PDA

View Full Version : Largesia ndermjet dy presonave....!!!!!!!!!


Honesty^uk.
05-10-04, 21:20
Largesia mes dy personave qe (duhen, qe njihen apo qe kane filluar te njihen ) e forzon apo e shkateron raportin e tyre :?: :?: :?:

Do tč doja te dija se ēfare mendoi ju per kete....


Diskutime te kendshme ju uron
Honesty

turisti
05-10-04, 21:38
Hahahahahahahaha,Honesty i nderuari,pse po me prek ne zemer dhe nuk po i len plagat te sherohen....
Te pershendes per temen e hapur ( edi se je ka vuan......)sepse ahh,ahhh...." dashuri moj dashuri,ku jam une ,ku je ti "...
Keshtu: Raporti mes personave qe njihen apo kane filluar te njihen varet vetem prej tyre,prej deshires se tyre per te jet ne lidhje dhe te ken diq me teper se njofsi,se lidhje.....Largesia e forteson dashurijen,dashuria shendrohet ne vuajtje,vuajtja ne demoralizim,a demoralizimi ne energji e cila shendrrohet ne akcion per te ndermarur diēka konkretisht qe bjen rezultat. Fundi ne shumicen e rasteve eshte pozitiv.
Me nderime,- TURISTI. :wink:

Murgesha
05-10-04, 23:15
Hahahahahahahaha,Honesty i nderuari,pse po me prek ne zemer dhe nuk po i len plagat te sherohen....
Te pershendes per temen e hapur ( edi se je ka vuan......)sepse ahh,ahhh...." dashuri moj dashuri,ku jam une ,ku je ti "...
Keshtu: Raporti mes personave qe njihen apo kane filluar te njihen varet vetem prej tyre,prej deshires se tyre per te jet ne lidhje dhe te ken diq me teper se njofsi,se lidhje.....Largesia e forteson dashurijen,dashuria shendrohet ne vuajtje,vuajtja ne demoralizim,a demoralizimi ne energji e cila shendrrohet ne akcion per te ndermarur diēka konkretisht qe bjen rezultat. Fundi ne shumicen e rasteve eshte pozitiv.
Me nderime,- TURISTI. :wink:


Turisti qenke pėrgjigjur sikur me i pasė lexuar mendimet e mia.
Pajtohem plotėsisht me mendimin tėnd.
Dashuria nė largėsi rrit pasionin. Krijon mallin dhe nostalgjinė, rritė vuajtjen ama fisnikėron shpirtin. Lum ai qė i bėn ballė tundimeve, mjerė ai qė bėhet viktimė e epshit dhe humb dashurinė.

turisti
05-10-04, 23:24
Hahahahahahah,falmderit Murgesha,edhe vet sedi se qysh jam pergjegjur sepse jam kon tu fjet per pak pran kompjuterit,hahahahahahah,por tash po shoh se nuk eshte pergjegjja e keqe.
Te pershendes. :wink:

Barbaroza
13-10-04, 09:40
Largesia mes dy personave qe (duhen, qe njihen apo qe kane filluar te njihen ) e forzon apo e skateron raportin e tyre :?: :?: :?:

Do tč doja te dija se ēfare mendoi ju per kete....


Diskutime te kendshme ju uron
Honesty

Sorry se tek tani gjeta kohen te pergjigjem ashtu siq dua.
Mendoj se aspak nuk eshte largesia ajo qe shkaterron nje lidhje,por vetem mosinteresimi.Ka njerez qe u duhet qe vazhdimisht foton tende ta mbajne ne xhep per te kujtuar se ekziston dikund ,dhe, nga ana tjeter,njerez qe mjafton qe imazhi yt te i paraqitet kudo qe te jete,ne shkolle,ne pune,ne shtepi,me tjetren kur eshte dhe sakaq dashuria riperterihet.Ashtu si nje luleje qe i nevoitet uji per ta mbajtur ne jete,edhe dashurise i duhet pak perkujdesje,rrespekt,te mundohesh qe vete ta arrish ate qe deshiron dhe synon ne jete.Nese je munduar pak,gjithashtu edhe pala tjeter,kjo e FORCON dhe mban ne jete dashurine per te cilen ndoshta nje dite do te jesh krenar!

