrin:

..eh,keshtu e paska njeriu,ne fillim ku morra pjese ne operacionet e para ne kliniken universitare ne Zürich beso, fillova te zbehem kur na erdhi nje rast urgjent, nje i iri 20 vjeqar kishte thy nofullen e poshtme ne aksident komunikacioni..ishte operacion shume i rende,patem komplikime..u zverdha aq sa mu desht te dal nga salla e beje nje pauze ,pas erdhi primariusi i repartit me tha;_sikur cdo profesion qe duhet bere ashtu edhe ti mesohu ti perballon,ta zejme je zdrukthtare ose rrobaqepse,njesoj duhet mendu qe puna duhet perfundu deri ne fund po e deshte!..nga ai moment e pash veten ku jam dhe ju pervesha punes deri ne fund te op...me sukses kuptohet:smile:
Pas dite vizituam pacientin,sa u ndjeva mire kur e pash se cdo gje ishte ne rregull,u ndjeva mire,..e beje me deshire:smile:

emine
10-02-12, 17:18
..eh,keshtu e paska njeriu,ne fillim ku morra pjese ne operacionet e para ne kliniken universitare ne Zürich beso, fillova te zbehem kur na erdhi nje rast urgjent, nje i iri 20 vjeqar kishte thy nofullen e poshtme ne aksident komunikacioni..ishte operacion shume i rende,patem komplikime..u zverdha aq sa mu desht te dal nga salla e beje nje pauze ,pas erdhi primariusi i repartit me tha;_sikur cdo profesion qe duhet bere ashtu edhe ti mesohu ti perballon,ta zejme je zdrukthtare ose rrobaqepse,njesoj duhet mendu qe puna duhet perfundu deri ne fund po e deshte!..nga ai moment e pash veten ku jam dhe ju pervesha punes deri ne fund te op...me sukses kuptohet:smile:
Pas dite vizituam pacientin,sa u ndjeva mire kur e pash se cdo gje ishte ne rregull,u ndjeva mire,..e beje me deshire:smile:
le mos trego em shume se u ligshtova,ti je e forte hallushe je lind me ba pune humanitare,une jo vallahi:(((