PDA

View Full Version : A jane Shqipetaret me agresive se popujt e tjere........????


Honesty^uk.
02-10-04, 20:04
Pershendetje te nderuar anetar

Jam kurioz te di se cfare mendoni:

Shqiptaret jane me agresive se popujt e tjere ,,,ne qofte se po perse?

Shqiptaret jane me besnike se popujt e tjere ,,, ne qofte se po perse?

Shqiptaret nuk dine te mbajne pozicione te ndermjetme,ata o te duan o te urrejne,,,eshte e vertete apo jo?


Me nderime
Honesty

ShEjToNkA
02-10-04, 20:53
Pershndetje Honesty^Uk.
Sa i pėrket temės tė cilėn kėni hapė, mendimi imė do ishte ky:

Pytjesė sė parė: Faktė ėshtė qė Shqiptarėt janė mė agresivė se popujtė tjerė. Nuk e di pse ,por njė mundem m'u bazu se mė dukėt qė e kemi tė lindur , dhe s'i thojnė njė fjalė e vjetėr:
" ati qė s'i vlonė gjaku gjashtė herė nė ditė nuk ėshtė Shqiptarė dhe mos t'i thotė vetit burrė", dhe munda me thonė se e kemi tė lidnur dhe nė gjakė agrisvitetin si dhe trashigimi.

Pytjesė sė dytė: Ėshtė shumė e vėrtet se Shqiptarėt janė shumė mė Besnik se popujtė tjerė , kėtė e kanė tregu kaher shumė e shumė gjenerata me shekujė para neve ,dhe fatmirėsisht , ende exsiton , dhe e disponojmė kėtė vyrtyt ku dėshiroi dhe besoi qė do tė mbetėt gjithmonė i pranishėm nė Kombin tonė.

Pytjesė sė tretė: Ka edhe nga ne Shqiptarėt qė dinė tė mbajnė pozicione tė ndėrmjetėme. Mirė po me shumic me dukėt se jena tė till , ku sic e ke cek edhe vetė ,O tė duanė , O tė urrejnė.

Nexhati
02-10-04, 22:13
Vella shume agresiv jem :arrow: te grate :!: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
03-10-04, 15:25
Pershendetje per autorin dhe diskutuesit tjere!
Per sa i perket agresiviteti,patjeter se jemi populli me agresiv ne bote,bile kam pershtypjen se ndonjehere ua kalojme edhe gjallesave me te egra sa i perket agresivitetit.Une mendoj se shkaktare jane kushte e veshtira ekonomike-sociale qe te shqiptaret kane qene prezente shume kohe me pare dhe vazhdojne te jene akoma.
Nje veqori qe na ka dalluar nga popujt tjere ka qene besnikeria qe per fat te keq sot nuk praktikohet ne mase te madhe,njerezit tane,sot me teper jane te dhene nga interesat vetjake dhe fare pak apo aspak nuk u intereson kjo gje.
Ndersa sa i perket asaj se a dijne shqiptaret te mbajne pozicione te ndermjetme,une mendoj se jane mesuar,bile shume mire.Nese dikush nga interes nga ty,ai te rri prane ore e cast derisa te realizoje qellimin e vet dhe posa ta arrije ate,behet se s'te ka njohur kurre!!!!

turisti
04-10-04, 10:36
Kohen e fundit,duke vrapuar mbas interesave te ndryeshme, :arrow: KARAKTERI si vetija shume e rendesishme e njeriut- PO ZBEHET. :wink:

lovely
21-10-08, 21:58
Pershndetje Honesty^Uk.
Sa i pėrket temės tė cilėn kėni hapė, mendimi imė do ishte ky:

Pytjesė sė parė: Faktė ėshtė qė Shqiptarėt janė mė agresivė se popujtė tjerė. Nuk e di pse ,por njė mundem m'u bazu se mė dukėt qė e kemi tė lindur , dhe s'i thojnė njė fjalė e vjetėr:
" ati qė s'i vlonė gjaku gjashtė herė nė ditė nuk ėshtė Shqiptarė dhe mos t'i thotė vetit burrė", dhe munda me thonė se e kemi tė lidnur dhe nė gjakė agrisvitetin si dhe trashigimi.

Pytjesė sė dytė: Ėshtė shumė e vėrtet se Shqiptarėt janė shumė mė Besnik se popujtė tjerė , kėtė e kanė tregu kaher shumė e shumė gjenerata me shekujė para neve ,dhe fatmirėsisht , ende exsiton , dhe e disponojmė kėtė vyrtyt ku dėshiroi dhe besoi qė do tė mbetėt gjithmonė i pranishėm nė Kombin tonė.