Kaltrushi
13-10-04, 09:50
Une i lutem zotit qe te mos dashurona ne nje djal qe esht larg meje. Sepse nuk kisha duru. Dihet se edhe nese te don ai edhe me tjera kalon. Nuk kisha pasur shum besim. Siq e di une dashuria me largesi nuk ka zgjatur shum. Por per ata qe ka zgjat me vjen mir qe mund te durojn dhe te ken durim aq shum. Kuptohet kur je i dashuruar je i tranuar.

Jau perziva pak. hehehehehhe :wink: (po me vjen pak veshtir te them at qe mendoj ne gjuhen tane te bukur) sorry nese nuk me kuptoni por me tregoni.

te pershendes

Naki
13-10-04, 10:01
Dashurija nuk ka kufi,por eshte diqka reale qe populli thote sa me larg syve aq me larg mendje.
te jeshe i dashuruar dhe i ndare gjeografikishte,do te thote syte jane te epur por mendja dhe epshi jane te fuzionuar dhe kjo Dashurine e forzon.
Te vuash per nje dashuri qe nuk egziston do te thote duhet kohe per te rifilluar nje dashuri e re.
Pershendes autorin e temes,me nderime Naki

turisti
13-10-04, 10:02
VENI RE,VENI RE :


NE JETE,DASHURIA E HUMBUR ESHTE VETEM AJO DASHURI PREJ TE CILES TERHIQEMI VET.

MOS HUMBENI KOHE,PERMIRESOJENI GABIMET DHE MESOJENI SI TE MOSGABONI,- VETEM ASHTU DO TE PERPARONI.:P JENI TE LINDUR PER TE DASHURUAR :P


TURISTI. :P

Barbaroza
13-10-04, 10:49
VENI RE,VENI RE :


NE JETE,DASHURIA E HUMBUR ESHTE VETEM AJO DASHURI PREJ TE CILES TERHIQEMI VET.

MOS HUMBENI KOHE,PERMIRESOJENI GABIMET DHE MESOJENI SI TE MOSGABONI,- VETEM ASHTU DO TE PERPARONI.:P JENI TE LINDUR PER TE DASHURUAR :P


TURISTI. :P

Si gjithhere,nje AFERIM per Turistin!!!!!

turisti
13-10-04, 12:10
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Murgesha
13-10-04, 12:46
VENI RE,VENI RE :


NE JETE,DASHURIA E HUMBUR ESHTE VETEM AJO DASHURI PREJ TE CILES TERHIQEMI VET.

MOS HUMBENI KOHE,PERMIRESOJENI GABIMET DHE MESOJENI SI TE MOSGABONI,- VETEM ASHTU DO TE PERPARONI.:P JENI TE LINDUR PER TE DASHURUAR :P


TURISTI. :P

Dhe keni tė drejtė pasha mamin.
Tė lumtė se nė jetėn tėnde turistike mė duket se mė shumė ke mėsuar se sa je kėnaqur nga pėrparėsia qė sjell turizmi.
Rrespekt Turisti.

turisti
13-10-04, 12:54
VENI RE,VENI RE :


NE JETE,DASHURIA E HUMBUR ESHTE VETEM AJO DASHURI PREJ TE CILES TERHIQEMI VET.

MOS HUMBENI KOHE,PERMIRESOJENI GABIMET DHE MESOJENI SI TE MOSGABONI,- VETEM ASHTU DO TE PERPARONI.:P JENI TE LINDUR PER TE DASHURUAR :P


TURISTI. :P

Dhe keni tė drejtė pasha mamin.
Tė lumtė se nė jetėn tėnde turistike mė duket se mė shumė ke mėsuar se sa je kėnaqur nga pėrparėsia qė sjell turizmi.
Rrespekt Turisti.

Paj Murgeshe,jam nisur si TURIST per turizem, a tjerat i qellove qe nuk kam lidhje me turizem.Kan mbetur vetem vuajtja,enderrat per vendet egzotike dhe deshira qe flakron ne zemren time ..... :cry:

Kaltrina
13-10-04, 13:16
Une mendoj se gjithqka varet nga lidhja, nga raportet ne mes dyve. Kot psh je me dikend afer dite e nate nese nuk dashuroheni, e me ata qe duheni me te vertete sado larg me qene, LOVE IS STILL STRONG :wink: , une per vete ata qe e du e kisha prit me vite, me vite kisha jetu larg, veq fundi me kane happy end...

pershendetje

qika_pr
13-10-04, 15:01
Pershendetje
Largesia eshte shume e veshtir ka shum komplikime,por tek disa qifte edhe funksionon,krejt nvaret se si i kan mardhenjet ata dy persona,une per vete nuk di sa kohe kisha pritur por jo gjithe jeten nuk jam njeri qe e hudhi gjithe jeten per nje person,gjithmon isha mundu por ne momentin qe e ksiha pa qe ajo lidhje nuk shkon ashtu si dua une kisha vazhdu nje tjeter drejtim jeten.Pritja e teprume kthehet ne monotoni.

Une dhe i dashuri ime kemi studiuar ne shtete te ndryshme dhe jemi pare dy here ne vite nga dy jave,eshte shume veshtir kush nuk e ka provu nuk mundet me dit.Pas dy viteve ai ka nderru shkollen dhe ka aredh ne qytetin ku kam qen une,Nese ai nuk do ishte aredh ne ate kohe nuk besoj se do ekzistonim si qifte.

Maca
14-10-04, 23:50
Hmmm mereni me mend sa jan dashuru veq ne interent ne chat edhe jan martu a skan pas ata Distanc a,po si jo!
Po varet sa esht dashuria e zhvilluar mes tyre dhe a i kan te dyt interessant e njejta se me ja nise per shaka edhe me shaka mbaron kurse un mendoj se edhe largesija ofron dashuri po si jo moreee!
Varet krejt nga ata dy persona...

Un per vete kam pas nje dashuri ne distanc por ncuk nuk ishte per mua edhe deshtoj...
Ama shpresat nuk i humbi qe nuk do te kisha mundur te kem nje dashuri te sinqert me largesi ose ne chat ku ta di une...
Fatit si dihet,dhe siq tha Naki dashurija ska kufi... :wink:

dr1ta
15-10-04, 00:30
Dashuria ne distance duhet te ushqehet gjith, nese njeri tregon me pak interes, theteri i humb shpresat , dhe keshtu lind ndarja, keqkuptime demoralizim.

PS: NESE DOHEN 2 palet bashkohuni se shpejti fastttttttttttttttttt :) :)

DEA
31-10-04, 11:11
"Larg syve larg zemres" kjo thenje nuk vlen per te gjithe, fatkeqesisht largesin e kam perjetuar edhe une, por dashurija vetem sa vinte e forcohej.

Gentiani
31-10-04, 21:39
shumė mė keq ėshtė "Afėr syve e larg zemrės"

aferdita
31-10-04, 23:10
po ta kishe afer syve mire do te ishte se aty nuk do te kete as probleme,as gjelozi,kurse largesia te shkaterron edhe shpresat te humbin.........

Murgesha
01-11-04, 09:29
po ta kishe afer syve mire do te ishte se aty nuk do te kete as probleme,as gjelozi,kurse largesia te shkaterron edhe shpresat te humbin.........

Afėrditė, koment i qėlluar.

Kercovari
01-11-04, 11:14
Largesija te vret shpirtin por jo edhe ndenjat.

ShEjToNkA
01-11-04, 22:42
[b]Largesija te vret shpirtin por jo edhe ndenjat


Kėrcovari, kjo thėnja e juaj ėshtė shumė me vendė!!

Honesty^uk.
20-11-04, 17:50
Largesija te vret shpirtin por jo edhe ndenjat.

"kercovari" thenia juaj ka botekuptim te gjere, por ka njerez qe largesia jo vetem qe ua vret shpirtin por ua merr edhe mendet, saqe ecin me kembet e veta dhe me mendet e te tjereve, dhe nuk jane ne gjendje per ti perballuar ketij realiteti"""" pra largesise"""

Kercovari
20-11-04, 18:07
Largesija te vret shpirtin por jo edhe ndenjat.

"kercovari" thenia juaj ka botekuptim te gjere, por ka njerez qe largesia jo vetem qe ua vret shpirtin por ua merr edhe mendet, saqe ecin me kembet e veta dhe me mendet e te tjereve, dhe nuk jane ne gjendje per ti perballuar ketij realiteti"""" pra largesise"""
Mjerishte.Eshte e vertete Honesty
Edhe une njoh ketu ne Zvicer disa qe nuk jen ne gjendje te i kuptojne gjerat si duhet.Te shpresojme se me ecurit e kohes gjithcka do te ze edhe vendin e vete,nese te kam kuptuar mire.
Te pershendes.

Honesty^uk.
20-11-04, 18:29
Largesija te vret shpirtin por jo edhe ndenjat.

"kercovari" thenia juaj ka botekuptim te gjere, por ka njerez qe largesia jo vetem qe ua vret shpirtin por ua merr edhe mendet, saqe ecin me kembet e veta dhe me mendet e te tjereve, dhe nuk jane ne gjendje per ti perballuar ketij realiteti"""" pra largesise"""
Mjerishte.Eshte e vertete Honesty
Edhe une njoh ketu ne Zvicer disa qe nuk jen ne gjendje te i kuptojne gjerat si duhet.Te shpresojme se me ecurit e kohes gjithcka do te ze edhe vendin e vete,nese te kam kuptuar mire.
Te pershendes.

Tamam ke kuptuar qellimin e shkrimit, koha ben ndryshimet e veta , deshtem apo s'deshtem ne.
Mbetesh i pershendetur

Honesty

Barbaroza
20-11-04, 18:30
Largesija te vret shpirtin por jo edhe ndenjat.

"kercovari" thenia juaj ka botekuptim te gjere, por ka njerez qe largesia jo vetem qe ua vret shpirtin por ua merr edhe mendet, saqe ecin me kembet e veta dhe me mendet e te tjereve, dhe nuk jane ne gjendje per ti perballuar ketij realiteti"""" pra largesise"""

Honesty,nuk pajtohem me ty ne kete pike.Askush sot nuk eshte budalla te ece me kembe te veta e mendje te tjeterkujt,kjo se paku nuk ndodhe me mua dhe as qe do te ndodhe ndonjehere ne jeten time.
Une si shkak te largesise se ndjenjave ketu shoh mosinteresimin.E kam cek edhe me heret dhe po e cek edhe tash,pikerisht mosinteresimi i njerit partner shpie deri te shkaterrimi i ndjenjave.Ketu hyn edhe xhelozia e panevojshme dhe ndonje genjeshter rasti shkaku i gjerave qe ceka me lart!

Mr_100%
20-11-04, 18:45
LARG SYVE,LARG MENDJE

Honesty^uk.
20-11-04, 18:47
Honesty,nuk pajtohem me ty ne kete pike.Askush sot nuk eshte budalla te ece me kembe te veta e mendje te tjeterkujt,kjo se paku nuk ndodhe me mua dhe as qe do te ndodhe ndonjehere ne jeten time.
Une si shkak te largesise se ndjenjave ketu shoh mosinteresimin.E kam cek edhe me heret dhe po e cek edhe tash,pikerisht mosinteresimi i njerit partner shpie deri te shkaterrimi i ndjenjave.Ketu hyn edhe xhelozia e panevojshme dhe ndonje genjeshter rasti shkaku i gjerave qe ceka me lart!

Barbaroza ; ketu ne shkrimin tuaj me dukesh pak konfjuze
nga njera ane thua;;Askush sot nuk eshte budalla te ece me kembe te veta e mendje te tjeterkujt; nga ana tjeter flet per veten,, dhe tjetra cdo njeri ka mendimet dhe parimet e veta

Barbaroza
20-11-04, 18:58
Aspak nuk jam konfuze,por mendoj se jam teper e qarte.Une fola normal per veten time se askush s'mund te me beje te eci pas direktivave te tij/saj/.Jam aq e afte sa te shoh cfare s'po shkon ne nje lidhje dhe ta hetoj mosinteresimin!

uliksi31
20-11-04, 18:58
Per ta filluar luften,mjafton njeni shtet me ja nis.
Ndersa per te krijuar paqen nevoiten te dy shtetet te pajtohen

Honesty^uk.
20-11-04, 19:03
Per ta filluar luften,mjafton njeni shtet me ja nis.
Ndersa per te krijuar paqen nevoiten te dy shtetet te pajtohen

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ndodh qe 2 shtetet nuk bien ne dakord , por nderhyrja e ndonje shteti te madh i detyron qe te bejne paqe edhe pa deshiren e tyre :wink: :arrow:

Mr_100%
20-11-04, 19:08
BARBAROZA,nje gje me kish interesuar,folni per kto gjera nga pervoja apo i paramendoni keshtu,me nderime

Kercovari
20-11-04, 19:09
Largesija te vret shpirtin por jo edhe ndenjat.

"kercovari" thenia juaj ka botekuptim te gjere, por ka njerez qe largesia jo vetem qe ua vret shpirtin por ua merr edhe mendet, saqe ecin me kembet e veta dhe me mendet e te tjereve, dhe nuk jane ne gjendje per ti perballuar ketij realiteti"""" pra largesise"""

Honesty,nuk pajtohem me ty ne kete pike.Askush sot nuk eshte budalla te ece me kembe te veta e mendje te tjeterkujt,kjo se paku nuk ndodhe me mua dhe as qe do te ndodhe ndonjehere ne jeten time.
Une si shkak te largesise se ndjenjave ketu shoh mosinteresimin.E kam cek edhe me heret dhe po e cek edhe tash,pikerisht mosinteresimi i njerit partner shpie deri te shkaterrimi i ndjenjave.Ketu hyn edhe xhelozia e panevojshme dhe ndonje genjeshter rasti shkaku i gjerave qe ceka me lart!
Barbaroza
Eshte interesante te thuhet se nje fjal e vogel shkakton debate te ashpra si pasoje e keqkuptimeve,ku pa dashur dikush edhe gjendet ne kete pozite,e ku nuk eshte thene se eshte Barbaroza,Honesti,apo Kercovari.
Vetme nje shembull.Dikushi qe shtate vjete s`ka shkale pragun e shtepis,e `cčshte me e keqja edhe ne martesen e bijes nuk ishte prezente.
Mund te gjeni ndo nje fjale ngushulluese per persona te tille, te cilit vertet jo qe kane humbur ndjenjat por edhe rrugen,e kur humben keto te dyja,athere s`te mbajne edhe kembet.

Barbaroza
20-11-04, 19:26
BARBAROZA,nje gje me kish interesuar,folni per kto gjera nga pervoja apo i paramendoni keshtu,me nderime

Pak nga pervoja e pak me paramendime!

Honesty^uk.
20-11-04, 19:32
Ju lutem mos te dalim nga qellimi i temes se na FLASIN

Barbaroza
20-11-04, 19:35
Po hy ne teme pra :wink:

Kur dashuron sinqerisht dhe me loqke te zemres,largesia nuk verehet,ajo behet ure lidhese mes qifteve!

Mr_100%
20-11-04, 19:39
HONESTI,per ken e pate fjalen se doli nga tema

Honesty^uk.
20-11-04, 19:43
HONESTI,per ken e pate fjalen se doli nga tema

Te gjithe ne :wink:

Barbaroza
20-11-04, 19:48
Une jo pasha mamin.Ja urdheroni dhe lexoni cfare kam shkruar dhe do te bindeni,nese une kam dal nga tema,do te largohem nga forumi :cry: :cry:

Honesty^uk.
20-11-04, 19:50
Une jo pasha mamin.Ja urdheroni dhe lexoni cfare kam shkruar dhe do te bindeni,nese une kam dal nga tema,do te largohem nga forumi :cry: :cry:

Po me kete shkrim a ke dalur nga tema :?: :?:

Mafiozi
20-11-04, 19:51
Mendoj se per nje shoqeri apo dashuri afatgjat, duhet te
ruajm nje largesi, e cila na terhjek perher nga aj person.
Kem perher deshir me pa, e kem lirin me te dhe na terhjek.

Largesija, me koh na afron me nje person, na afron nga zemra
dhe njerzimi.

Afersia mundet vetem me na largu, dhe nuk jep liri ne mendimet
personale, rrjedh gjelozia e monotonia e shum gjera te dobeta.
Personat qe jan teper afer ndaj nje njeriu, ne gjuhen frenge e quajn
Possessif-ve :arrow: dmth: me pas dikend per vete
Mendoj se sicili e ka personalitetin e vet, edhe pse jem shum afer.

Nuk mundemi me qen shum afer ter jeten.
Me pak largesi, nuk kem pengesa, kem deshir te jem bashk.

Drejtesija e kerkon largesin, prej largesis rrjedh liria,
kur jem te lirt kem respekt dhe mirkuptim ndaj tjetrit.
Mundemi me qen larg ne mendime dhe ne prezenc, por afer
me zemer.

Esht tem shum interesante dhe prezent ne jeten ton, shpresoj
biseda me te thella per ket.

Flm :wink:

Barbaroza
20-11-04, 19:54
Une jo pasha mamin.Ja urdheroni dhe lexoni cfare kam shkruar dhe do te bindeni,nese une kam dal nga tema,do te largohem nga forumi :cry: :cry:

Po me kete shkrim a ke dalur nga tema :?: :?:

Ky ka qene arsyetim dhe shfajesim. :wink: E ti me kete pyetje a ke dal nga tema :?: :?:
Nejse,nejse.T'i presim te tjeret ta thone mendimin e tyre!

uliksi31
20-11-04, 19:56
Per ta filluar luften,mjafton njeni shtet me ja nis.
Ndersa per te krijuar paqen nevoiten te dy shtetet te pajtohen

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ndodh qe 2 shtetet nuk bien ne dakord , por nderhyrja e ndonje shteti te madh i detyron qe te bejne paqe edhe pa deshiren e tyre :wink: :arrow:

Mua edhe ashtu Barbaroza me ka caktuar Konzull Gjeneral ne New York.
Po shifem nje her me Sekretarin e Kombeve te Bashkuara me pa se cka munde te bejm,deri sa eshte paqa akoma opcion :wink:

Barbaroza
20-11-04, 20:01
Hahahahahahaaaaaaaa Uliksi31,natyrisht qe te kam zgjedhur konzull dhe e di detyren tende sigurisht 8)

uliksi31
20-11-04, 20:12
Une jo pasha mamin.Ja urdheroni dhe lexoni cfare kam shkruar dhe do te bindeni,nese une kam dal nga tema,do te largohem nga forumi :cry: :cry:

Po me kete shkrim a ke dalur nga tema :?: :?:

Ky ka qene arsyetim dhe shfajesim. :wink: E ti me kete pyetje a ke dal nga tema :?: :?:
Nejse,nejse.T'i presim te tjeret ta thone mendimin e tyre!

Honesty,my friend.
Po te ishte ne pyetje cdo kush tjeter do isha munduar qe ta mbaj krahun...
Po ti kqyr sa njeri pret per ket post, Konzull ne New York.Jaa une shtek ci e humbi kete post skam :lol:

Honesty^uk.
20-11-04, 20:13
Une jo pasha mamin.Ja urdheroni dhe lexoni cfare kam shkruar dhe do te bindeni,nese une kam dal nga tema,do te largohem nga forumi :cry: :cry:

Po me kete shkrim a ke dalur nga tema :?: :?:

Ky ka qene arsyetim dhe shfajesim. :wink: E ti me kete pyetje a ke dal nga tema :?: :?:
Nejse,nejse.T'i presim te tjeret ta thone mendimin e tyre!

une e perfshiva edhe veten kur thash Ne

turisti
21-11-04, 02:11
:P :P NUK KA LARGESI QE MUNDET M'I SHKATERRUE NDJENJAT E DASHURISE,VETEM NESE JENI NE GJENDJE TE DASHURONI. AJO VARET NGA JU DHE PERCAKTIMIN E JUAJ. :P :P

PDK
21-11-04, 05:56
eu Ky Honesty^uk me shtyri me ba nje nickname ksi lloji qka je ti mederator a qka spo di veq une prej nat tine e bera ja pra ku kuneshe me gjet nje forum te paster ~~~~~~~~~~~~~ gjithashtu edhe chat ktu bile edhe me degjuse Honesty^uk e hade msohu pak Pershendetje
gjithive

************************************************** ****
I nderuar diskutues, me nofkėn PDK kėtu diskutohen tema tė karakterit shoqėrorė, ndėrsa pėr Reklamė dhe Marketing mundeni tė kontaktoni edhe me Admin e kėsaj faqeje, por tė lutem jo tek kjo rubrikė :wink:

Ju pėrshėndes nė orėt e hereshme tė kėtij mėngjesi!


Gentiani

Honesty^uk.
21-11-04, 10:32
eu Ky Honesty^uk me shtyri me ba nje nickname ksi lloji qka je ti mederator a qka spo di veq une prej nat tine e bera ja pra ku kuneshe me gjet nje forum te paster ~~~~~~~~~~~~~ gjithashtu edhe chat ktu bile edhe me degjuse Honesty^uk e hade msohu pak Pershendetje
gjithiveAspak nuk me vjen cudi qe edhe ketu paska shqipetar qe shprehin inatin , sepse shqipetari per te ja djegur mullarin me bare kojshise ja vene flaken shtepise se vet.

Dhe te lutem lexoje verejtjen e GENTIANIT dhe mesohu se cilat tema jane per reklama dhe cilat per diskutime shoqerore.

Honesty

Gjumashja
17-12-04, 10:00
Ne diten e sotme valla u bo fshtir me pas afer e leje mo lerg :?

DEA
17-12-04, 13:59
"LARG SYVE AFER ZEMRES"

Murgesha
17-12-04, 14:11
"LARG SYVE AFER ZEMRES"

O sa mirė e tha Dea.
Fatkeqėsisht nė ditė tė sodit, larg syve dmth: Gjelozi, tradhėti, shqetėsime, sikur e ka humbur vlerėn Besimi.

Loloku
17-12-04, 14:34
Me mire mos me fole hiq se e ka thene boll mire Fatos Arapi:

Jane si urat e nje zjarri
kur jan afer digjen
kur jane larg fiken...

halla e madhe
17-12-04, 14:38
...se mali me mal nuk bashkohen...dy zemra bashkohen nji dite!!!

dr1ta
17-12-04, 15:05
Dashurija e pare nuk harrohet ...por vjen e dyta e ti hap syt :)

rasti
17-12-04, 19:15
Ju pershendes gjitheve !


Pasi eshte hera a pare qe shkruaj ne kete forum edhe ja sonte me ra ne sy kjo teme.Shume gjera qenkan shprehe e mundet ende pse jo.Pa marre parasysh se sa njohim ndonje person e sa e duam e kemi deshire me qene me te per jete prap me merr mendja se largesia shkaterron pa meshire te gjitha ato qe dy persona ndertojne me kohe mes veti.Thjeshte ate person qe nuk e ke afer te ben te largohesh prej tij jo qe nuk e don o nuk ke simpati per te, por largesia ben te veten.

Me ate se personin qe duam e kemi larg na shtyn te mendojme e me ate edhe te xhelozojne here me arsye e here edhe pa te.Mjafton nje dyshim i vogel qe vet ate lidhje te e zbehe,me rendesi eshte se sa te fillon ai dyshim se pastaj te tjerat vijne m me radhe.Tash ku ka xhelozi eshte e pranishme edhe ndjenja kuptohet,por me ate qe ate person nuk e kemi afer vet lidhja dobesohet.Kishte pase mendime ketu se nje person nese e dua do e prisnja nje kohe te gjate e ku e di cka.Lehte eshte te thuhet vertete por kur ne realitet na ndodhe te me merr mendja se eshte dicka krejt tjeter.

Mos te e zgjati me shume .. Per mendimin tim largesia ndan njerezit !

Gjithe te mirat

Mafiozi
17-12-04, 19:21
E njoh largesin fizike dhe largesin e ndjenjave.
Asnjeren nuk e adhuroj, per te qen mir me dikend, jem te detyrum prej
natyres te kem kontakte fizike dhe ndjenja te perbashketa.

Mundemi me fol edhe per nje lloj largesie me fjal apo gjeste, e cila
esht nje lloj loje dhe argetimi me te dashuren-in.
Ket e adhuroj dhe esht me rendesi te fort te nje qift.

Pershendetje
8)

Honesty^uk.
26-06-05, 01:14
Largesia mes dy personave qe (duhen, qe njihen apo qe kane filluar te njihen ) e forzon apo e shkateron raportin e tyre :?: :?: :?:

Do tč doja te dija se ēfare mendoi ju per kete....


Diskutime te kendshme ju uron
Honesty

turisti
26-06-05, 08:25
Largesia mes dy personave qe (duhen, qe njihen apo qe kane filluar te njihen ) e forzon apo e shkateron raportin e tyre :?: :?: :?:

Do tč doja te dija se ēfare mendoi ju per kete....


Diskutime te kendshme ju uron
Honesty

E veshtire eshte te jesh i vetemuar.Nga ajo me e veshtire eshte kur jane dy persona te vetmuar.

Kjo eshte njera e variantave te -largesise-. :(

Honesty^uk.
26-06-05, 09:53
E veshtire eshte te jesh i vetemuar.Nga ajo me e veshtire eshte kur jane dy persona te vetmuar.

Kjo eshte njera e variantave te -largesise-. :(


Kurse tjetra eshte se Largesia ka ne vete keqkuptimin, qe ndikon negativisht

turisti
26-06-05, 10:03
E veshtire eshte te jesh i vetemuar.Nga ajo me e veshtire eshte kur jane dy persona te vetmuar.

Kjo eshte njera e variantave te -largesise-. :(


Kurse tjetra eshte se Largesia ka ne vete keqkuptimin, qe ndikon negativisht

Po i nderuari ashtu eshte. Ai ndikimi negativ krijon dhimte....

Honesty^uk.
26-06-05, 10:13
Po i nderuari ashtu eshte. Ai ndikimi negativ krijon dhimte....


........ shpesh here edhe ndarjen :(

GURI SYLAJ
26-06-05, 11:29
Largesia ne mes dy personave eshte sa nje fjale ( e mire apo e keqe)

Naki
27-06-05, 19:11
Largesia ne mes dy personave eshte sa nje fjale ( e mire apo e keqe)
Respekt Guri,


Fjala e mirė i bashkonė edhe Kontinentet dhe humbė ēdo kufi Gjeografik,fjala e keqe edhe kufijtė e bashkuar i ndanė.

Me nderime Naki

DEA
27-06-05, 19:14
Sa ma larg, aq ma afer!

turisti
27-06-05, 19:45
Po i nderuari ashtu eshte. Ai ndikimi negativ krijon dhimte....


........ shpesh here edhe ndarjen :(

Po,por pas nje kohe,interesant,sendet munden krejtesisht ndryshe mu interpretu,ne nje drite pozitive.... :P

lovely
31-08-08, 08:54
larg syve - larg zemres!!!

Penelope
31-08-08, 20:40
nuk besoj qe largesia mund ta shkatrroj nje lidhje, po flasim per nje lidhje te forte, nje dashuri taman te sinqerte e te vertete, qe perjetohet njesoj nga dy anet...megjithate me mire osht qe ata qe duhen shume te mos jetojne kurre larg njeri tjetrit, dhe mos ta ndiejne mungesen e njeri-tjetrit..