Pytjesė sė tretė: Ka edhe nga ne Shqiptarėt qė dinė tė mbajnė pozicione tė ndėrmjetėme. Mirė po me shumic me dukėt se jena tė till , ku sic e ke cek edhe vetė ,O tė duanė , O tė urrejnė.Shejton, fjale per fjale, pajtohna me ty

GURI SYLAJ
22-10-08, 21:53
Pyetja e pare vjen neshprehje - per shqiptaret ne mes veti

Pyetja e dyte vjen ne shprehje- per shqiptaret ndaj te tjereve

dhe e treta -jan te rralle!!!

Amina
24-10-08, 20:48
Pershendetje te nderuar anetar

Jam kurioz te di se cfare mendoni:

Shqiptaret jane me agresive se popujt e tjere ,,,ne qofte se po perse?

Shqiptaret jane me besnike se popujt e tjere ,,, ne qofte se po perse?

Shqiptaret nuk dine te mbajne pozicione te ndermjetme,ata o te duan o te urrejne,,,eshte e vertete apo jo?


Me nderime
Honesty

Per pyetjen e pare, nuk mendoj se shqiptaret jan me agresive se popujt te tjere, ndoshta nje far lloje temperamenti kemi, por nuk do te thote se ky fakt na bene me agresiv.

Pyetja e dyt: kete e tregon historia!

Pyetje a trete: varet prej karakterit, jo atij shqiptare, por karakterit te njeriut ne pergjithesi, disa mbajn nje pozite, e dikush eshte me i kthyeshem.

Jana
24-10-08, 23:27
Jo bre veq fjal kan se s'ka ma te urt..............

emine
27-10-09, 21:26
po tybeh ku ta gjan shqiptari but ,sa trim bahet,a ku a fort jo palon veshin:tongue:

shfletuesi_
27-10-09, 21:28
Vetem ne mes vete jemi agresiv, ndaj te panjohurve jemi melaqe. Kete veti te keqe kemi.

Oqeani
27-10-09, 21:29
Vetem ne mes vete jemi agresiv, ndaj te panjohurve jemi melaqe. Kete veti te keqe kemi.

Melaqe jemi prej tute !

Jana
30-10-09, 16:43
Pershendetje te nderuar anetar

Jam kurioz te di se cfare mendoni:

Shqiptaret jane me agresive se popujt e tjere ,,,ne qofte se po perse?
Nuk mendoj keshtu....


Shqiptaret jane me besnike se popujt e tjere ,,, ne qofte se po perse?
Qe jan Besnik po...e perse nuk muj me dhon pergjigjje se nuk em ka ra per ksi pun me persona te ndonje nacjonliteti tjeter...


Shqiptaret nuk dine te mbajne pozicione te ndermjetme,ata o te duan o te urrejne,,,eshte e vertete apo jo?
Po per kta pajtona...p.s ket veti e kam une 100%...ja du ja nuk du...nuk urrej...


Me nderime
Honesty


p.s te pershendes ty...

shfletuesi_
30-10-09, 16:53
Melaqe jemi prej tute !

Eh ama tutemi pa vend... E trimerohemi pa vend..

AlbanianPirat
30-10-09, 17:18
Pershndetje Honesty^Uk.
Sa i pėrket temės tė cilėn kėni hapė, mendimi imė do ishte ky:

Pytjesė sė parė: Faktė ėshtė qė Shqiptarėt janė mė agresivė se popujtė tjerė. Nuk e di pse ,por njė mundem m'u bazu se mė dukėt qė e kemi tė lindur , dhe s'i thojnė njė fjalė e vjetėr:
" ati qė s'i vlonė gjaku gjashtė herė nė ditė nuk ėshtė Shqiptarė dhe mos t'i thotė vetit burrė", dhe munda me thonė se e kemi tė lidnur dhe nė gjakė agrisvitetin si dhe trashigimi.

Nuk pajtohem me ty ne ket pergjegje nga bazohesh qe shqiptaret jan agresiv


Pytjesė sė dytė: Ėshtė shumė e vėrtet se Shqiptarėt janė shumė mė Besnik se popujtė tjerė , kėtė e kanė tregu kaher shumė e shumė gjenerata me shekujė para neve ,dhe fatmirėsisht , ende exsiton , dhe e disponojmė kėtė vyrtyt ku dėshiroi dhe besoi qė do tė mbetėt gjithmonė i pranishėm nė Kombin tonė.

Pytjesė sė tretė: Ka edhe nga ne Shqiptarėt qė dinė tė mbajnė pozicione tė ndėrmjetėme. Mirė po me shumic me dukėt se jena tė till , ku sic e ke cek edhe vetė ,O tė duanė , O tė urrejnė.

thellenza
30-10-09, 23:05
Te urte jan me te huajin, e agresiv me te vetin.. me duket se keshtu dicka jan. :biggrin::tongue:

SANTANA-29
30-10-09, 23:06
Jo nuk jan agresiv ,,po nervoz :biggrin: